>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Biathlon 2015/2016 - Pokljuka 17-20.12.2015

Status
Zamknięty.
radula 5,4K

radula

Użytkownik

Czy Jakov Fak u siebie stanie na podium?


Plan startów


Szybko po weekendzie w Hochfilzen przenosimy sie do Słoweńskiej Pokljuki. Już od czwartku zacznie się tam rywalizać i na poczatek będzie sprint panów. Pierwszy raz w tym sezonie odbędzie sie bieg ze startu wspólnego/bieg masowy. Coraz lepiej wyglada zawodnik gospodarzy Jakov Fak. Na strzelnicy widać poprawę i może w ten weekend namiesza? U pań rywalizacja wyrównana i ciężko wskazać faworytkę. My jak zwykle liczymy na bardzo dobry wystep naszych. Po udanej sztafecie może i indywidualnie nasze powalczą o podium?
Jak widzicie ich szanse?

Zachęcam do podawania swoich typów podpartych analizą. Im więcej będziemy pisać tym większa szansa,że wygramy.


ps. Wprowadza się obowiązek rozliczania swoich typów. Będzie to jeden z głównych warunków w celu przyznawania rang ze sportów zimowych.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Zdziwię się jeśli jutro wygra ktoś spoza pary Fourcade-Shipulin.
Martin jeszcze nie wygrywał w Pokljuce, a z kolei Shipulin radzi sobie wyśmienicie w słoweńskim ośrodku.
Ciężko mi to obstawiać, 1 pudło tu może pogrzebać szanse. Choć kursy na wygraną koguta wróciły do normalności to poczekam na live.
Typ czasowy, statystyczny - różnica wygranej 0-9.9 bwin 2.0 ⛔ Schempp wszystko zepsuł
Sprinty w Pokljuce zwykle są bardzo zacięte, mało pudeł - w ostatnich edycjach mieliśmy na mecie przewagi:+0,8,+1,5,+11,9.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Sprinty więc nie zawsze jest łatwo wytypować poprawnie wynik bo na takim dystansie często się dzieja różne dziwne rzeczy.
Od siebie na dzisiaj proponuje:

M.Fourcade - T.Boe 1 1,32✅
A.Shipulin - J.Boe 1 1,42✅

= 1,64 ✅✅✅Milenium

Fourcade jak i Shipulin w mojej ocenie są dzisiaj kandydatami do wygranej. Jeden jak i drugi biegowo wyglądają naprawdę bardzo dobrze i są w stanie wiele odrobić na trasie ( nawet 20-25s tak jak to miało miejsce podczas ostatnich sprintów). Na strzelnicy nie wyglądają,źle. Norwegowie biegowo słabsi a i na strzelnicy pewniakami nie są to bezbłędnego występu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Garanichev - Malyshko 1 @ 1,89 ✅
pinnacle



Ruskie od początku w formie, jednak stawiam na tego który &quot;ciut&quot; lepiej strzela, biega oraz szybciej składa się na strzelnicy. Małyszko przeplata dobre występy ze słabymi gdzie potrafi więcej mieć pudeł niż celnych, Garaniczew bardziej solidny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
najlepsza z Włoszek: Wierer 1.54 marathonbet limit 185 euro ✅
Vittozzi nie ta liga, Sanfilippo jeden występ życia ale zupełnie w nią nie wierzę, pozostaje słaba na strzelnicy Oberhofer, no i musiała by mieć świetne strzelanie by wyprzedzić Wierer.
a co do Wierer, wspaniale biegała w zeszłym roku w Pokljuce, wygląda teraz też na dobrze dysponowaną w tym elemencie, czas w końcu na dobry występ na strzelnicy Szybkostrzelna włoszka może być dziś bardzo groźna dzięki szybkości tego elementu.
Gwizdoń - Hojnisz 1 1.90 marathonbet limit 55,5 euro ⛔ i akurat dziś super występ biegowy
Gwizdoń to nasza najbardziej doświadczona biatlonistka, która imponuje formą w tym sezonie, w zeszłym roku zawiodła na strzelnicy aż 4 pudła, ale teraz ten element wygląda stabilnie, nie zdarzają się seryjne błędy jak miało to miejsca w poprzednich latach. Bieg na dobrym poziomie, o ile na strzelnicy Monika będzie w stanie powalczyć to jednak w biegu do tej pory co występ sporo traci, to powinna być dziś runda karna różnicy w biegu.
 
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Makarainen- Goessner 1 1,55 Ónibet✅10-15.
Jak dla mnie zdecydowanie za wysoki kurs, który jest spowodowany dobrym występem Miriam w ostatnim sprinicie w Hochfilzen. Był to jednorazowy wysok, ponieważ jej umiejętności strzeleckie nie pozwalają przeskoczyć pewnej bariery i jest bardzo nieregularna na strzelnicy. Biegowo też już nie masakruje razem właśnie z Kaisą, lecz forma jest wyższa niż w poprzednim roku, gdzie była wrakiem zawodniczki.
Kaisa zły początek sezonu, ale tylko za sprawą strzelania. Biegowo jest na innej planecie i dzisiaj mamy trzecie zawody w sezonie i liczę na przełamanie strzeleckie. Jest to wybitna zawodniczka, do tego warunki w Pokljuce jak zawsze dobre i czas na przełamanie i miejsce na podium.
Start 14:30.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
rymbaba 344

rymbaba

Użytkownik
Vitkova - Semerenko - 1,48 - marathon
e: co dziwne obie na czysto, ale Semerenko o minutę gorsza ????

obie panie bez specjalnej formy, jednak Czeszkę stać na zrywy i wejście do top 10. Dla mnie czeszka zdecydowaną faworytką tego pojedynku. Ukrainka nie pokazuje nic specjalnego od początku sezonu, wiecej błędów, słabsze bieganie.

Dahlmaier
- Goessner - 1,35 marathon
e: strzelanie. Laura na czysto, Goessner 3 pudła.

Zdecydowana faworytka w postaci Laury. Tak jak wpsomniał Pedro zestawienie Goessner z faworytkami mocno przesadzone. Udało jej się ostatnio. Biegowo moze niezła, ale Laura umiejętności zbliżone, do tego bardzo pewna na strzelnicy. Widzą ją dziś w roli faworytki do zwycięstwa. Powinno byc easy
ako: 1,998 ✅ izzi pizi

e:wybaczcie słabe analizy, ale są pewne dni, w których myślenie boli
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
radula 5,4K

radula

Użytkownik
S.Schempp - E.Garanichev 1 1,20 1-6✅
A.Shipulin - A.Volkov 1 1,18 3-16✅
T.Boe - E.Lesser 1 1,32 4-12✅
E.H.Svendsen - F.Lindstroem 1 1,20 7-14✅
Q.Fillon Maillet - S.Destieux 1 1,27 5-24✅

= 2,50 bez podatku STS mocne ako!✅✅✅

Schempp powalczy o wygraną. Ma 25s przewagi na starcie. W biegu może kolejne tyle dołożyć więc tutaj 2 pudła na strzelnicy różnicy. Jednak nie sądzę aby tak słabo wypadł Niemiec w tym elemencie. Biegowo o wiele lepszy a na strzelnicy też pewniejszy.
Shipulin biegowo zdecydowanie lepszy od kolegi z reprezentacji. 33s w sprincie na korzyść Shipulina. Stawiam na Antka który jutro celuje w pudło.
Boe ma 31s przewagi nad Lesserem. Na strzelnicy podobnie ale biegowo duża różnica na korzyść Tarje.
Svendsen pewnie 1 maks 2 pudła zaliczy to taki standard w jego wykonaniu. Nad Szwedem na starcie już ma 43s zapasu + w biegu kilka/kilkanascie sekund jeszcze wykręci.
Pojedynek Francuzki i ja tu stawiam na równego,pewnego i mocnego od początku sezonu Maillet. Destieux ma spore problemy na strzelnicy i jutro przy 4 strzelaniach pewnie to sie potwierdzi.
Podsumowując w każdej parze zawodnik na którego stawiam na trasie odrobi kilkanaście sekund do rywala + mają przewagę na starcie a na strzelnicy w najgorszym razie powinno być równo. Kursy niskie jednak już łącznie wychodzi przyzwoicie a dla mnie to świetna opcja na południe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +79
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Panowie co taka cisza?? Przestaliście grać biathlon czy o co chodzi??

L.Dahlmeier - M.Dorin 1 1,50 Unibet 1-2✅:cool:
obie 20/20

Gram tutaj na Niemke z jednego powodu. Jest zdecydowanie stabilniejsza na strzelnicy. W tym sezonie póki co w tym elemencie wygląda bardzo dobrze czy to sa 2 czy 4 strzelania. Dorę mimo,że biegowo jest w ścisłej czołówce (lepsza w biegu od Niemki ale czy jest w stanie odorbić 1 karne runde?)to jednak na strzelnicy dość często się myli 84% skuteczności jak do tej pory. Ze startu ruszają razem. W tamtym tyg. Dahlmeier 19/20 a Dorę 16/20. Dzisiaj może być podobnie.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
@RADULA

Na poczatku gratulacje za AKO z Panow -- jestem w ciezkim szoku ze udalo Ci sie to trafic mimo iz byly to pewniaki. Jak zyje to nie widziaem zeby trafic taka tasme w Bialtonie gdzie ZAWSZE jakas mina wyskoczy. Moglbym duzo postawic ze tego nie trafisz i do tego sie przyznaje bez bicia .

Co do typu na bieg Pan nie zgadzam sie poniewaz dla mnie jest value po stronie Francuzki. Pojedynek to klasyczne 50/50 wiec tutaj bym gral kurs ktory jest wyzszy. Dorin ma kapitalna forme choc Niemka tez jest wysmienita -- szkoda troche ze tak wszyscy zlapali forme od poczatku bo widac po kazdym biegu jak wiele trzeba zrobic zeby wejsc na pudlo. Nawet taka Makarainen juz sobie nie moze pozowlic na bezkarne strzelanie i liczyc jak zwykle ze w biegu sie uda odrobic ...
 
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Hinz- Hojnisz 1 1,6 Ónibet(wczoraj wieczorem jak grałem 1,95)✅6-17.
Obie panie na strzelnicę przybiegną razem, bo różnica czasowa wynosi 8 sekund. Dla Moniki był to najlepszy występ w tym sezonie i jestem pewien, że jak narazie był to jednorazowy wyskok. Tylko 1 pudło oraz całkiem niezły bieg sprawił, że uplasowała się na początku drugiej dziesiątki. Ostersund i Hochfilzen nie był dla niej udany, gdzie popełniała sporo błędów na strzelnicy, ale przede wszystkim mocno człapała, gdzie ta dziewczyna potrafi dobrze biegać. Niestety jest mało stabilna i niezłe występy przeplata słabymi. Rok temu było podobnie, gdzie w sprincie nieźle, a dzień później w biegu na dochodzenie kompletna klapa. Dzisiaj będzie tak samo, bo to jest jej obecny poziom i wyznacznik formy.
Hinz natomiast bardzo solidnie w tym sezonie. Nie schodzi poniżej pewnego poziomu i planuje się w top20, kręcąc wyniki w okolicach dziesiątki. Forma strzelecka bardzo stabilna i na dobrym poziomie. Niby tylko 83%, tyle co nasza Monika, ale wyniki notuje naprawdę dobre. W biegu również równo, na odpowiednim poziomie, aby zajmować miejsca w drugiej dziesiątce.
Różnica niewielka na starcie+ dzisiaj kolejny słaby występ Moniki= ✅

@down Ja grałem wczoraj po 1,95 i mnie jakieś krzaki nie obchodzą, ale dzięki.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
G.Soukalova - V.Vitkova 1 1,42 4-7✅
Niemcy - Francja 1 1,45 1-2✅

ako = 2,059✅✅✅ Marathonbet

W pojedynku Czeszek idę zdecydowanie w stronę Gabi. Biegowo poki co jest lepsza od koleżanki a i na strzelnicy o wiele mniej się myli niz Vitkova. Soukalova póki co 91% skuteczności przy 82% Vitkovej.
Drugi zakład i tu gram,że Niemka będzie przed zawodniczką z Francji a dokładniej przed Dorę bo tylko ona tu sie liczy w walce.
inzaghi78 napisał o kapitalnej formie Dorę i z tym się zgadzam z tym,że to jest forma biegowo bo na strzelnicy juz potrafi się posypać chyba przyznasz?? Jeśli będzie strzelała tak jak Niemki to owszem wygra w biegu. Co warto zauważyć to Niemki świetnie wypadają na strzelnicy: Hildebrand 93% , Dahlmeier 93% , Preuss 88% , przy 84% Dorę wygląda to dobrze.
Na starcie Dahlmeier rusza razem z Dorę natomiast Hildebrand 13s później a Hammerschmidt i Preuss tracą 40s więc tu sa znikome szanse aby któraś z nich wyprzedziła na mecie Dorę no chyba że ta zaliczy z 4 pudła tak jak podczas poprzedniego biegu na dochodzenie.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
@Pedro
Typu nie neguje ale nie podoba mi sie ten hejt ktory tutaj wylewasz na Monike a z drugiej strony piszesz o tym ze ona potrafi dobrze biegac ?! Monika nigdy nie byla wyborna biegaczka a wlasnie forma na strzelnicy potrafila jej zagwarantowac niezla pozycje.
Piszesz ze jest malo stabilna i dobre wystepy przeplata slabymi ?? OK zgadzam sie podobnie jak Hinz i setka innych zawodniczek -- tutaj moglibysmy pisac ze jedynie kilka Niemek (ale nie Hinz ), Dorin czy Soukalova jak dotad sa mocne i rowne.
43 pozycja Hinz w indywidualnym biegu w Ostersund, ostatni poscig to 29 miejsce i spadek 14 lokat w stosunku do sprintu -- to nie sprawia wrazenia solidnosci choc samego typy nie neguje

@Radula
Ale zobacz jaka jest roznica miedzy kursem 1.50 na Dehlmeier z Dorin a 1.45 na jakakolwiek Niemke z Dorin mozna powiedziec. Ten kurs 1.45 jest o niebo bardziej oplacalny, a niech sie Dorin w bezposrednim pojedynku spali razem z Laura i wyskoczy Hildebrand ktora ma tylko 13sek.
Co do Dorin masz racje ale dzis wlasnie patrze na forme biegowa bo widziales co bylo u Panow ?? Moze byc podobnie czyli cisza na strzelnicy i duzo czystych wystepow.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
@Radula

Ale zobacz jaka jest roznica miedzy kursem 1.50 na Dehlmeier z Dorin a 1.45 na jakakolwiek Niemke z Dorin mozna powiedziec. Ten kurs 1.45 jest o niebo bardziej oplacalny, a niech sie Dorin w bezposrednim pojedynku spali razem z Laura i wyskoczy Hildebrand ktora ma tylko 13sek.

Co do Dorin masz racje ale dzis wlasnie patrze na forme biegowa bo widziales co bylo u Panow ?? Moze byc podobnie czyli cisza na strzelnicy i duzo czystych wystepow.
No tak tak lepszy jest ten kurs, wczesniej nie widzialem tego zakladu dlatego dopiero teraz podalem. Wiadomo jeśli na strzelnicy wyjdzie im tak samo to Dorę wygra bez problemu. Mimo wszystko liczę na Jej pomyłki...:razz:
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Wierer D.-Goessner M. [1] 1.60
Dorin Habert M.-Makarainen K. [1] 1.27

AKO: 2.03 (1.79 po podatku) 2/10 Fortuna ✅✅✅

Wierer i Goessner startuja jednoczesnie (3 sek) ale jakos trudn mi sobie wyobrazic nawet przy dobrych warunkach na strzelnicy zeby te Panie mialy podobna skutecznosc. Jak wiadomo bardzo lubie grac Wloszke w biegach poscigowych i mzoe jestem troche nieobiektywny ale w tym seoznie bardzo sie to oplacilo.
W ostersund startowaly takze razem a skonczylo sie 1,5 minuty na korzysc Wierer , w Hochfilzen po sprincie Wierer miala 30sek straty a mimo tego skonczyla poscig 20 sek przed Niemka.
Drugi pojedynek na dokladke i w sumie bazuje tutaj na przewadze na starcie 44sek. co daje przewage 1 pudla spokojnie gdyz Dorin w tym sezonie nie odstaje jakos wyraznie biegowo od Finki a na strzelnicy wydaje mi sie mimo wszystko regularniejsza.



Top German Competitor.

Hildebrand, Franziska @4 0,5/10 Marathonbet ⛔

Troche przesada dawac 1,33 na Dahlmeier ktora ma 12 sek. przewagi nad Hildebrand.
Oczywiscie Laura jest naturalna faworytka bo w Hochfilzen wygrala majac strate 25sek. do Hildebrand ale i tak nie dalbym tutaj nizej niz te 1.5-1.6 na jej wygrana wsrod Niemek.
Nie jest to jakis typ dnia ale za drobne jak najbardziej warto sprobowac
 
rymbaba 344

rymbaba

Użytkownik
człowiek by chciał coś napisać, ale wszystkie typy podkradli. Powtórzy się.
krótko
Soukalova - Vitkova - 1,4 ✅
Gabi o wiele bardziej stabilna w tym sezonie. Biegowo też wygląda dobrze. Vitkova wczoraj ładny odskok. Dziewczyna ma możliwości, ale forma jeszcze nie ta. Na dystansie 4 strzelań powinna wyjść wyższość Soukalovej
Dorin - Makarainen - 1,32 ✅
Dorin wczoraj bardzo dobry występ w końcu na czysto. Nie ma co sięjednak oszukiwać, obie zawodniczki lubią pudłować i to całkiem sporo. Duży handicap na początku w strone Francuzki. Makarainen jak chce powalczyć to nie dość, że musi bardzo szybko biec, to do tego sprawować się dobrze na strzelnicy. Dla mnie mniej więcej obie panie porównywalne, dobre zwiastun po sprincie na występ strzelecki Dorin. Powinna wygrać
Wierer - Guzik - 1,63 ✅
Wierer w sprintach aż tak wielkiego szału nie robi, za to w w biegach pościgowych radzi sobie bardzo przyzwoicie. Jest trochę hype na nią, ale nie bez przyczyny. Bardzo dobre strzelanie. Biegowo też potrafi się świetnie spisać. Ostatnio chyba była nawet szybsza od Makarainen w samym biegu? mniejsza. 20 s przewagi Guzik. Nie wierzę, aby na dystansie 4 strzelań Polka powalczyła. Przykro mi to stwierdzać, ale wg mnie nasze panie mają szanse coś wskórać jedynie w sprintatach...
wszystko marathon
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
@Pedro
Typu nie neguje ale nie podoba mi sie ten hejt ktory tutaj wylewasz na Monike a z drugiej strony piszesz o tym ze ona potrafi dobrze biegac ?! Monika nigdy nie byla wyborna biegaczka a wlasnie forma na strzelnicy potrafila jej zagwarantowac niezla pozycje.
Piszesz ze jest malo stabilna i dobre wystepy przeplata slabymi ?? OK zgadzam sie podobnie jak Hinz i setka innych zawodniczek -- tutaj moglibysmy pisac ze jedynie kilka Niemek (ale nie Hinz ), Dorin czy Soukalova jak dotad sa mocne i rowne.
43 pozycja Hinz w indywidualnym biegu w Ostersund, ostatni poscig to 29 miejsce i spadek 14 lokat w stosunku do sprintu -- to nie sprawia wrazenia solidnosci choc samego typy nie neguje
Akurat zawodników żadnej dyscypliny nie hejtuję, bo wiem ile pracy włożyli w to że są, gdzie są. Są wyjątki:
-gdy zawodnik sprzedał się chociaż raz(albo mecz)
-gdy pajacuje specjalnie
Natomiast nie hejtuję Moniki, tylko stwierdzam fakty i jej aktualną formę. Ona ma jakieś przebłyski dobrej formy biegowej, gdzie potrafi przebiec jedne zawody na poziomie Werki z większości tamtego sezonu(czyli naszej najlepszej biegaczki), by w następnym dniu zdychać. To jest brak stabilizacji i ja to tak nazywam.
Dzięki za merytorykę.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Dzisiaj przed nami bieg masowy. Jak Wy widzicie te zawody: Pedro1994 , Rymbaba , inzaghi78 , malin157 , Davey_Watt ??
Znaleźliście jakieś pary godne polecenia? Stawiacie na zawodników którzy świetnie biegają czy jednak na tych solidniejszych na strzelnicy??
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
rymbaba 344

rymbaba

Użytkownik
Boe T - Boe J.T - 1,38 - marathon ⛔ się posypał na strzelnicy starszy..prosta sprawa. Młody Boe zdecydowanie nie zachwyca w tym sezonie. Sporo błędów na strzelnicy, do tego to co było jego wielkim atutem przed rokiem, czyli bieg, nie funkcjonuje na tak wysokim poziomie. Inaczej ma się sprawa brata. Tarjei biegowo plasuje się wysoko. Ze strzelniem bywało różnie, ale wygląda na to, że wszystko już zaczyna zmierzać w dobrym kierunku. Tarjei przewyższa w tej chwili brata w tych obu aspektach i powinien być wyżej
Svendsen - Doll - 1,47 marathon ✅ ładnie Svendsen
Svenio cały czas trzyma przyzwoity poziom. Nie jest to ten najbardziej ścisły top, ale okolice pierwszej 10 to dla niego norma. Biega całkiem przyzwoicie, na strzelnicy zawsze jakiś jeden/dwa błędy, ale to co można o nim powiedzieć to, że jest stabilny. Doll zawodnik szybko biegający, wg mnie typowo sprinterski. Tam ma duże szanse na pokonanie Norwega. Jednak przy dłuższym dystansie i 4 strzelaniach Niemiec się sypie. Nie jest jeszcze przygotowany na rywalizację z najlepszymi na takich dystansach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom