>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

BELFER

P 402

plastelina

Użytkownik
LVBET
Kto zabił Asię Walewską?
Bogdan Walewski
2.00
Katarzyna Molenda
4.50
Ewelina Rozłucka
4.50
Komendant Sławomir Słota
5.00
Ojciec Macieja Dąbrowy
10.00


jakieś propozycje Panowie ?
na mój gust brat Adriana ale kursów nie ma ofercie akurat na niego ????

wcześniej myślałem, że może sam Stuhr ale po tym jak pojechał do ruskich to odpada raczej
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
LVBET
wcześniej myślałem, że może sam Stuhr ale po tym jak pojechał do ruskich to odpada raczej
Przecież on nie pojechał tam w dniu śmierci tylko w zupełnie innym terminie. Chyba że pomyliłeś aktorów i chodzi Ci o Fabijańskiego, który faktycznie wtedy tam był.
Po ósmym odcinku wszystkie oczy zwrócone są na młodą Molendę, po tym jak Kuś zabił swoich byłych kompanów chcąc za pewne chronić swoją dziewczynę (ten moment gdy Sthur wyszedł z garażu).
Katarzyna Molenda nie ma motywu, to nie ten wiek i emocje by bić młodą dziewczynę tylko dlatego, że jest mąż miał z nią romans ( Ona sama i tak przeczuwała i wiedziała, że mąż ją zdardza, osoba z którą teraz to było nie ma większego znaczenia)
Ewelina tak samo, dziewczyna walczy o swoją mieścinę i generalnie jest czysta jak łza miała by od tak zapomnieć jak zabiła swoją najlepszą koleżankę.
Bogdan Walewski i Ojciec Dąbrowy to też dla mnie słaby trop. Walewski nie zabił by dziecka gdzieś nagle w środku lasu, które całe życie wychowywał. Z kolei stary Dąbrowa prędzej by dziewczynę zwrócił staremu Molendzie, niż ją pacyfikował tylko dlatego, że zdradziła jego syna o czym i tak pewnie nie wiedział.
Mój typ jest taki, że to zrobił młody Dąbrowa w przepływie emocji, złości frustracji itd. gdy o wszystkim po kolei się dowiadywał. Od zdrady po zajście w ciąże czy ten zaplanowany wyjazd zaraz po szkole. Scenariusz tak pisany, że młody Dąbrowa w końcu jej chłopak jest poza jakimikolwiek podejrzeniem od momentu jak leżał w śpiączce i zostało zatuszowane, że kogokolwiek chciał zabić. Siłę miał na takie uderzenie, z głową też coś miał nie tak. Weźmy pod uwagę, że on mógł ją uderzyć i nawet nie wiedzieć że to będzie cios, który pozbawi ją życia stąd jego strach/panika/rozpacz w pierwszych odcinkach.
Pamiętajmy szczegół, że to ognisko gdzie się zabawiali z nią Szreku i Kijana prawdopodobnie z Julką jest w zupełnie innym miejscu, niż tam gdzie znaleźli ciało. Także odcinek 8 na pewno nie jest wyjaśnieniem i wskazaniem kto to zrobił.
Wszystko fajnie, tylko szkoda że mojego typu nie ma w ogóle w ofercie. ????
 
D 95

davidienko

Użytkownik
biorąc pod uwagę,że o tym kto zabił wie przynajmniej około 50-100 osób to albo buk jest idiotą albo doskonale wie, że nikt z tej piątki ????
a mi chodzi po głowie to ognisko... wiadomo, że coś sie tam stalo... wiadomo ze Szreku i Kijana tam byli... a moze wzieli mlodszego brata Kusia i to on zadal decydujace kopniecie... miala byc zabawa, a wyszlo morderstwo... i Kus chroniac mlodszego brata, postanowil zlikwidowac swiadkow... bo w innym razie - po cholere ich zabijal, motyw ze za to ze go chcieli wrobic mnie nie przekonuje
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
a mi chodzi po głowie to ognisko... wiadomo, że coś sie tam stalo... wiadomo ze Szreku i Kijana tam byli... a moze wzieli mlodszego brata Kusia i to on zadal decydujace kopniecie... miala byc zabawa, a wyszlo morderstwo... i Kus chroniac mlodszego brata, postanowil zlikwidowac swiadkow... bo w innym razie - po cholere ich zabijal, motyw ze za to ze go chcieli wrobic mnie nie przekonuje
No nie róbmy już jaj, że małe dziecko by kopało na zabój dziewczynę. Zwłaszcza takie chucherko, jak tamten dzieciak. Żeby to jeszcze był jakiś adhd z pijackiej rodziny a tu mamy historie z któregoś z pierwszych odcinków, że Sthur go podnosi z ziemi jak rówieśnicy się nad nim znęcali czy coś. Z resztą jedynym zmartwieniem Kusia było, żeby wiedzieć do jakiego bidula w razie czego trafi gdy odbiorą go jego patologicznej matce.
Zabił ich bo chodziło o Julkę Molendę o której nie chcieli mówić przy Belfrze, prosta sprawa. Druga sprawa jest taka, przypomnij sobie jak zrozpaczona Julka przybiegła do Belfra i prosiła go o pomoc i ten wątek z wyjazdem do Rusków. Mówiła wprost, że pojechali tam w trójkę i jak widać po czasie nie tylko chciała chronić swojego chłopaka. Stąd Kuś zabił, chociaż pewnie i tak i tak by ich zabił za to, że sprzedali go przy pierwszej okazji na tak ciężki zarzut. Swoją drogą z perspektywy filmu i tak się już nigdy nie dowiemy co tam było gadane, bo przecież Kuś chwilę później też zginął.
 
D 95

davidienko

Użytkownik
Przecież on nie pojechał tam w dniu śmierci tylko w zupełnie innym terminie. Chyba że pomyliłeś aktorów i chodzi Ci o Fabijańskiego, który faktycznie wtedy tam był.
Koledze bardziej chodziło o to, że odrzuca Stuhra wlasnie dlatego, o pojechal w innym terminie... przeciez gdyby to Stuhr zabil to nie ryzykowalby podrozy do Kaliningradu ????
co do Julki - owszem, dobrze prawisz. Natomiast będę bardzo rozczarowany jezeli to faktycznie Julka - zbyt wczesnie (8 odc) zbyt wiele swiatel jest na nia skierowane...
licze na mocne zakonczenie - wiec albo brat Kusia albo Lesław - on jeden chyba nigdy przez nikogo nie byl wymieniony
 
mistrztyperski 108

mistrztyperski

Użytkownik
Mój typ jest taki, że to zrobił młody Dąbrowa w przepływie emocji, złości frustracji itd. gdy o wszystkim po kolei się dowiadywał. Od zdrady po zajście w ciąże czy ten zaplanowany wyjazd zaraz po szkole. Scenariusz tak pisany, że młody Dąbrowa w końcu jej chłopak jest poza jakimikolwiek podejrzeniem od momentu jak leżał w śpiączce i zostało zatuszowane, że kogokolwiek chciał zabić. Siłę miał na takie uderzenie, z głową też coś miał nie tak. Weźmy pod uwagę, że on mógł ją uderzyć i nawet nie wiedzieć że to będzie cios, który pozbawi ją życia stąd jego strach/panika/rozpacz w pierwszych odcinkach.
Według mnie dziwnym pomysłem byłoby to, że on był w takim szoku, że zapomniał o zamordowaniu swojej dziewczyny. :p
W końcu w szpitalu znalazł się właśnie przez to, że chciał zabić Sebastiana Molendę który według niego był ojcem dziecka i mordercą. Raczej nie chciał odwrócić od siebie uwagi zabijając kolejną osobę. ????
Jak dla mnie to wyjdzie pewnie standardowo, Kijana i Szrek ją puścili w lesie, zjawiła się Julka i raczej bez pomocy matki ją załatwiła. Niby dość oczywiste, że to Julka no ale to, że nie ma na nią kursów nie wydaje mi się przypadkiem :p
No chyba, że ten z CBŚu coś znajdzie (scena jak radiowozy jadą na akcję do domu Kusia a on idzie w stronę komendy), chociaż bardziej wydaje mi się, że jak już to będzie to coś związanego z działkami, tymi zanieczyszczeniami czy innymi wałkami niż z morderstwem.
 
P 402

plastelina

Użytkownik
Ewelina 100%

Jeśli scenarzysta kieruje na kogoś uwagę widzów to na 99% jest to zmyła, z głównych bohaterów póki co poza podejrzeniami jest tylko ona
Taka niewinna, słodka, zatroskana zanieczyszczoną wodą.
Jednocześnie podoba jej się ewidentnie Dąbrowa, mogła być tez zazdrosna o wyniki Asi w nauce. Nie zapominajmy tez, że nie wiemy kto jest jej ojcem (stary Molenda ??? to w końcu lokalny bonzo - posuwa co lepsze panienki w okolicy)

Jest jeszcze jeden trop - Dąbrowa po przebudzeniu powiedział, że słyszał wszystko w śpiączce - klasa żartowała co takiego usłyszał, kto mu co wyznał - w 10 odcinku pewnie dowiemy się co wyznała &quot;nieprzytomnemu&quot; Dąbrowie Ewelina...
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
D 95

davidienko

Użytkownik
to jest calkowite wrozenie z fusow... mogli nakrecic okolo 10 roznych zakonczen i wszystkie by wygladaly na logiczne... nie wykluczam nawet wychowawczyni - samotna kobieta w malym miescie zazdrosna o to ze to jej uczennica a nie ona sama romansuje z czlowiekiem dla ktorego tak bardzo sie stara (robiac tlumaczenia)
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Zagrajcie z różnych kont jak najwięcej na wszystkie opcje (każda oddzielnie) tam gdzie pojawi się limit tam powinna brzmieć odpowiedź.
????
Ktoś tu dobrze napisał, że tyle osób musi znać to zakończenie, że głowa mała ;).
 
P 402

plastelina

Użytkownik
Koledze bardziej chodziło o to, że odrzuca Stuhra wlasnie dlatego, o pojechal w innym terminie... przeciez gdyby to Stuhr zabil to nie ryzykowalby podrozy do Kaliningradu ????

co do Julki - owszem, dobrze prawisz. Natomiast będę bardzo rozczarowany jezeli to faktycznie Julka - zbyt wczesnie (8 odc) zbyt wiele swiatel jest na nia skierowane...

licze na mocne zakonczenie - wiec albo brat Kusia albo Lesław - on jeden chyba nigdy przez nikogo nie byl wymieniony
Lesław odpada bo przecież zdradził miejsce w którym
siedzi 2 fałszywych świadków

Co do brakujących bohaterów w ofercie to można im wysyłać requesty - poprosiłem o brata Kusia i jest [email protected] - ale nie gram bo w międzyczasie zmieniłem typ na Ewelinkę i tego się trzymam
 
ftwlol 140

ftwlol

Użytkownik
Ja wam mówię że to córka Molendy
- zazdrosna o ojca że miała romans z koleżanką,
- znajomość z kijaną i szyrekiem
i koronny argument, kiedy kuś zabija tych ancymonków prawdopodobnie dowiaduje się że to ona zabiła asię walewską przez co chce zabrać tą prawdę do grobu + zachowanie kusia w jej domu ;)
 
P 402

plastelina

Użytkownik
zaczyna się robić gorąco...

Kto zabił Asię Walewską?
Bogdan Walewski
2.50
Katarzyna Molenda
4.50
Ewelina Rozłucka
4.00
Komendant Sławomir Słota
5.00
Ojciec Macieja Dąbrowy
15.00
Jasiek Molenda
5.00
Julka Molenda
4.50
Młodszy brat Adriana Kusia
10.00
Ola Kaczmarek
5.00
Maciej Dąbrowa
5.00
Lesław Dobrzański
7.50
 
wawo 6,5K

wawo

Użytkownik
A najlepsze jest to ze w pierwszym sezonie Belfra nie poznamy odpowiedzi:] Serial ma dwa sezony, juz potwierdzone i główny wątek zostanie rozwiązany na koniec 2 sezonu.
 
D 95

davidienko

Użytkownik
nie wydaje mi się... to że serial ma 2 sezony nie oznacza, że w tym sezonie nie poznamy mordercy... zwłaszcza biorąc pod uwagę, że decyzja o drugim sezonie zapadła już w trakcie emisji pierwszego... może na koniec tego sezonu morderca zostanie zamordowany? i juz gotowy projekt drugiego sezonu ????
 
D 95

davidienko

Użytkownik
co do glownego podejrzanego (przynajmniej wg buka) ... czy na poczatku, w 1-ym lub 2-im odcinku Walewska nie mowila do Stuhra ze Gonera nie wie ze nie jest ojcem i by go o tym nie informowac? a w jednym z ostatnich odcinkow Bogdan sugeruje, że wie...
 
P 402

plastelina

Użytkownik
co do glownego podejrzanego (przynajmniej wg buka) ... czy na poczatku, w 1-ym lub 2-im odcinku Walewska nie mowila do Stuhra ze Gonera nie wie ze nie jest ojcem i by go o tym nie informowac? a w jednym z ostatnich odcinkow Bogdan sugeruje, że wie...
Było dokładnie tak jak mówisz - tylko co w związku z tym :???:
 
manita 6

manita

Użytkownik
Ten serial ma tyle podobieństw do Twin Peaks, że nie zdziwię się jak i motyw z zabójcą skopiowali 1 do 1 i to będzie Gonera.
Napewno nie jest to Julka, bo jeśli po jednym odcinku 90% ludzi w internecie myśli tym samym tokiem, wysnuwa te same wnioski to zabieg scenarzysty się udał, ale to napewno nie jest rozwiązanie zagadki.
Ciekawostka: Aktorzy dostali scenariusz do 9 odcinka, a scenariusz 10 dopiero przed samym nagrywaniem ostatniego odcinka i było to zaskoczenie nawet dla nich.
 
Do góry Bottom