>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Australian Open '14 - turniej główny mężczyzn

Status
Zamknięty.
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Mikhail Youzhny - Florian Mayer 1.62 ⛔ długi mecz, nie doceniłem troche niemca.
Mikhail .. W 1 rundzie ograł Struffa 3-0, choć myślałem że może mieć w tym meczu kłopoty. O umiejętnościach rosjanina chyba nie musze wspominać,top 15 rankingu, dobry bilans na hardzie 149/17. Wcześniej przed AO, ograł młodego utalentowanego Thompsona z którym Jurek miał wczoraj kłopoty. Niemiec Mayer preferuje mączke, choć na hardzie podobny bilans do rosjanina. W 1 rundzie ograł amerykanina Kudle 3-0. Nie ujmuje amerykaninowi umiejętnośći ale moim zdaniem Struff jest lepszym graczem od niego. Dla mnie jednak rosjanin posiada zdecydowanie większe umiejetnosci od Mayera, w formie jest, więc jesli glowa nie zawiedzie to powinien dzis w nocy ograc niemca. H2H 4-3 na korzyśc niemca ale tylko 1 spotkanie rozgrywane było na hardzie.

Pablo Andujar - Jerzy Janowicz Liczba gemów:
powyżej 36.5gema 1,87
✅ planowo ????

Ahh ten nasz Jurek, powrót z meczu z 0-2 z młodym wilkiem Thompsonem, forma niby jest niby nie ma. Pierwsze dwa sety a reszta tamtego spotkania to zupełnie co innego, serwis zaczął siedzieć, lepsze wymiany no ale przede wszystkim kangur spuścił z tonu. Andujar ograł Ramosa 3-0. Dla mnie trochę niski kurs na Jurka, wątpie aby wygrał 3-0, wątpie aby w ogóle wygrał, formą nie grzeszy, wrócił po kontuzji która podczas poprzedniego meczu dala o sobie znac, linia jak na prawdopodobne 4 sety nisko ustawiona więc pobieram, po wyzszym kursie niz bym mial grac over 3,5 seta. Nie widze tu ani 3-0 dla Jurka ani dla Andujara.
Sam Querrey - Ernest Gulbis Liczba setów: powyżej 3.5seta 1,47 ⛔ ładnie zaskoczył Querrey ???? , spodziewałem się ze powalczy ale nie ze az tak ????

Majestro moze i ma racje ze Querrey to troche takie drewno. Ale ogladalem pierwsze 2 sety w meczu z Giraldo i zaskoczyl mnie troche argentynczyk. Dobre wymiany, forehand grany pod same linie, pewny mocny serwis, biegał do wszystkiego co mogł, na przeciw niemu Gulbis ktory ograł Monaco 3-1. Wg mnie moze byc to wyrownany dlugi mecz, nie mowie ze Gulbis ma przegrac, ale wole zamiast kursu 1,48 na jego zwyciestwo, zagrac bezpieczniej na over 3,5 seta po podobnym kursie, bo w 3 setach ten mecz nie powinien sie skonczyc.
 
seboes 507

seboes

Użytkownik
Janowicz - Andujar 2:30
Janowicz -4.5 1.78 pinnacle ⛔ 4-6 7-6 7-6 6-3 ⛔

Mimo przeciętnej i nierównej gry JJ to gram na Jurka z handi. Mam nadzieję, że złapał z Thomsonem właściwy rytm gry i z Hiszpanem od początku wyjdzie skoncentrowany. Andujar ani serwisu, ani kończącej. Do tego na szybkich jest po prostu fatalny. Jego wynik w I rundzie prezentuje się okazale, ale Ramos to jeszcze większy pionek. Kibicujemy w nocy ????

Thiem - Anderson 4:30
Anderson 1.60 Pinnacle ✅ 6-4 6-3 6-4 ✅

Nie jestem entuzjastą gry Andersona i ostrożnie podchodzę do typów na tego gracza, lecz jak dla mnie to nieco za wysokie kursy. Anderson odwrócił spotkanie z Veselym (którego bardziej cenie niż Thiema) i pokazał, że jak serwis idzie to przełamać go to ciężka sprawa. Dla młodziana z Austrii to już będzie 5 mecz w krótkim czasie i wątpię czy go wytrzyma. Tym razem gram w stronę gracza z RPA.

Gulbis - Querrey 5:30
Gulbis 1.53 Pinnacle ⛔ 2-6 3-6 4-6 ⛔

Gulbis to wielka zagadka co jest powszechnie znane. Powinno być to overowe spotkanie, ale myślę, że ofensywna gra Łotysza w tie breakach czy przy jakimś break poincie przechyli szalę zwycięstwa na jego korzyść.

Wawrinka - Falla 9:00
over 32.5 1.90 BetVictor ✅ 6-3 6-3 6-7 6-4 ✅

Dwóch zawodników póki co dobrze spisujących się na początku roku . Falla w formie to nie jest jakiś pokemon do bicia. Wawrinka lubi się rozkojarzyć i na to tutaj liczę.

Robredo - Benneteau 3:00
Robredo 1.88 Pinnacle ✅ 6-3 6-7 6-1 7-6 ✅

Robredo nie popełni tylu niewymuszonych co młodszy Hiszpan Barreno-Busta w I rundzie z
Julkiem. Dwóch wyjadaczy i czeka nas ciekawy pojedynek z happy endem dla moich picków ????
 
qbali 3,5K

qbali

Forum VIP
T. Berdych/K. De Schepper (O 30.5) dla Mecz. WYNIK 64 61 63 ⛔ // tragiczny mecz Francuza!!
KURS: 2.03
PinnacleSports

Na wstępie informuje tych, którzy potrafią obrzucić na PRV błotem za to, że dany typ nie wszedł - NIKT WAM NIE KAŻE GRAĆ MOICH TYPÓW, KAŻDY TYPUJE INDYWIDUALNIE BO TO WASZA A NIE MOJA KASA, WIĘC WYLUZUJCIE... Gojowczyka przykładowo nie podałem (NO BET był jak dla mnie) a pewnie na nim też wielu wtopiło. Tak to jest, jest to sport i wszystko się może zdarzyć, nawet pokonanie przez niespełna 18latka z Australii doświadczonego Sijslinga... Co zrobić, życie...
Turniej jest stosunkowo trudny do typowania, faworyci zawodzą, sporo jest meczy poddanych jako KRECZ. Na dziś wybrałem OVER w meczu Berdycha z Schepperem. Leworęczny Francuz potrafi bardzo dobrze trzymać swoje podanie i w zasadzie często i gęsto gra TIE BREAKI. Wg mnie jeden tie break też powinien się pojawić i w meczu z Tomasem, który w ostatnim oglądanym przeze mnie jego meczu z Nishikorim nie porywał grą. Linia stosunkowo nisko ustawiona po fajnym kursie, myślę, że to dobra propozycja.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
A. Mannarino (+2.5 Sets) vs D. Ferrer (-2.5 Sets) dla Mecz. WYNIK 67 75 06 36 ✅
KURS: 2.410
PinnacleSports
Moim skromnym zdaniem dla Ferrera może być to trudny mecz. David niestety pomalutku chyba nam się wypala ???? a szkoda bo mało takich zaciętych walczaków w tourze jak On! Coraz częściej Hiszpan traci sety z zawodnikami z którymi jeszcze rok, dwa lata temu nie byłoby mowy o takich drobnych &quot;wpadkach&quot;. W pierwszej rundzie David łamał się z Gonzalezem bardzo często, aż nie chce się wierzyć że Kolumbijczyk, który z grą na hardzie ma niewiele wspólnego, potrafił przełamać Ferrera aż 5 razy ! Skoro Gonzalez miał swoje szanse to i Mannarino będzie je miał.
Grali ze sobą raz na CLAY w Madrycie w 2011 roku i tam seta Adrian Hiszpanowi ugrał - myślę, że i w Melbourne ta sztuka mu się uda.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
J. Chardy vs A. Dolgopolov dla Mecz. WYNIK 75 76 67 76 ✅ :razz:
KURS: 2.270
PinnacleSports
Oglądałem Chardego w Brisbane ostatnio i grał na prawdę fajnie i skutecznie, potrafił urwać seta w SF samemu Fedexowi a pokonując po drodze Mahuta, Mannarino czy Grotha. Dolgo jak najbardziej w zasięgu Fracuza, który rok temu sprawił tutaj mega sensacje pokonując w R3 samego DelPo a jego zwycięski marsz przerwał dopiero w QF Andy Murray. Forma jest, sporo punktów do obrony też, jest się o co bić... A Dolgo ? Moim zadaniem ten zawodnik na ten moment nie jest mentalnie przygotowany do odgrywania znaczących ról w turniejach Wielkiego Szlema (mimo QF w 2011 w Melbourne). Owszem, talent i potencjał ma olbrzymi ale... ale zamiast być w TOP15 jest poza TOP50. Po walce wg mnie wygra Chardy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Single bez analiz:
T. Robredo vs J. Benneteau dla Mecz. | KURS: 2.000 | PinnacleSports WYNIK 63 67 61 76 ⛔
D. Tursunov vs D. Istomin dla Mecz. | KURS: 2.150 | PinnacleSports WYNIK 67 64 16 46 ✅
E. Roger-Vasselin vs G. Garcia-Lopez dla Mecz. | KURS: 2.220 | PinnacleSports WYNIK 76 64 46 61 ✅
Dubelek też bez analizy:
K. Anderson vs D. Thiem dla Mecz ( 1.538) WYNIK 64 63 64 ✅
S. Querrey (+2.5 Sets) vs E. Gulbis (-2.5 Sets) dla Mecz ( 1.369) WYNIK 62 63 64 ✅ :grin:
KURS: 2.105
PinnacleSports

TYLE!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +46
qbali 3,5K

qbali

Forum VIP
S. Wawrinka (-2.5 Sets) vs A. Falla (+2.5 Sets) dla Mecz. WYNIK 63 63 67 64 ✅ :cool:
KURS: 2.410
PinnacleSports

Oj wg mnie mocno przesadzone kursy! Falla na Hardzie to nie jest słaby zawodnik, potrafi się postawić najlepszym. W zeszłym roku odpadł w AO w drugiej rundzie ale rywala miał trudnego - Gasquet. W 2011 roku natomiast dotarł do R3 pokonując po drodze Fisha (co było wtedy sporą sensacją) oraz Foga. Nie twierdzę, że typ na seta jest pewny i wejdzie na 100% bo Stana stać też na szybkie pokonanie Falle, ale mimo że Stan mocno się poprawił i gra aktualnie (od zeszłego roku) najlepszy tenis w swojej karierze, to przestoje jeszcze mu się zdarzają. Doświadczony Falla może z tego skorzystać. Jak będzie, zobaczymy już zaraz...

Dorzucę jeszcze taki dubelek:
M. Ebden vs V. Pospisil dla Mecz (1.444) WYNIK 63 67 67 16 ✅
A. Seppi
vs D. Young dla Mecz ( 1.433) WYNIK 46 62 36 64 57 ⛔ :? szarpany mecz!

Wg mnie zarówno Pospisil jak i Seppi przewyższa czysto tenisowymi umiejętnościami o przynajmniej klasę swojego rywala. Seppi bo morderczym boju pokonał w R1 Hewitta co było sporym zaskoczeniem (proszę nie wyciągać z tego wniosku że Seppi będzie zmeczony, to początek sezonu, zawodowiec nie ma prawa być zmęczony bo pierwszym meczu w takim turnieju!) pokazując niesamowitą waleczność i masę charakteru. W zeszłym roku tutaj na AO Seppi doszedł aż do R4 przegrywając z fenomenalnym wtedy Chardym, a po drodze pokonując Cilica czy Istomina. Punktów więc do obrony sporo jeszcze, jest się o co bić! Young to taki troche niespełniony talent Amerykanów, częściej jednak grający na poziomie Chelków niż ATP - myślę, że uskrzydlony Seppi nie będize miał większych problemów z pokonaniem Younga.
Vasek natomiast bardzo fanie pokonazał się w Chennai i mimo, że poddał mecz z Wawrinką, nie chcieć ryzykować kontuzją przez AO, to trzeba podkreślić że w Indiach grał super tenis. Tutaj w R1 bez żadnego problemu pokonał Grotha wygrywając UWAGA 90% punktów z pierwszego podania!! Z tak grającym Kanadyjczykiem Ebden nie będzie miał wiele do powiedzenia, szans na ewentualnego breaka będzie bardzo niewiele (Groth miał tylko dwie na cały mecz i żadnej nie wykorzystał). Owszem Ebden pokonał trochę niespodziewanie Mahuta, ale patrząc na liczbę UE jednego i drugiego w tamtym meczu mam wrażenie, że wygrał ten któremu udało się przebić na drugą stronę siatki nie robiąc prostego błędu... Na Vaska to będzie za mało!
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
sasuke-uchiha 263

sasuke-uchiha

Użytkownik
????Ivan Dodig – Ivo Karlovic 1.67 Fortuna 3-0 ✅ ????Paire (-4,5g) - Dancevic 1.7 Fortuna 19 - 13 ✅
????Chardy - Dolgopolov 2.50 3-1 ✅
????Berrer Michael - Lopez Feliciano 1.25 bet365
Spotyka się ze sobą dwóch zawodników o rożnej klasie. Hiszpan jak wiadomo to zawodnik o klasę lepszy. Spotkali się ze sobą do tej pory dwa razy. Oba pojedynki były na korzyść Hiszpana i oba wygrał do 0. Obaj dobrze czują się na tej nawierzchni. Na AO lepsze wyniki osiąga Lopez raz był nawet w 4 rundzie na ostatnie 4 lata. Natomiast jego przeciwnik na ostatnie 4 lata, 2 razy nie grał bądź się nie zakwalifikował tego nie jestem pewny, a tak to maks 2 runda. Teraz przejdźmy do ich meczów na AO. Lopez 12 asów i 2 podójne błędy, natomiast jego przeciwnik 9 do 6. Berrer kwalifikacje przeszedł bez problemu, jednak też zdarzały mi się podwójne błędy. Więc jak widać różnica jest i będzie ją widać podczas meczu. Po za tym Lopez jest lepszy w każdym elemencie od swojego przeciwnika. W kolejnej rundzie będzie ich czekał najprawdopodobniej Murray, więc to obowiązek przejść to rundę dla Hiszpana, Wtedy Hiszpan wykona swój plan, bo zdaje se sprawę że Murray nie pokona.
????Stephane Robert - Michał Przysiężny 1.44 bet365 3-1⛔
Drugie spotkanie jak poddam analizie i ostatnie na tą noc to właśnie to. Zacznę od tego, że spotkali się ze sobą 2 razy. Wynik jest po 1. Obaj w dobrej formie w tamtym sezonie. Jednak jak widać po rankingu Francuz 119, Polak 64, to Polak miał cięższych rywali i musiał ich ogrywać aby mieć lepszy ranking. Na tej nawierzchni radzą sobie dobrze. Robert jednak nie powinien grać w głównej drabince, ponieważ uległ w kwalifikacjach Berrerowi. Ktoś się musiał wycofać i zajął jego miejsce. Dwóch jego wygranych meczy w kwalifikacjach nie ma co opisywać bo miał bardzo słabych zawodników. Z Berrerem przegrał 2-0, natomiast w pierwszej rundzie AO wygrał z Bedene 3-0. Po pierwsze walczył z typowym zawodnikiem co preferuje clay a nie gra prawie na twardej nawierzchni. Po za tym jak widać po statystykach mecz wygrał łatwo, ponieważ jego przeciwnik grał tragicznie. Na 3 sety zaserwował 16 asów, lecz zrobił 11 błędów podwójnych. No i trzeba do tego dołożyć 52 niewymuszone błędy, przy 22 jego przeciwnika. Przejdźmy do Ołówka. Z racji swojego rankingu nie brał udziału w kwalifikacjach tylko od razu w 1 rundzie AO. Słynie od z dobrego serwisu. Co pokazał w meczu serwując 15 asów, 0 podwójnych błedów. Miał 15 winnerów i 0 niewymuszonych błędów. Wszystko wskazuje dziś na Polaka i trzeba na niego zagrać.
double 1.80

Jeśli skorzystałeś z analizy klinkij dzięki, będę wdzięczny !!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Ok i pora na AO juz.

Robert - Przysiężny over 3.5 [email protected] ✅
Cilic - Simon over 3.5 [email protected] ✅
Lu - Dimitrov over 3.5 [email protected] ⛔ oj Lu.. tyle szans w 3 secie.

Robert - Przysiężny. Nie wierze w Ołówka tak, ze ma po Zeballosie odprawić kolejnego rywala 3:0. Robert ograł spokojnie Bedane rozgrywając nienajgorszy mecz. Polak juz w meczu z Zeballosem znajdował sie w 2 i 3 secie w problemach. Przeciwnik miał już przełamanie, jednak w obu przypadkach udało się Przysiężnemu odłamac i wygrać seta. Ale z Robertem nie bedzie tak łatwo.
Polak po prostu jest przecietnym graczem i nie sadze, zeby na wielkim szlemie miał wygrać drugi mecz 3:0, tym bardziej ze nie gra z jakims mega ogorkiem. Robert potrafił ograć w 3 secie Bedane 6:0, a to juz o tym swiadczy.
Nie mowie, ze Polak nie wygra, ale tego jednego seta powinien spokojnie stracic.

Cilic - Simon. Tak, tak wiem. Simon chodził o kulach jeszcze pare dni przed AO, rozegrał bardzo bardzo długi mecz. Ale co z tego? skoro walczył z meczu z Brandsem i go wygrał to znaczy ze mu zalezy. Jakby mu cos doskwierało to by skreczował juz w meczu z Niemcem i po kłopocie. A on wyszedł na kort i pokazał pazur.
Cilic rowniez rozegrał pieciosetówke z Granollers-Pujol.
Obaj po prostu sa na zblizonym poziomie i nie licze na 3:0 w zadna stron. Wystarczy spojrzec na ich H2H.

Lu - Dimitrov. Tutaj rowniez zawodnicy zbyt zbilzenie do siebie potencjałem, zeby skonczylo sie 3:0 dla kogokolwiek. Lu pewnie ograł swojego rodaka Weng nie dajac mu ani przez chwile cienia szans. Jest zdecydowanie bardzo dobrze przygotowany do tegorocznego AO.
Dimitrov po pierwszym przegranym pechowo secie z Klahnem spiął poslady i zaczął grać dobrze.
Ten mecz nie ma zdecydowanego faworyta i nie zdziwiłbym sie gdyby Lu ograł Bułgara, ale tego seta to bez problemu powinien ugrać.
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Zamulone forum .. wszystkie analizy poszly sie walic. Więc bedzie krotko i tresciwie.
Stephane Robert - Michal Przysiezny @1,52
Francuz 4 lata starszy od polaka, umiejetnosciami Ołówek nieco przewyzsza Roberta. Wiecej meczy rozegranych na hardzie, podobnie funkcjonujacy serwis, Przysiezny popelnia nieco mniej bledow i mysle ze to moze byc kluczem do zwyciestwa. Oboje wygrali swoje mecze w 1 rundzie bez starty seta. Łatwo dla Michała nie bedzie ale mysle ze powinien znalezc sie w 3 rundzie co byloby na pewno spory sukcesem.
Yen-Hsun Lu - Grigor Dimitrov Liczba gemów: powyżej 39.0 @1,84
Roznica w umiejetnosciach niewielka. Lu rozegrał na nawierzchni twardej w karierze ok 650 spotkan, co jest na pewno imponujacym wynikiem przy ok 130 spotkaniach bułgara. Dimitrov, mlody , utalentowany, z wybuchowym temperamentem. Grac potrafi tylko czesto nie potrafi tego wykorzystac. W 1 rundziw wygrał z Klahnem 3-1, tajwańczyk zas bez problemowo rozprawił sie z Wangiem 3-0. Kursy nieco zanizone na bułgara, dla mnie bedzie to bardziej wyrownany mecz, jakas 5setowka calkiem mozliwa. Dlatego pobieram linie ktora zostala wystawiona calkiem nisko.
Andreas Seppi - Donald Young Games Handicap ( 0 : 4.5 )
Nie rozumiem troche tych niskich kursow na włocha ale to w sumie i lepiej ze dostajemy calkiem fajne value na amerykanina. Young ok 3/4 meczy w swojej karierze rozegrał na hardzie. Wloch bilans ma sredni o ile nie przecietny - 94/103. Top25 rankingu, ograł Hewitta w 1 rundzie 3-2, ale co wiecej przemawia za nim w tym meczu? starszy o 5 lat od Younga, ktory fizycznie i wydolnosciowo moim zdaniem przygotowany lepiej, a tutaj na kortach w Australii przy takich temperaturach ma bardzo duze znaczenie. Srednio widze tutaj wygrana włocha, jesli juz to jakies 3-2 na jego korzysc, Handicap tak ustawiony ze moze go Young spokojnie pokryc nawet przy 1-3, jakis Tb, set na styku i zaklad wchodzi. Poczatkowo kursy wynosily nawet ponad 2 ale niestety juz spadly, mozna takze zagrac lekko win Younga po @2,95 co oferuje nam betsson.
Bez analizy mozna jeszcze sprobowac cos w strone Roli w meczu z Klizanem, win, jakis hc dodatni albo over w meczu.
 
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Daniele Bracciali/Alexandr Dolgopolov - Jonathan Erlich/Andy Ram @ 1,75

Izraelska para Jonathan Erlich i Andy Ram to niezwykle doświadczony i ograny duet. Rozegrali ze sobą mnóstwo spotkań, co sprawia, że rozumieją się znakomicie. W 2008roku bez straty seta zdobyli tytuł w Australii. Od tego czasu minęło kilka lat i taki sukces powtórzyć będzie ciężko. W dalszym ciągu jednak potrafią zagrać dobre spotkanie i utrzeć nosa wyżej notowanym od siebie kolegom. Daniele Bracciali i Alexandr Dolgopolov pierwszy raz będą mieli okazje stanąć na korcie obok siebie i od po jednej stronie siatki. Bracciali deblistą jest dobrym i notuje niezłe wyniki. Dolgopolov raczkuje w grze podwójnej i ogrywa się z wymagającymi rywalami. Wiele jednak w deblu nie gra, ale potencjał ma. Świadczy o tym chociażby wygrany turniej Indian Wells w parze z Malisse. Nie zmienia to jednak mojej wizji dzisiejszego pojedynku. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, ale większe szanse daje izraelskiej parze. Dlaczego? Przede wszystkim mega doświadczenie i mega ogranie na szybkich nawierzchniach, a także niezliczona ilość czasu spędzona razem na korcie powinny być dzisiaj atutem Erlicha i Rama.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Wczorajsza tasiemka ładnie poszła, więc dziś też próbuję. Dziś tylko 4 mecze. ;)
Reid M./Saville L. - Murray J./Peers J. @1,18 ✅
Junaid R./Mannarino A. - Bopanna R./Qureshi A. @1,20 ✅
Whittington A./Bolt A. - Knowle J./Pospisil V. @1,30 ▶
Zeballos H./Monroe N. - Mirnyi M./Youzhny M. @1,35 ✅
AKO: 2,49 marathonbet ✅ nieco mniej, ale jest.
Jamie Murray i John Peers to są typowi młodzi gniewni - wielkie aspiracje, talent też spory, więc momentami ich gra wygląda naprawdę imponująco. Sporo już ugrali razem i tutaj zwycięstwo nad rodakami Peersa powinno być formalnością. To są fajne chłopaki i bardzo utalentowane (no w końcu jedna z lepszych szkółek tenisowych świata :cool: ) - Reid finalista juniorskiego Wimbledonu z Bernardem Tomiciem sprzed 6 lat, potem jednak zginął w czeluściach futuresów i challengerów (jednego nawet wygrał w singlu, dwa tytuły zaś w deblu, po jednym z Samuelem Grothem i Chrisem Guccione), ale ma czas, wszakże rocznik 90. Jego partner zaś rocznik 94, już dwa szlemy w juniorach (Wimbledon i Australian Open), z kapitalnymi papierami na dalszą karierę, bowiem już w poprzednich latach zaczął zgarniać tytuły w challengerach. Taki mecz to dla tych młodych chłopców może być wielkie przeżycie i zanim zdążą przywyknąć do tempa seniorskiego tenisa, powinno już być pozamiatane.
Stop War, Start Tennis, bowiem Indo Pak Express nadciąga :cool: (ciekawe, czy jeszcze mają te koszulki ???? ). Po wpadce w Chennaju w Sydney już bez ceregieli był oldschoolowy finał i tam dali się tam ograć tylko Nestorowi i Zimonjiciowi. Potencjał ogromny, a parcie na szlema jeszcze większa, wszakże Pakistańczyk i Hindus, aż trudno uwierzyć, nie mają takiego tytułu w swojej kolekcji, a całe dekady doświadczenia czekają. Pakistańczyk zresztą powinien znać Junaida, bowiem ten także ma korzenie rodem z Pakistanu i nawet razem pomykali w 2007 roku. Mannarino ma już trochę w nogach, 9 morderczych setów z singla, przede wszystkim te 4 z Ferrerem mogły mu dać w kość, choć jakość tenisową pokazał. Niemniej jednak IndoPak tutaj bez zbędnego pajacowania powinni załatwić sprawę.
Knowle wreszcie coś wygrał w ostatnim czasie. W parze z Marcelo Melo zdobył tytuł w Auckland, pokonując Alexandra Peyę i Bruno Soaresa. Tutaj dobrał się z Vaskiem Pospisilem, który dziś z Ebdenem stoczył zacięty bój i ze sobą poniekąd też, bowiem coś z tymi plecami mu tam dolegało. Niemniej jednak, jak sam stwierdzić, naszprycował się środkami przeciwbólowymi i puściło. W singlu trafia na Wawrinkę, więc różnie to może być z jego dalszymi losami, w deblu zaś bardzo przyjemna drabinka, partner też wysokiej klasy no i przede wszystkim trochę skilla jest - lekcje u Nestora pomogły.
Na koniec Max Mirnyj w parze z Jużnym. Rosjanin w debla grać potrafi, to przecież bardzo dobrze od strony technicznej wyszkolony tenisista, kilka razy postraszył zdolne pary (choćby naszych Polish Power na US Open w parze ze Stakhovskim). A sam Bestia został osierocony po tym, jak Tecau się skumał z Rojerem i tak w sumie będzie się błąkał chyba w tym sezonie. Jakość jednak pozostaje ta sama. Zeballos też w deblu odnosił niezłe wyniki, największy to chyba półfinał RG w parze z Pablo Cuevasem. Monroe to nowa twarz prosto z Ameryki, w karierze jeden tytuł z Simonem Stadlerem w Szwedzkim Bastad i kilka niezłych już meczy na poziomie ATP. Poziom szlema jednak to może być za dużo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
B 2,2K

barichello

Użytkownik
Monfils Sock
Tegoroczne korty są bardzo szybkie. To świetna wiadomość dla potężnie serwujących, a do takich możemy zaliczyć Socka. Jeżeli Amerykaninowi będzie siedział serwis to o przełamanie może być niełatwo. Monfi lubi kombinować, podpalać się, denerwować. Mecze teortycznie proste lubią przerodzić się w męczarnie czy też obfitować w wielkie emocje. Gracz totalnie nieprzewidywalny. Dlatego z dużym dystasnem podchodzę do Monfi przy takich kursach. Liczę, że Sock serwisem napsuje nieco krwi Francuzowi.
4 sety 3.50, 5 setów 6.00 Fortuna
 
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Reid M./Saville L. - Murray J./Peers J. @1,18
Junaid R./Mannarino A. - Bopanna R./Qureshi A. @1,20
Myślę, że tutaj nie ma się co rozdrabniać. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku różnica klas powinna być widoczna już od pierwszej piłki. W przypadku Wielkiego Szlema gra się na przewagi, co znacznie zmniejsza ryzyko przypadkowego przełamania. W związku z powyższym ja proponuję w obu przypadkach 2:0 dla par wskazanych przez Wojcireja.
Murray/Peers 2:0 @1,42
Boppana/Qureshi 2:0 @1,45
AKO: 2,06
 
C 105

ceeferem

Użytkownik
???? D. Istomin WIN --&gt; 1.71 (Pinnalce) ✅✅✅ 4-6 5-7 4-6
???? C.Berlocq - ERV over 37,5 --&gt; 1.95 (Marathonbet) ✅✅✅ 4-6 6-7 7-6 2-6
???? F. Lopez - S. Devvarman over 36,5 --&gt; 1.85 (Unibet) ⛔⛔⛔ 6-4 6-4 7-6
???? GLG +4,5gema --&gt; 1.85 (Marathonbet) 7-5 5-2 krecz
zwrot wg. regulaminu
???? JJ - J. Thompson over 33,5 --&gt; 1.85 (MarathonBet) ✅
✅ ✅ 6-1 6-4 4-6 2-6 1-6
???? Young D.-H.R.&amp;Kamke T.- J.S. over 3,5 seta x2 --&gt; 1.43x1.43 (Betsson) ✅✅✅ 3-1&amp;1-3 ???? P. Andujar + 5,5gema --&gt; 1.90 (Bet365) ✅✅✅ 4-6 7-6 7-6 6-3
???? Gulbis+Pospisil+Gasquet AKO 1.48x1.37x1.24 --&gt; 2.51 (Betsson) ⛔
Paire B. - Kyrgios N.
Thu., 16 Jan 2014, 01:00

Ciekawy pojedynek pomiędzy psycholem nr. 2 (nr.1 Gulbis) a kolejnym z nowej generacji kangurów. Widziałem Paire z Danceviciem w 1-szym secie, chłop motał się okrutnie...świetne zagrania przeplatał metrowymi autami..ostatecznie przechylił TB na swoją stronę...później miał już z górki bo Dancević &quot;odjechał&quot; na skutek temperatury. Przed meczem z ołówkiem w Auckland narzekał na zakłócone przygotowania do sezonu kontuzją. Po easy meczu z Polakiem tak samo easy zebrał baty od Bautisty. Ciekaw jestem jak zaprezentowałby się kondycyjnie w 5-tówce. Dzisiaj będzie ku temu świetna okazja bo przeciw niemu stanie młody australijski gracz, który niesiony dopingiem fanów może sprawić niespodziankę. Kyrgios dysponuje świetny serwisem o, którym sam mówi, że jest jego największym atutem...najsłabszą stroną są woleje i gra przy siatce ale przyjdzie czas aby to poprawić. Świetne warunki fizyczne, dobrze się porusza po korcie dobrze sobie radzi z końcowej linni...Paire będzie miał dzisiaj duży problem, a jeśli pokaże dzisiaj parę swoich oblicz to emocje murowane. Ja idę w stronę handi spotkanie może rozstrzygnąć się w TB-ach więc: ???? Kyrgios +4,5 --&gt; 1.85 (MarthonBet) 6-7 6-7 4-6 2-6 2-6 ⛔⛔⛔
 
skolsik1 1,7K

skolsik1

Użytkownik
Paire - Kyrgios 1 set @2,40 Unibet

W poprzedniej rundzie podobny typ na Kyrgiakosa wszedł bardzo swobodnie. Argumentacja i tym razem jest identyczna. Młody i niedoświadczony kangur ma duży potencjał. Nie jest jednak jeszcze ograny na międzynarodowej arenie, dlatego obawiam się grać czystego zwycięstwa. Myślę jednak, że początek kiedy to będzie miał dużo sił i energii będzie dla niego. Nie ma już Hewitta, więc kibice będą dziś razem z nim co powinno tylko podnieść jeszcze bardziej Kyrgiakosa.


Nishikori - Lajovic DW 3:0 @1,50

Lajovic dał mi już trochę zarobić na kwalifikacjach i w pierwszej rundzie ;) ale to trochę za wysokie progi, więc mam nadzieje, że znowu da zarobić, ale w drugą stronę ;) W pierwszej rundzie rywala miał słabiutkiego. Teraz japończyk, który z pewnością będzie chciał ten mecz skończyć szybciej, niż w 5 setach jak poprzednio. Z Matosevicem grał naprawdę dobrze. Był dużo lepszy, ale nie umiał tego wykorzystać popełniając dosyć łatwe błędy. Jeżeli dziś to wyeliminuje to z pewnością ma szansę wygrac 3:0


Tsonga - Bellucci DW 3:0 @1,54

Dla mnie sytuacja dużo bardziej oczywista, niż w przypadku Nishikoriego. Tsonga po prostu jest o dwie klasy lepszy od Bellucciego. Z Volandrim oprócz malutkich kłopotów na początku to bardzo łatwo się rozprawił nie pozostawiając złudzeń. Bellucci jakby nie krecz Reistera to wcale nie musiałby w tej drugiej rundzie być. Ponadto Brazylijczyk co nie może dziwic to typowy ziemniak i nie sądzę, że da radę urwać Wilfriedowi, chociażby seta. Tsonga to dojrzały zawodnik i jestem pewien, że ćwierćfinał to minimum co osiągnie na AO.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
ATP Australian Open
???? Chardy J. - Ferrer D.
Chardy J. +2,5 seta ::: 1,55 ::: Pinnacle ::: 5/10
Chardy J. ::: 3,55 ::: Pinnacle ::: 2/10

O Ferrerze już wspomniałem na początku tego turnieju, że po French Open stracił swoją &quot;mobilizację&quot;. Nawet w pewnym wywiadzie powiedział, że czuje się teraz jak &quot;junior&quot;. To wszystko potwierdzają jego wyniki, w pierwszym meczu na Australian Open pomimo wygrania 3:0 w setach to jednak Hiszpan zostawił dość marne wrażenie przeciwko Kolumbijczykowi Alejandro Gonzalezowi. W drugim meczu przeciwko Francuzowi Mannarino zaczął mecz od 0:3 w tym dwa przełamania, choć pierwszy set wygrał po tie-breaku. W drugim secie Ferrer stracił 3 razy podanie i koniec końców seta. Później to już była tylko dominacja Hiszpana i tutaj nie wykluczam pomocy upałów, bo każdy wie, że Hiszpanie ze względów naturalnych znoszą po prostu lepiej wysokie temperatury. David Ferrer w meczu z Mannarino zaserwował zero asów.
Warto dodać, że Jeremy Chardy broni tutaj punktów za ćwierćfinał odpadając dopiero rok temu z finalistą Andy Murrayem. W pierwszym meczu zaliczył udane 3 setowe zwycięstwo nad Holendrem Huta Galung. W drugim meczu pokonał w 4 setach wygrywając 2 tie-breki na 3 zawsze groźnego i nieobliczalnego zawodnika z Ukrainy Dolgopolova. W meczu przez pierwsze dwa sety było dużo walki i zawziętości zarówno z jednej jak i drugiej strony. W dalszej części meczu prawdopodobnie przez upały obaj zawodnicy bardziej koncentrowali są na własnym podaniu.
H2H 1:4 i tylko w jednym meczu David Ferrer nie stracił seta, warto dodać, że dwa zwycięstwa były na nawierzchni ziemnej gdzie jak wszyscy wiemy Hiszpan czuje się najlepiej. Bilans setów 6:11. Światowy numer 3 prawdopodobnie będzie chciał znowu wyrzeźbić te zwycięstwo punkt po punkcie, ale czy pozwoli mu na to solidnie wyglądający Francuz?
Wynik: 2:6 (5)6:7 2:6 ⛔
???? Mayer F. - Janowicz J.
Mayer F. ::: 1,64 ::: Pinnacle ::: 4/10
U Polaka bliźniacza sytuacja jak rok temu, na początku dwóch ogórków do ogrania, a później Nicolas Almagro i 3:0 w plecy. W tym roku dość podobnie, na początku 5 setów z młodym Johnsonem który był bodajże 2 piłki od meczu, a później cztery sety z Pablo Andujarem. Powiem tak, gdyby nie było tie-breaków w setach to wątpię byśmy Janowicza mieli w tej rundzie co mamy. Znowu te jego zwycięstwo nie było przekonujące, tylko mocno naciągane, był kilka razy przełamywany i obronił dość dużo BP, co świadczy o tym, że te jego atomowe podanie nie funkcjonuje aż tak dobrze.
Mayer to już tenisowa półka wyżej niż dwóch wymienionych wyżej zawodników, Niemiec zaimponował mi w meczu z Youzhnym gdzie po 5 setowej batalii wyszedł zwycięsko. Trzymał dobrze serwis i można było się spodziewać tego co mówiły kursy, było dużo walki jak i wymian, mecz typowo na styku. Florian zaprezentował się całkiem nieźle.
Wątpię też by ten mecz zakończył się 3:0 obojętnie w którą stronę, Florian Mayer dość często traci sety w meczu, podobnie jak i Janowicz, grają falami. H2H 2:0.
Wynik: 7:5 6:2 6:2 ✅
 
sasuke-uchiha 263

sasuke-uchiha

Użytkownik
????Ivan Dodig – Ivo Karlovic 1.67 Fortuna 3-0 ✅ ????Paire (-4,5g) - Dancevic 1.7 Fortuna 19 - 13 ✅
????Chardy - Dolgopolov 2.50 3-1 ✅
????Stephane Robert - Michał Przysiężny 1.44 Bet365 3-1 ⛔
No i niestety Przysiężny przegrał. Zagrał strasznie słaby mecz. Serwis słabo siedział, no i jego uderzenie często lądowało w siatkę lub w aut. Dziś jednak pora na kolejny dzień i kolejne typy.

????Mayer -
Janowicz 1.53 bet365 3-0 ✅
Zgadzam się co do wyniku tego meczu z AKA SHAKAL, ale swoje o nim też napiszę. Polak jak wiadomo wysoko w rankingu, nie będę już opisywał dlaczego jest tak wysoko. Dla mnie jest on gorszym zawodnikiem od Niemca. Niby ma atomowy serwis, niby to jego najwiekszy atut. Wszystko zaczęło się od tego że w Paryżu był w życiowej formie i mu siedział. Wiadomo parę asów zaserwuje nieraz, lecz tak naprawdę z jego serwisem nie jest najlepiej. Dla przykładu staty z dwóch meczy jego i Niemca.
Jerzy - Thomson / Andujar 33 asów/ 16 df / 65,5% 1st serwis / 71,5% punktów po 1 serwisie / 47% punktów po 2 serwisie / 64% punktów przy siatce / 20bp on - 21 jego przeciwnicy
Mayer - Kudla / Youzhny 25 asów/ 4 df /59%
1st serwis / 76,5% punktów po 1 serwisie / 64% punktów po 2 serwisie / 74% punktów przy siatce / 22bp on - 10 jego przeciwnicy
Jedną rzeczą z niewielu w jakiej Janowicz prowadzi to winnersy do niewymuszonych błedów. Reszta statystyk jak napisałem w strone Niemca, a teraz też trzeba spojrzeć kto jakich miał przeciwników. Niemiec na pewno miał cięższych. Podobno także Jerzy jest słabo przygotowany przez kontuzje, tutaj kolejny argument dla Niemca. W spotkaniach między sobą 2-0 dla Niemca. W tym roku także Niemiec w lepszej dyspozycji. Jeśli prawie wszystko wskazuje na Niemca to trzeba na niego zagrać. Dziś jeden mecz z udziałem Polaka mi nie wszedł, ale jutro powinien wejść bez najmniejszych problemów.
zaraz się pojawi analiza do

????Querrey -
Fognini 1.53 bet365 0-3 ⛔
Spotyka się ze sobą dwóch zawodników, preferujących inne nawierzchnie. Fognini preferuje clay i tam czuję się najlepiej, a na hardzie gra po prostu słabo. Wręcz przeciwnie gra Amerykanin, ponieważ hard to jego ulubiona nawierzchnia. Dla Włocha 3 runda to wielki sukces na AO, ponieważ jeszcze nigdy nie przeszedł pierwszej. Amerykanin radzi se już o wiele lepiej. Włoch pokonał Bogomolova i Nieminema. Natomiast Amerykanin Giraldo i Gulbisa. Widać Amerykanin miał o wiele trudniejszych przeciwników, a jednak odprawił ich bez większych problemów. W tym spotkaniu myślę że główną role będzie odgrywał serwis zawodnikó. Włoch zaserwował na tym turnieju 13 asów / 16df. Querrey zaserwował 43 asy / 8df. Po za tym Amerykanin ma po pierwszym serwisie 84,5% zdobytych punktów z dwoch spotkań a to robi wrażenie. Amerykanin z atomowym serwisem, grający z Włochem spisującym się na tej nawierzchni słabo powinnien przejść do kolejnej rundy bez problemu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Dzisiaj na AO zawiodl Lu, ktory mial okazje aby wygrać seta, ale niestety sie mu nie udało.

Na dzisiejszą noc widze takiego dubelka:

Janowicz - Mayer over 3.5 [email protected]
Anderson - Roger-Vasselin over 3.5 [email protected]
AKO: 2.02

Janowicz po pierwszych dwoch setach w AO gra lepiej. Chociaz pierwszy set z Andujarem ukazał, ze w najwyzszej formie to on nie jest(sam zreszta o tym mowi), jednak swoim serwisem potrafi wygrywac te sety.
Mayer ograł w 1r bezproblemow Kudle, ale w drugiej trafił juz na Jużnego i Niemiec wygrał dopiero po 5 setach.
Jurek nie jest w takiej formie zeby trzymac serwis przez caly mecz na bardzo dobrym poziomie. Zdarzają mu sie wpadki i pewnie i w tym meczu przed nimi nie ucieknie, ale w 0:3 lub 3:0 to ja nie wierze, nie ma takiej opcji.
Na Wimbledonie w 2012 roku sie spotkali i tam padł wynik 3:2 dla Niemca.


Gdyby Anderson byl w lepszej formie to moze i bym sie zastanawial nad tym typem, ale w takiej sytuacji biore go w ciemno.
Anderson to typowy drewaniak, swoj serwis bedzie trzymał pewnie (chociaz i mu zdarzają sie wpadki), a o przełamaniu serwisu na poziomie Rogera-Vasselina to on za czesto marzyc nie bedzie.
Francuz pokonał w 1r walczaka Berlocq 3:1 oraz w drugiej Hiszpana Garcia-Lopeza rowniez 3:1, więc sa to całkiem solidne wyniki.
Anderson juz w pierwszej rundzie miał ciepło bo przegrywał 0:2 z Czechem Veselym jednak udało mu sie wyciągnąc na 3:2, a mecz z Thiemem był tylko formanością.
Francuz bedzie zdecydowanie trudniejszym przeciwnikiem niz wymieniona dwójka i również nie widze opcji 3 setów.
Warto przytoczyc ich H2H. Dawno temu spotkali się na RG bo w 2010 roku, ale wtedy było 3:2 dla Francuza.
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Cilic mając w trzecim secie 5:0 wykręcił niesamowity wynik dzięki któremu jest już 5:6 dla Simona i serwis Francuza. Myślałem, że takie komedie to tylko w WTA. Sorry za off top, musiałem to napisać ????
 
berdshit 545

berdshit

Użytkownik
Querrey- Fognini over 3,5set 1,3

Według buków faworytem tego spotaknia jest dysponujący świetnym serwisem Amerykanin, który w poprzedniej rundzie odprawił z kwitkiem Gulbisa, którego oprócz porywczości charakteryzują wielki talent i spore umiejętności. Po drugiej stronie siatki stanie włoch, który największe sukcesy osiąga na mączce, ale w moich oczach jest on w stanie urwac seta Amerykaninowi, a nawet powalczyc o zwycięstwo. Jego ostatni mecz z Nieminenem pokazał, ze zależy mu na jak najlepszym wyniki w Australii. Grą z lini końcowej przewyższa Sama, serwis jest atutem Amerykanina, ale i on często zawodzi, a wtedy Fabio na pewno poszuka przełamań.

Ferrer- Chardy over 3,5set 1,55

Mecz Hiszpana z Francuzem zapowiada się bardzo ciekawie, Ferrer od dłuższego czasu poniżej optymalnej formy, za to Chardy prezentuje sie naprawde dobrze. Wygrany mecz z Dolgpolovem, który jeszcze niedawno zaciekle walczył z Ferrerem w Dausze mowi sam za siebie. Chardy dysponuje swietnym serwisem, który na tej nawierzchni jest ogromnym atutem. David większośc punktów zdobywa raczej dzięki waleczności i forheandowi. Mecze między tymi panami są zazwyczaj zacięte i bardzo rzadko kończą się do zera.

Anderson- Roger Vasselin over 3,5set 1,3

Mecz, w który przewiduję większą ilość setów. Anderson, to uznana marka na twardej nawierzchni, dobry serwis i agresywna gra powinny mu zapewnić wygranie przynajmniej jednego seta. Francuz jest na gazie od turnieju w Chennai, gdzie doszedł do finału. Dysponuje nienaganną techniką, z serwisem trochę gorzej, ale uważam, że spokojnie zapewni sobie wygraną w minumum jednym secie.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Niby ma atomowy serwis, niby to jego najwiekszy atut. Wszystko zaczęło się od tego że w Paryżu był w życiowej formie i mu siedział.
Nie no, aż nie wierzę, że takie coś czytam po dwóch latach... Odbieram to tak, jakby to był jedyny sukces Jerzyka w karierze i to totalnie przypadkowy. ;)
Dla mnie osobiście kursy w tym meczu są niezrozumiałe. Ja rozumiem klasę Mayera, który jest doświadczonym tenisistą i ma szeroki wachlarz zagrań, ale nie dajmy się ponieść po jego wygranej z Jużnym. Ja tenis Rosjanina odbieram jako bardzo pasywny, rzadko przechodzący do ataku, a raczej wykorzystujący kąty i geometrię kortu i z tego skorzystał Mayer, którego tenis polega na trzymaniu inicjatywy i narzucaniu warunków gry. Tym razem jednak rywalem będzie Janowicz, który żeby wygrać punkt, także musi przejąć inicjatywę. Na dodatek zwracam uwagę na szybkość kortów - kto oglądał, podkreślę, oglądał mecz z Andujarem, wie, o co mi chodzi - po zagraniu płaskiego forehandu przez Janowicza piłka dostawała bardzo małego kozła kończyło się w dużej mierze natychmiastową przewagą sytuacyjną.
nowu te jego zwycięstwo nie było przekonujące, tylko mocno naciągane, był kilka razy przełamywany i obronił dość dużo BP, co świadczy o tym, że te jego atomowe podanie nie funkcjonuje aż tak dobrze.
Kompletnie się z tym nie zgadzam. Owszem, Janowicz został kilka razy przełamany, niemniej jednak, jak sam zauważyłeś, do tie breaków dochodziło, a to oznacza przecież odłamanie. Stąd wniosek, że i bez serwisu można wygrać gema. Na dodatek im dalej w mecz, tym więcej break pointów Janowicz obronił właśnie za sprawą własnego podania, które funkcjonowało coraz lepiej.
Nie twierdzę, że Polak spuści tu od razu łomot Niemcowi. Nie wierzę też jednak, że to będzie tak prosty mecz dla Niemca, jak wskazują na to kursy i idę w stronę Janowicza, który także ma tu sporą szansę.
Mayer F. - Janowicz J. @2,64 marathonbet ⛔
Mayer F. - Janowicz J. +1,5 seta @1,80 bah ⛔ bardzo słaby występ Jurka
 
tikanes 246

tikanes

Użytkownik
Ogólnie mecz JJ vs Mayer określam na 70/30 i zgadzam się z Wojcirejem. Mayer to drewno i średnio widzę go w defensywie, bo on nie będzie dyktował warunków tempa w tym meczu. Nie będę się tutaj rozpisywać nad plusami minusami obu graczy, bo każdy z Was już większość napisał. JJ jest jaki jest, ale pamiętajcie, że naprzeciw stoi tylko podstarzały Mayer, którego buki faworyzują, bo ostatnie mecze wygrywał z niezłymi graczami a JJ męczył wygrane z kelnerami. Nigdy nie lubiłem Mayera, bo ma siano w mózgu, ale można też to samo o JJ napisać (choć czy na pewno?;dla mnie JJ ze stresem sobie radzi nieźle). Ogólnie mogę być stronniczy w tym co napisałem, ale Mayer to nie jest przeszkoda (raczej belka) nie do przejścia.
P.S. Czy Simon będzie miał powtórkę z rozrywki? ????
P.S.2 VAMOS KYRGIOS ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom