>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Betdaq oraz pozostałe giełdy - pytania, sugestie, problemy.

cock 756

cock

Użytkownik
www.BETDAQ.com

*3% Commission Promotion Terms and Conditions: • Promotion applies to new registrants from January 1st 2012 until the offer is withdrawn by BETDAQ . • Qualifying customers will have a 3% commission rate applied to any bets placed between January 1st 2012 and December 31st 2012. • Net market winnings from bets placed at different commission rates will have a weighted average commission rate applied. **€/£200 Free Bet Terms and Conditions: • To avail of the €/£200 free bet promotion customers must enter code ALLBDQ03 at registration. • On paying €/£25 in exchange commission a qualifying customer will be given a €/£25 free bet. • For each additional €/£100 in exchange commission paid, the customer will be given an additional free bet of €/£25 until a cumulative total of €/£200 in free bets has been awarded. • Accounts which have met qualifying conditions will have free bets credited within 72 hours. • Free Bets balances cannot be withdrawn until they have been bet with at odds of 1.5 or greater. • Free Bet stake is not returned on winning free bets. Free Bets can be used on the exchange including the mobile exchange app. Free Bets cannot be used on Multiples, 1Bet, Games or Poker. Free Bets must be used within 3 months of being awarded.
General Terms Applicable to
BETDAQ . Promotions: • Offer applies to first time BETDAQ . customers only. • Customers must satisfy all criteria required by BETDAQ . for account opening including but not limited to age and identity verification. • Offer applies to new accounts opened from January 1st 2012 until such time as the promotion is withdrawn by BETDAQ . . • Only one offer per household/IP address/device. • Customers availing of BETDAQ . promotions may be required to provide a copy of a machine-readable passport before being eligible. • BETDAQ . affiliates, consultants, employees are ineligible to use this prom BETDAQ . otion. • BETDAQ . reserves the right to terminate this promotion at any time. • BETDAQ . reserves the right to exclude any entrant from such promotions. • BETDAQ . reserves the right to amend these Terms and Conditions at any stage. • Offer is not available to BETDAQ . API customers.
 
M 0

mr_hossa

Użytkownik
witam, chce zapytać czy ktoś gra na giełdzie Betdaq? Oraz czy wypłaca pieniądze bez problemu? Bo nie wiem jak wygląda sytuacja z obywatelami RP Czy robią jakieś problemy. Chce sie zarejestrować i myślę. Albo macie jakieś inne alternatywy dla BF?
 
I 0

irriducibili

Użytkownik
Witam,czy wie ktoś może o co chodzi? Jestem zalogowany na Betfair , chcę wpłacić środki za pomocą Skrill (na którym są pieniądze i konto jest otwarte) i wyskakuje mi komunikat
&quot;This Skrill account is locked.
Please contact Skrill for more information.&quot;
klikam w contact Skrill bo jest podkreślone i przekierowuję mnie na moje konto.
 
jajo-sdz 88

jajo-sdz

Użytkownik
Parę dni temu tak mi odpisał support matchbook&#39;a:
Dear Customer,
Thank you for contacting us.
The legality of online gaming may vary from jurisdiction to jurisdiction and
we are not able to provide you with legal advice in this matter. You must
satisfy yourself that what you are doing is legal in the jurisdiction where
you are resident and from where you are playing.
We do not accept customers residing in Spain, Portugal, USA or France and
Canada. Our Compliance department has determined that due to current
legislation in those countries, we cannot offer our services in those
countries at present. We cannot discuss the reasons why our Compliance
Department reached this decision for these countries and not for other
countries.

Ogólnie po tym co odpisali nawet o nich myślałem, jednak poczytałem trochę o tym jak liczą swoją marżę i różnią się od BF tym, że pobierają prowizję także od przegranych zakładów. Nie nadają się zatem do tradingu, dlatego też pewnie mają taką słabą płynność na rynkach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
A 185

adikos

Użytkownik
na betfair także płacisz marże od przegranych zakładów, tyle że dzięki betfair points ci się ona zmniejsza z czasem.a i tak będzie większa niż 1,5 % w MB w przypadku akceptowania oferty lub 0,75% w przypadku wystawienia oferty. Z tego co pamiętam to tylko smarkets nie pobiera marży przy przegranych zakładach, za wygrane bierze 2%.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
jajo-sdz 88

jajo-sdz

Użytkownik
na betfair także płacisz marże od przegranych zakładów, tyle że dzięki betfair points ci się ona zmniejsza z czasem.a i tak będzie większa niż 1,5 % w MB w przypadku akceptowania oferty lub 0,75% w przypadku wystawienia oferty. Z tego co pamiętam to tylko smarkets nie pobiera marży przy przegranych zakładach, za wygrane bierze 2%.

A grałeś kiedyś na BF? Marża tam jest tylko od zysku na danym rynku i faktycznie jeśli uzbierasz odpowiednio dużo punktów może się zmniejszać. Dla potwierdzenia podaje cytat ze strony BF

Betfair charges a Commission on your net winnings on a market. If you have a net loss on a market you do not pay commission.
 
papuga 6

papuga

Użytkownik
Ale legalne niestety to nie jest...:;/:
Akurat nic się w tej sprawie nie zmieniło, matchbook po prostu nie bierze odpowiedzialności na siebie, tak jak to wcześniej robili bukmacherzy działający za granicą.
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
Witam,
Czy istnieje możliwość by sprawdzić ile pieniędzy zostało postawione na dane zdarzanie &quot;na świecie&quot;? Mamy jakieś spotkanie i chciałbym zobaczyć, jak rozkładają się stawki postawione na określone zdarzenie. Najlepiej jeśli istniałby wgląd w pojedyncze zakłady, tj. istniał dostęp do informacji, jakiej wysokości kupony zostały puszczone na dane zdarzenie.
 
E 0

ermano

Użytkownik
Nie slyszalem aby taka wiedze udostepniano &#39;zwyklemu&#39; graczowi. Mozna radzic sobie w taki sposob, ze ogladac wykresy kursow na Betfair i uznac, ze odzwierciedla ona statystycznie gre globalna. Zwiekszyc wiedze mozna jeszcze obserwujac poziom zmiennosci u najwiekszych bukow poprzez jakas porownywarke kursow.
 
Do góry Bottom