>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

8. kolejka LOTTO Ekstraklasy (14.09-17.09.2018)

Status
Zamknięty.
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze
powyżej 2,5 1,85
Myślę, że w ten typ można wchodzić śmiało, obie drużyny potrafią grać ofensywnie.
Jeśli chodzi o Zagłębie Sosnowiec to tylko w 1 meczu zagrało na 0 z tyłu w pozostałych tracili bramki natomiast jeśli chodzi o strzelanie bramek to także tylko w 1 meczu nie strzelili gola, są mocno ofensywna drużyną.
Jeśli chodzi o Górnika Zabrze to początek nie był zły, nie przegrali przez 3-4 kolejki już nie pamiętam lecz potem wychodziło to gorzej. Zastanawiam się nad postawieniem na Zagłębie, jeszcze jest troszkę czasu do poniedziałku, ich gra wygląda z meczu na mecz coraz lepiej. Są pewne braki w obronie oczywiście ale atakiem nadrabiają.
Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0
obie strzelą
1,75
Chyba najlepszy typ na ten mecz. Obie ekipy z pewnymi problemami.
Legia ta przerwa na pewno było im potrzeba aby wrócić do swojej formy czy zobaczymy inną Legię? Wydaje mi się, że tak chociaż jeszcze nie będzie to maksimum. Lech po świetnym początku nieco stanęli.
Nie trzeba nikomu mówić jak obie drużyny mobilizują się na takie mecze, myślę, że w obecnej formie obu drużyn wątpię aby któraś z drużyn zakończyła ten mecz na 0 z tyłu.​
Fortuna
 
paozo 3,6K

paozo

Użytkownik
Piątkowe spotkania zaczynają się derbami, o których już wspominałem. Potem wjeżdża Jaga. Z tego co mi się obiło o uszy odwieszono karę Probierzowi zatem będzie miał okazje zasiąść w starym domu na trybunie – tutaj proszę jednak kogoś kto bliżej przyglądał się temu spotkaniu o potwierdzenie żeby nie siać plotek.
tak dla potwierdzenia: kara odwieszona czyli Probierz ciągle na trybunach
http://www.90minut.pl/news/289/news2898613-Komisja-Ligi-odwiesila-kare-Michala-Probierza.html
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków
powyżej 29,5 fauli @ 1,83 ⛔
Totolotek
Typ na faule przede wszystkim pod sytuację gości. Ostatnie miejsce w tabeli, przy liczniku zwycięstw nadal 0 więc humory nie najlepsze. Dzisiaj ciężko będzie ten stan poprawić ale w naszej kopanej nie takie cuda się zdarzały. Co może zaproponować Cracovia oprócz twardej i nieustępliwej walki o każdą piłkę? Wydaje mi się, że niewiele i jak mają zdobyć jakiś punkt w Białymstoku to tylko i wyłącznie dosłownie wyszarpując go po twardej i czasem brutalnej grze. Także liczę, że większość przewinień zrobią goście a gospodarze dołożą małą cegiełkę do całości i z 11-12 fauli zrobią. Reszta w nogach, głowach zawodników Cracovii.
 
asek 13

asek

Użytkownik
Kolejka po przerwie na repr więc może być różnie.
Pogoń , Cracovia nadal bez wygranej?
To, że Cracovia nie wygra to się spodziewałem - ale liczę, że Pogoń postawi się Koronie, może im w końcu załapie mimo braków w składzie. Pojedynek dwóch niemieckich trenerów :p
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Wisła Płock - Miedź Legnica 2:2
Powyżej 2,5 gola @1,9
forBet ✅
obie strzelą @1,71 Unibet ✅
Do Płocka przyjeżdża beniaminek z Legnicy który całkiem nieźle sobie radzi w Ekstraklasie. Dotychczas zdobyli 10 pkt, na które złożyły się 3 wygrane 3 przegrane i 1 remis, bramki 9:10, natomiast Wisła zawodzi, zdołali narazie ugrać tylko 6 pkt, 1 wygrana, 3 remisy oraz 3 porażki, bramki 10:11. Faworytem są gospodarze, ja jednak postanowiłem w tym meczu nie iść w stronę 1x2 a bramek, z racji, że obie ekipy zarówno dość sporo strzelają, ale i tracą. W meczach Nafciarzy średnio pada 3 bramki na mecz, a w spotkaniach miedzianki ta średnia wynosi 2,7. Stąd typ na powyżej 2,5 gola, wydaje mi się że warto też zaryzykować linię 3,5 po kursie @3,35 w Unibet, bowiem jest to teoretycznie najbardziej overowe spotkanie z dzisiejszych meczy Ekstraklasy. Inny ciekawy typ to obie strzelą, w meczach Wisły ten typ został pokryty w 6 z 7 spotkań natomiast Miedź pokryła go 4 z 7,ale w meczach w delegacji tylko raz nie zdobyła gola w Gdańsku. Podsumowując liczę dzisiaj na overowe spotkanie z bramkami obu drużyn.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
D 7,4K

damianex1

Użytkownik
Nikt nie jest chętny na over kartkowy w Lubinie? Nie dość, że derby to jeszcze ten świr Marciniak. Poandto Śląsk nic nie gra, musi wjechać na pełnej, ZL po wstydliwej porażce w Legnicy też nie czym się chwalić.
over4,5 1,90 ✅
over5,5 3,09 ✅ 6
kursy tak ustawione, że prędzej spodziewają się kartek dzisiaj w Jagiellonia - Cracovia jak w derbach, hmm
Wczorajsze typy na kartki super.moze ktoś cos napisze o dzisiejszych meczach i sędziach bo widze ze są fachowcy w temacie.pozdrawiam
 
typer.polska 354

typer.polska

Użytkownik
Wisła Płock - Miedź Legnica
Obie nie strzelą @ 2,09 Fortuna

Generalnie typ na zasadzie im dłużej trwa seria tym bliżej jej zakończenia. Miedź ostatnio się rozstrzelała i dużo napunktowała, więc odbicie w dół jest coraz bliższe. W końcu to zupełny beniaminek i trudno oczekiwać by seryjnie strzelała i punktowała. Dla przypomnienia Sandecja w wakacyjnej części sezonu też grała całkiem przyzwoicie, również wygrała w Białymstoku i to 3:1. Z kolei Wisła do tej pory notuje 100% BTSów. Ta ofensywa nie jest aż tak skuteczna tylko raz zdobyła powyżej jednej bramki i w głównej mierze opiera się na golach Ricardinho. W końcu jakieś zero w meczach Wisły będzie i trzeba dobrze wyczuć ten moment. Jak to ma miejsce w Ekstraklasie wynik jest inny niż wskazują to statystyki zespołów.
⛔ Przegrany
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
18:00 Piast Gliwice -:- Arka Gdynia
Piast @ 2.10
Fortuna


Piast Gliwice, który w poprzednim sezonie bił się o utrzymanie w tym sezonie miło nas zaskakuje. Nie spodziewałem się, że Fornalik stworzy drużynę, która będzie prezentowała przyzwoity poziom. Pomimo porażek z Legia i Jagiellonią zespół ten w tych spotkaniach zagrał jak równy z równym. Dziś do Gliwic przyjeżdża Arka, zespół który nie zachwyca i nawet nie przemawia do mnie ich gra. Co prawda Arka miała kilka przebłysków w tym sezonie, ale o punkty z dobrze dysponowanym Piastem będzie im naprawdę ciężko. Gospodarze już z Tomaszem Jodłowcem, Martinem Konczkowskim czy Aleksandrem Sedlarem. Trener Fornalik będzie miał zatem większe pole manewru jeśli chodzi o zmiany i rywalizację w zespole, która wszystkim wyjdzie na dobre. Mam nadzieje, że przerwa nie wybiła gospodarzy z rytmu i dziś pokażą po raz kolejny swoją dobrą dyspozycje.
20:30 Wisła Kraków -:- Lechia Gdańsk
Wisła @ 2.20 KP
Wisła + over 2.5 gola @ 3.10

powyżej 5.5 żółtych kartek @ @.2.25
Fortuna

Wydawało się, że po odejściu Carlitosa zespół gospodarzy będzie wyglądało słabo i nie będzie komu strzelać bramek. Stało się jednak inaczej, po przyjściu nowych trenerów jak i graczy Wisła prezentuje najlepszy poziom w naszej lidze. Jest to zespół, który chce się oglądać, bo ich gra naprawdę się podoba. Za strzelanie bramek wziął się Ondrasek i na pewno niema zamiaru zaprzestać na sześciu trafieniach. W środku pola świetnie spisują się min. Basha, Kort oraz Kostal. Ten ostatni rozgrywa naprawdę bardzo dobre mecze. Wisła w tym sezonie straciła zaledwie trzy bramki, a to wszystko dzięki dobrej współpracy obrońców Pietrzaka, Wasyla i Sadloka. Za niedługo się okaże, że będzie to mur nie przejścia. Niestety dziś zabraknie Pietrzaka. Goście prezentują równą formę niemal od początku rozgrywek. Zespół ten jest skuteczny i dziś do Krakowa jedzie po zwycięstwo. Spodziewam się zatem wyrównanego spotkania, lecz przemawia do mnie gra Wisły, która jest bardziej wyrachowana. Na dodatek ostatnie nie miłe informacje odnośnie Łukasika i Lewnadowskiego mogą wpłynąć negatywnie na całą drużynę. Dziś w Krakowie spodziewany jest komplet widzów i to pokazuje, że futbol w tym mieście zaczyna się podobać. Kolejnym typem są kartki. Gdy spojrzymy na statystyki to gracze Lechii zbierają ich naprawdę sporo. Dziś również spodziewam się dużo walki jak i agresywnych wejść bowiem jest to w końcu mecz na szczycie. Mam nadzieje, że zobaczymy dobre widowisko przy którym nie będziemy się nudzić.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Wisła 5:2 Lechia
Dziś czeka nas pojedynek na szczycie, którego stawką jest fotel lidera. Krakowska Wisła po udanym starcie rozgrywek będzie chcieć kontynuować dobrą passę i wygrać 4 raz z rzędu. Plany spróbuje pokrzyżować Lechia, która już notuje serię 4 zwycięstw. Ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Na pewno obie drużyny mogą się pochwalić solidnymi defensywami. Goście stracili najmniej bramek w lidze, a Wisła jest tuż za nimi. Aż prosi się o szukanie undera. Wskazuje na to również historia ostatnich pojedynków, gdzie trzykrotnie odnotowano poniżej 2,5 gola. W ubiegłym sezonie obie ekipy dwukrotnie podzieliły się punktami.
Patrząc po kursach, za minimalnego faworyta jest uznawana Biała Gwiazda. Mnie jednak trochę martwi postawa Wiślaków w meczu ze Śląskiem, który był zdecydowanie najsłabszy w ich wykonaniu. Czy to tylko poczucie się zbyt pewnie, czy może już &quot;zadyszka&quot;. Jednak w takim przypadku przerwa na reprezentację powinna pomóc w powrocie na właściwe tory.
Podsumowując, czeka nas wyrównany mecz w którym każdy wynik jest możliwy. Szanse obu ekip oceniam po równo. A zatem, kurs na gości jest zbyt wysoki. Ok, loteria, ale w tej sytuacji myślę, że za drobne można spróbować.
Ponadto postawię jeszcze jeden zakład wbrew temu co wychodzi z analizy, a dokładniej zagram over. Często w tego typu pojedynkach pada parę goli. A w dzisiejszym spotkaniu obaj trenerzy zapowiadają grę o zwycięstwo. Liczę, że tak właśnie będzie i zobaczymy otwartą grę z obu stron, co zaowocuje kilkoma bramkami.
Moja propozycja:
over 2.5 kurs: 1,97 betsson ✅
Lechia dnb kurs: 2.55 betsson ⛔
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Wisła Płock - Miedź
Typ: BTS
Kurs: 1,7
Godz: 15:30
Bukmacher: Totolotek
Mało jest w Ekstraklasie spotkań, w których powinniśmy być pewni sporej ilości bramek. Takie przed nami w Płocku, gdzie obejrzymy dwie ofensywnie usposobione drużyny, które dodatkowo potrafią zaliczyć dość proste wpadki w defensywie. To powinna być gwarancja bramek. W każdym meczu Wisły w tym sezonie oba zespoły trafiały do siatki, co z jednej strony świadczy o ofensywnym potencjale gospodarze, ale z drugiej także o wyżej wspomnianych problemach w obronie. Miedź to powiew świeżości w tej lidze, bo beniaminek gra naprawdę ładną piłkę, mają pomysł na swoje akcje ofensywne i to miła odmiana. Najpierw myślałem o łączonym bts + over, ale ostatecznie idę w bezpieczniejszy BTS.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Piast Gliwice - Arka Gdynia
Piast powyżej 5,5 rożnych @ 2,24 ⛔
STS
Długo zastanawiałem się co ciekawego do zagrania wybrać z tego spotkania i taki typ przyszedł mi do głowy. Piast zupełnie zmienił styl gry i już nie gra jak w zeszłym sezonie bojaźliwie, defensywnie i schowany za podwójną gardą aby byle nic nie stracić. Teraz starają się prowadzić grę i od początku próbują narzucić swój styl stąd też częste wizyty pod bramką przeciwnika i sporo stałych fragmentów gry. Dotychczas Piast rozegrał u siebie 3 spotkania i tak z Zagłębiem L nabił 10 rożnych, z Legią pomimo gry przez całą drugą połowę w osłabieniu zdołał wywalczyć 9 rożnych i ostatnio z Cracovią grając z kolei przez 80 minut w przewadze nabił 6 rożnych.
Arka w delegacji rozegrała 4 spotkania i tylko w ostatnim meczu w Kielcach Gdynianie nie byli gorsi od przeciwnika 5-5. W pozostałych wyjazdach 1-7 z Wisłą K, 5-8 z Cracovią i 3-8 z Wisłą P.
Najpierw chciałem zagrać Piast więcej rożnych ale kursy małe ok. 1,55 także według mnie lepiej zagrać rożne, które wywalczą gospodarze. Co ciekawe Totolotek przy kursie 2,25 ma linie 6,5 a więc o jeden rożny więcej a to może zrobić różnicę.
Dodatkowym argumentem na zagranie akurat rożnych Piasta jest fakt, że w tym sezonie zdobyli już 4 bramki po wrzutce z rożnego, najwięcej w lidze także widać, że wykonywanie tego stałego fragmentu gry jest trenowane i im więcej ich Piast będzie miał tym większa szansa na bramkę z ich strony.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
powyżej 4,5 żółtych kartek @ 1,65 ⛔
Lechia więcej żółtych kartek @ 2,0 ⛔
STS
Obie ekipy bardzo dobrze spisują się w tym sezonie, Lechia przewodzi w tabeli, Wisła na razie na 4 miejscu ale wygrywając zrówna się punktami z dzisiejszym rywalem i obejmie prowadzenie dzięki lepszemu bilansowi bramek. Patrząc tylko na suche statystyki jedno rzuca się w oczy - gospodarze mało faulują, na razie najmniej fauli w lidze, tylko 94 i zobaczyli przy tym 14 kartek (2 na mecz). Goście wręcz odwrotnie, w przewinieniach ustępują tylko Zagłębiu S. zbierając już na koncie 119 fauli, natomiast w kartkach nie mają już sobie w lidze równych - 29 kartek co daje wysoką średnią 4,14 na mecz. Druga Korona ma 18 kartek na koncie więc różnica ogromna.
Ogólnie w meczach pomiędzy tymi drużynami w Krakowie mocno iskrzy i nieraz mamy wysokie overy kartkowe i tak ostatnie 5 spotkań 4-4, 5-3, 0-2, 4-5,1-2.
Liczę, że to gospodarze będą częściej przy piłce czym zmuszą przeciwników do wytężonej pracy przy jej odbiorze co powinno skutkować większą ilością przewinień z ich strony a w konsekwencji i więcej obejrzanych kartoników.
Daję bezpiecznie tylko ogólnie 5 kartek bo sędziuje P. Gil, który w tym sezonie gwizdał tylko w 3 spotkaniach gdzie niezbyt chętnie sięgał po kartki - zaledwie 10 razy co daje średnią 3,33 na mecz.
 
typer.polska 354

typer.polska

Użytkownik
Legia Warszawa - Lech Poznań
Poniżej 2,5 bramki @ 1,80 Totalbet

Oba zespoły przystępują do tego starcia bez wygranej w poprzednich kolejkach, więc nie licząc mistrzowskich aspiracji czy historycznego kontekstu jest to arcyważna konfrontacja, bo porażka już mocno skomplikuje sytuację. Będzie to intensywne spotkanie na dużym skupieniu, ale nikt nie będzie się mocno otwierał, dlatego nie widzę tu sporej ilości bramek.
✅ Wygrany
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
18:00 Legia -:- Lech
powyżej 5.5 żółtych kartek @ 1.84
Fortuna

Tego spotkania na pewno nie można nazwać klasykiem, bowiem obie drużyny są w mega beznadziejnej formie. Klasyk to był wczoraj w spotkaniu Wisły z Lechią, który świetnie się oglądało, to było to coś!.
Na początku miałem tego spotkania nie ruszać, wziąć kawę czy książkę i odpalić TV. Po chwili zastanowienia pomyślałem, że najlepszą opcją będą kartki. Tak jak wspomniałem obie drużyny są grubo pod formą i spodziewam się nudnego meczu. Wątpię w to aby któraś z drużyn miała się odkryć, tu będzie bardziej mecz taktyczny niż nawałnica na każda z bramek. Dlatego może piłkarze nie zawiodą i poskrobią się po nogach. Na to też liczę, gdyż kibice jak i piłkarze jak dobrze wiemy za sobą nie przepadają. Obie drużyny mają trenerów, którzy napędzają swoich graczy do walki o każdy metr. Sędzią tego spotkania będzie Stefański, który w pięciu spotkaniach pokazał 21 kartek. Sędzia ten nie przekroczył w tym sezonie jeszcze linii 5 kartek na mecz, ale mam nadzieje, że dziś piłkarze dadzą mu do tego powody.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Legia 1:0 Lech
W dzisiejsze popołudnie czeka nas klasyk ... obecnie tylko z nazwy, ale jednak klasyk. Obie ekipy grają zdecydowanie poniżej oczekiwań i w obu tych klubach liczą na przełamanie po przerwie na mecze reprezentacji. Gospodarze w ostatnim meczu bezbramkowo zremisowali z najsłabszą obecnie w lidze Cracovią, a kolejkę wcześniej dostali lanie od Wisły Płock. Lech zanotował jeszcze gorsze wyniki, bo nie wygrał od 4 spotkań, z czego aż trzy przegrał, rozpoczynając tę serię od klęski z krakowską Wisłą. Dlatego też, na tych zespołach ciąży spora presja, aby przełamać tę niemoc. Większe szanse na końcowy tryumf, wbrew bukmacherom przypisuję Kolejorzowi. Argumentuję to tym, że zespół z Poznania dobrze rozpoczął sezon, dopiero w meczu z Wisłą coś się zacięło. Natomiast Legia od samego początku wygląda katastrofalnie. Łącznie nawet z przygotowaniem fizycznym. Trener Pinto musi wykonać całą pracę praktycznie od 0, albo i gorzej, bo atmosfera w szatni była fatalna. Z kolei Djurdjević ma teoretycznie łatwiejsze zadanie, a klasa zawodników jakimi dysponuje nie odbiega od tych z Warszawy. W dodatku ostatnie dwa ligowe pojedynki z Wojskowymi,to porażki. Dziś nadarzy się okazja, aby urwać punkty. Oczywiście, z racji przerwy i pewnej niewiadomej odnośnie postawy dzisiejszych rywali, nie ma co szaleć ze stawką.
Moja propozycja:
Lech dnb kurs: 2.10 betsson ⛔
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Legia - Lech
Typ: 2 [DNB]
Kurs: 2,1
Godz: 18:00
Bukmacher: Totolotek
Mecz może nie do końca na szczycie, ale to na pewno najbardziej prestiżowe stacie w polskiej lidze w ostatnich latach. Ostatnio Legia lepiej radziła sobie w bezpośrednich starciach, lecz Lech Djurdjevicia to jednak inna mentalnie drużyna i to było widać na początku sezonu. Ostatnio chyba mały kryzys, ale ta przerwa na reprezentacje na pewno była Lechowi potrzebna. W Legii mówi się znów o konflikcie w szatni choćby między Malarzem, a nowym szkoleniowcem. Biorąc pod uwage kursy szedłbym dziś w Lecha, bo w tym sezonie pokazał po prostu więcej jakości. Jak pokazała płocka Wisła wygrana na Legii nie jest niczym specjalnie trudnym. Daję z draw no bet, bo po prostu to bezpieczniejsze.
 
C 247

corner91

Użytkownik
Panowie ja rozumiem waszą frustracje dotyczącej Legii, która po prostu źle rozpoczeła sezon i szuka punktów a gdzie jak nie u siebie ? Lech co prawda dobrze rozpoczoł sezon jednak ostatnio zniżka formy i już nie są tak mocni jak by się mogło wydawać na początku do tego dochodzą braki kadrowe co na pewno odbije się na obu drużynach. Jednak gdy patrzę na bezpośrednie wyniki oraz na to iż w Legii jest nowa miotła stawiam tutaj na Stołecznych.
Legia - Lech
Legia wygra
@ 2.50
forBet
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Legia Warszawa - Lech Poznań
Typ:
Lech Poznań ⛔
Kurs: 3.05 (fortuna)
Dwa tygodnie ciężkiej pracy za oboma zespołami. Dwa kluby, które w ostatnim czasie mają swoje problemy, nie potrafią wygrać swojego meczu, w Legii za sterami nowy trener, zaś w Lechu problemy z ustawieniem obrony plus kontuzje. Bardzo niewygodny mecz do typowania, wyższy kurs w tym momencie na wygraną Lecha jest w moim odczuciu jak najbardziej do pogrania (nawet solo). Co przemawia za Lechem: świetny początek w lidze, niestety kontuzje w zespole przyczyniły się gorszych wyników. Ostatnie 3 mecze to zaledwie 1 punkt. Gdzieś przeczytałem, że nowi zawodnicy (mowa o Tibie i Amaral) coraz częściej dostosowują się do poziomu ligi niż pokazywać, że są piłkarzami o poziom wyższy niż nasza liga. Nie zgodzę się w stosunku do Tiby, gdyż jak oglądałem ostatni mecz z Piastem to posyłał świetne piłki do kolegów jednak Ci nie potrafią ich zamienić na coś więcej niż niecelny strzał lub po prostu tracą futbolówkę. Pewnie w Poznaniu przez 2 tygodnie nowi zawodnicy, szczególnie najnowszy nabytek (Goutas) wiedzą z kim się zmierzą dzisiejszego wieczoru i wiedzą że stawką nie są tylko 3 punkty. Ustosunkuję się jeszcze do Gytkjeara - pisało się że jakiś turecki klub chce go kupić za niezłą gotówkę. Na miejscu prezesa klubu szukałbym już kogoś na zimę i sprzedałbym Duńczyka bo wg mnie to nie jest napastnik dla Lecha.
W momencie pisania tej skromnej, może dość chaotycznego spojrzenia na ten mecz Legia Warszawa odkrywa karty. Carlos Lopez najwyżej wysunięty a pod nim Nagy, Kuchy i na &#39;10&#39; Szymański. W miejsce pauzującego Pazdana na środku zagra Jędrzejrzyk. Malarz ławka a na bramce stanie Cierzniak.
O proszę, jest skład Lecha. Na 4 obrońców - Cywka Rogne Janicki De Marco. Ciekawe ustawienie i co ciekawsze - Jevtić od 1&#39;. No to siadamy o 18 i kibicujemy fajnemu spotkaniu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom