>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

A-League

qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
No i koło nosa przeleciały mi mecze FFA (01.08.2018)
Wiadomo, że na tym etapie ekipy z A-league nie są w &quot;startowej formie&quot; (liga rusza na jesieni czyli na wiosnę ???? przypominam, że teraz mamy zimę), ale 2 słowa po ostatnich spotkaniach.
Reds vs Rozbitkowie28 vel Lost28 (dawna nazwa klubu to Central Coast Marines ???? ).
Adelaida zrobiła swoje (FT 3-0), część doswiadczonych graczy została i to wystarczyło. Skład Rozbitków na tą chwilę nie pokazał nic. Jeśli się sytuacja nie zmieni, to już ich cienko widzę w nadchodzącym sezonie.
Rockdale vs Blue Sky, debiut pucharowy Corica na ławce trenerskiej. Sydney FC po rewolucji (już bez gwiazd: Bobo i Mierzeja) potrafiło stracić 2 bramki w meczu. Kiedyś to była rzadkość. Na szczęście dla fanów zapunktowal m. in. Brosque i &quot;uciekinier z Titanica&quot; Da Silva. Skończyło się 2-4 i coś mi mówi, że ten sezon może być dla teamu z Sydney bardzo trudny. Skończyła się epoka Arnolda i możemy być świadkami ciekawej rywalizacji na Antypodach. No ale na to trzeba jeszcze długo poczekać... Tradycyjnie obawiam się czy wystarczy mi czasu aby się w Kangurowni udzielać, live na pewno w tygodniu odpadnie. Na razie tyle...
PS Starość nie radość zapomniałem, że 7.8.br. ciekawe pucharowe spotkania:
Road vs. City i Glory vs. Big V - może być fajnie. Piszcie, wypowiadajcie się, zapraszam ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Po odejściu Leroya i Berishy pora na potężne wzmocnienie. Z meksykańskiej Pachucy do Victory przechodzi Honda.
Ostatnie 5 sezonów:
sezon / liga / klub / występy / gole / minuty na boisku
17/18 Liga MX Clausura CF Pachuca 17 7 1.431&#39;
17/18 Liga MX Apertura CF Pachuca 12 3 724&#39;
16/17 Serie A AC Milan 8 1 221&#39;
15/16 Serie A AC Milan 30 1 1.931&#39;
14/15 Serie A AC Milan 29 6 2.161&#39;
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Się uśmiałem, dzięki za info. W takim razie Rozbitkowie28 poważnie stawiają na show w tym sezonie żeby nie powiedzieć cyrk. Co nie zmienia faktu, że nie zamierzam Jamajczykowi odmawiać prawa do takich akcji. W końcu był wielkim sportowcem, a teraz? Teraz może przecież robić co chce, a jeśli Rozbitkowie myślą, że to ich uratuje, to gratuluję optymizmu ????
Ps
Znowu mi FFA przeleciały, ale to i lepiej, bo trafiłbym tylko over Wędrowców...
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Dziś zakończyły się kolejne spotkania w Pucharze FFA. Co my tu mieliśmy? ????
Z rozgrywkami pożegnał się mistrz A-league. I to jak, 3-2 z APIA Tigers, u gospodarzy dzisiaj jest święto. Kolejny potentat, zdobywca tytułu Masters, Sydney FC co prawda wygrał 2-1, ale strata gola z Cairns chlubą na pewno nie jest. Ba, w tym meczu to Blue Sky goniło wynik. Puchary rządzą się swoimi prawami... C.D.N. ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Karuzela transferowo - składowa c.d. Co my tu mamy? M. in. Keisuke Honda w Melbourne Victory, Siem De Jong w Sydney FC, Ben Halloran w Adelaide United - moim zdaniem nabytki nie wyrównują strat, ale zobaczymy &quot;w praniu&quot; co z tego wyjdzie.
Pełne info o transferach i składach:
https://www.a-league.com.au/news/squad-check-every-hyundai-a-league-out-squad
PS
Dzisiaj puchary (FFA), a kto gra puchary ten... wiadomo, więc tylko kierunki i to zabawowo ????
Bonnyrigg - WS Wanderers - over nie jest głupi, a i bts możliwy.
Melbourne City - Newcastle Jets - no bet jak dla mnie. Nie zdziwi mnie jak wejdzie 1x.
Queensland Lions - Adelaide United - ponownie over, a... i w ramach polowania na pucharową sensację, wbrew logice ???? 1x bym spróbował. Symbolicznie ofc. GL!
Edit.
- Wędrowcy wykręcili over (FT 1-2) więc kierunek na +
- City pokonało Jetsów 1-0 czyli zdziwiony nie jestem ????
- Redsi wygrali, ale tylko 1-0, tutaj nie udało się ustrzelić sensacji więc -
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Nie znam się... Adrian w okienku co było poszedł do Chin, tak? I nagle znalazł się w 11 sezonu? Na jakiej to zasadzie działa?
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Nie znam się... Adrian w okienku co było poszedł do Chin, tak? I nagle znalazł się w 11 sezonu? Na jakiej to zasadzie działa?
Cześć, Adrian najpierw był odkryciem sezonu, zdobył Medal Warrena dla najlepszego zagranicznego zawodnika, a potem &quot;poszedł&quot; do Chin. W ostatnim swoim meczu strzelił gola dla Yatai - bodajże 3 w sezonie. Szkoda... dla Australii ofc.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Dziś odbyły się kolejne spotakania FFA. Sydney FC wygrało z Avondale, ale po dogrywce. Wietrzyłem tu niespodziankę choć przyznaję, że przy 0-2 straciłem nadzieję. Potwierdziły się moje wcześniejsze spostrzeżenia a propos defensywy Blue Sky. W meczu City z Wędrowcami chciałem dać over, ale na koniec nie zagrałem tego ???? Nie mam czasu tu pisać i niestety stan ten się pogłębia. A z drugiej strony nasuwa się pytanie: A kogo to obchodzi? ???? Good night.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Ooo nareszcie jakieś konkretne nazwisko... ciekawe czy będzie miał kto McCormacka obsługiwać. Pomoc CCM (thx Qowal) to nie pomoc City.
Jeszcze 4 tygodnie, więc czekam na kolejne nazwiska, które się pojawią na transferowej karuzeli.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
badurraf 1,8K

badurraf

Użytkownik
Ooo nareszcie jakieś konkretne nazwisko... ciekawe czy będzie miał kto McCormacka obsługiwać. Pomoc CCM (thx Qowal) to nie pomoc City.
Jeszcze 4 tygodnie, więc czekam na kolejne nazwiska, które się pojawią na transferowej karuzeli.
Bolt mu będzie ze skrzydła dogrywał ;) Nie no, ja mocno liczę na Aidena O&#39;Neilla oraz właśnie Oara, to nie są przypadkowi zawodnicy, jak na warunki A-league, w CCM może faktycznie coś ciekawego się &quot;urodzić&quot; z tych wzmocnień...
 
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Dziś puchary - ciąg dalszy... to co? idąca za ciosem w obu spotkaniach: ov2,5+bts?
Bentleigh Greens - Heidelberg United - @1,75 ⛔
APIA - Adelaide - @1,75 ⛔
do tego w tym drugim spotkaniu - 1X - @2,45 ⛔

\\edit - dziś bez niespodzianki
Spotkanie przedstawicieli lig stanowych typuje tak - no bo to stanówki, Austaralia no i tutaj nie ma kalkulowania, bronienia wyników - zwycięzca awansuje dalej i tyle. W sumie i w meczu Tigres z Adelaidą też po bramce nie powinno być kalkulacji i mecz powinien się otworzyć.
W spotkania Adelaidy - może być potknięcie (tak liczę po cichu), jakie już z APIA&#39;ą zaliczyło Victory. Wiem, że Adelaida to zupełnie inny styl niż V.. no ale po takim kursie zaryzykuję. I te &#39;wzmocnienia&#39; Adelaidy - Ilso z ligi Singapuru i Boland ze spadkowicza z 2 Bundesligi... no nie przekonują mnie.
Stawki rekreacyjne, bo to puchary.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
No to szykuje się nam fajny finał FFA: Redsi vs WSW/Sydney FC (w sobotę mają półfinał). Widzę, że Kurzowi wyklarowała się 14 i to dobrze wróży na nadchodzący sezon. Szczerze mówiąc kibicowałem Adelaidzie w tych rozgrywkach (FFA) i będę dalej niezależnie od tego z kim będzie im dane zagrać. Blue Sky wcale nie są dla mnie faworytem półfinałowej konfrontacji.
PS Piszcie, komentujcie, nikt Was nie pogryzie. Ja już jestem tu praktycznie na &quot;emeryturze&quot; ????
edit
Jutro, 11:30 WS Wanderers - Sydney FC - Półfinał FFA
Mamy derby. Le Fondre i Milos Ninkovic będzie do dyspozycji Marcusa Babbela, Wędrowcy na swoim stadionie, Red and Black Army jest już gotowa, a ... kursy na gospodarzy rosną. No to pobieram dnb po @ 2,60 na Wędrowców, którzy na pewno staną na głowie aby przylać Blue Sky, które... no właśnie. Jaka sytuacja u byłych mistrzów A-league?
Ben Warland, jak i Chris Zuvela nie zagrają, Daniel De Silva raczej zagra, lecz pewności nie mam. Do tego Corica na razie mnie nie powala swoją myślą szkoleniową, a i goście to na razie niewiadoma po takich odejściach (Mierzej, Bobo) jakie spotkały ten klub. Za miedziaka spróbuję. GL!
edit2
To się w ch... zrobiłem myśląc, że Wędrowcy będą dziś walczyć na 200% ???? Pierwsze koty za płoty ale ⛔ jak nic...
edit3
Niestety nie oglądałem meczu, ale wynik nie oddaje przebiegu gry. Pierwsza poł. na remis, mecz wyrównany z szansami dla Wędrowców, w drugiej 3 gole Blue Sky i świetne obrony Redmayne&#39;a spowodowały, że wydawać się mogło (nie oglądając meczu), iż to mecz do jednej bramki. A tak nie było. WSW mogło i wyrównać, ale też stracić kolejne bramki. Miałem też myśl o overze w tym spotkaniu. Wyszło g..., pocieszeniem jest fakt, że miedziak to nie majątek, ale szkoda &quot;kierunku&quot;.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Nie ma gdzie to pisze tu.
Usain Bolt zdobywa pierwsze gole.
Pierwsze dwie bramki strzelone przez Bolta w sparingu z MacArthur South West United. Gold Coast Marines zwyciężyli 3:0.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Witajcie,
już w najbliższy piątek rusza najlepsza (;)) liga świata - czyli A-Liga. Jak co roku mamy masę przetasowań, masę zmian i kilka ciekawostek. Co do składów - to pamiętajmy, że to naród anglosaski, więc zapewne ruchy transferowe będą zapewne do końca okna transferowego a zatem i może się jeszcze sporo zmienić.
Co do materiałów polecam oficjalną stronę ligi:
https://www.a-league.com.au/
oraz profile klubowe na twiterze.
Z gorących ciekawostek:
- Bolt jest coraz bliżej kontraktu z Central Coast Mariners - i 2 gole w ostatnim sparingu (dzięki jozzy22 ) całkiem przybliżyły go do oficjalnego wejścia do drużyny.
- Po odejściu Adriana Mierzejewskiego z Sydney FC i Marcina Budzińskiego z Melbourne City wydawało się, że znowu nie będzie naszego rodaka w lidze - ale, że przyrodzie musi być równowaga to do Nowej Zelandii (Wellington Phoenix) trafili Filip Kurto (Roda) i Michał Kopczyński (Legia)
- najważniejsze nazwiska, które przybyły:
McCormack - widać szkotowi spodobał się klimat Australii. Po połowie sezonu w barwach City, zawirowaniu i powrocie do Aston Villi, mamy drugie podejście do ligi - tym razem w barwach CCM - moim zdaniem mega wzmocnienie.
Honda - sam jestem ciekawy jak z aklimatyzuje się w lidze - CSKA Moskwa, AC Milan, Pachuca - wszystko to uznane firmy i mocne kluby. Victory może sporo zyskać.
Siem de Jong - Grać Ajaxu od drużyny u17, przez u19 aż do pierwszej drużyny. W pierwszej drużynie niestety głównie zmiennik. Po drodze grał jeszcze z PSV i Newcastle. Z racji pozycji zapewne sprowadzony na zastępstwo Adriana.
Przejrzejmy do pewniaków. Oto jak wyglądają aktualnie zespoły pod względem wartości ogólnej i średniej zawodników:
Z ruchów transferowych (te najciekawsze):

Adelaide United:
Przybyli:
Goodwin - po nieudanym sezonie w Sparcie Rotherdam powraca do Adelaidy - w pucharze 3 mecze - 3 gole
Boland - Niemcy - defensywny pomocni - podstawowy gracz Eintrachtu Braunschweig.
Do tego doświadczeni Duńczycy Ilso i Jakobsen
Odeszli:
Absalonsen, Adlung, Elrich, Gulum - czyli zawodnicy, siłowi, robiący różnicę i wprowadzający do gry Adelaidy to coś co dawało bramki.
Miom zdaniem:
Duża strata w ofensywie, defensywa jako tako zalatana - prognozuje gorsze wyniki niż w sezonie 2017/2018

Sydney FC:
Przybyli:
Le Fonde - doświadczony napastnik z Boltonu. W poprzednim sezonie w Championschip 48 meczy - 7 goli. To dużo czy mało? jak na A-Ligę - może być strzałem w dziesiątkę
de Jong - ciekawy zawodnik, który jakoś tak przeszedł bez echa przez swoją karierę.
Odeszli:
Mierzejewski, Bobo, Buijs, Ferreira - czyli praktycznie cała ofensywa
Moim zdaniem:
Ofensywa na minus - ale to Sydney - więc zapewne będzie gdzieś tam w czołówce ligowej, ale o mistrzostwo, z tym składem będzie ciężko - ciężej niż poprzednim sezonie.

Melbourne City
Przybyli:
De Laet - Belg - obrońca z Aston Villi, w poprzednim sezonie sporadycznie grał w zespole z Anglii i kilka pełnych spotkań w belgijskiej Royal Antwerpia
Berenguer - Francuz - podstawowy gracz Sochaux (Ligue 2)
Bringhitti - Australijczyk z Włoskim paszportem - ostatnio podstawowy bramkarz holenderskiego NAC Breda.
Odeszli:
Arzani, Budziński, Kamau, Fitzgerald, Mauk
Moim zdaniem:
Lekki minus, ale jako, że główni przeciwnicy także stracili na sile, to tym samym City wyrasta na pierwszego z kilku faworytów walki o mistrzostwo.

Melbourne Victory:
Przybyli:
Honda - o Japończyku już napisałem wcześniej.
Toivonen - Szwed ostatnio grający we francuskiej Tuluzie. Podstawowy napastnik reprezentacji Szwecji.
Baena - Hiszpan pozyskany z Granady. Kapitan zespołu z LaLiga2.
Odeszli:
Berisha, Leroy
Moim zdaniem:
Na tą chwilę główny pretendent do mistrzostwa i tym samym obrony tytułu. Odeszli zawodnicy, którzy byli cieniem samych siebie (Berisha) lub zawiedli (Leroy). Przybyli zawodnicy ciekawi, doświadczeni i mocni - dobrze nadający się do ligi.

Na resztę wprowadzenia w ligę zapraszam jutro - o podobnej porze.
pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Dzięki majekx za rozbiegówkę, nie wiem, czy stać mnie będzie na elaboraty, jak to drzewiej bywało. Pozwól, że odniosę się po zdaniu do tego co napisałeś
Adelaide United:
Napisałeś: Miom zdaniem ???? uża strata w ofensywie, defensywa jako tako zalatana - prognozuje gorsze wyniki niż w sezonie 2017/2018
Myślę, że nie będzie tak źle, Redsi ogrywali się w boju (FFA), zgranie to może być ich atut.
Sydney FC:
Napisałeś:Odeszli:
Mierzejewski, Bobo, Buijs, Ferreira - czyli praktycznie cała ofensywa
Jak dla mnie straty nie do zastąpienia, to może być ich trudny sezon, tym bardziej, że odszedł też trener. Następca to kontynuator myśli Arnolda, ale zobaczymy. Na razie poszło im nieźle (FFA).
Melbourne City
Napisałeś:Odeszli:
Arzani, Budziński, Kamau, Fitzgerald, Mauk
Moim zdaniem:
Lekki minus, ale jako, że główni przeciwnicy także stracili na sile, to tym samym City wyrasta na pierwszego z kilku faworytów walki o mistrzostwo.
No nie wiem, czy to taki faworyt, straty duże, zobaczymy dalej.Dla mnie są słabsi.
Melbourne Victory:
Napisałeś:Odeszli: Berisha, Leroy
Moim zdaniem:
Na tą chwilę główny pretendent do mistrzostwa i tym samym obrony tytułu. Odeszli zawodnicy, którzy byli cieniem samych siebie (Berisha) lub zawiedli (Leroy). Przybyli zawodnicy ciekawi, doświadczeni i mocni - dobrze nadający się do ligi.
Teraz to mój kolego trochę przesadziłeś ???? , fakt, że Besart miał gorszy sezon, ale i tak &quot;wyrobił&quot; zajebistą normę (przynajmniej jak na A-league ???? ) 14 goli, George (może bez szału), ale dorzucił kolejne 9 więc, aż tacy słabi nie byli ???? Czekam na Twoją drugą część i pozdrawiam serdecznie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Dzięki qowalsky6 ???? ... to pora na część numer 2:

WSW
Przybyli:
Kamau - filar City.
Fitzgerald - kolejna ważna postać w City.
Odeszli:
Cejudo
Moim zdaniem:
WSW się wzmocniło. Niby stracili Cejudo, ale przybyli doświadczeni i ograni w lidze gracze City, do tego jeszcze Elrich z Adelaidy. Widać Markus Babel stawia na graczy oświadczonych i ogranych. Mogą być w PO.

CCM
Przybyli:
Oar - doświadczony skrzydłowy. Grał w Roar, Utrechcie a ostatnio APOELu.
Gameiro - napastnik grający w zeszłym sezonie głównie końcówki w Roar.
McGlinchey - doświadczony pomocnik. Zeszły sezon grał w Phoenix, a wcześniej kilka sezonów w lidze szkockiej.
McCormack - tego Pana chyba nie potrzeba przedstawiać. W zeszłym sezonie filar City (17 meczy - 14 goli), dość niespodziewanie po połowie sezonu wrócił do Aston Villi. Po powrocie nie grał za wiele - zatem znowu jesień spędzi w Australii.
Odeszli:
Brama
Moim zdaniem:
Zdecydowanie największe i najciekawsze ruchy transferowe. Jeżeli tylko Oar szybko wejdzie w sezon to może z McComack&#39;iem nieźle namieszać. Na pewno CCM jest silniejsze a tym samym powinno powalczyć o PO - jeżeli ta ekipa nie rozpadnie się po nowym roku.

Perth Glory
Przybyli:
Franjic - Roar.
Ferreira - Sydney.
Mrcela - obrońca wychowany na chorwackich boiskach. Ostatni sezon w Koreańskim Jeonnam Dragons (obecnie przedostatni zespół ligi).
Spiranovic - obrońca mający za sobą występy w ligach: chińskiej, australijskiej, katarskiej, japońskiej i niemieckiej.
Odeszli:
Taggart, Torres
Moim zdaniem:
Glory nie zrobiło żadnych dużych ruchów na rynku. Dlatego, porównując z resztą zespołów to wróżę ciężki sezon zespołowi z Perth i raczej dolną część tabeli.

Newcastle Jets
Przybyli:
właściwie nie mam kogo tu wpisać. Bo co prawda są nowe nazwiska jak Ridenton, Jair czy Austin - ale nie ma co się na ich temat za bardzo rozpisywać.
Odeszli:
Rodriguez, Duncan, McGree
Moim zdaniem:
Jets było objawieniem poprzedniego sezonu. W tym, bez podstawowego bramkarza może być trudniej. Człon zespołu pozostał, ale uważam, że nie będzie już tego elementu zaskoczenia. Zdobywanie punktów będzie trudniejsze, a więc środek tabeli to będzie miejsce Jets na koniec sezonu zasadniczego.

Wellington Phoenix
Przybyli:
Kurto - nasz rodak, w poprzednim sezonie był zawodnikiem Rody. Jako, że Nixi stracili 3 bramkarzy - zapewne szybko wskoczy między słupki zespołu z Nowej Zelandii.
Kopczyński - wypożyczony z Legii Warszawa.
Nichols - pomocnik przybył na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej grał m.in w Perth, WSW czy japońskiej Cerezo Osace .
Mandi - Defensywny pomocnik, wcześniej podstawowy gracz drugoligowej, hiszpańskiej Almeria&#39;i.
Odeszli:
Kaludjerovic, Paracki, Italiano.
Moim zdaniem:
Latarnia ligowa. Przed Krishną i Durante ciążki sezon, żeby ten zespół jakoś grał - choćby i u siebie.

Brisbane Roar
Przybyli:
Mauk - znany nam z gry w City.
Taggart - ważny punkt Perth w poprzednim sezonie.
Lopez - hiszpański pomocnik, ostatnio grający w Sportingu Gijon (LaLiga2). Z tym, że grający to mocno powiedziane, bo sporą część sezonu leczył kontuzje.
Odeszli:
Maccarone, Franjic, Brown
Moim zdaniem:
To może być ciężki sezon dla Roar i coś wyżej niż 6 pozycja to będzie pewien sukces.
Podsumowując. Jak widzę sytuację w tym sezonie:
1. Victory - on the paper zdecydowanie najmocniejszy skład. Besart i Leroy odeszli, ale w ich miejsce są godni zastępcy.
2. City - jeżeli tylko Fornaroli będzie grał swoje to będzie to sezon zespołów z Melbourne
3. CCM - mogą skraść show i być objawieniem początku sezonu. Później pewnie będą systematycznie tracić - ale podium jest w zasięgu.
4. Sydney FC - To może być ciężki sezon dla zespołu z Sydney. Odeszli kluczowi zawodnicy. Co prawda został i Nikovic i Brosque, ale czy będzie komu strzelać?
5. WSW - doświadczony skład. Nie ma gwiazd - ale ogranie i doświadczenie może być tutaj mocnym punktem.
6. Jets - nazwiska z poprzedniego sezonu są... ale gra już nie będzie taka jak rok temu.
7. Roar - waleczność, waleczność, waleczność. Przed rokiem tego było jakby mniej - a jak będzie w tym roku? Mam z tym zespołem spory problem, ale stawiam ich za mocarzami z Melbourne czy Sydney i jednocześnie przed Perth i Adelaidą.
8. Perth - Castro i Keogh powinni pociągnąć zespół. Sam nie wiem czy będą przed Raor czy nie?... zespoły te grają zupełnie inny football - ale rywalizacja ligowa może być niezwykle wyrównana.
9. Adelaide - duże straty kadrowe - myślę będą widoczne od pierwszego meczu.
10. Phoenix - no cóż, szkoda tego zespołu z tym składem nie wróżę im zbyt wielu radości ze zdobycia 3 punktów.
A jak Wy sądzicie? jak będzie wyglądać ten sezon? i czy Bolt będzie miał kontrakt ;). Tak czy inaczej zapowiada się, to do czego liga nas zdążyła przyzwyczaić - nudy nie będzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
Do góry Bottom