>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

5. Grand Prix Hiszpanii [12-14.05.2017]

Status
Zamknięty.
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Grand Prix Hiszpanii​


12 maja - Piątek
Trening 1 - 10:00
Trening 2 - 14:00
13 maja - Sobota
Trening 3 - 11:00
Kwalifikacje - 14:00
14 maja - Niedziela
Wyścig - 14:00​

Info o torze:
Pełna nazwa: Circuit de Barcelona-Catalunya
Lokalizacja: Barcelona, Hiszpania
Długość okrążenia: 4,655 km
Liczba okrążeń: 66
Liczba zakrętów: 16
Dystans: 307,104 km
Rekord okrążenia w wyścigu: 1:21.670 Kimi Raikonnen(2008)​

Gratulacje dla Bottasa za pierwszą wygraną w karierze. W bolidzie Mercedesa było to nieuniknione przy jego talencie ale chyba nikt się nie spodziewał, że nastąpi to już w 4 wyścigu sezonu. Kto wie może o walki o mistrzostwo włączy się trzeci kierowca?
Przenosimy się centralnej Europy, na świetnie znany przez wszystkie zespoły tor w Barcelonie. Zapowiadane są duże poprawki w bolidach w czołowych zespołach. Nick Lauda twierdzi nawet, że sezon po zapowiadanych poprawkach zacznie się na nowo. Szykuje się bardzo ciekawa rywalizacja.
Zapraszam do dyskusji oraz podawanie typów!
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Halooo, fani F1 jesteście? ;) Wracamy wreszcie, 2 tygodnie przerwy to zbyt długo stanowczo. Barcelona nie zawsze przynosi emocje w wyścigu, ale potrafi też zaskoczyć jak przed rokiem gdy Nico i Lewis się zderzyli na pierwszym okrążeniu.
Przed weekendem warto się zapoznać z tekstem o poprawkach przywiezionych do Hiszpanii na ten weekend -&gt; http://sokolimokiem.com/wyscig-zbrojen/
Czy to coś zmieni w układzie sił? Czy Red Bull jeszcze włączy się do walki Ferrari z Mercedesem? Przyznam, że wtedy byłby sztos!
No i w piątek obowiązkowa lektura w kioskach, kolejny numer F1 Racing -&gt; http://sokolimokiem.com/f1-racing-co-w-czerwcowym-numerze/

A na koniec niezawodny Sebastian Vettel i Fernando Alonso na konferencji prasowej:
Pytanie do Seba: - z którym kierowcą chciałbyś stoczyć pojedynek na ostatnim okrążeniu?
Chwila zastanowienia...Nagle głos Alonso - walcz ze mną... wyprzedzisz mnie na prostej
Haha ????
Niezawodny Fernando! Ależ mu współczuję! Co tym razem McLaren zrobi i jakie będzie miał osiągi?
https://www.facebook.com/Formula1/videos/813674575456193/
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Na pewno bede szukal jakiejs kontry przeciwko Alonso w kwalifikacjach ale czy kurs otwierajacy w bet365 - 7.00 na Vandoorna z nim w parze nie jest przesadzony biorac pod uwage jego problemy? ????
Haloooo dyskusjaaaaa..?
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Zaczynamy tę zabawę !
Trochę na szybkości, bo nie mam za dużo czasu.
Nico Hulkenberg - Carlos Sainz Jr. @1,70 13-12
Kimi Raikkonen - Lewis Hamilton @1,20 4-1
Felipe Massa - Esteban Ocon @1,40 9-10

AKO: 2,86 @Totolotek

Hulk Ty pało :v

1) Hulkenberg znowu odpalił na treningach i to chyba właśnie Renault jest najbliżej czołówki(wraz z Williamsem). Carlos Sainz zaprezentował się całkiem przyzwoicie, jednakże nie sądzę, że jest w stanie walczyć z Nico. Jak dla mnie max 10 miejsce, to jest to co może osiągnąć. Typuje Hulk na 8 miejscu, Sainz 10-12.

2)Tutaj powinno siąść bez najmniejszych problemów. Na obu treningach spora strata Ferrari do Mercedesa, który przywiózł tutaj masę poprawek, które na razie jak najbardziej owocują w wyniki. W kwalifikacjach powinno być podobnie. Obstawiam pierwsze 2 miejsca dla Mercedesa, 2 kolejne dla Ferrari.
3)Massa jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem od młodego Ocona, dużo bardziej doświadczonym oraz posiada lepszy samochód, przez co nie powinien mieć problemów z pokonaniem Francuza. Massa na 1 treningu miał dopiero 14 czas, ale wypowiadał się, że &quot;na średnich i twardych oponach jechało się dość ciężko i mieliśmy z nimi trochę problemów, głównie z przegrzewaniem&quot;. Na 2 treningu, gdzie najlepsze wyniki uzyskiwało się na miękkich oponach poszło mu już o niebo lepiej, tak więc jestem dobrej myśli.

@Up
Co do typu przeciwko Alonso to myślę, że można lekko zaryzykować. Widać, że chłop przeżywa męki i ma po prostu w dupie ten samochód, ale jest przed własną publicznością i pewnie będzie chciał coś pokazać(o ile samochód na to pozwoli..). Zarazem ciężko też stwierdzić, czy skoro bolid Vandoorna wytrzymał wczoraj tyle okrążeń to dzisiaj nie padnie gdzieś przy wyjeździ z alei serwisowej. Nie mniej jednak kurs 7 warty ryzyka wg mnie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Na pewno bede szukal jakiejs kontry przeciwko Alonso w kwalifikacjach ale czy kurs otwierajacy w Bet365 - 7.00 na Vandoorna z nim w parze nie jest przesadzony biorac pod uwage jego problemy?
Ja tam sobie tę parę odpuszczam. Dwie niewiadome. Vandoorne niby kręcił okrążenia. Wynik 2 treningu nie jest miarodajny bo jak Alonso powiedział wyjechali od razu z obciążeniem paliwa i starali się skalibrować odpiowiednio silnik by zrobić program pod wyścig...
Wiadomo szrot to szrot. Aczkolwiek kursy jak mówisz z kosmosu, choć Alonso przewyższa Stoffela umiejętnościami, to wiele tu, a nawet wszystko zależy od zawodności, a raczej jej braku McLarena.

Kurde niby oferta w totolotek szeroka, ale ciężko coś było wybrać, ostatecznie pograłem takiego dubla:

GP Hiszpanii kwalifikacje sobota 14:00
Romain Grosjean - Danił Kwiat 1 @ 1,70✅✅14-20
Nico Hulkenberg - Esteban Ocon 1 @ 1,60⛔13-10
AKO @ 2,46 Totolotek po opodatkowaniu

Renault potencjał na pozycje 6-8 w kwalifikacjach. Wiadomo na czele dwa Ferrari, Mercedesy i Red Bulle. Czyli oni powinni trzy rzędy zająć. Hulkenberg już jeździ kapitalnie od początku sezonu. Brakuje czegoś w wyścigu, ale kwale zawsze mocne.

Force India wczoraj zmagała się z brakiem przyczepności na torze, narzekali na twarde opony, zresztą każdy narzekał w sumie.
Ocon jest bardzo utalentowany, tego nie da się zaprzeczyć w żaden sposób ale jeszcze brakuje doświadczenia na kwalifikacje.

Rzut oka na kwalifikacyjne pojedynki z tego sezonu i:
Grosjean - Kwiat 2-2, ale dwukrotnie Grosjean był pechowcem w końcówce Q1 po wypadku, a to Palmera, a to Giovinazziego
Hulkenberg - Ocon 4-0

Grosjan wczoraj składał dobre czasy okrążeń, za to Kwiat ma spore problemy.

Daniił Kwiat (P15/P18): Jak na razie mój samochód ma kilka problemów z właściwościami jezdnymi... Musimy być cierpliwi i postaramy się poprawić wszystko w nocy, ponieważ na razie zupełnie nie pasuje do mojego stylu jazdy.
W obu sesjach to Romek był szybszy od Daniła. 1 trening przewaga 0,9 sek na korzyść Romka. 2 trening to również zbliżona wartość do 0,9 sek.
Może i Kwiat odzyska na dziś tempo, ale szanse w tym typie widzę.
Groszka stać na miejsce w przedziale 10-13.
Pewnie dziś obaj będą bliżej siebie, ale liczę, że Romanowi wreszcie uda się pojechać spokojne kwalifikacje.
 
Gy_Gy_Craveel 248,5K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
ja rowniez podrzucam wam artykul na temat Mercedesa bo zmiany sa naprawde duze. tutaj macie szczegolowo wszystko opisane z zalaczonymi zdjeciami
http://www.cyrkf1.pl/mocno-poprawiony-mercedes-w08-w-barcelonie/
Alonso - Stoffel Vandoorne [email protected] Bet365
Ja to pogralem , dales do myslenia Ranczo , Tu wszystko bedzie sie ocieralo o samochod, moim zdaniem szansa jest spora , kurs 7! , wiadomo ze Alonso jest lepszym kierowca ale bedzie decydowal bolid , pogralem to wczoraj o polnocy , przed trzecim treningiem juz para byla zabrana ,Jak alonso powiedzial oni musza skalibrowac ustawiania , jak narazie w treningu trzecim slabo to wyglada a Stoffel Vandoorne podczas treningow slabo niewygladal jak na niego samego, , jezeli ktos moze to jeszcze grac to niech gra nawez za 5 .moim zdaniem ta para to 50/50 nawet ze wskazane na Stoffela
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Gy_Gy_Craveel od razu jak zobaczylem kurs pomyslalem ze kurs 7 to gruba przesada. Mozna jeszcze pomyslec nad pograniem przeciwko Bottasowi podczas kwalifikacji. Ogromne problemy z bolidem. Cala noc pracowali nad naprawa samochodu i naruszyli cisze nocna. Teraz w 3 treningu problemy z jednostka napedowa i Bottasa raczej nie zobaczymy juz podczas sesji.
P.S. Przyczyna awarii w samochodzie Alonso jest już znana (w 1 treningu). McLaren musiał zatrzymać się na poboczu, bo chciało mu się sikać. ????
 
Gy_Gy_Craveel 248,5K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Tez do przemyslenia , zalezy jakie pary z nim utworza , dosc sporo opcji jest w B&amp;W i tam sie nastawiam , a bet daje zazwyczaj z tej samej &quot;stajni&quot; wiec sie zobaczy ,ale dzisiaj jak nigdy niemam czasu , zaraz musze wyjsc na impreze &quot;Rodzinna&quot; -wiadomo Maj.
 
A 531

albuquerque

Użytkownik
Grand Prix Hiszpanii - Kwalifikacje.
Pascal Werhlein - Marcus Ericsson (Sauber) / Marcus Ericsson @1.85 (Expekt)
5 tysięcznych sekundy... ⛔
Szwed przez cały weekend jest szybszy od swojego kolegi z zespołu. Pierwszy trening 2 dziesiąte, w drugim 5 dziesiątych, a w dzisiejszej porannej sesji przewaga utrzymała się. W zimowych testach przedsezonowych zawodnicy jeździli właśnie na tym torze. Marcus przejechał 445 okrążeń, a Pascal &quot;zaledwie&quot; 192, poznał tor lepiej i teraz mamy tego efekty. W ubiegłym roku, co prawda nie jeździli razem w zespole, ale czy to Sauber Ericcsona, czy to Manor Werhleina miały podobne osiągi, jednak na pojedynczym kółku i w wyścigu szybszy był Marcus.
 
A 531

albuquerque

Użytkownik
Grand Prix Hiszpanii - Kwalifikacje.
Sebastian Vettel - Kimi Raikkonen (Ferrari) / Kimi Raikkonen 2.15 (1xbet)
Oczywiście bolid na P1, kierowca szkoda gadać. 4 dziesiąte stracone w 2 sektorze. (y) ⛔
Typ na podstawie tego, że u Vettela nawet teraz grzebią przy silniku, nie wiadomo, jak szybko po założeniu uda się go skalibrować, jeżeli w ogóle uda się go założyć. Raikkonen szybki na treningach, szybki na testach przedsezonowych.
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
najgorszy weekend pod wzgledem typerskim. nic nie chcialo wejsc. F-A-T-A-L-N-I-E. moze jutro bedzie lepiej...
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
I jak tu teraz grać Alonso w wyścigu? Chłop zrobił mistrzostwo dzisiaj. Szacuneczek dla tego Pana.
 
gmark 765

gmark

Użytkownik
Taka ciekawostka. Kursy - Miejsce punktowane Alonso (Top10) jest @1,66 a na to ze Alonso ukonczy wyscig @1,83 - kursy z b365.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Romain Grosjean - Lance Stroll 1 @1.55 ✅
Daniil Kvyat - Kevin Magnussen 2 @ 1.6 ⛔ przebita opona na przedostatnim okrążeniu
AKO 2.48 Totolotek
⛔

Grosjean w kwalifikacjach wykręcił 14 czas. Nieco poniżej oczekiwań, bo na treningach kręcił się w okolicach dziesiątki. We wszystkich jednak treningach i we wczorajszej czasówce zajmował wyższe miejsca niż Stroll (rusza z 18 miejsca).

Nie oglądałem niestety kwalifikacji, ale zdziwiła mnie bardzo ostatnia pozycja Kvyata. Patrząc jednak na czasy wszystkich 3 treningów, to wypadał on zdecydowanie gorzej od swojego partnera z zespołu. Tutaj w parze jest z Magnussenem, który za każdym razem notował lepsze czasy od Rosjanina. Dodatkowo dzieli ich 9 pozycji na starcie, a to jest sporo.

Proszę, jak zwykle, o parę słów komentarza osoby bardziej siedzące w temacie ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Romain Grosjean - Lance Stroll 1 @1.55
Daniil Kvyat - Kevin Magnussen 2 @ 1.6
AKO 2.48 Totolotek
Grosjean jak tylko czegoś nie odwali to powinien być spokojnie przed Strollem. Co mnie u Strolla jeszcze bardziej dobiło to jeden z wywiadów jaki pokazali na Eleven. Ktoś go pyta jakie poprawki na ten weekend w jego bolidzie, a on &quot;jeszcze nie wiem, jeszcze się temu nie przyglądałem, ale dzisiaj będę miał briefing z ekipą to mnie poinformują&quot;, czyli nie dość, że jeździ jak pipa to na dodatek się nie interesuje swoim garażem i tym co dla niego przygotowali... Kasa to nie wszystko, już wolałem Pastora chyba w Williamsie, on przynajmniej wygrał w Barcelonie wyścig ????

Wracając do sedna i typu Twojego, to wszystko w rękach Groszka. Wczoraj w kwalifikajcach np tak mocno cisnął, że dwukrotnie miał &quot;przygody&quot; o mało zakończone poważnymi wypadkami. Najpierw na początku Q1 gdzie podniósł mi tętno jak wypadl w zakręcie 13 bodaj, a następnie pod koniec Q2 gdzie o mały włos, a zepsuł by okrążenie Alonso, który tak super jechał po awans do Q3. Romek to tykająca bomba, niestabilny tył, hamulce itp. Ale jak to wszystko Haas ogarnie to Strolla izi weźmie ;)

Kwiat przez cały weekend ma duże problemy z balansem, wczoraj przed kwalami wklejałem nawet jego wypowiedż, a czasówka to potwierdziła, Sainz coś tam jeździł, a Kwiat beznadziejny. Nie wierzę, że do wyścigu uda się ustawić bolid by był konkurencyjny.


Na początek ustawienie na starcie, bo zawsze to uważam fajnie zerknąć, kto za kim, kto przed kim itp startuje.

Ustawienie na starcie:
1. Hamilton; 2. Vettel;
3. Bottas; 4. Räikkönen;
5. Verstappen; 6. Ricciardo;
7. Alonso; 8. Pérez;
9. Massa; 10. Ocon;
11. Magnussen; 12. Sainz;
13. Hülkenberg; 14. Grosjean;
15. Wehrlein; 16. Ericsson;
17. Palmer; 18. Stroll;
19. Vandoorne; 20. Kwiat.

Kwalifikacje dostarczyły niesamowitych emocji wczoraj. Oby wyścig także tego dostarczył, bo jak sobie przypomnę GP Rosji to mam mdłości. Tor w Soczi nawet opon nie niszczył i 1 pit eh. Niech jak najszybciej usuwają to gów... z kalendarza!!
Hiszpania w przeszłości też nie była jakaś super, ale przynajmniej może być walka na strategie, bo Pirelli przewiduje 2 pit stopy.
Ferrari przegrało wczoraj pole position w ostatniej szykanie, gdzie Vettel zblokował opony, szkoda, bo cisnęli z Kimim super, ale walka dziś w wyścigu będzie wielka!

GP Hiszpanii - wyścig niedziela 14:00
Fernando Alonso - Esteban Ocon 2 @ 1,82✅✅12-5
Carlos Sainz - Danił Kwiat 1 @ 1,26✅7-9
AKO @ 2,03 po opodatkowaniu Milenium

Rezultat Alonso to coś niezwykłego, sam jest zachwycony tym co osiągnął, ale nadal trzeba pamiętać, że to McLaren Honda więc w każdej chwili może po prostu się rozsypać. A problemów Fernando w tym sezonie już miał wiele.

Ocon P10, ale jak sam mówi przez swój błąd w Q3.

Esteban Ocon (P10): Świetnie jest ponownie wejść do Q3, jednak jestem rozczarowany, że nie zakończyłem czasówki wyżej. Moje okrążenie w Q3 było dość słabe, gdyż nie włączył się DRS. Nacisnąłem przycisk zbyt szybko i się nie otworzył. Tak więc straciłem na tym, może z trzy dziesiąte, co dałoby sporą różnicę. Z drugiej strony mamy oba samochody w czołowej dziesiątce i pokazaliśmy, że jesteśmy mocni. Dobry start i dobre pierwsze kółko będzie jutro ważne i jestem pewny, że mamy tempo na dobry wynik.
Przyznam, że Ocon z weekendu na weekend mi coraz bardziej imponuje. Czytałem też niedawno wiele świetnych tekstów na jego temat w F1 Racing i to naprawdę talent, a nie pay driver... Vijay Maliya na jego temat super się wypowiadał z pasją itp. Polecam te teksty jak ktoś nie czytał ;)
Wczoraj grałem przeciwko niemu, tak, ale po prostu uważałem, że po treningach to Renault jest wyżej, ale Hulk powiedział, że pogoda, wiatr itp utrudniała prowadzenie się jego bolidowi w kwalifikacjach, coś w tym mogło być.
Ale Renault to nie McLaren.
Alonso myślę, że i tak będzie cisnął jak zwierzę, ale kilka pozycji straci. Fajnie jakby dojechał na tym 10 msc i chociaż 1 pkt zdobył, ale wyścig długi, a silnik... a silnik był zły :p

Sytuacja Kwiata jest znana, startuje z samego końca. W dodatku bolid nie prwoadzi się dobrze.

Daniił Kwiat (P20): Samochód prowadził się dziś bardzo ciężko. Myślę, że musimy zmienić kilka rzeczy... Już wczoraj było ciężko i dzisiaj mieliśmy kontynuację. Nie miałem w ogóle przyczepności i nie byłem w stanie prowadzić bolidu. Z pewnością to rozczarowująca sytuacja, jednak musimy na spokojnie przeanalizować dlaczego mam tu problemy. Start z ostatniej pozycji oznacza, że nie mam nic do stracenia, więc po prostu muszę iść do przodu i zobaczymy jak to się skończy.
Sainz z P12 z nadziejami na punkty. Typ na dokładkę bardziej. Mam nadzieję, że nic złego się przed własną publicznością Carlosowi nie przytrafi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +45
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
@ prezes27 granie na Grosjeana to czysty hazard. Widac ze tutaj bolid Romka ma jakies problemy. W kwalifikacjach dwa razy wylecial po za tor i zespol meldowal ze blokuja sie hamulce w jego bolidu. Po kwalifikacjach jak zwykle duzo narzekania ale to u niego standard.. ???? Oczywiscie Stroll to ogorek i jesli Grosjean nie bedzie mial problemow z bolidem to powinien byc przed nim no ale mowie w tym bolidzie wszystko sie moze zdarzyc..
Romain Grosjean (P14): Liczyłem na więcej niż 14. pozycję. Gdyby nie obrót na ostatnim okrążeniu, prawdopodobnie byłoby lepiej. Mimo to balans samochodu był dziś średni, a wiatr wszystko utrudniał. Mieliśmy z tym problem, więc musimy nad tym popracować. Problemem obecnie jest to, że jak naciskam to w jednym zakręcie jest dobrze, a w następnym wypadam. To duży problem, gdyż ciężko się jeździ w takiej sytuacji. Samochód nie reaguje tak jakby chciał, a przyczepność jest bardzo słaba. Zobaczymy jak będzie jutro w wyścigu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom