>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Baza danych ATP v.1

kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Panowie zrobiłem takie zestawienie w Excelu o zawodnikach ATP, zawierające takie informacje jak preferowana nawierzchnia, styl gry, rodzaj backhandu, krótkie opisy wad i zalet poszczególnych graczy z zaznaczeniem kogo unikać, narodowość. Zaznaczyłem także, kogo powinno się &quot;unikać&quot; i na kogo uważać stawiając. Jak ktoś jest zainteresowany to mogę wrzucić, dla kogoś kto nie siedzi w tym &quot;zawodowo&quot; to na pewno będzie przydatne. Na razie pełny opis kilkunastu grajków, częściowy opis kilkudziesięciu grajków. Jakby każdy po kawałku, po kilku zawodników dodał to można by z ponad stu graczy umieścić i zamiast szukać po necie to w jednym miejscu mieć wszystko łącznie z krótkim opisem, jeśli ktoś nie pamięta konkretnie charakterystyki gracza.
Link:
Baza danych ATP v.1
Screen:

Postaram się na bieżąco dodawać nowych graczy na tyle ile czas będzie pozwalał.
Mile widziane komentarze a także obiekcje. Co do nawierzchni i stylu gry, klasyfikowałem zawodników w oparciu o swoją wiedzę i o sposób gry, który na danej nawierzchni sprawdza się najbardziej, mniej sugerowałem się tym, co piszą zawodnicy o swoich ulubionych nawierzchniach bo to często nie ma przełożenia na wyniki, np. Janowicz uważał za swoją ulubioną nawierzchnię CLAY, a jego styl gry do tego nie pasował. Stąd w oparciu o specyfikę danego zawodnika starałem się dobrać nawierzchnię i styl gry w odpowiedni sposób. W zależności od charakterystyki danego gracza, ogólną wiedzę na temat graczy zebraną na podstawie oglądniętych tysięcy spotkań postarałem się jak najdokładniej ich sklasyfikować. Jeśli ktoś się nie zgadza z jakimiś segregacjami to chętnie poznam jego zdanie, trochę czasu nad tym spędziłem więc nie wykluczam, że gdzieś mógł wkraść się błąd. Pozdro
 
Otrzymane punkty reputacji: +114
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Dobra robota, ale moim zdaniem specyfikę zawodników z top50 już każdy mniej więcej zna, zaczynają się schody gdy taki Albot czy Basilshvili wbijają niespodziewanie do pierwszej setki i grają turnieje atp ????
 
P 65

peterkurten

Użytkownik
spoko opcja, ale moim zdaniem w ogóle nie przydatna bo tak jak napisał wyżej Ted osoba interesująca się tenisem powinna raczej na lajcie ogarniać kto gdzie lubi grać. Też w sumie ważnym czynnikiem jest, że to taki suchy opis. Miałby on sens gdyby był robiony po każdym turnieju (marzenie) wtedy byłoby wiadome kto jaką obecnie ma formę. A jak raz na jakiś czas pojawi się jakiś nieznany zawodnik w drabince turnieju ATP to polecam wspomóc się stroną tenislive.pl tam jest fajnie pokazana historia gier zależna od nawierzchni itp.
ale ogólnie propsuje inicjatywe ????
 
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Zdaje sobie sprawę, że ktoś kto dłużej siedzi w tym ogarnia zawodników z TOPu, ale niektórym mniej doświadczonym to może pomóc. Co do poszerzenia bazy na np. TOP 200 rankingu, to takie jest moje założenie, ale jest to bardzo czasochłonne i potrzebowałbym pomocy ludzi, gdyby każdy po 10-15 grajków wstukał to można by się szybko z tym uporać, info o nawierzchni można łatwo znaleźć, ale o stylu gry i słabych, mocnych stronach już niekoniecznie. Ułatwiło by to spojrzenie na poszczególne mecze, gdyby np. był mecz zawodnika, który w wadach miałby wzmiankę o słabym serwisie, a grał przeciwko dobrze returnującemu lub pojedynek gracza grającego S&amp;V przeciwko słabo mijającemu zawodnikowi. Ciężko jest ogarnąć całe TOP200, ja przyznam szczerze że są zawodnicy w 200 których nie widziałem na oczy i o których nie mógłbym nic napisać np. Fratangelo, Kubler, Myneni, Gigounon, Lamasine. W takim przypadku mega pomocna byłaby ta baza danych
 
dx2 223,1K

dx2

Użytkownik
Jezeli cierpisz na nadmiar czasu to ja Ci proponuje rozpoczecie statystyki zupelnie innej kategorii. Takie zestawienie kto jaka nawierzchnia to tak naprawde nic nie da typujacemu. Przeciez jest mnostwo zawodnikow/zawodniczek, ktorzy graja dobrze tylko w jednym turnieju, kiedy w kalendarzu jest jeden duzy turniej obok drugiego na tej samej nawierzchni.
Ja sam moze zapodam fragment takiej statystyki, poniewaz poznie jktos powie ze sie madrze bez celu. Tyle ze ja to znam z pamieci i z doswiadczenia. Porownajcie np. 5 ostatnich startow nastepujacych zawodniczek/zawodnikow w takich duetach:
WTA (pierwsze z pamieci)
Pavlyuchenkova(Madryt-Rzym / Toronto-Cincinnati)
Vinci (Madryt-Rzym)
Jankovic (Indian Wells-Miami, Toronto-Cincinnati)

ATP
Harrsion (Indian Wells-Miami)
Stepanek (Montreal-Cincinnati)
Te wytłuszczone to oczywiscie turnieje gdzie zawodnicy wypadaja duuuzo lepiej.
Takich przykladow to jest mnostwo. To tylko fragment. Czasem nawet zawodnik/zawodniczka startuje tylko w jednym turnieju. Obiecuje, ze jak ktos wezmie i porowna na przyklad 5 ostatnich sezonow tych chocby zawodnikow/zawodniczek w takich kombinacach turniejowych to od razu zauwazy, ze w jednym w tych turniejow zawodnicy/zawodniczki wypadaja zdecydowanie lepiej, a w drugim czasem wrecz fatalnie. Oczywiscie czasem odstepstwa sie zdarzaja i sa dwa dobre wystepy, ale to raczej rzadka zaleznosc. A te turnieje grane sa na tych samych nawierzchniach. Tak naprawde jest to jedyna statystyka, ktora w tenisie wedlug mnie pomaga.
Serwis, return... to wszystko jest pic na wode. Najbardziej wartosciowia statystyka w tenisie jest kto w jakich turniejach dobrze gra. Jezeli bedziesz miec szerokie zestawienie zawodnikow jak zawodnik/zawodniczka X grala w danym turnieju na przestrzeni ostatnich 4-5 sezonow to wtedy jest cos !
Pierwszy podrecznikowy wrecz przyklad z tego sezonu to wlasnie Roberta Vinci, ktora zagral bardzo dobrze w Madrycie, gdzie dotarla do 3 rundy i tam nawet urwala seta siwtnei grajacej Safarovej. Co Vinci zrobila tydzien pozniej w Rzymie w meczu z Heather Watson to kazdy moze sprawdzic. Dalej tegoroczny wystep Jankovic na Indian Wells ni stad ni z owad gdzie Jankovic nagle zaczlea grac cudownie po fatalnych poprzednich wystepach. Przypadek ? Nie sadze.
Ale to takie zakulisowe detale dla bardziej wtajemniczonych, o ktorych wiekszosc osob typujach nie ma pojecia, a ktore okazuja sie jakze istotne i wtedy czasem niektore zwyciestwa i porazki zaczynaja dziwic jakby mniej.
Pozdrawiam
 
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Jezeli cierpisz na nadmiar czasu to ja Ci proponuje rozpoczecie statystyki zupelnie innej kategorii. Takie zestawienie kto jaka nawierzchnia to tak naprawde nic nie da typujacemu. Przeciez jest mnostwo zawodnikow/zawodniczek, ktorzy graja dobrze tylko w jednym turnieju, kiedy w kalendarzu jest jeden duzy turniej obok drugiego na tej samej nawierzchni.
Ja sam moze zapodam fragment takiej statystyki, poniewaz poznie jktos powie ze sie madrze bez celu. Tyle ze ja to znam z pamieci i z doswiadczenia. Porownajcie np. 5 ostatnich startow nastepujacych zawodniczek/zawodnikow w takich duetach:
WTA (pierwsze z pamieci)
Pavlyuchenkova(Madryt-Rzym / Toronto-Cincinnati)
Vinci (Madryt-Rzym)
Jankovic (Indian Wells-Miami, Toronto-Cincinnati)

ATP
Harrsion (Indian Wells-Miami)
Stepanek (Montreal-Cincinnati)
Te wytłuszczone to oczywiscie turnieje gdzie zawodnicy wypadaja duuuzo lepiej.
Takich przykladow to jest mnostwo. To tylko fragment. Czasem nawet zawodnik/zawodniczka startuje tylko w jednym turnieju. Obiecuje, ze jak ktos wezmie i porowna na przyklad 5 ostatnich sezonow tych chocby zawnidkow/zawodniczek w takich kombinacach turniejowych to od razu zauwazy, ze w jednym w tych turniejow zawodnicy/zawodniczki wypadaja zdecydowanie lepiej, a w drugim czasem wrecz fatalnie. Oczywiscie czase modstepstwa sie zdarzaj i sa dwa dobre wystepy, ale to raczej rzadka zaleznosc. A te turniej grane sa na tych samych nawierzchniach. Tak naprawde jest to jednyna statystyka, ktora w tenisie wedlug mnie pomaga.
Serwis, return... to wszystko jest pic na wode. Najbardziej wartosciowia statystyka w tenisie jest kto w jakich turniejach dobrze gra. Jezeli bedziesz miec szerokie zestawienie zawodnikow jak zawodnik/zawodniczka X grala w danym turnieju na przestrzeni ostatnich 4-5 sezonow to wtedy jest cos !
Pierwszy podrecznikowy wrecz przyklad z tego sezonu to wlasnie Roberta Vinci, ktora zagral bardzo dobrze w Madrycie, gdzie dotarla do 3 rundy i tam nawet urwala seta siwtnei grajacej Safarovej. Co Vinci zrobila tydzien pozniej w Rzymie w meczu z Heather Watson to kazdy moze sprawdzic. Dalej wystep Jankovic na Indian Wells. Przypadek ? Nie sadze.
Ale to takie zakulisowe detale dla bardziej wtajemniczonych, o ktorych wiekszosc osob nie ma pojecia, a ktore okazuja sie jakze istotne i wtedy czasem niektore porazki zaczynaja dziwic jakby mniej.
Pozdrawiam
Serwis, return pic na wodę ? Proszę Cię, return jest kluczowym elementem tenisa ziemnego, grający z serwismanami Murray czy inny Djoko w innym wypadku nie łamaliby ich, a z drugiej strony Karlovice czy inne Isnery nie doprowadzałaby do TB bez BP na przestrzeni seta, Gimeno-Traver bez dziury na BH byłby w TOP30, a Nadal gdyby lepiej serwował byłby jeszcze większym cyborgiem w swoim prime-time. To, że ktoś gra jeden turniej z cyklu lepiej jest istotne, zgoda ale na to też nie ma reguły. Roger przez parę sezonów odpuszczał Montreal i grał w Cincinnati i tam osiągał z reguły dobre wyniki, a np. rok temu zagrał w Kanadzie i zrobił finał. Ferrer zawsze słabo grał w Cincinnati a w tamtym roku powalczył w finale z Federerem.
Sprawdziłem Pavlyuchenkovą, w 2012 roku Rzym-Madryt R32-R32, w 2013 roku R64-R64, w 2014 dopiero przeszła w Madrycie 2 rundy więcej i w 2015 jedną rundę więcej, natomiast w 2011 dalej zaszła w Madrycie, podobnie jak i w 2010. W takim razie ta Twoja teoria w jej przypadku już się nie sprawdza, pierwszy przykład który podałeś. Wiadomo, że zawodnicy nie grają cały rok swojego najlepszego tenisa, bo to jest niemożliwe, każdy buduję formę na okres w którym ma do obrony punkty albo na nawierzchnię na której najlepiej się czuje. Nadmiaru wolnego czasu niestety nie mam, gdybym miał to zrobił bym TOP100 rankingu wzbogacając to inne dane. Pozdro
 
dx2 223,1K

dx2

Użytkownik
Serwis, return pic na wodę ?
Sorry nie zrozumiales do konca tresci tego posta. Oczywiscie to jest bardzo wazne, ale poszukaj meritum. Przeciez nie jest tak, ze w jednym tygodniu zawodnik/zawodniczka returnuje wspaniale, a tydzien pozniej zapomina jak to robic. Nie o tym jest ten post !

Sprawdziłem Pavlyuchenkovą, w 2012 roku Rzym-Madryt R32-R32, w 2013 roku R64-R64, w 2014 dopiero przeszła w Madrycie 2 rundy więcej i w 2015 jedną rundę więcej, natomiast w 2011 dalej zaszła w Madrycie, podobnie jak i w 2010.
Poniewaz tutaj jeszcze trzeba dodac taki czynnik z kim w tym turnieju przegrala dalej w nastepnej rundzie, poniewaz kazdy trafia w koncu na Williams, Sharapova czy Kvitova. Poniewaz sporo roznica przegrac jest gladko z zawodniczka mniej znana, jak i spora roznica jest przegrac z zawodniczka z scislego topu po walce. Jak juz jestes przy tej Pavlyuchenkovej to gwarantuej Ci ze np. Caroline Wozniacki pokonala, albo ciezkie boje z Kvitova, Sharapova czy Azarenka grala tylko w Cincinnati czy Madrycie.
A mimo podwazania tej teorii to i tak sam zauwazyles gdzie bylo lepiej. Szkoda ze ominales te reszta przykladow zawodniczek. No ale kazdy wybiera sobie co mu pasuje. Smialo moge wcyciagnac inne przyklady...
Roger przez parę sezonów odpuszczał Montreal i grał w Cincinnati i tam osiągał z reguły dobre wyniki, a np. rok temu zagrał w Kanadzie i zrobił finał.
I tutaj sobie znowu odpowiedziales sam ! 6 zwyciestw turnoejowych Federera w Cincinnati i 2 zwyciestwa turniejowe w Kandzie. No to chyba lepiej gdzies jednak gra. Tam bylo takie wazne zdanie, ze odstepstwa sie zdarzaja. TYLKO WLASNIE DLATEGO TAM JEST WYRAZNIE ZAZNACZONE, ze trzeba porownac to na przestrzeni kilku sezonow (np. pieciu), a nie jednego wybranego sezonu.
Djokovic, Nadal, Murray czy Federer to inna kategoria tenisistow. Analogicznie Williams, Sharapova, Na Li czy Kvitova u pan. Oni sa najlepsi na swiecie i moga wygrac wszedzie, to nie jest odkrycie zadne !
Co innego tyczy sie zawodnikow/zawodniczek spoza scislego topu.
To ja Ci dodam jeszcze inny przyklad analogiczny i to nie zawodnika ze scislego topu. Porownaj 5 sezonow wstecz Fisha w Montrealu i Cincinnati. Gwarantuje Ci, ze Cincinnati wypadnie duzo lepiej i jak tego nie zauwazysz to naprawde hipokryzja bedzie to straszna, ale tez raz sie zdarzylo, ze Fish raz zagral w finale w Montrealu (2012). I to sa te odstepstwa o ktorych bylo w poscie wyzej. Meritum to jednak zupelnie nie zmienia.
 
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
A mimo podwazania tej teorii to i tak sam zauwazyles gdzie bylo lepiej. Szkoda ze ominales te reszta przykladow zawodniczek. No ale kazdy wybiera sobie co mu pasuje. Smialo moge wcyciagnac inne przyklady...
Nie, po prostu w WTA nie siedzę i nie mogłem tego powiedzieć &quot;z głowy&quot; i sprawdziłem pierwszą z brzegu Pavlyuchenkovą, nie zagłębiałem się dalej w temat. To jest fakt, że ktoś gra lepiej w niektórych turniejach a w innych gorzej i ja nie zaprzeczam temu.

Miałem nawet w planach wypisać jakie turnieje dany zawodnik gra &quot;u siebie&quot; w kraju i w jakim terminie są one rozgrywane, ale to już potrzebowałbym pomocy ludzi, samemu naprawdę długo schodzi, parę osób zadeklarowało pomoc przy tworzeniu tej bazy, kilka nowych pomysłów się pojawiło.

Ja jestem otwarty na współpracę, myślę że takie narzędzie byłoby bardzo pomocne gdybyśmy na bieżąco wprowadzali coraz to nowsze dane, informacje, statystyki, ciekawostki, kontuzje, częstotliwość kreczów, linki do twitterów poszczególnych graczy (bardzo ważne źródło informacji o nastawieniu, motywacji, stanie zdrowia gracza). Również jakaś porównywarka H2H mogłaby się tam znaleźć, ale nie wiem czy to jest możliwe do zrobienia w Excelu. Do tego jakieś ciekawe statystki np. procent wygranych w pojedynkach z leworęcznymi, najdłuższa seria porażek, największa liczba niewykorzystanych BP. Pomysłów jest mnóstwo, sami kilka podsunęliście, myślę że to wszystko jest do zrobienia i zrobienie takiej mega bazy do końca roku jest realne, mogłaby ona zawierać nawet TOP200 plus zawodników z tyłu rankingów, ale z nazwiskiem typu Tipsa, Haas, Mayer, Brands, Hanescu, Starace, Stepanek. Pozdro
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
dx2 223,1K

dx2

Użytkownik
To nie jest krytyka. Dla mnie jednak jedyna wartosciowa statystyka to ta, ktora wspomniałem. A ze w wolnje chwili robisz wlasne zestawienia to prosze bardzo.
 
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Urozmaicam bazę o ulubione turnieje poszczególnych zawodników, na podstawie wyników osiąganych w poprzednich latach, a także &quot;motywacji&quot; poszczególnych graczy, biorąc pod uwagę turnieje &quot;u siebie&quot; np. Pospisil - Montreal, Fognini - Rzym, gdzie mimo nawet nie zawsze najlepszych wyników grają na największym zaangażowaniu i są w stanie wygrywać z lepiej notowanymi - Souza w Rio lub Sao Paolo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Pamiętaj, że sama motywacja - w jakiej skali by nie występowała - to tylko jeden z wielu czynników danego dnia w tenisie.

Przykłady które podałeś raczej nic nowego nie wnoszą. Tomic lubi zagrać w Australii, wszyscy Niemcy, o ile są zdrowi, grają bardzo fajnie w domowych turniejach. Również Nishikori gra wspaniale w Tokio. Takich przykładów jest mnóstwo. Jednak i oni potrafią mocno zawieść, to kwestia wielu spraw i odrobiny szczęścia.

To co napisał dx2, nie sztuka określić czołówkę. Problem zaczyna się idąc w dół, aż do pierwszej setki czy nawet dalej. Turniejów ATP jest mnóstwo i to też nie ułatwia sprawy. Wg mnie akurat ten punkt Twojego projektu jest średnio możliwy do zrealizowania, prócz takich ogólnych informacji, jak: brazylijskiemu Souzie najlepiej gra się w Sao Paulo na przykład.

Powodzenia.
 
P 6

plebejusz

Użytkownik
Brakuje mi tutaj takiego posta, więc się szarpnę na mojego pierwszego na tym forum:
Chłopie, kawał dobrej roboty. Mało komu raz, że by się chciało to robić, a dwa, udostępniać publicznie za darmo.
Pamiętajcie, że na forum jest MASA takich szaraków jak np. ja, którzy siedzą po cichu i czytają co popadnie, szukając informacji.
Akurat dopiero się wszystkiego uczę i ATP zainteresowało mnie najbardziej. Taka tabelka to dla mnie super pomoc. Mam nadzieję, że ten mały projekcik będzie się rozwijać.
Tym samym, rzucam pierwszego forumowego lajka. Fajne uczucie ;)
Pozdrowienia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Do góry Bottom