>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

37. kolejka LOTTO Ekstraklasy (19.05-20.05.2018)

Status
Zamknięty.
V 1,1K

viren

Użytkownik
Nic takiego sie niewydarzylo.
Koncowka sezonu po co grac dalej jak wszystko rozstrzygniete.
Nie ma co winic kibivow. Prawdziwym winowajca jest zarzad, ktory robi ich w ciula udajac ze Lech w2alczy o majstra
Sytuacja jest od poczatku jasna, Legia ma miec mistrza niezaleznie od tego jak gra, wszystko zalatwiane jest za kulisami a inne kluby maja sie usuwac. Niby sa emocje do ostatniej kolejki, zby nakrecic koniunkture i byla ogladalnosc w tv - wszystko jest zamowone przez Canal + przy kupowaniu pakietow eby byly emocje ddo ostatniej kolejki - ale tak naprawde nie ma zadnych emocji bo wszystko jest ustalone w zaciszu gabinetow. Mistrzostwo bierze Legia. Stad tak wszyscy rozkraczaja nogi, wszystko jest dokladnie wyliczone.
Na pilkarzy tez nie ma co pomstowac bo oni wykonuja rozkazy. Nalezy zwrocic sie przeciwko zarzadowi Lecha czy Jagiellonii, ktorzy zaakceptowali te role w ukladzie i zwyczajnie robia w konia kibicow ze &#39;teraz to juz wielki Lech, Jaga&#39;
Ja sie nie dziwie nawet jakby kibice spalili caly stadion. Maja powody by byc wkurzonym
Zauwazcie ze media jada po kibicach a prawdziwa mafie czyli zarzad Lecha i Jagiellonii, do tego tych co steruja Legia i polska federacje pilkarska i zwiazek sedziowski nikt nawet nie pisnie
Moze za 5 lat sie zorientuja wszyscy jak sa robieni w wala
 
G 370

golkiper

Użytkownik
Hahahah nie no gościu rozwaliłeś mnie tym postem. Właśnie przez takich jak ty polski futbol nigdy nie wyjdzie z jaskiń, dając przyzwolenie bandytom na dyktowanie reguł. Nie dziwisz się kibicom, że wchodzą na murawę w kominiarkach i rzucają na boisko świece dymne ? To jest normalne ? Ze meczu nie można normalnie rozegrać? Że włądze ligi srają przed garstką huliganow ? &quot;Mają powody by być wkurzonym&quot; ? &quot;Spalić cały stadion?&quot; Ile ty masz lat ? 15 ? Dobrze że media jadą po kibicach bo robią bydło i tylko przez przyzwolenie i brak wykluczenia społecznego takich zachowań to właśnie mamy to co mamy. Żaden poważny sponsor nie przyjdzie do naszej ligi, żaden. Jak meczu o mistrzanie można rozegrać przez takie zachowania , jak nie może być normalnej fety, bo się nie umie zachować jeden z drugim. I ta mania prześladowcza że wygrać ma Legia, że wszystko ustawione. Hahaha no żal czytać. Sfrajerzyli się piłkarze i tyle przegrywając z Koroną i z Jagą, a nie wszystko ustawione. Ogarnij się serio. To mój pierwszy i ostatni post w tej dyskusji, ale przez takie podejście to właśnie polska piłka jet gdzie jest, 100 lat za Europą, gdzie liczy się gra a nie to czy kibice zrobiądym czy nie.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
To właśnie poziom niektórych Forumowiczów. Fajnie byłoby założyć jakieś kontr forum dla osób under 15-16 (a może i starszych), które dalej myślą, że cała Polska to jedno wielkie oszustwo, wszystko jest ustawione, a na koniec i tak wygra Legia. Nudne to trochę, a to co zrobili kibice Lecha to dramat. Tylko czekać aż zaczną na stadionach ginąć ludzie jak w jakiejś Afryce. Numer dwa głupoty w tym sezonie dla kiboli Lecha (a może i numer jeden) po tym, co zrobili &quot;fani&quot; Piasta, którzy przez głupotę prawie spuścili klub z LE.
Wg mnie Lech powinien zostać wykluczony z pucharów na 1-2, a przynajmniej najbliższy sezon, a jego miejsce powinna zająć Wisła Płock (fakt faktem także oszukana w Białymstoku). Duża strata punktowa na następny sezon z 10 punktów też by się przydała.
Co do samego zarządu Lecha pod kątem organizacji wszystko jest jak najbardziej ok. Klub zarabia i dla jego właścicieli to jest najważniejsze. Szkoda tylko że nikt nie chce tam zaryzykować i tylko wyprzedaje najlepszych grajków. Zresztą w Białymstoku tak samo, choć to trochę inna płaszczyzna, bo tam każde miejsce na podium jest wielkim sukcesem, a Kulesza to chyba najlepszy prezes w całej LE (zresztą wg mnie to przyszły sternik PZPN).
Skoro w tym roku nikt nie wyprzedził Legii, to może być o to w najbliższych latach trudno, bo tak słabego mistrza dawno nie było. Ciekawe co zrobi zarząd, bo jakoś nie chcę za bardzo wierzyć, że to zasługa obecnego szkoleniowca, ale raczej piłkarzy, którzy na tle tej słabej ligi potrafią się spiąć i zrobić swoje. Zresztą są tam osoby w szatni, które potrafią zmobilizować zespół.
 
G 370

golkiper

Użytkownik
Prze jaja są z rożnymi w meczu Jagielonia - Płock. Było 8 rożnych na bank, wszystkie statystyki podają, że było 8. Sam oglądałem mecz i bylo 8. Ostatni rożny dla Płocka w doliczonym czasie. A an stronie E-klasy oficjalnej jest 7... i mam rozliczone jako przegrane 2 kupony w Totolotku. Skandal.
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
To właśnie poziom niektórych Forumowiczów. Fajnie byłoby założyć jakieś kontr forum dla osób under 15-16 (a może i starszych), które dalej myślą, że cała Polska to jedno wielkie oszustwo, wszystko jest ustawione, a na koniec i tak wygra Legia. Nudne to trochę, a to co zrobili kibice Lecha to dramat. Tylko czekać aż zaczną na stadionach ginąć ludzie jak w jakiejś Afryce. Numer dwa głupoty w tym sezonie dla kiboli Lecha (a może i numer jeden) po tym, co zrobili &quot;fani&quot; Piasta, którzy przez głupotę prawie spuścili klub z LE.
Wg mnie Lech powinien zostać wykluczony z pucharów na 1-2, a przynajmniej najbliższy sezon, a jego miejsce powinna zająć Wisła Płock (fakt faktem także oszukana w Białymstoku). Duża strata punktowa na następny sezon z 10 punktów też by się przydała.
Co do samego zarządu Lecha pod kątem organizacji wszystko jest jak najbardziej ok. Klub zarabia i dla jego właścicieli to jest najważniejsze. Szkoda tylko że nikt nie chce tam zaryzykować i tylko wyprzedaje najlepszych grajków. Zresztą w Białymstoku tak samo, choć to trochę inna płaszczyzna, bo tam każde miejsce na podium jest wielkim sukcesem, a Kulesza to chyba najlepszy prezes w całej LE (zresztą wg mnie to przyszły sternik PZPN).
Skoro w tym roku nikt nie wyprzedził Legii, to może być o to w najbliższych latach trudno, bo tak słabego mistrza dawno nie było. Ciekawe co zrobi zarząd, bo jakoś nie chcę za bardzo wierzyć, że to zasługa obecnego szkoleniowca, ale raczej piłkarzy, którzy na tle tej słabej ligi potrafią się spiąć i zrobić swoje. Zresztą są tam osoby w szatni, które potrafią zmobilizować zespół.
Dziwnym trafem co roku mistrz jest co raz słabszy ale i tak ciągle jest nim Legia. Co roku narzekamy no cholera tak słabego mistrza nie było jeszcze. Kurcze kasa obecnie większa 2 razy jak jeszcze 10lat temu a ten mistrz co roku słabszy? Wy dalej wierzycie, że.to jest czyste? Przykładów sędziowania pod.Legie w ostatnich kilku latach jest multum. Z Wisłą Płock z kolei Furman nagle zakręcił się w czasoprzestrzeni...Kolega dobrze napisal, że Legia kupować nic nie musi bo to włodarze rywali zgadzają się na podkładanie. Ja tak samo nie lubię Lecha i Legii.ale.to już śmierdzi na kilometr. Nie wiem jakim cudem Lech zaczął grać jak jakiś drugoligowiec w ciągu miesiąca. Nagle piłkarze stracili siły witalne? Tutaj Ridley Scott nie powstydziłby by się takiego budowania napięcia lepszego niż w moim ukochanym obcy 8 pasażer nostromo. Nie ma w tej lidze jakiś mega ewidentnych wałów ale wszystko jest tak pięknie zakamuflowane i co jakiś czas dochodzi taka mała perelka, że.powinszowac.
Kasa w c+ się zgadza, oglądalność była, PZPN zadowolony czego.chciec więcej. I tak co roku się kręci. Nie dziwię się jak w przyszłym sezonie moja Wisła zaskoczy i będzie przodować w lidze.gdzies do kwietnia a potem nagle zaniemoze.
W tej lidze od kilku ładnych paru lat dzieją się niesamowite rzeczy. Nawet Wisła musiała podłożyć się Śląskowi swego czasu pod presją kibiców.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Dziwnym trafem co roku mistrz jest co raz słabszy ale i tak ciągle jest nim Legia. Co roku narzekamy no cholera tak słabego mistrza nie było jeszcze. Kurcze kasa obecnie większa 2 razy jak jeszcze 10lat temu a ten mistrz co roku słabszy? Wy dalej wierzycie, że.to jest czyste? Przykładów sędziowania pod.Legie w ostatnich kilku latach jest multum. Z Wisłą Płock z kolei Furman nagle zakręcił się w czasoprzestrzeni...Kolega dobrze napisal, że Legia kupować nic nie musi bo to włodarze rywali zgadzają się na podkładanie. Ja tak samo nie lubię Lecha i Legii.ale.to już śmierdzi na kilometr. Nie wiem jakim cudem Lech zaczął grać jak jakiś drugoligowiec w ciągu miesiąca. Nagle piłkarze stracili siły witalne? Tutaj Ridley Scott nie powstydziłby by się takiego budowania napięcia lepszego niż w moim ukochanym obcy 8 pasażer nostromo. Nie ma w tej lidze jakiś mega ewidentnych wałów ale wszystko jest tak pięknie zakamuflowane i co jakiś czas dochodzi taka mała perelka, że.powinszowac.
Kasa w c+ się zgadza, oglądalność była, PZPN zadowolony czego.chciec więcej. I tak co roku się kręci. Nie dziwię się jak w przyszłym sezonie moja Wisła zaskoczy i będzie przodować w lidze.gdzies do kwietnia a potem nagle zaniemoze.
Idąc Twoim tokiem rozumowania we Włoszech korupcja nadal jest jeszcze większa, bo Juve zdobył tytuł po raz siódmy czy ósmy, a przecież Roma, która tak fajnie grała w LM nie mogłaby grać tak słabo w Serie A. Aha no i tam też Ridley Scott by się nie powstydził, kiedy Juve rzutem na taśmę nic nie grając strzelił dwie braki Interowi i dzięki temu wrócił do gry o mistrza.
Pominę już takie sceny w Holandii czy Szkocji, gdzie w ostatnich 10 minutach Celtic, Rangersi, Ajax, PSV, a zwłaszcza Celtic i Ajax swego czasu co 3-4 kolejki przegrywały, przegrywały, aby w ostatnich 10 minutach strzelić 2-3 branki. Nieraz nawet w samym doliczonym.
Mistrz jest coraz słabszy, bo liga jest coraz słabsza. W innym wypadku tak młoda drużyna jak Górnik nie miałaby racji bytu w tej lidze i walczyłaby o utrzymanie w normalnych okolicznościach. Ale jak tu nie wygrywać skoro połowa ligi ma 4-ligowych Hiszpanów czy 3-ligowych Słowaków i innych komediantów.
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
Co do samego zarządu Lecha pod kątem organizacji wszystko jest jak najbardziej ok. Klub zarabia i dla jego właścicieli to jest najważniejsze.
A czy cel nie powinien być sportowy, a nie tylko ekonomiczny..? Rutkowscy z klubu zrobili korporację, a z kibiców - klientów, którzy są co rok oszukiwani. A jak wiadomo, kibice to specyficzna grupa &quot;klientów&quot; bo mocno zaangażowana emocjonalnie. Na stadionie w Poznaniu podobnych ekscesów nie było ponad 20 lat. Okoliczności wczoraj były jakie były i w końcu najwidoczniej coś pękło.
Wczoraj na wrzucenie tych rac na murawę, reszta stadionu zareagowała.. brawami. Nie gwizdami, jak bywało to wcześniej. Nie tylko chuligani mieli dosyć.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Mówienie, że najsłabszy mistrz itp. To za przeproszeniem [CUT]. Patrząc na ostatnie lata, to Legia w tym sezonie punktowała bardzo podobnie, tylko kwestia tego, że grali oni bezkompromisowo - albo wygrana albo przegrana, stąd też tyle porażek, ale punktowo wygląda to bardzo zbliżone do siebie:
Sezon 13/14 - 81pkt
Sezon 14/15 - 70pkt
Sezon 15/16 - 73pkt
Sezon 16/17 - 73pkt
Sezon 17/18 - 70pkt
Odkąd wprowadzono ESA37, tylko w pierwszym sezonie mistrz był wyraźnie lepszy, a od czterech sezonów utrzymuje się, że 70-73pkt wystarcza do mistrzostwa.
Odnośnie Furmana widzę, że też niektórzy szukają drugiego dna. Przecież powiedział tak w złości, a to nie oznacza, że wszystko ustawione, bo równie dobrze można to interpretować jako &quot;próbujecie przekręcić Wisłę, żeby Jaga wygrała, ale i tak Legia nie przegra w Poznaniu i będzie mistrzem&quot;.
Nie rozumiem też porównywania oskarżeń o ustawienie całej ligi do wygranej Śląska z Wisłą, dającej mistrzostwo Wrocławianom. To przecież zupełnie inna sytuacja, dotycząca ówczesnej zgody kibiców obu klubów, to chyba normalne, że wywierali presję na swoich zawodnikach, żeby Śląsk wygrał mecz i utrzymał przewagę nad Legią. Inna sprawa, że Wisła w tamtym meczu miała swoje sytuacje, a gwizdanie na starających się piłkarzy swojej drużyny też nie do końca było w porządku.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Mówienie, że najsłabszy mistrz itp. To za przeproszeniem [CUT]. Patrząc na ostatnie lata, to Legia w tym sezonie punktowała bardzo podobnie, tylko kwestia tego, że grali oni bezkompromisowo - albo wygrana albo przegrana, stąd też tyle porażek, ale punktowo wygląda to bardzo zbliżone do siebie:
Sezon 13/14 - 81pkt
Sezon 14/15 - 70pkt
Sezon 15/16 - 73pkt
Sezon 16/17 - 73pkt
Sezon 17/18 - 70pkt
Odkąd wprowadzono ESA37, tylko w pierwszym sezonie mistrz był wyraźnie lepszy, a od czterech sezonów utrzymuje się, że 70-73pkt wystarcza do mistrzostwa.
piotrex007 ale w tym sezonie nie było podziału punktów... wcześniej był po sezonie zasadniczym.
Ale ja liczę łącznie zdobyte punkty bez uwzględnienia podziału, w ostatnich dwóch sezonach Legia miała bilans 21-10-6, co daje właśnie 73pkt, bo z uwzględnieniem podziału miała 43pkt w sezonie 15/16 i 44pkt w 16/17 ;)
Okey, nie sprawdzałem, więc chciałem zwrócić na to uwagę ;)
Co do tej słabości to nie patrzyłem na punkty, ale raczej styl, bo Legia grała momentami tragicznie. Jednak w poprzednim sezonie taki Prijović czy Nikolic dawali tą jakość in plus.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
piotrex007 ale w tym sezonie nie było podziału punktów... wcześniej był po sezonie zasadniczym.
Ale ja liczę łącznie zdobyte punkty bez uwzględnienia podziału, w ostatnich dwóch sezonach Legia miała bilans 21-10-6, co daje właśnie 73pkt, bo z uwzględnieniem podziału miała 43pkt w sezonie 15/16 i 44pkt w 16/17 ;)
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
A czy cel nie powinien być sportowy, a nie tylko ekonomiczny..? Rutkowscy z klubu zrobili korporację, a z kibiców - klientów, którzy są co rok oszukiwani. A jak wiadomo, kibice to specyficzna grupa &quot;klientów&quot; bo mocno zaangażowana emocjonalnie. Na stadionie w Poznaniu podobnych ekscesów nie było ponad 20 lat. Okoliczności wczoraj były jakie były i w końcu najwidoczniej coś pękło.
Wczoraj na wrzucenie tych rac na murawę, reszta stadionu zareagowała.. brawami. Nie gwizdami, jak bywało to wcześniej. Nie tylko chuligani mieli dosyć.
To już trzeba rozmawiać z prezesami itp. Widać Lech idzie drogą zarobku na piłkarzach. Fakt, że kibiców to denerwuje to inna sprawa, ale ich zachowania, to nie usprawiedliwia. Dla mnie to był kryminał, chyba za dużo Arkowców się naoglądali. Zresztą skoro tak, to wygląda na to, że bez względu na wynik tak by się to skończyło. Przecież Lech ani nie poprawiłby swojej sytuacji, ani by jej nie pogorszył (teraz może) bez względu na wynik. Co daje takie zachowanie? Duże kary, pewnie minusowe punkty i kolejny sezon w dupę.
Nie jestem ani za Legią, ani za Lechem, ale zgaduję, że takie zachowanie to ze względu na to, że mecz był z Legią. Szkoda, bo miałem trochę lepsze zdanie o kibicach tej drużyny. Byłem trzy lata temu na finale PP w Warszawie Lech - Legia i tam kibice obu drużyn siedzieli obok siebie i taka powinna być piłka. Cenię bardzo wysoko ultrasów, bo to najwięksi patrioci, ale nie tędy droga. Dla mnie najlepszą karą byłoby usunięcie z pucharów kosztem Płocka, co dla polskiej piłki nie dałoby pewnie nic, bo na europejskiej scenie gotowe są grać tylko Legia i Lech. Te zespoły nawet jak mają średnich piłkarzy to tych średnich mają po 22-24. Inne po 17-18, a tak się nie da.
 
A 30,4K

atr

Użytkownik
Nic takiego sie niewydarzylo.
Koncowka sezonu po co grac dalej jak wszystko rozstrzygniete.
Nie ma co winic kibivow. Prawdziwym winowajca jest zarzad, ktory robi ich w ciula udajac ze Lech w2alczy o majstra
Sytuacja jest od poczatku jasna, Legia ma miec mistrza niezaleznie od tego jak gra, wszystko zalatwiane jest za kulisami a inne kluby maja sie usuwac. Niby sa emocje do ostatniej kolejki, zby nakrecic koniunkture i byla ogladalnosc w tv - wszystko jest zamowone przez Canal + przy kupowaniu pakietow eby byly emocje ddo ostatniej kolejki - ale tak naprawde nie ma zadnych emocji bo wszystko jest ustalone w zaciszu gabinetow. Mistrzostwo bierze Legia. Stad tak wszyscy rozkraczaja nogi, wszystko jest dokladnie wyliczone.
Na pilkarzy tez nie ma co pomstowac bo oni wykonuja rozkazy. Nalezy zwrocic sie przeciwko zarzadowi Lecha czy Jagiellonii, ktorzy zaakceptowali te role w ukladzie i zwyczajnie robia w konia kibicow ze &#39;teraz to juz wielki Lech, Jaga&#39;
Ja sie nie dziwie nawet jakby kibice spalili caly stadion. Maja powody by byc wkurzonym
Zauwazcie ze media jada po kibicach a prawdziwa mafie czyli zarzad Lecha i Jagiellonii, do tego tych co steruja Legia i polska federacje pilkarska i zwiazek sedziowski nikt nawet nie pisnie
Moze za 5 lat sie zorientuja wszyscy jak sa robieni w wala
Zgadzam się z tą opinią jednak mimo wszystko jestem zdziwiony postawą Jagiellonii w takiej sytuacji. 2 rok z rzędu są od włos od tytułu. W przyszłych sezonach oni mogą być słabsi a kilka innych drużyn może będzie mocniejszych. A więc te 2 szanse na pierwsze mistrzostwo w historii mogą się prędko nie powtórzyć...
Sytuacja z Lechem jest inna. Wg mnie nastawiają się na sprzedaż zawodników a nie puchary, dlatego jak się do nich kwalifikują to szybko odpadają (żeby za dużych strat w lidze nie było przez grę na 2 frontach) i po roku to samo. Transfery zagranicznych grajków coraz słabsze, krajowych zresztą też - teraz przyjdzie Cywka, proponuje do obrony np. Augustyna a do ataku np Koleva/Tuszyńskiego (strzelił 2 bramki wczoraj musi być dobry!!;)) i kto wie czy nie będą walczyć .... o górną ósemkę.... Jak to zmienić w Lechu? Myślę że pusty stadion w kilku meczach mógłby coś zmienić (brak wpływów z biletów)
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
A co maja zrobic ci biedni kibice jak sa robieni w wala coraz bardziej ordynarnie.
Nie ma co sie dziwic prezesom Jagi czy Bialegostoku, zaakceptowali role w calym tym ukladzie i robia w wala swoich kibicow tak samo jak Lech.
A ci z Legii biedni wierza ze rzutem na tasme ten mistrz.
Kazdy sezon tak samo wypuszcza sie bazanta, Legia slaba jak nigdy, a nawet jkby jakims cudem Legia nie dogonila to Lech by poprosil o ujemne punkty bo nie moze byc przed Legia
Federacja tez naciska i jest hepi ze Polske reprezentuje w pucharach zespol, ktory ma szanse cos ugrac, Lech czy Jaga i wszyscy inni z gory spisuja puchary na straty i celowo odpadaja stad taki nacisk PZPN i telewizji zeby mistrzem byla Legia
Jesli nawet bedzie VAR nic to nie zmieni, po prostu inaczej trzeba bedzie odegrac przedstawienie ze &#39;Legia slaba jaknigdy cudownie dogonila&#39;. VAR jest zeby chronic dupsko sedziow zeby ich ludzie nie liczowali, decyzje w zaciszu gabinetow beda takie same
Wy naprawde wierzycie ze ten szatniarz co dostal posade to geniusz trenerski? Ot mecze byly zalatwiane i trafilo sie slepej kurze ziarno
Druzyna ktora ma bilans 15-3-0 nagle zaczyna jechac 4 porazki u siebie z byle kim i to jest czyste? Co ciekawe ogrywa tylko kolejnego rywala Legii w miedzyczasie - Hehehehe
Mozna zrobic to co zrobili kibice Lecha, ale powinni sie zwrocic przeciwko swojemu zarzadowi ze ich sprzedal, gracze sa tylko pionkami. Mozna tez nie przychodzic na mecze ale powinni jeszcze gorzej zareagowac i tak byli bardzo umiarkowani
Media nieprawidlowo definiuja problem, to nie kibice sa problemem, oni tylko daja upust swojej frustracji przeciwko patologii, ktora zzera polska pilke
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
W naszej szarej polskiej rzeczywistości po staremu. Mistrzem została Legia. Oczywiście, po pełnej emocji walce do ostatniej kolejki. Niestety, poziom naszej piłki jest bardzo niski i nie widać szans na zmiany. Ameryki nie odkryje jak napiszę, że nasze kluby znów zostaną zjedzone na przystawkę w eliminacjach do europejskich pucharów.
Polskie kluby nastawione są wyłącznie na robienie kasy. Chyba nie ma żadnego prezesa, który naprawdę chciał coś osiągnąć w sferze sportowej (a przydałoby się przynajmniej 3-4 Cupiałów, by podnieść poziom ligi). Jak z lepszej strony pokaże się jakiś piłkarz, to natychmiast go sprzedajemy korzystając że jest popyt na niego. Drużyna zajmie wyższe miejsce w lidze - zaraz zaczyna się wyprzedaż. Nawet jak w Europie uda się pokazać z dobrej strony, to najlepsi piłkarze są sprzedawani. W ten sposób nigdy polski klub nie będzie rozpoznawalną marką na arenie międzynarodowej, a poziom ligi nie przekroczy przeciętności.
Co do zachowań kibiców ... Usiądź jeden z drugim przed telewizorem, obejrzyj mecz swojej drużyny. Zrób tak raz, drugi, trzeci, a władze odczują to na własnej skórze. Robienie demolki nie szkodzi władzom, tylko piłkarzom oraz samemu klubowi.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Ja się wcale nie dziwię kibicom Lecha. Kiedyś ta frustracja musiała eksplodować i z ich perspektywy idealnie zamknęli ten ujowy sezon. Lech zarabia ogromne pieniądze na swojej młodzieży już kolejny rok. Za chwilę dostaną mega kasę za Gumnego, rekordową sumę wręcz i odwalać takie dziadostwo to po prostu jest mega słabe. Pod tym względem to Legia zjada ich na śniadanie. Legia gra najgorszy sezon od dawna, z 10 różnymi pomysłami i trenerami, totalny chaos. Fatalne transfery szrotu niewiadomego pochodzenia. I co? i jak gdyby nigdy nic inkasują kolejne mistrzostwo. To nie jest wina Legii, że reszta Polski nie potrafi tego wykorzystać. Ktoś tymi mistrzem musiał zostać a chętnych brak, więc na co Legia miała czekać? Jagiellonia cieszy się z 2 miejsca ale czy faktycznie jest się z czego cieszyć? Takiej okazji jak w tym sezonie już nie będą mieć w przyszłości. Rok temu można było się radować, ale dzisiaj z czego?
Legia ma najgorszy kryzys od lat, najgorsze wyniki od lat, najgorszy terminarz rundy finałowej a i tak są górą. Może zamiast załamywania się poziomem ligi trzeba docenić tego wytrawnego gracza jakim jest Legia? A poważnie mówiąc to jest jeden wielki dramat i koncepcje rozszerzania rozgrywek o rundę finałową oprócz kasy z dnia meczowego nie przyniósł kompletnie nic. Tu nie ma 1% rozwoju, nic.
Sezon wygrał Górnik i Brosz i jego młodzież. Innych pozytywów brak, bo szkoda strzępić ryja na to, że totalny anonim z 3 czy urwa 4 ligi hiszpańskiej Carlitos odbijający się od 2 ligi w Rosji jest najlepszym zawodnikiem w Polsce...
 
psychol32 423,2K

psychol32

Użytkownik
grac45 już rok temu było mówione że Jaga nie będzie miała lepszej okazji na Mistrza a w tym sezonie było jeszcze bliżej. Tak jak kolega wyżej napisał że Lech nagle zapomniał jak gra się w piłę tak i Jaga miała 3-4 tygodnie przestoju. Moim zdaniem ten klub jest tak zarządzany że będzie coraz silniejszy i z czołówki naszej ligi prędką nie wypadnie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Co do zachowań kibiców ... Usiądź jeden z drugim przed telewizorem, obejrzyj mecz swojej drużyny. Zrób tak raz, drugi, trzeci, a władze odczują to na własnej skórze. Robienie demolki nie szkodzi władzom, tylko piłkarzom oraz samemu klubowi.
To jest problem polskiej piłki, bo kibice czują się właścicielami klubów. Polityka klubu się nie podoba? Nikt nie broni, żeby go kupili i nie zmusza nikogo do chodzenia na mecze. Najlepiej pójść i robić zadymę bo mam dość tego jak mnie prezes i piłkarze traktują - albo traktujemy się jak dzieci i wtedy wstęp z rodzicami albo jak dorośli. Inna sprawa to, że kluby się boją cokolwiek zrobić, żeby wyciągać konsekwencje za takie zachowania. Przecież ktoś to wszystko na stadion wniósł.
Niestety ale moim zdaniem recepta na uzdrowienie piłki byłoby totalne ścięcie środków z transmisji telewizyjnych. Skończyłby się szrot z zagranicy czy gwiazdorskie kontrakty dla kopaczy. Mniej w portfelu by sprawiło, że więcej młodych i ambitnych by grało i kto by się przebił, ten by szedł do lepszych lig, a nie kopał się po czole za grubą kasę. Bo marzenia, że my tu będziemy mieli co rok fazę grupową w europejskich pucharach - nie Ci ludzie, nie to podejście. Nikt nie planuje na rok, dwa do przodu. Ma być dziś, teraz.
Z tego co słychać jednak to będzie znowu mocno podbita stawka za sprzedaż praw do transmisji. Ładnie się opakuje to ludzie nawet taki syf kupią.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom