>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

9. kolejka LOTTO Ekstraklasy (15.09-18.09.2017)

Status
Zamknięty.
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
over 29,5 fauli @ 1,8 ✅ 32
Totolotek
over 9,5 rożnych @ 1,6 ⛔ 9 (Śląsk tylko 1 rożny!)
STS
O tym meczu już praktycznie wszystko napisano, jest to jak najbardziej mocny kandydat do meczu overowego jeżeli chodzi o bramki. Nie będę powtarzał po raz któryś typu na over 2,5 czy 3,5 ale ponownie kieruję się w stronę przewinień.
Czeka nas zapewne bardzo ciekawe i szybkie spotkanie, w którym walki nie powinno zabraknąć. Górnik rewelacyjnie wszedł w sezon, Śląsk powoli zaczyna prezentować się coraz lepiej.
Jeżeli chodzi o przewinienia to gospodarze należą do czołówki ligi, tylko Arka ma więcej popełnionych fauli ale też już mecz rozegrany w tej kolejce. Do tej pory zawodnicy Górnika popełnili 138 faule (śr. 17,25), natomiast po stronie Śląska jest 117 fauli (śr. 14,63).
Myślę, że dzisiaj linię 30 fauli obie drużyny spokojnie pokryją.
Skoro dzisiaj ma być mecz obfitujący w bramki to również sporo powinno pojawić się rzutów rożnych.
Dzisiaj pogoda na Śląsku deszczowa, murawa nasiąknięta i piłkarze zapewne podejmą kilka prób uderzeń z dystansu, bramkarze przy takiej pogodzie mogą mieć problemy z łapaniem piłki co tylko powinno pomóc w nabiciu paru rożnych.
Jeżeli chodzi o statystyki w tym elemencie gry to one też wyglądają obiecująco:
Górnik - 50 rożnych (śr. 6,25), Śląsk - 44 rożne (śr. 5,5).
 
K 169

kameneq

:)
Data i godzina : 16.09.2017 godz 20:30
Dyscyplina : Piłka nożna
Rozgrywki : Ekstraklasa

Wisła Kraków vs Piast Gliwice
----------------------------------------------------------------------
Dziś do Krakowa zawita ekipa Piasta Gliwice. Według kursów przedmeczowych faworytem tego spotkania jest drużna Kiko Ramireza. Ja powiem więcej - Wiślacy powinni ten mecz wygrać bardzo gładko. Mimo tego, że w 3 ostatnich spotkaniach zdobyli tylko 1 pkt, to gra Wisły naprawdę nie wygląda źle. W Lubinie (0-3) zdecydowanie zabrakło skuteczności, natomiast gospodarze to co mieli to wykorzystali. Wynik ten z boku wygląda tragicznie, jednak gra obu zespołów tego nie odzwierciedlała, ponieważ przy odrobinie szczęścia to ekipa z Reymonta wróciłaby z trzema punktami. Drugie potknięcie Wisły to wyjazdowa porażka w Gdynii (1-3). Niestety znowu tracą 3 bramki, ale podobnie jak w spotkaniu w Lubinie ta gra nie wyglądała tak na jaką wskazuje wynik. Wyżej wymienione przegrane można nazwać wypadkiem przy pracy. Na chwilę obecną, Wisła wzmocniona piłkarzami zza granicy gra piłkę bardzo przyjemną dla oka i mega ofensywną.
Na własnym stadionie czują się bardzo dobrze, 3 razy odnoszą zwycięstwo przy jednym remisie. Dziś Piast Gliwice nie będzie miał czym zaskoczyć Wiślaków, a jeżeli ekipa z pod Wawela w końcu wykaże się skutecznością to powinni wbić Gliwiczanom 3/4 bramki. Nie wyobrażam sobie, aby Wisła tego meczu nie wygrała, ba - nie pokryła handicapu -1.5 a więc moje typy na dzisiejsze spotkanie przedstawiają się następująco :
Zwycięstwo : ▶ Wisła Kraków @1.80 ✅
Handicap : ▶ Wisła Kraków -1.5 @3.10 ✅
Bukmacher : ▶ STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Wisła Kraków vs Piast Gliwice 2:0
Over 2.5 @ 1.85 ⛔
Over 3.5 @ 3.05 ⛔
LVBET

to sie dopiero w 89 minucie rozkręcili ...

Idę w kolejne overy, patrząc na spotkanie Górnika ze Śląskiem, gdyby piłkarze mieli więcej szczęścia, już w pierwszych 10 minutach padły by 2 bramki. Na taki sam mecz liczę w Krakowie.
Ja nie widzę tutaj innego scenariusza niż ofensywna gra Piasta od początku i chęć wygranej. 14 miejsce i tylko 8 punktów na pewno nie tego spodziewają się kibice, żarty się kończą w końcu Wdowczyk musi ogarnąć impreze, a Kosta musi wrócić wreszcie do swojej formy. To z kolei daje opcję Wiśle na grę z kontry.
Jak zauważyli koledzy już, gra defensywna Piasta czasami ociera się o śmieszność, 14 bramek straonych w 8 spotkaniach tylko pokazuje w jakiej formie jest drużyna.
Patrząc na Wisłę, jest to samo, defensywa lepsza, bo tylko 12 straconych w 8 spotkaniach ;).
Jest wiele niedokładności, wiele strat, Wisłą gra ofensywnie, kalkulują straty bramek, jednak warto by ten element poprawić, ale jak to zrobić? Jak dzisiaj nie zagra Głowacki, znowu trzeba zamieszać składem, brakuje powtarzalności.
W Wiśle pauzuje Głowacki i Ondrasek, jeśli chodzi o Piasta nie ma Badii i Bukaty, ale to wiadomo od jakiegoś czasu.
Wisła strzela u siebie regularnie min. 1 bramkę, podobnie na wyjeździe Piast.
Warto spróbować w mojej opinii. Może być ciekawe spotkanie.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Wisła Kraków - Piast Gliwice
over 2,5 goli @ 1,85 ⛔ 2
STS
over 9,5 celnych strzałów @ 1,8 ✅ 11
Totolotek

Nie wiadomo za bardzo jak ugryźć ten mecz. Niby Wisła powinna bez problemu wygrać i nastrzelać kilka bramek ale to w końcu tylko nasza Ekstraklasa i wszystko jest możliwe.
Co do Piasta to osobiście uważam, że na razie Vassiljev to przynosi więcej strat niż pożytku. Dwa zmarnowane karne i teoretycznie stracone przez to 4 punkty. W ostatnim meczu powrót po kontuzji w II połowie i znowu strata punktów mimo gry w przewadze. Jedyne dwie wygrane co prawda szczęśliwe ale wygrane akurat gdy Vassiljeva nie było nawet na ławce rezerwowych. Kiedyś ten chłop w końcu odpali, może nawet dzisiaj.
Jak napisali przedmówcy Wisła od 3 spotkań bez zwycięstwa. W ofensywie wygląda bardzo mocno więc z ich strony o bramki powinniśmy być spokojni. Obrona Piasta jak gra każdy wie. Praktycznie w każdym meczu, oprócz tych dwóch wygranych do zera popełnia jakieś straszne babole. Co ciekawego dużo zastrzeżeń jest do ofensywy Piasta, że nie wykorzystuje sporo sytuacji ale jak na razie to Piast śrubuje chyba rekord jeżeli chodzi o strzelanie bramki w meczu Ekstraklasy. Już od 15 spotkań trafiają do siatki rywala, ostatni raz zeszli z boiska bez strzelonej bramki w meczu z Jagiellonią 22.04.17 przegrywając u siebie 0-1.
Więc dzisiaj powinniśmy zobaczyć parę bramek i do tego dokładam typ na ilość celnych strzałów. Skoro te bramki mają paść to muszą w parze iść strzały. Obie drużyny mają podobne statystyki w tym elemencie. Wisła średnio 4,63 Piast średnio 4,5 celnie trafia w bramkę.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Sandecja - Termalica
Sandecja @2,7
LVBet ✅
Sandecja DNB @1,87 LVBet ✅
Derbowe spotkanie beniaminka z Nowego Sącza z outsiderem z Niecieczy, ale mecz zostanie rozegrany w Niecieczy, gdzie Sandecja gra swoje domowego mecze, bo jej obiekt nie spełnia wymagań. W lidze jak narazie lepiej radzą sobie ci pierwsi, jak dotąd zgromadzili 11 punktów (3w 2r 3p), a Termalica 5 punktów (1z 2r 5p). Jak już pisałem we wcześniejszych swoich postach gra Słoni mnie nie przekonuje w ogóle i nie bez powodu zamykają ligową stawkę, dlatego ja w tym meczu idę w wygraną beniaminka, zresztą historia ich bezpośrednich starć również za tym przemawia, jak narazie grali ze sobą 10 razy, wszystkie mecze na poziomie 1 ligi 5 wygranych Sandecji, 3 wygrane Termaliki i 2 razy mecze zakończyły się remisem. W jutrzejszym meczu nie będa mogli zagrać kontuzjowani Małkowski u gospodarzy, a u gości Szarek i Smuczyński, pzrewidywane składy na ten mecz to:
Sandecja (1-4-2-3-1): Gliwa – Brzyski, Kraczunow, Szufryn, Kubań – Piter-Bućko, Baran – Mraz, Trochim, Dudzic - Kolew
Termalica (1-4-2-3-1): Mucha – Słaby, Putiwcew, Kecskes, Szeliga – Piątek, Kupczak – Pawłowski, Stefanik, Gergel - Śpiączka
Legia - Cracovia
powyżej 4,5 żk @1,8
Totolotek ⛔
powyżej 28,5 fauli @1,8 Totolotek ⛔
Drugie niedzielne starcie w naszej Ekstraklasie, oba kluby w tym sezonie zawodzą, Legia po odpadnięciu z europejskich pucharów miała dzielić i rządzić w lidze, tymczasem w ostatniej kolejce uległa we Wrocławiu Śląskowi, w konsekwencji czego pracę stracił Magiera, a w jego miejsce zatrudnili chorwackiego trenera Romeo Jozaka, który jak dotąd prowadził... rezerwy w dwóch chorwackich klubach. Po drugiej stronie barykady trener, który miał podbić Europę, a wylądował w Cracovii, z której nie wiadomo czy nie długo też nie poleci, bo wyniki jakie osiąga są poniżej oczekiwań fanów Pasów jak i właściciela klubu. Ogólnie spodziewam się brzydkiego meczu i dlatego postanowiłem pójść w stronę kartek i fauli, jeżeli chodzi o gospodarzy to w 8 kolejkach zgromadzili 13 żółtych kartek co daje średnią 1,63 oraz 1 czerwoną, goście zobaczyli 25 żółtych kartek, średnia 3,13 i także 1 czerwoną, a jak mają być kartki to siłą rzeczy muszą być i faule, stąd mój drugi typ.
Przewidywane 11-ki na ten mecz prezentują się następująco:
LEGIA (4-2-3-1): Malarz – Jędrzejczyk, Pazdan, Dąbrowski, Hlousek, Mączyński, Moulin, Nagy, Hamalainen, Kucharczyk, Sadiku
CRACOVIA (4-2-3-1): Sandomierski – Fink, Helik, Dytiatjew, Pestka, Covilo, Deja, Wójcicki, Mihalik, Wdowiak, Piątek.
Nie zagrają kontuzjowani w Legii Radović, Czerwiński, Hildeberto, Guilherme oraz w Cracovii Ferraresso, Dąbrowski, Drewniak.
 
J 0

jabada

Użytkownik
Lechia - Jagiellonia over 2.5 @2.04 Ónibet
Ostatnie mecze w Gdańsku to zwycięstwa Lechii nad Jagą 4:0 i 3:0 więc deklasacja, w tym sezonie drużyna Lechii już tak nie zachwyca jak w ubiegłym sezonie jednak zwycięstwo ze stratą zawodnika w gliwicach i bramka Romario Balde napawa optymizmem. 4/5 ostatnich spotkań w Gdańsku to overy więc ide w over po fajnym kursie.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
15:30 Sandecja - Termalica
over 2.5 gola @ 2.10
buk: BAH ⛔

&#39;&#39;Mecz o być albo nie być trenerem Słoni...&#39;&#39;
Zacznijmy najpierw od tego, że Sandecja gra na boisku rywala jako gospodarz tego spotkania. Sandecja przypomina mi drużynę Termalicy sprzed dwóch sezonów, gdzie mając mniejsze umiejętności i potencjał piłkarski od pozostałych klubów to potrafi to wszystko nadrobić zaangażowaniem i walką na boisku. Gospodarze już w tym sezonie sprawili kilka niespodzianek pokonując min. Jagiellonię, Lechię czy Pogoń. W ich spotkaniach nie pada dużo bramek, ale dziś jest spora nadzieja, że będzie inaczej. Goście to obecnie najsłabsza drużyna ligi. Termalica notuje najgorszy start sezonu odkąd awansowała do ekstraklasy. Odkąd pamiętam to Słoniki w pierwszej części sezonu zawsze przodowały w czubie tabeli, teraz jest inaczej, a trener Rumak, który dostał duży kredyt zaufania dalej nie potrafi tego ogarnąć. Zespołowi gości mając pomóc lewoskrzydłowy Szymon Pawłowski, który w spotkaniu z Górnikiem zagrał od pierwszych minut oraz Roman Gergel, który wraca po kontuzji. Obaj panowie jednak niczym nikogo nie zaskoczyli w ostatnim spotkaniu i widać, że potrzebują dużo czasu aby wrócić do optymalnej dla siebie formy. Trener Rumak jeśli chce być trenerem w Niecieczy do następnej kolejki to dziś musi zagrać o komplet punktów, dlatego stąd mój typ na bramki. Sandecja niema takiego parcia, a remis myślę, że ich również zadowoli. Gospodarze na pewno będą szukać swoich szans w kontratakach, a te mogą być zabójcze dla Słoni.
18:00 Legia - Cracovia
over 2.5 gola @ 1.65
buk: bah ⛔

&#39;&#39;Wrócić na właściwe tory&#39;&#39;
Zacznijmy od tego, że w tygodniu doszło do dużych zmian w ekipie Warszawskiej Legii. Posadę trenera stracił Jacek Magiera, a razem z nim poleciał Żewłakow. Dziś blask klubowi ze stolicy przywrócić ma nieznany nam Romeo Jozak, który jeszcze nigdy nie był trenerem kadry seniorskiej. Oba kluby mają spore problemy, bowiem Legia jeszcze pod wodzą Magiery nie potrafi znaleźć dla siebie odpowiedniego rytmu, a ciągłe rotowanie składem nie przynosiło w ogóle korzyści. Podobne problemy ma Cracovia, która pod wodzą Probierza spisuje się bardzo ale to bardzo słabo. Kolejna porażka Pasów może sprawić, że to Probierz wyleci szybciej z Krakowa niż do niego przyjechał, a jego następcą ma być dobrze nam znany Waldek Fornalik. Wybrałem po raz kolejny over, ponieważ Pasy po raz kolejny przystąpią do tego spotkania bardzo osłabione. Nie zagrają min: Damian Dąbrowski, Szymon Drewniak i Miroslav Covilo. Oprócz nich zabraknie raczej Adama Wilka i Diego Ferraresso. Jeśli do tego dołożymy słabą postawę w grze obronnej pasów to dziś gole muszą paść. Nowy trener gospodarzy nie miał zbyt dużo czasu na poukładanie wszystkiego pod siebie, ale czasami jest tak, że z nową miotłą zespół nagle odżywa i zaczyna pokazywać futbol do którego nas wcześniej przyzwyczaił. Legie na pewno stać na zdobywanie bramek i dziś jest to dla nich dobra okazja, bowiem osłabiona Cracovia, który gra dramatycznie w obronie powinna dziś kilka razy wyjąć piłkę z siatki.​
 
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Sandencja to dziwna ekipa. Na mecze z czolowka sie spina , ogranie Jagi i Lechii na wyjzdzie ,a daje ciala z dajmy temu Koroną czy Wisla Plock. Dzis sredniak Termalica ale ogladalem mecz z Gornikiem Zabrze i calkiem niezle zagrali , tworzyli sporo sytuacji i gola trafili i mieli okazje na kolejne. Sandencje ogladalem z Jagą i tam po prostu zniszczyli ich kontraatakami. Jesli Sandencja zagra tak jak z czolowka to o wynik sie nie martwie. Jednak jak zagra tak jak z Korona to znow dzis przegra. Obie druzyny strzelą lub over 2.5 do gry po kursie 1.76 i 1.99 Milenium.
1:0 Sandecja. A pierwsza myśl była taka : Sandecja i under 3.5 gola , ostatni raz biorę over w polskiej lidze , no chyba,ze gra Wisła Kraków albo Lechia Gdańsk.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Lechia-Jagiellonia 1 @2.25

A ja sie czaje na ten typ. Lechia zaczela beznadziejnie. W tamtym sezonie Gdansk byl praktycznie twierdza, a tutaj taki obrot spraw i na razie Lechia na swoim stadionie gra fatalnie. Licze jednak na zwrot akcji. Gdanszczanie przywiezli ostatnio 3 punkty z Gliwic z meczu z Piastem, wiec mzoe pora na 3 punkty na wlasnym boisku.
Oni w koncu powinni zaczac grac lepiej, a wygrana u siebie pozwolilaby im wrocic do srodka tabeli, aby probowac gonic druzyny wyzej. Jagiellonia zaczela duzo lepiej, ale sorry, moim zdaniem Jaga w tym roku na puchary zadne sie nie zalapie. Tam co roku wyjmuja jednego-dwoch kluczowych zawodnikow i w koncu to sie odbije czkawka. Mowiac krotko, w tym roku Jagiellonii w europejskich pucharow mowie &quot;nie&quot;.
Lechia ma w sowim skladzie lepszych graczy, tylko ten potencjal na razie jest niewykorzystany w tym sezonie.
Nie wiem czy bedzie mialo to jakies znaczenie, ale przeciez Jagiellonia pozbawila Lechie miejsca pucharowego w tamtym roku, wiec to powinno byc czynnikiem mobilizujacym. Nasza rodzima Ekstraklasa jest tak nieprzewidywalna, jezlei chodzi o typowania zwyciezcow, ale czuje w kosciach wygrana Lechii i ze Gdansk na tle duzo bardziej uznanego zespolu pokaze w tym meczu duzo lepsza pilke.
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Lotto Ekstraklasa
Godzina: 15:30
Spotkanie: Sandecja Nowy Sącz - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Typ: Remis po pierwszej połowie
Kurs: 2,06✅106
Typ: Poniżej 2,5 bramki
Kurs: 1,75✅75
Bukmacher: Fortuna
  • Obie drużyny często remisują pierwsze połowy w większości 0:0.
  • Termalica nie przebiła jeszcze w tym sezonie pułapu +1,5 strzelonych bramek w meczu, dodatkowo ostatnie 3 mecze to wyraźne pogorszenie się obrony i przebicie pułapu traconych bramek powyżej 1,5 gola, co zaowocowało serią overów. Dziś moim zdaniem zespół Mariusza Rumaka, patrząc na możliwości ofensywne rywala będzie chciał nie dopuścić go do rozkręcenia się ataku.
  • Teoretyczny dzisiejszy gospodarz Sandecja do tej pory nie czuje się najlepiej na tym stadionie (Sandecja rozgrywa mecze &quot;domowe&quot; w Niecieczy) a głodna wygranej Termalica stawi duży opór, co skłania do takich &quot;szachów&quot; pomiędzy zespołami w pierwszej połowie.
  • Wynikowi poniżej 2,5 bramki sprzyja defensywny styl gry, niespotykana do tej pory w tym sezonie seria overów Bruk-Betu i słaba dyspozycja ofensywna Sandecji na stadionie w Niecieczy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
B 1

biancokks

Użytkownik
Sandencja to dziwna ekipa. Na mecze z czolowka sie spina , ogranie Jagi i Lechii na wyjzdzie ,a daje ciala z dajmy temu Koroną czy Wisla Plock. Dzis sredniak Termalica ale ogladalem mecz z Gornikiem Zabrze i calkiem niezle zagrali , tworzyli sporo sytuacji i gola trafili i mieli okazje na kolejne. Sandencje ogladalem z Jagą i tam po prostu zniszczyli ich kontraatakami. Jesli Sandencja zagra tak jak z czolowka to o wynik sie nie martwie. Jednak jak zagra tak jak z Korona to znow dzis przegra. Obie druzyny strzelą lub over 2.5 do gry po kursie 1.76 i 1.99 Milenium.
Nie wiem o jakim meczu piszesz, ale nie ma takiego klubu jak SandeNcja... Nauczcie się pisać poprawie nazwy przynajmniej Polskich klubów, bo aż razi w oczy jak się czyta.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
K 8

kuba1995

Użytkownik
Niedziela jak niemal zawsze ma dla nas 2 mecze polskiej Ekstraklasy. W pierwszym z nich na stadionie w Niecieczy grająca w roli gospodarza Sandecja Nowy Sącz podejmie faktycznego właściciela stadionu, drużynę Bruk-Betu. Derby Małopolski, a derby jak to derby...są zazwyczaj ostre. Nie wiem ile w tym prawdy, ale koledzy wyżej sugerują że będzie to jeden z meczy o utrzymanie posady dla trenera Mariusza Rumaka. Jeżeli tylko drużyna nie chce spuścić trenera, powinna być mega zmotywowana. Sandecja w ostatnich meczach kolejno 18,22,17,16 i 12 fauli. Nieciecza 14,14,14,14 i 17 przewinien. Chciałem grać over fauli, ale gdy zobaczyłem linię na Totolotku (30,5 fauli) zdecydowałem się ten mecz odpuścić. Spodziewam się jednak zaciętego meczu, z zagęszczeniem środka pola. Dla formalności podam, że sędzią będzie Pan Gil.
Kolejnym niedzielnym meczem jest spotkanie Legia Warszawa- Cracovia Kraków. Legia po trzęsieniu ziemi w tygodniu, gdzieś czytałem że zmiany w sztabie szkoleniowym mają kosztować ok. 1 miliona złotych. Trener Jozak nie miał za dużo czasu na poznanie drużyny i przekazanie zawodnikom swojej filozofii gry. Po ostatniej porażce we Wrocławiu, a przede wszystkim po odpadnięciu z pucharów, piłkarze Legii potrzebują efektownego zwycięstwa, tym bardziej przed swoją publicznością. Spodziewm się ofensywnej gry z ich strony. A skoro ataki na bramkę przeciwnika, to i rzuty rożne. Legia u siebie w tym sezonie 6,5,8 i 1 z Zagłębiem. Jednak w tamtym sezonie pamiętam takie mecze gdzie tych rogów mieli kilkanaście, a i zbliżali się do 20.

Legia- Cracovia
ilość rzutów rożnych gospodarza- powyżej 6,5 @1,80
liczba goli gospodarza- powyżej 1,5 @1,55

Bukmacher: Totolotek
 
xbrajanx 13,3K

xbrajanx

Użytkownik
Legia - Cracovia
Cracovia strzeli gola @1,64 ⛔
BTS @1,8 ⛔
Over 2,5 gola @1,63 ⛔
Fortuna

Dzisiaj wcale nie przekonuje mnie Legia. Jeszcze żeby Cracovia grała totalny piach to rozumiem, ale oni wcale źle się nie prezentują, tylko ta prezentacja nie przekłada się na punkty. Ostatni remis z Jagą 1-1 i przed tym porażka ze Śląskiem, w sumie od 6 spotkań nie wygrali. Jest to dla nich fatalny wynik, tym bardziej że liczyli na więcej po ściągnięciu Probierza na trenera i kilku nowych piłkarzy. Z drugiej strony Legia która ostatnio przegrała ze Śląskiem, nie ma już Magiery a także Żewłakowa, jest nowy trener Romeo Jozak. Myślę że ten wir zmian może podziałać na piłkarzy i to wcale nie pozytywnie, Cracovia dużo strzela ale też traci, Legia trochę mniej traci. Ja dzisiaj widzę tu ciekawe widowisko z obydwu stron. Dla Probierza teraz każdy mecz jest ważniejszy, bo kolejna utrata punktów to będzie coraz bardziej pogarszać jego sytuację, a Mistrz Polski w tym sezonie nie taki straszny i można z nim nawet wygrać co pokazała chociażby Termalica która jest w takim dołku jak goście. Nie spisuję tu totalnie na straty Cracovii i sądzę że chociaż 1 gola są w stanie strzelić, a Legia dzisiaj też nie odpuści.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Legia Warszawa - Cracovia Kraków
over 27,5 fauli @ 1,8 ⛔ 23
więcej żółtych kartek goście @ 2 ✅ 1-2
STS

Czy zadziała dzisiaj efekt nowej miotły w Legii? Wątpliwa sprawa jak dla mnie.
Ciężko przewidzieć jak zagrają gospodarze. Myślę jednak, że mimo wszystko zagrają z dużą determinacją i zaangażowaniem aby sięgnąć po 3 punkty.
Podobnie jak Waldi1979 spodziewam się dzisiaj brzydkiego spotkania z obu stron. Cracovia w tabeli słabiutko, na razie w miejsce w strefie spadkowej. Piłkarze Probierza potrzebują punktów jak tlenu. Nie ważny będzie styl tylko efekt końcowy.
Jeżeli chodzi o staty to Legia 97 fauli (śr. 12,13), Cracovia natomiast ma na koncie 114 fauli (śr. 14,25).
Ponadto przewiduję, że to jednak Legia będzie częściej przy piłce i Cracovia będzie zepchnięta do gry defensywnej i po ich stronie pojawi się więcej kartoników. Statystyki też temu sprzyjają gdyż na swoim koncie goście zgromadzili do tej pory 25 żółtych kartoników przy zaledwie 13 kartkach po stronie gospodarzy.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Lechia - Jagiellonia
Lechia @2,22
Fortuna ⛔ (Tak to jest jak człowiek za dużo się naczyta i później kombinuje, poniżej pogrubiłem moją pierwszą myśl z rana na ten mecz)
M. Paixao strzeli @2,5 Fortuna ✅
Dzisiaj w Gdańsku dokończenie 9-ej kolejki Lotto Ekstraklasy, gospodarze, którzy w poprzednim sezonie byli najlepiej punktującą drużyną w Ekstraklasie na własnym stadionie, w tym wciąż czekają na pierwszą wygraną przed własną publicznością. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy na ten mecz to remis, ewentualnie obie strzelą, ale po głębszym zastanowieniu postanowiłem pójść w stronę drużyny Piotra Nowaka, po pierwsze do składu wraca większość kontuzjowanych zawodników, poza 18-ką meczową znajdują się tylko Peszko i Haraslin, którzy nie zaleczyli jeszcze swoich urazów, po drugie bezpośrednie mecze obu drużyn, w pięciu ostatnich meczach między nimi pięć razy wygrała Lechia, dodatkowo w trzech ostatnich meczach w Gdańsku za każdym razem wygrywała zdecydowanie 5:1, 4:0 i 3:0, więc wygląda na to, że mają patent na drużynę z Białegostoku, po trzecie to właśnie Jagiellonia w poprzednim sezonie pozbawiła ich udziału w europejskich pucharach, więc będzie dodatkowa motywacja i sportowa złość, żeby udowodnić, która drużyna jest lepsza. Za Jagą na pewno przemawia fakt, że w tym sezonie jest najlepiej punktującą drużyną w lidze na wyjazdach, gdzie jeszcze nie przegrała 3z i 1r, natomiast Lechia jest ostatnia jeżeli chodzi o mecze u siebie 0w 1r i 2p, ale biorąc pod uwagę te argumenty, które przedstawiłem powyzej uważam, że obie serie się dzisiaj skończą, czyli Lechia wygra pierwszy mecz u siebie, a Jagiellonia przegra pierwszy w delegacji. Jeżeli chodzi o personalia drużyny z Białegostoku to nie zagrają zawieszony za kartki Burliga, a takze nie jest pewny występ kontuzjowanych Kelemena i Runje. Przewidywane skłądy na ten mecz to:
Lechia Gdańsk: Kuciak – Wojtkowiak, Augustyn, Wawrzyniak – Stolarski, Sławczew, Krasić, Lipski, Wolski, Milos – M. Paixao.
Jagiellonia Białystok: Węglarz – Gordon, Guti, Mitrović, Tomasik – Frankowski, Grzyb, Wlazło, Romanczuk, Cernych – Sheridan.
Powodzenia.
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok (poniedziałek 18:00)
Typ: Lechia Gdańsk ⛔
Kurs: 2.22
Bukmacher: Fortuna
Ten mecz może być meczem na przełamanie dla jednych jak i drugich. Oba zespoły nie prezentują się dobrze, co tu mówić, grają piach. Statystycznie rzecz biorąc, na zdrowy rozsądek należałoby zagrać czystą dwójkę, być może x2. Jaga na 4 mecze zdobyła aż 10 punktów i zajmuje w takiej klasyfikacji 1 miejsce, nota bene Lechia jest w niej 2. Większego szoku doznałem patrząc w tabele meczy gospodarzy, gdzie na 3 mecze Lechia jest ostatnia z 1 punktem. Wszyscy pamiętają tragiczną grę z Sandecją, porażka z Cracovią i remis z silnym Górnikiem. Lecz dziś idę w stronę Lechii, mecz w Gliwicach był meczem na przetarcie i dziś nie sądzę, że remis uszczęśliwi gospodarzy. Mają taki skład, dodatkowo dołączył Jakub Arak z Ruchu, że nie mają prawa zagrać tak jak w poprzednich domowych meczach. Natomiast Jaga gra fatalnie, bez pomysłu, słaby Sheridan nie pomaga zbytnio zespołowi. Trener Mamrot musi szukać jakiś zmian bo może się skończyć tragicznie dziś w Gdańsku. Ogólnie nie wiem jak wy, ale ja czuję, że ten mecz to będzie najlepszy w kolejce. Fajnie by było jakby wpadła szybko bramka i co za tym idzie, wymiana ciosów z obu stron. Póki co mecz Górnika ze Śląskiem jest chyba takim meczem i wszyscy życzmy sobie takiego meczu.
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 18.09.2017. godz. 18:00- WYNIK 3:3 ✅
Typ: over 3.5 / Kurs: 3.45 / Buk: ForBET
Lechia ekipa która na własnym terenie w poprzednim roku była najlepsza, strzelała mnóstwo bramek w tym rozgrywkach jeszcze nie wygrała nie imponując po prostu swoją grą. Przegrali z Cracovią 0:1 mogli zdecydowanie wyżej, następnie remis 1:1 z Górnikiem i wyborne sytuacje przyjezdnych i ostatnio beniaminek Sandecja wygrywa 2:3. Jest jednak jakieś światełko w tunelu bo atmosfera w ekipie trochę się uspokoiła, były ruchy transferowe do klubu i to bardzo ciekawe, sytuacja kontuzjowanych graczy też się poprawiła. Tak więc na ma co ukrywać zespół z Gdańsk ma kim kreować, grać, strzelać bramki – Krasic, bracia Paxiao, wracający do zdrowia Lipski, Wolski, De Oliveira, to są indywidualności i gracze z techniką którzy nawet jak nie idzie są wstanie wypracować bramkę. Wychodzą zmotywowani robią różnicę przecież ten fragment z Sandecją gdzie ruszyli z kopyta był świetne było tempo, mnóstwo sytuacji i co najważniejsze bramki czyli potrafią wykorzystywać ten potencjał ofensywny. Zresztą tych fragmentów dobrej gry już wiele widzieliśmy w tym sezonie ale były to tylko fragmenty i to jest problem bo są okresy w którym ta defensywa popełnia błąd za błędem, stąd tylko dwa mecze na zero z tyłu i to tez na takim farcie, naprawdę na wiele mogą sobie pozwalać rywale w ofensywie i nie inaczej moim zdaniem będzie dzisiaj. Zespól który ma ogromne aspirację cały czas musi gonić, do tego u siebie trzeba cos wygrać a więc trzeba dać więcej w ofensywie i dlatego te problemy w destrukcji się dziś pojawią, jednak mają wyśmienite wspomnienia z tych rywalizacji 4:0, 3:0, 5:1 to ostatnie trzy spotkania z ekipą z Białegostoku.
Jaga ostatnio problemy z wygrywaniem, ale nie wynika to z jakiejś katastrofalne gry tylko ogromnej nieskuteczności pod bramka rywali. Na ten moment to nie jest zespół mający problem z kreowaniem gry i sytuacji tych mają naprawdę sporo, gdzieś nie chce im to wpadać, raz brakuje szczęścia raz po prostu zimnej krwi. Najważniejsze że do tego tematu podeszli na spokojnie nie ma wielkiej paniki bo doskonale zdaja sobie sprawę że to zacznie wpadać a na wyjeździe to w tej chwili trzeba zaznaczyć najlepsza ekipa z trzema zwycięstwami i jednym remisem w każdym meczu strzelali bramkę.
Wiemy jakie problemy Jagiellonia miała tutaj w ostatnich latach ze swoją grą w defensywie, a tutaj sprawy nie ułatwiają dodatkowo problemy kadrowe najprawdopodobniej do występu nie będzie gotów Marian Kelemen i bramki strzec będzie niedoświadczony Damian Węglarz. Na prawej obronie za kartki pauzuje Łukasza Burligi, którego zmiennikiem jest Ziggy Gordon, który w ostatnich dwóch meczach w Gdańsku dał dwa karne gospodarzą. Kolejny problem to brak środkowego defensora Runje który już trenuje ale fizycznie nie jest jeszcze gotowy do gry. W głowie moim zdaniem mogą też mieć właśnie te ostatnie wyniki, jednak jak wspomniałem Lechia też mizernie w defensywie wobec tego spodziewam się bardzo otwartego meczu oby tylko skuteczność nie szwankowała, coś mi się wydaje że będziemy oglądać podobne starcie do tego w Kielcach gdzie spotkały się dwie ofensywne ekipy i oglądaliśmy piec bramek i mnóstwo piłki do przodu.
 
G 693

generalkaman

Użytkownik
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
Wygrana Lechii
Kurs: 2.22
Bukmacher: Fortuna
W ostatnim spotkaniu dziewiątej kolejki LOTTO Ekstraklasy na PGE Arenie spotkają się Lechia Gdańsk oraz Jagiellonia Białystok. Moim typem na to spotkanie jest wygrana gospodarzy. Podopieczni Piotra Nowaka słabo, można rzec nawet bardzo słabo rozpoczęli obecny sezon i dopiero powoli wyciągają się z dołku. Przed wygraną w poprzedniej kolejce mieli na swoim koncie serię siedmiu spotkań bez zwycięstwa. Dopiero mecz w Gliwicach pozwolił im przełamać tą passę. Teraz zawodnicy Lechii powinni wrócić do swojej gry, szczególnie na własnym stadionie gdzie zawsze grało im się wyśmienicie. Dodatkowo kontuzję wyleczył Rafał Wolski a takie właśnie kreatora gry brakowało Gdańszczanom podczas serii niepowodzeń. Jaga ma w tabeli o wiele więcej punktów niż na to zasługuje, udało im się zanotować w początkowej fazie sezonu wygrane dzięki rzutom karnym. Ich gra nie przekonuje, dodatkowo dopadł ich mityczny już &quot;pocałunek śmierci&quot; po grze w europejskich pucharach. Ostatnie trzy spotkania to dwa remisy i porażka 0-1 z Piastem. Strzelili podczas tych 270 minut zaledwie dwie bramki. Wyjazdowe spotkania z Lechią wyraźnie im nie idą. Ostatni raz nie przegrali tam 23.11.2014r gdy udało im się zremisować 1-1. Przewaga własnego boiska, wracający do gry Wolski + morale po wyrwanym zwycięstwie w Gliwicach i przerwanej passie porażek będzie po stronie Lechii. Patrząc na to co napisałem ja również będę po jej stronie stawiając dziś na nich.
Wynik 3:3
Typ: ⛔
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
18:00 Lechia - Jagiellonia
Lechia @ 2.18 ⛔
buk: bah

W ostatniej kolejce Lechia pokazała charakter pokonując na wyjeździe Piast 2:1. Dodam, że przez ponad 50 minut Lechia grała w tamtym spotkaniu w dziesiątkę i taka wygrana z pewnością może dobrze wpłynąć na morale zespołu. W ekipie gospodarzy jest jeszcze wiele do poprawy, ale jak wspomniałem wyżej ta wygrana może oznaczać lepsze czasy dla drużyny Piotra Nowaka. Lechia ma dobry bilans u siebie z rywalem z Białegostoku, który w dodatku ostatnio nie gra najlepiej. Jagiellonia po odejściu Probierza i kilku podstawowych graczy nie przypomina już tego samego zespołu co w zeszłym sezonie. Jagiellonia Białystok nie wygrała żadnego z ostatnich trzech meczów i dziś również nie zanosi się na ich zwycięstwo. Lechia na dzień dzisiejszy wygląda lepiej i mam nadzieję, że trzy punkty zostaną w Gdańsku.
Na koniec odnośnie absencji:
Po stronie gospodarzy nie zagrają skrzydłowi: Lukas Haraslin oraz Sławomir Peszko (urazy). Goście bez Łukasza Burligi (pauza za żółte kartki). Pod znakiem zapytania stoją występy Mariana Kelemena oraz Ivana Runje.​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom