>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Bank, Kod IBAN , SWIFT

L 237

lookash

Użytkownik
na ich stronie znalazłem coś takiego :
Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A. - GBWCPLPP
T
y szukasz banku spółdzielczego , tak? chyba że to to samo jest bo tylko to wszędzie było...
 
S 0

successor

Użytkownik
też przed chwilą to znalazłem, wydaje mi się że to jest ten kod, bo mój bank jest jednym z wielu banków które wchodzą w skład Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A ( moj bank zaliczany jest do Spółdzielcza Grupa Bankowa) , tak na moje oko , ale dla pewności napisałem do nich maila
 
dydel12 0

dydel12

Użytkownik
witajcie
mam problem z wypłatą środków z Party Poker na konto bankowe. Jakieś 10 dni temu zleciłem wypłatę, wczoraj przyszło mi potwierdzenie(akceptacje ze strony PP) a dzisiaj przyszło mi to:
Dear ******,
This is regarding your cash out for Euro 18.00 requested via Bank
Transfer cashout status from your PartyAccount **nickname**.
Please be informed that we are not able to process this cash out as the
IBAN (ending with ***0007) provided is invalid. We would request you to
contact your bank and confirm the correct IBAN code corresponding to
your bank account ending ***0001.
We have transferred the funds back to your PartyAccount. Once you have
confirmed the IBAN with your bank, you can request for a new cash out
with the corrected details or alternatively cash out using any other
available option.
If you have any questions please contact us, we are available 24 hours a
day, 7 days a week to assist you.
Sincerely,
Wychodzi na to że źle wypełniłem pole z IBAN&#39;em. Jednak ja jestem pewny że dobrze, korzystałem z ich wzoru tzn: PL25+następne osiem cyfr. Wszystko pisane bez spacji. W moim nr bankowym te osiem ostatnich cyfr kończy się na 0007 a nie 0001, tak więc nie rozumiem tego co zrobili. Dodatkowo za całą niedoszłą tranzakcie naliczyli sobie 2E i nie zwrócili:cry:
EDIT: wszystko jasne, zamiast wszystkich 26 cyfr napisałem tylko 8
 
M 4

michaszek250

Użytkownik
jak wpisalem swift BREXPLPWMUL zamiast BREXPLPWMBK to przelew zagraniczny dojdzie?
jak k... podajecie info na 1 stronie to podawajcie prawidlowo
 
radek_p123 6

radek_p123

Użytkownik
Kiedyś był BREXPLPWMUL teraz jest BREXPLPWMBK. Nikt nie aktualizował tych informacji, dlatego lepiej sprawdzić zawsze na stronie banku.
 
E 0

egipt.19

Użytkownik
Weź człowieku wklep w google &quot;IBAN City Bank Handlowy&quot; i masz odpowiedź.

Citibank Handlowy: CITIPLPX
To jest kod SWIFT City Handlowego a nie IBAN, ale dzięki za odpowiedź radek_p123 :spokodfhgfh: bo pomogło mi to ????
Wpisałem ten SWIFT i też jako IBAN
PLkkBBBBBBBkMMMMMMMMMMMMMMMM

PL - kod kraju
Kk - dwie cyfry kontrolne
BBBB BBBk - numer banku
MMMM MMMM MMMM MMMM - numer rachunku

I gitara :-D
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
http://www.google.pl/search?q=Swift%3Dbic%3F&amp;amp;ie=utf-8&amp;amp;oe=utf-8&amp;amp;aq=t&amp;amp;rls=org.mozilla:pl:eek:fficial&amp;amp;client=firefox-a
Pełno informacji...
Np.
http://e-banki.com/swift-code-identyfikator-bic-dokladna-charakterystyka-oznaczen-bankowych/
Czym właściwie jest identyfikator BIC?
BIC (Bank Identifer Code) – jest to identyfikator banku składający się z ośmiu lub jedenastu znaków, który powstał, aby ułatwić automatyczne przetwarzanie komunikatów elektronicznych. Kody BIC nadawane są i rejestrowane przez organizacje SWIFT (dokładne informacje o SWIFT Code znajdą Państwo w dalszej części artykułu). Warto również wiedzieć, iż kod BIC służy również do identyfikacji banku, do którego wykonywany jest dany przelew. Identyfikator BIC składa się z trzech- czterech elementów.
Aby dokładnie wyjaśnić każdy poszczególny element stwórzmy ogólny wzór:

BBBB CC LL AAA
Objaśnienia znaków:
BBBB – oznacza czterocyfrowy kod banku. Kod ten przydziela organ rejestrujący. Należy pamiętać, że każda osobna instytucja finansowa (bank) posiada jeden niezmienny kod, np.

  • w przypadku banku PKO BP SA.- BPKO
  • w przypadku banku WBK- WBKP
  • w przypadku banku mBank- BREX

CC – oznacza dwuznakowy składnik kraju (w przypadku Polski PL), musi być zgodny z ISO
LL – oznacza kod lokalizacji oddziału banku, identyfikuje miasto, w którym dana placówka ma siedzibę
AAA – oznacza kod oddziału danego banku (nieobowiązkowy)
Wszystkie instytucje finansowe, które nie są użytkownikami SWIFT, na ósmej pozycji winny postawić cyfrę – 1
przykład: BREXPLP1PO1
Z kolei BIC instytucji finansowych, które są zarejestrowane wygląda następująco
przykład: BPKOPLPW
Przejdźmy, zatem do objaśnienia drugiego terminu, jakim jest SWIFT Code. Zanim jednak naświetlimy informacje o kodzie, wyjaśnijmy, czym jest i zajmuje się organizacja SWIFT.

SWIFT (ang. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), czyli Stowarzyszenie na Rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Jest to międzynarodowe stowarzyszenie wszystkich instytucji finansowych (banków), założone w 1973 roku w Brukseli przez 239 banków z 15 krajów świata, mające swoją główną siedzibę w Belgii, w miejscowości La Hulpe.
Stowarzyszenie pośredniczy w transakcjach między bankami, domami maklerskimi, giełdami i innymi instytucjami finansowymi z ponad 200 państw.
Czym zatem jest ten sprawiający wiele niedomówień SWIFT Code?
SWIFT Code – to zwyczajowo przyjęta w Polsce nazwa nadanego przez organizację SWIFT kodu BIC (ang. Bank Identifier Code), czyli nic innego jak międzynarodowy kod oddziału bankowego, do którego mają trafić pieniądze (szczegółowe objaśnienia zamieszczone powyżej).
Od niedawna nazwa SWIFT zastępuje już powoli wychodzącą z obiegu nazwę BIC. Niestety duży procent naszego społeczeństwa w dalszym ciągu o tym nie wie i wskutek czego postrzega nazwy SWIFT/ BIC jako dwa odrębne terminy i oznaczenia kodowe. Zamieszanie to najczęściej można zauważyć w oddziałach banku, gdzie tamtejsi pracownicy dwoją się i troją udzielając wyczerpujących informacji zakłopotanym klientom banku.
Poniżej zamieszczamy numery SWIFT/BIC najpopularniejszych polskich banków:

Dalej poczytać możesz pod tym linkiem-
http://e-banki.com/swift-code-identyfikator-bic-dokladna-charakterystyka-oznaczen-bankowych/
 
R 0

ramow

Użytkownik
witam chce wypłacić kase z betsafe i wogole nie czaje jak to zrobic, czytałem itp szukałem ale dalej nie wiem :/ musze podac numer konta w formacie IBAN i SWIFT ?? mój bank to pko sa. może ktos z was podac przykład jak i co mam wpisać ? z góry dzięki!!!
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
witam chce wypłacić kase z betsafe i wogole nie czaje jak to zrobic, czytałem itp szukałem ale dalej nie wiem :/ musze podac numer konta w formacie IBAN i SWIFT ?? mój bank to pko sa. może ktos z was podac przykład jak i co mam wpisać ? z góry dzięki!!!
wszystko masz w pierwszym poście naucz sięszukać a nei czekasz na gotowe.
SWIFT jest unikalny i inny dla każdego banku, znajdziesz go na stronie banku lub w pierwszym poście tego tematu.
IBAN to Twój numer rachunku poprzedzony znakiem &quot;PL&quot;
np PL32123211453343223422
 
Do góry Bottom