>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

26. kolejka LOTTO Ekstraklasy (02.03-05.03.2018)

M 20,3K

musampha

Użytkownik
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 1 @2.25 Forbet ⛔
Dobry kurs na Koronę grającą w domu, a to zawsze duży handicap dla tej drużyny. W tym sezonie na własnym terenie 8-1-3, a straty punktów notowali tylko na pocżątku sezonu gdzie im wybitnie nie szło i pod koniec rundy gdzie widoczna już była zadyszka. Teraz trener Lettieri ma wieksze pole manewru i zdecydowanie szerszą ławkę i od początku wiosny solidna forma. U siebie dwie wygrane w tym bardzo cenna z Lechem Poznań, gdzie Kielczanie byli po prostu lepsi i nie był to wynik przypadku. Ostatnio co prawda wpadka w Krakowie i nienajlepszy występ, ale raz, że był to wyjazd, a dwa że ewidentnie trener przekombinował z ustawieniem. Pomysł z Diawem na lewej stronie defensywy czy gra bez klasycznego napastnika w drugiej połowie spowodowała duże problemy w organizacji gry. Tutaj już powinno obyć się bez kombinacji, a za niepewnego Diawa wskoczy do pierwszej 11 Malarczyk, który z Dejmkiem tworzył swego czasu bardzo solidną parę stoperów. Pogoń co prawda w lutym zaczęła zdobywać punkty i grać dużo lepiej, ale nie sadzę by nagle z czerwonej latarni stali się jedną z lepiej punktujących drużyn. Na wyjazdach odwrotny bilans niż Korony czyli 3-1-8 i w Kielcach jak pokazuje historia gra im się ciężko. 6 ostatnich wizyt tutaj to bilans 0-3-3 i w 5 z tych meczów tracili 2 bramki lub więcej. W poprzednim sezonie 4-1 i choć teraz pewnie będzie bardziej wyrównane spotkanie to jednak stawiam na gospodarzy, który po prostu są lepsi i kurs 2,25 na wygraną u siebie w mojej opinii bardzo atrakcyjny.
⛔200
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
15:30 Śląsk - Sandecja
Śląsk @ 1.87 ⛔
bah

Czas na przełamanie?, myślę, że tak. Sandecja jest w bardzo słabej formie i w moim przekonaniu jest to pierwszy zespół, który nadaje się do spadku. Z takim rywalem Wrocławianie powinni zdobyć trzy punkty, a nawet muszą. Nie po to klub zwalniał Urbana i zatrudniał ponownie Pawłowskiego aby dalej tkwić w dole tabeli. Śląsk z pewnością może liczyć na Piecha, który jak na swój wiek strzela dość regularnie. Ostatnio przełamał się również Robak, który myślę, że potrzebował gola. Po stronie gospodarzy nie ujrzymy Kamila Vacka (pauza za żółte kartki), Adama Kokoszki, Jakuba Koseckiego, Djordje Cotry czy Łukasza Madeja (kontuzje). Nie wiadomo czy wrócą już Boban Jović i Konrad Poprawa. Dobra wiadomość? Udało się zgłosić do rozgrywek Mateusza Cholewiaka.
20:30 Piast - Górnik Zabrze
Piast @ 2.35 ▶ZWROT
bah

Przed nami Derby Górnego Śląska, gdzie Piast podejmować będzie odwiecznego rywala jakim jest Górnik. Przejdę od razu do rzeczy. Widzę tu zwycięstwo Piastunek. Fornalik pomimo słabego swojego początku w końcu znalazł pomysł na tą drużynę, a efektem tego są trzy spotkania bez porażki. Piast stwarza sobie sytuacje, ale jest na razie nieskuteczny, jednak regularne gole są tu kwestią czasu. Goście bardzo dobrze wypadli na tle słabego Śląska oraz Termaliki. Mecz z Pogonią i Wisła pokazał, że nie jest już to ta sama drużyna jaką widzieliśmy jesienią. Czyżby zmęczenie po niektórych graczy daje o sobie znać?. Do tego dochodzi słaba forma Angulo, który ładował bramki jak na zawołanie. Górnik osiągnął prawie swój cel, będąc po 30. kolejkach w najlepszej ósemce i to by było na tyle na co stać tych młodych chłopaków. Piast wyjdzie mocno zdeterminowany aby sięgnąć tu po trzy punkty, i wierzę, że im się to uda. Piast bardziej potrzebuje tych punktów niż Górnik bowiem ich sytuacja jest nie za ciekawa. Obie drużyny wyjdą na to spotkanie w najmocniejszy zestawieniach.

⛔200​
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz 03.03.2018. godz. 15:30 ⛔
Typ: over 2.5 / Kurs: 2.06 / Buk: 1xbet /
Typ: over 1.5 bramki Śląsk Wrocław / Kurs: 1.83 / Buk: 1xbet


Śląsk w dwóch ostatnich meczach miał trochę szczęścia ale także pecha, najpierw niestrzelony karny w końcówce przez Angulo dał remis z Górnikiem a następnie stracona bramka w Poznaniu po dobrym meczu w samej końcówce. Problemy z ostatnimi fragmentami gry to już spory problem w tej ekipie bo z Cracovią też tak stracili jeden punkt – to są albo problemy z koncentracją, ale chyba bardziej z przygotowaniem fizycznym bo w każdym z tych starć drugie połowy w wykonaniu tej ekipy były zdecydowanie gorsze. Trudno mi powiedzieć czy w Śląsku jest progres na pewno dobrą informacją jest przełamanie Robaka który takiego trafienia potrzebował i może to obudzi tą ekipie w ofensywie bo u siebie potrafili grać naprawdę bardzo dobrze i skutecznie.
Sandecja jest w dołku, w dołku z którego mi się wydaje nie widać wyjścia, w moim odczuciu zmiana trener nic lepszego nie wniosła do gry tej ekipy. Jest chaos, zawodnicy bez energii i momentami wyglądają tak jakb nie wiedzieli co mają grać. Na tle równie beznadziejnego według mnie Zagłębia był dramat w defensywie ile tam było w wielu sytuacjach chaosu, zamieszania to na ligach okręgowych tak czasami nie ma, a wyprowadzenie piłki jest nie lepsze dwa razy wystawili pięknie piłkę rywalowi który jak wspomniałem też bez formy i pięknie to marnował, tego nie spodziewam się po Śląsku który ma doświadczonych graczy w ofensywie a do tego przełamał się Robak i to może być solidny impuls nie tylko dla tego gracza ale całej gry Śląska. Gospodarze są faworytem będą naciskać i będą stwarzać wiele sytuacji i wcale mnie nie zdziwi to że ekipa Pawłowskiego sama tutaj będzie wstanie wcisnąć trzy bramki bo Sandecja powoli nie mająca nic do stracenia zagra wyżej, odważniej to zrobi jeszcze więcej miejsca na tyłach ale także liczę że taka gra sprawi że i Śląsk jak wiemy też potrafiący w defensywie popełniać sporo indywidualnych będzie się gubił.
 
esatyper 82

esatyper

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz
Powyżej 1,0 bramki w pierwszej połowie @ 1,9 ⛔ przegrany

LVBET

Oba zespoły w rozgrywkach Ekstraklasy w 2018 tylko po jednym razie zanotowały do przerwy wynik 0:0. Śląsk gra u siebie, we Wrocławiu zdobył 24 z 28 punktów i 19 z 30 bramek w sezonie. Mimo słabych wyników na wiosnę udawało się zdobywać przynajmniej jednego gola w każdym meczu. W starciu z ogólnie słabo prezentującą się Sandecją, zespół z Wrocławia ma spore szanse na zdobycie gola już w pierwszej połowie, co jest w stanie przybliżyć go do odniesienia pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Sandecja NS
powyżej 32,5 fauli @ 1,8 ✅
Totolotek
Jak wygląda sytuacja obu drużyn wszyscy doskonale wiedzą. W 4 spotkaniach w nowym roku obie ekipy zdobyły solidarnie tylko po 1 punkciku i z tego powodu gospodarze są teraz z iluzorycznymi szansami na pierwszą ósemkę, goście już na ostatnim miejscu w dodatku od 16 spotkań nie potrafią wygrać spotkania. Dzisiaj na to szansa też mała bo to jednak Śląsk mający w składzie lepszych piłkarzy jest tutaj faworytem. Co pozostaje gościom innego jak nie powalczyć przynajmniej o remis. No właśnie według mnie to tylko dużo walki możemy z ich strony zobaczyć a i piłkarze Śląska też nie mogą przejść koło meczu bo punkty same nie przyjdą i te trzeba wybiegać a przede wszystkim wywalczyć postawą na boisku.
Obie ekipy na podobnym poziomie w tym sezonie jeżeli chodzi o faule, Śląsk 387 (śr 15,48), Sandecja 408 (śr 16,32) a więc jak widać przy zrobieniu swoich średnich jest duża szansa na pokrycie wystawionej linii. W jedynym spotkaniu tych drużyn w Ekstraklasie na jesieni padł wynik 1-1 gdzie sędzia użył gwizdka 39 razy.
Liczę na podobny wynik w dzisiejszym spotkaniu.
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz
Śląsk @ 1,90 Totolotek (KE)⛔
Śląsk ha -1,5 @ 3,20 LVBET (KE)⛔
Marcin Robak strzeli @ 2,5⛔
Po tym co widzieliśmy w środę w Poznaniu, w odniesieniu do Sląska można mieć jakiś zalążek optymizmu. Wiedziałem, że jeżeli ktoś ma uratować Śląskowi ten sezon to jedyną taką osobą jest Tadeusz Pawłowski. To trener, który kocha ten klub i jest do niego przywiązany, dlatego łatwiej mu było dotrzeć do zawodników i ich jakoś scalić. W Poznaniu wielkiej rewelacji w samej grze nie było, ale widać było gołym okiem jak walczą, jaka duża była determinacja żeby wyrwać choć jeden punkt i jak wszyscy widzieli było bardzo blisko. Pawłowski znalazł chyba też receptę na kontuzję Kuby Koseckiego, Arek Piech nie wyglądał najgorzej grając po prawej stronie boiska. Do tego wrócił Marcin Robak, który również wyglądał bardzo dobrze. Zarówno Dilaver jak i Vujadinovic mieli z nim sporo problemów. Śląsk i Sandecja to dwa zespoły, które na wiosnę zdobyły najmniej punktów, tylko po jednym &quot;oczku&quot;, Z tym że w grze Ślaska jak wspominałem widać optymizm, natomiast w Nowym Sączu takie brak jak na razie. Dodatkowo Sandecja to &quot;najstarszy&quot; zespół w lidze (najwyższa średnia wieku: Szufryn 31 lat, Mraz 31 lat, Piter Bucko 32 lata, Baran 35 lat Cetnarski 30 lat czy Brzyski 36 lat) a granie co 3 dni nie jest najlepsze dla tak wiekowego zespołu. W kadrze Śląska drzemie spory potencjał i jeżeli tylko Pawłowski odpowiednio to to ułoży będzie dobrze i Śląsk zacznie wygrywać. Mam nadzieję że zaczną już dziś. Okazja doskonała
 
kobello88 432

kobello88

Użytkownik
Moim zdaniem trochę za mocno faworyzowany jest Śląsk. Pierwszą połowę zagrali dobrą z Lechem, ale w drugiej było po staremu. Oglądam wszystkie mecze ekstraklasy od wznowienia rundy i na pewno nie postawię na Śląsk tylko dlatego, że &quot;jak nie teraz to kiedy&quot; albo dlatego, że Robak się obudził. On tylko strzelił bramkę. Cały mecz grał do d**y. Obstawiam remis 3.35 STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
xbrajanx 13,3K

xbrajanx

Użytkownik
Śląsk - Sandecja
BTS @1,73 Fortuna 0-0 Meczychoo takie że szkoda słów, w obronie chociaż na 0

Jak dla mnie to najlepszy bet i dziwię się stawianiem na czystą 1. Śląsk może i zagrał lepiej z Lechem, ale defensywa kuleje nadal i to bardzo mocno. Właśnie w Poznaniu to przez naszych niesamowitych obrońców straciliśmy gola na 1-2, i niestety ale sam Słowik który na prawdę robi co może nie da rady na ofensywę przeciwnika. Sandecja może i gra padakę i też widzę ich spadek, ale mają Piszczka, Trochima którzy potrafią urwać się obronie i strzelić gola. Z tak grającym Celebanem czy Pawelcem nie będą mieli dużo problemów. Śląsk z przodu natomiast ma kim postraszyć i nawet Robak który się zaciął z golami potrafił strzelić gola defensywie Lecha. Cholewiak na ławce, ale czy to może być ważny gracz, nie wiem może dzisiaj dostanie już szansę w drugiej połowie i zobaczymy co pokażę. Jak dla mnie dzisiaj granie Śląska to trochę ryzyko, bo tracenie goli w końcówce i robienie błędów to już nawyk naszych obrońców i jak nie strzelą 2-3 goli tylko będzie do końca skromne 1-0 to może być wiele strachu o wygraną.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Pierwsza rzecz to przestrzegam przed krótkowzrocznym postrzeganiem tej ligi. I będę dalej przestrzegał, bo w myśleniu wielu typujących nic się nie zmienia a potem zdziwko, że typ nie wchodzi. Konkretnie mam na myśli traktowanie obecnych tendencji jako stałych. Jagiellonia gra jak z nut, a za chwilę zagra kilka spotkań, że zęby będą boleć. Sandecja gra kupę, a za chwilę wymęczy trzy wygrane i się okaże że to solidny średniak. Jakaś Korona czy Płock znowu zaczną dołować i zamiast rozmowy o pucharach będzie gadka o bezpiecznym utrzymaniu. Po żadnym, dosłownie żadnym zespole z tej ligi nie można spodziewać się solidności. Teraz dochodzą jeszcze niesprzyjające warunki do gry.

w pojedynku Legii i Lecha za faworyta upatruję Lecha. W warszawskim zespole nie ma żywej duszy, która by chciała umierać za Legię. Większość tych nabytków potrzebuje czasu to raz, a dwa to raczej nie czują emocji związanych z tym meczem. Dla nich to kolejny rywal z czołówki. Podrażniony wydarzeniami może być trener Jozak, bo jemu powierzono niezwykle trudne zadanie, ale im dalej w czas tym bardziej pokazuje, że nie ma doświadczenia i od strony taktycznej Legia leży i kwiczy. Lech gra kaszanę taką, że trudno to oglądać, ale takich rywali w fazie obrastania w pióra powinien odprawić. Jak wiadomo, w Poznaniu atmosfera nieciekawa, trener chciałby mieć więcej do powiedzenia ale nie ma i musi układać to co mu dają. I tak wg mnie wyciska z tej zbieraniny dosyć dużo i narazie jakoś to funkcjonuje. Także wg mnie faworytem będzie Lech
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Korona Kielce - Pogoń Szczecin 03.03.2018. godz. 18:00 ⛔
Typ: over 2.5 / Kurs: 2.40 / Buk: 1xbet
Typ: BTS - TAK / Kurs: 1.95 / Buk: 1xbet


Korona miała sporo szczęście z Krakowie w mega trudnych warunkach do gry, nikt tego nie ukrywa że ten punkt smakuje jak trzy oczka. Czyli w przypadku gospodarzy dzisiejszego starcia norma inny zespół na wyjeździe od tego w domu. W czym tkwi ta największe różnica w ciągu na bramkę przeciwnika u siebie wszystko im przychodzi łatwiej, są odważniejsi, pewniejsi i pokonać ich na tym stadionie to naprawdę duża sztuka. Ofensywna gra to nie powinna być dziś sporym zmartwieniem nie grają dziś z rywalem który im się zamuruje ale ciekawi mnie jak ten zespół wytrzyma ten maraton spotkań, końcowa roku pokazała że przy tylu kontuzjach i brakach kadrowych potrafili się rozsypać w defensywie przegrywają u siebie z Arką Gdynia 0:3 czy dostając lanie od Jagielloni 5:1. Są po mega wyczerpującym starciu w Krakowie a Pogoń będzie im tutaj biegać przez 90 minut, mogą pojawić się problemy z asekuracją w defensywie.
Pogoń ma za sobą bardzo dobrym mecz w Zabrzu, gdzie potrafili naprawdę zdominować rywala i to na ich terenie a wiemy jaki to atut beniaminka, to samo tyczy się Korony która w domu jest ekipą agresywniejszą, grającą wyżej i ofensywniej. Wracając do ekipy ze Szczecin to już końcówka roku z nowym trenerem wskazywała na ogromny progres, który trwa nadal w środku tygodnia zabrakło im tylko skuteczności bo sytuację, akcje i pomysł był i to aspekty mocno ustabilizowane już w tej ekipie. Dalej zajmują miejsce w strefie spadkowej i to też dobrze działa na zawodników bo doskonale zdaja sobie sprawę że na to miejsce nie zasługują i chcą walczyć o komplet punktów by wreszcie już na dłuższy czas opuścić niebezpieczną strefę.
Na pewno obie ekipy stać na bardzo otwartą grę, stwarzanie sporej ilości sytuacji i bramki, czy taki mecz z takich warunkach dziś zobaczymy, wierzę w to. Goście powinni mieć lepsze celowniki, oraz więcej szczęścia bo o sytuację się nie boje, Korona jak zwykle będzie chciała grać swoje a grać swoje tutaj to grać do przodu z polotem.
 
rakubedzburg 609

rakubedzburg

Użytkownik
Slask vs Sandecja 0-0 25min ✅
2.0
bet365
Mysle ze Sandecja bedzie zmierzac juz wielkimi susami do 2ligi. Na ostatnim meczu &#39;u siebie&#39; bylo na trybunach 73 widzow ???? Dla kogo to grac??. Obie druzyny na wiosne po 1ptk w 4 meczach, wiec forma zabojcza ???? Chyba pora na jakies przelamanie
0 pkt (brak podliczenia)
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Korona Kielce - Pogoń Szczecin
Korona DNB @ 1,68 LVBET KE zwrot
Długo zastanawiałem się czy w ogóle ruszać ten mecz. Zdecydowałem się jednak na pójście w stronę Korony.Korona na wiosnę jest to jest trochę taka zagadka. Są momenty, zwłaszcza w meczu z Lechem w Kielcach, kiedy doskonale wyglądała defensywa i wyraźna przewaga w środku pola, kiedy Diaw był nie do ogrania a w meczu z Sandecją znów grać słabo, podsumowując mecz golem samobójczym na 3:3. Pogoń sktuteczna,a le jakoś tak bez wyrazu. Moim zdaniem dzisiaj więcej arguemntów będą mieć piłkarze Gino Lettieriego i Jacek Kiełb będzie liderem w środku i podobnie jak w meczu z Lechem Korona zagra od tyłu. U siebie widać wyraźnie Koronę lepszą niż na wyjazdach, gdzie Kielczanie grają chyba nie potrzebnie bardziej defensywnie, głębiej na własnej połowie.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Korona Kielce - Pogoń Szczecin
powyżej 10,5 rożnych @ 1,9 ⛔
Totolotek
W tym meczu proponuję typ na rzuty rożne. Dla Korony będzie to dopiero drugie spotkanie przed własną publicznością w tym roku, wcześniej 3 wyjazdy. I w tym jedynym spotkaniu z Lechem zaprezentowali się bardzo ofensywnie, wykonując 9 rożnych. Z kolei dla Pogoni to 3 mecz wyjazdowy w tym roku, z Lechem wykonywali 6 rożnych i w ostatnią środę z Górnikiem aż 10!
Ogólnie obie ekipy wykonują sporo rożnych, Korona w tym sezonie 145, Pogoń 131.
Wydaje mi się, że jest to najrozsądniejszy typ na to spotkanie i spodziewając się po obu ekipach otwartej gry i wielu sytuacji podbramkowych rożne powinny być tylko kwestią czasu.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Korona - Pogoń
powyżej 2,5 gola @2,05
forBET ⛔
obie strzelą @1,8 forBET ⛔
Ciekawie zapowiada się drugie dzisiejsze spotkanie pomiedzy Koroną a Pogonią. faworytem są gospodarze, którzy już chyba na dobre zagościli w górnej ósemce, ale Pogoń ostatnio również prezentuje się całkiem przyzwoicie i walczy o zachowanie ligowego bytu na kolejny sezon. Patrząc na ostatnie wyniki w naszej lidze trochę strach grać over, jednak wydaje mi się, że dzisiaj kilka bramek zobaczymy i to z obu stron. Obie ekipy są overowe, w meczach z udziałem Scyzoryków pada średnio 2,88 gola na mecz, a w spotkaniach Portowców 2,6 gola na mecz. Korona u siebie jest bardzo mocna, nie licząc jednej wpadki w grudniu w meczu z Arką, który przegrała to wcześniej gorycz porażki poniosła w sierpniu, w międzyczasie odnoszać 7 zwycieśtw i raz remisując, z czego 6 wygranych było pod rząd. Natomiast jeśli chodzi o delegacje Pogoni to z 3 ostatnich wyjazdów przywiezli więcej punktów niż we wszystkich wcześniejszych meczach wyjazdowych do tej pory, więc postęp widać. Ogólnie stawiam na wygraną 2:1 Korony, ewentualnie może jakiś remis bramkowy 2:2. Podsumowując to wszystko wychodzą mi te 2 typy, które podałem na wstępie.
Edit:
co za kolejka 4 mecze 3 gole
:eek: ????
 
esatyper 82

esatyper

Użytkownik
Korona Kielce - Pogoń Szczecin
Korona @ 2,5 ⛔ przegrany

LVBET
W kadrze Pogoni nie znajdą się Adam Frączczak i Łukasz Zwoliński z pewnością będzie to jakieś osłabienie formacji ataku Portowców, którzy jakoś nie są zbyt skuteczni w ataku poza Szczecinem, w dwóch spotkaniach mimo kilku wyśmienitych okazji nie udało się umieścić piłki w siatce rywala. Korona na wiosnę jeszcze nie przegrała meczu a także nie przegrywała do 45. minuty. W ataku nie wygląda źle, zespół zdobywa bramki w każdym spotkaniu a gracze są w dobrej formie jak np. Jacek Kiełb. A tak na marginesie to czas już na wygraną gospodarzy, bo w tej kwestii mamy wyraźne odstąpienie od trendu.
 
dibetto 152

dibetto

Użytkownik
Korona Kielce - Pogoń Szczecin
Korona @ 2,5

LVBET
W kadrze Pogoni nie znajdą się Adam Frączczak i Łukasz Zwoliński z pewnością będzie to jakieś osłabienie formacji ataku Portowców, którzy jakoś nie są zbyt skuteczni w ataku poza Szczecinem, w dwóch spotkaniach mimo kilku wyśmienitych okazji nie udało się umieścić piłki w siatce rywala.
Pogoń zagrała bardzo dobry mecz w Zabrzu. Gdyby Frączczak i Zwoliński byli bardziej skuteczni, Portowcy wywieźliby stamtąd trzy punkty. Korona nic specjalnego z Wisłą nie pokazała. Od momentu strzelenia gola, przestali grać.
Pogoń ma całkiem dobry środek pola i wybiegany zespół. I widać że z nowym trenerem po prostu są na fali. Nie przegra dzisiaj tego w Kielcach. Korona grać potrafi, ale rywala ma dzisiaj z wysokiej półki. X2
 
esatyper 82

esatyper

Użytkownik
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Obie strzelą @ 1,7 ▶ zwrot (zakład anulowany przez bukmachera)

LVBET
Piast nie stracił bramki już od ponad 270 minut, co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie, ale trwa także inna seria tym razem negatywna, czyli już ponad 360 minut bez zdobytego gola Gliwicach. O kontynuację tej pierwszej może być dziś trudno, ponieważ w ofensywie Górnik prezentuje się dobrze i stać go na przynajmniej to jedno trafienie. W kwestii niemocy strzeleckiej gospodarzy w Gliwicach to pewne szanse na pokonanie bramkarza rywala są. Obrona zespołu z Zabrza w kontekście poprzednich rywali, którzy nie dali zdobyć podopiecznym Waldemara Fornalika bramki u siebie (Lech, Legia, Jagiellonia, Wisła Kraków) skuteczność obrony jest zdecydowanie najsłabsza (liczba straconych bramek jest jedną z najwyższych w lidze oraz czyste konta udawało się zachowywać tylko w Zabrzu).
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
powyżej 31,5 fauli @ 1,8 zwrot
powyżej 4,5 żółtych kartek @ 1,9 zwrot
Totolotek
Gorący wieczór zapowiada się dzisiaj w Gliwicach.
Zawodnicy Piasta doskonale pamiętają w jakich okolicznościach przegrali pierwsze spotkanie w Zabrzu. Sędzia Lasyk dał się nabrać na teatralny upadek Angulo i niesłusznie podyktował karnego, którego wykorzystał sam poszkodowany (akurat w tym spotkaniu nie był dostępny system VAR). Dodatkowo za dyskusję i naruszenie &quot;nietykalności&quot; sędziego bramkarz Gliwiczan J.Szmatuła otrzymał czerwoną kartkę.
Nie zdziwiłbym się jak zobaczymy dzisiaj parę mniej lub bardziej złośliwych fauli na wspomnianym Angulo.
W nowym roku gospodarze spisują się jak na razie średnio 1-2-1, cieszy fakt, że znacząco poprawili grę w obronie i nie tracą już tak seryjnie bramek ale nadal mocno szwankuje skuteczność.
Goście z kolei już tak nie punktują ani nie zdobywają tylu bramek jak to miało miejsce wcześniej. Krótka ławka rezerwowych i brak wartościowych zmienników staje się coraz bardziej widoczny.
Z drugiej strony trener Fornalik ma bardzo duży wybór jeżeli chodzi o wyjściowy skład i zdarza się, że tacy zawodnicy jak Vassiljev, Badia czy Papadopulos zaczynają spotkanie na ławce.
Typowania zwycięzcy się nie podejmuję bo szanse oceniam 50-50%, chociaż bardzo liczę na Piasta i ich wygraną, ilość bramek też ciężko wskazać jak pokazują poprzednie 2 kolejki jak i obecnie trwająca.
Jedyne czego w tym meczu jestem pewien to tego, że na boisku zobaczymy sporo walki, szczególnie w środkowej strefie boiska gdzie zapewne nieraz dojdzie do pojedynków Jodłowca czy Hateleya z Zabrzanami.
Dużo pewnie też będzie działo się na skrzydłach gdzie zarówno w jednej jak i drugiej drużynie występują szybcy i dobrzy technicznie zawodnicy: Zivec, Valencia, Badia, Kądzior czy Kurzawa.
Obrońcy też powinni dzisiaj mieć sporo roboty z napastnikami.
Także jak dla mnie typy na faule i kartki są jak najbardziej odpowiednie na to spotkanie, dla przypomnienia Piast 341 fauli / 45żk, Górnik 400 fauli / 53żk.
Może statystyki na kolana nie powalają ale pamiętajmy, że to są DERBY i tutaj może naprawdę wszystko się wydarzyć. Zawodnicy zapewne dadzą z siebie wszystko aby wygrać i nie cofną się przed niczym. Jak trzeba będzie to przerwą akcję rywala czy to wślizgiem, faulem czy pociągną za koszulkę aby tylko rywal nie wyszedł na dobrą pozycję.
Sędziuje D.Stefański, który może i nie pokazuje dużo kartek (69 - śr 3,83) ale myślę, że dzisiaj będzie miał sporo pracy na boisku i swoje średnie znacząco podniesie. Co ciekawe pokazał aż 9żk (najwięcej z sędziów) za niesportowe zachowanie wobec rywala i wydaje się, że dzisiaj przy okazji derbów takie kartki też zdarzy mu się pokazać.
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Piast Gliwice - Górnik Zabrze 03.03.2018. godz. 20:30 - ZWROT
Typ: over 2.5 / Kurs: 2.0 / Buk: 1xbet
Typ: BTS - TAK / Kurs: 1.75 / Buk: 1xbet


Derby to moim zdaniem słowo klucz do tego by jednak pograć tutaj bramki, przyczyna jest prosta Piast który diametralnie poprawił swoją grę w defensywie zachowując w trzech ostatnich meczach czyste konto aż tak taktyczny dziś nie będzie. Widzę większe zapędy piłkarzy do tego by podejść wyżej zaatakować właśnie z racji derbów, które każdy zawsze chce wygrać tym bardziej że gra się u siebie i trzeba się lokalnej ekipie zrewanżować. Moim zdaniem będzie to trochę oznaczało więcej mankamentów w grze defensywie i luk bo też gdyby jako pierwsi stracili bramkę to jestem pewien że ruszą. To są też derby czyli walka a na takim boisku tych stałych fragmentów gry pojawi się więcej a kto jest specjalistą od takich zagrać na pewno Górnik, swoje też pokazać potrafi Piast wzmocniony w tych aspektach Jodłowcem oraz Czerwińskim. Co do Górnika to jest ten kryzys który każdy wróżył, ale dalej są nieustępliwi w swojej grze, dalej oparte to jest na szybkiej, ofensywnej grze. Może gdzie brakuje już tej skuteczności, też regularności ale nadal jest parcie i sytuację. Moim zdaniem gorzej się wiedzie w defensywie ta formacja nie była i tak mocno strono ale w tej chwili wydaje się jeszcze mniej pewna szczególnie że jak wspomniałem jak nie wejdą dobrze w mecz i rywal narzuci swojej warunku gry jest problem i sam się zastanawiam jak udało im się zachować czyste konto w starciu z Pogonią. Muszą się nastawić a to że Piast fragmentami ich przyciśnie i albo będą potrafili z tego zrobić użytek dla siebie odbierając tą piłkę i wychodząc szybką piłką albo moim zdaniem pękną i będą tracić bramki.
 
duo 303

duo

Użytkownik
Piast - Górnik
Under 2,5 ▶ ZWROT
@1,78
Fortuna
Ponoć na meczu ma być temperatura odczuwalna grubo poniżej zera, jak to wpływa na bramkostrzelność ligowców widzieliśmy w tej kolejce, poza tym ostatnio i jedna i druga drużyna skutecznością nie grzeszy. Jak dla mnie całkiem przyjemna propozycja, patrząc na to co się dzieje w tej kolejce.
0 (brak podliczenia)
 
Do góry Bottom