>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

5. Grand Prix Hiszpanii [11 - 13 maja 2018]

Status
Zamknięty.
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grand Prix Hiszpanii 2018

Piątek, 11 maja ▶
#1 Trening ▶ 11:00
#2 Trening ▶ 15:00

Sobota, 12 maja ▶

#3 Trening ▶ 12:00
#Kwalifikacje ▶ 15:00

Niedziela, 13 maja ▶

#Wyścig ▶ 15:10

Informacje o torze:

Nazwa toru: Circuit de Barcelona-Catalunya

Lokalizacja: Montmeló, Hiszpania
Pierwsze Grand Prix: 1991
Długość toru: 4.655 km
Liczba okrążeń: 66
Kierunek jazdy: Prawoskrętny
Całkowity dystans wyścigu: 307.104 km
Rekord okrążenia: Kimi Raikkonen 1:21.670


Zapraszam do dyskusji! :eek:kay:
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Bardzo agresywny dobor opon zespolu Williams w trakcie tego weekendu. Ewidentnie widac ze szykuja sie do ostrego testowania bolidu i maksymalnego wykorzystania potencjalu Roberta Kubicy w kwestii doswiadczenia i jego mozliwosci do zbierania informacji na torze :bomb:
Zapowiedz od Pirelli:
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Muszę przyznać że już nie mogę sie doczekać zwłaszcza P1 i tego jakie zadania będzie miał w nim Robert. Każdy z zespołów przywiezie poprawki juz tradycyjnie jak zawsze przed częścią europejską i ciekawe gdzie będzie WMR ale tego dowiemy sie dopiero w niedzielę okolo 16. Znajac charakter Roberta to pewnie włoży 200 % w to co bedzie musiał zrobić i ciekawe czy Williams pozwoli mu na próbę wycisniecia z bolidu maksimum ale nie sądzę bo co by to bylo jakby okazało się że bolid jest dość dobry tylko podstawowi kierowcy do bani.
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Ja w ten weekend na pewno bede szukal grania przeciwko Williamsowi. Po sporym sukcesie i dobrym wystepie w Azerbejdżanie teraz mysle czas na spory regres. Te dwa tory maja zupelnie inna specyfikacje, poniewaz tor w Baku praktycznie nie mial szybkich zakretow tylko wolne oraz bardzo dlugie proste gdzie silnik Mercedesa sporo zadrabial. W Hiszpanii za to mamy praktycznie same szybkie, dlugie zakrety gdzie na pewno Williamsy beda ponosily ogromne straty ze wzgledu na tragiczny docisk aero. Zobaczymy ile Robert tutaj pomoze ale przeciez te dwie miernoty Stroll i Sirotkin cudow tutaj raczej nie wyczaruja. Licze na zbyt daleko idacy optymizm bukow co do Williamsa i jakies ciekawe pary z nimi :]
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Zdecydowanie jestem tego samego zdania. W Azerbejdżanie jeszcze też pomogła temperatura i mnóstwo nieszczęśliwych zdarzeń innych kierowców. W Hiszpanii będzie cieplej i jeżeli Williams znacząco nie poprawił chłodzenia silnika to będą mieli problemy. Ale Siergiej i tak dalej będzie sie uczył i zbierał dane;)
 
szczypior1983 182

szczypior1983

Użytkownik
Williams sam jest sobie winien. W zeszłym sezonie mieli chociaż wikse na prostych a w tym sezonie przekombinowali z aero bo chcieli zyskać na zakrętach i nie ma ani tego ani tego. Jeśli kilka kolejnych wyścigów im nie wyjdzie to zapewne odpuszczą już ten sezon i skupią się na 2019 bo tu trzeba będzie trochę pozmieniać. Mam nadzieję że jednak pozwolą Kubicy wycisnąć z tego wehikułu więcej niż 100% i pokaże im że jednak to nie jest taki rzęch jak w rękach tych dwóch Panów.
Zobaczymy co pokaże McLaren bo po zapowiedziach oczekiwania są ogromne. Jeśli nie spowoduje to poprawy w ciągu następnych kilku tygodni to stołki co niektórych będą parzyć w dupska.
No i zobaczymy jak się zaprezentują Mercedesy. Ferrari póki co ma delikatną przewagę i to nawet w kwalifikacjach co na prawdę jest super wynikiem. Mercedes w zeszłym roku pojawił się tu z nową furą. W tym tak już nie będzie ale poprawki muszą jakieś być jeśli nie chcą przegrać tego sezonu. Jeśli się tak nie stanie to coś jest tam nie tak.
No i na koniec ciekawe info że podobno w Hiszpanii ma byc nowe paliwo ( jednak nie dla wszystkich bo np. Red Bull ma innego dostawcę), które w przypadku Renault powinno dać około 0,1 sekundy na okrążeniu.
A no i warto stawiać na Verstappena. Red Bull przygotował dla niego nową kierownicę:cwl::
994453807387078656
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej

Tak wygląda całkiem inny McLaren, przednie i tylne skrzydło zupełnie inne niz w poprzedniej specyfikacji
Wiem ze za wczesnie jeszcze by ocenić jak bedzie sie sprawował nowy MCL bo każdy zespół ma całe pakiety poprawek ale jezeli auto bedzie pasowało ALO to stac go na dobry wynik w wyscigu. Bo widomo jak on traktuje swój domowy wyścig.
Za wczesnie jeszcze na typy ale kurs 25 na podium ALO wyglada fajnie a juz miejsca 1-6 kurs 2,7 jest do zastanowienia sie. Oferty znikną po rozpoczeciu P1 i jeżeli MCL trafil z autem to kursy z pewnoscia spadną
Panowie , co myślicie na ten temat ?
 
szczypior1983 182

szczypior1983

Użytkownik
mark1973 szanse jakieś są na szóstkę ale podium dla mnie nierealne.
Nie uważam żeby tak od razu McLaren trafił z ustawieniami i zaczął być konkurencyjny dla czołówki. To raczej kwestia kilku wyścigów a nie kilku kółek zanim to wszystko zacznie funkcjonować. No chyba że na prawdę wykonali zaje.... robotę i Alosno zacznie kręcić czasy jak z kosmosu. Nie no nie wierzę w to. Jeszcze nie teraz. Merce i Ferrari poza zasięgiem na pewno.
Jedyna szansa to szalony wyścig jak np. W Baku ale akurat w Barcelonie na takie cuda bym nie liczył tym bardziej że trudno tu o wyprzedzanie i w zimie położyli nowy dywan który nie ma już tak niszczyć opon. Pirelli nawet przygotowało w związku z tym opony o cieńszym bieżniku. Alonso musiałby startować co najmniej z trzeciego rzędu żeby ta pierwsza szóstka była w jego zasięgu.
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Robert Kubica zaliczyl solidny wystep i jeden wiekszy obrot podczas FP1. :victory: Widac ze jak na razie bolid Williamsa jest bardzo podsterowny i nerwowo zachowuje sie podczas pokonywania tych dlugich, szybkich zakretow. Zapowiada sie dla nich bardzo ciezki weekend.. Dodatkowo Stroll i Ricciardo zakonczyli przedwczesnie w zwirze swoj udzial w treningu.
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Panowie, jestem pod takim wrażeniem jazdy Roberta i jego totalnego spokoju i zarazem pewnosci siebie ze co do typow na kwale podejde poznym wieczorem bo muszę zejść na ziemię. Jak dlugo w WMR beda udawać ze nie widzą ze Robert wciągnął by nosem obu podstawowych i walczyl w polowie stawki albo wyżej.
 
szczypior1983 182

szczypior1983

Użytkownik
Panowie, jestem pod takim wrażeniem jazdy Roberta i jego totalnego spokoju i zarazem pewnosci siebie ze co do typow na kwale podejde poznym wieczorem bo muszę zejść na ziemię. Jak dlugo w WMR beda udawać ze nie widzą ze Robert wciągnął by nosem obu podstawowych i walczyl w polowie stawki albo wyżej.
No rzeczywiście wielka szkoda że Robert przegrywa z dolarami no ale niestety takie życie. Chociaż z drugiej strony szkoda by było oglądać jak Robert męczy się w tym rzęchu. Bo bądźmy szczerzy nawet on nie byłby w stanie rywalizować ze środkiem stawki ( w tej kwestii niestety się z Tobą mark1973 nie zgadzam ???? ). To auto jest póki co totalną katastrofą ????
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Hiszpanii - wyścig niedziela 15:10
Obaj kierowcy drużyny Williams zostaną sklasyfikowani - Nie
Kurs: 2.10 ⛔
Bukmacher: 1xbet/Unibet
Analiza:

Gram ten zaklad juz teraz bo mysle, ze do wyscigu taki smakowity kurs moze sie nie utrzymac. Bolid Williamsa na tym torze zgodnie z moimi wczesniejszymi prognozami spisuje sie FATALNIE. Spodziewalem sie zimnego prysznica podczas tego weekendu wyscigowego, ale nie sadzilem, ze bedzie to prysznic lodowaty. Straty na jednym okrazeniu do czolowki wynasza w granicach 3 sekund. Jest to tym bardziej bulwersujace z tego wzgledu, ze tor pod Barcelona jest jednym z najkrotszych w kalendarzu F1 a mimo to przepasc jaka dzieli team z Grove w porownaniu do Mercedesa czy Ferrari jest druzgocaca. Robert pokazal mega klase w treningu i ustawil malolatow, ktorzy jezdza w stawce kierowcow tylko ze wzgledu na wywrotke pieniedzy po kątach. Ogromna podsterownosc praktycznie w kazdym zakrecie byla widoczna golym okiem. Malo tego, kierowcy Williamsa musieli sporo energii wlozyc w to aby utrzymac latajaca jak szalona na boki kierownice (tym bardziej wielki szacun dla Roberta bo on prowadzi bolid praktycznie tylko lewa reka). Zarowno w FP1 jak i FP2 obaj zawodnicy Williamsa zamykali stawke kierowcow notujac finalnie dwa najgorsze rezultaty w obu treningach. Duzej poprawy raczej nie ma co sie spodziewac bo kompletnie nic na to nie wskazuje. Ponadto Stroll podczas pierwszego treningu wylecial w zakrecie numer 5 na pobocze i utknal na dobre w pulapce zwirowej czym stracil polowe treningu. Spodziewalem sie nizszego kursu na to wydarzenie ale nie bede narzekal i grymasil i pobieram to co jest :eek:kay:
 
szczypior1983 182

szczypior1983

Użytkownik
ranczo0123 nie dosyć że przynajmniej jeden może nie dojechać to nawet jako pierwszy może odpaść. Mi już brakuje słów żeby opisać jak słabe jest to auto.
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
No rzeczywiście wielka szkoda że Robert przegrywa z dolarami no ale niestety takie życie. Chociaż z drugiej strony szkoda by było oglądać jak Robert męczy się w tym rzęchu. Bo bądźmy szczerzy nawet on nie byłby w stanie rywalizować ze środkiem stawki ( w tej kwestii niestety się z Tobą mark1973 nie zgadzam ???? ). To auto jest póki co totalną katastrofą ????
Bardzo szkoda, że nikt nie spojrzał dalej i nie wziął pod uwagę potencjału Roberta i jego talentu w rozwoju auta, fakt, tegorocznym modelem niewiele mozna zdziałać, jednak gdyby Robert był od samego poczatku w kokpicie, znając jak potrafi rozwijac auto i dawać wskazówki inzynierom jak również a przede wszystkim ile potrafi wycisnąć z auta to myśle ze walka w srodku stawki byłaby mozliwa ( tutaj sie faktycznie nie zgadzamy ale nie dowiemy sie tego niestety) Na ten moment jezeli Robert nie jezdzi tym bolidem niestety z dnia na dzień nie da się zapanować nad maszyną i ustawić pod siebie bo nie ma ku temu okazji.
rancho0123
jak najbardziej jestem za tym typem bo chłopki nie radza sobie ani z samochodem ani też z nową nawierzchnią toru, zresztą wielu zawodników ma tutaj problemy.
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
ranczo0123 nie dosyć że przynajmniej jeden może nie dojechać to nawet jako pierwszy może odpaść. Mi już brakuje słów żeby opisać jak słabe jest to auto.
Innowacyjna konstrukcja Paddiego :cwl:
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
GP Hiszpanii - kwalifikacje sobota 15:00

Nico Hulkenberg vs Stoffel Vandoorne 16-11 @2,25 Totolotek (dzisiaj piątek bez podatku !)

Jak dla mnie to kursy powinny być wystawione odwrotnie. Mclaren po poprawkach prezentuje się bardzo solidnie; myślę, że śmiało można stwierdzić, że są poza Mercedesem, Ferrari i RB to zawodnicy Haasa oraz właśnie Mclarena powinni awansować jutro do Q3. Renault narzeka tutaj na podsterowność; z tego co pamiętam to Hulk porównał 1-szy trening do zimowych testów. Według mnie Sainz - zespołowy kolega Nico trafił w 10-tkę ze słowami:
&quot;To był trudy dzień, ale wiedzieliśmy, że tak może być, gdyż już w trakcie zimowych testów zauważyliśmy, że tor ten nieszczególnie sprzyja naszym bolidom&quot;
U 26-letniego Belga widać duży progres względem poprzedniego sezonu; już tak nie odstaję Alonso; a nawet jest tuż tuż za doświadczonym Hiszpanem, który myślę, że powoli będzie coraz mocniej odczuwał oddech Belga na swoim karku.

Tak btw. fajnie powitać nowe twarze, np. Szczypiora. Mam nadzieję, że będę mógł się tutaj częściej udzielać, ale to co wystawiają buki na kwale to jest koszmar po prostu..
 
Otrzymane punkty reputacji: +59
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Póki co Fortuna jeszcze nie wystawiła kursów na kwale wiec ja postanowiłem zajrzeć gdzie indziej i wpadł mi w oko taki typ
Nie sklasyfikowany: L.Stroll
kurs 3,1
Milenium
Idę podobnym tokiem myślenia jak rancho0123. Kierowcy WMR dostali na to GP bolid z wieloma poprawkami, nie radzą sobie w ogóle z nim ,brakuje balansu , tor do tego jest śliski i łatwo o błąd i wyladowanie w żwirze z którego bardzo często nie pojdzie sie wydostac. Jako pechowca proponuje L.Strolla, który moim zdaniem nie zapanuje nad samochodem i skończy przedwcześnie przygode z GP Hiszpanii .
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
Kwalifikacje - sobota
Brendon Hartley - Pierre Gasly @ 1.30
Romain Grosjean - Nico Huelkenberg @ 1.65
AKO: 2.14(1.88) forbet
Witam wszystkich. Dawno mnie nie było na forum, ale od tego weekendu wracam i od razu spróbujemy coś ugrać;) Cieszy przede wszystkim powrót Roberta za kierownicę (niestety tylko chwilowy, ale miejmy nadzieję, że od przyszłego sezonu będzie inaczej), lecz w tak tragicznie spisującym się samochodzie nie ma mowy o jakichś satysfakcjonujących wynikach, nawet kierowca pokroju Roberta nic nie zrobi w takim aucie. Właściwie to już chyba wszystko napisaliście o fatalnej formie Williamsa, więc przejdę już do typów na jutrzejsze kwale. Biorąc pod uwagę dzisiejsze serie treningowe naprawdę ciężko jest coś sensownego wytypować, gdyż zarówno czołówka jak i środek stawki są bardzo blisko siebie i te różnice są stosunkowo bardzo małe.
Udało mi się sklecić na jutro taki dubel, który wydaje się, że ma spore szanse na powodzenie. Widać, że w Toro Rosso do głosu powoli zaczyna dochodzić Gasly(szczególnie trzeba go pochwalić za kapitalny wynik w Bahrajnie) i dzisiaj było podobnie. Oba treningi pewnie wygrane przez francuskiego kierowcę i jeśli nic się nie wydarzy niespodziewanego to myślę, że jutro powinien sobie spokojnie poradzić z Brendonem, który być może kwalifikacje zakończy już w pierwszym segmencie, zaś Gasly myślę, że będzie się bił o Q2 i ma spore szanse na to. Co do drugiej pary to tu również faworyt wysuwa się sam. Dobra forma Haasa od początku sezonu i jeśli utrzymają to tempo to mogą skończyć ten sezon naprawdę wysoko. Dzisiaj Groszek na 8 i 7 miejscu z dosyć sporą przewagą nad Hulkiem. Patrząc na formę obydwu zespołów to raczej nie powinno tutaj być niespodzianki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
szczypior1983 182

szczypior1983

Użytkownik
Typ kosiorx na Stoffela jak najbardziej do grania. Szansa duża tym bardziej że poprawione auto McLarena na prawdę mu przypasiło. W Baku Alonso nawet z uszkodzonym autem go objeżdżał a w Barcelonie młody wogóle od niego nie odstaje. Hulk jak zresztą całe Renault nie pokazują póki co nic ciekawego i raczej nie ma chyba co liczyć na znaczną poprawę.
Ciekawie wygląda też kurs na Ricciardo w parze z Raikkonenem 2.40 w forbet. Fin dostaje nowy silnik, turbo i MGU-H. Zobaczymy czy zdążyli przez noc wszystko dobrze spasować. Co do puszek to mają tutaj na prawdę dobre tempo i jest szansa na walkę nawet o pole position a co za tym idzie lepsza pozycję od Kimiego. Tak naprawdę to ze świętej trójcy chyba tylko właśnie Red Bull nie ma problemów. Z Ferrari poszedł dym a Mercedes dalej nie potrafi poradzić sobie na super miękkiej mieszance. Zobaczymy jak będzie po dniu dzisiejszym ale jeśli tego nie ogarną to jest na prawdę duża szansa dla Red Bulla na walkę w kwalach nawet z Mercedesem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom