>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

3. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów [17.10.2017]- wtorek

Status
Zamknięty.
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP


Totolotek - Darmowe 20PLN za rejestracje + bonus 100% do 500PLN - zobacz i graj
Manchester City - Napoli bezwzględny hit tego dnia i zaraz za nim Real - Tottenham. Szykują się dwa fajne szybkie mecze, goście z Neapolu i Londynu przed przerwą reprezentacyjną w kosmicznej formie.
Łatwa okazja na pierwsze 3 punkty dla Liverpoolu i BVB, dziwne w sumie to brzmi, ale takie są fakty. Z racji, że będą to dwumecze wejdą w posiadanie szybkich 6 punktów i tabela wróci nieco do normalności.
Przy takich hitach jak wspomniałem trudno się skupić nad Feye - Szachtar i Lipsk - Porto ale z perspektywy samej tabeli arcyciekawe spotkania. Ukraińcy jeśli myślą o awansie to musi być to must win z ich strony.
Inny mecz Monako - Besiktas, gdzie wyraźnie faworyzowani są gospodarze a przecież to Besiktas jest liderem z kompletem punktów. Coś jest nie halo czy faktycznie tak to powinno wyglądać?

Zapraszamy do dyskusji i pisania komentarzy.
 
maer 210,7K

maer

Typer A-League
Ciekawie zapowiada się spotkanie RB Lipsk-FC Porto, niemiecka drużyna debiutant w europejskich gra z uznaną marką i ograną w pucharach, RB Lipsk może się pokusić o zwycięstwo przed swoją publicznością po bardzo dobrym bukmacherskim kursie wystawionym.
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Beskitas +2
1.40
Uni✅✅

Beskitas dalej niedoceniony, skoro buki wystawiają takie kursy. Dwa pewne zwycięstwa. Porto 1:3 i z RB 1:2 i jest lider grupy. Tutaj nie ma mowy nawet o przypadku. A Monaco to jedzie chyba na fejmie z zeszłego sezonu, przecież to zupełnie inny zespół, nawet ich wyniki już nie zachwycają. Tracą dużo bramek, a w zeszłym sezonie mieli najlepszą obronę w lidze.
Plus 2 na Beskitas po kursie 1.40 to moim zdaniem dobry kurs, nawet dorzucając do dubla.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tottenham
win : 6.80

Fortuna
Groszami warto zagrać, myślę,że bardzo zawyżony kurs,Real Madryt który jak wiadomo nie jest teraz w optymalnej formie,ostatni mecz 2:1 z Getafe beniaminkiem &quot;wyszarpana&quot; wygrana po golu Ronaldo w 85 minucie.

OSTATNIE MECZE REALU
Getafe - Real M ; 1:2
Real M - Espanyol ; 2:0
Dortmund - Real M ; 1;3
Alaves - Real M ; 1:2
Jak widać w LM ostatni mecz wygrany z bardzo dobrym przeciwnikem jakim jest Borussia. Ronaldo nie jest teraz w formie strzeleckiej, nie ma takiej łatwości do zdobywania bramek jak przed sezonem,jak wiemy na nim jest wielki ciężar prowadzenia drużyny,ofensywny motor napędowy który jak narazie można śmiało napisać zawodzi.
Tottenham, gra świetnie na wyjazdach, Eriksen jeden z napędów środkowej części pola jest w świetnej formie w reprezentacji jak i klubie. Tottenham,15 goli w 8 meczach w czym 12 na wyjeździe,oczywiście mowa tu o lidze angielskiej, jednej z najlepszych. 3 miejsce w tabeli ogółem, natomist licząc tylko mecze wyjazdowe na 1 miejscu! Śmiało można powiedzieć,że są na gazie gdy grają na obcym terenie.

OSTATNIE MECZE TOTTENHAMU
Tottenham - Bournemouth ; 1:0
Huddersfield - Tottenham ; 0:3
Apoel - Tottenham ; 0:3
West ham - Tottenham ; 2:3
Mecz na szczycie grupy H, walka o pierwsze miejsce, napewno nie braknie motywacji i zaangazowania! Ryzyko jak wiadomo jest duże ale kurs bardzo zachęcający.
Generalnie też czuję tu potknięcie Realu, ale... w mojej opinii może ono oznaczać remis. Dlaczego ? Tottenham nawet po strzeleniu gola będzie pilnował wyniku, oczywiście Real jest w stanie wyrównać. Dla Tottenhamu remis na Bernabeu to świetny wynik, zważywszy, że u siebie będą jeszcze mieli Real. Jeśli już więc szukać niespodzianki to chyba lepiej pograć 2x lub bezpieczne AH:+1. Raczej czysta 2 może być straconą stawką.
 
mateuka 11

mateuka

Użytkownik
Tottenham
win : 6.80

Fortuna
Groszami warto zagrać, myślę,że bardzo zawyżony kurs,Real Madryt który jak wiadomo nie jest teraz w optymalnej formie,ostatni mecz 2:1 z Getafe beniaminkiem &quot;wyszarpana&quot; wygrana po golu Ronaldo w 85 minucie.

OSTATNIE MECZE REALU
Getafe - Real M ; 1:2
Real M - Espanyol ; 2:0
Dortmund - Real M ; 1;3
Alaves - Real M ; 1:2
Jak widać w LM ostatni mecz wygrany z bardzo dobrym przeciwnikem jakim jest Borussia. Ronaldo nie jest teraz w formie strzeleckiej, nie ma takiej łatwości do zdobywania bramek jak przed sezonem,jak wiemy na nim jest wielki ciężar prowadzenia drużyny,ofensywny motor napędowy który jak narazie można śmiało napisać zawodzi.
Tottenham, gra świetnie na wyjazdach, Eriksen jeden z napędów środkowej części pola jest w świetnej formie w reprezentacji jak i klubie. Tottenham,15 goli w 8 meczach w czym 12 na wyjeździe,oczywiście mowa tu o lidze angielskiej, jednej z najlepszych. 3 miejsce w tabeli ogółem, natomist licząc tylko mecze wyjazdowe na 1 miejscu! Śmiało można powiedzieć,że są na gazie gdy grają na obcym terenie.

OSTATNIE MECZE TOTTENHAMU
Tottenham - Bournemouth ; 1:0
Huddersfield - Tottenham ; 0:3
Apoel - Tottenham ; 0:3
West ham - Tottenham ; 2:3
Mecz na szczycie grupy H, walka o pierwsze miejsce, napewno nie braknie motywacji i zaangazowania! Ryzyko jak wiadomo jest duże ale kurs bardzo zachęcający.
A według mnie nie będzie zadnej niespodzianki w postaci wygranej czy remisu Tottenhamu. Real w La Liga, a Real w Lidze Mistrzów to 2 inne drużyny. Zwycięstwa w dwóch ostatnich edycjach Champions League mowia same za siebie. Tottenham ostatnio w lidze nie strzela zbyt wielu goli przykład z Bournemoth. Spurs przyjada na Bernabeu i od samej potęgi stadionu i dopingu kibiców dostaną sraczki. Real w LM z mocnymi rywalami potrafi się spiąć na 120%.
Dodatkowo mają na każdej pozycji lepszych zawodników, którzy rozrzucą Koguty jak gnój po polu. Stawiam &quot;bezpiecznie&quot; na Real z handi -1 po kursie 2.15 w STS.
EDIT:
AKTUALNIE KURS 2,25@STS.
 
M 144

menocompadre

Użytkownik
mimo wszystko nie grałbym przeciwko Realowi w LM, ostatni raz próbowałem i srogo sie przejechałem, owszem Tottenham ma świetnych zawodników jak Kane czy Eriksen, ale żeby pokonać Real na Bernabeu w tych rozgrywkach trzeba troszkę więcej niż dobre indywidua
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Moim zdaniem Real jest tak syty po ostatnich 2 sezonach, że ciężko im się zmobilizować na mecze z dużo słabszymi rywalami. Popatrzmy na ten sezon. Królewscy zgubili punkty z takimi rywalami jak Levante czy Betis, a z Alaves i Getafe w ostatniej kolejce wymęczyli zwycięstwa 2-1. Za to w meczach o stawkę, czy z rywalami dużo mocniejszymi, radzą sobie świetnie. Na początku sezonu wygrane 2 puchary z Barceloną i United, teoretycznie najcięższy do tej pory mecz ligowy na wyjeździe z Sociedad też pewnie wygrany. W Lidze Mistrzów pojechali do Dortmundu, gdzie nigdy wcześniej nie wygrali i ograli Borussie jak chcieli. Tottenham zaliczyć należy do rywali mocnych, więc wydaje mi się, że mobilizacji na ten mecz Realowi nie zabraknie. Co prawda kursy na ekipę z Londynu są zachęcające, lecz w moim odczuciu drużyna Zidane&#39;a nie pozwoli aby 3 punkty nie zostały na Bernabeu.
 
niemownicnikom 196

niemownicnikom

Użytkownik
Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat Manchester City vs Napoli ? Manchester w gazie wiadomo Napoli jakoś nie błyszczy w LM City da radę ? Ktoś w ogóle gra na City ?
 
ariakis 343

ariakis

Użytkownik
Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat Manchester City vs Napoli ? Manchester w gazie wiadomo Napoli jakoś nie błyszczy w LM City da radę ? Ktoś w ogóle gra na City ?
Napolu nie błyszczy? Jak dla mnie to obie ekipy są w mega formie ale uważam że kurs na Napoli jest za wysoki i zagrałem na ich zwycięstwo
 
vodrinker 785

vodrinker

Użytkownik
Spartak - Sevilla
1.80 na andaluzyjczyków bardzo miły kurs, no ale właśnie. Co o tym sądzicie? Niby L&#39;pool miał ogrom zmarnowanych sytuacji z ruskimi, a nie udało im się wbić gola na 2:1. Jeszcze niedawno szedłbym w czystą 2 a nawet jakiś azjan, ale biorąc pod uwagę wczorajszy mecz, z dość przeciętnym ostatnio Bilbao, przegrany 1:0 to mam mętlik co do tego spotkania. Wiadomo mecz meczowi nie równy, no ale jednak. Myślicie, że btts byłby lepszą opcją?
 
adi26 20

adi26

Użytkownik
Witam ja widzę niespodziankę w meczu RB Lipsk - FC Porto kurs powinien być wyrównany 3.80 na Fc Porto biore w ciemno w fortunie . I bardziej bezpieczny x2 1.83 patrząc na formę drużyny to Fc Porto wygląda lepiej Pozdrawiam
Przewidywane składy:
Lipsk (1-4-4-2): Gulacsi – Halstenberg, Upamecano, Orban, Klostermann – Bruma, Keita, Demme, Forsberg – Augustin, Werner
Porto (1-4-2-3-1): Casillas – Telles, Felipe, Marcano, Ricardo Pereira – Oliveira, Danilo Pereira – Brahimi, Herrera, Marega - Aboubakar
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat Manchester City vs Napoli ? Manchester w gazie wiadomo Napoli jakoś nie błyszczy w LM City da radę ? Ktoś w ogóle gra na City ?
Napolu nie błyszczy? Jak dla mnie to obie ekipy są w mega formie ale uważam że kurs na Napoli jest za wysoki i zagrałem na ich zwycięstwo
Napoli tego meczu nie wygra, jeśli mają co wywieźć to maksymalnie remis.
Jak grasz 3 drogowo to nie będzie z tego kasy. Jak już to trzeba grać DNB, ale na moje oko to jest gra na zwrot.
Napoli super początek sezonu, super styl gry, komplet punktów i w ogóle wszystko wyśmienicie. Jednak tu trzeba przede wszystkim wziąć poprawkę na to, że nie mieli do tej pory rywala klasy City po 2 letnim okresie panowania Guardioli, a to jest diametralna różnica względem premierowego sezonu Hiszpana, gdzie wieszano już na nim psy.
Pierwsze z czym spotka się Napoli to jest przeciwnik, który piłki się nie pozbywa a to jest sytuacja z którą Neapolitańczycy spotykają się może 3-4 razy na sezon. Rok temu tak było na pewno z Realem, gdzie w obu meczach wychodzili na prowadzenie, ale dostawali z upływem czasu po trzy bramki. Pewnie, że są mądrzejsi po takim dwumeczu, ale to wiele nie zmieni jutro.
Następna sprawa jest taka, że ciśnienie na LM było, ale rok temu. Wtedy wracali po paru latach i chcieli się pokazać, zwłaszcza styl gry Sarriego na głębszych wodach aniżeli Serie A. Teraz wydaje mi się, że optyka zmieniała się z każdą kolejką ligową. Gdy mają komplet punktów, w tym zaliczony Rzym otwiera się coraz bardziej furtka jaką jest wymarzone Scudetto. Znając mentalność Neapolitańczyków, średnie znaczenie będzie miała taka batalia czy to o ćwierćfinał czy jeszcze o coś więcej. Jasne, że to byłby mega ważny miesiąc itd. ale mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi. To jest mówione przez pewien pryzmat, bo zaraz ktoś oburzony wypali, że co jest ważniejszego od LM.
A to jest o tyle ważny aspekt, że są po meczu z Romą a przed Interem, który czeka w sobotę.
Tutaj się liczy walka z Szachtarem, o 2 miejsce. Na zasadzie Szachtar poległ w Anglii to remis nie będzie złym wynikiem dla nas. Na pewno ważniejsza spina będzie w rewanżu w Neapolu, gdy będzie lżejszy terminarz (Sassuolo przed, Chievo po) i wtedy już się gotuje na grę w stronę Napoli. Z resztą sami widzicie co dało Napoli 1 miejsce w grupie rok temu - Real Madryt, także nauczeni i tym doświadczeniem mogą sobie inaczej rozplanować obecna fazę grupową. Nie mam insidera z szatni od Zielińskiego czy Hamsika, albo od Gomorry, ale tak to mi wychodzi, że lepiej byłoby walnąć Inter i jechać kolejnym kompletem punktów ku zapisaniu się w historii. Jak będzie czas pokaże kto miał rację.
Jutro City-Neapol daruje sobie, a w rewanżu Neapol gra na jedynkę tudzież ćwiartka azjatycka.
Tak to wygląda przynajmniej z mojej perspektywy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
czarnotowidze 44

czarnotowidze

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Liga Mistrzów
Godzina: 20:45
Spotkanie: Real Madryt - Tottenham
Typ: 2 dnb
Kurs: 5.25
Bukmacher: Unibet
Analiza:

Tak przeglądam sobie ofertę na jutrzejszy dzień i patrzę sobie na meczyk, który zagra moja kochana ułomna drużyna. Jestem pewien, że na jutro idzie masówka na Królewskich, ale nie widzę argumentów, żeby oni wygrali to starcie z tą dziwną drużyną Maurycego.
Zacznę najpierw od drużyny, którą nie śledzę, ponieważ nie lubię hiszpańskiej piłki. Real, drużyna, która obroniła tytuł jako pierwsza drużyna zagra bez jednego ważnego zawodnika czyli Carvajala, czyli zawodnika, który jakby nie patrzeć ma niepodważalną pozycję na prawej obronie. Dochodzi jeszcze brak Kovacica, oraz Bale&#39;a, ale ich nie liczę, odkąd Bale opuścił tą drużynę nie przekonał mnie do niczego, parę przebłysków, ale naprawdę nie sądziłem, że, aż tak zniknie.
Real to maszyna, ale ta maszyna patrząc na statystyki w tej kampanii, gubi punkty i to dość często jak na ligę w której o tytuł walczą tylko 3 zespoły. Punkty stracone z drużyną pokroju Valencii jeszcze można wybaczyć, ale Levante czy Betis? Z takimi zespołami trzeba zdobywać 3 pkt, szczególnie u siebie. Utratę punktów z Betisem i Levante, łączy jedno: Real słabo sobie radzi z drużynami, które stawiają autobus i mają zawodników do kontry.
No to może teraz trochę o Kogucikach, czy jak w Polsce lubi się pisać/mówić &quot;KFC&quot;:
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak określić grę Tottenhamu w tym sezonie. Nie potrafią grać &quot;u siebie&quot; czyt. Wembley, ale wyjazdy im ewidentnie leżą. Grają tragicznie w ataku pozycyjnym, choć to nie jest odkryciem, w tamtym sezonie też to było widać, ale zawsze jakoś udawało się wkulać tą piłkę do bramki. Jest też jeszcze jedno: potrafią naprawdę zagrać super mecz przeciwko zespołom lepszym od siebie, zespołom, które są tzw markami czyt.: Chelsea, Borussia. I na tych dwóch meczach się skupie. Z Chelsea, Tottenham zagrał ofensywnie, prowadził grę, a i tak przegrał 1-2, mimo tego, że Chelsea stworzyła 3 akcje, a Koguty 12. Mecz z Borussią był inny, to ona prowadziła grę, przeważała, a Tottenham boleśnie kontrował i dzięki temu wygrali 3-1, choć sędzia odjebał przy spalonym i powinno być 2-2, ale też Tottenham marnował 100% sytuacje przy kontrach na początku 2 połowy.
W jutrzejszym meczu zabraknie All&#39;ego przez czerwo LE, ale to akurat +, ponieważ ostatnio obniżył loty i nic nie wnosi do gry. Oprócz niego zabraknie Davies&#39;a i tutaj rodzi się kłopot z ustawieniem, ale myślę, że i tak będzie bardzo defensywnie.
Real grając u siebie musi pokazać ładną ofensywną grę, nie może oddać piłki rywalom i czekać, aż sami przyjdą, bo w tym przypadku rywale najchętniej nie wyjdą za swój 30 metr, ponieważ 1 pkt z Realem to jak zwycięstwo. Także na pewno Real będzie zmuszony do grania ataku pozycyjnego i dlatego tutaj szukam szansy Tottenhamu na remis, a nawet zwycięstwo.
Kurs warty ryzyka, stawiając na ten mecz kursy spadły z 5.60 do 5.25, także myślę, że bukmacherzy też nie są, aż tak pewni zwycięstwa Realu jak mogłoby się to wydawać. Powodzenia!
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Ja od siebie zaproponuje coś takiego
1. Monaco - Besiktas over 2.5 1.65 ✅
2. Lipsk - Porto over 2.5 1.85 ✅
3. Feyenoord - Szachtar over 2.5 1.7
1. Monaco bardzo overowy team duzo strzelają i również duzo tracą co Turcy z pewnością wykorzystają i dołożą coś od siebie.
2. Lipsk u siebie gra dobrze w kazdym meczu zawsze coś strzela i straci, Porto ze strzelaniem tez nie ma problemów.
3. Feyenoord u siebie w LM jeszcze bez gola. Jezeli chcą coś pograć w Europie w tym sezonie to muszą wygrać z Szachtarem bo z nimi będą walczyć o 3 m. Szachtar zaskoczył Napoli to i zaskoczy Holendrów. Tutaj sie jeszcze zastanawiam czy to zagram bo tu moze być różnie
AKO 3.0 ✅ w ForBet z Feyenordem ponad 5.0
Ewentualnie można pomyśleć coś w stronę btts + over kursy w granicach 2.0
Zagranie bez Feyenordu ???? szkoda
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
FC Bayern Monachium vs Celtic FC+ Qarabag FK vs Atletico Madryt + NK Maribor vs Liverpool FC + APOEL vs Borussia Dortmund + FC Barcelona vs Olympiakos kurs AKO: 2,07 buk: Totolotek⛔
RSC Anderlecht vs PSG (AH:-1)+ FC Bayern Monachium (AH:-1) vs Celtic FC + Real Madryt CF vs Tottenham Hotspur FC + FC Barcelona (AH:-1) vs Olympiacos Pireus + NK Maribor vs Liverpool FC (AH:-1) + Manchester City vs SSC Napoli kurs AKO: 4,16 (podatek 12%) buk: LVBET⛔
I czekałem jeszcze na promocję w Totolotku - &quot;gram grubo bez podatku&quot; aby zagrać taki bet.
1. Bayern pod wodzą starego/nowego szkoleniowca jest w stanie odrodzić się jak feniks z popiołów, a na pewno w meczu z Celtikiem. Po przegranej z PSG sytuacja w grupie nie jest idealna i musi gonić punkty
2. Atletico ma tylko 1 punkt w grupie i musi to wygrać. W meczu z Barceloną zaprezentowali się bardzo dobrze. Widać jakość
3. Dortmund ma jeszcze mniej pkt niż Atletico czyli zero ???? i trafił na ciężką grupę z Realem i Totenhamem więc jeśli chce awansować APOEL powinien zjeść na śniadanie. Oczywiście jakościowo przewaga drużyny z Niemiec
4. Liverpool ma 2 pkt w grupie. Po remisie ze Spartakiem gdzie dominowali i w zasadzie powinni to wygrać nie wydaje się żeby znów zgubili pkt z najsłabszą drużyną w grupie czyli Mariborem
5. Barcelona rzeczywiście nie przypomina tej dawnej Barcelony, ale grają u siebie i przepaść z Olympiakosem jest tak ogromna, że wrzuciłem ją do kuponu mimo tego 1,08, ale musiałem aby mieć kurs ponad 2,00 do promocji gram grubo, a inni kandydaci jak Real czy Juventus wydają mi się bardziej niepewni.
 
baku193 5,7K

baku193

Użytkownik
Dyscyplina Piłka nożna LM
Godz: 20:45
Spotkanie Real - Tottenham
Typ: over 3.5 gola
Kurs 2.09
Buk Fortuna
Analiza: Dziś kolejne spotkania fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów, ekipa Madryckiego Realu na swoim Santiago Bernabeu podejmowała będzie ekipę Tottenhamu. Gospodarze oczywiście są w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem do zdobycia kompletu punktów, chociaż ich forma w poprzednich spotkaniach pozostawia bardzo dużo do życzenia, ekipa Realu Madryt potrafi się podnieśc w najmniej spodziewanym momencie, do tego spotkania w Lidze Mistrzów wychodzą im znacznie lepiej aniżeli spotkania ligowe i tak jest już od kilku dobrych sezonów. Gospodarze jak i goście mają identyczny bilans bramkowy oraz taką samą ilośc punktów, jednak to ekipa z Madrytu moim zdaniem po tej 3 serii spotkań będzie samodzielnym liderem, bowiem to ona powinna w tym meczu sięgnać po komplet punktów, Real jest zespołem znacznie bardziej doświadczonym , myślę że zaatakuję od pierwszych minut spotkania żeby pokazać miejsce w szeregu druzynie Tottenhamu, który według mnie gola powinien tutaj strzelić, bowiem gra do przodu i uważam że w tym meczu będzie podobnie, tak więc mój typ to wygrana zespołu gospodarzy gospodarzy oraz dokładny wynik 3:1 po 90 minutach tej rywalizacji....
 
L 37

lalala23

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Liga Mistrzów
Godzina: 20:45
Spotkanie: RB Leipzig - FC Porto
Typ: RB Leipzig
Kurs: 2.05
Bukmacher: totolotek

Analiza:
Witam, ja dziś pod uwagę zabrałem mecz wicemistrza Niemiec z wicemistrzem Portugalii. Wiadomo jaki jest poziom obu lig i niemiecka znacznie przewyższa portugalską, dlatego idę tu w stronę Lipska. Drużyna z Niemiec ma nóż na gardle i jeśli chce grac o awanas do następnej fazy musi zacząć wygrywać, Porto wygrało z Monaco, ale mnie to nie przekonuje i liczę, że Lipsk u siebie się zmobilizuje i ograją Portugalczyków. Lipsk na pewno podbudowany wygraną z BVB wiadomo jakie były tego okoliczności, ale liczy się wygrana, mam nadzieję, że Lipsk w końcu mnie nie zawiedzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom