>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

9. Grand Prix Austrii [07-09.07.2017r.]

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Grand Prix Austrii


07 Lipca - (piątek)
1. trening - 10:00
2. trening - 14:00

08 Lipca - (sobota)
3. trening - 11:00
kwalifikacje - 14:00

09 Lipca - (niedziela)
wyścig - 14:00



Info o torze:
Lokalizacja: Spielberg, Austria
Długość okrążenia: 4,318 km
Liczba okrążeń: 71
Liczba zakrętów: 9
Dystans: 306,578 km
Rekord okrążenia: 1:12.142 - Rubens Barrichello (2002)


Po fascynującym i szalonym ściganiu w Baku cała śmietanka pojawi się w Austrii na kolejne Grand Prix. Po tym co wydarzyło się w Baku jednak już nic nie będzie takie samo. Relacja na linii Vettel vs Hamilton została wydaje się na tyle nadwyrężona, że obaj panowie teraz weszli na ścieżkę wojenną, a to tylko dodaje smaczku w rywalizacji obu kierowców o mistrzowski tytuł. A spójrzmy jak po Azerbejdżanie prezentuje się klasyfikacja generalna kierowców:



Szykuje się kolejny pasjonujący weekend z królową sportów motorowych! Jakie macie przewidywania?
Może ktoś jeszcze zechce powspominać Azerbejdżan? Każda sugestia, dyskusja i Wasze zdanie są mile widziane. Mam nadzieje, że po raz kolejny w zacnym gronie kulturalnie i z pasją przeżyjemy to razem! Oby nasze typy przyniosły nam profity. Tego sobie i Wam życzę, a teraz końcowe odliczanie. 3...2...1... START! Zaczynamy Grand Prix Austrii! ;)
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Podczas wyścigu przez radio grał głupiego jasia, ale jak przyszło co do czego to okazał się piczką????????
Międzynarodowa Federacja Samochodowa po tym jak Sebastian Vettel przeprosił za swoje zachowanie podczas GP Azerbejdżanu nie zdecydowała się wszczynać dodatkowego postępowania dyscyplinarnego przeciwko niemieckiemu kierowcy.
http://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-24632-FIA_nie_zdecydowala_sie_surowo_ukarac_Vettela_za_incydent_z_Baku.html
Teraz zgrywa debila i przeprasza, ale dobrze wiemy, że, gdyby otrzymał karę w postaci zawieszenia czy innego rodzaju to obecni włodarze F1 sami pozbawiliby się publiki, a tak walka o ostateczny triumf będzie się toczyć do samego końca. Zwykła kalkulacja.
&quot;W ferworze walki przesadziłem ze swoją reakcją i dlatego chciałbym bezpośrednio przeprosić Lewisa, a także ludzi, którzy oglądali wyścig. Zdaję sobie sprawę, że nie dawałem tam dobrego przykładu.&quot;
http://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-24633-Vettel_przyznaje_ze_przesadzil_w_Baku_i_przeprasza_fanow.html
Po fakcie zgrywa jaśnie oświeconego, a jako czterokrotny mistrz świata powinien mieć więcej oleju w głowie na torze. Nigdy jakoś za nim nie przepadałem, ale teraz zwyczajnie go nie lubię. Oby nie zdobył majstra w tym sezonie. Tego mu życzę z całego serca.
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Info o torze:
Lokalizacja: Spielberg, Austria
Długość okrążenia: 4,318 km
Liczba okrążeń: 71
Liczba zakrętów: 9
Dystans: 306,578 km
Rekord okrążenia: 1:12.142 - Rubens Barrichello (2002)​
Mała poprawka, od teraz tor ma 10 zakrętów, a nie tak jak to było podawane 9.
http://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-24644-FIA_dopatrzyla_sie_nowego_zakretu_na_torze_Red_Bull_Ring.html

Co do rekordu okrążenia to byli szybsi od Barrichello -
Rekord toru: 1&#39;08.337 - M. Schumacher (2003)

http://www.f1wm.pl/php/rel_gen.php?rok=2017&amp;amp;nr=9&amp;amp;dzial=11
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Drugi trening i moje drobne obserwacje.
Marcus Ericsson - popełniał masę błędów, zaliczył sporo wyjazdów poza tor.
Perez - miał drobne problemy z hamulcami.
Kwiatek - problemy z hamulcami i coś z silnikiem.
Groszek - narzekał mocno na bolid.
Jeszcze nie znamy rozstawienia na starcie, ale coś mi się wydaje, że wyżej wymienieni mogą mieć spore problemy z dojechaniem do mety. Na ten moment z typami się wstrzymam, czekając na przebieg trzeciego treningu i wyniki kwalifikacji.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dzięki @kosiorx za poprawki, nie ukrywam, że skopiowałem wszystkie dane o torze z poprzedniego sezonu, trochę bezmyślnie, także mea culpa i szacun, że zwróciłeś uwagę ;)

Taka ważna infromacja w kontekście wyścigu.

Lewis Hamilton zostanie cofnięty o pięć pozycji na starcie niedzielnego wyścigu o Grand Prix Austrii.

Ekipa Mercedes zdecydowała się po dzisiejszych treningach na wymianę skrzyni biegów w modelu W08 Brytyjczyka. Dotychczasowa przekładnia była używana podczas Grand Prix Azerbejdżanu i jako, że nie ma na swoim koncie sześciu wyścigów, zgodnie z przepisami sędziowie nałożyli na 32-latka karę przesunięcia na polach startowych.

Jak poinformowała FIA, o problemach z przekładnią inżynierowie Mercedesa wiedzieli już od wtorku i tym samym liczyli się z sankcją dla swojego kierowcy.
http://www.f1wm.pl/php/news_id-40959.html

Oferty po treningach dzisiejszych wciąż nie ma...


Dziś rano przed wyjściem do pracy udało mi się złapać w totolotku takiego dubla na kwalifikacje.



✅✅
Wehrlein i Stroll odpadli już w Q1
Grosjean P6, Perez P7. I$$i :cool:


Nie wiem czy będzie to jeszcze do zagrania, ale niech to będzie punktem wyjścia do dyskusji o typach na jutrzejsze kwalifikacje.


Dzięki @diegoforlan1 za swoje przemyślenia po treningach. Ja jak widzisz jednak przed treningami jeszcze zaufałem Perezowi, dziś może i miał problemy, ale wierzę, że &quot;Checo&quot; jednak da radę w kwalifikacjach. Ocon kręcił czasy na poziomie P10, tam też jest miejsce dla Sergio.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
GP Austrii - kwalifikacje sobota 14:00
Romain Grosjean - Marcus Ericsson 1 @ 1,50✅✅7-19
Kevin Magnussen - Jolyon Palmer 1 @ 1,70✅15-16
AKO @ 2,55 Totolotek

Konsekwentnie gram przeciwko Sauberom, co widać w kuponie powyżej. Tam wyżej w hierarchii widziałem Groszka przed Wehrleinem. A dziś po tych piątkowych treningach buki dają nadal takie same niemal kursy. Powyższego typu więć nie będe powtarzał,a gram przeciwko Ericsoonowi, który w piątek miał wiele trudności.
Wystarczy porównać czasy. Groszek mimo problemów z ... hamulcami, wiadomo :p był o ponad 1 sekundę szybszy od obu kierowców Saubera. Tu nie ma co się zastanawiać. Wg mnie oba bolidy niebieskie będą na szarym końcu. Chyba, ze ktoś dziś sporo kar nazbiera (halo, McLaren?)...

W drugiej parze też stawiam na Haasa, Magnussen super wyścig w Baku,
W piątek też dobrze się spisywał na Spielbergu.

Kevin Magnussen (P12/P7): Jestem zadowolony z naszego piątku. To fajny tor do jazdy, a nasz bolid prowadził się dzisiaj bardzo dobrze. Nie mogę się już doczekać jutra. Chcę przekonać się, czy podczas kwalifikacji nasze dzisiejsze tempo będzie można uznać za reprezentatywne. Trzymam kciuki, aby tak było
Palmer hmm, coż tu mówić. Zawodzi w każdy weekend. Jedno 10 msc w trakcie kwalifikacji w całym sezonei to marny wynik. Porównując rezultaty Magnussena i Palmera w kwalifikacjach mamy 6-2 na korzyść Magnussena.
W treningach w piątek Magnussen dobre tempo zaprezentował. Był lepszy od Hulkenberga, a skoro jest lepszy od Hulka to jak wiadomo będzie, a raczej powinien być też lepszy od Palmera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
heros123 1K

heros123

Użytkownik
sobota - kwalifikacje
Jolyon Palmer - Pascal Wehrlein @ 1,70
Lewis Hamilton - Max Verstappen @ 1,11
AKO: 1,89 (1,66)✅ milenium

Wiem, że granie na Jolyona to jest igranie z ogniem:grin:, ale mam nadzieję, że dzisiaj się delikatnie ogarnie i przejedzie dobre kółko w Q1. Tutaj liczyć się będzie tylko Q1, bo Saubery na pewno są bez szans w walce o Q2, nie ma co się rozpisywać, wystarczy spojrzeć na wyniki treningów wczorajszych i widać, że Pascal i Marcus jeżdzą z takim tempem, że reszta stawki może ruszyć w niedzielę godzinę później, a i tak Saubery zostaną zdublowane;)
Typ na Lewisa jest na podbicie kursu, ten weekend układa się kapitalnie dla niego, a jak od początku Lewisowi idzie kapitalnie w treningach, to wiemy do czego jest zdolny w kwalifikacjach. Dla niego zagrożeniem dzisiaj mogą być tylko Seb i Valtteri.
 
ranczo0123 453,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
@ robson United wlasnie sie mialem brac za analize typu Kevin Magnussen - Jolyon Palmer ze kurs na zawodnika Haasa to dobra promocja ale widze mnie uprzedziles i tez to dostrzegles. Gram to w dublu z Romain Grosjean - Pascal Wehrlein. Palmer konsekwentnie jezdzi tak zeby Robert wskoczyl na jego miejsce jak najszybciej. Kevin zadowolony po treningach plus ma dodatkowa motywacje dobrym wynikiem z Baku. Co do drugiej pary Sauber mysle ze nic nie zawojuje i raczej ostatnia linia jest zarezerwowana dla nich. Grosjean jak to Grosjean duzo narzekania podczas treningow ale i tak w miare ladnie pojechal w 2 treningu widac ze potencjal jest. Tu wiecej nie ma co analizowac. Reszta par taka srednia do grania. Nie widze tam nic fajnego do pogrania. Za to te 2 bety gram bo widze w nich spory potencjal
 
ranczo0123 453,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Perez v Ocon, kwale, Panowie, jakieś opinie nt. tej pary? ????
Tu mozliwe ze nastapi przelom i Ocon pokona Pereza. Checo nie jezdzil w FP1 co na pewno nie pomoze. Juz w Baku bylo bardzo bardzo blisko ale jednak minimalnie lepszy byl Meksykanin. W FP2 Perez daleko bo mial duze problemy z balansem i ustawieniami samochodu. Oczywiscie nastapi poprawa i Sergio bedzie zdecydowanie wyzej w kwalifikacjach ale te powyzej argumenty swiadcza o tym ze Ocon ma potencjal by pokonac zespolowego kolege
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Jestescie kotami w kwalach. Emocje w momencie jak MAG sie wycofal i trzeba bylo liczyc ze PAL nie wejdzie do Q2 a byl juz 15 i w oststniej chwili VAN go puknal minimalnie BEZCENNE
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Jestescie kotami w kwalach. Emocje w momencie jak MAG sie wycofal i trzeba bylo liczyc ze PAL nie wejdzie do Q2 a byl juz 15 i w oststniej chwili VAN go puknal minimalnie BEZCENNE
Polecamy się na przyszłość :cool:

Ale racja, ufffffffff dramaturgia tych kwalifikacji w Q1 była jak nigdy do ostatnich sekund. Na szczęście Magnussen na tyle dobry wynik wykręcił, że Palmer nie był w stanie go już wyprzedzić, a cały czas miałem jeszcze tam nadzieję, że Stroll i Massa dadzą radę wyjść wyżej do Q2 bo to by utrudniało życie Palmerowi jeszcze bardziej, a przecież awans Palmera do Q2 jednocześnie oznaczał wtopę z kuponem, ale wyszło git, ufff.

Kwalifikacje ogólnie ciekawe, szkoda strasznie tego problemu w bolidzie Magnussena bo jak pokazał Romek szansa była na coś więcej...

Ustawienie na starcie:
1. Bottas; 2. Vettel;
3. Räikkönen; 4. Ricciardo;
5. Verstappen; 6. Grosjean;
7. Pérez; 8. Hamilton (+5);
9. Ocon; 10. Sainz;
11. Hülkenberg; 12. Alonso;
13. Vandoorne; 14. Kwiat;
15. Magnussen; 16. Palmer;
17. Massa; 18. Stroll;
19. Ericsson; 20. Wehrlein.

Jakieś pomysły w kontekście wyścigu? jakaś fachową prognozą pogody ktoś dysponuje na jutro?
Ja jedno wiem, jutro już na wyścig nie szaleję tak z kuponami i mocnymi stawkami, Baku jednak uczy pokory. Coś pewnie pogram, ale jednak kwalifikacje są do zarabiania hajsu. @ranczo0123 pewnie podziela moje zdanie ;)
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
Jakieś pomysły w kontekście wyścigu? jakaś fachową prognozą pogody ktoś dysponuje na jutro?
Ja jedno wiem, jutro już na wyścig nie szaleję tak z kuponami i mocnymi stawkami, Baku jednak uczy pokory. Coś pewnie pogram, ale jednak kwalifikacje są do zarabiania hajsu. @ranczo0123 pewnie podziela moje zdanie ;)
Póki co jeszcze nie mam pomysłu co pograć na wyścig, w 100 procentach się zgadzam z Tobą, że to kwalifikacje są od zarabiania hajsu. Wiadomo, że i na wyścig można coś pograć i wygrać, jednak w kwalifikacjach liczy się jedno czy dwa kółka i wszystko jasne, a w wyścigu jest zbyt dużo zmiennych i wiele czynników musi się złożyć na trafne typy, wyścig w Baku jest idealnym tego przykładem. Odnośnie pogody to może być ciekawie, 3 źródła informują, że jest szansa na deszcz i to niemała;)
 
ranczo0123 453,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Z tego co patrzylem to szanse na deszcz w godzinach rozgrywania wyscigu to jakies 65-83% wiec z typami radzilbym sie troche wstrzymac albo zagrac stawka asekuracyjnie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Na deszcz chyba małe szanse z tego co widzę.
Wyścig F2 odbywał się w słonecznej aurze. Wiadomo to Styria i może lekko pokropić, ale raczej na taki obrót sprawy bym się nie nastawiał.


GP Austrii - wyścig niedziela 14:00
Kevin Magnussen - Jolyon Palmer
Typ: Magnussen @ 1,40
⛔eh awaria Magnussen ;/
Esteban Ocon - Felipe Massa
Typ: Ocon @ 1,43
✅8-9
AKO @ 2,00 Milenium


Wydaje się to bardzo dobry dubel.
Magnussen wczoraj by wszedł pewnie do Q3 gdyby nie ten problem z zawieszeniem. Tempo Haasa znakomite, co pokazał Grosjean. Oba bolidy są mocne. Palmer jak zwykle nie dał rady niczego zwojować i odpadł w Q1.
Oby słowa Rowlinsona się sprawdziły i &quot;Od GP Belgii Kubica w kokpicie Renault&quot;! Ależ to by było piękne...

Obaj startują co prawda obok siebie, ale Magnussen i jego tempo jest lepsze więc powinien sukcesywnie przebijać się do przodu. Mam nadzieję, że bez przygód będzie tym razem.

Massa z odległego P17 startuje, poza tym Williams to jeden wielki dramat w ten weekend, co pokazuje też pozycja Strolla P18. Nie mogli od początku znaleźć tempa.
Ocon i Perez niby mieli kłopoty w treningach, w sensie czasy słabe, ale jak doszło do kwalifikacji to podkręcili i znaleźli się na im należnych miejscach czyli w TOP10.
Ocon wielki talent, uwielbiam go, w dodaktu ma silną psychikę, nie daje sobie w kaszę dmuchać i spina z Perezem jakby trwa nadal. Oby jednak tym razem bez żadnych przygód na linii Perez vs Ocon, ale sądzę, że obaj są na tyle rozsądni, że do niczego nie dojdzie. Poza tym w Baku to był incydent wyścigowy moim zdaniem i nie rozstrząsał bym tego jako celowe zajście. Tak się zdarza gdy tor ciasny i nie ma miejsca na manewr taki jak zrobił Ocon.
Ocon rusza z P9, Massa z P17.

A Wy panowie coś gracie? Wyskakiwać z typów, raz raz ;)
 
bizziss 1,7K

bizziss

Użytkownik
Oba bolidy Force India top 10 @ 2.0 WH ✅✅✅7. i 8.

Teoretycznie wszystko przygotowane aby oba pojazdy zakończyły wyścig w pierwszej dziesiątce. Perez osmy a Ocon dziewiąty na starcie.&quot;Rywale&quot; daleko w tyle,nie widzę zagrożenia od innych-Mangunsen za daleko,Hulkenberg. . . nie widzi mi się. Ewentulalnie spadnie o 1 pozycje co i tak zakończy w top 10. Ważne,ze póki co na 8 wyścigów tylko 2 razy udał im się ten wyczyn,ale dziś widzę spore szanse na powodzenie. . .i z nadzieja ze nie powtórzy się scenariusz z Baku
stawka 2/10
Pzdr
 
L 8

loginovsky

Użytkownik
Ocon E.-Massa F. @1,43 ✅
Hulkenberg N.-Palmer J. @1,25 ⛔ strasznie słaby start Hulkenberga :/
Vettel S.-Raikkonen K. @1,18 ✅
AKO 2,11 @Milenium

Co do pierwszego typu to kolega robson United wszystko już ładnie opisał, Massa nawet sam w jednym z wywiadów mówił,że jego bolid nie sprawuje się dobrze i mają problemy.

Hulkenberg może nie powala formą w Austrii,ale i tak jest o wiele lepszy od Palmera. I dodatkowo startuje z P11,a Palmer z P16. Typ na Magnussena z Palmerem też jest dobry,ale boję się go trochę obstawić bo Magnussen może mieć problemy z bolidem,tak jak w kwalifikacjach.

No i ostatni typ na Vettela,myślę że nie trzeba się rozpisywać Vettel o wiele lepiej jeździ niż Raikonnen,znakomite tempo w kwalfikacjach. Mówił sam w wywiadzie po kwalifikacjach,że jeździ mu się doskonale i bolid jest świetny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom