>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

X 49

xxxx1234

Użytkownik
pablo_89 powiedz jakie pozytywne skutki ten &quot;news&quot; ma na budżet twojego gospodarstwa domowego?
Tutaj pierwszy komentarz pod artykułem, po błędach ortograficznych jakie ten ktoś robi widać, że nie jest dobrze wykształcony, ale widzi co się dzieje i jaka to dobra zmiana:
Juzefa
2017-10-07 10:13
Mam gdzieś spółki gdy ja mam coraz gorzej i gorzej,dali 5,50 podwyżki a ilebjusz zabrali??trza się targać chyba
Tutaj kolejny złodziejski pomysł pis na razie to tylko projekt, który mam nadzieje nie wejdzie w życie: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1069930,podatek-dochodowy-praca-za-granica.html
Czytając tego newsa wyliczyłem ile musiał bym dopłacić podatku w roku podatkowym 2016/2017 (w Anglii rok podatkowy zaczyna się w kwietniu i kończy w kwietniu) od swoich zarobków w Anglii zapłaciłem 5100 funtów podatku według nowego pomysłu pis musiał bym dopłacić w Polsce około 22000 zł podatku czyli prawie jeszcze raz tyle. Nowe prawo podatkowe ma działać tak np. jeśli od dochodu 50000zł rocznie w Polsce trzeba zapłacić 30% podatku, a w Anglii 20% to dany delikwent pracujący za granicą będzie musiał dopłacić w Polsce 10% podatku.
Podsumowując to wszystko na moim przykładzie w Polsce płacimy podwójne podatki w porównaniu do UK więc, może niech pis zrobi coś dla zwykłego Kowalskiego i obniży podatek dochodowy naprawdę, a nie tylko na papierze wprowadza 8000zł kwotę wolną od podatku dla najmniej zarabiających, z której praktycznie nikt nie skorzysta.
Jeśli będę musiał płacić podatek dochodowy w Polsce trudno zacisnę zęby i wku....ny będę go płacić, ale szczerze mówiąc nie wiem dlaczego skoro 99% czasu w roku spędzam poza Polską, a Ty uruchom na chwilę mózg i przemyśl temat jak okrada cię polski rząd bo pis to tacy sami złodzieje jak po.
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
zawsze mozesz wyrobic sobie paszport uk i zrzec sie polskiego obywatelstwa jesli taki pomysl wejdzie w zycie - chociaz mysle, ze nawet wymeldowanie sie z polski zrobi swoje w tym przypadku ; nie ma mozliwosci wylapac kilku mln ludzi pracujacych poza polska bez zadnych namiarow ;)
 
X 49

xxxx1234

Użytkownik
Tommy w moim przypadku to nie jest takie proste bo mam dochody w UK i w Polsce i do tej pory od dochodów z UK płaciłem podatek w UK, a w Polsce one były wyłączone, a po zmianach, które planuje pis będę musiał tak jak pisałem wcześniej od moich angielskich dochodów zapłacić podatek w Polsce dlatego wymeldowanie się nic mi nie pomoże. Lokatorom, którym wynajmuje swoje mieszkanie już powiedziałem, że muszą szukać sobie nowego bo w takiej sytuacji dla mnie jest lepiej żeby stało ono puste, większy problem mam z dwiema myjniami bezdotykowymi, których jestem współwłaścicielem tutaj też jest kilka opcji, ale wszystkie są ryzykowne.
Co do zrzeczenia się obywatelstwa polskiego nie chciał bym tego robić bo jednak jakoś czuje się związany z Polską, a poza tym to nie jest takie proste musisz napisać prośbę do prezydenta i to od niego zależy czy wyrazi na to zgodę, a z tego co czytałem opinie ludzi, którzy chcieli zrzec się obywatelstwa polskiego 99% decyzji jest odmownych, a niby jesteśmy wolnymi obywatelami..... o_O
 
maanieek 25

maanieek

Użytkownik
Zrzekać się obywatelstwa przez finanse ? Mimo, że nie jestem jakimś maniakiem na punkcie patriotyzmu, to chyba ostatni krok na jaki bym się decydował.
Sam mam rodzinę w Londynie, mieszkają również całe życie i mają ten sam problem co Ty xxxx1234. Podobnie wynajmują mieszkanie, ale obecnie obserwują rozwój wydarzeń, bez wcześniejszych rozwiązań umów z ludźmi wynajmującymi. Dałeś przykład rozliczenia od Twoich zarobków 5 tys f, a co z ludźmi którzy prowadzą swoje firmy, których wpływy są na poziomie +-100tys f. - ciężko mi pojąć, że od tej kwoty Polak w Anglii ma płacić jeszcze swojemu kraju tak olbrzymie pieniądze. Czy aby na pewno jest możliwość wprowadzenia takiej ustawy ? To takie trochę okradanie swojego obywatela na obczyźnie.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/pis-index-gielda-100-mld-zl-wzrost-wartosci,183,0,2373047.html
&quot;Fachowcy z PO&quot;, ci mityczni wspaniali managerowie, szeroka ławka fachowców - takie bajki przez lata opowiadały łżemedia. A to byla banda nieudaczników i złodziei z potężną osłoną medialną. Jeszcze dwa lata i koniec z tą czerwoną konstytucją.
To to akurat jeszcze można wytłumaczyć tym, że te spółki SP w obecnym systemie mogą pewne procedury omijać. Napiszę najogólniej. Każdy myślący będzie wiedział ????
Większy problem z rządami PO to było tolerowanie wycieku VATu i to naprawdę na grube miliardy. Mówili tylko, że nic nie da się zrobić. A wystarczyło wprowadzić JPK i kontrolę elektroniczną i wprowadzić do KK karę 25 lat pozbawienia wolności i bandytom przestało się opłacać nas okradać. Nie jestem za 500+, ale sto razy bardziej wolę żeby je dostawały dzieci i nawet jakaś patologia na wódkę niż żeby za to opalali się na Bahamach bandyci. Jak można było przez 8 lat na to pozwalać ? Nie wierzę w jakiś lobbing (ale jak by to wyszło to po PO na zawsze), raczej na marazm, inercję wewnętrzną i ciepłą wodę w kranie tej partii.
Oczywiście te zasługi PiSu nie przekreślają mojej negatywnej oceny polityki międzynarodowej, obronnej i w zakresie &quot;reformy&quot; sądownictwa i edukacji.
 
pablo_89 1,4K

pablo_89

Użytkownik
Zobaczcie fragment Wydarzeń Polsatu z wczoraj, wycinek 16:02 - 18:46. No to jest mistrzostwo świata w &quot;dziennikarstwie&quot;. Materiał &quot;Skuteczne uszczelnianie&quot; dotyczyło raportu jakiejś tam światowej agencji, która stwierdziła że dochody podatkowe Polski zwiększą się o kilkanaście miliardów więcej. W tym materiale są podawane powody dlaczego tych pieniędzy jest więcej, np. zwiększenie maksymalnej kary więzienia do 25 lat za wyłudzenia powyżej 10 mln zł.
Po prostu niesamowite jest dla mnie że w takim materiale nie padło ani razu!!! słowo MORAWIECKI, PiS i ZIOBRO. Da się? Da się. Gdyby wciąż był taki układ na rynku telewizyjnym czyli TVPO, POlsat i Tusk Vision Network to za cholerę człowiek by się nie dowiedział komu można to zawdzięczać. Wreszcie jest jakiś pluralizm i każdy ogląda co mu pasuje. Oglądnięcie to, naprawdę ciekawe.
http://www.polsatnews.pl/wideo-program/20171019-wydarzenia-1850_6451159/
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nie wiem jak Polsat, ale w TVN akurat o uszczelnieniu VATu to ciągle mówią. Na początku jak wchodziły zmiany przepisów to pokazywali konferencję Ziobry gdzie zapowiadał te kary. Chyba dla każdego jest oczywiste kto wprowadził te zmiany i komu to zawdzięczamy. No chyba, że ktoś kompletnie się nie interesuje polityką i może pomyśleć, że tak było zawsze. Ja sobie nie wyobrażam żeby być takim ignorantem, ale pewno są tacy ludzie.
Nie pisz jednak o tym bo TVPiS i to z naszych wspólnych pieniędzy (na TVN i Polsat nie płacimy) uprawia obecnie taką manipulację i propagandę jakiej nawet nie było w PRL. Jak bym kilka razy nie włączył sobie Wiadomości to bym nie uwierzył... To są himalaje nie-obiektywizmu dziennikarskiego. Nie twierdzę, że TVN czy Polsat nie mają swoich preferencji, ale zachowują w miarę obiektywizm. Od czasu rządów PiSu niestety to się zmienia na niekorzyść czyli w stronę przedstawiania jednej strony, ale nawet teraz jest większy obiektywizm (ale zaznaczam nie absolutny), natomiast TVPiS to już jadą po bandzie. Jak np. był reportaż o organizacjach no-profit co nawet ostro skrytykował wicepremier Gliński. Zresztą TVPiS tak przegina, że z własnego ich obozu też jest krytyka.
 
X 49

xxxx1234

Użytkownik
Maanieek
Akuratnie osoby zarabiające około 100k funtów rocznie są w korzystniejszej sytuacji niż ja bo w Anglii dochody powyżej 42k funtów rocznie są opodatkowane 40% podatkiem, a w Polsce najwyższy próg podatkowy to 30% czyli od kwoty powyżej 42k nie będą musieli dopłacać podatku, a moje dochody to jakieś 37-40k funtów rocznie czyli praktycznie od całości według nowego prawa jeśli wejdzie w życie będę musiał dopłacić podatek. Jednak nie zmienia to faktu, że płacenie w Polsce chociaż 1zł podatku od dochodów opodatkowanych poza Polską jest zwykłym złodziejstwem.
Co do ludzi, którym wynajmuje mieszkanie to takich lokatorów ze świecą szukać i nigdy bym im nie dał wypowiedzenia wiedząc, że nie mają się gdzie podziać po prostu wyjaśniłem jak wygląda sytuacja i poprosiłem, żeby rozglądali się za innym mieszkaniem.
 
R 19

roy-keane

Użytkownik
Dla wyznawców świra Antoniego:
&quot;W pewnym momencie generał Mark Milley [szef sztabu amerykańskich wojsk lądowych] zapytał, gdzie jest dowódca partnerskiej polskiej 6 Brygady, bo już wiedział, że jego podwładny, dowódca 82 Dywizji, desantował się razem z żołnierzami. Obecny dowódca, wtedy jeszcze pułkownik, dzisiaj generał, potwierdził, że jest na tym ćwiczeniu, ale na. trybunie vipowskiej.
Był na tyle nierozsądny, że się ujawnił?
Na trybunie padły pytania, które będę pamiętał do końca swoich dni. Milley zapytał pułkownika, jaką skończył szkołę. Usłyszał, że o kierunku pancernym, co wywołało entuzjazm pana generała, że taki strongman i tak dalej, i że to jest super. Kolejne pytanie: jaką kompanią dowodził? Niestety, ten oficer nie dowodził żadną kompanią. To kiedy był w Afganistanie? Nie był w Afganistanie. Ostatnie pytanie było gwoździem do trumny: &quot;Kiedy ostatnio skakał pan ze swoimi chłopakami?&quot;. Okazało się, że dowódca brygady powietrzno-desantowej był nieskaczącym oficerem.&quot;
http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22596409,musial-odejsc-z-wojska-polskiego-general-rozanski-ujawnia.html#MT2
 
pablo_89 1,4K

pablo_89

Użytkownik
Hej Roy Keane zobacz tego świra w linku poniżej, to twoje klimaty
926380387206680576
Doprawdy to ja nie wiem skąd ta Nowośmieszna ma w ogóle jakiś % wyborców. Wszystko wyprzedać a wy Polaczki zapierd*** za parę stówek do śmierci na polskiej ziemi u jakiegoś Niemca czy Francuza.
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
a to niby przez to ze bank jest panstwowy (tak jak pko) to sie tam kokosy zarabia w porownaniu z zagranicznymi?
wyzysk i mobbing jak wszedzie, ale tutaj pewnie usprawiedliwiony - bo dla dobra kraju.
 
pablo_89 1,4K

pablo_89

Użytkownik
a to niby przez to ze bank jest panstwowy (tak jak pko) to sie tam kokosy zarabia w porownaniu z zagranicznymi?
wyzysk i mobbing jak wszedzie, ale tutaj pewnie usprawiedliwiony - bo dla dobra kraju.
Masz poczytaj sobie może zrozumiesz coś z tego.
https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/bankowosc/podczas-kryzysu-banki-panstwowe-ratuja-koniunkture/
Typowo KODowskie myślenie że w razie kryzysu uratują nas przecież niemieckie banki naszych &quot;przyjaciół&quot;.
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
no i co z tego jak &#39;polaczki&#39; i tak zapier za pare stowek tak jak u innych zagranicznych inwestorow - widac cos z glowa ci sie robi, jesli wszedzie widzisz jakies kody.
 
pablo_89 1,4K

pablo_89

Użytkownik
no i co z tego jak &#39;polaczki&#39; i tak zapier za pare stowek tak jak u innych zagranicznych inwestorow - widac cos z glowa ci sie robi, jesli wszedzie widzisz jakies kody.
Dobra dobra wiem że teraz każdy ze wstydu nie przyznaje się do KODu i odżegnuje się od niego. Takie bajki autorstwa Balcerowicza jak żeś wysmarował w poprzednim wpisie to wbijają do głów biednym ludziom niemal codziennie w pewnej grupie mediów. Sam żeś tego nie wymyślił. Niestety ten szkodnik Balcerowicz, szpec od schładzania gospodarki wciąż zatruwa umysły ludzi tymi swoimi bredniami ala kapitał nie ma narodowosci i wszystko cza sprywatyzować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
pablo_89 1,4K

pablo_89

Użytkownik
Belka: Zamknijmy oczy i wskoczmy do basenu ze wspólną walutą
http://m.interia.pl/biznes/news,2543969,4199
Łoloboga następny &quot;autorytet ekonomiczny&quot; Lemingradu. Dzięki Bogu w ostatniej chwili wyrwaliśmy Polskę tym szkodnikom z łap bo jeszcze chwila i nie byłoby co zbierać. Bolek Wałęsa mówił o przyłączeniu Polski do Niemiec, myślałem że to jakieś jego urojenia, ale łącząc te wszystkie puzzle chyba o to chodziło w planie tych wszystkich Balcerowiczów czy Tusków.
Porażające jest to stwierdzenie &quot;zamknijmy oczy i wskoczmy&quot;. To jest hasło genialnie oddające prowadzenie polityki przez 24 z 28 lat cieciejRP. Gdyby Belka zamknął oczy i wskoczył do tego basenu to pewnie nic by mu się wiele nie stało, tylko co z resztą Polaków słabo lub średnio zarabiającymi?

Kolejny dowód że te k***** (patrz wpis Mellera) rzeczywiście mieli/mają taki pomysł żeby nas zgermanizować. Kapuś Bolek nie potrafi trzymać języka za zębami i sypnął ten plan. Tylko do tej pory to wydawało mi się że to tylko Bolkowe odchyły.
929459761501888512
 
nabucho 7,1K

nabucho

Użytkownik
Masz poczytaj sobie może zrozumiesz coś z tego.
https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/bankowosc/podczas-kryzysu-banki-panstwowe-ratuja-koniunkture/
Typowo KODowskie myślenie że w razie kryzysu uratują nas przecież niemieckie banki naszych &quot;przyjaciół&quot;.
Buhaha.
Myślisz, że w razie kryzysu jakikolwiek bank będzie kogoś ratował? To jeszcze trzeba banki ratować, z publicznych pieniędzy &quot;ofkorz&quot;. Zresztą ukarano kogokolwiek za wywołanie kryzysu sprzed dziesięciu lat?
Moim zdaniem lepiej jak jest kryzys i wszystko pada na ryj, niż ma dochodzić do takiej patologii, że państwo ratuje darmozjadów. Państwowe Banki to też nie rozwiązanie, bo jak znam życie to koszta tam się mnożą....
 
pablo_89 1,4K

pablo_89

Użytkownik
Buhaha.
Myślisz, że w razie kryzysu jakikolwiek bank będzie kogoś ratował? To jeszcze trzeba banki ratować, z publicznych pieniędzy &quot;ofkorz&quot;. Zresztą ukarano kogokolwiek za wywołanie kryzysu sprzed dziesięciu lat?
Moim zdaniem lepiej jak jest kryzys i wszystko pada na ryj, niż ma dochodzić do takiej patologii, że państwo ratuje darmozjadów. Państwowe Banki to też nie rozwiązanie, bo jak znam życie to koszta tam się mnożą....
Zupełnie nie czaisz bazy, w szkole średniej był i chyba nadal jest taki przedmiot jak Podstawy Przedsiębiorczości. Albo opuszczałeś lekcje, albo nie doszedłeś do etapu szkoły średniej. Szkoda klawiatury więc kończę.
 
nabucho 7,1K

nabucho

Użytkownik
Zupełnie nie czaisz bazy, w szkole średniej był i chyba nadal jest taki przedmiot jak Podstawy Przedsiębiorczości. Albo opuszczałeś lekcje, albo nie doszedłeś do etapu szkoły średniej. Szkoda klawiatury więc kończę.
Kompletnie nie rozumiem o czym mówisz. A z ekonomii mam pięć. W indeksie.
 
pablo_89 1,4K

pablo_89

Użytkownik
Kompletnie nie rozumiem o czym mówisz. A z ekonomii mam pięć. W indeksie.
Są takie przedmioty na studiach, że piątkę to się ma za obecności na wykładach. No bo jak ktoś kto ma rzeczywiście piątkę z wiedzy o ekonomii może napisać że cytuję &quot;Myślisz, że w razie kryzysu jakikolwiek bank będzie kogoś ratował?&quot;. Weź poczytaj jaki wpływ na gospodarkę niemiecką w czasie ostatniego kryzysu finansowego miały ich państwowe banki. Wpisz w google i poczytaj i zobaczymy czy dalej będziesz twierdził że żadnego.
&quot;Moim zdaniem lepiej jak jest kryzys i wszystko pada na ryj, niż ma dochodzić do takiej patologii, że państwo ratuje darmozjadów.&quot; - to jest dopiero ciekawe, chciałbym poznać opinię na ten temat tego kogoś kto ci wpisał piątkę do indeksu.
Poza tym czy ty widziałeś kiedyś jakiegoś Żyda czy polityka liberalno-lewicowego w więzieniu? Dwa z trzech najważniejszych stanowisk w Europie zajmują przekręciarze Juncker i Tusk. Juncker w nagrodzie za wielką aferę podatkową w Luksemburgu, a Tusk nawiał bo już nie miał pomysłów na tłumaczenie się z kolejnych afer swojego rządu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
nabucho 7,1K

nabucho

Użytkownik
Twoje personalne wycieczki w moją stronę skomentuję tyłko w ten sposób, że w moim przekonaniu są nieeleganckie i chyba niesprawne, bo przecież mnie nie znasz a po jednym zdaniu ciężko coś powiedzieć na temat np. mojego intelektu.
-----------
Wielu ekonomistów krytykuje interwencje rządów. Krytykowano również interwencję w czasie ostatniego kryzysu. Przypomnę, że w USA rząd był pod presją banków, że jeśli nie dostaną pieniędzy to banki zaczną upadać a to spowoduje jeszcze większy kryzys. Wyobraź sobie, że ktoś narobił bałaganu a ludzie tacy jak Ty, czy ja muszą za to zapłacić, bo przecież rządy nie mają swoich pieniędzy.
Świat nie znosi pustki i w miejsce jednych banków pojawiły by się inne, o ile faktycznie doszłoby do upadku.
Politycy zawsze są tacy sami. Ciągną dla siebie ile się da. W historii bywało jeszcze gorzej, bo np. do rozbiorów doprowadziły nasze elity (magnaci). Ciekawe, że &quot;za okupacji&quot; najczęściej dobrze sobie radzili, zasiadali w lokalnych parlamentach ect. Cześć przedwojennych elit też tworzyła struktury państwowe w Polsce za czasów komuny. Nawet naszych bohaterów jak Pilecki, czy Fieldorf wcale nie skazywali prokuratorzy po podstawówce, jak się powszechnie sądzi, tylko sędziowie z przedwojennym wykształceniem i stażem.
Nie mniej jednak uważam, że najlepiej jakby się udało wywalić z polityki wszystkich starych dziadów.
P.S Z Pileckim mogłem coś namieszać, za dnia poszukam w google ;)
 
Do góry Bottom