>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Biathlon 2016/2017 Pokljuka 09-11.12.2016

Status
Zamknięty.
radula 5,4K

radula

Użytkownik

Rozkręcamy się i tym razem przenosimy się do Pokljuki.
W pierwszych zawodach tego sezonu trochę wiatr pokrzyżował plany niektórych zawodników i na strzelnicy bywało różnie. Jednak widać,że czołówka z tamtego roku nie zamierza oddać swoich wysokich miejsc i nadal są w czubie.
U kobiet Koukalova , Makarainen , Dahlmeier , Dorin-Habert , Wierer
Ogólnie Czeszki Puskarcikova , Charvatova i Vitkova bardzo dobrze weszły w sezon i w sztafecie będą w gronie faworytek. Nie można zapomnieć o Hauser z Austrii czy Dzhymie z Ukrainy czy Skardino z Białorusi. Niemki Hinz , Preuss , Hildebrand też solidnie zaczęły swoje zmagania.
U Panów pozytywnie zaskoczyli Rosjanie : Babikov , Tsvetkov no i Shipulin groźny któremu póki co nie wychodzi któreś ze strzelań ale biegowo wygląda dobrze. Norwegowie póki co bez szału. Niemcy Peiffer , Schempp i Lesser fajnie się zaprezentowali na inauguracje. Francuzi którzy przed sezonem w Norwegii tak świetnie wyglądali teraz już bez takiej dominacji ale w czołówce byli bracia Fourcade Beatrix i Destieux.
Ciekawie zapowiada się najbliższy weekend.

Zapraszam do dyskusji i podawania swoich typów

Taka mała notka administracyjna. Na każde zawody będzie zakładany odrębny temat. Kolejna sprawa to obowiązek rozliczenia swoich postów. Będzie to jeden z głównych warunków w celu przyznawania rang ze sportów zimowych.



Użytkownik parzych proszę rozliczać swoje typy. Za ubiegły tydz rozliczyłem za Ciebie mam nadzieję,że się to nie powtórzy.
 
P 6

parzych

Użytkownik
Dziękuję. Jak mam to robić? Przez zaznaczanie + bądź -? Jeden post został wykasowany z 3 zakładami z ost biegu. Wszystkie weszły. Pozdrawiam

edit: Tak dokładnie rozliczanie swoich typów polega na wpisaniu przy typie : ✅ lub ⛔ .
Ostatni post został skasowany ponieważ jest to dział i tutaj podając typ nalezy napisać kilka słów dlaczego grasz tak a nie inaczej. Dodałem taką notke jednak Ty nic nie zmieniłeś więc skasowałem. Liczę,że w ten weekend już będzie wszystko ok i kolor zielony zagości przy Twoich typach
Pozdrawiam RADULA
 
S 833

sebunited16

Użytkownik
Została mamą ???? młodej Bjorndalenki ????
Mówiło się, że wróci w styczniu, czy ta data jest realna nie wiem

Peiffer : Lindstroem 1 bet365 1.66 zwrot

Szwed u siebie zaprezentował się bardzo dobrze kończąc sprint na 2 miejscu, tuż przed rywalem w parze. W pościgu zaprezentował się już ze słabszej strony, nawet po dwóch pierwszych strzelaniach wyraźnie odstawał biegowo. Niemiec jest dla mnie lepszym zawodnikiem, na strzelnicy walka wyrównana, chociaż, jak pamiętam Lindstroem &quot;lubi&quot; zawalić jedno ze strzelań, w biegu stawiam na Arnda, gdzie moim zdaniem jest w stanie osiągnąć podobny rezultat do Szweda mając 150 metrów biegu więcej.

Eder : Landertinger 1 bet365 1.72✅

Szybkość i pewność strzelania po stronie Edera. Dominik jak był w formie miał lepsze możliwości, teraz jest jak jest, w samym biegu bez faworyta.

Bieg pościgowy

Fourcade 2.00 ✅ połowa zadania wykonana Shipulin blisko ????

Typ trochę łączony ???? Wymaga dobrego startu Francuza dzisiaj i conajmniej kontaktu z czołówką. O to będzie raczej nie trudno, gdyż zdominował on trasy. W sprincie może Boe, reszta raczej jest uzależniona od 2 lub więcej pudeł na strzelnicy Francuza. No i w pościgu, ma już coś do udowodnienia, przegrał wydawało by się wygrany bieg, biegowo nie ma się co martwić, to, że nie dopadł Rosjan, to raz ich wielka determinacja i świetny bieg, a dwa, że miał w nogach odpowiednio 450 i 600 metrów więcej. W pościgu Boe ma gorzej, gdyż są dwie stójki, mocny jest Shipulin, w tym biegu, jednak to trochę myślenie przyszłościowe, gdyż nie wiadomo, jak potoczy się dzisiaj bieg. Martin jest najlepszy w stawce i zgarnie zwycięstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
forky 734

forky

Użytkownik
Co sie dzieje z Domracheva ?? Koniec kariery ??
Została mamą ???? młodej Bjorndalenki ????
Mówiło się, że wróci w styczniu, czy ta data jest realna nie wiem
Ona urodziła dziecko w październiku i jak dla mnie mała szansa, że wróci raptem po 3-4 miesiącach od porodu, wg mnie może wróci na MŚ na początku lutego, albo na próbę przedolimpijską (bardziej realistyczny termin). Poza tym po porodzie ciężko wróżyć jak będzie z formą. Podobna sytuacja ma się z resztą z Weroniką. W sierpniu urodziła bliźniaki i tutaj tak samo nie wiadomo kiedy wróci, ale zakładam, że w podobnym terminie jak Darya ????
Swoją drogą mam nadzieję, że wrócą szybko bo akurat obie panie lubie oglądać w akcji ????
 
S 833

sebunited16

Użytkownik
Makarainen lider po 1 strzelaniu 4.50 bet365 ⛔

Leżak u Finki ok, bez rewelacji, ale to monciejsza strona. Warunkiem jest 0 i tu nie ma gadania, sama Finka w biegu to wciąż absolutny top. Dorin Habert chyba najroźniejsza, chociaż, już w tym roku pudłowała w tej pozycji, jednak przy zerze Kaisy widzę ją na czele po pierwszym strzelaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
K 10

kamil11a

Użytkownik
Koukalova G. - Hildebrand 1 1.48 - efortuna

Dzis stawiam na Koukalova która jest w lepszej dyspozycji niz jej rywalka, w pierwszym biegu pościgowym w sezonie zaprezentowala sie bardzo dobrze , dziś tylko potwierdzi swą dyspozycje
 
S 833

sebunited16

Użytkownik
Shipulin : Schempp 1 bet365 1.57✅

Antek lubi ten bieg, rywalizacja bark w bark jest dla niego. W sprincie na 0, plus bardzo dobry bieg, dają pozycję wyjściową uprawniającą do walki nawet o zwycięstwo. Do pierwszego strzelania powinien zabrać się z Boe i ta przewaga może urosnąć nad Niemcem o parę sekund. Niemiec jak zwykle miał swoje problemy zdrowotne, wejście w sezon takie sobie. Jeszcze przyjdzie dla niego czas na walkę o zwycięstwa. Anton na tym etapie wydaje się pewniejszy.

Tsvetkov : Babikov 1 1.53 bet365✅

Pojedynek bohaterów ze Szwecji. Tam Babikov wygrał biegiem, chociaż oboje pokazali klasę, będąc piekielnie mocni na strzelnicy. W Pokljuce dalej strzelanie na bardzo wysokim poziomie. Jednak o tyle o ile Maximowi udało się zameldować w czołówce, to Anton już słabiej. Nie traktuje tego pościgu z pierwszego weekendu jako farta roku, ale Babikov dla mnie nie jest jakimś wybitnym zawodnikiem i nie sądze, aby odrabiał jakoś do rodaka w biegu, a strzelanie na bardzo wysokim poziomie u obu, zniwelowanie dystansu karnej rundy będzie moim zdaniem ponad siły Babikova
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg pościgowy na 12.5km - Pokljuka - Mężczyźni
Od 11:45



Johannes Boe w TOP 3 @ 2.37 Bet365 ⛔ 4 miejsce



Cztery strzelania nieco utrudniają sprawę dla Norwega, ale tutaj nawet dwa pudła i dwie karne rundy nie zabiorą szans na podium. Na pewno na starcie komfortowa sytuacja. Ruszą z Shipulinem i nawzajem będą się napędzać. Jeżeli pierwsze strzelanie wyjdzie na 0 to spokojnie można kontrolować bieg. Za Boe jest Svendsen, który bywa chimeryczny, dalej Schempp, który nie jest jeszcze w jakiejś super formie, a pozostali to już jednak odległość jednej karnej rundy. Boe jakieś drobne niepowodzenia może nadrobić szybkością strzelania i postawą na trasie biegu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
P 6

parzych

Użytkownik
10-12 14:45 Dorin Habert, Marie Braisaz, Justine Kto Lepszy 2 1,6⛔
10-12 14:45 Koukalova, Gabriela Hildebrand,Franziska Kto Lepszy 1 1,45⛔
10-12 14:45 Makarainen, Kaisa Olsbu, Marte Kto Lepszy 1 1,4 ✅

Dorin Habert niespodziewanie słabiej pobiegła od Braisaz. I to główna informnacja tego typu. Na strzelnicy dobre warunki więc obie panie powinny sobie radzić nieźle. Jak wiadomo Dorin to chimeryczna zawodniczka. Myślę że pomimo jak myślę dobrych zawodów dla Dorin strata ok 1min będzie nie do odrobienia.
W przypadku drugie pary krótko i zwięźle. Gabi b. lubi bieg na dochodzenie. Pomimo niewielkiej straty to ona zanotuje mniej pudeł i to da jej zwycięstwo.
To może być dzień Kaisy. Forma Olsbu wciąż wielką zagadką ale prawda jest taka ze Kaisa z nawet 2 pudłami więcej ją pokryje :]

Pozdrawiam, powodzenia:cool:
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg pościgowy na 10km - Pokljuka - Kobiety
Od 14:45



Gabriela Koukalova w TOP 3 @ 2.20 Bet365 ⛔ 26 miejsce



Czeszka ma świetną pozycję do ataku, a jak potrafi to robić pokazała w Ostersund wygrywając taki bieg. Stać ją tutaj na strzelanie bezbłędne. Jej forma biegowa bardzo solidna i na pewno będzie skutecznie gonić. Dahlmeier może być ciężko ograć, ale dalej już szanse ogromne. Braisaz, Makarainen swoje karne rundy zaliczą. Hilldebrand podobnie skuteczna jak Gabi na strzelnicy, ale biegowo słabsza. Za plecami Dorin, gdzieś dalej Wierer, ale one nie są zbyt stabilne u progu sezonu. Będzie awans i podium bardzo realne.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Sztafeta 4x7.5km - Pokljuka - Mężczyźni
Od 11:15



Francja vs Norwegia 1 @ 1.72 Bet365 ✅ 1-9



Francuzi w niemal optymalnym składzie, a Norwegowie bez J.Boe. Spore osłabienie i tutaj sztafeta mocno ucierpi. Jednak po kolei.
Pierwsza zmiana czyli pojedynek Beatrix vs Birkeland. W sprincie odpowiednio 27 i 32 lokaty, w pościgowym 39-13. Francuz biega szybciej w ten weekend, na strzelnicy ma pewne problemy. Tutaj mamy jednak dobierane naboje, więc nie powinno to mieć znaczenia. Zmiana raczej na remis, ale jeżeli Beatrix skupi się na strzelaniu to może parę sekund zyskać na trasie.
Druga zmiana czyli Fillon Maillet vs Bjoerndalen. W sprincie blisko siebie 5 i 7 miejsca, w pościgowym 20/9. Francuz nieźle biega i tutaj może trochę zyskać. Tym bardziej, że Ole te końcówki w tym sezonie ma spore słabsze. Brakuje mu czasami sił na ostatnią rundę. Szybkość strzelania po stronie Norwega.

Na półmetku może to być wszystko blisko i różnice minimalne.
Trzecia zmiana może mieć kluczowe znaczenie. Stracie Desthieux vs Bjoentegaard. Bez wątpienia Francuz jest tutaj faworytem, a u rywali mamy teoretycznie najsłabsze ogniwo. W sprincie Desthieux 20, rywal 38, a w pościgowym 15 i 32 lokaty. Na strzelnicy Norweg może mieć kłopoty, ten element mocno szwankuje i dobrze strzelający Francuz jest w stanie wypracować kilka cennych sekund.
Na koniec Fourcade vs Svendsen. Martin dominuje od początku sezonu. Niemal perfekcyjny na strzelnicy, najszybszy na trasie biegu. Będzie miał jakiś zapas sekund to utrzyma.
Francuzi są pewniejsi na strzelnicy, Norwegowie mogą tutaj lekko kaleczyć. Bjoentegaard to postać bardzo chimeryczna, jakoś mu nie ufam. Trójkolorowi mają trójkę równych solidnych + prawdziwego lidera. To powinno starczyć na ogranie osłabionych przeciwników.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
milanista_12 54

milanista_12

Użytkownik
Pogoda dziś znów jest znakomita: słonecznie, temperatura nieco powyżej 0, lekki wiatr ok 5km/h. W związku z powyższym warto rozpocząć niedzielę od emocji z biathlonem, ponieważ elementy pozasportowe nie wpłyną na wynik rywalizacji.
Wszyscy się zgodzimy że o podium powalczą głównie: Rosja, Francja, Niemcy, Norwegia - swoją drogą to w tej kolejności właśnie upatruję końcową klasyfikację.
Jeśli chodzi o kursy na podium to mamy (bet365):

Rosja - 1,5
Francja - 1,4
Niemcy - 2
Norwegia - 1,4

Ja osobiście pójdę w stronę reprezentacji Niemiec, ponieważ uważam że obstawiając sztafetę powinniśmy wziąć głównie pod uwagę wyniki sprinterskie jakie osiagneli reprezentanci w piątek, a tam Niemcy spisali się bardzo dobrze nawet Doll z 3 pudłami stracił tylko 1,16 do lidera. Biorąc pod uwagę aspekt kursowy, dyspozycję zawodników, oraz po prostu mega czucie tego zdarzenia, proponuję postawić:

Niemcy podium - TAK
kurs - 2
bet365
✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
tomekzwd 257

tomekzwd

Użytkownik
Norwegia 1-2 1.80 Fortuna ⛔
Jak dla mnie ciągle siła numer 1, mają bardzo wyrównaną kadrę i uważam że dzisiaj zwyciężą bądź będą drudzy
Włochy - Bułgaria 1 1.60 Fortuna ✅
W tej parze stawiam na włochów, bardziej stabilny skład i sądzę że więcej ugraja niż Bułgaria
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Sztafeta 4x6km - Pokljuka - Kobiety
Od 14:30



Francja vs Niemcy 1 @ 2.25 Bet365 ⛔ 2-1

Blisko, ale Dahlmeier zrobiła swoje. Hildebrand mogła mieć karną rundę, ale się wybroniła. U Francuzek Braisaz biegowo mnie lekko rozczarowała. Szkoda.


Coś czuję, że dzisiaj będzie francuski dzień w Pokljuce. Czy, aby na pewno Niemki są tutaj faworytkami? W mojej ocenie niekoniecznie i spróbuję na trójkolorowe. Francuzki są świetnie dysponowane biegowo. Dorin, Aymonier, Braisaz na trasie są niesamowite. Oczywiście strzelnica to zawsze jakiś kłopot, ale te dziewczyny potrafią w tym elemencie wypaść bardzo dobrze. Sprint najlepiej nam to pokazał. Można dobierać, jest to spory atut i powinno się obejść bez karnych rund. Troszkę odstaje Chevalier, ale u Niemek też nie wygląda to różowo. Hinz i Hammerschmidt nie błyszczą. Biegowo nie najlepiej, ale też na strzelnicy brakuje regularności. Hildebrand równo w strzelaniu, ale biegowo szału nie ma. Trzy pierwsze zmiany to spora szansa na wypracowanie jakiejś przewagi, a Dorin to utrzyma. Jej forma jeszcze nie najwyższa, ale wczoraj w pościgowym pokazała się z bardzo dobrej strony. Biegiem Francuzki sporo nadrobią i jeżeli jakoś nie zawalą strzelania (warunki dzisiaj dobre, słaby wiatr) to są w stanie wygrać całe zawody. Tym bardziej tak jak mówię, Dahlmeier czy Hildebrand raczej nic nie zawalą, ale już ich koleżanki swoje kłopoty w stójce mogą mieć. Dla mnie value i próbuję.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom