>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Artykuly prasowe i inne powiązane z finansami

P 95

piotrek_

Forum VIP
Pieniądz jako dług

Oto animowany film dokumentalny, wyjaśniający skąd biorą się pieniądze. Rzeczywistość wygląda makabrycznie.
Dla wielu krajów dług staje się coraz poważniejszym problemem, gdyż większość narodów, firm i osób prywatnych żyje na kredyt. Zaciągają coraz większe pożyczki i płacą niewyobrażalnie wysokie odsetki od czegoś, co nigdy nie istniało... Bo prawda jest taka, że nowoczesny system bankowy robi pieniądze z niczego. Proces ten jest prawdopodobnie najbardziej zdumiewającą sztuczką iluzjonerską jaką kiedykolwiek wynaleziono.
Polecam !!
http://www.youtube.com/watch?v=Ue_lzEIVhnE

Kolejne części można obejrzeć po wejściu na youtube, z tym problemu nikt nie powinien mieć . Nie będę tu wklejał wszystkich części.​
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
Upadłości firm w Polsce w 2010 roku


Nieznaczny spadek liczby bankructw poniżej poziomu z kryzysowego roku 2009.
W 2010 roku sądy ogłosiły upadłość 655 polskich firm. W kolejnych miesiącach drugiego półrocza obserwowaliśmy wyhamowanie wzrostu liczby upadłości, dzięki czemu rok zamknął się liczbą niższą od ubiegłorocznej o 5,2 proc. Wynik ten jest jednak o blisko 60 proc. wyższy niż w przedkryzysowym roku 2008 (411 upadłości).

Ubiegły rok charakteryzowała stopniowa poprawa dyscypliny płatniczej i zmniejszanie skali opóźnień płatności. Statystyki pokazują, że zjawisko upadłości przestało się nasilać, jednak problemy przedsiębiorców, szczególnie w niektórych branżach, jeszcze nie zniknęły.
Wzrost upadłości w budownictwie utrzymuje się. W ciągu 12 miesięcy 2010 roku sądy ogłosiły upadłość 98 przedsiębiorstw zajmujących się pracami budowlanymi, co oznacza wzrost o 20 proc. r/r.
W minionym roku odsetek postępowań upadłościowych z możliwością zawarcia układu – utrzymujący się w dwóch przedkryzysowych latach na poziomie około 15 proc. – wzrósł do blisko 18 proc. W porównaniu z rokiem 2009 – kiedy bankrutowały licznie duże przedsiębiorstwa – w ubiegłym roku niewypłacalność stała się udziałem coraz większej liczby małych firm.


Jak chcecie przeczytać więcej zapraszam TUTAJ.
 
Baqu 690,8K

Baqu

Forum VIP
między innymi dlatego nigdy nie będę grał na GPW...

Jak sprzedać psa za milion złotych?

Kojarzone z Mariuszem Patrowiczem spółki Fon i Atlantis planują wnieść znaczący wkład w dziedzinie rozwoju inżynierii finansowej. Korzystać będą przy tym z góralskiej myśli ekonomicznej. Czytelnicy bloga pamiętają zapewne opowiadanie o góralu, który chciał sprzedać psa za milion złotych. Udało się mu przeprowadzić transakcję. Za wartego milion złotych psa otrzymał od innego górala dwa koty warte 500 000 złotych każdy...

▶ http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/02/21/jak-sprzedac-psa-za-milion-zlotych/

i czekam na rozwój wydarzeń
 
Baqu 690,8K

Baqu

Forum VIP
kolejny tekst od Trystero, cóż nic nie poradzę, gdyż ten na prawdę świetny

Amerykański podatnik zapłacił 147 mln USD brazylijskim rolnikom by mógł płacić 1,5-4 mld USD amerykańskim rolnikom

Pamiętacie historię o plastikowych wieszakach w USA? Grupka wpływowych, bogatych kapitalistów, którzy posługując się populistyczną retoryką odwołującą się do ochrony lokalnych miejsc pracy wpłynęła na rząd by ten wprowadził przepisy, których koszty poniosą miliony konsumentów. Amerykański rząd wprowadził cła ochronne na import plastikowych wieszaków z Chin.

http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/06/20/amerykanski-podatnik-zaplacil-147-mln-usd-brazylijskim-rolnikom-by-mogl-placic-15-4-mld-usd-amerykanskim-rolnikom/

polecam też komentarze
 
Baqu 690,8K

Baqu

Forum VIP
http://drogadowlasnegom.blogspot.com/2011/06/polisy-inwestycyjne.html

Ten wpis to memento i przestroga dla osób które chciałyby inwestować w TFI poprzez „doradców finansowych”. Jest to opis praktycznego i krystalicznego zastosowania tzw „technik sprzedażowych” przez naganiaczy. Najpierw próba dezawuacji krytycznego wpisu autora za pomocą pseudo specjalistycznego języka, roztoczenie wizji niebotycznych zysków, pokazanie „mocnych stron” syfu jakim jest unit link za pomocą „języka korzyści”, po reakcji – w tym mojej- najpierw quasi merytoryczna dyskusja, następnie próba wyśmiania i gdy już zabrakło „argumentów” cisza. W końcu zgodnie z zasadami sprzedaży i manipulacji na każdego ma się określony czas, jeśli nie uda się wcisnąć „produktu” należy sobie odpuścić i poszukać innego jelenia, który kupi bajki. Swoja drogą ciekawe jak obecnie „doradcy finansowi” reklamowaliby swoje „usługi i produkty”, czyżby znowu nieśmiertelny „długi horyzont inwestycji”?

 
Baqu 690,8K

Baqu

Forum VIP
Węgrzy od 1 stycznia 2012 roku będą mieć najwyższą stawkę podatku VAT w Unii Europejskiej. Węgierski parlament zatwierdził wniosek rządu o podniesienie tego podatku od przyszłego roku z 25 do 27 procent. Okazuje się że taki poziom jest legalny w Unii Europejskiej.

http://www.timesofmalta.com/articles/view/20111122/world/hungary-raises-vat-tax-to-highest-in-europe.395041

http://www.reuters.com/article/2011/09/21/hungary-vat-idUSL5E7KL66420110921

ktoś nadal chce drugi Budapeszt ?
 
Baqu 690,8K

Baqu

Forum VIP
Zarobił w miesiąc 1450 proc. Zwykli ludzie chcą mu oddać swój majątek.​


Ukrywa się pod pseudonimem, bo jest nagabywany przez rzesze ludzi, którzy chcą oddać mu w zarządzanie swoje pieniądze. &quot;MSZ&quot; wygrał konkurs Bossa FX osiągając zwrot z inwestycji na poziomie 1450 proc. Jakie są jego recepty na sukces i prognozy na przyszły rok?

Ireneusz Sudak: Wiemy już, ile wyniósł pana rekordowy zysk - 1 tys. zł własnych pieniędzy wypracował pan 15,5 tys. zł, czyli 1450 proc. A pamięta pan największą stratę?

MSZ : Największą stratę zanotowałem w tym roku - 300 proc. zainwestowanego kapitału. Zaskoczyła mnie kolejna fala greckiego kryzysu i trzymałem zbyt długo otwarte pozycje na kontraktach terminowych na WIG20.

Kiedyś strata wywoływała u mnie frustrację, obrażałem się na rynek, szukałem winy wszędzie poza sobą i - na jakiś czas przestawałem się inwestowaniem interesować. Dziś wiem, że każda taka porażka jest dobrą szkołą i lekcją inwestowania. Trzeba przeanalizować to, co się zrobiło, określić błędy i starać się unikać ich w przyszłości. Mam specjalny kajet, gdzie zapisuje spostrzeżenia i wnioski. Jest to moje zarządzanie ryzykiem i sposób na doskonalenie siebie.

Chyba niewiele osób jest na tyle racjonalnych. Podobno statystycznie inwestor indywidualny traci wszystkie zainwestowane środki na rynku forex po trzech miesiącach...

- Rynek forex i kontraktów terminowych - w zasadzie wszędzie tam, gdzie można posługiwać się dźwignią finansową - to są rynki szybkie. Osoby bez doświadczenia kuszone są pokusą dużego zysku i nie zawsze widzą ryzyko straty. Na przykład w trakcie konkursu jeden z graczy stracił wszystkie swoje pieniądze w zaledwie dwie i pół godziny od momentu rozpoczęcia. Osoba, która nie ma albo nie chce mieć świadomości ryzyka - przegrywa.

Co robić, żeby nie przegrać?

- Panowanie nad emocjami jest kluczową rolą w inwestowaniu. Jeśli jest się chorym, zdekoncentrowanym, przemęczonym, wypalonym... lepiej dać sobie spokój. Moje największe porażki zdarzały się właśnie wtedy, kiedy coś rozpraszało moją uwagę.

Mam swój inwestycyjny dekalog, takie dziesięć przykazań inwestora. Jedna z zasad to stosowanie parytetu 50/50 dla czasu, kiedy jesteśmy zaangażowani na rynku i poza nim. Spojrzenie na rynek i jego otoczenie nieobciążone otwartą pozycją jest bardziej racjonalne i pozwala lepiej ocenić inwestycyjne szanse i ryzyka. Jeśli patrzymy na rynek z perspektywy zaangażowanego kapitału, pewne racjonalne argumenty do nas nie trafiają. Widzimy tylko te przesłanki, które nam sprzyjają. Brakuje obiektywizmu.

Codzienna obserwacja zachowania rynku, dodaje wprawy i inwestycyjnej intuicji. Aby wygrać, trzeba ta intuicje w sobie wyrobić poprzez trening i nabieranie doświadczenia. W trakcie konkursu bardziej niż zwykle skupiałem się na obserwowaniu danych, czytanie analiz itp. Ale nie popadajmy w przesadę. Nikt nie śledzi rynków 24 godziny na dobę, a jeśli nawet, to prowadzi zwykle do przemęczenia i w konsekwencji do ponoszenia strat.

Jak wyglądały początki?

- Rynkiem kapitałowym i ogólnie inwestycjami zainteresowałem się w 1994 roku. W tamtych pionierskich czasach niemal wszystkie inwestycje były spektakularne i dawały duży zyski. Otrzeźwienie przyszło po emisji akcji Banku Śląskiego i krachu w latach 90.

Jedną z moich najlepszych inwestycji były akcje KGHM, które kupiłem, kiedy były po 10 zł, i papiery Stalproduktu. KGHM mimo ostatnich spadków i tak jest cały czas bardzo wysoko w porównaniu do tego, jak było jeszcze parę lat temu.

Skoro ma pan smykałkę do inwestowania, może warto zacząć zająć się tym zawodowo?

- Inwestowanie to dla mnie hobby. Mam swoją stałą pracę. Co prawda zgłaszają się do mnie osoby, które chcą mi oddać swoje pieniądze w zarządzanie. Odmawiam. Nie jestem profesjonalistą ani nie mam na to czasu. Uważam, że powinny się tym zajmować odpowiednie instytucje, a w nich odpowiednio przeszkolone osoby, zawodowcy.

W nadchodzącym roku będziemy bogatsi czy biedniejsi?

- Trudno powiedzieć, ale jestem optymistą. Wierzę, że strefa euro weźmie się w końcu w garść, że zostaną stworzone mechanizmy, które wyprowadzą Europę z kleszczów długu i że rynek się uspokoi. W mojej ocenie w pierwszej połowie roku indeksy będą piąć się w górę - o ile oczywiście nie wydarzy się żadna globalna katastrofa.

 
Baqu 690,8K

Baqu

Forum VIP
A w Hiszpanii ciśnienie rośnie

Rośnie im ciśnienie krwi z powodu spadku ciśnienia w systemie finansowym/bankowym (czyli spadku ilości pieniądza w systemie bankowym). Chociaż rządowi ostatnio udało im się korzystnie ulokować nowa emisję obligacji dobrze nie jest. I może być tylko gorzej. Szerzej pisze o tym Kryzys Blog Instytutu Misesa
Rozwój sytuacji przewiduje na swoim blogu Gonzalo Lira. Zakłada on, że Hiszpania zrealizuje u siebie scenariusz argentyński z 2001r czyli: wyjdzie ze strefy Euro, wprowadzi starą walutę (z automatu przewalutuje wszystkie oszczędności bankowe na nową walutę) a następnie ją zdewaluuje nawet o 80%.
Termin realizacji: szybciej niż się spodziewasz

Konsekwencje takiego zajścia dla nas Polaczków: złoty w dół, gospodarka w dół, giełda w dół, inflacja w górę, oprocentowanie kredytów w górę, oprocentowanie obligacji w górę, bezrobocie w górę.
Ale na razie nie martwmy się tym za kila tygodni będziemy mieli EURO a później w powiecie Londyńskim Igrzyska.
Jakoś to będzie.

 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
Amber Gold
Lokaty: Tysiące Polaków wplątanych w piramidę finansową?
Amber Gold, której zaufało już kilkadziesiąt tysięcy osób, spędza sen z powiek finansistom, pisze &quot;Rzeczpospolita&quot; i cytuje przedstawiciela jednego z TFI, według którego schemat działalności tej spółki to klasyczna piramida finansowa.

Gazeta podaje przykład: klient Amber Gold, który otworzyłby trzymiesięczną Lokatę w Złoto Plus na początku marca, zarobiłby gwarantowane 11,2 proc. w skali roku, a więc ponad 3,5 proc. w ciągu trzech miesięcy. Jak to możliwe, skoro w tym okresie cena złota wyrażona w złotych wzrosła tylko o 2 proc.
Niemożliwe, odpowiada ekspert, który twierdzi, że na spłatę zapadających lokat wraz z odsetkami firma przeznacza pieniądze z lokat dopiero co założonych, kończących się później. Interes się kręci, dopóki do systemu napływają pieniądze. Kiedy klienci przestaną wpłacać, Amber Gold nie będzie miał z czego oddać tym, którzy lokaty już pozakładali.

&quot;Rz&quot; przypomina, że współwłaściciel spółki Marcin Plichta był w przeszłości skazany prawomocnym wyrokiem za przywłaszczenie mienia. Działalność Amber Gold nie podoba się Komisji Nadzoru Finansowego, która złożyła do prokuratury zawiadomienie, że bez licencji są wykonywane czynności bankowe. Śledczy czekają na opinię biegłego.
Spółka nie składa sprawozdań finansowych w Krajowym Rejestrze Sądowym, do czego jest zobowiązana przepisami prawa. &quot;Rz&quot; twierdzi też, że nie wiadomo, ile Amber Gold ma złota na pokrycie roszczeń klientów, ani gdzie ten kruszec jest zdeponowany.

http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/lokaty-tysiace-polakow-wplatanych-w-piramide-finansowa,1816798
Większość piramidek w sieci jest robiona na tym samym schemacie(przez tych samych właścicieli), jeśli strona jest w miarę wiarygodnie napisana, idzie za tym reklama w sieci, jest duża szansa że kilka miesięcy podziała. Jest sporo osób które śledzą &quot;rynek&quot; piramidek, niejako je &quot;rozkręcają&quot; polecając na forach, dając zarobek tym którzy się orientują o co biega(i czytują fora jak te w/w), niestety cała reszta nieświadoma że 10-20% miesięcznie to kosmos, traci całą kasę.
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
&quot;Wałek dziesięciolecia&quot; a w mediach dziwna cisza.
Do poczytania:
Proszę osoby którym nie wypłacono pieniędzy o zamieszczanie tej informacji w komentarzach – wraz z podaniem kwoty zatrzymanej przez AmberGold oraz pozostawieniem adresu e-mail.
Dane te pozwolą oszacować skalę oraz przydadzą się do kontaktu w razie (ewentualnego) pozwu zbiorowego i postępowania prokuratorsko-sądowego.
http://kancelariakrakow.com/blog/?p=256
 
Do góry Bottom