>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour: Toronto - 06.08-12.08.2018

Status
Zamknięty.
filipek1996 1,3K

filipek1996

Użytkownik
Edmundo i Ebden zapewne zabili wszystkie taśmy :angel:, ale to dalej pierwsza runda. Teraz zagrałem Kangura Kyrgiosa z emerytem, którego nie trawi i obecnie to nasz Kangur grający na poważnie miażdży go w każdym aspekcie gry, dlatego raczej nie odpuści, a jak będzie potrzeba to go jeszcze ośmieszy. Do tego waleczny w mega formie Chaczanow i dość poirytowany po ostatniej porażce z topką światową Grek Tsitsipas. Trochę odstraszają wzrosty kursów na Tsitsipasa, ale Dzumhur to nie ta liga, jeszcze wzrost 1,75, co na pewno nie pomoże mu w wymianach, jak i na serwisie. Dla mnie to faworyt na miano kursu Chaczanowa, więc polecam tripla: Kangur + Ruski + Tsitsipas, bo obecnie mamy tu nie wyobrażalne zróżnicowanie poziomów i kanadyjski hard ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
B 93

blazarekqvc

Użytkownik
Panowie a nie widzicie value w grze przeciwko Nadalowi? Jaki jest B. Paire kazdy wie ale tutaj na kandyjskim hardzie może coś pogra. Przypomina mi się mecz z Federerem w Halle gdzie miał Rogera na widelcu. Jednak polegl. Myślę że na lepszych zawodnikow Paire się motywuje I gra bardzo dobrze. Tutaj przewaga na serwisie bedzie bardzo duza dla Benoita. Do tego returnowac Nadala nie jest tak trudno. Jesli nie będzie się dawal w wymiany to myślę ze francuz może to wziac. Wg lepiej go prograc za 6niz dorzucac 1.1 do jakich ako.
Pozdrawiam I czekam ma wasze opinie
 
A 534

agent-buk

Użytkownik
Wczoraj 3/3 w Toronto, jednak typ z chellka na Rosola okazał się błędny. Na dziś z mężczyzn wybrałem tylko jeden typ, który myślę, że można włączyć do dubla.
Kyrgios - Wawrinka 1 (1.60 milenium) ⛔
Wariat kontra zawodnik, który jest cieniem samego siebie. Jak zazwyczaj rzadko grywam graczy typu Kyrgios, tak tym razem wydaje mi się to dobrą opcją. Stan od dłuższego czasu pod formą i myślę, że jeśli &quot;tylko&quot; Kyrgios zagra na swoim poziomie, a nie będzie skupiał się na wszystkim innym co mu przeszkadza to powinien spokojnie ten mecz wziąć. Małą rysę stanowi fakt, że ostatnio coś mu dolegało i kreczował w Waszyngtonie, więc dlatego warto zagrać opcję krecz = zwrot, a taką akurat daje nam Milenium.
 
T 0

typer-kombinator

Użytkownik
Edmundo i Ebden zapewne zabili wszystkie taśmy :angel:, ale to dalej pierwsza runda. Teraz zagrałem Kangura Kyrgiosa z emerytem, którego nie trawi i obecnie to nasz Kangur grający na poważnie miażdży go w każdym aspekcie gry, dlatego raczej nie odpuści, a jak będzie potrzeba to go jeszcze ośmieszy. Do tego waleczny w mega formie Chaczanow i dość poirytowany po ostatniej porażce z topką światową Grek Tsitsipas. Trochę odstraszają wzrosty kursów na Tsitsipasa, ale Dzumhur to nie ta liga, jeszcze wzrost 1,75, co na pewno nie pomoże mu w wymianach, jak i na serwisie. Dla mnie to faworyt na miano kursu Chaczanowa, więc polecam tripla: Kangur + Ruski + Tsitsipas, bo obecnie mamy tu nie wyobrażalne zróżnicowanie poziomów i kanadyjski hard ????
Chaczanow wcale nie jest w mega formie, dużo setów traci ostatnio, krajinovic dawno nie grał Ale nie jest ogórkiem na twardej, dlatego myślę że ugra seta
Zgadzam się z typem na harrisona, myślę że poullie też powinien wygrać i cipas
 
qarny 2,1K

qarny

Użytkownik
Ja myślę, że przesadzili trochę buki z kursami i to jak idą w górę na Dimitrova.
Verdasco to jest już veteran i on nie ma sił na dłuższą mete!
Druga sprawa Dima lubi się zrewanżować a to porażka ostatnio na French Open 0:3 na pewno siedzi w Bułgarze i będzie chciał się odkuć. To jego ulubiona nawierzchnia i wiem, że ostatnio Dima słabo i w ogóle, ale jeśli tak spojrzymy to... ziemia mu nigdy nie pasowała, a na sezon trawiasty to miał krótko mówiąc wyjebane. Od razu po Wimbledonie zaczął treningi na hardzie i to da swój wynik i przede wszystkim taka chęć odbudowania się po nieudanym okresie.
Dla mnie to bardzo dobry kurs, by zagrać na Grzegorza.
A co do Hiszpana. Zobaczcie sobie, że ostatnio przy dłuższych pojedynkach zaczyna mu brakować paliwa, popełnia sporo podwójnych w 3 setach i widać, że nie jest to Verdas z choćby 2/3 sezonów temu!
Dodatkowo wczoraj mecz i dzisiaj następny. Z Gojowczykiem to nie biorę pod uwagę, bo Niemiec gra kupę straszną.
Jakaś obawa o Dime jest, ale do cholery jasnej gość też ma swoje ambicje i sądzę, że po sporej przerwie od ostatniego meczu wyjdzie z taką chęcią zwycięstwa po prostu, czyli z czymś co brakowało na ziemi czy trawie.
Dimitrov, Grigor
@1.68 fortuna
✅


Chardy jest bez formy! Oglądałem jego mecze z Norrie i Copilem i no nie idzie mu. Niby szarpie, stara się, ale nie gra tak jak pare miesięcy temu. Szapo u siebie, kort główny powinien ogarnąć, tym bardziej ze z Nishikorim źle nie wyglądał, tam mogło się różnie potoczyć w sumie. Zadecydował ten pierwszy taj i potem trochę przygasł Kanadyjczyk, ale w grze było naprawdę sporo jakości i na serwisie i na returnie. Wcześniej z niewygodnym Miedwiedwiedem po porażce w 1 secie ogarnął dwa następne.
Shapovalov, Denis
@1.46 fortuna
✅

Uważam też, że Nishikori powoli dochodzi do mega formy pod US Open i jest w końcu całkowicie zdrowy i dzisiaj rozwali Haase, dla którego będzie to pierwszy mecz na hardzie od dawna.
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Djoko -1,5 @ 1,5 Fortuna ZWROT
Wierze, że Nole będzie chciał iść jeszcze bardziej do góry(o ile da się być jeszcze wyżej po wygraniu Wimbledonu). Najlepsze jest to, że są jeszcze elementy, które może.poprawic i być może już to zrobił. Co jak co ale on idzie chyba jeszcze po równi wznoszącej. Chung zaczął świetnie sezon ale on z kolei póki co z miesiąca na miesiąc co raz gorzej. Wiemy jak ambitny jest Novak i jak kocha wyzwania a tutaj ma przecież w pamięci porażkę z AO właśnie z koreancem i to jak wielu ludzi(do których sam należałem) już zaczynało go wtedy powoli skreślać
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Tiafoe-Raonic 2 ⛔
Od razu taki kombinacyjny. Raonic go przeciez tutaj zabije. Raonic z Goffinem na 1-szym podaniu nie oddal zadnego punktu, 2-gim podaniem tez niezle pozamiatal. Tiafoe tez ma serwis no dobra, ale gdzie tam return Tiafoe do returnu Goffina. Tutaj nawet jak Tiafoe dotrze do tie-breaka to i tak na moj gust roznica w wygrywanych punktach bedzie znaczna. Szczerze powiedziawszy to widzialem linie na ten mecz 23,5 gema po @1.88 i tez wydaje mi sie to dobrym rozwiazaniem. Raonic wyglada po meczu otwarcia na goscia bez ciagnacych sie problemow zdrowotnych. Tiafoe to szanse na wyrownana walke mialby moze w Cincinnati. Tutaj porazka Kanadyjczyka bylaby niespodzianka po tym co pokazal w meczu otwarcia.
 
filipek1996 1,3K

filipek1996

Użytkownik
Coric-Cilic
Już wczoraj pobrałem ten typ i widzę tu czyste Value, ale powoli. Wielka i uznana marka jaką niewątpliwie jest Marin Cilić zagra jutro z młodym, wkraczającym najprawdopodobniej do top 10 Borna Coriciem. Marin na wielkich turniejach zawsze pokazywał się z genialnej strony, ostatnimi czasy oczywiście było to trochę łatwiejsze, ze względu na słabszy poziom w ATP, jednak pozostawił po sobie mocne wrażenie. Teraz powoli wraca wszystko do &quot;normy&quot; + do gry wkraczają nowi, młodzi utalentowani zawodnicy. Co można napisać o Ciliciu? Na nawierzchniach szybkich czuje się najlepiej, właściwie to ciężko znaleźć zawodnika z po za top 10, który na wielkim turnieju, na nawierzchni bardzo szybkiej mógłby mu zagrozić, ostatnio nawet przejechał się Djoker, który miał mecz na tacy, ale nie starczyło paliwa, więc dlaczego to młody Corić miałby jutro go ograć? Ano dlatego, że nie jest tutaj bardzo szybko, nawet można śmiało podsumować, że jak na hard to jest to dość średnia szybkość kortu i do tych wymian będzie dochodzić bardzo często. Tutaj jak nie będzie działała największa broń Cilicia, czyli serwis praktycznie nie do odebrania, to w wymianach nie szedłbym na pewno w jego kierunku, druga sprawa. Marin w Maju wziął ślub, co oczywiście nie znaczy, że nie trenował i bawił się w najlepsze, jednak na pewno świeżo, po ślubie nie będzie w takiej samej formie, jak chociażby rok temu i buki też to wiedzą. Kolejna sprawa H2H 6-0 na korzyść Marina, i co tu dużo pisać? Coric od zawsze był czajnikiem, utalentowanym, jednak czajnik nie wytrzymywał, teraz jest zupełnie inaczej. Gość poczynił niewyobrażalne postępy, teraz widać większe opanowanie, brak większej presji i ogromne umiejętności. Oczywiście ma dopiero 21 lat, jednak ma formę i tanio skóry nie sprzeda, kiedy jak nie teraz poprawić to śmieszne H2H? I tak patrząc na ten mecz, to od razu przypomina mi się ostatnie spotkanie Szapo z Raoniciem, gdzie też grałem młodszego i się opłaciło. Tutaj mamy na prawdę wielkie nazwisko, bo kto oglądający tenis nawet kilka razy do roku nie zna Cilicia? Jednak na moje samo nazwisko to za mało, a i okoliczności są jakie są. Wziąłem wolne z pracy i do meczu, obecnie Corić @2.20 Bet365 ⛔
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Tenis - ATP singiel: Toronto (Kanada), twarda
Godzina: 17:00
Spotkanie: Ryan Harrison - Ilja Iwaszka
Typ: handicap setowy 2 (+1.5)
Kurs: 1,62
Bukmacher: 1xbet
Analiza:
Spotkanie 2 rundy. Obaj panowie są w dobrej dyspozycji na tym turnieju i obaj przedzierali się przez kwalifikacje. Harrison w nich wygrał z Łotyszem Gulbisem 2-0 (6-3 , 7-6) i Francuzem Mahutem 2-0 (6-1 , 6-2) a w turnieju głównym w 1 rundzie pokonał Australijczyka McDonalda 2-0 (6-4 , 6-2). Białorusin Iwaszka z kolei w kwalifikacjach pokonał Litwina Berankisa 2-0 (7-6 , 6-2) i Włocha Travaglię 2-0 (7-6 , 6-2), natomiast w 1 rundzie turnieju głównego ograł Japończyka Sugitę 2-0 (6-2 , 6-3). Obaj panowie dobrze do tej pory sobie tutaj radzą, nie stracili seta i spodziewam się zaciętego 3 setowego pojedynku. Moim zdaniem spotkanie to nie zakończy się wygraną, któregoś z graczy 2-0, ja idę w stronę handicapa setowego +1.5 na Ilję. Faworytem jest Harrison ale to nie będzie łatwy dla niego pojedynek i liczę, że straci tego jednego seta.
✅ 0-2 (6-7 , 4-6)
Dyscyplina: Tenis - ATP singiel: Toronto (Kanada), twarda
Godzina: 20:00
Spotkanie: Sam Querrey - Diego Sebastian Schwartzman
Typ: 1
Kurs: 1,96
Bukmacher: 1xbet
Analiza:
Obaj panowie w 1 rundzie bez większych problemów się uporali z rywalami. Amerykanin Querrey pokonał Francuza Mannarino 2-0 (6-2 , 7-5), natomiast Argentyńczyk Schwartzman wygrał z Brytyjczykiem Edmundem 2-0 (6-1 , 6-2). Wiadomo jakim typem zawodnika jest Querrey, z pewnością będzie miał przewagę na serwisie, natomiast Diego jest lepszym technicznie graczem (według mnie oczywiście). Jednak to jest spotkanie na hardzie i tutaj nie zawsze technika odgrywa tak dużą rolę. wszystko zależy jak będzie siedział Amerykaninowy pierwszy serwis. Ja gram na jego zwycięstwo, bo gra prawie w domu, na kortach na których uwielbia grać i spróbuję w tym spotkaniu iść w jego stronę. Obaj panowie spotkali się już raz na korcie i miało to miejsce w tamtym roku na hardzie w australijskim Brisbane i wówczas wygrał Schwartzman 2-0 (6-2 , 6-4). Teraz jednak w Kanadzie myślę, że Querrey zrewanżuje się rywalowi i to on wygra. Myślę, że na ten moment na tej nawierzchni jest zawodnikiem lepszym.
⛔ 1-2 (4-6 , 6-3 , 1-6)
 
qarny 2,1K

qarny

Użytkownik
Niestety nie oglądałem meczu Wawrinki wczoraj. Czy jest mi ktoś w stanie opowiedzieć jak wyglądał sam Stan i czy widać już jakieś choćby zalążki dobrej gry czy wzrostu formy? Ten Fucsovics to strasznie przeciętny gość ze słabym bekhendem... Sousa gdyby miał więcej jaj to mógłby go ograć i w pierwszym i drugim secie. Pójdzie reputa jakby co za odp ???? pozdro
 
ajgro 55

ajgro

Użytkownik
Niestety nie oglądałem meczu Wawrinki wczoraj. Czy jest mi ktoś w stanie opowiedzieć jak wyglądał sam Stan i czy widać już jakieś choćby zalążki dobrej gry czy wzrostu formy? Ten Fucsovics to strasznie przeciętny gość ze słabym bekhendem... Sousa gdyby miał więcej jaj to mógłby go ograć i w pierwszym i drugim secie. Pójdzie reputa jakby co za odp ???? pozdro
Oglądałem ten mecz i jakby Kyrgios, znowu nie miał jakiś problemów z biodrem to by Stana zjadł, tak jak w pierwszym secie. Dużo prostych błędów i ogólnie jakoś tak bez przekonania. Nawet komentator wspomniał, że na pewno nie będzie murowanym faworytem w następnym meczu.
 
A 534

agent-buk

Użytkownik
Fucsovics - Wawrinka Typ: Fucsovics wygra co najmniej seta 1.40 ✅
Zgadzam się z opinią kolegi wyżej, że gdyby nie kontuzja Kyrgiosa to Stana już by dziś nie było. Jeśli nie poprawi swojej gry w dniu dzisiejszym to widzę tu spore szansę na zwycięstwo Węgra. Pobieram bezpieczniejszą opcję na set.
Isner - Herbert Typ: Isner 1.33 ✅
Zverev - Klahn Typ: Zverev 2:0 1.36 ✅
Niższe kursy, w obu przypadkach nie widzę innej opcji niż zwycięstwa faworytów.
Raonic - Tiafoe Typ: Raonic 2:0 1.88 ⛔
Pojedynek serwismenów, jednak gospodarz dużo bardziej regularny na moje, co powinno przełożyć się na pewne zwycięstwo. Bezpieczniej można grać czysty win Kanadyjczyka, jednak wydaje mi się, że weźmie to w dwóch setach.
Shapovalov - Fognini Typ: Fognini wygra co najmiej seta 1.45 ⛔
Włoch w ostatnim czasie gra bardzo dobrze. Myślę, że kurs na jego zwycięstwo warty ryzyka, bo według mnie ma spore szanse, żeby wygrać, a już tymbardziej wątpię, że odda ten mecz do zera.
Harrison - Ivashka Typ: Harrison 1.46 ⛔
Harrison jest zwyczajnie lepszym zawodnikiem. Ostatnio bardzo dobry występ w Waszyngtonie, gdzie był o krok od zwycięstwa. Ivashka dobrze wszedł w turniej ogrywając Sugitę, a wcześniej radząc sobie w kwalifikacjach, ale sądzę, że dziś jego przygoda w tym turnieju się skończy.
Kursy dość niskie, więc pograłem to w dwóch treblach dokładając jeszcze Ofnera po 1.77 w Niemczech. ⛔
Wszystkie kursy z milenium.
 
maykixd 1,7K

maykixd

Użytkownik
Ja mam tripla killera ???? otóż śmieszą mnie kursy na Fabio, Diego i Fukso... generalnie nie wiem skąd są wzięte kursy na dwóch pierwszych dlatego próbuje, do tego mamy przeciwnika Staną, który gra piach od jakiegoś czasu (2 lata?) może więcej ???? przeciwnicy są śmieszni, bo i Sam i Shapo to nie polka tych zawodnikow ???? kurs jaki mi wychodzi to okolice 8, w forbecie, domu, czy żony bym nie postawił na takiego tripelka, ale już pare złotych tak, a tym bardziej na każde spotkanie z osobna, bo 2/3 wejdą bankowo.
 
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
za drobniaki próbuje
Paire mecz @7,2⛔
+1,5 seta @3,05⛔
+5,5 gema @1,81⛔
nie na grał się chłopaczyna, meczu nie widziałem bo nie dotrwałem.
lvbet
Typ szalony, ale widzę światełko w tunelu. Paire często mobilizuje się na najlepszych graczy, i mam nadzieję że w tym meczu będzie podobnie a nie strzeli focha po kilku nieudanych zagraniach. Umiejętności Francuz posiada, prócz mocnego serwisu, potrafi zagrać skrót, wie jak zachować sie przy siatce i w wymianach też potrafi przejąć inicjatywę i zagrać potężny forehand. Forma Nadala jest niewiadomą, pewnie będzie chciał się dobrze przygotować na US Open, jednak na kanadyjskim hardzie widzę szansę do Pairę, mam nadzieję że choć handi gemowe pokryje bo pograne dość mocno, reszta to będzie miły dodatek.
 
A 534

agent-buk

Użytkownik
Wczoraj w ATP kiepsko 3/6 i Ofner z czelka też na minus mimo 6 meczowych piłek, ale mam nadzieję, że dziś będzie lepiej ???? .
Haase - Shapovalov Typ: Shapovalov 1.45 ⛔
Holendra nie trawię zwłaszcza pod kątem bukmacherki, bo nieraz się na nim przejeżdżałem, gdy powinien wygrywać bez problemu. Dla mnie to zwykły przeciętniak. Młodziak z Kanady gra tu bardzo dobrze, wczoraj łatwo poradził sobie z Fogninim i myślę, że dziś też powinien spokojnie wygrać z mniej wymagającym rywalem.
Khachanov - Isner Typ: Isner 1.60 ⛔
Tutaj z kolei gram na gościa, którego grać lubię, bo rzadko zawodzi. Złamać Isnera jest niezwykle ciężko, rzadko notuje przestoje w meczach i mimo, że poza serwisem nie ma zbyt wielu atutów to jednak i tak najczęściej wystarcza to, żeby wygrywać.
Marach/Pavic - Dimitrov/Goffin Typ: Marach/Pavic 1.5 ZWROT
Rzadko gram debla, jednak tutaj widzę dużą szansę na powodzenie. Typowi debliści kontra dwójka, która w deblu występuje zdecydowanie rzadziej. Goffin w słabej formie w singlu, Bułgar przed tym spotkaniem gra z Tiafoe i myślę, że to na tym będzie się skupiał. Typuję zwycięstwo pary rozstawionej z &quot;jedynką&quot;.
Kursy z Milenium
 
chyczy 82,5K

chyczy

Użytkownik
Ja poważnie myślę nad grą Tiafoe z Dimą..
Spotkanie z Verdasco było marne ze strony Grigora, a najsmutniejszy jest ten jego 1-ręczny backhand. Może wygląda widowiskowo, ale to nie jest jak np. u Shapovalova, że bije mocno i wyrzuca, tylko jego są łamane i ledwo dolatują do siatki, oczywiście okej jak uderzy dokładnie i nie &#39;spali&#39; uderzenia to jakoś gra, ale ile on potrafi zepsuć gemów przez ten element gry. Z Verdaskim to już wgl potrafił mieć 40-0 przy serwisie i nagle był deuce, bo 3 backhandy na sito, a Tiafoe ma parę w łapie i dobry strzał z forehandu na backhand Dimy i się prędzej zesra niż przebije to. . Tiafoe @2.15⛔⛔
ps; już pomijając, że Verdasco robił z nim punkty grając serve&amp;volley :cwl:
 
chyczy 82,5K

chyczy

Użytkownik
Ja poważnie myślę nad grą Tiafoe z Dimą..
Spotkanie z Verdasco było marne ze strony Grigora, a najsmutniejszy jest ten jego 1-ręczny backhand. Może wygląda widowiskowo, ale to nie jest jak np. u Shapovalova, że bije mocno i wyrzuca, tylko jego są łamane i ledwo dolatują do siatki, oczywiście okej jak uderzy dokładnie i nie &#39;spali&#39; uderzenia to jakoś gra, ale ile on potrafi zepsuć gemów przez ten element gry. Z Verdaskim to już wgl potrafił mieć 40-0 przy serwisie i nagle był deuce, bo 3 backhandy na sito, a Tiafoe ma parę w łapie i dobry strzał z forehandu na backhand Dimy i się prędzej zesra niż przebije to. . Tiafoe @2.15
ps; już pomijając, że Verdasco robił z nim punkty grając serve&amp;volley :cwl:
Na Etoto kurs na Tiafoa sięga 2.35
//
Jeszcze polecam Shapovalova po 1.4 na podbitę. Jakoś nie widzę, żeby Haase go ograł ze względu na to, że raz to jest w Kanadzie, a dwa Haase jest słabszy fizycznie no i młody ma bombę w łapie, więc jak będzie trafiał w kort to nie widzę, żeby piłka wracała.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Haase-Shapovalov 2 ⛔

Ciezkie mecze niewatpliwie dzis na rozkladzie, wiec postawilbym na czynnik determinacji, bo tej u Shapovalova nie zabraknie.
Moze byc ciekawy mecz, biorac pod uwage fakt, ze obydwaj tenisisci i Haase i Shapovalov dotarli rok temu do polfinalu tej kanadyjskiej imprezy w Montrealu. Shapovalov przegral wtedy polfinal z Alexandrem Zverevem, a Robin Haase z Rogerem Federerem. Widac, ze obydwu tenisistom zalezy i na razie dobrze sobie radza z obrona punktow za ubiegly rok. 19-latek z Kanady wciaz mlody tenisista o nieustabilizowanej formie, ale tak jak wspominalem, licze ze tutaj czynnik determinacji moze byc decydujacy, tym bardziej ze Shapovalov zapowiadal przed turniejem, ze bedzie sie starac powtórzyc wynik z ubieglego roku, kiedy w 1 rundzie musial bronic pilki meczowej z Rogerio Dutra-Silva, a w nastepnych rundach pokonal del Porto i sensacyjnie Nadala. Nie lekcewazac Robina Haase, dla ktorego byl to w tamtym sezonie chyba najlepszy turniej, jesli chodzi o zrobiony wynik, ale jednak wszyscy beda liczyc na Kanadyjczyka izraelskiego pochodzenia w tym wieczornym spotkaniu. Kombinacyjny? Oczywiscie, ze tak.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom