>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Betfair - giełda zakładów - na jakiej zasadzie to działa?

G 0

gonzalez

Użytkownik
Witam.
Zainteresowałem się ostatnio tzw. „giełdą zakładów” Betfair (kuszące 20% większe kursy :grin: ), ale niestety nie do końca rozumiem jak to działa. Rozumiem, że zakład nie jest zawierany z Betfair, tylko pomiędzy użytkownikami, jeden pełni rolę bukmachera, a drugi obstwiającego.

Czy to znaczy, że jeżeli obstawię przegraną drużyny, a ona wygra to tak jak bukmacher będę musiał wypłacić pieniądze wszystkim osobom które postawiły na zwycięstwo? :-?
 
shaker 2

shaker

Użytkownik
juz tlumacze...
postaram sie jak najprosciej ????

wiec tak
po pierwsze masz racje i po drugie w sumie tez...
w betfair masz mozliwosc zagrania zdarzenia na &quot;wygra&quot; lub &quot;niewygra&quot;

wezmy przyklad ze sacramento gra z utah (NBA)

wchodzisz na gielde betfair klikasz sobie kursy meczu

i widzisz

2.00 | 2.02 | 2.50 | 3.00 | 3.50 | 4.20

dajmy na to ze kurs na wygrana sacramento wynosi te 2.50
czyli ktos chce sie z toba zalozyc ze sacramento nie wygra i daje ci kurs 2.50
czyli musi zaryzykowac 150 euro zeby wygrac 100
gdyz jezeli ty sie zdecydujesz i postawisz na zwyciestwo sacramento 100 euro po kursie 2.5 wygrasz 250 euro - 100 euro stawki czyli na czysto 150 euro...
osoba z ktora sie zalozyles ( lub kilka osob) sa zobowiazane wyplacic ci te pieniadze i odwrotnie ty jestes zobowiazany wyplacic im gdy np. w tym przypadku sacramento &quot;niewygra&quot;
mozesz takze zaproponowac swoj kurs...
np. nie chcesz wejsc do gry po kursie 2.50 lecz po kursie 2.75
w takim przypadku klikasz na kurs 2.50 i wyswietli ci sie po prawej stronie zaklad do potwierdzenia w ktorym to mozesz zmienic kurs i wpisac stawke jezeli wpiszesz 2.75 i stawke 100 euro
tabelka zmieni sie nastepujaco

2.00 | 2.02 | 2.50 | 2.75 | 3.00 | 3.50

w tym momencie stales sie &quot;bukmacherem&quot; bo proponujesz komus zaklad na to ze sacramento &quot;nie wygra&quot; po kursie LAY 2.75 ( oznacza to ze zeby ktos wygral 100 euro musi zaryzykowac 175 ) jezeli wygrasz ty dostajesz netto 175 euro jezeli on tracisz 100 euro...

i dziala to tez na odwrot
jezeli chcesz obstawic ze sacramento nie wygra np. po kursie LAY 2.60 ( co znaczy ze chcesz zaryzykowac 160 euro by zyskac netto 100) wtedy kursy wygladaja nastepujaco

2.02 | 2.50 | 2.60 | 3.00 | 3.50 | 4.20

twoj zaklad jest najbardziej atrakcyjny dla tych ktorzy twierdza iz sacramento wygra
zeby twoj zaklad zostal zawarty ktos musi sie pokusic i zagrac na sacramento po kursie 2.60... no i POWODZENIA ???? JAKIES PYTANKA TO PISZ postaram sie wytlumaczyc
 
G 0

gonzalez

Użytkownik
Dzięki za odpowiedź. Udało Ci się to ująć na tyle prosto, że nawet ja zrozumiałem;) Już mi się rozjaśnił ten temat, ale pojawiły się kolejne pytanka.

Wiesz może na jakiej zasadzie są parowani ze sobą &quot;obstawiający&quot; i &quot;bukmacherzy&quot;, pierwszeństwo mają bukmacherzy którzy zadeklarują większą kwotę, są akurat zalogowani, losowo, czy może jeszcze jakoś inaczej?

Jest jakiś sposób, aby być (chociaż w miarę) pewnym, że nasz zakład zostanie podjęty i że nie jest na szarym końcu kolejki?

O odpowiedź proszę wszystkich, którzy mają jakieś doświadczenie z Betfair i &quot;rynkiem zakładów&quot;, nie jest to pytanie tylko do Shaker’a;)
 
shaker 2

shaker

Użytkownik
ujme to tak:

jezeli 10 osob daje ci kurs powiedzmy 2.00 na wygrana jakiegos zdarzenia i postawili po 10 euro ( razem 100 eruo )
i ty &quot;kupujesz&quot; ten kurs za kwote 20 euro to betfair dzieli twoja potencjalna wygrana na wszystkich ktorzy do tej pory ci zaproponowali taki kurs...
w tym przypadku kazdemu zabrali by z konta po 2 euro...

ale na betfair jak dasz dobry kurs to uwierz ze dlugo nie nabedzie na tej planszy :jezora:
 
X 0

xmen1112

Użytkownik
Witam Panowie widzę że temat dawno był napisany ale nie chcę zaśmiecać forum więc podłączę moje pytanie tutaj. Siedzę już trochę w bukmacherce i ostatnio zainteresowała mnie giełda bukmacherska i mam pytanie dotyczące stawek a mianowicie dotyczące zdjęcia, które dołączyłem. Rozumiem, że w tym momencie jak co by się nie stało czy będzie powyżej czy poniżej 1.5 gola to i tak wygram albo 4 albo 14 tak czy źle to rozumiem. No i moje kolejne pytanie jeżeli stawiam 20 że lay over 1.5 gola to znaczy że jeżeli przegram i będzie 1.5 gola to muszę zapłacić 8.20 czy 28.20 ? Z góry dzięki za odpowiedź a pytam bo przed rozpoczęciem gry wolę się dowiedzieć wszystkiego.
 
Do góry Bottom