>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Cincinnati - 13.08-20.08.2017

Status
Zamknięty.
canabis 2,5K

canabis

Użytkownik
Kontinen/Peers vs Harrison/Venus Over 21g @1,68 1xbet✅

Coś czuje że, to może być dość wyrównany pojedynek. Pomimo że, para Kontinen/Peers są tutaj oczywiście mocnymi faworytami. Ale nie ma co się dziwić bo na ten moment to jest jedna z najlepszych par w turze. Na Wimbledonie doszli do półfinału, a później wygrali turniej w Waszyngtonie na twardej nawierzchni! Harrison/Venus powoli wracają na dobre tory. Bo ostatnie ich turnieje kończyły się na 1r. Oni nie są pachołkami, świadczy o tym wygrana na French Open. Obie pary zawodników mają doskonały serwis oraz piekielnie dobrze grają przy siatce. Na papierze faworyt jest oczywisty ale ja myślę że, para Harrison/Venus po tym co prezentują w tym turnieju mogą się postawić a może ugrać coś więcej. Ja decyduje się na over gemów, bo naprawdę myślę że, przynajmniej jeden set będzie dłuższy a następny dopełni formalność i typ wejdzie !
 
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Isner - Donaldson over 10,5 w 1 secie @2,1✅ STS
TB w 1 secie @2,5✅
Jared ostatnimi czasy dobra forma. Widac znaczny progres w jego grze. Dysponuje dobrym podaniem, potrafi posłac po kilka asów w meczu i to w ważnym momencie. Od Wimbledonu gdzie doszedł do trzeciej rundy i przegrał z Thiemem przez brak doświadczenia jego gra i wyniki napawają optymizmem. Donaldson wie doskonale że jeżeli chce liczyć na wygranie seta lub meczu musi pilnować swojego podania bo utrata serwisu może oznaczac przegranie seta przy tak dobrze dysponowanym Isnerze. Skoro Tiafoe potrafił doprowadzić do tb z Johnem to Jared który dla mnie w obecnej formie jest lepszym graczem nie powinien łatwo sprzedac skóry i napsuć Isnerowi sporo krwi w tym meczu.
 
canabis 2,5K

canabis

Użytkownik
Thiem vs Ferrer Typ: Thiem win @1,51 1xbet⛔

Szczerze ? Moim zdaniem Ferrer nie wytrzyma fizycznie tego pojedynku. On musi być wyczerpany, zwróćcie uwagę ile pojedynków stoczył on a ile Thiem. David zagrał dwa razy więcej spotkań od Dominica w ciągu dziesięciu czy tam jedenastu dni z czego to aż, pięć razy grał trzy sety !! Nie wiem czy bierzecie takie rzeczy pod uwagę ale dla mnie to jest piekielnie istotne. Tym bardziej że, on ma swoje lata. Oglądałem obu w tym turnieju i zdecydowanie bardziej mnie przekonuje Thiem, ty bardziej że, miał bardziej niewygodnych rywali bo Foggini czy Mannarino są bardziej wymagającymi zawodnikami niż, Tipsarevic, Busta czy Johnson. Może jedynie Steve coś ogarnia na tych kortach. Jak dla mnie Thiem się lepiej tutaj pokazał, nie jest tak zajechany jak Ferrer. Ostatni raz Dominic gładko wygrał na glinie. Dla mnie to zdecydowanym faworytem jest austriacki tenisista.
 
G 1,5K

gaevicisti

Użytkownik
Przecież Busta &gt; Mannarino i obecnie także &gt; Fognini. Fognini gdy gra swój najlepszy tenis to jest oczywiście lepszym grajkiem od Hiszpana, ale dla Thiema to on nie był rywalem. Także pokonanie przez Ferrera Busty to jest duży wyczyn, większy niż pokonanie Fogniniego moim zdaniem i większym, niż pokonanie Mannarino, nawet pomimo jego formy ostatnimi czasy. Do tego Steve u siebie na hardzie zawsze groźny, ale nie wiem, jak zagrał, bo nie oglądałem tego spotkania. Jedyny przeciwnik z tej trójki, który odstaje wyraźnie od wszystkich czterech pozostałych, to Tipsarevic, który jest już cieniem samego siebie (tak jak Ferrer w pierwszej części sezonu zresztą).

Thiem powinien wygrać, ale to wcale nie musi być takie łatwe spotkanie. Ferrer urodzony w hiszpańskim słońcu raczej lepiej znosi upały niż Austriak, chociaż fakt, że zmęczenie może ogrywać tu kluczową rolę. Niemniej Ferrer na pewno powalczy i z tego względu proponuję bet, który wydaje się prawdopodobny przy tych warunkach.

Ferrer 1. set @2,25 ✅
i za drobne Ferrer wygra pierwszy set/przegra mecz @7,25 ⛔

forbet

Ferrer wrócił. Zagrał dziś KOSMOS. Pięknie patrzeć na powrót jednego z najlepszych tenisistów ostatniego dziesięciolecia. Vamos!
 
filipek1996 1,3K

filipek1996

Użytkownik
Przecież Busta &gt; Mannarino i obecnie także &gt; Fognini. Fognini gdy gra swój najlepszy tenis to jest oczywiście lepszym grajkiem od Hiszpana, ale dla Thiema to on nie był rywalem. Także pokonanie przez Ferrera Busty to jest duży wyczyn, większy niż pokonanie Fogniniego moim zdaniem i większym, niż pokonanie Mannarino, nawet pomimo jego formy ostatnimi czasy. Do tego Steve u siebie na hardzie zawsze groźny, ale nie wiem, jak zagrał, bo nie oglądałem tego spotkania. Jedyny przeciwnik z tej trójki, który odstaje wyraźnie od wszystkich czterech pozostałych, to Tipsarevic, który jest już cieniem samego siebie (tak jak Ferrer w pierwszej części sezonu zresztą).
Thiem powinien wygrać, ale to wcale nie musi być takie łatwe spotkanie. Ferrer urodzony w hiszpańskim słońcu raczej lepiej znosi upały niż Austriak, chociaż fakt, że zmęczenie może ogrywać tu kluczową rolę. Niemniej Ferrer na pewno powalczy i z tego względu proponuję bet, który wydaje się prawdopodobny przy tych warunkach.
Ferrer 1. set @2,25 ✅
i za drobne Ferrer wygra pierwszy set/przegra mecz @7,25 ⛔
forbet
Ferrer wrócił. Zagrał dziś KOSMOS. Pięknie patrzeć na powrót jednego z najlepszych tenisistów ostatniego dziesięciolecia. Vamos!
Ja rozumiem,że oglądamy spotkania tenisowe, ale z całym szacunkiem, jeżeli nie widzisz, który gracz obecnie wszedł na &quot;ciemną&quot; stronę sportu to nie widzę sensu pisania o &quot;zmęczeniu&quot;. Ferrer najwidoczniej odpuścił melanż i wrócił na właściwe tory, Kyrgios według mnie jest czysty, ale Isner wraz z Ferrerem to pewniaki. Śmigają na dopingu i dla mnie to jest żałosne, bo jako osoba uprawiająca sport całe życie czuje się zażenowany faktem, że ludzie odpowiedzialni za to odpuszczają, niech powiedzą otwarcie i rzucą na przykładową olimpiadę samych grajków jawnie stosujących doping, ja chętnie pogram over, bo obecne to jest oszustwo i plucie w twarz fanom tenisa.
 
qarny 2,1K

qarny

Użytkownik
Isner - Dimitrov

Ludzkie, ładujemy pieniądze w Bułgara póki kurs fajny! ????
A tak serio... Grzegorz Dimitrov wraca na właściwe tory. Przede wszystkim chce mu się znów na tym turnieju. Z Del Potro - zagrał klasa. Wczoraj z Sugita, gdzie wielu myślało nad wyrównanym pojedynkiem - też zagrał klasa. Po prostu gość szykuje formę na US Open i z każdym meczem będzie lepszy. A u Dimitrova musi być forma. Jak jest forma to on sam psychicznie dobrze się czuje i gra elegancko, wychodzą mu bekhendy po linii itd. Na przeciwko reprezentant gospodarzy - John Isner. Szacunek, że doszedł do półfinału, ale moim zdaniem skończy się tutaj jego udział w tym turnieju. Isner na tym turnieju to na palcach jednej ręki, no może dwóch, można policzyć jego dobre zagrania prócz serwisu. W 3 spotkaniach miał taje w pierwszym secie i je wygrywał. Ale miał mało doświadczonych rywali i po prostu po porażce w pierwszym secie, rywale jakby się podłamywali psychicznie. Na pewno Dimitrov będzie bardziej skoncentrowany i uważam, że jak dojdzie do taja to on to wygra. Przypomnę, że Isner nabił ostatnio bilans meczami w Atlancie, gdzie rywalom albo się za bardzo nie chciało, albo byli po prostu słabsi. Potem wylosował Del Potro w Montrealu i skończyło się 2:0 dla Argentyńczyka ????
Logika nakazuje myśleć: Isner w formie przegrał z Del Potro 2:0, a Dimitrov w formie wygrał z Delpo 2:0. Czas na zwycięstwo Grzegorza nad Johnem 2:0 ???? - oczywiście żartuje, mecz meczowi nierówny.
Ale tak jak pisałem. Widząc mecze obu panów w Cincinnati idę w stronę Bułgara.

Dimitrov, Grigor @1.70

✅ ✅ ✅

Grande Grzegorz!!!
Strzał z bekhendu w taju drugiego seta przy stanie 10:9 dla Johna... No proszę państwa, jak najlepsze uderzenie Federera. Klasa
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
forehand39 574

forehand39

Użytkownik
Ja rozumiem,że oglądamy spotkania tenisowe, ale z całym szacunkiem, jeżeli nie widzisz, który gracz obecnie wszedł na &quot;ciemną&quot; stronę sportu to nie widzę sensu pisania o &quot;zmęczeniu&quot;. Ferrer najwidoczniej odpuścił melanż i wrócił na właściwe tory, Kyrgios według mnie jest czysty, ale Isner wraz z Ferrerem to pewniaki. Śmigają na dopingu i dla mnie to jest żałosne, bo jako osoba uprawiająca sport całe życie czuje się zażenowany faktem, że ludzie odpowiedzialni za to odpuszczają, niech powiedzą otwarcie i rzucą na przykładową olimpiadę samych grajków jawnie stosujących doping, ja chętnie pogram over, bo obecne to jest oszustwo i plucie w twarz fanom tenisa.
Większej głupoty na forum ostatnio nie bylo niz to co napisałeś także brawo, mamy zwycięzcę!
To, że przegrywasz pieniądze bo Ci typ nie wszedł nie jest równoznaczne z tym że rywal gra na dopingu????
Jako &quot;fan&quot; tenisa powinieneś umieć przegrywać, a nie wylewasz żale na forum ze swoimi &quot;teoriami mądrości&quot; kto bierze a kto nie.
Do moderatorów : takie rzeczy zasmiecaja forum i wprowadzają ludzi w błąd,proszę o skasowanie postu który cytuję.
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Murray/Soares-Kubot/Melo 2-0
Kubot/Melo 1.90 MarathonBet
⛔
Trochę dziwna ocena sytuacji według mnie. Ten sezon nieudany dla Jamiego i Bruno. Patrząc z perspektywy ich współpracy, gdzie potrafili wygrywać AO, czy zachodzić daleko w USO, to ich forma jest słaba. Tutaj ograli PCB z Dasco i Rojerów, więc to nie jest jakiś wielki wyznacznik, ponieważ Jean-Julien i Horia również od dłuższego czasu nie pokazują nic wielkiego. Kubot z Melo wręcz przeciwnie. Kosmiczny sezon na trawie. Na amerykańskim hardzie już nie tak rewelacyjnie, ale przecież dalej utrzymują swoją dobrą dyspozycję. W Montrealu przegrali już w pierwszym meczu, więc mieli trochę czas na spokojny trening. Tutaj dwa zwycięstwa i o ile pierwsze z Miszą i Schwartzmanem nic nie znaczy, to wczorajsze ogranie Dodiga z Bopanną, gdzie w pierwszej partii zniszczyli ich 6-1 jest dla mnie już jakimś wyznacznikiem. Utrzymują dobrą dyspozycję w dłuższym okresie. Ich wielkim atutem jest return, a i w dłuższych wymianach potrafią przechodzić z defensywy do ataku. Na serwisie nie zawsze jest kolorowo, ale nadrabiają to wspomnianymi aspektami. Do tego dochodzi h2h. Dwa mecze w tym roku, oba na amerykańskim hardzie i oba wygrane przez Łukasza i Marcelo. W obliczu formy obu par widzę tutaj faworytów w Klapkach, więc przy wyrównanych kursach nie pozostaje nic innego, jak pójść w stronę pary polsko-brazylijskiej.
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Isner - Dimitrov
Ludzkie, ładujemy pieniądze w Bułgara póki kurs fajny! ????
A tak serio... Grzegorz Dimitrov wraca na właściwe tory. Przede wszystkim chce mu się znów na tym turnieju. Z Del Potro - zagrał klasa. Wczoraj z Sugita, gdzie wielu myślało nad wyrównanym pojedynkiem - też zagrał klasa. Po prostu gość szykuje formę na US Open i z każdym meczem będzie lepszy. A u Dimitrova musi być forma. Jak jest forma to on sam psychicznie dobrze się czuje i gra elegancko, wychodzą mu bekhendy po linii itd. Na przeciwko reprezentant gospodarzy - John Isner. Szacunek, że doszedł do półfinału, ale moim zdaniem skończy się tutaj jego udział w tym turnieju. Isner na tym turnieju to na palcach jednej ręki, no może dwóch, można policzyć jego dobre zagrania prócz serwisu. W 3 spotkaniach miał taje w pierwszym secie i je wygrywał. Ale miał mało doświadczonych rywali i po prostu po porażce w pierwszym secie, rywale jakby się podłamywali psychicznie. Na pewno Dimitrov będzie bardziej skoncentrowany i uważam, że jak dojdzie do taja to on to wygra. Przypomnę, że Isner nabił ostatnio bilans meczami w Atlancie, gdzie rywalom albo się za bardzo nie chciało, albo byli po prostu słabsi. Potem wylosował Del Potro w Montrealu i skończyło się 2:0 dla Argentyńczyka ????
Logika nakazuje myśleć: Isner w formie przegrał z Del Potro 2:0, a Dimitrov w formie wygrał z Delpo 2:0. Czas na zwycięstwo Grzegorza nad Johnem 2:0 ???? - oczywiście żartuje, mecz meczowi nierówny.
Ale tak jak pisałem. Widząc mecze obu panów w Cincinnati idę w stronę Bułgara.
Dimitrov, Grigor @1.70
Ciągle piszesz o pojedynkach z Delpo jako wyznacznikach ale chyba widziales mecz Dimitrova z JMDP i to jak umierał fizycznie na korcie Argentynczyk pod koniec meczu, po kilku straconych brejkpojntowych szansach ???? Tam był mecz nie o to kto lepszy ale o to kto przeżyje.
 
qarny 2,1K

qarny

Użytkownik
Ciągle piszesz o pojedynkach z Delpo jako wyznacznikach ale chyba widziales mecz Dimitrova z JMDP i to jak umierał fizycznie na korcie Argentynczyk pod koniec meczu, po kilku straconych brejkpojntowych szansach ???? Tam był mecz nie o to kto lepszy ale o to kto przeżyje.
Nie zgadzam się, że ciągle o tym piszę :p
Rzuciłem to jako taka luźna dygresję. Mecz meczowi nierówny. Dimitrov zagrał wczoraj na swoim najlepszym poziomie z Sugita i mimo, że to przeciwnik słabszy od Isnera to zdecydowanie można było zauważyć solidność w zagraniach Bułgara.
A trochę w tym prawdy jest, że może być to wyznacznik. Dlaczego? Ano dlatego, że mecz Dimitrova z Delpo był dokładnie o tej samej godzinie co dzisiaj Dimitrova z Isnerem. To kolejny handicap w stronę Bułgara. Wie już z czym to się je i jak się przygotować do upałów i wilgotności. A jeszcze inna sprawa to chyba nie trzeba mówić, że z dwójki Isner Dimitrov to właśnie ten drugi jest lepszy kondycyjnie ????
 
kriss_7 290

kriss_7

Użytkownik
Nie zgadzam się, że ciągle o tym piszę :p
Rzuciłem to jako taka luźna dygresję. Mecz meczowi nierówny.
A trochę w tym prawdy jest, że może być to wyznacznik. Dlaczego? Ano dlatego, że mecz Dimitrova z Delpo był dokładnie o tej samej godzinie co dzisiaj Dimitrova z Isnerem. To kolejny handicap w stronę Bułgara. Wie już z czym to się je i jak się przygotować do upałów i wilgotności. A jeszcze inna sprawa to chyba nie trzeba mówić, że z dwójki Isner Dimitrov to właśnie ten drugi jest lepszy kondycyjnie ????
Wielkim &quot;znawcą&quot; tenisa nie jestem, ale oglądałem wczoraj mecz jednego i drugiego i też poszedłem w stronę Bułgara, Isner wygląda na zmęczonego ;)
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Co do meczu Isner - Dimitrov to kursy wystawione prawidłowo, tam o wygranej może zadecydować jedna piłka w tie-breaku. Jaś nie stracił jeszcze swojego podania w Cincinnati, ba - rywale w czterech meczach mieli zaledwie cztery okazje na przełamanie serwisu. Dimitrov często ma krótsze lub dłuższe przestoje, gdzie psuje proste piłki, a w takich pojedynkach na styku może to okazać się kluczowe. Over 10,5 gemów w pierwszym secie @1,80 ✅ wydaje się być lepszym betem niż typowanie zwycięzcy.
 
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Nadal uwazam,ze Isner dzis wygra. 2.1 Fortuna.
Dzis sobota, w sobote najwiecej jest niespodzianek. Spojrzmy na Pliskova, kazdy w nią ładował aż bolało a tu Mugu moze zamknac zaraz mecz w dwu krótkich setach. Dzis też wielu na świecie ładowało w Dimitrova a Isner zamknie to w dwu setach jak to juz kiedys w ich pojedynku sie zdarzyło. Grać przeciw masówce, niby wydaje sie , ze Dimi na spokojnie powinien wygrac, bo tez ogladalem jego mecze i wyglada fantastycznie , no ale buki nie są głupie, tenis to jest byznes i nie bedzie żadną niespodzianką jak Big John znajdzie sie w finale z Ferrerem ?? Tutaj kurs 2.9 Fortuna też wyglada nieźle, patrząc na chorą głowę Nicka i solidny turniej w wykonaniu hiszpana.
Dzis jednak buki nie zrobily maniany.. Wygrali faworyci : Nick,Dimi i Halep, jedyna mina to Pliskova olała mecz z Muguruza,dostajac wyrazne baty.
 
H 124

hrotan

Użytkownik
Dziś gram przeciw logice.
Dimitrov złapał formę i gra naprawde dobrze. Lopez, del Potro, Sugita odprawieni. I wydawać by się mogło, że dzisiaj to samo zrobi z Isnerem ALE Isner gra u siebie, Isner dał rywalom tylko 4 szanse na BP i tylko DWA RAZY stracił podanie przy tie-breaku.

Ja to biorę bo mam nadzieję że Big John dzisiaj zaskoczy.

Isner @2,16 eFortuna ⛔⛔⛔

Kolejny mój typ idzie na Ferrera. Nie doceniłem go w meczu z Thiemem gdzie dałem, że Thiem ugra 1 seta. Ferrer gra bardzo agresywnie na tym turnieju i widać, że wraca do genialnej formy. Tutaj stanie na przeciwko niezrównoważonego Kangura. Wystarczą 2-3 bardzo dobre gemy w wykonaniu Ferrera aby takiego Kyrgiosa wyprowadzić z równowagi i Ferrer jest w stanie to zrobić, a tak duży kurs jest ogromnym value

Ferrer @2,92 eFortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
na Ferrera 2.92 a właściwie ok 2.5 po podatku to jest śmiech na sali a nie żadne Value, Ferrer jak ugra seta to jest max, w co i tak nie wierze, duża różnica jeśli chodzi o siłę, serwis, żeby Ferru ze swoim przebijanym stylem coś ugrał to Kangur by się musiał położyć, skoro Nadal nie dał rady, to Ferru ma dać, Thiem to żaden wyznacznik bo jego gra na hardzie to jakaś komedia.

Nick Kyrgios -1.5 sets (Asian) @2.23 Pinnacle
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Albo wiecie co znalazlem ciekawszy bet. Wiele w Cincinnati mamy rewanzy: Mugu ogrywa Pliskova, Halep ogrywa Konte za Wimbledon, Kubot /Melo przegrywaja z parą Murray/Soares, wczoraj Dimitrov zrewanzowal sie Isnerowi za Miami.
To wychodzi na to,ze dzis Kyrgios zrewanzowac sie powinien Dimitrovowi. Ich ostatni mecz Nick przegral w 3 secie w Tie-breaku.
ZA dimitrovem przemawia:
swietna forma
rowna,solidna gra i na FH i na BH i slajsami
utrzymuje serwis na spokojnie
Za Nickiem:
chęć rewanżu
jak na niego tez wyglada regularnie w tym turnieju
zaskakujace uderzenia
trzyma serwis
i rowniez jest zmotywowany w tym turnieju
Tak jak pisalem wczesniej 50 na 50. Na poczatku sklanialem sie w strone Dimitrova , bo Kangurowi moze sie czacha zagotowac ale jak juz jest w finale to nie jest mozliwym,zeby znow jakas kaszane odwalil. SPodziewam sie trzech setow i jednak biore Nick wygra mecz i over 23.5 gema po kursie 3.2. Fortuna
Dimitrov 2:0, jednak pierwsza myśl byla najlepsza, Kangur slaba glowa.
 
qarny 2,1K

qarny

Użytkownik
Ja co do typowania zwycięzcy finału to się wstrzymuje.
Moim zdaniem tutaj nie ma faworyta.
Ale... Przeczuwam walkę na całego.
I dla Dimitrova i dla Kyrgiosa byłby to pierwszy triumf w Mastersie w karierze i obaj nie odpuszcza za żadne skarby.
Raczej pójdę w stronę overa gemowego na live, jak kursy będą lepsze.
Oczyma wyobraźni widzę ogólnie i u mężczyzn i u kobiet 3 setowe pojedynki.
 
K 30

kakaoweoko

Użytkownik
Kyrgios nie był wstanie przełamać serwisu Ferrera. Obaj mieli po 3 szanse na złamanie podania serwujacego
Dimitrov prezentuje się lepiej od Ferrera i gra swój najlepszy tenis. A bardziej rzeczowo Dimi jest lepszy kilkukrotnie od Ferrera. Ten zapał i forma jaką ma Dimitrov i to jak mu zależy przyczynia się do tylko jednego mego wniosku
Dimitrov wygra Finał Cincinnati @ 2.17 grając z Kyrgiosem
Lvbet (moim zdaniem najlepszy polski buk)
Gram za 1000 pln , ewentualna wygrana to 1909,60 pln (zysk netto 909,60 pln)
Zakład wygrany (Dimi 6-3 7-5) a Kyrgios nie miał żadnego podjazdu pod rywala nawet, a granie w stronę Kyrgiosa dziś to typowe gierki bukmacherskich Sebow (badz jak kto woli nazewnictwo Januszy czy Gimbow)
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Także jestem zdania, że to spotkanie może zakończyć się dosłownie każdym możliwym rezultatem. Można próbować wyłapać na live coś ciekawego. Tenisiści będą raczej trzymać własne podania i nie spodziewam się wielu przełamań. TB możliwy. W jedynym dotąd spotkaniu bezpośrednim wygrał Grigor 7-6(2) 3-6 7-6(4). Było to dwa lata temu. Dzisiaj wynik może być zbliżony, tylko w jedną jak i drugą stronę.
Finały najlepiej... oglądać w TV ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom