>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

6. kolejka LOTTO Ekstraklasy (24.08-27.08.2018)

Status
Zamknięty.
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Parę tygodni temu pisałem o meczu Wisła Płock - Korona Kielce i o możliwe 2 w tym meczu na bazie playoffow z zeszłego sezonu.
Teraz idę podobnym tokiem rozumowania w meczu Legia - Wisła Płock 2 i Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1
Za bardzo drobne dla zabawy przy fajnym kursie na Plock i Lubin
Dla mnie ten mecz 13.58 w dublu w Fortunie jest dla mnie czymś godnym zaryzykowania dla zabawy.

Dla mnie oba mecze w playoffach były dziwne (szczególnie ten w Warszawie ale próbuje oba). I jeśli przeczucie i jakaś intuicja mnie nie myli to w tej kolejce przychodzi pora na oddanie tego co obie drużyny dostały w playoffach zeszłego sezonu.
:bike:✅✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
kwadrato 0

kwadrato

Użytkownik
Tak na pierwszy rzut oka fajnie wygląda Lechia, która pod rządami Stokowca stała się naprawdę solidna, za to Pogoń póki co nie gra kompletnie nic. Jedyne co mnie odstrasza, to to że jest to Polska liga i coś takiego jak stałość formy tutaj nie istnieje :p
Jagiellonia po 1.75 też wygląda nieźle, wreszcie mogą się skoncentrować tylko na lidze, nieco odpocząć, a wcześniej nawet pomimo gry na dwóch frontach podpieczni Mamrota dawali radę. Miedź póki co dorobku punktowego zbyt okazałego nie ma, co prawda ich gra wygląda lepiej niż wyniki, ale raczej Jagiellonia to nie jest wymarzony rywal do przełamania.
Takie wstępne przemyślenia, jak będzie bliżej piątku postaram się dać coś więcej.
 
dobrarada 87

dobrarada

Użytkownik
Piast Gliwice - Cracovia 1 2,20 Fortuna.
Na inaugurację uważam , że dobra opcja to wygrana podopiecznych Fornalika. Ostatnio dwa pechowe mecze bo porażki z Legia gdzie grali w 10 całą drugą połowę a wcale gorsi nie byli oraz w Białymstoku strata gola w doliczonym czasie. Gra Piasta jest w miarę prosta ale skuteczna.W meczu z Jaga było widać brak Jodły w środku polu. Ofensywa na dobrym poziomie. Cracovia slabiutka i nic nie wskazuje na to aby miało to się zmienić. Brak Piątka i Covilo bardzo widoczny. Piast ich zdominuje w drugiej linii i uważam że wreszcie zasłużenie wygrają.
Pogoń - Lechia 2 3,40 Forbet
Tutaj kurs bardzo zaskakuje. Jak gra Lechia każdy widzi. Trener Stokowiec fajnie poukladal zespół. w ofensywie bardzo dobrze spisuje się Lipski , Paixao czy Haraslin. W środku Lukasik i Kubicki ustawiają odpowiednio zespół. Defensywa z Mladenoviciem , Nalepa i Vitoria bardzo dobrze wyglądają i w bramce w wysokiej formie Kuciak. Pogoń podobnie jak Cracovia póki co falstart. I z tak grająca Lechia będzie ciężko o pkt.
 
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Faktycznie duże value na Lechię ale Pogoń po tragicznym początku gra trochę lepiej. Lechia prezentuje się bardzo poprawnie ale to też nie jest Barcelona żeby wszystko wygrywać. Wydaje mi się, że Pogoń coś tam urwie u siebie Lechii.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Mecz Pogoni z Lechią to może być klasyka ekstraklasy, ale też idealne wytłumaczenie prawa serii - gospodarze jeszcze nie wygrali, goście jeszcze nie przegrali. Widać to nawet w kursach, wedle których Pogoń jest faworytem. Ani jedni nie będą cały sezon bez zwycięstwa, ani Lechia nie będzie punktować w każdym meczu. Pogoń strasznie nieskuteczna, Lechia dobrze w obronie,grają bardzo wyrachowanie, jak w fazie finałowej dwa sezony temu, kiedy nie stracili bramki w ostatnich 7 kolejkach, a i tak skończyli na czwartym miejscu. Więcej napiszę bliżej weekendu, ale może to być mecz z małą liczbą bramek.
 
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Parę tygodni temu pisałem o meczu Wisła Płock - Korona Kielce i o możliwe 2 w tym meczu na bazie playoffow z zeszłego sezonu.
Teraz idę podobnym tokiem rozumowania w meczu Legia - Wisła Płock 2 i Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1
Za bardzo drobne dla zabawy przy fajnym kursie na Plock i Lubin
Dla mnie ten mecz 13.58 w dublu w Fortunie jest dla mnie czymś godnym zaryzykowania dla zabawy.

Dla mnie oba mecze w playoffach były dziwne (szczególnie ten w Warszawie ale próbuje oba). I jeśli przeczucie i jakaś intuicja mnie nie myli to w tej kolejce przychodzi pora na oddanie tego co obie drużyny dostały w playoffach zeszłego sezonu.
Napewno Legia z tymi problemami i napiętą sytuacją jaka jest klubie będzie &quot;oddawała&quot; mecz Płockowi :facepalm:. Tego im teraz jeszcze potrzeba.
 
dobrarada 87

dobrarada

Użytkownik
Co do meczu Wisły Kraków z Górnikiem. Po dobrym meczu w Poznaniu jestem ciekawy jak teraz zagrają. Czy aby nie poczują się zbyt pewnie ? Wisla wygląda bardzo dobrze od początku sezonu i jestem ciekawy jak zagrają kolejny mecz.
Śmierdzi mi tu remisem.
Wisła sporo okazji stwarza ale nie licząc meczu w Poznaniu brakowało skuteczności. Jak będzie tym razem ?
Co do Legii to nie muszą nic oddawać specjalnie. Ich aktualna dyspozycja jest słaba i nie zdziwi chyba nikogo strata pkt.
Płock w dwóch trzech pierwszych kolejkach wyglądał nieźle ale brakowało wykończenia. Kolejne kolejki słabsze. Czy na Legii zaskoczą?
 
betxp 230

betxp

Użytkownik
Panowie co do Lechii. To tam się absencje duże robią w obronie. Odszedł Stolarski. Augustyn wypadł na kilka tygodni. Nalepa będzie już pauzował za 4 żółte kartki. Jest też szansa, że zawieszą Mladenovicia za atak z 24 minuty, po którym nie odgwizdano nawet faulu. I ten ostatni jest bardzo ważną postacią w tej chwili. Mateusz Lewandowski za niego na pewno nie jest tak kreatywny w ofensywie. Oczywiście jest jeszcze druga linia obrony Łukasik - Kubicki, którzy fenomenalnie się spisują. Ale dodając do tych braków dużą nieskuteczność Pogoni w ostatnich spotkaniach. W takim meczu może się zdarzyć wszystko.
EDIT: Sprawa Mladenovicia nie została rozpatrywana przez komisje ligi. Oznacza to, że prawdopodobnie zagra on z Pogonią. Za Nalepę można spodziewać się kogoś z dwójki Nunes - Chrzanowski.
 
gliwiczanin 3,2K

gliwiczanin

Użytkownik
Piast Gliwice - Cracovia typ 1 @2.02 Fortuna
Piast Gliwice ostatnie spotkania nie można powiedzieć, że zostały źle rozegrane. Z Legią Warszawa mecz po prostu mimo dominacji Piasta potoczył się dla mojego zespołu niekorzystnie. Czerwona kartka w pierwszej połowie zobrazowała cały mecz i do tego bramka z rzutu wolnego strzelona przeze Jedrzejczyka głowa. Mimo to Piast strzelił w dziesiatke bramke na remis ,ale i uwierzył że mozna jeszcze wygrać ten mecz i niestety kondycyjnie nie wytrzymaliśmy całego spotkania i ostatecznie ten mecz przegraliśmy. Ostatni mecz to porażka z Jagiellonia gdzie remis był w doliczonym czasie gry ale w ostatnich sekundach meczu Novikovas strzelił bramkę dająca Jagielloni 3 pkt. Cracovia to zespół w totalnej rozsypce. Przegrali z Zagłębiem,Lechem i Ślaskiem. Dwa remisy z Pogonia i Arka. Gramy lepszą piłkę na ten moment od Cracovii i według mnie to właśnie Piast wygra to spotkanie. Pozdrawiam trzymajcie się.
`
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Ehh, ta nasza Ekstraklasa. Przyznam się, że w tej kolejce mam spory ból głowy nad propozycjami typów. Osobiście będę grał za minimalne stawki. Dlaczego? Otóż po kolei.
Piast 3:1 Cracovia
Faworyt? Jasne, że Piast. Cracovia wciąż bez zwycięstwa, a przecież miała walczyć o mistrzostwo. Trener Probierz znów udowadnia, że dobry jest tylko w Białymstoku. W pięciu meczach tylko 2 strzelone bramki. Świadczy to o niemocy strzeleckiej Pasów. Piast natomiast dość dobrze rozpoczął sezon od 3 wygranych z rzędu. Ale szczerze, tylko Zagłębie Lubin było solidnym przeciwnikiem. Porażki z Legią i Jagiellonią raczej były &quot;wkalkulowane&quot;, aczkolwiek należy przyznać , że drużyna z Gliwic nie odstawała od rywali.
Cracovia w meczu z Zagłębiem również miała swoje sytuacje do zdobycia bramki, ale raziła nieskutecznością. Michał Probierz zwraca uwagę na absencje w zespole, które miały osłabić zespół (w sumie pięciu zawodników). Ale mimo wszystko, moim zdaniem to szukanie usprawiedliwienia słabych wyników.
Dla mnie faworytem spotkania są gospodarze. Po dwóch porażkach z wyżej notowanymi rywalami czas zdobyć kolejne punkty. Z drugiej strony Cracovia nie będzie przegrywać wszystkiego po kolei. Po prostu zwykły rachunek prawdopodobieństwa. W tym spotkaniu na pewno nie zdziwi mnie podział punktów, a nawet zwycięstwo gości, chociaż nie dawałbym im dużych szans. Mimo to bliżej mi do zdania Gliwiczanina, ale ja zagram wykluczając remis. Dodatkowo proponuję zwrócić uwagę na fakt, że w dotychczasowych pięciu spotkaniach Piast w każdym strzelił przynajmniej 1 bramkę, a Cracovia tylko w 2.
Moja propozycja:
Piast dnb kurs: 1.42 buk: betsson ✅
Pogoń 2:3 Lechia
Kolejne spotkanie, które mnie ciekawi, a do którego nie mam pewności, co do swoich przewidywań to pojedynek Pogoni z Lechią.Jak słusznie zauważył piotrex007 ten mecz jest idealny do przełamania prawa serii. Gospodarze bez zwycięstwa, goście bez porażki. Gospodarze dotychczas strzeli tylko jedną bramkę, a goście stracili tę jedną bramkę. Bądź tu człowieku mądry ... Ale jakbym chciał się trzymać statystyk i prawa serii, to Lechia od czterech spotkań nie wygrała w Szczecinie (2 porażki i 2 remisy). A w ubiegłym sezonie ekipa z Gdańska w Szczecinie dwa razy dzieliła się punktami, a u siebie zanotowała porażkę.
W tym pojedynku podtrzymam swoje zdanie z poprzednich moich przemyśleń. To zespół trenera Stokowca bardziej mnie przekonuje. Do tego jak patrzeć tylko na statystyki, to minimalnie większe szanse przypisuję drużynie gości. Także nie zgadzam się z przewidywaniami bukmacherów, ale nie podejmę się ryzyka typowania &quot;czystej dwójki&quot;, ale skorzystam z wykluczenia remisu. Zwłaszcza, że mimo to,kurs wygląda zachęcająco.
Moja propozycja:
Lechia dnb kurs: 2.45 buk: betsson ✅
Wisła 3:0 Górnik
Trzecie spotkanie, które mnie interesuje, to pojedynek Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze. Według bukmacherów faworytem jest drużyna gospodarzy.. Sam również przychylam się ku tej hipotezie. Biała Gwiazda od początku sezonu prezentuje się nadspodziewanie dobrze, udowadniając, że to nie pieniądze grają. Drużyna skazywana na pożarcie ze względu na duże problemy finansowe, po 5 kolejkach zanotowała tylko jedną porażkę z jednym z trzech głównych pretendentów do Mistrzostwa Polski, Jagiellonią. Warto zaznaczyć, że w tym meczu Wisła nie odstawała od zespołu z Białegostoku, a porażka, to głównie wina pojedynczego błędu bramkarza. W ostatnim starciu Wiślacy sprawili nie lada niespodziankę ogrywając Lecha aż 5:2, do tego warto przypomnieć, że Kolejorz szybko prowadził 2:0.
Wszystko pięknie, ładnie, ale kto interesuje się Ekstraklasą ten wie, że nie może być tak pięknie. Postawić cały majątek życia na Wisłę? Otóż, moim zdaniem cały majątek może nie, bo nie takie cuda działy się w rodzimej lidze, ale mimo wszystko za drobne grałbym w stronę drużyny z Krakowa. Oprócz dobrej dyspozycji Wiślaków oraz pokazania, że potrafią również strzelać gole, przemawiają do mnie wyniki pojedynków z Górnikiem z ubiegłego sezonu. Otóż, były to trzy porażki. Czy Wisła przegra po raz czwarty z rzędu? Uważam, że nie. Ale mimo to typując wykluczę remis.
Moja propozycja:
Wisła dnb kurs: 1.47 buk: fortuna ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
L 123

luisito

Użytkownik
Piast - Cracovia
Cracovia poniżej 0,5 bramki @ 2.6 lvbet

Koledzy wyżej pisali o niemocy strzeleckiej Cracovii, dlatego proponuję ten typ. Przewiduję 1:0 dla Piasta, tak jak miało to miejsce w zeszłym sezonie. Statystyki też za tym przemawiają, na 5 meczów Cracovia strzeliła tylko 2 gole i jutro nie zapowiada się na to, aby powiększyli swój dorobek bramkowy. Jak zwykle wszystko zweryfikuje murawa. Z fartem.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa
Godzina: 18:00
Spotkanie: Piast Gliwice - Cracovia Kraków
Typ: over 2,5
Kurs: 1,9
Bukmacher: fortuna
Analiza:
Na inauguracje szóstej kolejki spotkań naszej ekstraklasy zagrają Piast Gliwice i Cracovia Kraków. Moim zdaniem wielce prawdopodobny jest tu over bramkowy. Gliwiczanie Wygrali trzy z pięciu rozegranych dotychczas spotkań ligowych. Zagłębię Sosnowiec 2-1, Pogoń Szczecin 2-0 i Zagłębie Lubin 2-1. Natomiast przegrali z Legią Warszawa i Jagiellonią w tym samym stosunku po 1-2. Podopieczni Probierza natomiast nie wygrali jeszcze żadnego meczu. Zremisowali ledwie dwa z Arką Gdynia 0-0 i Pogonią Szczecin 1-1, reszta to porażki: Śląsk Wrocław 1-3, Lech Poznań 0-2 i Zagłębie Lubin 0-1. Tylko dwie strzelone bramki przez &quot;Pasy&quot; dumy im nie przynoszą. Trafienia zaliczyli obcokrajowcy, Rumun Cornel Rapa i Hiszpan Gerard Oliva. Co do Piasta to obecnie najwięcej goli ma Joel Valencia z Ekwadoru (2 gole). Liczę dzisiaj na kilka bramek i dobre widowisko.
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Piast - Cracovia
Typ: x2
Kurs: 1,72
Godz: 18:00
Bukmacher: Totolotek
Trenerz Probierz sezon rozpoczął słowami zapowadającymi walkę o mistrzostwo, ale już po zaledwie pięciu kolejkach nie wygląda to najlepiej dla Cracovii. Na ostatniej konferencji jeden z najbarwniejszych szkoleniowców polskiej ligi próbował przegonić klątwę wiszącą nad krakowskim klubem, a czy to coś dało przekonamy się dziś. Piast sezon rozpoczął rewelacyjnie, bo wygrał trzy pierwsze spotkania i nawet liderował Ekstraklasie, ale w Gliwicach wszystko chyba wraca do normy. Planowe porażki z Jagiellonią oraz Legią to na pewno nie jest sensacja i nie świadczy o kryzysie, ale musiało odbić się na morale w szatni. Moim zdanie przed gośćmi dziś dobra okazja do przełamania, bo Cracovia na papierze nie jest aż tak zła na jaką wyglada na boisku. Daję jednak x2, bo to większe bezpieczeństwo, a kurs nadal nie jest najgorszy.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
20:30 Korona Kielce - Arka Gdynia
Typ: Obie strzelą gola TAK @ 1.78
buk: Unibet

Tydzień temu pisałem o zawodnikach Korony, że zespół ten ma spory potencjał w ofensywie i potwierdziło się to w spotkaniu z Miedzią. Niestety ofensywa to jedno, ale zespół ten musi teraz popracować nad obroną swojej bramki ponieważ nie wyglądało to zbyt dobrze. Korona jednak potwierdza, że nie jest zespołem słabym i po raz kolejny będzie się bić o pierwszą ósemkę. W ostatniej kolejce kolejne gola strzelił Górski i już ma na swoim koncie dwa trafienia. To on razem z Jukićem stanowić mają o sile Korony z przodu. Obaj panowie mają łącznie strzelonych pięć goli i zapewne to na tym nie koniec. Arka w ostatniej kolejce pokonała Wisłę Płock 1:3, za sprawą dobrych ostatnich minut, gdzie byli drużyną skuteczną. Cieszy fakt, że zespół ten w końcu przełamał się na wyjeździe strzelając więcej niż jedną bramkę, a gole strzelali napastnicy Jankowski i Siemaszko. Sama gra gości mnie nie przekonuje, ale jeśli wyjdą z tak bojowym nastawieniem jak w Płocku to są w stanie po raz kolejny powtórzyć ten wyczyn. Do Kielc powracają byli zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie grali w barwach Koroniarzy, mowa o Cvijanovicu i Nabilu Aankour, którzy stają się ważnymi postaciami w zespole Gdynian. Po raz kolejny jest to Typ gdzie idę w stronę goli. Korona strzelanie regularnie do bramek rywala, ale musi popracować nad grą w obronie, Arka natomiast po ostatnim wysokim zwycięstwie napawa optymizmem, że teraz również pokusi się o gola, bowiem tak wysokie wygrane mobilizują jeszcze bardziej. Jak będzie naprawdę?, przekonamy się dzisiaj wieczorem.
 
freez. 127

freez.

Użytkownik
PIAST - CRACOVIA
Typ: Piast powyżej 4.5 rzutów rożnych
@1.65
forbet✅
Typ: powyżej 9.5 rzutów rożnych
@1.90
forbet✅
Zauważyłem,że w meczach Piasta zdobywa się dużo rzutów rożnych, tylko w jednym (pierwszym z Sosnowcem) meczu tego rocznej Ekstraklasy nie było więcej niż 9.5 rzutu rożnego. Co ciekawe, w meczu z Legią, grając w 10tke prawie sami pokryli linie na drugi mój podany typ; zdobyli ich aż 9, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Cracovia jest narazie w słabej formie i czeka na jakieś przełamanie, co za tym idzie, muszą się otworzyć na grę ofensywną aby w końcu wygrać mecz, wiele okazji i wiele rzutów rożnych tak widzę dzisiejsze spotkanie. Typy głównie opieram na statystykach ostatnich meczów a nie stylu gry obu zespołów
 
N 100

narodowy

Użytkownik
Piast Gliwice - Cracovia Kraków
Dzisiaj meczy teoretycznie łatwy dla Gliwiczan, dostali wiatru w żagle od początku sezonu. Wygrali początkowe mecze, grając w ładnym stylu i przede wszystkim skutecznie. Potrafili wygrać z Sosnowcem na wyjeździe, a wiadomo jak gra się z beniaminkiem na jego boisku, potem ograli Pogoń, która gra beznadziejnie. Potem przyszedł czas na mocny Lubin, ale Valencia i spółka zagrali naprawdę składnie w wyniku czego ograli i Lubin. Potem przyszła zadyszka i dwa mecze w plecy. Przegrali z Legią, niektórzy pisali, że Piast zmiecie Legię bo mają swoje problemy, ale zabrakło czy dużo? Pierwszą połowę zagrali nieźle, ale sporo zabrakło do ostatecznego pozytywnego wyniku. Potem Jaga, sporo osób myślało, ze Jaga po pucharach będzie oddychać rękawami i nie będzie miała kim grać. Po drugiej stronie Cracovia i muszę powiedzieć, że to po Pogoni zespół który najbardziej rozczarowuje w tym sezonie. Co prawda stracili Piątka, który pięknie wszedł w zespół w pucharze Włoch, ale największym problemem Pasów po braku skuteczności jest rozegranie piłki. Grają nudną, przewidywalną piłkę, że próżno szukać kto w lidze gra słabiej. Dziwi mnie to trochę ponieważ Probierz ma warsztat i co potrafi nie raz, nie dwa udowodnił co potrafi. Mają ciekawy skład i po deszczu przyjdzie słońce. Pasy straciły 7 bramek, a strzeliły raptem dwie. Statystyka raczej nienapawająca radością. Poza ostatnim sezonem Pasom dobrze gra się w Gliwicach i dzisiaj liczę na to, że seria będzie podtrzymana.
Typ:
Piast - Cracovia x2 @ 1,71 Fortuna ⛔
Liczę również na przełamanie w bramkach, stąd typ:
+2,5 @ 1,88 Fortuna. ✅
Ehh.... Pasy widzę, że jednak chcą popełniać te same błędy i nie wyciągają wniosków z poprzednich sezonów. Widocznie lubią bić się do końca o ligowy byt, ale pasmo szczęścia może się kiedyś skończyć...
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Piast Gliwice – Cracovia Kraków
Typ: Podwójna szansa 0-0 ⛔
Kurs: 1,7 (fortuna)
Piast Gliwice zaliczył drugą z rzędu porażkę, ale umówmy się, przegrał z mistrzem i wicemistrzem Polski ubiegłego sezonu. Abstrahując od formy tych drużyn, nie można powiedzieć nic złego na drużynę trenera Fornalika. Wiadomo, że z drużynami z Top 4 ubiegłego sezonu zdobyte punkty należy traktować jako bonus do tabeli. Co do piłkarzy Piasta, nie wiem czy się zgodzicie ale można wyciągać pierwsze wnioski po 5 kolejkach. Po pierwsze nie widzę zmiennika dla Papadopulosa, Parzyszek wygląda tragicznie, co prawda dołączył w środku przygotowań, ale jakoś tego nie widzę. Po drugie, Piast może być zadowolony ze swoich skrzydłowych, Mak i Valencia grają solidnie, nawet Badia ostatnio pojawił się na boisko i dał asystę przy bramce Dziczka. Formacja obronna jest w porządku, jednak 5 bramek straconych w ostatnich 2 spotkaniach to lekka rysa na defensywie Gliwiczan. Patrząc na najnowszą historię spotkań przy Okrzei to wyniki są naprawdę wyrównane. Na 5 spotkań Piasta u siebie z Cracovią, 3 remisy oraz 1 wygrana jedną bramką Gliwic.
Po 5 kolejkach mamy kilku wygranych trenerów jak i tych, którzy mogą poczuć oddech swoich prezesów. Trener Probierz notuje bardzo słaby start mimo hucznych zapowiedzi przed sezonem o graniu o mistrza Polski. Powiem Wam szczerzę, że jestem niebywale spokojny o posadę trenera Probierza. W tamtym sezonie prezes Filipiak wytrzymał ciśnienie po równie słabym okresie, następnie świetna gra w dolnej ósemce w „play off”. Teraz kilka kontuzji, sprzedaż Piątka, problemy z Covilo i od razu robi się nie smacznie w obozie Cracovii. Jestem przekonany, że jak Cracovia wygra jeden, drugi mecz to pójdzie już jakoś do przodu, teraz jest to kwestia psychiczna bo obrywają od każdego kto z nimi gra. Trener Probierz również mówi głośno o swoich wyborach m.in. o Piszczku, że jest niegotowy lecz musi grać bo jest taka potrzeba. Największe rozczarowanie jest myślę z formacją ofensywną. Sporo szumu ale efektów z tego nie ma za grosz. Przeciwieństwo Lecha Poznań, Lech w tym sezonie jest bardzo efektywny, wykorzystuje nadarzające się sytuację i dlatego jest na pozycji lidera.
Mecz strasznie trudny do typowania jak większość spotkań w ESA. Patrząc na ofensywę Cracovii, która wypracowuje bardzo mało sytuacji podbramkowych (jak ma to marnuje) to mam przekonanie, że obrona Piasta wciągnie ich nosem. Z kolei ofensywa Piasta jest w dobrej formie, w przeciwieństwie do obrony Cracovii. Cracovia na 5 spotkań zachowała raz czyste konto – to ten nudny mecz z Arką Gdynia. Piast Gliwice na 5 kolejek w każdej strzelał choć jedną bramkę.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Piast Gliwice - Cracovia Kraków
Piast powyżej 5,5 rożnych @ 2,1
Totolotek
Podzielam zdanie użytkownika freez i również spróbuję typu na rzuty rożne gospodarzy z tym, że zaryzykuję z większą linia. Jak już wspomniano Piast wygrał 3 spotkania, potem przyszły 2 porażki. Z Legią może gdyby nie czerwona to wynik byłby inny, z kolei z Jagą powróciły demony z zeszłego sezonu i Piast znowu dał sobie wbić bramkę w doliczonym czasie czym pozbawił się dobrego wyniku jakim był remis.
W dotychczasowych 2 spotkaniach domowych Piast gra mocno ofensywnie i sam nabija sporo rożnych, z Lubinem 10 i z Legią 9. Dzisiaj liczę na podobny scenariusz, od początku mocny atak na słabą w tej chwili Cracovię aby nie dać im od początku chwili wytchnienia. Nawet strzelona szybko bramka na co liczę nie powinna zmienić stylu gry bo wiadomo jak potem kończy się taka gra na trzymanie wyniku 1-0.
Ostatnio słabiej wypadł Mak i może w końcu dzisiaj pokręci trochę na boku i parę razy wrzuci piłkę w pole karne co przyniesie efekt przynajmniej w postaci rożnego. Do gry tez gotowy jest Badia, który jak wiadomo potrafi bardzo dobrze obsłużyć kolegów dośrodkowaniem z rożnego jak ostatnio w Białymstoku (w poprzednim sezonie też miał asysty z rożnych).
Korona Kielce - Arka Gdynia
powyżej 28,5 fauli @ 1,7
Totolotek
Bardzo niska linia jak na faule według mnie i grzech nie spróbować. Jak gra Korona i ile popełnia przy tym fauli pisałem przy okazji poprzednich kolejek, także nie ma sensu się powtarzać. Arka zeszłoroczny lider tej niechlubnej klasyfikacji w tym sezonie trochę spokojniej ale też swoje potrafi dołożyć do bilansu. Goście po ostatniej wygranej w Płocku zapewne odetchnęli z ulga i trochę odżyli. Różnica w tabeli miedzy drużynami niewielka i spodziewam się dzisiaj twardego i agresywnego spotkania z obu stron.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 2:3
Jagiellonia 1,77
Stawiam dość zdecydowanie na wygraną gospodarzy, Miedź coraz gorsza gra, wygrała tylko w 1 kolejce ze Śląskiem 1:0 a następnie 3 porażki i remis 1:1 z Koroną. Jagiellonia odpadła już z eliminacji do ligi europejskiej i już może w pełni skupić się na lidze, chociaż całkiem nieźle im poszło w tym czasie kiedy grali co 3 dni. Jagiellonia nie powinna mieć problemu u siebie z Miedzią, grają dużo lepszą piłkę, mają dużo lepszych piłkarzy i widać tam naprawdę bardzo dobrą atmosferę. Kursy już dość sporo poleciały w dół i obawiam się, że jeszcze spadną do meczu.
Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:0
powyżej 2,5 1,80
Wisła ostatnio rozbiła dość nieoczekiwanie Lecha w Poznaniu aż 5:2 mimo, że przegrywali już 0:2. Widać, że Wisła naprawdę gra bardzo solidnie mimo, że straciła najlepszego strzelca Carlitosa. Obudził się wreszcie Z. Ondrasek, który już ma 4 bramki na koncie. Górnik Zabrze po stratach zawodników przed sezonem widać, że gra dużo gorzej chociaż jakoś jeszcze te punkty zbierają. Ostatnio pierwsza porażka w sezonie u siebie 0:2 z Lechią Gdańsk. Dziś wydaje mi się, że Wisła wygra lecz... moim zdaniem pewniejsze są bramki. Stawiam na powyżej 3 bramek.​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom