>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Genewa , Lyon (21.05.2023 - 27.05.2023)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
GGO-FRITZ-HomePage2-400x250.jpg

Miejsce: Genewa, Szwajcaria
Data rozgrywania: 21.05.2023 - 27.05.2023
Nawierzchnia: Outdoor Clay
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: €630,705
Oficjalna strona turnieju: https://gonetgenevaopen.com/?lang=en
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/geneva
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/geneva/322/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/geneva/322/daily-schedule?day=3
Zwycięzca singla 2022:
C. Ruud
Zwycięzcy debla 2022: N. mektic / M. Pavic


Nouveautournoi.png

Miejsce: Lyon, Francja
Data rozgrywania: 21.05.2023 - 27.05.2023
Nawierzchnia: Outdoor Clay
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: €630,705
Oficjalna strona turnieju: https://openparc.com/
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/lyon
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/lyon/7694/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/lyon/7694/daily-schedule
Zwycięzca singla 2022:
C. Norrie
Zwycięzcy debla 2022: I. Dodig / A. Krajicek



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 895,4K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Genewa
Zapata vs. Sachko

Na dziś mam dla Was dość trudną propozycję, ale od czasu do czasu tak trzeba, choć widzę tu dość spory potencjał na wejście. Jak już przyzwyczaiłem znów przyglądnę się zakładom specjalnym, a dokładnie asom, a najpierw kilka słów stricte o meczu. Mamy tu zawodników na trochę innych etapach kariery. Faworytem jest rzecz jasna Zapata, dla którego gra w ATP Tour to już powoli chleb powszedni i rozgościł się tutaj w zasadzie na stałe. Z drugiej strony mamy Sachko czyli gracza występującego prawie tylko i wyłącznie w challengerach, więc taki występ jest dla niego szansą i nobilitacją, a przynajmniej powinno tak być w teorii. Oczywiście wcale tak nie musi być, ponieważ jest to gracz nieobliczalny, a sam go nazywam challengerowym Bublikiem, bo trochę mi go przypomina. Dobre warunki fizyczne, bazujący na serwisie, uzdolniony technicznie i dość szalony z nieprzewidywalnym mentalem. Tak w skrócie mogę go określić. Posiada papiery na dość duże granie, ale nie wiem czy posiada na tyle motywacji i ambicji, by przebić się do ATP. Dziś niewątpliwie będzie mieć sprawdzian i jeśli zagra na miarę potencjału to być może zobaczymy tu dobry mecz i niekoniecznie tak jednostronny jak to wskazują bukmacherzy. Długość meczu będzie dla mnie istotnie ważna, ponieważ przy krótkim scenariuszu może wystąpić problem z pokryciem linii asów, którą Wam proponuje. Przejdźmy zatem do argumentów, które stoją za moją predykcją. Po pierwsze linia wydaje się dość niska, a na pewno nie przesadzona. Po drugie korty w Genewie nie powinny należeć do najwolniejszych, ponieważ gramy na terenach wyżynnych, więc piłeczka powinna szybować w miarę szybko. Po trzecie mamy zawodników, którzy potrafią serwować, nie zwalniają raczej ręki przy pierwszym serwisie i potrafią indywidualnie nawet dobijać do granicy 10 asów w meczu. Spójrzmy jednak na statystyki z ostatnich spotkań. Zapata zaliczył kolejno 6, 3, 0, 0 i 2 asy, więc tendencja jest dość niepokojąca, ale jedyne co możemy powiedzieć to spora sinusoida. Zdarzają się mu puste przeloty, ale biorąc pod uwagę dość ofensywne usposobienie rywala mamy tu potencjał na lepszy wynik. Z kolei Sachko zaliczył ostatnio 1, 5, 1, 4 i 5 asów, więc podobna sytuacja co u Hiszpana, ponieważ mamy dwa wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań oraz trzy wyniki, które w pełni by nas zadowoliły. Jeśli Vitaliy nie będzie zwalniać ręki to jak najbardziej może zmieścić kilka "czystych" serwisów, choć Bernabe to zawodnik o dobrej defensywie, więc ciężko stwierdzić na kogo możemy tu bardziej liczyć. Obaj mogą inkasować sporo asów, ale też zaliczyć mecz z zerem. Tak jak wspomniałem kluczowy wydaje się być tutaj przebieg. Jeśli Ukrainiec się postawi, a Hiszpan nieco go zlekceważy, będąc myślami w Paryżu (choć nie powinien na tym etapie kariery), to możemy zobaczyć nie tak niską liczbę gemów, a co za tym idzie okazji do serwowania. Kurs jest jak najbardziej zachęcający i jeśli byłby niższy to może bym nie ryzykował, ale w takim wypadku wypada zagrać. Oni nie muszą zagrać ponad przeciętnego meczu, by to zrobić. Wystarczy, by nie zeszli poniżej przeciętnego poziomu i to nam wystarczy.

👉 powyżej 3,5 asów @2,1 (betclic) ❌

Rano Bukmacher zmienił linie:
👉 powyżej 2,5 asów @1,6 (betclic) ✅
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 895,4K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Genewa
Wu vs. Cecchinato

Ostatnie wyniki Włocha były co najmniej dobre, ponieważ ograł McDonalda, Bautistę, Sheltona oraz urwał seta Hanfmannowi. Nazwiska może nie rewelacyjne, ale dobre. Ja mu jednak nie ufam, szczególnie w takim turnieju przed szlemem, bo nie znam jego motywacji, a Roland Garros mu kiedyś leżał. Sheltona ograł w mękach, a przecież to nie jest zawodnik, który na cegle ma ugruntowaną pozycję. Wu z kolei widziałem z Hueslerem i mecz stał na wysokim poziomie. Sporo mocnych, płaskich wymian, bez zwalniania ręki. Chińczyk z meczu na mecz powinien rosnąć i mimo, że na cegle doświadczenie ma małe to jednak broni się jakością. Wpadek na pewno nie uniknie, ale z tak chwiejnym mentalnie rywalem ma jak najbardziej spore szanse. Ostatnio urwał seta także Cerundolo, więc zawodnikowi, który gra bardzo solidnie na poziomie ATP.

👉 Wu wygra seta @1,7 (forBET) ✅

Typ bez analizy:
➡ O’Connell wygra @1,5 (vs. Serdarusic) ✅ forBET. Ostatnio dwie porażki Australijczyka, ale zwróćmy uwagę jaki zrobił progres na cegle. Jak przegrywa to z dość mocnymi nazwiskami, z którymi Serdarusic nie ma możliwości się mierzyć. Ostatnio porażka z Fritzem i Popyrinem, choć tu i tu mógł urwać seta. Wcześniej pokonani m.in. Krajinovic, Zverev czy Humbert. Chorwatowi wyszło ostatnio kilka spotkań, ale nie ma w ogóle pewności, że utrzyma formę. Nie ufam mu, bo wcześniej był bardzo przeciętnym graczem, a o tym mówi nawet jego ranking. Porażka O’Connella będzie niespodzianką.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +825
A 5,8K

AaronAnthony

Użytkownik
Wu +1.5 seta, @1.70 - Niedzielny fan tenisa z tej strony, zagram seta chinczyka bardziej na przerzucie i po obejrzeniu dzisiejszego spotkania z Huslerem. Przede wszystkim to co rzucilo sie w oczy to, że potrafil z returnu poslac naprawde potezne bomby na skraj kortu, generalnie bardzo duzo mocny w grze chinczyka, jedyna obawa, ze serwis troche szwankuje. Po drugiej strony najlepiej czujacy sie na clayu Cecchinato, licze ze Yibing postraszy tak jak Shelton

edit: widze podobne przemyslenia jak kolega wyzej, takze value w typie siedzi ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
A 5,8K

AaronAnthony

Użytkownik
Geneva 19.00, Jarry @1.65 - kursy juz zlecialy z 1.90, Rzym i Madryt to dosc szybkie odpadniecia, chociaz wczesniej brazylia i wygrany krajowy turniej w santiago dobrze prognozuja, Griekspoor w madrycie kreczowal i wygladalo to na dosc bolesny uraz (co smieszniejsze, nawet z urazem potrafil zreturnowac Munarowi piłki, ktorych ten nie siegnal ;) ). Od tamtego czasu minal miesiac, wiec po kontuzji moze nie byc juz miejsca ale i tak zaryzykuje na gracza z Chile

// walkower dla Nicolasa
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 895,4K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Genewa
Zverev vs. Wu

Spotkanie ćwierćfinałowe turnieju w Genewie, który poprzedza wielkoszlemowe Roland Garros. Często bywa tak, że zawodnicy z czołówki niekoniecznie angażują się w takowe starty, będąc myślami już nieco dalej. Tak też może być w przypadku Zvereva, który jest zdecydowanym faworytem tego starcia, choć oczywiście nie musi. Sasza wraca powoli do wysokiej formy i coraz częściej oglądamy jego dobre występy. Może nie ma na swoim koncie spektakularnych zwycięstw, ale jak odpada to z dużymi nazwiskami jak Alcaraz czy Medvedev. Na mączce nie zaliczył żadnej wstydliwej wpadki, a w I rundzie rozgromił Eubanksa, lecz Amerykanin nie miał argumentów, a cegła nie jest jego środowiskiem. Główne pytanie brzmi czy Niemcowi wystarczy ten jeden mecz czy postara się o triumf, nie kalkulując i nie szachując siłami. Zapewne takie myśli się pojawią, co może zostać bezwzględnie wykorzystane przez najbliższego rywala czyli utalentowanego Wu. Chińczyk nie ma wielkiego doświadczenia na cegle, ale z meczu na mecz widać progres. Jeszcze niedawno dostał lekcję od fatalnego w tym roku Schwartzmana, a tutaj zaliczył już dwie duże wygrane. Najpierw po meczu na tzw. „żyletki” pokonał gospodarza – Hueslera, a następnie pokonał także faworyzowanego Cecchinato czyli specjalistę od mączki. Oczywiście następny rywal to jeszcze wyższa półka, ale trzeba podkreślić, że zarówno Szwajcar jak i Włoch zagrali dobre zawody, a i tak przegrali. Yibing dobrze serwuje, ale co ważniejsze nie zwalnia ręki, a jego atutem jest ofensywa i gra z głębi kortu. Chińczyk raczej nie zwalnia ręki i praktycznie każda piłka uderzana jest z dużą mocą oraz płasko. W jego grze nie widać niskiego doświadczenia na cegle i jeśli Alexander go zlekceważy to może mieć spory problem. Oczywiście doświadczenie stoi po stronie faworyta, ale te kursy są w mojej opinii przesadzone i do czasu meczu mogą jeszcze spaść, bo zapewne nie tylko ja pójdę w tym kierunku. Liczę na walkę i dość równe spotkanie. Z zakładów specjalnych obrałbym kierunek przełamania, ponieważ Niemcowi zdarzają się momenty kryzysu, np. przez podwójne błędy. Eubanks w wymianach był za słaby, a i tak miał okazję na przełamanie. Teraz powinno być ich nieco więcej, choć serwis to broń Zvereva i to od niego zależy czy okazje się pojawią. W wymianach Chińczyk powinien mieć dość sporo do powiedzenia. Trudny test dla Saszy.

👉 Wu +5,5 gemów (ha) @1,57 (forBET) 🔄 ZWROT

Typ bez analizy:
➡ Ivashka vs. Fritz powyżej 19,5 gemów @1,47 (forBET) ❌
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 895,4K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Genewa
Dimitrov vs. Jarry

Zacznę od tego, że oferta jest uboga, jak to bywa na dzień przed szlemem i do gry mamy tylko finały, które z zasady powinno się omijać, jeśli chodzi o obstawianie, ale jeśli miałbym coś obstawiać to właśnie poniższy kierunek. Jarry imponuje mi w tym turnieju i zwycięstwa z Ruudem czy Zverevem zrobiły na mnie spore wrażenie. Norweg zagrał bardzo dobre zawody, prowadził 1-0, a i tak Chilijczyk odrobił straty, grając od początku do końca bardzo solidny tenis. Co go cechuje to siła fizyczna, brak zwalniania ręki i silny mental. W Rzymie wyglądał znacznie gorzej, a tu nagle grał znów fantastycznie i Dimitrov może mieć spory problem. Nicholas, jeśli zagra mądrze taktycznie to może powalczyć nawet o pełną pulę. Najlepszą strategią będzie to co robi zawsze czyli agresywny return i obijanie strony bekhendowej, na której Grigor może popełniać błędy. Powinien stwarzać presję nawet podchodząc bliżej do returnu, bo Bułgar pokazał choćby z Fritzem, że potrafi rozdawać prezenty. Zainkasował aż 10 podwójnych błędów i takie coś wypada wykorzystać. Ani Ruud, ani Zverev nie dawali takich prezentów, a stracił z nimi łącznie jednego seta. Zaznaczę też, że Jarry nie tylko grał agresywnie i konsekwentnie, ale potrafił dołożyć też wiele technicznych akcji, po których dłonie składały się same do braw, a przecież to nie jest tak oczywiste, szczególnie mając po drugiej stronie siatki, znacznie bardziej uzdolnionych technicznie rywali. Gdyby to nie był finał, to byłbym bardziej przekonany co do zawodnika z Ameryki Południowej, ale tak jak wspomniałem takie mecze rządzą się własnymi prawami i mental będzie kluczowy. Nie jest to atut Dimitrova, ale doświadczenie ma bardzo duże, a wymęczone zwycięstwo z Fritzem może go wzmocnić i mam to z tyłu głowy. Kursy diametralnie spadają na Jarry'ego, który w kilkadziesiąt minut z underdoga stał się faworytem. Myślami jestem już przy Roland Garros, na które powinno pojawić się sporo treści.

👉 Jarry +2,5 gemów (ha) @1,45 (forBET) ✅

Typ bez analizy:
➡ Fils vs. Cerundolo powyżej 19,5 gemów @1,4 forBET ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +180
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom