>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Arkusz kalkulacyjny Excel

futro_z_kreta 41

futro_z_kreta

Użytkownik
Witam!
Chciałem z nowym rokiem zbudować jakiś przyzwoity arkusz kalkulacyjny pomagający prowadzić statystyki typów. Byc może było już kilka innych postów na ten temat ale publikowany przez moja osobe arkusz wydaje sie byc calkiem ciekawszy ;))
Do danych jakie wypisujemy nalezy:
Wydarzenie, typ, Kurs, Stawka oraz wynik.
Na samym początku wyznaczamy tylko środki z jakimi rozpoczynamy grac na dany miesiąc. Wynik podajemy jako &quot;poz&quot; w przypadku udanego typu oraz &quot;neg&quot; w przypadku przegranej.
Wszystkiego najlepszego i wielkich wygranych w Nowym Roku ;)
http://rapidshare.com/files/328426088/Typer.xls.html //Poniżej nowsze wersje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
futro_z_kreta 41

futro_z_kreta

Użytkownik
O, w takim razie jestem bardzo niedoświadczony w tym temacie ;)
Mógłbyś mi podać źródło w którym moje typy są podliczane, zestawiane bilansowo i podliczane w yieldzie? ;)
//edit:
Kolega chyba pomylił prowadzenie statystyk ligowych z własnymi typami. Najpierw proponuje zapoznanie się z tematem, później wyrażaniem opinii.
 
szczepek19 0

szczepek19

Użytkownik
Przejrzałem powierzchownie arkusz i pomysł jak najbardziej popieram, sam mam swój arkusz tylko zawiera pełno bajerków które mogą się komuś nie spodobać, bo robiłem go pod siebie dlatego go nie umieszczam nigdzie. Na pierwszy rzut oka czcionka do bani w kolumnie Wydarzenia - mało czytelna, ale to to tylko kosmetyka. Druga sprawa jest błąd w kolumnie K - Strata oblicza to tak : Kurs*stawka-stawka=strata, błąd arkusz powinien pobierać wartość komórki Stawka w momencie gdy w polu Wynik znajdzie się wyrażenie &quot;neg&quot;. Na razie tyle to tyle bo sylwek za pasem i czas wychodzić, ale jak znajdę chwilę to dalej potestuje arkusz i dam znać o ewentualnych rzeczach do poprawki. Pzdr
 
futro_z_kreta 41

futro_z_kreta

Użytkownik
Czcionka kwestia gustu ;) Fakt, mało czytelna ale nie sadze aby ta kolumna była najważniejsza. Dzieki za znalezienie błędu, faktycznie masz racje. -do poprawki.
//edit:
Arkusz przekształcony.
Zmiana polega na dodaniu:
- max 3 spotkań w kuponie.
- kilka dodatkowych statystyk
- poprawka błędu w kolumnie &quot;strata&quot;
- poprawka yieldu
Przypominam, do poprawnego działania w &quot;wyniku&quot; należy wpisywać &quot;poz&quot; bądź &quot;neg&quot;.
Arkusz posiada tylko jeden miesiąc, jeśli komuś się podoba- żaden problem. Wystarczy skopiować arkusz i zmienić nazwę miesiąca ;] Czekam na kolejne uwagi i sugestie..
(kiedyś można zastanowić się nad szeregiem wykresów ale nie widzę takiej potrzeby w fazie początkowego użytkowania ;P)
Pozdrawiam!
Wersja 2.c
http://rapidshare.com/files/329817265/Typer.c.xls.html
 
E 0

endrjuuu

Użytkownik
jak mozesz wrzuc to na inny server , moze byc hotfile albo sendspace bo z rapida nie idzie sciagnac ja mam caly czas jakies problemy ;D
 
futro_z_kreta 41

futro_z_kreta

Użytkownik
Excel 2003
Wer. 2d

Hotfile:
http://hotfile.com/dl/23513075/ec12352/Typer..c.xls.html
Sendspace:
http://www.sendspace.pl/file/3d8c90bf52e9e3e2f6e4fde

Komórki do edycji:
-Miesiąc
-Stan konta na początku
-Wydarzenia (w zależności od liczny; 1-3)
-Typ (w sumie do niczego nie służy)
-Kurs
-Stawka (reszta po przecinku, nie kropce ;))
-Wynik (&quot;poz&quot; lub &quot;neg&quot;)
Arkusz oblicza:
- ew. ZYSK (netto ;))
- ew. Stratę (wysokość stawki)
- możliwy zysk na czysto, czyli ew. ZYSK niezależny od poz i neg.
- I resztę ;)
Arkusz umożliwia podawanie max 3 wydarzeń w jednym kuponie. Sądzę ze nie ma sensu podawania większej ilości gdyż jest to raczej rzadkie zdarzenie. Zawsze w przypadku większej ilości wydarzeń można wpisać tylko 3 a odpowiednio wypełnić pola z liczbami.
Proszę o sugestie i nowe pomysły bo mi się nudzi ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dejan 0

dejan

Użytkownik
Witam ????
Arkusz świetny! ???? Właśnie takiego czegoś szukałem do prowadzenia statystyk (długopis mi się wypisał) ;)
Mam pytanie (a raczej prośbę) - czy dałoby się przy tym troszkę pomajstrować i dodać trochę więcej linijek, żeby było ich powiedzmy 500? Bo jak się gra po kilkanaście kuponów dziennie to 150 na miesiąc nie wystarczy ;)
Pozdrawiam ????
 
futro_z_kreta 41

futro_z_kreta

Użytkownik
W następnej wersji będzie 1000 ;)
Tylko wydaje mi się ze przy takiej ilości typów szybko zmęczysz się codziennym aktualizowaniem arkusza ;)
Mam zamiar jeszcze go przekształcić aby wyeliminować w jak największym stopniu problem długiego, skomplikowanego i meczącego wpisywania spotkań tak aby arkusz spełniał swoja funkcje w 100%. ;)
Czekam na kolejne sugestie.
//edit:
Tak z ciekawości spytam, bo właśnie bawię się nad nową wersją.. Powiadasz 500? Wychodzi ok. 16 kuponów dziennie ;);)
 
dejan 0

dejan

Użytkownik
A kiedy można spodziewać się tego z 1000 miejsc? ;)
Bez obaw, nie zmęczę się (musiałbyś zobaczyć moje zeszyty) ???? poza tym lubię prowadzić statystyki ;) A Twój arkusz byłby mi bardzo pomocny w kwestii estetycznej ;)
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
W następnej wersji będzie 1000 ;)
Tylko wydaje mi się ze przy takiej ilości typów szybko zmęczysz się codziennym aktualizowaniem arkusza ;)
Mam zamiar jeszcze go przekształcić aby wyeliminować w jak największym stopniu problem długiego, skomplikowanego i meczącego wpisywania spotkań tak aby arkusz spełniał swoja funkcje w 100%. ;)
Czekam na kolejne sugestie.
//edit:
Tak z ciekawości spytam, bo właśnie bawię się nad nową wersją.. Powiadasz 500? Wychodzi ok. 16 kuponów dziennie ;);)
nie spotkałem się jeszcze z typerem grającym 16 spotkan dziennie i prowadzącym statystyki :razz:
dla mnie te 150 to zdecydowanie za dużo.
tak czy siak kawał dobrej pracy... sam miałem coś takiego stworzyć na własny użytek ale Twoja praca spełnia wszystkie moje oczekiwania ????
dzięki
 
futro_z_kreta 41

futro_z_kreta

Użytkownik
Otrzymane punkty reputacji: +5
dejan 0

dejan

Użytkownik
Teraz jest super! Dokładnie o to chodziło! ????
Policzyłem ile mniej więcej miesięcznie puszczałem kuponów ostatnio, raczej nie przekraczałem 300, więc tyle miejsc powinno wystarczyć (a te 500 zaproponowałem w razie gdyby ktoś grał więcej niż ja) ;)
Świetna robota, wielki ✅ i wielkie dzięki :grin:
Pozdrawiam ????

P.S. Przyjrzałem się trochę dokładniej i mam 2 sugestie: nie dałoby się powrócić do poprzedniej kolejności wydarzeń? Tzn. 1,2,3 a nie 3,2,1? Chyba tak wygodniej było, chociaż to w sumie szczegół..
Ważniejsza druga rzecz: Jak już się wpisze zdarzenia i zapisze się dokument, to nie można ich już później edytować (blokada), np. wyniki i stawki można edytować, a zdarzeń już nie. Dałoby się coś z tym zrobić? To może być problem przy pomyłkach, rozumiesz.. Nie znam się na excelu, wiec pytam ;)
 
futro_z_kreta 41

futro_z_kreta

Użytkownik
Pierwszy problem moim zdaniem jest kwestia przyzwyczajenia.. Przy dużej ilości kuponów (zwłaszcza gdy grasz min 50% single) arkusz staje się łatwiejszy do rozczytania, przynajmniej wg mnie. Jeśli jeszcze komuś to nie odpowiada to proszę pisać, trochę długa zabawa a mały sukces takiej pracy ;)
Co do drugiego wątku, nie widzę problemu. Arkusz przetestowałem, zapisywałem itd- wszystkie komórki które nie są zablokowane pierwotnie podlegają edycji. Opisz problem dokl.
Dostrzegłem mały błąd w &quot;najwyższa stawka&quot;, jutro zaktualizuje pliki z postu powyżej.
Proszę się wyrażać z opiniami i sugestiami na forum ;)
 
dejan 0

dejan

Użytkownik
Pierwszy problem moim zdaniem jest kwestia przyzwyczajenia..
Spoko, zgadzam się, to kwestia przyzwyczajenia, nie ma problemu ????
Co do drugiego wątku, nie widzę problemu.
Chyba już wiem o co chodziło - jak się ręcznie wpisuje zdarzenia to jest ok, można później edytować.. A jak wrzucam zdarzenia skopiowane bezpośrednio z Betguna, to pojawia się później problem z edycją..

Daj znać jak wrzucisz ten arkusz z poprawionym błędem, ok? Wtedy będzie można ostatecznie wziąć sie za statystyki ;)
 
P 3

pajdan

Użytkownik
Spoko, zgadzam się, to kwestia przyzwyczajenia, nie ma problemu ????

Chyba już wiem o co chodziło - jak się ręcznie wpisuje zdarzenia to jest ok, można później edytować.. A jak wrzucam zdarzenia skopiowane bezpośrednio z Betguna, to pojawia się później problem z edycją..

Daj znać jak wrzucisz ten arkusz z poprawionym błędem, ok? Wtedy będzie można ostatecznie wziąć sie za statystyki ;)

Jak kopiujesz z Betgun to kliknij prawym--&gt;wklej specjalnie--&gt;tekst
 
krzysiultd 0

krzysiultd

Użytkownik
arkusz to podstawa, kazdy powinien zrobic swój samodzielnie, zeby najlepiej dostosowac go do swoich potrzeb, excel nie jest taki trudny, wystarczy znac kilka funkcji i można zrobić porządny arkusz który bedzie liczyl yield, skuteczność typów, średni kurs i takie tam ;]
 
S 1

steja

Użytkownik
futro_z_kreta,

arkusz - genialna sprawa! Naprawdę! Chwała za to, że Ci się chciało! Świetna robota.

Uwagi z użytkowania:
- skłaniam się w stronę tego co powiedział Dejan - odwrotna kolejność, nie 3,2,1 a 1,2,3 - sensowniej wg mnie
- ponownie - to co Dejan - jak zapiszesz zmiany w arkuszu, chcąc je edytować (wciśniej F2 na komórce) zawartość znika - spróbuj - zczaisz o co cho ????
- kolumna stawka - powyżej 1000,- ukazują się &quot;krzaczki&quot; (####), a szerkości nie można poszerzyć ;)

Na razie tyle.

Pzdr,
J.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Do góry Bottom