>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

38 kolejka Serie A [27-28 maja 2017]

Status
Zamknięty.
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP




Zamykamy obecny sezon przypieczętowanym tydzień wcześniej mistrzostwem Juventusu i zapewnieniem występów w Lidze Europy przez Milan. A więc dwie kwestie mamy wyjaśnione, jednak nadal pozostało jeszcze kilka spraw.
Pierwsza między Romą i Napoli, druga między Empoli a Crotone. Z perspektywy kursów @1,06 na zwycięstwo Romy wyjaśnia sprawę właściwie już przed meczem, podobnie jak @1,55 Empoli na Sycylii. Ostatnia kwestia to capocannoniere tego sezonu i na ten moment Dżeko z +1 więcej od goniącego go Mertensa.
Reszta spotkań to typowa plaża choć kilka zespołów jeszcze może wymienić się miejscami w tabeli. Co widać gołym okiem to faworyci zbici na maksa podobnie jak wszelakie overy i BTS&#39;y. Rok temu w dziale było bardzo owocnie, teraz choć sytuacja trudniejsza wcale nie znaczy, że może być gorzej a wręcz przeciwnie.
Składy i kontuzje: Gazzetta i Tuttosport.
Zapraszamy do dyskusji i pisania komentarzy :wink:
 
F 108

faklop

Użytkownik
To może ja zacznę.
Myślę nad puszczeniem kuponu na Juventus i Lazio Rzym i już wyjaśniam dlaczego. W przypadku 1 kontekstu, przewidywany skład na ten mecz to oczywiście Buffon w bramce, Higuain czy Dybala (tak przynajmniej odczytałem na Gazzetta), mogliby odpuścić - ale wydaje mi się, że nie odpuszczą - zwłaszcza, że regeneracja do LM jest bardzo długa. W przypadku drugiego klubu, trochę bardziej wariacki wybór. Coby nie patrzeć Crotone obchodzi tylko wygrana (remis jeśli Empoli przegra) - Lazio niby gra o pietruszkę (bo 4 czy 5 miejsce nie robi im znaczącej różnicy), ale po przegranej w Pucharze Włoch i Interem Mediolan porażka wydaje mi się nie wchodzi w grę.
Co myślicie o moich przemyśleniach? Może jest coś, co powinienem wziąć pod uwagę?
 
D 30

dadycool

Użytkownik
Co do Juventus też tak uważam. Mało tego myślę że zagrają pełnym składem i tak jak na Real (co do jednego zawodnika). Do meczu będzie tydzień równo i wydaje mi się że lepszym wyjściem jest trenera dać zagrać wszystkim najlepszym żeby nie tracić zgrania i trybu meczowego. Tydzień to długo i na regenerację wystarczy. Lepsze to niż dwa tygodnie bez gry o stawkę jak ma Real. Także spokojnie można iść w kierunku Juve. Do tego na pewno trzeba będzie uderzyć w under kartek. Nie oszukujmy się Juve wyjeżdżać w nogi nie będzie nikomu a i Bologna moim zdaniem tego robić nie będzie gdyż myślę że też by chcieli żeby Juve wygrało LM zawsze to klub z Włoch. A nie są dla Juve jakims konkurentem na przyszły sezon czy też nie są to żadne derby to po co wchodzić w nogi na koniec sezonu. Gdyby to było Napoli albo Roma to tak im zależy może żeby Juve nie wygrało LM ale Bologni na pewno nie. Także under kartek grubo i win Juve średnia stawka.
Co do Lazio to tylko live. Jeżeli Empoli nie będzie wygrywać przekonujaco (w co wątpię) to raczej Crotone ale jak do przerwy będzie np 2:0 dla Empoli to z Crotone zejdzie powietrze i można coś w stronę Lazio iść bo będą dobre kursy ja to widzę tak.
Oczywiście nie wiemy co siedzi w głowie trenerów a na pewno zawodników może np Palermo zagra jak o życie (w co wątpię) albo Lazio nie będzie chciało się dać Crotone (w co wątpię trochę mniej)
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Co do premiowania spadkowiczów w tym sezonie wygląda to następująco;
25 milionów euro dla klubów, którzy byli w Serie A przez ostatnie trzy sezony (lub trzy z czterech ostatnich)
15 milionów euro dla klubów, którzy byli w Serie A przez ostatnie dwa sezony (lub dwie z ostatnich trzech)
10 milionów euro dla klubów, którzy byli w Serie A przez jeden sezon
Serie A posiada pulę spadochronową w wysokości 60 milionów euro, a pozostałe fundusze pozostają w posiadaniu drużyny pozostającej w Serie A przez trzy lata lub dłużej (jeśli nie zostaną one natychmiast awansowane w następnym sezonie).
W konsekwencji, jeśli Crotone zostaną spadkowane, pozostaną fundusze, ale jeśli Empoli lub Genua połączy się z Palermo i Pescara, wówczas zostanie przydzielony pełny limit wynoszący 60 milionów euro. Gdyby:
Pescara, Palermo i Crotone są spadkowane, Pescara otrzyma 10 milionów euro, Palermo otrzyma 25 milionów euro, a Crotone otrzyma 10 milionów euro - łącznie 45 milionów euro. Palermo otrzyma pozostałe dwa miliony euro w ciągu dwóch lat, jeśli przegapi promocję w następnym sezonie.
Pescara, Palermo i Empoli są zdegradowane, Pescara otrzyma 10 milionów euro, Palermo otrzyma 25 milionów euro, a Empoli otrzyma 25 milionów euro - łącznie 60 milionów euro.
--------------------
Dziwny system tak naprawdę, bo takie Palermo dostaje 35 milionów za prawa do TV a tu się im obcina do 25 w ramach spadochronu do Serie B. Przynajmniej tak to zrozumiałem. Bo na pewno nie widzę takiej możliwości, że tu im wpada 35 mln za TV i kolejny extra hajs za spadek.
Generalnie spadają biedne zespoły i w przypadku takiego Empoli można snuć jakieś teorie o specjalnym spadku, ale zagłębiając się w temat jeśli Empoli dostaje za prawa do TV 29 mln w ciągu sezonu to ze spadku do biedoty jaka panuje w Serie B średnio im pasuje.
W ogóle cała historia z tymi spadochronami jest ciekawa. Pomysł został wdrożony rok temu i jak zwykle przy takich okazjach część była za część przeciwko. Top ligi oczywiście miało to w dupie i chciało wyższe płace za górną część tabeli. Palermo i Chievo były zdecydowanie na nie co za pewne wiązało się z tym, że więcej wyciągnął z prowizji TV jak ze spadochronu.
Były prezydent Palermo Maurizio Zamparini ostrzegał przed trudną sytuacją finansową klubu, podczas gdy nadal był pod kontrolą i dodał: &quot;płatności spadochronowe nie mogą być porównywane z potencjalnymi dochodami w Serie A. Szalone, że możemy stracić 35 milionów euro z dochodów z telewizji i tylko Przynoszą 25 milionów euro z płatności spadochronowych. &quot;
Mówiąc w skrócie najważniejszą rzecz, rok temu był sądzony ewentualny podział dla dwóch &quot;zasłużonych stażem klubów&quot;. Gdyby spadło Palermo/Hellas to by faktycznie mogło dojść do podziału. Obecny system jest ze zwiększoną pulą i takiej sytuacji nie będzie w przypadku Empoli/Palermo.
 
luque 1,5K

luque

Użytkownik
To w koncu Palermo chce ten mecz przegrac a Empoli wygrac czy jednak obojetne im to jest?
Zastanawiam sie nad typem na Juventus. W sumie powinni wyleciec w dosc dobrym skladzie bo duza przerwa moze im wiecej zabrac niz dac a i bologna nie jest jakims tam gigantem wlasnego boiska.
Kurs 2 na Juve kusi i pytanie do specow, czy warto ?
Na pewno X2 po 1.29 do jakiegos dubla-tripla pasuje
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Może na początek dawnych wspomnień czar i ostatnia kolejka zeszłego sezonu. :cool:
Kto grał coś wtedy z działu nie miał opcji by nie zarobić. Higuain z hattrickiem, Klose z bramką od @robsona na pożegnanie z Lazio. Inter puszczający mecz Sassuolo czy demolka Romy jaką urządzili na Milanie. Pełno bramek 9 na 10 meczów z overami, po prostu cud miód malina. Jedna kolejka i dobre wakacje na lato od włoskiej Serie A za darmo. Czas to powtórzyć.
-----------------
Typy na 38 kolejkę, które warto łapać. Na razie na sucho, wyjaśnienie będzie za tydzień.
Crotone - Lazio Crotone dnb @ 2,24 1xbet ✅ 3-1
Palermo - Empoli Empoli dnb @ 1,88 1xbet ⛔ 2-1
over 2,5 w Toro-Sassuolo + Calgiari-Milan + Sampdoria-Napoli @3,3 1xbet ✅✅ 5-3/2-1/2-4

i oczywiście warto zwrócić uwagę na strzelców przy kontuzji Dżeko robi się spora szansa dla pozostałych
Te kursy to już historia. W tej chwili Empoli dnb @1,2. Crotone ma tyle samo, ale na III drogowe zwycięstwo co na dnb tydzień temu. A sam tripel overów obecnie 1,9. Miałem napisać parę słów, ale nie ma sensu. Kursy obecnie nie do zaakceptowania a poza tym logika w tych typach sama przez siebie mówi o co chodzi.
Tripel z overami w moim odczuciu z najlepszymi parami. W Sampdorii sam Mertens przy dobrych wiatrach wykręci over. Na Sardynii będziemy mieli po raz kolejny możliwość obejrzenia kłody Salomona wobec zawieszenia lidera &quot;formacji obronnej Calgiarii&quot; Bruno Alvesa. Nie chce wiedzieć co tam duet na skrzydłach Suso - Deuloefu pokręci tymi drewniakami. Poza tym Calgiari u siebie to gwarancja kilku bramek w całym meczu a jak nie dadzą rady to nie zdziwię się powtórką z Napoli 0-5 i Fiorentiny 1-5. Milan Ligę Europy zapewnił tydzień temu, o jakiejkolwiek presji nie ma mowy przed tym meczem. Torino - Sassuolo to co tu dużo mówić, Belotti u siebie vs ekipa Di Francesco w super formie i ostatniej wygranej 6-2 nad Calgiari. Muszą być bramki nie ma innej opcji.
Roma - Genoa
Najciekawsze wydarzenie tej kolejki niewątpliwie będzie w Rzymie. Wielkie pożegnanie największej postaci obecnej piłki we Włoszech. Trzeba godnie pożegnać Tottiego a jak to się kończy nie trzeba mówić. Rok temu Klose, Di Natale i Toni strzelali karne czy słusznie podyktowane czy nie to nie ma znaczenia. Tak naprawdę każdy ma to w dupie od sędziego po poszkodowany zespół, liczy się godne pożegnanie zasłużonych zawodników. Z resztą mecz Udinese - Carpi to był pokaz prawdziwej włoskiej piłki. Najpierw Udinese puściło Carpi wygraną (m.in czerwona Teheru w 37 minucie), które wtedy jeszcze miało kilka procent szans na utrzymanie. W ostatnim swoim sezonie Di Natale ledwo żył, dość powiedzieć że wszedł z kontuzją na ten ostatni mecz, co tu dużo mówić najlepiej oddaje to grafika

A jak nie na pożegnanie Tottiego to przypieczętowanie króla strzelców dla Dżeko. Niech strzela obojętnie kto. Prawda jest taka, że tu nie ma plaży i drinków tylko trzeba przypilnować wicemistrzostwa i pewnej LM, która jest absolutnym priorytetem dla Romy po tym sezonie, gdzie stracili mnóstwo hajsu. Totti tylko i wyłącznie widzi mi się na drugą połowę. Z drugiej strony karny pod Dżeko też robi swoje bo Mertens nie będzie długo się zastanawiał mając zaledwie jedną bramkę straty. Co by nie mówić rywala mają idealnego, bo Genoa to największy szajs tego roku. Cud sprawił, że mają to utrzymanie, ale z takim składem i nastawieniem Preziosiego największego skąpca we włoskiej piłkce długo nie pociągną.
Rzut karny @2,9 (2,55) STS / @2,25 w 1xbet ⛔ Może z 1,5 sytuacji na karnego było.
Gol rezerwowego @3,6 STS ✅✅ 90 minuta Diego Perotti 3-2
Ostatni gol Totti @4,2 Unibet ⛔ Nie było żartów, ledwo LM ogarnęli.
I dla mnie prawdziwy hit w postaci połączenia tych dwóch zakładów w Milenium @9,08 ⛔

Sampdoria - Napoli
Napoli ma na swoim koncie już dokładnie 90 goli, co nie zdarzyło się od 57 lat! W sezonie 1959/1960 Juventus finiszował z 92 trafieniami na koncie – ten wynik jest jak najbardziej do pobiciaprzez podopiecznych Maurizio Sarriego.
Napoli ostatni miesiąc w niesamowitym gazie, zdecydowanie najlepsza forma w Serie A. Jak najbardziej są wstanie zagrać pod Mertensa i podkręcić jego licznik bramek. W dodatki sam Dries jest po podpisaniu nowego kontraktu i po solidnej podwyżce. Także w ostatnim meczu skupienie będzie tylko nad jedną sprawą. Oczywiście w jego przypadku mamy handicap wykorzystywania karnych i wolnych, po których już ściągał pajęczyny. Rok temu z Higuainem i wykręceniem przez niego rekordu bramkowego było łatwiej, bo i mecz w Neapolu i za rywala mieli Frosinone. Teraz czysto teoretycznie na pewno jest trudniej bo Sampdoria na własnym stadionie to inna półka w porównaniu z beniaminkiem w dodatku grającym od 15 minuty z czerwoną kartką, ale nie takie rzeczy świat widział. Mertens w obecnej formie potrafi zdziałać cuda i nie wierzę, że zespół nie zrobi wszystkiego by to on podbił capocanoniere.
Mertens over 1,5 @2,7 1xbet ⛔ 1 Szkoda całej drugiej połowy.
Zdobędzie pierwszego gola Dries Mertens @3,5 1xbet ✅✅ 42&#39;min Tu akurat ładnie.
----------------------------
Empoli
Empoli ma bardzo poważny problem. Za kartki wypada facet co ma najwięcej do zaoferowania w ofensywie - Omar El Kaddouri, który po odejściu Saponary jestem tam głównym reżyserem gry. Do tego wypada Łukasz Skorupski, który przeżywa tragedię z powodu śmierci ojca. Tak naprawdę dwa najważniejsze ogniwa out w najważniejszy meczu sezonu. Ciekawie się robi, całe szczęście że remis im nic nie daje.

Palermo

Palermo oglądałem w ostatnim &quot;hicie kolejki&quot; z Pescarą. Tego nie da się opisać słowami. Tu nawet bluzgi nie pomogą. Diamanti facet można powiedzieć z jakąś przeszłością z jakimś większymi zdolnościami podchodzi do wolnego gdzieś z 30-35 metra i dośrodkowuje za bramkę gdzieś w okolicach Adriatyku za stadionem. I tak wyglądał cały mecz, nie mam pojęcia jak Fiorentina mogła z nimi przegrać i tym samym odpaść z LE, być może celowo.
Niemniej w tym meczu karty rozdawać będzie Palermo i to od nich w głównej mierze zależy co Empoli ugra. Jak zagrają tak jak wyżej opisałem to utrzymanie mają gwarantowaną, jak się chociaż odrobionę postarają i zagrają nawet na remis to Empoli ma wielki problem.
Juventus
Co do kilku pytań odnośnie gry na Lazio/Juventus. Jaki w tym widzicie sens nie wiem. Dla mnie totalnie nieopłacalna sprawa. Co mi z @2 na Juventus w przededniu najważniejszego meczu o kilkunastu lat. Tu chodzi ew. o pełne rozegranie meczu pod przygotowanie fizyczne pod Real, żeby pozostać rytmie. Wygrają fajnie, zremisują nikt ich nie zabije - tak to widzę.
Lazio
Lazio bez Hoedta, Lulicia, Keity za kartki i Parolo,Lukaku kontuzje. To wiemy na pewno a co dalej Simone Inzhagi wystawi trzeba śledzić. Totalnie mecz bez presji z ich strony, swoje osiągnęli finał i TOP 5 w lidze to bardzo dobry wynik, myślę że nie ma presji tego że Atalanta może ich walnąć.
Crotone
Z kolei z Crotone jest taka historia, że są 2 razy lepsi w tym momencie od Empoli i w ich przypadku to oni sami decydują o dobrych wynikach. Patrz; 2-0 z Interem, 1-1 z Milanem. Naprawdę fajny zespół wykreował się tym roku i z tej czwórki ich zdecydowanie najbardziej żal do spadku.
Szczerze mówiąc coś czuje, że mogą być jaja i to jednak Empoli poleci mimo tego, że mam dnb na Empoli. A taka kombinacja wychodzi całe @5,70 na utrzymanie Crotone. :browar565:
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
areck 213

areck

Użytkownik
@Grac45
Post jak zawsze z klasą, ale czuję obowiązek dopowiedzieć:
Mertens pierwszy gol - 4,1 unibet
Mertens 2 bramki - 3,5 unibet ;)
Jak najbardziej, @3,5 to już mocno solidny kurs. /Grac45
 
M 144

menocompadre

Użytkownik
Atalanta po niezłym sezonie nie ma już żadnego parcia na wynik, swoje już osiągnęli i wydaje mi się że mecz z Chievo przebiegnie bardzo spokojnie, biorę zakład na remis do pierwszej połowy albo do końca meczu.
Podwójna szansa (0-0) @ 2,53 Fortuna
✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
master.mk1988 77

master.mk1988

Użytkownik
tak w ramach przypomnienia w ostatniej kolejce serie a pada mnostwo bramek. w tamtym roku ktos pieknie podal typy, ktore weszly na over 2.5. wydaje mi sie, ze z calej kolejki byly tylko dwa undery. moze warto znow wejsc w overowy kuponik. czy ktos analizowal overy 2.5 ? przepraszam jestem w pracy i sam nie mam jak tego ogarnac, na chwile obecna, ale mysle ze jest to dobry pomysl aby sie tym zajac
 
H 70,3K

hagi84

Użytkownik
Atalanta po niezłym sezonie nie ma już żadnego parcia na wynik, swoje już osiągnęli i wydaje mi się że mecz z Chievo przebiegnie bardzo spokojnie, biorę zakład na remis do pierwszej połowy albo do końca meczu.
Podwójna szansa (0-0) @ 2,53 Fortuna

jak mozna takie glupoty pisac? walcza o 4 miejsce, dla takiego zespolu to duzy sukces
Dzis wygrywajac beda mieli mala nadzieje, ze Lazio nie wygra jutro
 
maite-radar 22,9K

maite-radar

Użytkownik
Paulo Sousa na konferencji prasowej potwierdził ze jutro z Pescarą nr 1 w bramce Fiorentiny będzie Bartłomiej Drągowski. Debiut w Serie A
Ja rozumiem, że to tylko suchy typ, ale jestem zszokowany aż takim nastawieniem na over w tym meczu. Fakt, dwie atakujące drużyny, Fiorentina to ofensywna masakra, a Zeman to niezły szaleniec, ale aż taki piknik? Z chęcią zobaczę Bartka w bramce, dzisiaj mijają trzy lata od jego debiutu w Ekstraklasie (4-4 z Koroną). Może chociaż we włoskim debiucie tyle bramek nie przyjmie? :] Wchodzę stawką rekreacyjną, bo dużo niewiadomych w tym meczu, ale mimo wszystko polecam typ na under:
Poniżej 4 bramek (azjan) @ 2,15 Pinnacle
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
ariakis 343

ariakis

Użytkownik
Rzut karny @2,9 (2,55) STS / @2,25 w 1xbet Gol rezerwowego @3,6 STS Ostatni gol Totti @4,2 Unibet I dla mnie prawdziwy hit w postaci połączenia tych dwóch zakładów w Milenium @9,08
Bardzo dobry typ, zdecydowanie lepsza opcja niz pchanie sie w gola Tottiego po kursie 1,4. Jesli bedzie karny to mozemy spodziewac sie ze to wlasnie legenda Romy bedzie ta jedynastke wykonywac ;)
Ps. Sam mam to pograne.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Nawet jak Juve wygra Ligę Mistrzów to i tak czwarte miejsce w Serie A nie będzie dawało prawa do gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, tak?
 
ariakis 343

ariakis

Użytkownik
Grajcie gola rezerwowego w meczu Roma-Genoa jesli kurs nadal jest powyzej 3.0, dlaczego? Bo kurs na gola Tottiego jest 1,4 a na to samo wychodzi! ;)
 
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
Totti na ławce, więc za jego brameczkę będą zwroty. Nie mniej jednak polecam szukać na live jego bramki, gdy wejdzie na boisko. Myślę, że unibet może wystawić taką ofertę.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Bardzo dużo goli.
W meczu Fiorentiny to był popis indolencji, Pescara miała multum setek zwłaszcza pod koniec
a nie potrafiła strzelić gola :grin::grin::grin:
Poza tym murzyn zmarnował setkę dla gospodarzy i byłoby 3-2 :grin:
Empoli przegrało i spadło z ligi :grin:
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Sezon 2016/17 uważam za zakończony. Był to piękny sezon. dziękuję więc wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę w rozwój działu o calcio, tym którzy się udzielali, dyskutowali i podawali jakże zacne typy. Takich tutaj nie brakowało. Fajnie było wejść i podyskutować, wiele jeszcze jest do poprawienia, można zrobić to lepiej, ale razem z @Grac45 staraliśmy się jednak jak najlepiej przybliżyć Wam całą otoczkę calcio i co najważniejsze sypać dobre typy. Dziękujemy, że byliście!

Dziś jednak koniec sezonu to pikuś w porównaniu z tym co wydarzyło się na Stadio Olimpico. Roma ostatecznie awansowała do Ligi Mistrzów bezpośrednio zdobywając 2 miejsce dzięki trafieniu Diego Perottiego, ale po meczu działo się znacznie coś bardziej ujmującego.

Najpiękniejsze chwile sezonu 2016/17 do zobaczenia tutaj jak ktoś jakimś trafem nie widział. Łezka w oku się kręci, serce staje w gardle, wzruszenie niesamowite, ale oglądało się z zapartym tchem.

Po prostu GRAZIE GANDE IL CAPITANO!!

https://www.youtube.com/watch?v=HbqSFu_lSmc
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom