>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Biathlon

Status
Zamknięty.
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Norwegia -Francja 4 x 7,5 km
kurs: 1,5 Dlaczego Norwegia lepsza od Francji:
Norwegowie uważają dyscypliny biegowe (biegi, biathlon) za ich sport narodowy, i brak dużej ilości medali w tych dyscyplinach to ujma (taki mały smaczek)
Do rzeczy: Norwegowie są piekielnie mocni biegowo (weteran Bjoerndalen, Svendsen) + całkiem mocni na swoje warunki 2 zawodnicy do sztafety Hanevold i Berger. Co prawda w biegu na 10km Bjoerndalen pudłował niemiłosiernie (4 pudła) ale nadrobił to na trasie z nawiązką. Podobnie ma się rzecz do Svensena, bardzo dobrze biega i nie pudłuje bardzo (1 pudło na 2 strzelania) resztę wypracował na trasie zajmując 2 miejsce na 10km.
Havald i Berger nie powinni raczej popsuć szyków i nie liczę na więcej jak 2 pudła u jednego i drugiego na strzelnicy.
Francja - ma w swoich szeregach Vincenta Jay - złoto na 10km, dobrze biega, bardzo dobrze strzela. Do tego Martin Foucarde - zawodnik, który miał pecha i 3 razy pudłował na strzelnicy, biega średnio raczej w porównaniu z Havaldem i Bergerem (nie mówiąc o Svendsenie) wypada blado, i w pojedynku biegowym i strzeleckim raczej tutaj Francja straci.
Vincent Defrase - może strzelecko się spisuje całkiem całkiem, ale biegowo traci bardzo dużo do swoich rywali H2H (najprawdopodobniej do Svendsena na 2 zmianie) Tutaj też raczej spodziewam się, że Francja nieco straci na tej zmianie (1-2 pudła Defrase ok, ale biegowo straci, za wolny jest brak formy)
Simon Foucarde - słabo strzela i słabo biegnie, jeżeli nawet uda mu się nie spudłować na strzelnicy, to biegowo dostaje łomot od lepiej spisującego się Bergera (prawdopodobnie 4 zmiana). (Mieli tyle samo niecelnych strzałów do celu [4] a różnica między nimi w biegu na 10 km to 1 minuta -nie jestem specem od biegów ale z tego co obserwuję to bardzo dużo)
 
sircoen 0

sircoen

Użytkownik
Do tego Martin Foucarde - zawodnik, który miał pecha i 3 razy pudłował na strzelnicy, biega średnio raczej w porównaniu z Havaldem i Bergerem (nie mówiąc o Svendsenie) wypada blado, i w pojedynku biegowym i strzeleckim raczej tutaj Francja straci.
Jeśli twierdzisz że M. Fourcade jest w słabej formie biegowej .. to się grubo mylisz...
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Tak samo jak liczenie na to że berger nie zrobi więcej jak 2 pudła. Nie ma to jak optymistyczne podejście. ????
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Martin Fourcade to obecnie jeden z najlepiej biegających biathlonistow ;)

Ze swojej strony polecam grać przeciwko Słoweńcom. W każdym biegu sztafetowym mnóstwo pudłują np. w Hochfilzen 3+14 w Oberhofie 4+12 w Ruhpolding 5+16 !! Skład to Dokl, Bauer, Rupnik i Maric. Kazdy z nich potrafi zepsuć sporo na strzelnicy, a poza Bauerem i Mariciem pozostali odstają biegowo.
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
warto dzisiaj zagrac win austriaków w biathlonie. kurs jak dla mnie zawyżony 3,05

2-1 EDER Simon
2-2 MESOTITSCH Daniel 2
2-3 LANDERTINGER Dominik 3
2-4 SUMANN Christoph 4

wygrają dzisiaj ;-)

nie widzę w tej chwili ekipy która mogłaby z nimi dziś powalczyć. każdy ma jakieś słabsze zmiany. austriacy najrówniejsi.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
warto dzisiaj zagrac win austriaków w biathlonie. kurs jak dla mnie zawyżony 3,05

2-1 EDER Simon
2-2 MESOTITSCH Daniel 2
2-3 LANDERTINGER Dominik 3
2-4 SUMANN Christoph 4

wygrają dzisiaj ;-)

nie widzę w tej chwili ekipy która mogłaby z nimi dziś powalczyć. każdy ma jakieś słabsze zmiany. austriacy najrówniejsi.
Nie widzisz ekipy ? A ja widzę, Norwegia, Francja i Rosja. Być może masz rację że mają najrówniejszą ekipę ale najrówniejsza nie znaczy najlepsza.
 
M 12

mejor

Użytkownik
Postanowiłem dokonać analizy dotychczasowych dokonań zawodników z czołowych sztafet i tego co dzisiaj może się wydarzyć.
Składy drużyn na bieg rozstawny ( dalej miejsca w biegach: sprint, pościgowy, indywidualny, masowy oraz liczba pudeł w nawiasie):
Norwegia
1-1 HANEVOLD Halvard 24(1),17(2), -(-), 19(3),
1-2 BOE Tarjei -(-), -(-),21(3), -(-),
1-3 SVENDSEN Emil Hegle 2(1), 8(4), 1(1), 13(3),
1-4 BJOERNDALEN Ole Einar 17(4), 7(2), 2(2), 27(7),
Austria
2-1 EDER Simon 11(0), 4(3), 6(2),25(4),
2-2 MESOTITSCH Daniel 45(2), 41(4), 9(2), 5(3),
2-3 LANDERTINGER Dominik 34(4), 14(3),23(4), 7(4),
2-4 SUMANN Christoph 12(2), 2(2), 8(3), 4(1),
Rosja
3-1 TCHEREZOV Ivan 10(2), 6(2),15(3), 6(3),
3-2 SHIPULIN Anton 30(1),20(3),36(3), 22(3),
3-3 TCHOUDOV Maxim 63(2), -(-), -(-), -(-),
3-4 USTYUGOV Evgeny 15(2), 15(4), 4(1), 1(0),
Francja
4-1 JAY Vincent 1(0), 3(2), 60(4), 8(1),
4-2 DEFRASNE Vincent 53(3),22(0), 26(3), -(-),
4-3 FOURCADE Simon 71(4), -(-), 40(4), 14(1),
4-4 FOURCADE Martin 35(3), 34(5), 14(3), 2(3),
Niemcy
5-1 SCHEMPP Simon -(-), -(-), -(-), -(-),
5-2 BIRNBACHER Andreas 23(1),13(2), 12(2), 15(3),
5-3 PEIFFER Arnd 37(2),37(4), -(-), 17(2),
5-4 GREIS Michael 21(3), 5(1), 10(2), 10(3),

Należy pamiętać, że sprint był rozgrywany w bardzo loteryjnych warunkach i raczej nie można przywiązywać wagi do jego wyników. Jeżeli chodzi o typy to moim zdaniem najlepiej wyglądają Austriacy, którzy poza sprintem spisywali się bardzo dobrze. To stała czwórka i powinni liczyć się w walce o wygraną (kurs w okolicach 3.0). Dla mniej odważnych można zagrać ich na podium na co szanse są ogromne ( kurs 1.35). Uważam, że Norwegowie sporo stracą na dwóch pierwszych zmianach, ponieważ ani Hanevold ani Boe biegowo nie błyszczą. Jeżeli strata np do Austrii będzie większa niż 30-40s to nawet Svendsen i Bjoerndalen mogą nie być w stanie jej odrobić. Na trzecim miejscu widziałbym mimo wszystko Francuzów. U Rosjan wielką niewiadomą będzie postawa Tchudowa. Słaby występ w sprincie a dalej się nie pojawił na starcie. Niemcy mogą się liczyć w walce o podium, gdy rywale będą mieli kłopoty na strzelnicy. Jednak za drobne uważam, że można zaryzykować podium dla Niemców po kursie około 3.5. Sądzę, że czeka nas bardzo emocjonujący wyścig i życzę udanych typów ???? :]
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
krzysztof1985 - Twoja analiza bardzo mizerna...
Tak jak napisałeś na końcu faktycznie nie jesteś specjalistą od biegów, nie masz o tym pojęcia.
przed pisaniem analizy wypadałoby sprawdzić listy startowe, bo tak analiza ta nie ma żadnej wartości.
Jakim cudem przydzieliłeś akurat tych zawodników do tych zmian - masakra, Berger nie startuje, a jakby startował to na pewno 2 pudła to byłby mega dobry występ z jego strony, na czwartej zmianie to by go chyba nawet Polacy nie wystawili ;p ;)
Kto to jest ten Havald?? ;)
Martin Fourcade będzie tracił biegowo do Havalda ;o ;)

ale do sedna sprawy, więc trochę ode mnie nt. dzisiejszych zawodów...
walka o medale...
Norwegia - bardzo solidni Hanevold i Boe na dwóch pierwszych zmianach. Potem gwiazdy Svendsen i Bjoerndalen, jeśli nie będzie problemów ze smarowaniem itp. uważam że Norwedzy wygrają dzisiejsze zawody, ale walka o to będzie bardzo ciężka.
Oczywiście bardzo groźni będą Austriacy - równa, mocna sztafeta, która powinna mieć dziś srebro.
Rosjanie - mają przed zawodami przypisywany brązowy medal, szanse na to na pewno mają, choć uważam że ostatecznie będą poza podium.
Francja - sądzę że zdobędą dziś medal, jeśli Jay i Defrasne zrobią swoje będą bardzo groźni.
Niemcy powinni być na piątym miejscu. Niewiadomą jest Schempp na pierwszej zmianie, myślałem że jednak zdecydują się postawić na Stephana, który biegowo nie prezentował się tutaj źle a i ze strzelaniem było nie najgorzej, w stójce mylił się ale bez tragedii było, nie zdarzały mu się tu strzelania po 3 i więcej nie trafionych. Jeśli jednak Schempp dobrze się spisze to na pozostałych zmianach mają mocnych zawodników. Mogą przy odrobinie szczęścia zakręcić się koło najniższego stopnia podium.
Nikt z pozostałych ekip nie ma szans powalczyć z wyżej wymienioną piątką, jednak bardzo trudno mi coś typować wewnątrz tej piątki, to co by nie mówić podobny poziom i wiele będzie zależało od dyspozycji dnia...
Niby Norwegowie przed Austriakami, a potem chyba jednak skłaniałbym się ku Francuzom - jak będzie zobaczymy...
Ja skupiam się na rywalizacji ekip słabszych.
Uważam że warto grać przeciwko ekipom, które powinny na strzelnicy mieć dzisiaj problemy, a takimi ekipami według mnie są Słoweńcy i Amerykanie. Każdy zawodnik tych ekip w stójce nie jest mocny, jeśli kogoś pozytywnie wyróżniać to chyba Bauera i Bailleya. Dokl, a przede wszystkim Rupnik i Maric potrafią na strzelnicy się pogubić, nie inaczej jest z Burkem, który jest jednym z najlepszych specjalistów od pozycji leżącej ale w stójce nawet gdy w Pucharze Świata osiągał dobre rezultaty miewał problemy, które z czasem coraz bardziej się uwidaczniają, Teela też za mocny nie jest w stójce a Hakkinen to już w ogóle porażka, zawodnik ten nie jest w formie zdecydowanie, dlatego też proponuję:
Białoruś - Słowenia 1 1.60 Unibet.
Białorusini stabilniejsi na strzelnicy, jedynie Valiullin może coś wywinąć, a Słoweńcy mają w stójce kilku &quot;asów&quot;. Biegowo nie ma też jakiejś przepaści pomiędzy obiema ekipami.
USA - Czechy 2 2.16 betgun.
Soukup, Vitek, Dostal i Slesingr powinni dac radę Amerykanom, na strzelnicy są dużo bardziej stabilni, a biegowo też to porównanie źle nie wygląda.
Francja - Szwecja 1 1.25 Bwin.
Spokojnie powinno wejść, Francuzi powinni tu walczyć o medale Szwedzi chyba co najwyżej o 6 miejsce. Zwłaszcza Lindstroem tu sporo odstaje.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Czy w sztafecie męskiej są doładowania,czy od razu biegną karną rundę?
na każdym strzelaniu zawodnik może skorzystać z 3 dodatkowych pocisków, jeśli nie zestrzeli tymi 8 pociskami wszystkiego biega rundę/rundy karne
 
sircoen 0

sircoen

Użytkownik
Czy w sztafecie męskiej są doładowania,czy od razu biegną karną rundę?
doładowania - po 3 na każde strzelanie.


Moje typy to Francja w top 3 na bet365 po 1.85
I na Tobet znalazłem
- zakład specjalny najszybsza zmiana w drużynie Francji. M. Fourcade lub v. Defranse było po 1.9 ale spadło do 1.65
 
legrand 82

legrand

Użytkownik
Dziś sztafeta w biathlonie mężczyzn.Faworytem jest drużyna Norwegii ale czy na pewno?!Po wynikach uzyskiwanych przez zawodników na tych IO śmiem twierdzić iż nie wygrają Norwegowie.Na pierwszej zmianie pobiegnie Hanevold który nie błyszczy formą a za przeciwników będzie miał Edera z Austrii który jest w rewelacyjnej formie,Francuza-Jay(sensacyjnego mistrza olimpijskiego) oraz Rosjanina Tcherezowa który tez wydaje się być lepszy.Po pierwszej zmianie wysoko powinna też być ekipa Szwajcarii za sprawą Freia.Niemcy na pierwszej zmianie wystawiają Schempa-więc nie wróże im sukcesu ???? .Na drugiej zmianie w ekipie Norwegii biegnie Boe a za przeciwnika ma Austriaka Mesotischa który nagle wyskoczył z formą i na pewno powiększy przewagę nad Norwegami.U Rosjan biegnie Schipulin i nie wiadomo czy nie straci miejsca wywalczonego przez Tcherezowa na rzecz Francuza Defrasne.Niemcy coś powinni teraz odrobić bo biegnie nieobliczalny Birnbacher.Szwajcaria natomiast musi stracić bo dali Simmena a na trzeciej Wegera.No i ta trzecia zmiana-kluczowa-Austriacy wystawiają szybkiego Landertingera którego będzie próbował dogonić rewelacyjny Svendsen.Czy dogoni-nie sądze bo strata po wcześniejszych biegach powinna być spora.No i zostaje czwarta zmiana.Znajdujący się w wyśmienitej formie Austriak Sumann ma za zadanie utrzymać przewagę nad Bjoerdalenem który jak wiemy nie trafił z formą ale to zawsze Bjoerdalen!U Rosjan pobiegnie Ustyugov więc powinno być 3 miejsce gdyż bracia Furcade nie dadzą rady wyrobić sobie wystarczającej przewagi.
Podsumowując-moim zdaniem klasyfikacja bedzie wyglądała tak
1.Austria 2.Norwegia 3.Rosja 4.Francja 5.Niemcy 6.Szwecja
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Nie no &quot;Legrand&quot; sorry ale doprowadziłeś mnie do łez tym co napisałeś. Po prostu takich bzdur to ja już dawno nie czytałem.

Człowieku sztafeta, tu nie zawsze od składu zależy, wystarczy jeden nie trafi z formą nawet najlepszy i cały twój plan w zwycięstwo Austriaków może legnąć w gruzach.

Haha po 2 strzelaniach Austria już musi mieć wielką przewagę nad Norwegią, czyli nie zakładasz że może być inaczej że Austriacy spudłują ?

Ale najbardziej to mnie rozśmieszyło:

U Rosjan pobiegnie Ustyugov więc powinno być 3 miejsce gdyż bracia Furcade nie dadzą rady wyrobić sobie wystarczającej przewagi.

Najpierw Polecam !!! wpisać w google jak się pisze bracia Fourcade.

Kolejna sprawa Ustyugov myślisz że na trasie w biegu byłby lepszy od Fourcade szczególnie Martina ? Rosjanin to dobry strzelec ale biegacz z niego póki co kiepski, twierdze że w pierwszej 10 a może 15 wszystkich biatlonistów się nie mieści jeżeli chodzi o bieg.
I oglądałeś bieg masowy na 15km ? Ustyugov wygrał dzięki bezbłędnemu strzelaniu, Martin Fourcade mimo 3 rund karnych był na 2 miejscu i stracił tylko 10 sekund, 3 rundy to ok. 1 minuta, i przecież jak by to było tak przykładowo 16km to Francuz by go spokojnie dogonił.

To co napisałeś to dla mnie jest ŚMIECHU WARTE, nie wiem może chciałeś zabłysnąć taką długim scenariuszem ale według mnie trochę się skompromitowałeś.

Od razu mówię też że nie twierdze że Austria dziś musi nie wygrać, ale na pewno nie będzie tak jak ty to napisałeś.
 
legrand 82

legrand

Użytkownik
coolmen7 spoko.Każdy ma chyba prawo do swojego zdania.Ja mam takie Ty odmienne. A co do literówki-hehe brakło &quot;o&quot; wielki mi błąd.
Przekonamy się o godz.21. Może się i nie znam tak jak niektórzy tutaj i nie mam tak wysokiego mniemania o sobie ale moje &quot;wypociny&quot; nie odbiegają za wiele od póżniejszych realiów ????
Napisał coolmen7 Zobacz post
Niemki bez Neuner, z jednej strony może być dobrze ale wiadomo jak ona biega i ile potrafi nadrobić a te ZIO w jej wykonaniu jeżeli chodzi o strzelanie powiedziałbym że rewelacyjne.
O zwycięstwo powinny walczyć Niemki, Rosja ale też groźne mogą być i na pewno będą Francuzki, podobnie Szwecja nie trafiła Jonsson i Olofsson z formą ale sztafeta to inna bajka, i jeszcze bym zaliczył Ukrainki w końcu siostry Semerenko i Khvostenko.
Ja stawiam na Francuzki, drugie Niemki i trzecia Rosja.
Polska pewnie 6-8 miejsce.
No jak na takiego znawce biathlonu jak Ty to top3 u kobitek to coś nie bardzo Ci wyszedł ????
A tutaj masz przykład z wczoraj-gdzie tez zostałem wyśmiany ????

Norwegia wygra 1,60
Niemcy w trójce 1,70
Finlandia w trójce 1,40
Szwecja-Rosja typ 2 1,45
Polska-Czechy typ 1 1,50
i taka lekka analiza
O medal powinny walczyć Norwegia, Niemcy, Finlandia i Szwecja no i moze Rosjanki( kolejność nie przypadkowa ). Resztę sztafet pominę, bo ich szanse są w moim mniemaniu znikome. Wysoko powinny być tez Włoszki Polki i Kazachstan niemniej nie maja one szans.
Norwegia - cholernie mocna czwórka, jedyny słabszy punkt ( chociaż to trochę szukanie słabości na silę) to Skofterud na pierwszej zmianie.Nie mniej jednak jeśli coś straci to 2 i 3 w sztafecie powinny to spokojnie nadrobić i Bjergen na swojej zmianie powinna startować jako pierwsza bądź w grupie liderek. Za przeciwniczki bedzie miała w tym momencie wiec teoretycznie Nystad, Saarinen, Ingemarsdotter.... Szwedki z tego co wiem będą bez Haag i z chora Kalla, wiec tracą jeden ze swoich wielkich atutów, Ingemarsdotter mam wrażenie, ze nie trafiła tu zupełnie z formą to jeśli Bjergen przyciśnie mocniej na pętli to wielce prawdopodobne że Szwedka się zgubi. Finki jeśli pobiegną tak jak prezentowały się do tej pory to tez jakoś ciężko mi uwierzyć w to, żeby były na tyle silne by powalczyć z Norwezkami, kolejna sprawa to styl... ostatnia zmiana biegnie dowolnym to tez za Saarinen nie przemawia... zostają więc Niemki. Niemki w sprincie drużynowym potwierdziły wysoka formę o której wspominałem i moim zdaniem tu tez będą wysoko. Czy maja szanse na wygraną z Norwegią.. przewrotnie powiem, ze tak... moim zdaniem jest to jedyna drużyna w stawce która ma szanse ograć Norweżki ze względu na bardzo mocną drużynę &quot;bez dziur&quot; w składzie. Na ostatniej zmianie maja tez solidną sprinterkę, ale czy wytrzyma ona tempo Bjergen i będzie potrafiła zaatakować na ostatniej prostej... cholernie mi trudno to sobie wyobrazić nie mniej jednak może... Reasumując moje wywody mocny skład oraz Bjergen na ostatniej zmianie plus słabości przeciwniczek sprawiają, że szanse Skandynawek oceniam na najwyższe.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom