>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

4. Grand Prix Azerbejdżanu [27 - 29 kwietnia 2018]

Status
Zamknięty.
ranczo0123 454,2K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Piątek, 27 kwietnia ▶
#1 Trening ▶ 11:00
#2 Trening ▶ 15:00

Sobota, 28 kwietnia ▶

#3 Trening ▶ 12:00
#Kwalifikacje ▶ 15:00

Niedziela, 29 kwietnia ▶

#Wyścig ▶ 14:10


Informacje o torze:

Nazwa toru:
Baku City Circuit
Lokalizacja: Baku, Azerbejdżan
Pierwsze Grand Prix: 2016
Długość toru: 6.003 km
Liczba okrążeń: 51
Kierunek jazdy: Lewoskrętny
Całkowity dystans wyścigu: 306.049 km
Rekord okrążenia: Sebastian Vettel 1:43.441


Zapraszam do dyskusji! ????​
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
kobe28 319

kobe28

Użytkownik
Witam panowie po kilkunastodniowej przerwie. Jak tam przemyślenia po dwóch sesjach treningowych? Według mnie wiadomo tyle, że nic nie wiadomo i z typami lepiej czekać do P3 jeżeli ktoś koniecznie chce obstawiać kwale a najlepiej to czekać do samego wyścigu. Tor uliczny wiec wiadomo że pierwszy dzień zespoły zapoznają się z brudna i mało przyczepną nawierzchnia, która co prawda powinna się poprawiać z kółka na kółko. Chyba każdy zespół odnotował mniejsze lub większe problemy z ogumieniem, zwłaszcza problematyczne wydaję się dogrzanie przedniej osi, która na takim powiedzmy torze typu stop&amp;go będzie pewnie sprawiała masę problemów. Myślę, że póki co nie ma zbytnio sensu pisać o formie poszczególnych ekip, jedyne co można jakoś w miarę odnotować to problemy poszczególnych kierowców w odniesieniu głównie do partnerów z ekipy. I tu znów na czoło wysuwa się para z Red Bulla, myślę, że kurs na zwycięstwo Ricciardo nad Maxem w kwalifikacjach powinien być niższy niż zazwyczaj a to z racji tego, że chyba cięzko sobie wyobrazić bezbłędne kwalifikacje Verstappena co pokazał dziś w treningach gdzie zaliczył dzwona w P1 oraz miał kilka niepewnych manewrów w P2. Czekam na P3 i konkretna ofertę kursową ale myślę, że warto będzie pograć na Hulkenberga, Magnusena i Gaslyego w zestawieniu z ich kolegami z ekipy. Te dwie sesje treningowe mogą stawiać ich w świetle faworytów w takich zestawieniach ale wiele zależy od jutrzejszego dnia oraz oferty kursowej.
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Witam Kolegów i Kolezanki
Dawno nic nie pisałem a dział całkiem fajnie się rozwija wiec podziele sie swoimi spostrzeżeniami. Udało mi sie obejrzeć oba treningi ale jak kolega wyzej zauważył chyba niewiele jeszcze wiadomo. Podoba mi sie Ricciardo , po zwyciestwie wyraźnie dostal kopa i lubi tory uliczne wiec mysle ze w koncu złamie Maxa w kwalach. Bo ten póki co popełnia błędy a tutaj nie można sobie na to pozwilic. Vettel pewnie ale szuka jeszcze lepszych ustawien albo cos sprawdza, ale ja kibicuje Kimiemu i chociaż różnica w kursach nie jest tak duza jak we wcześniejszych GP bo 2.22 i 1.57 to pogram Fina bo w koncu musi sie dobrac do tyłka koledze. Ham jakis taki niemrawy ciagle za kolega z teamu. Może jakies drugiej dno jest tej postawy patrz walka o kontrakt. Niemniej jednak Bottas narazie wygląda solidnie i kurs warty ryzyka. Tak myślę ze z pary Williamsa lepszy bedzie Stroll bo rosjanin jedzie chyba troche asekuracyjne. A kanadyjczyk zna ten tor lepiej i to moze zadecydować. Tradycyjnie już bede grał Hulkenberga bo jest lepszy od Sainza. Z pary Hassa narazie lepszy Mag ale Groszek troche nieprzewidywalny i nie ruszam tego. Może wiecej bedzie wiadomo po P3 a może jeszcze będzie obraz będzie zagmatwany.
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Jeszcze jest taki zgryz w Fortunie ze zdejmuja oferte na kwale na rozpoczeciu P3 i przed kwalami juz nie daja. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli sie myle. Wiec jeżeli ktos chce tam grac to trzeba sie powoli decydować.
Ja gram ako. Riccardo, Stroll, Hulk.
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
I liczę na Kimiego ze w koncu wygra z kolegą. Kurs 2.23 a ze bedzie w top3 kurs 1.75 tez warty uwagi
I jeszcze takie pytanie mam do grających. Gdzie mozna połączyć w jeden kupon kierowcow niesklasyfikowanych. Bo np fortuna ma tylko oferte na sklasyfikowanych.
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
I liczę na Kimiego ze w koncu wygra z kolegą. Kurs 2.23 a ze bedzie w top3 kurs 1.75 tez warty uwagi
I jeszcze takie pytanie mam do grających. Gdzie mozna połączyć w jeden kupon kierowcow niesklasyfikowanych. Bo np fortuna ma tylko oferte na sklasyfikowanych.
Milenium ma na pewno ofertę na niesklasyfikowanych ale nie wiem czy można to łączyć; myśle ze da radę ale musisz sprawdzić. Ogólnie z polskich buków do F1 to:
1. Milenium
2. Toto
3. Iforbet/Fortuna
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Stroll - Sirotkin 1 1.50 iforbet
Raz, że Sirotkin rozbił bolid w 3 sesji. Dwa to i tak miał tam o 0,4s gorszy czas. Trzy Stroll ma doświadczenie z poprzedniego sezonu z tego toru i widać, że mu jak najbardziej pasował, podczas gdy Sirotkin debiutuje tutaj i jak jego jazda może być trochę bardziej asekuracyjna to już po rozbiciu bolidu tym bardziej zostanie to w głowie.
 
kobe28 319

kobe28

Użytkownik
Kilka typów na dzisiejsze kwale, wszystkie kursy z 1xbet
Zwycięzca kwalifikacji - Vettel 1.85
Ferrari wydaję się najmocniejsze na torze w Baku. Wczoraj Niemiec nie kręcił jakiś specjalnie dobrych czasów pewnie ze względów na inny program niż np Kimi ale dziś pokazał, że będzie realnie walczył o pole position. Wygrana w 3 sesji treningowej ze znaczną przewagą mówi wszystko. Nie wierzę, że zespół realnie &quot;pozwoli&quot; Kimiemu na walkę z Sebem więc jeżeli nie będzie większych przygód w Q3 to Vettel powinien to wziąć. Na ile forma prezentowana przez Mercedesa to zasłona dymna a na ile ich realny aktualny poziom ciężko stwierdzić ale wygląda na to, że Ferrari doszusowało do srebrnych strzał głównie pod względem osiągów silnika a i w przeciwieństwie do kierowców Merca ani Seb ani Kimi nie skarżyli się zbytnio na zachowanie bolidu podczas sesji treningowych.
Hamilton - Bottas 2.875
Typ do pogrania za mniejszą stawkę ale wg mnie godny ryzyka zwłaszcza po tym kursie. Lewis przechodzi przez ciężki okres co jest typowe dla niego jako kierowcy. Niejednokrotnie podczas swojej kariery zdarzały mu się takie momenty w sezonie, że nie był w stanie ścigać się na swoim optymalnym poziomie i wiele wskazuje na to, że właśnie jesteśmy świadkami takiego momentu. Valteri jest solidny ale zarzuca mu się bierność podczas wyścigów i słusznie. Jeżeli w takim momencie Fin nie udowodni że zasługuje na miejsce w topowym zespole może mieć problem by utrzymać fotel na przyszły sezon. W P1 i P2 fin był szybszy w P3 szybszy był Anglik jednak różnice są na tyle niewielkie iż nie za bardzo jest sens patrzeć na same pozycje.
Ricciardo - Verstappen 1.69
Już wczoraj o tym pisałem, że warto pograć na Daniela w tej parze mimo iż zazwyczaj zbiera on bęcki w kwalach od młodszego kolegi z zespołu. Max ostatnio wiele przeszedł, zewsząd słychać głosy krytyki odnośnie jego poczynań na torze i o ile uważam, że w końcu Holender się uspokoi i dojrzeje na torze o tyle nie sądzę żeby to nastąpiło podczas tego weekendu. Tor w Baku jest bardzo trudny, nie zostawia prawie żadnego marginesu błędu i przekonał się o tym Verstappen w P1 gdzie to roztrzaskał swój bolid co może mieć znaczenie jeżeli chodzi o rytm pracy nad bolidem w ciągu całego weekendu. Ricciardo jest w gazie. Po ostatnim triumfie pewnie będzie chciał pokazać, że jest w stanie objeżdżać młodego nie tylko w wyścigu ale też w kwalifikacjach.
Hulkemberg - Sainz Jr 1.7
Przyłączam się do frontu ludzi, którzy uważają że Hiszpan jest troszkę przereklamowanym kierowcą i pewnie gdyby nie nazywał się Sainz to nie dostałby miejsca w bolidzie Renault. Hulk regularnie go objeżdża, jest kierowcą bardzo solidnym i powtarzalnym z bardzo dużym już doświadczeniem, które procentuje na tak wymagających torach jak ten.
Bez większej analizy warto dodać takie dwa typy:
Gasly - Hartley 1.31
Magnussen - Grosjean 1.41

Aktualnie obaj kierowcy znacznie lepiej prezentują się od swoich zespołowych kolegów zarówno w sesjach treningowych podczas tego weekendu jak i w poprzednich startach. Gasly wykorzystuję swoją przewagę nad Hartleyem, który do F1 trafił z troche innego świata, przyzwyczajony jest do innego rodzaju opon i jeszcze może minąć troche czasu zanim zacznie wyciągać maxa z bolidu o ile taki moment w ogóle przyjdzie w tym sezonie bo już pojawiają się pierwsze plotki że Toro Rosso może nie być zbyt cierpliwe jeżeli chodzi o tego kierowce. Co do pary Haasa to Roman cały weekend boryka się z wieloma problemami, ciężko mu złapać rytm. Na ile w tym prawdy a ile w tym typowego Romana, który lubi sobie ponarzekać ciężko stwierdzić ale warto zauważyć, że Magnussen zdaję się nie mieć takich problemów lub też jest po prostu kierowcą, któremu łatwiej przychodzi mierzyć się z problemami dostarczanymi przez bolid.
Powodzenia
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Jak pisałem wyżej ako Hulk, Strol i Ric.
Na zwycięzcę zaryzykował bym RIC kurs 5.5.
Lubi tor uliczny i wydaje się byc dobrze spasowany. I jego czas z P2 to narazie najlepszy w calym weekendzie. A kurs wart ryzyka.
Kurs na Maxa to 10 i chyba duzy jak na to co stac holendra. Moze zlozyc idealne okrazenie a moze skończyć na bandzie.
Po P3 niewiele jeszcze możemy sie dowiedziec. Ale trzeba cos postawić.
 
ranczo0123 454,2K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Azerbejdżanu - wyścig niedziela 14:10
Kierowca, który zostanie sklasyfikowany w GP:

Grosjean niesklasyfikowany @ 3.20 ✅
Magnussen niesklasyfikowany @ 3.20 ⛔
Bukmacher: Unibet
Analiza:

Mialem pograc zaklad ze po prostu przynajmniej jeden Haas nie ukonczy wyscigu po kursie 1.90 ale jak sobie rozbije stawke na te dwa bety po rowno to nawet jak jeden nie dojedzie to z moich obliczen kurs mi wychodzi 2.20 a zawsze jest szansa ze na przyklad oba nie ukoncza ???? Uwazam, ze Grosjean jest glownym faworytem do tego aby wyscigu nie ukonczyc. Kwalifikacje zakonczyl nie przejezdzajac nawet jednego pomiarowego okrazenia przez problemy z hydraulika w jego aucie. Do tego ogladalem wszystkie treningi i nie wygladalo to dobrze. Bardzo duzo bledow na dohamowaniach, przestrzelone zakrety i wyjazdy na pobocza tak w skrocie mozna powiedziec o tym co tam sie dzialo. No i oczywiscie glowny punkt programu czyli liczne narzekania przez radio na samochod.. Do tego jest to tor uliczny gdzie mamy bardzo blisko bandy. Maly blad i konczymy udzial w imprezie z uszkodzonym zawieszeniem. Przekonal sie o tym bolesnie podczas FP3 Sirotkin ktory rozbil swojego Williamsa. Magnussen w kwalifikacjach tez nie mogl powalczyc o dobra pozycje po tym jak w Q1 jakis duzy element odpadl z jego samochodu. Obaj beda sie przebijac z konca stawki i co prawda mamy tutaj mega dluga prosta ale akcji na torze nie powinno zabraknac i mysle ze przynajmniej jeden Haas nam tutaj nie dojedzie do mety.

Alonso Fernando - Stroll Lance ✅
Kurs: 1.60
Bukmacher: 1xbet/Millenium

Dodatkowo jezeli mialbym pograc jakas pare na wyscig to wybralbym Alonso ze bedzie wyzej niz Stroll. Typ raczej na czuja bo wiadomo ze dluga prosta premiuje tutaj bolid Williamsa ktory jest napedzany silnikiem Mercedesa ale mysle ze McLaren w wyscigu lepiej bedzie sie spisywal niz to mialo miejsce w kwalifikacjach i nawet przy niedoborach mocy Renault stary mistrz Alonso lepiej powinien sobie poradzic od ogorka/pay drivera Strolla.

Bottas Valtteri - Ricciardo Daniel ⛔
Kurs: 1.75
Bukmacher: Millenium

Red Bull mial najlepsze tempo na dlugich przejazdach podczas symulacji wyscigu w treningach a strata na starcie do Fina do tylko jedna pozycja. Dodatkowo RIC uskrzydlony wygrana w Chinach powinien tutaj spokojnie powalczyc o podium z Mercedesami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzisiaj wg mnie moga być cuda na torze. Spodziewam się podium którego w takim zestawieniu nie było i być może nie będzie nigdy tak samo jak pierwszej dziesiątki. Tor na którym praktycznie nie było kierowcy który nie popełnił żadnego błędu. Ciasne zakrety mogą sprawić, że w punktach mogą dziś być kierowcy z końca stawki i nie zdziwie się jak punkty dziś zdobedzie Sirotkin lub Stroll czy nawet Gasly lub Leclerc.( kursy w fortunie odpowiednio (4,2,4,10) A w pierszej szóstce zobaczymy Alonso i Hulkenberga. (kursy 5 i 4 ). Od wczoraj chodzi za mna typ, że któryś z kierowców Force India bedzie na podium i tutaj postawił bym na Ocona, wg mnie dobrze sobie radzi na torze i tych błędów też nie było z jego strony tyle. a kurs 17 za drobne można próbować. Wiem ze to moze i mało realne kursy by weszły ale ten tor moze to spowodować.
Z bardziej ostroznych kursów proponuje w punktach ALO bo to doświadczony kierowca i lubi trudne tory, Hulka bo mimo że startuje z 14 pola to myślę że spokojnie stać go na pierwszą dziesiatke i Ocona który dobrze się tutaj prezentuje. ako fortuna 3,44. Wiecej niz trzech w ako nie proponuje grać bo zbyt duze ryzyko.
Teraz troche solo
Raikkonen 1-3. kurs 3
Ferrari pokazało, że jest tutaj najszybsze i szczere powiem, że szkoda tego ostatniego kółka w kwalach Kimiego bo gdyby nie ten 15 zakret i to ze Fina zarzuciło dość mocno to byłby drugi lub pierwszy. Tempo i mobilizacja Kimiego jest na wysokim poziomie.
Ocon 1-6 kurs 2,5
Esteban radzi sobie tutaj bardzo dobrze. I mam takie wrażenie , że z przodu coś sie jednak wydarzy i kilku kierowców odpadnie a wtedy droga otwarta . No i start z czystej strony tez moze pomóc.
i ostatni typ troche ryzykowny ale ja próbuje
Bottas win kurs 13
Valterri takze dobrze sobie radzi tutaj , wysoko w treningach i dobrze w kwalach. Startuje w czystego trzeciego pola i moze skorzystac na walce Ham i Vet, . Tempo wyscigowe na długich przejazdach Mercedesa jest tutaj bardzo dobre. Ostatnie dwa GP na drugim miejscu, mysle że czas by w końcu wygrać
Tyle ode mnie
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
ranczo0123 454,2K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
ranczo0123 tak się zastanawiam czy nie wierzysz w Ferrari że coś ugra czy uważasz że są poza zasięgiem pozostałych?:fubar:;)
Kolego ależ oczywiscie ze wierze w Red Bulla i Ricciardo a nawet w to ze Verstappen sie w koncu ogarnie z odbijaniem od innych bolidow. Ja tylko napisalem swoj post w odniesieniu do pojedynku w parze RIC - BOT. Byki maja tutaj tempo aby powalczyc nawet o zwyciestwo. Gdyby jeszcze silnik Renault nie powodowal na dlugiej prostej u nich takich ubytkow mocy to juz wogole nawet o PP mogliby powalczyc. Ferrari w tym sezonie zawsze prezentuje wysokie tempo w kwalifikacjach za to w wyscigu stawka jest juz bardziej wyrownana. Reasumujac.. Ricciardo moze tutaj powalczyc z Ferrari i czerwoni wcale nie sa tutaj poza zasiegiem innych \w/
mark1973 pamietaj ze Kimi startuje na ultra-miekkich oponach a to spore utrudnienie bo zywotnosc ich jest duzo mniejsza a do tego zuzywaja sie one duzo szybciej gdy bolid jest zatankowany do pelna jak ma to miejsce na poczatku wyscigu. Szybki zjazd to ryzyko utkniecia za kierowcami ze srodka stawki ktorzy moga sobie wybrac takie opony jakie chca :blush:
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
ranczo0123
O tym wiedziałem ,licze na troche zamieszania z przodu dzieki goracej póki co głowie Maxa. A przede wszystkim solidność Kimiego. Ale dzieki za konstruktywną uwagę.
 
kobe28 319

kobe28

Użytkownik
Wygra kierowca Mercedesa - TAK @ 2.5 1xbet
Pierwotnie planowałem zagrać zwycięstwo Lewisa po 3.0 ale uznałem że różnica kursu jest na tyle niewielka, że warto zminimalizować ryzyko i wziąć pod uwagę Bottasa, który w jakiś szalonych okolicznościach może przybłąkać się na P1. Różnica w kwalifikacjach między Ferrari a Mercedesami nie była wielka, oscylowała w granicach 0.2 sek. Jak dobrze wiadomo tempo kwalifikacyjne ni jak się ma do tempa wyścigowego a coś mi podpowiada, że dziś Mercedes może mieć kilka asów w rękawie. Vettel jest trochę osamotniony na polach startowych, gdyż jego dotychczasowy podnóżek Raikkonen startuje dopiero z 6 pola. Szkoda mi troche Fina bo w tym sezonie został sprowadzony do roli pachołka i równie dobrze mógłby służyć Vettelowi za ten stopień, którego kierowcy używają w tym sezonie do wsiadania do bolidu tyle, że on akurat służy jako żywa tarcza w obronie Seba przed innymi kierowcami na torze a dobitny tego przykład mieliśmy w poprzednim wyścigu. Jeżeli Mercedesy dobrze wystartują mają dużą szansę na końcowy sukces. Na prostych są delikatnie szybsi od Ferrari a to zasługa między innymi uwolnienia dodatkowej mocy z jednostek napędowych z czego równie dobrze skorzystały ekipy Force India i Williamsa.
Ocon - Sainz @ 1.5 milenium
Dotychczas kierowcy Renault spisywali się lepiej od Force India ale przed tym weekendem tak jak już wspominałem wcześniej Mercedes zezwolił swoim klientom na wykrzesanie większej mocy z silników niż dotychczas gdyż pomiary wykazały, że jednostki powinny wytrzymać przynajmniej 7 wyścigów. Na efekty długo nie było trzeba czekać. Borykająca się z problemami ekipa, której szefuje Vijay Mallya ma szanse na zanotowanie najlepszego wyniku w tym sezonie. Tor jak najbardziej sprzyja ich konstrukcji. Na torze ulicznym w Baku dobry docisk areo nie jest tak istotny jak trakcja oraz czysta moc z jednostki napędowej. Oprócz handicapu związanego z bolidem uważam, że Francuz jest lepszym kierowcą a po zeszłorocznych nieporozumieniach na lini Ocon - Perez póki co wydaję się nie być śladu.
Vandoorne - Sirotkin @1.72 1xbet
Dosyć ryzykowny typ jeżeli weźmiemy pod uwagę wczorajsze przygody przyjaciela z Rosji. Jednak patrząc tylko na pola startowe i aktualną formę obu ekip w Azerbejdżanie uważam, że warto to pograć po takim kursie. Miedzy tymi kierowcami jest 4 pola różnicy, w dodatku jeżeli pamięć mnie nie myli McLareny miały najsłabsze osiągi na prostych podczas całego weekendu. Williams pod tym względem ma sporą przewagę i tylko od kierowców zależy jak ją wykorzystają. No ok.. może nie tylko od nich ponieważ należy wziąć poprawkę na tor w jakim się znajdujemy. Wiele rzeczy może pójść nie tak, jak wskazują kursy ale z drugiej strony ta sytuacja tyczy się również Vandoorna. To że safety car wyjedzie jest niemal pewne i zawsze można liczyć, że Belg się wyłoży wcześniej.

Wyjątkowo nie piszę więcej typów mimo wielu pomysłów. Tor uliczny trochę zniechęca do większego grania ale za to myślę, że emocje mamy murowane i każdy kto zdecyduję się obejrzeć wyścig będzie zadowolony ????
Powodzenia
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
szczypior1983 182

szczypior1983

Użytkownik
Jestem bardzo ciekawy tego wyścigu bo będzie się tu działo.
Na pewno typ na to że któryś z Haasa nie dojedzie jest do rozważenia chociaż należy pamiętać że akurat Grosjean dostał nową skrzynię biegów.
Sporo będzie zależeć od wiatru, który będzie mocno wiał zmieniając kierunek więc takie przypadki jak Kimiego w ostatnim sektorze kwali będą się raczej często zdarzały. Potencjalnie to że Kimi będzie startował dopiero z 3 rzędu i to że już po około 10 okrążeniu zejdzie na wymianę może mu pomóc bo nie będzie musiał robić za tarczę ochronną dla Vettela.
No i pytanie ile razy wyjedzie SC bo to że wyjedzie to raczej pewne jak w Ba(n)ku ???? . Wczorajszy wyścig Formuły 2 pokazał że bardzo ważne będzie to w którym momencie wyścig ponownie zostanie wznowiony.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom