>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

(Men) Australian Open 2018 - turniej główny (15.01-28.01.2018)

Status
Zamknięty.
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
ale dimi popsul. 5 do 4 i swoj serwis i moglo byc 2 do 0 w setach. ogolem nick gra kaszane.
ja tam Foga nie skreslam.. nie zawodzi jak nie jest faworytem. Berdych to dla mnie slaby psychicznie gracz. Fognini z opaska na nodze wiec jakis drobny uraz ma, ale na Berdycha moze wystarczyc. Fognini 3.3 fortuna. Berdych po 1.36 ?? nie dziekuje.
2:0 prowadzi w setach Dimitrov ;) Jeszcze tylko niech Roger wygra kolejny mecz i Dimitrov odprawi Kyle .. Chyba z tym Edmundem bedzie mial trudniej Dimitrov niz dzis z Kyrgiosem ;) dajesz Dimi , dajesz Rog.
No np. dzis Rafa mial trudny mecz ze Schwartzmanem ale dal rade, pokazal ze jest kozak i powiem wam ze on weźmie ten turniej, ma lepsze mecze , gorsze, ale nawet Federera w finale jest w tym roku ogarnac, rok temu Roger wygral ale wg mnie byl w lepszej formie, a Rafa zaczynal powrot wolniej ale jak juz hiszpan odpalił to w finale nawet Federer nie podola.
Ktos oprocz mnie widzi tu zwyciezce w turnieju w Rafie ? ????
To samo w kobiecym tenisie, Kerber ma najpierw Hsieh, potem Garcie albo Keys, z ktorymi powinna sobie poradzic, nastepnie Pliskova lub Halep, ale chyba Plisko, bo Simona sie wypompowala z Davis i narzekala na udo.. A potem juz final z Wozniacki lub Svitolina.. Wg mnie Kerber to wezmie po kursie 5.0. Kerber znow odpalila. albo Svitolina wygra tez kurs 5.0. ale raczej Svito moze nie podolac presji , pierwszy final, bedzie stres. choc wszystko moze sie zdarzyc. ???? tak czy owak Kerber faworytką.
Wozniacki nie biore pod uwagę, bo nie raz mi krwi napsula i potrafi przegrac ze slabszymi grajkami niz Svitolina a gdzie ograc Kerber..
 
supermariobros 358

supermariobros

Użytkownik
Dima potrafi rywalizować z graczami opierajacymi swoją grę głównie na serwisie, a do takich graczy należy Kyrgios (wszystko zaczyna się od podania)
Za to Kyrgios nie potrafi być on fire, grać na pełnych obrotach grając z ludźmi, którzy dobrze grają z głębi kortu, w obronie oraz mają to co on, czyli serwis i bezproblemowy, wygrywający winner
Oprócz tego, co się wydarzylo w poprzednich grach, zawsze trzeba spojrzeć indywidualnie na daną rywalizację, skupić się tylko na tym, co ma się wydarzyć tu i teraz. Sam nawet o tym zapominam czasami ...
 
znamsietylkonatenisie 175

znamsietylkonatenisie

Użytkownik
Bułgar pokazał Nickowi, gdzie jego miejsce w szeregu, brawo Grigor!
Widzę, że są przemyślenia co do spotkania Dominika, jeśli chodzi o mnie to osobiście odradzam grę w stronę Amerykanina.
Thiem 3:0 @ 1,77 fortuna ⛔
co za kompromitacja, wstyd!
.Cóż można powiedzieć? Po prostu nie ta klasa. Dominik wkracza na właściwe tory, po spotkaniu z Francuzem można bez wahania powiedzieć, że jest w dobrej dyspozycji, choć faktem jest, iż do jego najlepszej gry mu jeszcze sporo brakuje. Pod każdym aspektem, przewyższa Sandgrena. W spotkaniu z Niemcem w czwartym obaj sobie stali odbijając byle przebić, obaj mieli dość, jednym słowem, oddychali rękawami. Amerykanin nie jest na pewno przygotowany fizycznie na takie spotkania, na takim poziomie. Zagrał przyzwoity mecz z Chardym, który grał tutaj swoje pierwsze spotkanie w sezonie. Wiadomo jak wygląda sprawa ze Szwajcarem, który mimo wszystko trochę przegrał sam ze sobą. Dominik będzie spokojnie grał swoje bez wchodzenia na najwyższe obroty, nie będzie sytuacja tego wymagała. Amerykanin na pewno odczuwa skutki poprzedniego spotkania i po prostu nie wytrzyma. Ja widzę szybkie i łatwe dla Austriaka spotkanie.

Berdych -1.5s @ 1,60 fortuna ✅
W moich oczach to Berdych jest znacznym faworytem i wcale nie widzę value na Włocha.
Z Argentyńczykiem Tomek zagrał na, na prawdę dobrym poziomie, fakt faktem, iż JMDP trochę w tym pomógł, co było do przewidzenia, ale Czechowi nie można niczego odjąć. Dobrze wygląda na podaniu, z Juanem 20 asów, 77% po pierwszym, widać regularność i solidność Tomka, to jest to czego się od niego wymaga. Fabio zagrał z Benkiem bardzo przeciętnie i nie wiele brakowało, aby to Francuz grał dalej. Beny miał 14 brejków z czego wykorzystał 3, natomiast Włoch 7/12 więc tak się po prostu wygrać nie da. Fabio wcale nie wygląda dobrze przy swoim podaniu i będzie miał sporo problemów z forhendem Czecha, który funkcjonuje jak należy. Włoch to pajac, doskonale o tym wiemy, gdy zrobi się 1:0 dla Tomka i jakieś przełamanie w drugim to Włoch popłynie szybciutko. Nie widzę tutaj więcej niż jednego seta dla Fabio. Regularność i solidność jutro będzie górą.
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Dimitrov walczyl ze swoją głową i wygrał ale były ciężkie momenty. Ma farta, że będzie grał z Edmundem ale półfinał prawdopodobnie z Nadalem i dla mnie tam - 1,5 na Rafe wskazane.
 
W 47

wojtek7

Użytkownik
Oglądałem ostatni mecz Kyrgiosa oraz ostatni mecz tej cipki Dimtrova. Oczy bolą jak patrzy się co bułgar gra. Powinien grać w wta. I nie zdziwiłbym się gdyby z taką Svitoliną przegrał. Gdyby nie to, że kompromitując się ofiarnie lata jak pajac do każdej piłki przegrywałby z każdym. Zanim Dimiemu ochłonie główka nim się spostrzeże Kyrgios wyserwuje go i wygra pierwszego seta. W meczu z Tsongą był jak na niego całkiem opanowany, także z głową w porządku. Kompletnie nie rozumiem jak można grać na Dimitrova. Zero argumentów na gościa.
. Powiem tak : hahaha tak jak pisał znamsietylkonatenisie niektórzy mają problem z realna ocena meczów ???? pokonanie gościa z drugiej setki 3:2 nie czyni z Dimitrova cieniasa..to jest Wielki Szlem i jest margines na to żeby słabszego zlekceważyć, a słabszy czasami gra na 100 % możliwości po prostu..
 
wawo 6,5K

wawo

Użytkownik
Berdych - Fognini
Myslalem ze Berdych niewytrzyma z DP ale jednak gral swoje a DP pomogl swoja slaba wytrzymaloscia. Fog mial latwa drabinke, najpierw ziemniaka Zeballosa, pozniej Donoskoja z ktorym stracil seta i ostatnio dziadka Beneto z ktoryn rownie dobrze mogl poleciec. Berdych wygral z minaurem i lopezem, pewnie i latwo tracac mimo to po secie.
Fogini to komediant, zawsze spina na najlepszych ale jak nie bedzie szlo to zacznie pajacowanie. Z drugiej strony jak fog wygra pierwszy set to berdych sie moze obrazic. Najwazniejszy pierwszy set, uwazam ze Czech ma wiecrj argumentow do wygrania. Szanse oceniam 75-25% dla Berdycha. Poza tym Fog to ziemniak, berdych zmasakruje go forhandem.
Kurs 1.39 Pin
Typowy valuebet.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Fucsovics M. - Federer R.
Fucsovics M. ::: 22,00 ::: 1/3
Fucsovics M. +2,5 sets ::: 3,73 ::: 2/3

Czarny łabędź w zakładach bukmacherskich - czyli coś czego nikt się nawet nie spodziewa, a jednak... Nie takie wyniki świat sportu już widział. Federera chyba nikomu nie trzeba przestawiać, żywa legenda tenisa ziemnego. Rok temu w wieku 36 lat dociął mistrzowską formę, tylko w 2005 roku zanotował mniej porażek w sezonie bo tylko 4, w 2006 i 2017 ta liczba wynosiła 5.
Federer pewnie łasi się na 20 szlema w karierze, ale czy to nastąpi akurat na Australian Open? Szczerze wątpię i liczę na to, że zatrzyma go Węgier Fucsovics który gra turniej życia. W 2015 roku też mało kto się spodziewał, że po 10 porażkach z rzędu, nagle Seppi wyrzuci z turnieju Federera.
Węgier co prawda to inny kaliber zawodnika, ale szansy upatruję się w jednej rzeczy. Już nawet sam Nadal w wywiadzie powiedział mając na myśli Federera: &quot;Że jest tu jeden uprzywilejowany zawodnik który gra w sesjach wieczornych.&quot;. Roger zagra w samo południe przy zapowiadającej się bardzo wysokiej temperaturze i wilgotności. Właśnie z tego powodu upatruję się niespodzianki.
Wynik: 0:3
ROK TEMU:
Ćwierćfinał AO: Murray A. - Zverev M. 1:3 Kursy 15,00-28,00
http://www.oddsportal.com/tennis/australia/atp-australian-open-2017/murray-andy-zverev-mischa-dvIpns3p/
 
wawo 6,5K

wawo

Użytkownik
Fedex - FUKSowicz to mecz bez historii, mozna grac -2,5 na Fedexa. Wegier jest tutaj przypadkiem, przeciez jego drabinka to nieporozumienie. Kicker i Querrej dobre sobie, gdybuten drugi nie pajacowal to by on tutaj gral.
Thiem - Sandgren, austryjak juz slaby mecz mial z Kudla. Sangren fart ze trafil na Wawinke z jedna noga bo tez zbyt wiele nie pokazal mimo to szacunek za szacunek do rywala i brak nadmiernego okazywania wyszosci. Tym razem Thiem bierze mecz mysle 3-0
Djoker - Chung. No dobra Djoker wraca, ale wraca na poziomie. Chung okularnik pokonal Zvereva ale w jaki sposob? 4 i 5 set to klotnie niemca o swiatlo a nie gra.
Djoker bierze w maksymalnie 4 setach
Cwiercfinaly
Dimitrov i Nadal ale notki o nich pozniej.
 
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Dimitrov włączył ze swoją głową i wygrał ale były ciężkie momenty. Ma farta, że będzie grał z Edmundem ale półfinał prawdopodobnie z Nadalem i dla mnie tam - 1,5 na Rafe wskazane.
Rok temu Dimitrov przegral z Rafa 2:3 .. wiec mecz bedzie ciekawy ;)
 
J 560

januszbiznesu

Użytkownik
Dużo dzisiaj wyrównanych spotkań (pod względem wyniku i liczby setów). Z reguły zwiastuje to posuchę w następnym dniu i krótkie starcia - patrząc na to, co mamy - może tak właśnie być.
1) Jak Berdych jest faworytem, lepiej na niego nie stawiać. Kurs jest koło 1,4 i raczej mało kogo zadowala. Po drugiej stronie siatki prawdziwy oszołom. To nie jest też tak, że Fognini na pewno tu nie powalczy. Włoch ogółem jest chimerycznym tenisistą i potrafi z tymi przysłowiowymi ,,słabiakami&quot; niemiłosiernie się męczyć. Przy takich grajkach trzeba też brać poprawkę na formę dnia. Zgodzę się jedynie z tym, że jak w pewnym momencie poczuje brak szans, popłynie szybko. Przejdźmy jednak do drugiego scenariusza - wygra pierwszego seta. Wtedy może być naprawdę ciekawie. Ja tam tego nie ruszam. Obaj są w stresowych sytuacjach siebie warci (czyli warci tyle co nic). Czech z Del Potro zagrał swój najlepszy mecz w tym turnieju. Wcale nie powiedziane, że powtórzy wyczyn.
2) Na papierze mecz Federera oraz analogicznie Thiema do jednej bramki (chociaż to nie ten sport). I faktycznie, spodziewam się tu 2 x 3:0. Patrzę jednak na kursy i mówię - stanowcze nie. A już Federer po 1,32 na 3:0 to całkiem śmieszna liczba. Na pewno wolałbym zagrać analogicznie te przysłowiowe +10,0 na Fucsovicsa (kurs 1,33). Wynik 6-2 6-3 6-3 daje wtedy zwrot. Ja jednak po dzisiejszym, daruje sobie i to.
3) Djokovic - dla niego też pierwszy poważniejszy sprawdzian. Z reguły nawet w swoim ,,prime&quot;, na Szlemie miał gorszy mecz. Tutaj dostał póki co pół-wakacyjnego Younga, pół-przygotowanego Monfilsa oraz Ramosa czyli sprawdzić go nie miał kto. Przy powrocie po takiej przerwie, sytuacja niemal wymarzona. Ogrywa się z czasem. Wyczuwam tu przypadek nieco podobny do tego dzisiejszego Nadala. Ale ostatnio nie trafiłem w handicap setowy czy gemowy (setowy stał na Schwartzmanna po 2,5 a wybrałem pazernie ten gemowy). Zatem dzisiaj bez stu procentowego przekonania, nie ruszam tego. Obejrzę za to z ciekawością, bo Koreańczyk na pewno jest w pewnym stopniu objawieniem tego turnieju. No i ograł przereklamowanego Zvereva, któremu kopuła również się grzeje często - duży plus.
 
noname007x 3,3K

noname007x

Użytkownik
Australian Open: Fabio Fognini – Tomas Berdych
Tym razem spróbuję trafić duży kurs, bo szanse na zwycięstwo Fabio Fogniniego są dużo większe, niż sugerują to kursy u bukmacherów.
Co prawda Włoch rozegrał w poprzedniej rundzie 5 setów, aczkolwiek mecz trwał tylko 3 godziny, więc nie stracił jakoś wiele sił. Tym bardziej, że jest to zawodnik bardzo dobrze przygotowany fizycznie i jakoś nie obawiam się, aby przegrał to spotkanie ze względu na to, że spędził od Czecha więcej czasu na korcie w dotychczasowych spotkaniach.
Unikam, jak ognia obstawiania Fogininiego w spotkaniach, których jest faworytem, bo jest to zawodnik bardzo chimeryczny. Uważam, że tylko jako &quot;doga&quot; powinno się obstawiać w jego stronę. Na pewno na serwisie będzie wyglądał gorzej od Berdycha, ale już na returnie i w wymianach powinien przewyższać Czecha.
Obaj zawodnicy należą do grona tenisistów, których &quot;głowa&quot; potrafi zawodzić. Nie zdziwi mnie tutaj jakikolwiek z wyników, dlatego odradzam granie handicapów lub overów. Trzeba w tym wypadku zaryzykować na &quot;czyste&quot; zwycięstwo Fogniniego.
Berdych rozegrał bardzo dobry mecz z Del Potro, ale ten nie był sobą w tym pojedynku. Oprócz tego meczu tracił sety z Garcią-Lopezem i De Minaurem. W turniejach poprzedzającym AO przegrał ze Struffem w Doha. Nie napalałbym się tutaj na wielką formę Berdycha, wnioskując tylko z jednego dobrego spotkania. Wielokrotnie Czech zawodził i tym razem również to może się zdarzyć.
Mój typ na to spotkanie: Fabio Fognini @ 3.30 William Hill [1.5/10j]
Ze stawką nie szalejemy, bo jak wspomniałem wyżej każde rozwiązanie jest tutaj możliwe. Szanse Fogniniego oceniam na minimum 35%
Wartość valuebeta: 0.35 * 3.30 = 1.16
Planowany start spotkania: 20.01.2018, godz. 02:30
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
elvisinho 116

elvisinho

Użytkownik
Panowie ja wale grubaska na over w meczu Djoko. Uważam że Chung powalczy, dlaczego - dlatego ze ma zaczarowane okulary. A tak na poważnie to oglądam wszystkie mecze Nowaka od 5 lat i powiem Wam , że regularność koreanca napewno doprowadzi do taja którego może zgarnąć a w tedy uwierzy że może wygrać i będzie walka na całego. Djoker ma chwile słabości po tej kontuzji i ogólnie po znizce formy. W sumie to okularnik może nawet wygrać czego jako fan Serba sobie nie rzycze Gram over 35,5 po kursie 1,85 Unibet -dla mnie to pefffka ???? ✅✅✅ brawa dla Nowaka za to ze wyciągnął każdego seta, nie jeden by odpuścił-no i dał solidnie zarobić
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
supermariobros 358

supermariobros

Użytkownik
A nie zauważyłeś przez te wszystkie lata, iż Djok powoli wchodzi w turniej. Czym dalej w Las, tym lepiej u niego. Na AO są bardzo wykańczające warunki i jeszcze dużo potu do wyłania na korcie. Djok już ma tylko jedno w głowie, aby zachować jak najwięcej paliwa w baku. Każda piłka, minuta spędzona na korcie jest już bardzo istotna. Djok ma jeden cel, aby jak najszybciej zejść z kortu. Kiedyś już go z tąd wynieśli... ;)
 
mfl 439

mfl

Użytkownik
Fucsovics- Federer + 28.5 @1.91 ✅✅✅ William Hill
Nie bać się overa w tym spotkaniu. Węgier już odniósł sukces w tym roku i zostanie zapamiętany w Australii. Dziś ostatni mecz, dla niego odpadnięcie z wielkim Rogerem to nagroda. Na pewno będzie w euforii i będzie walczył o gemy. Roger raz, że często gra od niechcenia z zawodnikami z dalekiego miejsca rankingowego, nie forsuje tempa, spokojnie jeden brejk i ok. co można było zobaczyć w przeszłości dalszej, bliższej, ale i w tej edycji AO. Dwa to też wie, że dla Węgra mecz z nim na tym etapie to spełnienie marzeń i jako, że Fedex to gracz z klasą trochę da mu pograć przynajmniej w jednym secie. 7-5 6-3 6-2 i mamy over.
 
marylka 5,4K

marylka

Użytkownik
Chung @ 4.10 ✅✅
Unibet
Nie wierze w Djokovica. Nie wierze, ze tam jest wszystko dobrze z tym lokciem. Nie
wierze, ze jest dobrze przygotowany fizycznie. Nie wierze w jego mental w tym turnieju. Te mecze co rozegral nie rozwialy tych watpliwosci. Pierwszy gosciu nie ogarniety, drugi komiczny, trzeci miekki.
Dzis zagra z czowiekiem co nie peknie, ktory wierzy w siebie i tak zostanie nastawiony. Koreaniec bedzie mial wpajane, ze Djoko to nie jest ten Djoko, i trzeba cisnac.Czym bedzie mecz dluzej trwal, tym wieksze szanse Chunga. Trzeba trzymac Serba na korcie, a pojawi sie u niego frustracja, zacznie grac niecierpliwie, zacznie sie spieszyc. Pomalutku, pomalutku bedzie kruszony. Nie mam pewnosci czy dokonczy ten mecz.
Win Chung.
 
Otrzymane punkty reputacji: +120
U 0

Usunięty użytkownik 153241

Gość
Chung @ 4.10
Unibet
Nie wierze w Djokovica. Nie wierze, ze tam jest wszystko dobrze z tym lokciem. Nie
wierze, ze jest dobrze przygotowany fizycznie. Nie wierze w jego mental w tym turnieju. Te mecze co rozegral nie rozwialy tych watpliwosci. Pierwszy gosciu nie ogarniety, drugi komiczny, trzeci miekki.
Dzis zagra z czowiekiem co nie peknie, ktory wierzy w siebie i tak zostanie nastawiony. Koreaniec bedzie mial wpajane, ze Djoko to nie jest ten Djoko, i trzeba cisnac.Czym bedzie mecz dluzej trwal, tym wieksze szanse Chunga. Trzeba trzymac Serba na korcie, a pojawi sie u niego frustracja, zacznie grac niecierpliwie, zacznie sie spieszyc. Pomalutku, pomalutku bedzie kruszony. Nie mam pewnosci czy dokonczy ten mecz.
Win Chung.
Popieram kolegę. Djoko brał przerwy medyczne chyba na kręgosłup lub biodro. Tu pachnie niespodzianką. Młody powinien jako jedyny z dotychczasowym przeciwników postawić się słabemu w tym turnieju Serbowi. Sztab siedział jak na szpilkach, gdy tylko Novak usiadł na przerwie i rozciągał okolice miednicy to wstali na równe nogi. Może być tak, że jak zacznie przegrywać z młodym to będzie krecz...
 
J 560

januszbiznesu

Użytkownik
Sandgren - Chung
Sandgren +2,5 seta 1,74 LVBet ⛔
powyżej 3,5 seta 1,83 Fortuna ⛔

w decydujących momentach Sandgren nie wytrzymał - boli to 5:3 w 2 secie zwłaszcza, brawo Chung

Ogółem to świetny mecz mentalnie Koreańczyka. Widać było, że Djokovicowi dolega to ramię, ale Serb i tak zagrał na dobrym poziomie. Młody wytrzymał ciśnienie (dochodził momentami do świetnych piłek) i właśnie...kurs 1,17 z drugim typem, który przeżywa tu ,,american dream&quot;? Żal nie spróbować czegoś przeciw Chungowi.
Sandgren gra tutaj niezły turniej. Skazywano go na porażkę z Chardy&#39;ym (ale tutaj wiara jeszcze nawet wśród bukmacherów była), wyrokowano 3:0 dla Wawrinki (chociaż grał po kontuzji) czy też dawano nawet mniejsze szanse z Martererem (ten sam challengerowy poziom obu zawodników i kursy niezrozumiałe). Jak przyszło do meczu z Thiemem to znowu ,,szybkie 3:0 dla Austriaka&quot; i co? Okazuje się, że Austriaka już tu nie ma a Amerykanin robi ,,życiówkę&quot;.
W pełni rozumiem faworyzowanie Koreańczyka w tym meczu - sam chciałem na niego grać, ale gdyby kurs wynosił w granicach 1,3-1,4 na zwycięstwo (a na handicap -1,5 seta stosownie wyżej). Zdaje się, że ma dość chłodny umysł. Rusza się świetnie po korcie, ale mówimy tutaj tylko o jednym secie dla rywala. Sandgren takiego drugiego turnieju już nie zagra zapewne w życiu - to świetny moment, aby dać z siebie wszystko. Miał nie wytrzymać pięciosetówki z Thiemem, ale dał radę. Jasne, wiele mu brakuje i pewnego poziomu nie przeskoczy. Ale Chung też jest do ugryzienia. Z Djokovicem tracił przewagę przełamania i to dosyć regularnie, zdarza mu się popełniać błędy czy też grać seryjnie na środek. Co więcej, mam wrażenie, że na serwisie ma trochę do poprawy (albo kamery tak to pokazują albo gość nie ma pary i kierunku w drugim podaniu). Po takim kursie próbuję.
Sam jestem ciekaw, co macie do powiedzenia na temat tego meczu. Może ktoś oglądał jakoś bardziej szczegółowo Sandgrena?
 
B 167

borys30

Użytkownik
Nadal - Cilic typ 2 zawodnik wygra min 1 seta @1.55 ( fortuna ) ✅✅✅
serwis Cilicia potężny na wysokim poziomie gra bardzo mocno i równo przy swoich serwisach, możliwe TB a tu szanse na win spore. Nadal dość solidny i mocny ale z słabszym rywalem rundę wcześniej dał się łamać i seta przegrał. na tym poziomie meczy już do przysłowiowej 1 bramki nie ma.
zgodnie z planem ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
inkub1986. 343

inkub1986.

Użytkownik
Nadal - Cilic 1.25
Cilic to serwis i volley, z glebi kortu sie gubi, Nadal jest kompletny. Idzie jak kombajn, jedyne potkniecie to przegrany set z Czarnomenem, potem poziom znow poziom hardcore. Marin nie ma tu argumentow. Szkoda, ze kurs niski, a nie lubie gemowych handicapow, bo mozna sie wysypac.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom