>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

8. Grand Prix Azerbejdżanu [23.06 - 25.06.2017]

Status
Zamknięty.
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Grand Prix Azerbejdżanu




23 czerwca - Piątek
Trening 1 - 11:00
Trening 2 - 15:00

24 czerwca - Sobota
Trening 3 - 12:00
Kwalifikacje - 15:00

25 czerwca - Niedziela
Wyścig - 15:00




Info o torze:
Lokalizacja: Baku, Azerbejdżan
Długość okrążenia: 6.006 km
Liczba okrążeń: 51
Liczba zakrętów: 20
Dystans: 306.306 km
Rekord okrążeniaw wyścigu: 1:46.485 - Nico Rosberg (2016)


Zapraszam do dyskusji oraz podawania typów!
 
Ostatnio zmieniony przez ranczo0123:
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
GP Kanady - kwalifikacje sobota 19:00
Sergio Perez - Esteban Ocon @1,60 iForbet
Wiem, że do kwalifikacji jeszcze sporo czasu, treningi dopiero w piątek, ale pobieram ten typ po bardzo przyjemnym kursie. H2H w kwalifikacjach 6:1 dla Pereza i spodziewam się, że Meksykanin w sobotnie popołudnie powiększy swoją przewagę nad swoim młodszym kolegą zespołowym. Pozwolę sobie przypomnieć wyniki Pereza z zeszłorocznego GP Europy porównując je z Hulkenbergiem, czyli zeszłorocznym partnerem Meksykanina z Force India:
1 trening - Perez P6, Hulk P10
2 trening - Perez P3, Hulk P5
3 trening - Perez P6, Hulk P3
Kwalifikacje - Perez P2, Hulk P12
Wyścig - Perez P3, Hulk P9
Perez w FP3 miał spotkanie ze ścianą, jednak mechanicy zdążyli naprawić jego bolid na kwalifikacje. Niestety te naprawy kosztowały go karę 5 pozycji i Meksykanin musiał zaczynać wyścig z 7 miejsca. Mimo przeciwności losu stanął na podium i jestem pewien, że będzie zmotywowany, żeby powtórzyć w ten weekend sukces sprzed roku. Hulkenberg jest bardzo dobrym kierowcą, myślę, że porównywalnym jeśli nie nieco lepszym od Ocona, więc nie sądzę, żeby Francuz uplasował się przed Perezem w sobotę. Ponadto Ocon na treningach będzie dopiero poznawał tor, ponieważ będzie to jego pierwszy wyścig na torze w stolicy Azerbejdżanu. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to typ powinien wejść na spokojnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Kara +15 miejsc na starcie dla obu kierowców McLarena w Azerbejdżanie. Honda przygotowała nowe MGU-H, co oznacza także wymianę turbosprężarek. Fernando Alonso dodatkowo ma otrzymać nowy silnik spalinowy z jakimiś ulepszeniami.
http://www.f1wm.pl/php/news_id-40824.html
Co to oznacza typersko? ???? Moze by sprobowac pograc w kwalifikacjach na Vandoorna ze bedzie wyzej niz Alonso liczac ze Hiszpan odpusci czasówke. Zreszta oni obaj teoretycznie powinni bez spiny pojechac jedno kolko w kwalifikacjach. Chociaz juz w tym sezonie byla taka sytuacja w Monaco z Buttonem ze mial +15 miejsc na stracie do wyscigu a pojechal w kwalifikacjach na maxa..
 
A 531

albuquerque

Użytkownik
Pojechał na maxa, bo mieli dobry potencjalnie bolid na tamtym torze. Zresztą on tam przyszedł tylko na jeden wyścig, więc nietaktem byłoby zakazywanie mu się ścigać, tym bardziej mając na uwadze, że oni o nic nie walczą.
 
A 531

albuquerque

Użytkownik
Vandoorne po II treningu będzie wymieniał kolejne części, skutkiem będzie +30 miejsc na starcie, czyli po prostu nieunikniony start z końca stawki.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Rozbite bolidy w FP1 Pereza i w FP2 Palmera i Verstappena. 1 trening jest kompletnie nie miarodajny przez rozbity bolid Pereza na 20 min przed koncem przez co byla czerwona flaga i sesja tylko na chwile zostala wznowiona.
Aha i jeszcze w FP2 awarii silnika ulegl bolid.. Alonso ???? tu taka parodia apropo Hondy https://www.youtube.com/watch?v=7Cnco-in3Hc


 
Otrzymane punkty reputacji: +2
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Vandoorne po II treningu będzie wymieniał kolejne części, skutkiem będzie +30 miejsc na starcie, czyli po prostu nieunikniony start z końca stawki.
Można jakoś link bo nie mogę znaleźć?
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
A 531

albuquerque

Użytkownik
Można jakoś link bo nie mogę znaleźć?
Choćby tu - http://www.sudinfo.be/1870628/article/2017-06-23/gp-d-azerbaidjan-penalises-alonso-et-vandoorne-partiront-en-fond-de-grille A jak będzie powtórka II treningu na eleven, to na jego początku mówi o tym Mikołaj Sokół.
Na przyszłość hashtag alonso/vandoorne/hamilton etc na twitterze i zakładka &quot;najnowsze&quot; posty.
aktualizacja:
Alonso +40, Vandoorne +30 http://www.motorsportgp.pl/aktualnosci-formula-1/7268-kolejne-kary-dla-alonso-40-i-vandoorne-a-30
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Oferta na dzisiejsze kwalifikacje jest kiepska... no nie ma żadnych pewnych typów nawet, trzeba rzeźbić i szukać nieco na około, ale coś tam znalazłem jednak i tak ;) Choć nie są to żadne pewne rzeczy jak w poprzednie weekendy. Jednak Azerbejdżan nie dość, że nie lubię go, to jeszcze oferta nawet do kitu.


GP Azerbejdżanu - kwalifikacje, sobota 15:00
Danił Kwiat - Lance Stroll
Typ: Kwiat @ 2,25 Totolotek
⛔11-8

Wysoka pozycja Strolla wczoraj mnie nie powala, to nadal jest słaby kierowca i dzieciak, nie cenię go i zdobyte punkty w Kanadzie to w dużej mierze też zasługa wyautowanych kierowców, którzy z różnych powodów nie dojechali do mety. Nie ma co się podniecać.
Kwiat wczoraj też super jeździł. Williams niby ma większy potencjał co pokazuje Massa, ale Lance to nie Felipe.

Toro Rosso i Red Bull na ten weekend zmieniło przełożenie w skrzyni biegów. Jak widać w dobrą stronę, co pokazują czasy Red Bulli. Kwiat w ten weekend jest chyba opcją numer jeden w Toro Rosso z racji kary dla Sainza za ten epizod z Massą w wyścigu. Sainz ma +3 na starcie i wczoraj niezbyt dobrze jeździł.

Rok temu Kwiat tutaj był na wysokim 6 miejscu w kwalifikacjach, teraz raczej będzie ciężko o powtórkę, ale Q3 dla Kwiata powinno być. Wiadomo Red Bull, Mercedes i Ferrari pewne w Q3, do tego dwa Force India bo są piekielnie szybkie i według mnie Massa i Kwiat, tak powinna wyglądac czołowa dycha, choć wiadomo, że możliwe są jakieś niespodzianki, ale na teraz bez doszukiwania się sensajci tak to widzę.



A Wy coś macie? @ranczo0123? Jeszcze godzina do trzeciego treningu więc możę jakaś propozycja od Was? ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
heros123 1K

heros123

Użytkownik
GP Azerbejdżanu - kwalifikacje
Lance Stroll - Jolyon Palmer @ 1.16
Valtteri Bottas - Max Verstappen @ 1.83✅
AKO: 2.12 (1.83)✅ milenium

Na dzisiaj tylko taki dubel. Tak jak wspomniał Robson, oferta kiepska, treningi niezbyt miarodajne, w związku z czym nie ma za bardzo co pograć. Jednak mam taki dubel na dzisiejszą czasówkę. Pierwszy typ jest po bardzo niskim kursie, ale tutaj niespodzianki nie widzę. Oczywiście, Stroll to Stroll, ale ze słabym Palmerem powinien się spokojnie uporać, przewaga w jednostce napędowej ewidentnie po stronie Strolla, bolid też nie najgorszy, z treningów za dużo wniosków nie można wysnuć, jednak mimo wszystko był dużo lepszy od Palmera.
W drugiej parze stawiam nie tyle co na Fina, ale na Mercedesa. Od jakiegoś czasu już ewidentnie widać, że w trakcie piątkowych treningów, Mercedesy ukrywają bardzo dużo i nie pokazują pełnego potencjału. Moim zdaniem tutaj jest bardzo podobna sytuacja. Od początku sezonu Red Bull traci do Ferrari i Mercedesa jeśli chodzi o moc silnika i nawet Renault zapowiedziało, że już raczej nie będą prowadzone prace na temat zwiększenia mocy silnika. Nie wydaję mnie się, aby Max dzisiaj był w stanie wygrać z Bottasem jeśli ten będzie miał pełną moc. Nie na tym torze.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grosjean, Romain - Kvyat, Daniil
Perez, Sergio
- Ocon, Esteban
ako: 2.21 ✅ Czerwona flaga bardzo namieszala i przyspieszyla na moment bicie serca ale mamy to!

Gram takie cos ze wzgledu na to ze Torro Rosso jak i Red Bull wprowadzili na ten weekend sporo poprawek. Do tego Grosjean bardzo slabo w treningach a Kvyat nie dosc ze super jezdzil zarowno w FP1 i FP2 to jeszcze lubi ten tor i rok temu ladnie pojechal notujac P7 w kwalifikacjach.
Perez uwielbia ten obiekt. P2 rok temu w kwalifikacjach mowi tutaj wszystko. Rozbil sie w FP1 ale na pewno wyciagnal odpowiednie wnioski. Ocon pierwszy raz tutaj startuje i mysle ze to bardziej doswiadczony Meksykanin bedzie tutaj wyzej. Wieszcze ze obaj kierowcy wejda do Q3 ale wyzej bedzie Perez.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Strasznie szkoda Verstappena, mam nadzieję, że do kwalifikacji naprawią jego bolid bo może on naprawdę namieszać dziś w czołówce, a przede wszystkim to liczę na niego jutro. Limit pecha już wyczerpał w Kanadzie, super tam od początku jechał, a tu takie problemy z bolidem.
Palmer się palił, ciekawe czy tutaj też coś zdążą.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi

Z uwagi na liczne kary i przetasowania dodaje rowniez aktualne ustawienie na starcie:
Ustawienie na starcie:
1. Hamilton; 2. Bottas;
3. Räikkönen; 4. Vettel;
5. Verstappen; 6. Pérez;
7. Ocon; 8. Stroll;
9. Massa; 10. Ricciardo;
11. Kwiat; 12. Magnussen;
13. Hülkenberg; 14. Wehrlein;
15. Sainz (+3); 16. Grosjean;
17. Ericsson; 18. Vandoorne (+35);
19. Alonso (+40); 20. Palmer
 
L 61

luki43

Użytkownik
Czuje w kosciach ze Palmer nie ukonczy wyscigu/2.35 sts


Robson// Warto coś więcej dodać, dlaczego tak czujesz. Dopisz kilka słów, to nie miejsce na suche typy. Pozdrawiam
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Azerbejdżanu - wyścig, niedziela 15:00
Grosjean Romain - Kvyat Daniil @ 1.70
Raikkonen Kimi - Bottas Valtteri @ 1.40
AKO: 2.38 ⛔

Bukmacher: Totolotek
Ponawiam typ na Kvyata ktory wczoraj gladko wszedl w parze z Grosjeanem. Przypominam ze Francuz w kwalifikacjach zaprezentowal sie bardzo slabo i odpadl juz w Q1. Ogolnie bolidy Haasa nie blyszcza w ten weekend. Mozna powiedziec ze od kilku wyscigow widac stagnacje w tym zespole i raczej obaj kierowcy nie notuja dobrych wynikow. Ciezko wybrac jakas pare na wyscig ale z typow godnych uwagi ktore maja relatywnie dobry kurs do ryzyka uwazam jest zdecydowanie ta para. Daniil startuje z 11 pola a Grosjean po karze Alonso ustawi sie na 16 miejscu. Bet niesie za soba takie ryzyko ze obaj kierowcy lubia sie rozbic albo zrobic cos bardzo niemadrego. Sadze jednak ze Rosjanin ktory w ten weekend spisuje sie fantastycznie zarowno w treningach jak i kwalifikacjach potwierdzi to rowniez w wyscigu. Tym bardziej ze musi potwierdzic swoje umiejetnosci szczegolnie teraz gdy ma lepsza pozycje startowa niz Sainz. Jesli start pojdzie bez przygod mysle ze Torro Rosso ktore na ten weekend przywiozlo pakiet poprawek bedzie tutaj wyzej niz slaby Haas borykajacy sie z problemami. Ponizej wypowiedzi obu kierowcow:
&quot;Daniił Kwiat (P11): Myślę, że jedyną szansą na wejście do Q3 dzisiaj było złapanie się w dobry cień aerodynamiczny, tak jak to zrobiłem w Q1, to było świetne kółko i dało mi piąte miejsce! W Q2 nie udało się tego powtórzyć, jednak pojechałem czyste okrążenia. Jestem zadowolony z 11 miejsca. Jutro nie będziemy mogli być nigdy w pełni pewni sytuacji na trasie, jednak damy z siebie wszystko i zobaczymy gdzie będziemy finiszować.&quot;
&quot;Romain Grosjean (P16): Miałem problemy z wyczuciem samochodu. Opony są naprawdę twarde na tym torze. To coś z czym mamy problem od Rosji, gdy opony są twarde, a tor śliski. Nie dają mi żadnej przyczepności w zakrętach. Muszę nad nimi lepiej pracować w takich warunkach, po prostu nie miałem odpowiedniego balansu. To będzie długi wyścig i patrząc na treningi, wiele się w nim może wydarzyć. Miejmy nadzieję na dobre zawody.&quot;

Drugim zakladem jest para Raikkonen vs Bottas. Kimi zajal w kwalifikacjach 3 miejsce ale strata do rywala z Mercedesa wyniosla az 0.700 sekundy. Mercedes uwazam ze jesli nie bedzie tutaj awarii pozostanie nieuchwytny. Po za tym Ferrari spisuje sie w ostatnim czasie dosyc przecietnie i juz kraza pogloski ze Red Bull jest na ich poziomie. Swiadczy o tym fakt ze gdyby nie problemy Verstappena w kwalifikacjach o ktorych wypowiedzial sie tak: &quot;
W końcu podczas Q3, na moim ostatnim okrążeniu, gdy jechałem o 0,3s szybciej niż podczas ostatniego kółka, straciłem synchronizację skrzyni biegów.&quot;
To zawazylo na tym ze Max ustawi swoj bolid dzisiaj na 5 polu. Mysle ze Raikkonen ma wieksze szanse na to aby stracic pozycje na rzecz Vettela i Verstappena niz na to ze powalczy z zawodnikami Mercedesa.
P.S. Polecam grac przez apke wtedy tylko 6% podatku a nie 12%.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Świetne propozycje @ranczo0123, popieram i pobieram! ;)

Faktycznie Romek cały weekend narzeka, chociaż czy to może jeszcze dziwić? U niego to norma, pewnie wyjedzie w którymś z zakrętów za szeroko, rozważam też opcję, że Francuz nie zostanie dzisiaj sklasyfikowany nawet. Ale póki co gram tak jak Ty, w parze na Kwiata. Wczoraj Kwiata też widziałem wysoko, ale to o czym mówi, nie udała się współpraca z Sainzem i nie podholował go na tej długiej prostej i nie wszedł do Q3 niestety...

Bottas też myślę, że spokojnie przed Kimim niestety. We wzajemnej rywalizacji obu kierowców w wyścigu jest 4-2 dla Bottasa, raz obaj w Hiszpanii byli niesklasyfikowani. Kimi w trakcie sobotnich jazd kilka razy &quot;pocałował&quot; ściany, w Kanadzie zresztą jak pamiętacie było podobnie i także tam na jednym z wyjść z zakrętu otarł się mocno przez co od razu stracił pozycję na rzecz Sergio Pereza.

GP Azerbejdżanu - wyścig, niedziela 15:00
Esteban Ocon - Lance Stroll 1 @ 1,35⛔
Max Verstappen - Daniel Ricciardo 1 @ 1,27⛔
Sergio Perez miejsca 1-8 @ 1,35
⛔ SZALONY WYŚCIG!!! :cool:
AKO @ 2,03 milenium po podatku

Force India na tym torze podobnie jak w Kanadzie super ciśnie. Za Kanadę mają wielkiego plusa, nawet mimo iż Ocon miał lekkie pretensje potem do Pereza. Ale ten się trzymał. Stroll wczoraj błysnął, ale jednak do Ocona tracił sporo, a Esteban to kierowca o klasę lepszy.
Perez startuje z P6,w ósemce powinien się utrzymać. Zagrożeniem na dobrą sprawę możę być jedynie Ricciardo i może Massa, ale jak nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to Perez i Ocon dojadą dzisiaj ponownie wysoko, w co bardzo mocno wierzę.

Verstappen ma ogromnego pecha ostatniio, po prostu brak słów. W Kanadzie rewelacyjny start by chwilę potem awaria... Wczoraj także w trzecim treningu problemy,ale była szansa na 3 pole startowe nawet. Jak bolid będzie sprawny, a mma nadzieje, że się z tym uporali to Max walczy o podium, tego jestem pewny. Ricciardo rozwalił się w Q3 wczoraj, nic nie mówią o żadnych wymianach póki co, ale może skrzynia biegów poszła i będzie cofka? Tak spekulował Sokół nawet w czasie transmisji, zobaczymy. Ale nawet już na starcie P5 Maxa do P10 Ricciardo gdzie musi się uporać z Force India, a Max zaatakuje na starcie Ferrari czego jestem pewien, byle tam bez kontaktu...

Coś czuję, że dziś Verstappen powalczy o podium.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
@ robson United z typem na Ocona pelna zgoda ale nie bylbym soba gdybym nie wtracil tutaj swoich trzech groszy do typow zwiazanych z Red Bullem. Szczerze to Max jesli nie bedzie problemow z bolidem powinien to luzno wziac ale jest jedno ale.. Mianowicie Red Bulle w ostatnim czasie bardzo borykaja sie z niezawodnoscia. To co przez ostatnie sezony ich charakteryzowalo i to co bylo ich mocna strona to wlasnie niezawodnosc. Teraz ich bolidy sa bardzo awaryjne. Do tego Verstappen mial liczne problemy w treningach z bolidem rozbijajac sie w FP2 i do tego zatrzymujac bolid z powodu problemow z silnikiem (albo elektronika) w FP3. Tak czy siak po takim kursie biorac pod uwage awaryjnosc Red Bulla bym tego nie zagral :p . Mam nadzieje jednak ze z bolidem bedzie wszystko w porzadku i typ gladko wejdzie.. ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom