>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

7. Grand Prix Kanady [09-12.06.2017]

Status
Zamknięty.
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Grand Prix Kanady


9 czerwca - Piątek
Trening 1 - 16:00
Trening 2 - 20:00
10 czerwca - Sobota
Trening 3 - 16:00
Kwalifikacje - 19:00
11 czerwca - Niedziela
Wyścig - 20:00


Info o torze:
Lokalizacja: Montreal, Kanada
Długość okrążenia: 4.361 km
Liczba okrążeń: 70
Liczba zakrętów: 14
Dystans: 305.270 km
Rekord okrążeniaw wyścigu: 1:13.622 - Rubens Barrichello (2002)
Przenosimy się za ocean ale tylko na jeden wyścig GP Kanady po którym Formuła wraca na stary kontynent. Świetny uliczny tor słynący głównie z ostatniego zakrętu i &quot;ściany mistrzów&quot;.​
Zapraszam do dyskusji oraz podawania typów.
 
ranczo0123 465,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Przed GP Kanady nadeszly z Walencji bardzo pozytywne informacje. Na torze Ricardo Tormo swoje testy odbyl Robert Kubica. Testy odbyly sie w bolidzie Lotusa E20 z 2012 roku. Czasy oraz liczba okrazen naprawde napawaja optymizmem. Jeden z bukmacherow LVbet wystawil kursy na Polaka dotyczace jego powrotu do F1. Zamieszczam je tutaj w ramach ciekawostki.
Kursy z LVbet:
http://screenshot.sh/mGwVVJmWfLDwX

https://lvbet.pl/sports/betting/prematches/819/820/10386/1209524/232/

Pozostale ciekawostki przed GP Kanady:
- Felipe Massa zawsze przegrywa kwalifikacje przed GP Kanady ze swoim partnerem zespołowym. Ma bilans 0-13. Lance Stroll to najlepsza okazja do przerwania tej passy.
- Lewis Hamilton w GP Kanady albo finiszuje na podium, albo nie dojeżdża do mety.
- Hamilton wygrał pięć razy w Kanadzie. Tylko Schumacher i Senna wygrywali na jednym torze sześć razy lub więcej.
- Valtteri Bottas zawsze w kwalifikacjach przed GP Kanady pokonywał zespołowego partnera. Poza Rosją, Kanada to jego najmocniejszy tor w kalendarzu.
- Ferrari przerwało passę 16 lat bez zwycięstwa w GP Monaco. Czy przerwą 13-letnią passę w GP Kanady?
- Fernando Alonso był na prowadzeniu w sześciu różnych wyścigach o GP Kanady, ale tylko raz utrzymał to prowadzenie do mety i wygrał wyścig.
- Hamilton walczy o Pole Position numer 65, czym wyrównałby wynik Ayrtona Senny. Więcej PP ma tylko Michael Schumacher - 68.
- Niemiecki Auto Bild uważa, że umowa McLarena z Mercedesem jest już gotowa i zatwierdzona przez zarząd Daimlera. Powinna zostać ogłoszona w ciągu kilku tygodni. Ostatnie krytyczne wypowiedzi o Hondzie Zaka Browna, to przygotowanie gruntu pod ogłoszenie współpracy z Mercedesem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
GP Kanady - kwalifikacje sobota 19:00
Sebastian Vettel - Daniel Ricciardo @1,18 2-6
Kimi Raikkonen - Max Verstappen @1,22 4-5
Nico Hulkenberg - Sergio Perez @1,55 10-8
AKO @2,23(1,96 realne) Totolotek

/Wybaczcie, nie miałem czasu, żeby uzupełnić. Na szczęście koledzy poniżej pięknie wszystko opisali :]
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
GP Kanady - kwalifikacje, sobota 19:00
Felipe Massa - Nico Hulkenberg 1 @ 1,60✅7-10
Sergio Perez - Carlos Sainz 1 @ 1,60✅✅8-13
AKO @ 2,25 Totolotek po podatku

Tor w Kanadzie niezwykle szybki więc preferuje bolidy z silnikiem Mercedesa moim zdaniem, a te są u Pereza i Massy.

Tor w Monaco to inna specyfika, tam Williams nie dawał rady, ale w Montrealu już są szybkie sekwencje więc Massa będzie wysoko, co pokazują treningi, że wrócił do czołówki. W porównaniu z Hulkenbergiem wypada znacznie lepiej.
Hulk niby mówi, że jest w stanie się tu przesunąc lekko w górę, ale raczej porónując czasy widzimy 1,4 sek przewagi w 1 treningu i około 0,5 sek w drugim treningu na korzyśc Brazylijczyka. Mi to wystarcza. Massa w Kanadzie powinien być spokojnie w Q3, a Hulka tam za bardzo nie widzę bowiem Force India jest niezwykle szybkie, a i Alonso może namiesza jak Honda nie wyzionie ducha...

Force India w Montrealu od początku weekendu spisuje się kapitalnie. Ocon i Perez raz po raz prześcigali się w czasach okrążeń podczas piątkowych sesji.
Perez ciut szybszy jest od Ocona, ale Esteban tez mi bardzo imponuje od początku sezonu. W ogóle ten team Force India jest kapitalny.

Sainz wczoraj problemy miał, pierwszy trening spisany na straty więc podczas drugiej sesji jeździli ile się dało by nadrobić stracony czas. Patrząć na czasy Kwiata widać, że Torro Rosso w okolicach 9-10 lokaty się powinna zakrecić przy dobrych wiatrach aczkolwiek nie jestem pewny czy kwalifikacje nie będą gorsze w ich wykonaniu. W Monaco owszem Sainz szalał, ale jak mówiłem tam Red Bull i Torro Rosso dzięki swojej specyfice bolidów byli wysoko. Teraz tor bardziej pod Williamsy i Force India.
Według mnie Perez będzie na pozycjach 6-9, a Sainz albo na granicy awansu do Q3 albo po prostu się nie zmieści w tej dyszce...

Póki co taki dubel, ale jeszcze analizuję ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
ranczo0123 465,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Kanady - kwalifikacje, sobota 19:00
Nico Hulkenberg - Esteban Ocon
Typ: Ocon
Bukmacher: Expekt
Kurs: 1.95

Po takim kursie proboje zagrac na mlodego Francuza. Renault wyglada bardzo slabo od GP Hiszpanii. Widac ze od 2 wyscigow nie moga sie odnalezc i zlapali lekkiej zadyszki. Force India za to bardzo dobrze sie prezentuje. Bardzo dobrze, pewnie i bezproblemowo przejechali piatkowe treningi. Po za tym tor w Kanadzie to przede wszystkim bardzo dlugie proste gdzie liczy sie moc silnika a ta jest zdecydowanie po stronie Force India ktora jest napedzana jednostkami Mercedesa. 6 i 8 miejsce w treningach odzwierciedlaja solidna forme Ocona. Hulk kolejno 15 i 12 ze strata kolejno 1.7 sec i 0.3. Zaufam mlodemu bardzo perspektywicznemu Francuzowi bo oprocz tego ze sie lepiej prezentuje od Hulka to jeszcze ma lepszy bolid.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
heros123 1K

heros123

Użytkownik
GP Kanady - kwalifikacje
Felipe Massa - Nico Hulkenberg @ 1.60✅
Kimi Raikkonen - Max Verstappen @ 1.22✅
Lewis Hamilton - Daniel Ricciardo @ 1.10✅
AKO: 2.15✅✅✅ totolotek

Na szybko, bo zaraz trening. Ten tor bardzo promuje silnik Mercedesa, co zresztą widać po wynikach, wszystkie bolidy(oczywiście oprócz Strolla, ale na to nie zwracam uwagi;)) z silnikiem Mercedesa weszły do top10 w obu treningach. Massa sporo szybszy od Hulka wczoraj i dzisiaj nie powinno się to zmienić.
Jeśli chodzi o te dwie kolejne pary, to widzimy po dniu wczorajszym, że o Pole Position powinni się bić kierowcy Mercedesa z kierowcami Ferrari i nawet ta niewielka strata Maxa, nie powinna wpłynąć na wyniki, gdyż często jest tak, że w kwalifikacjach oba zespoły odjeżdżają od reszty stawki. Tutaj myślę, że będzie podobnie: Mercedesy i Ferrari w dwóch pierwszych rzędach, a reszta się będzie bić o dalsze miejsca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
A 531

albuquerque

Użytkownik
Hamilton i Bottas używają tego samego kompletu silników (z GP Hiszpanii).
Zespoły klienckie (Williams, Force India) korzystają w ten weekend z poprawionego silnika Mercedesa - moc jest taka sama, jednak nowy silnik Mercedesa pozwala korzystać z większej mocy przez dłuższy okres czasu.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
GP Kanady- kwalifikacje, sobota 19:00
Pole position?
Typ: Sebastian Vettel @ 2,20 Expekt
⛔2msc, Hammer Time i pozamiatane

Ferrari jest szybkie. Może i Mercedes się obudzi w kwalifikacjach, ale Seb ma szybką maszynę. Gdzieś przed weekendem czytałem nawet, że tor będzie preferował Ferrari bo Mercedesy przednie opony strasznie zużywają i nie obchodzą się z nimi zbyt dobrze. W 3 treningu nawet było widać jak co rusz Bottas na hamowaniu blokował opony mocno..
Hamilton takich błędów aż nie robił, ale też pełnej mocy nie pokazał.

Przed weekendem były kursy @3,00 na Vettela pole position, ale utwierdziłem się oglądaac wszystkie treningi, że coś w tym musi być. Gram po @2,20 też na Vettela, myślę, ze warto.
Forza Ferrari!
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Valtteri Bottas - Sebastian Vettel @1,5✅✅ expekt 3-2
Ja podam bezpieczny typ, nie wiem czy Seba zdobędzie PP bo Lewis może odpalić w kwalach ale z Bottasem powinien się uporać. Ferrari dysponuje obecnie szybszym bolidem i tak jak wspomniał Albuquerque Bottas używa starego silnika a szybkość na na prostych na tym torze jest bardzo ważna.
To jeden z ulubionych torów Bottasa jednak myślę, że nie nawiąże walki o PP.
 
A 531

albuquerque

Użytkownik
Rozmowa Hamiltona ze swoim inżynierem podczas III treningu:
&quot;Tracimy w 3 sektorze. LH: W zakręcie? Nie, wcześniej&quot;.
Wcześniej jest dłuuuuga prosta, a to dziwne by tam aż tyle tracili (0,3s).
Jechali na jakiś totalnie skręconych silnikach. Nie dziwi strategia, skoro jeżdżą na używanych silnikach.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Myślałem, że to Ferrari będzie z pole position, ale Lewis Hamilton włączył swój &quot;hammer time&quot; i pozamiatał po prostu. Perfekcyjne okrążenie i rekord toru, po prostu WOW! Jednocześnie jeszcze wyrównany rekord Ayrtona Senny i 65 pole position w karierze. No, ale ten moment gdy dostał kask Senny to coś nie do opisania, ciary! W ogóle ostatnie dni w F1 to coś pieknego po prostu. Taką F1 chcemy.
Na świeczniku też Robert Kubica i jego ewentualny powrót, który zapowiedział w rozmowie ze Sky Sports. Tak jest! Wierzymy w to mocno, to musi się udać! Ależ takie dni jak dziś nakręcają i pokazują, że ten sport jest wart tego by go śledzić i się nim ekscytować i pasjonować.

Z typerskiego punktu widzenia jednak u mnie wyszło dobrze. Dubel na który najbardziej liczyłem na dzisiejsze kwalifikacje dał radę. Zgodnie z planem Force India w Q3 oba bolidy, a Massa też powalczył. Hulkenberg wszedł do Q3, ale i tak wycisnął maxa z Renault.
Kwalifikacje dziś więc dostarczyły mnóstwo emocji, co przyniesie wyścig?
Kanada zawsze jest ciekawa, specyfika toru daje możliwości do wyprzedzania. Nie pamiętam nudy w Kanadzie w ostatnich latach. Tak więc już można się szykować na emocje jutro.


Ustawienie na starcie:
1. Hamilton; 2. Vettel;
3. Bottas; 4. Räikkönen;
5. Verstappen; 6. Ricciardo;
7. Massa; 8. Pérez;
9. Ocon; 10. Hülkenberg;
11. Kwiat; 12. Alonso;
13. Sainz; 14. Grosjean;
15. Palmer; 16. Vandoorne;
17. Stroll; 18. Magnussen;
19. Ericsson; 20. Wehrlein.


Jutro od rana trzeba się przyjrzeć ofertom poszczególnych firm i znaleźć coś dobrego na wyścig. Jak coś znajdziecie to oczywiście nie wahajcie się tego tutaj w dziale umieścić. Razem się pasjonujmy tym sportem! ;)

A na koniec obrazek dnia

 
ranczo0123 465,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Kanady wyścig - niedziela 20:00
Esteban Ocon - Carlos Sainz @ 1.60
Felipe Massa - Nico Hulkenberg @ 1.55
AKO @ 2.48 (2.18 po opodatkowaniu)
Bukmacher: Totolotek
Ide za ciosem i typuje w wyscigu praktycznie tych samych kierowcow ktorych przewidywalem ze beda wyzej w kwalifikacjach. To pisalem o Oconie na kwalifikacje i za bardzo nie mam co tutaj dodac &quot;Renault wyglada bardzo slabo od GP Hiszpanii. Widac ze od 2 wyscigow nie moga sie odnalezc i zlapali lekkiej zadyszki. Force India za to bardzo dobrze sie prezentuje. Bardzo dobrze, pewnie i bezproblemowo przejechali piatkowe treningi. Po za tym tor w Kanadzie to przede wszystkim bardzo dlugie proste gdzie liczy sie moc silnika a ta jest zdecydowanie po stronie Force India ktora jest napedzana jednostkami Mercedesa. 6 i 8 miejsce w treningach odzwierciedlaja solidna forme Ocona. Hulk kolejno 15 i 12 ze strata kolejno 1.7 sec i 0.3. Zaufam mlodemu bardzo perspektywicznemu Francuzowi bo oprocz tego ze sie lepiej prezentuje od Hulka to jeszcze ma lepszy bolid. &quot; Kilka slow o Sainzie. Awaria juz w pierwszych 5 minutach FP1 nie pomogla i caly stracony 1 trening dal sie we znaki. Po za tym Torro Rosso napedzane jest silnikiem Renault takze w porownaniu do jednostek Mercedesa na pewno tutaj z tego powodu troche traca na dlugich prostych. Force India bardzo ladnie sie zaprezentowala i w treningach i w kwalifikacjach pokazali na co ich stac. Roznica 4 pozycji na starcie na korzysc mlodego Francuza jesli nic nieprzewidywanego nie stanie sie po starcie powinna zaowocowac bardzo dobrym wynikiem na koniec. Wyscig bedzie prawdopodobnie na 1 pit stop takze strategicznie szalu tutaj nie bedzie. Jakos nie moge sobie wyobrazic Sainza napedzanego silnikiem Renault odrabiajacego szalenczo swoich pozycji i wyprzedzajacego Ocona przy pomocy DRS.. Moc tutaj i wszystkie atuty po stronie Force India.
Massa w kwalifikacjach pokazal ze stac go tutaj na dobry wynik. Wykrecajac 7 czas w kwalifikacjach zaraz za wielka trojca budzi respekt. Williams bedzie chcial wywiezc z Kanady dobre punkty a kto jak nie Brazylijczyk ma je tutaj zdobyc? Stroll startuje do wyscigu z 17 miejsca i ogromnym wyczynem bedzie to ze wogole dojedzie do mety wyscigu nie mowiac tutaj o zdobyczy jakichkolwiek punktow.. Prawie 0.5 sec roznicy w kwalifikacjach w porownaniu z Hulkiem na korzysc Massy pokazuje potencjaly obu kierowcow. Nico i tak wydaje mi sie ze pojechal swoim slabym Renault okrazenie zycia i cudem wszedl do Q3. Zdecydowanie widze wyzej w klasyfikacji koncowej doswiadczonego Masse w swoim szybkim Williamsie niz Hulkenberga w przecietnym Renault..
CIEKAWOSTKA:
Według Auto Motor und Sport na postawie danych GPS, Fernando Alonso stracił 1,3 sek na prostych przez silnik w kwalifikacjach. Czyli mając w swoim bolidzie tyle mocy co Hamilton, to Alonso byłby trzeci w kwalifikacjach. To pokazuje, że tegoroczny bolid Mclaren jest bardzo dobry.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
@ranczo0123 nic dodać nic ująć, też przeglądam właśnie ofertę na dziś i najlepiej wygląda powtórzenie typów z wczorajszych kwalifikacji ;)

GP Kanady - wyścig, niedziela 20:00
Sergio Perez - Carlos Sainz
Typ: Perez @ 1,45
✅5- Sainz wypadek
Felipe Massa - Nico Hulkenberg
Typ: Massa @1,55
⛔ eh Massa oberwał od Sainza ;/
AKO @ 1,98 Totolotek po podatku


Powtarzam swoje typy z kwalifikacji, które obszerniej opisywałem wyżej.

Pozycje startowe znacznie lepsze po stronie Massy i Pereza. Perez z P8, Sainz P13.
Massa z P7, a Hulkenberg z P10.
Tak jak przewidywałem Williams Massy i oba bolidy Force India będą tutaj znacznie lepsze niż konkurencja z Renault czy Torro Rosso, już o reszcie nie wspominajać. Force India w treningach nawet czasy konkurencyjne z Red Bullem wykręcało.
Massa i Perez pozytywnie nastawieni przed wyścigiem i zadowoleni z kwalifikacji, na więcej jednak ich stać nie było bo Ferrari, Mercedesy i Red Bull zbyt mocne, a szkoda bo marzy mi się wysokie pozycje dla Force India. Może dziś?

Williams ostatnie lata super na tym torze się prezentował. Bottas podia tutaj wykręcał. Także kojarzę wyścig kiedy Massa i Perez jechali tutaj na wysokie pozycje, ale w samej końcówce bezpardonowy atak Massy na Sergio po prostu zniweczył super postawę obu zawodników... Do tej pory jeden i drugi zgania winę na rywala ;D

GP Kanady - wyścig, niedziela 20:00
Romain Grosjean - Esteban Ocon
Typ: Ocon @ 1,60 Expekt
✅✅6-10

Wczoraj w kwalifikacjach chciałem tę parę już grać. Była w ofercie Milenium, po @1,40 na Ocona, ale po prostu nic nie znalazłem do dubla co by dawało zblizone ako @ 1,9 chociaż i ostatecznie nie pograłem.. Cóż, szkoda, bo to była pewka. Ocon zajął zgodnie z planem 9 msc w kwalifikacjach, a Grosjean wywalczył dopiero 14 pole startowe. Przeglądam ofertę Expekt i co widzę? Ocon w parze z Romkiem po @1,60! Czyli jeszcze wyżej niż to miało miejsce na wczorajsze kwalifikacje. Jest to według mnie opcja must bet.

Grosjean cały weekend się ślizga na tym torze, Haas i te ich hamulce, zły balans itp itd. To nie napawa optymizmem. Wiadomo, że Grosjean nie poddaje sie łatwo i walczył będzie do samego końca, ale Ocon to Ocon. Gościu mi strasznie imponuje. Piszę to od początku sezonu, a on to udowadnia na torze. Force India czuje się tutaj znakomicie w Montrealu, a to daje nadzieję na duże punkty w wyścigu.
Różnica już na polach startowych na korzyść Ocona bardzo duża.

Esteban Ocon (P9): Jestem zadowolony. Bolid spisuje się świetnie od pierwszego treningu. W trakcie każdej sesji wykonywaliśmy dobrą pracę, cały czas osiągając postępy i poprawiając zachowanie samochodu. To dla mnie nowy obiekt, więc musiałem trochę popracować nad dostosowaniem ustawień i pewnością siebie. Kwalifikacje dały mi sporo frajdy. Z każdym przejazdem coraz bardziej agresywnie pokonywałem szykany i omijałem ściany. To klasyczny tor stanowiący wyzwanie dla kierowców. Startujemy z dziewiątego miejsca, z punktowanej strefy. Pozytywnie oceniam nasze szanse.
Romain Grosjean (P14): Nie było łatwo. Wiedzieliśmy, że nie mamy większych szans na awans do Q3, ale liczyłem na nieco bardziej &quot;magiczną&quot; czasówkę. Q1 poszło naprawdę w porządku. W Q2 nie mieliśmy już jednak dobrej przyczepności na ostatnim komplecie ogumienia. Dałem z siebie wszystko, osiągnąłem przyzwoity wynik, ale to nie wystarczyło, aby powalczyć o lepszą pozycję. Będziemy chcieli zrozumieć, skąd wzięły się nasze problemy. Pozytywne jest to, że na torze w Montrealu wyprzedzanie nie jest przesadnie trudne. Czeka nas długi wyścig, w trakcie którego trudno będzie kontrolować pracę hamulców. Mam nadzieję, że dobrze rozegramy jutrzejsze popołudnie i zakończymy je z kilkoma punktami na koncie.
 
jozzy22 560,8K

jozzy22

Użytkownik
Pany a co powiecie o takim oto typie

Werhlein P. - Ericsson M.

Typ: 2 Kurs: 2.25 STS ✅

Patrząc na wyniki treningów i kwalifikacji to Ericsson zasadniczo był zdecydowanie lepszy od swojego rywala więc skąd ten kurs? Może ktoś bardziej znający temat mnie oświeci ale jednak spróbuje pograć na szweda.
Kurs zacny imając na względzie wyniki sadze,że to własnie Ericsson powinien zając wyższe miejsce

Wynik: 15 m - 13 m
 
ranczo0123 465,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Pany a co powiecie o takim oto typie

Werhlein P. - Ericsson M.

Typ: 2 Kurs: 2.25 STS

Patrząc na wyniki treningów i kwalifikacji to Ericsson zasadniczo był zdecydowanie lepszy od swojego rywala więc skąd ten kurs? Może ktoś bardziej znający temat mnie oświeci ale jednak spróbuje pograć na szweda.
Kurs zacny imając na względzie wyniki sadze,że to własnie Ericsson powinien zając wyższe miejsce

Wynik:
Kurs wystawiony na stsie oczywiscie zbyt wysoki ale biorac pod uwage ku*ewski podatek to z tego kursu robi sie 1.98 wiec czy ja wiem czy to takie super oplacalne. Juz lepiej zagrac to w 1xbet po kursie 2.06. Aczkolwiek nie jest to nic pewnego i sam bym tego nie zagral
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Pany a co powiecie o takim oto typie
Werhlein P. - Ericsson M.
Typ: 2 Kurs: 2.25 STS
Mi się wydaje, że to para 50/50. Startują obok siebie z samego końca stawki. Sauber nie ma potencjału na punkty, będą jechali raczej wyścig na samym końcu i walkę stoczą tylko.. między sobą.
Kierowcą lepszym jest Wehrlein jeżeli brać pod uwagę same umiejętności jednego i drugiego. Wczoraj Pascal w kwalifikacjach w Q1 się rozbił bo zawadził o trawę w zakręcie numer 1.
Jak czujesz, to można grać, intuicja też dobra sprawa w typowaniu ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom