>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ciekawostki Historyczne dotyczące Polski

Status
Zamknięty.
martinus 491

martinus

Użytkownik
A ja nie pisałem że jakaś sensacja tylko ciekawostka tym bardziej że wszędzie jest wpajane itd że Polska jest od chrztu 966 z tego co zauważyłem i mało mówi się o czasach wcześniejszych,dwa to może ktoś mieszka w okolicy i by napisał coś do tego.
Bo organizm państwowy od, którego wywodzimy ciągłość naszego państwa powstał circa wtedy. Co nie znaczy, że wcześniej nie mieszkali tu ludzie. Pierwsze ślady osadnictwa datuje się na jakieś 500 tysięcy lat wstecz.
Jeśli interesuje Cię prehistoria to polecam np &quot;Wielka Historia Polski t.1. Biblia, przynajmniej za moich czasów a nie sądzę żeby się coś zmieniło, dla każdego studenta archeologii na 1. roku.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Ostatnio przeczytałem książkę pt. Poczet królów i książąt polskich - Jana Matejki.
Jako ciekawostkę dodam, że Władzio Jagiełło w wieku około 70 lat pukał 15-17 letnią Sonkę czyli Zofię Holszańską. Młoda siksa potrzebna była, żeby spłodzić potomków mających przedłużyć panowanie &quot;dynastii&quot;. :cool:
Ogólnie to co było kiedyś, a dzisiaj to nawet brakuje słów, żeby to opisać...
 
cock 756

cock

Użytkownik
Ogólnie to co było kiedyś, a dzisiaj to nawet brakuje słów, żeby to opisać...
A brakuje... Była Jego żoną, do Jego śmierci. Cywilizacja buduje moralności, a natura bezwzględnie wskazuje na zdolności rozrodcze w określonym wieku... Zauważ, że miał płodzić - ciekawe czy dasz radę w obecnych czasach karmiony zewsząd syfem...
Mogę to dokładnie jak Ty podsumować - brakuje mi słów. ;)
A żeby nie było OT: http://www.piens.pl/dzial/szkola/
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Ostatnio przeczytałem książkę pt. Poczet królów i książąt polskich - Jana Matejki.
Jako ciekawostkę dodam, że Władzio Jagiełło w wieku około 70 lat pukał 15-17 letnią Sonkę czyli Zofię Holszańską. Młoda siksa potrzebna była, żeby spłodzić potomków mających przedłużyć panowanie &quot;dynastii&quot;. :cool:
Ogólnie to co było kiedyś, a dzisiaj to nawet brakuje słów, żeby to opisać...
Dlatego też Sonka była regularnie oskarżana o zdradę, co chyba nie było bezpodstawne. Na szczęście legalności potomków nikt nie kwestionował, bo podobno i Władysław i Kazimierz byli podobni do Jagiełły.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Ostatni obrońcy kresów północno-wschodnich
Polska działalność niepodległościowa na kresach północno – wschodnich II RP, anektowanych
przez Związek Sowiecki, nie zakończyła się w lipcu 1944 r., po rozbrojeniu oddziałów AK pod Wilnem. Komendy Okręgów Wilno i Nowogródek oraz dowództwo Inspektoratu
Grodzieńskiego (należącego do Okręgu AK Białystok), funkcjonowały do lata 1945 r


W oddziałach „Olecha” walczyli także antykomuniści nie będących Polakami – pojedynczy
ochotnicy narodowości ukraińskiej lub rosyjskiej. Jeden z nich, lejtnant Armii Sowieckiej o
pseudonimie „Zielony” (Ukrainiec), wsławił się ogromną odwagą osobistą w walkach z
NKWD. Także w pracy na rzecz organizacji siatki terenowej komendant „Olech” wykorzystywał
Białorusinów i Rosjan. Pracowało dla niego sporo urzędników sowieckiej administracji
terenowej, miał „wtyczki” ponoć nawet w grodzieńskiej milicji i prokuraturze. Ich usługi
były szczególnie cenne w zakresie wywiadu i legalizacji.

http://www.fundacjapamietamy.pl/images/artykuly/Ostatni%20obroncy%20kresow.pdf
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
B’nai B’rith – Loża Polin
Organizacja B’nai B’rith jest żydowską, nacjonalistyczną, syjonistyczną i masońską, a ze swej natury i celów całkowicie antychrześcijańską organizacją, której źródło stanowi mieszanina masońskiego rytu York i Odd Fellows. Założona została w 1848 roku w Nowym Jorku i przyjęła wzór wolnomularski, symbole masońskie, rytuały, stopnie oraz sposób prowadzenia działalności. Jak wskazuje na to wiele autorów, w tym ks. prof. Michał Poradowski, celem organizacji jest jednoczenie środowiska żydowskiego i tworzenie warunków do politycznej, gospodarczej i religijnej dominacji nad światem w ramach budowania tzw. Nowego Światowego Porządku (New World Order). Tak jak wiele oficjalnie działających organizacji masońskich, tak i B’nai B’rith uczestniczy w spektakularnych akcjach charytatywnych mających stanowić rodzaj medialnej zasłony dymnej.
http://www.bibula.com/?p=71616
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Temat masonerii, skoro go poruszył Track to jest &quot;most interesting in Poland&quot;. Ambasador Polski w Waszyngtonie Ryszard Schnepf jest członkiem B’nai B’rith (z hebrajskiego Synowie Przymierza).
***
Grupa Bilderberg lub Klub Bilderberg – nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie wpływowych osób ze świata polityki i gospodarki. W corocznych spotkaniach grupy udział bierze od 120 do 150 osób. Podczas nich omawiane są najważniejsze w danym czasie dla świata sprawy dotyczące bezpieczeństwa, polityki i gospodarki.
za Wikipedii. Funkcjonowanie stowarzyszenia zainicjował Józef Retinger. Doradca Władysława Sikorskiego, który - nie jestem w stanie przytoczyć odpowiednich artykułów (czytałem wielokrotnie w książkach i prasie), ale w dość niejasnych okolicznościach nie znalazł się na pokładzie samolotu startującego w Gibraltarze (katastrofa w Gibraltarze).
Tezę o zamach w Gibraltarze stawia David Irving - historyk, na którego często powołuje się JKM. Oczywiście jest to jeden z najbardziej skompromitowanych historyków, skazywany na wiezienie za swoje tezy. Ale pomijając dostępną wiedzę na temat Irvinga, pomijając medialny lincz na nim i przechodząc na serio do postaci historyka. Trzeba przytoczyć fakt, że jest to badacz, uważany za nr jeden jeśli chodzi o wiedzę nt II Wojny Światowej. Przy czym stawiany jest po &quot;złej stronię mocy&quot;, bo mówi o rzeczach niewygodnych dla polityki wielu państw. Zjawiska poprawności politycznej i przemilczenia pewnych faktów chyba nie muszę tłumaczyć.
W 2008 roku, ekshumowano zwłoki generała Władysława Sikorskiego. I chyba najciekawsze:
Pod koniec stycznia 2009 ogłoszony został raport z przeprowadzonej sekcji szczątków generała. Wykluczono w nim hipotezy o wcześniejszym zastrzeleniu, uduszeniu lub otruciu generała i stwierdzono, że śmierć Władysława Sikorskiego nastąpiła wskutek obrażeń wielonarządowych, typowych dla ofiar wypadków komunikacyjnych lub upadku z wysokości, a zatem najwcześniej w chwili uderzenia samolotu w wodę. Nie wykluczono również utonięcia jako współprzyczyny śmierci. W związku z tymi ustaleniami, kierujący zespołem badaczy dr Tomasz Konopka oświadczył, iż rozważanie innych sposobów wcześniejszego pozbawienia życia jego zespół uważa za bezprzedmiotowe, a tym samym wszelkie spiskowe teorie należy uznać za nieprawne do czasu ujawnienia archiwów brytyjskich,
Na podstawie badań stwierdzili..., trzeba czekać do odtajnienia archiwów Brytyjskich. WTF?
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
za Wikipedii. Funkcjonowanie stowarzyszenia zainicjował Józef Retinger. Doradca Władysława Sikorskiego, który - nie jestem w stanie przytoczyć odpowiednich artykułów (czytałem wielokrotnie w książkach i prasie), ale w dość niejasnych okolicznościach nie znalazł się na pokładzie samolotu startującego w Gibraltarze (katastrofa w Gibraltarze).
Przede wszystkim były i są mocne podejrzenia odnośnie ewentualnej agenturalności Retingera - brytyjskiej prawdopodobnie, czy sowieckiej też? - nie sposób tego powiedzieć, prawda jest jednak taka, że Retinger był jednym z architektów porozumienia Sikorski-Majski.
Natomiast to, że nie znalazł się w samolocie a co za tym idzie nie brał udziału we wcześniejszej wizycie Sikorskiego na Bliskim Wschodzie było decyzją samego generała.
Oczywiście jest to jeden z najbardziej skompromitowanych historyków, skazywany na wiezienie za swoje tezy. Ale pomijając dostępną wiedzę na temat Irvinga, pomijając medialny lincz na nim i przechodząc na serio do postaci historyka. Trzeba przytoczyć fakt, że jest to badacz, uważany za nr jeden jeśli chodzi o wiedzę nt II Wojny Światowej. Przy czym stawiany jest po &quot;złej stronię mocy&quot;, bo mówi o rzeczach niewygodnych dla polityki wielu państw. Zjawiska poprawności politycznej i przemilczenia pewnych faktów chyba nie muszę tłumaczyć.
To prawda. Irving jest wybitnym historykiem. Chociaż ta książka jest pisana z tezą - dowalić aliantom ile wlezie.
Na podstawie badań stwierdzili..., trzeba czekać do odtajnienia archiwów Brytyjskich. WTF?
Wiadomo tyle, że Sikorski w momencie startu samolotu najprawdopodobniej żył. Czyli odpada np wersja z filmu o katastrofie. Sekcja zwłok jednak w niczym nie jest w stanie wyjaśnić czy np jak w pracy z 1993 roku sugeruje zespół prof Maryniaka lot nie został przerwany intencjonalnie.
Generalnie sprawa jest tak nieoczywista, bo poszlak, że komuś na śmierci Sikorskiego bardzo zależało jest mnóstwo. Doszedł do ściany w kontaktach z Sowietami, w przeciwieństwie do jego następcy Mikołajczyka, który politykiem był miernym a w dodatku w ostatnich tygodniach było kilka jakiś dziwnych wydarzeń w jego otoczeniu. W dodatku zastanawia, że zaledwie kilka dni wcześniej &quot;wpadł&quot; w kraju Grot-Rowecki, czyli człowiek, który gdyby żył na pewno nie pozwoliłby na hekatombę Warszawy w 44. Dziwne zbiegi okoliczności.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Sprecyzuj, chodzi Ci o taką literaturę wspomnieniową jak właśnie raport rtm. Pileckiego?
Jest np książka &quot;Wrzesień 39 w relacjach i wspomnieniach&quot; - relacje wyższych dowódców Wojsk Polskich na temat przebiegu walk w 39 roku - część pisana jeszcze na świeżo w 1940 roku dla potrzeb Komisji badającej przyczyny klęski wrześniowej gen Hallera a potem płk Modelskiego.
Oprócz tego tych wspomnień jest całe mnóstwo - najlepiej napisane chyba 2-częściowe gen. Kopańskiego, cykl Kirchmayera w części jeszcze o 20-leciu, Maczka &quot;od podwody do czołgu&quot; czy mniej popularne jak &quot;Zapiski z Rothesay&quot; Stefana Mękarskiego, które są relacją z jego pobytu z obozu odosobnienia stworzonego dla wrogów Sikorskiego w Anglii. Wreszcie ciekawe są nawet np wspomnienia Berlinga, chociaż wiadomo, że trzeba brać poprawkę na te fragmenty w których albo zwyczajnie kłamie, albo specjalnie przemilcza pewne fakty.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
od siebie polecam Legion Elżbieta Cherezińska ,Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie Cezary Chlebowski,Pakt Ribbentrop-Beck Piotr Zychowicz,Na straconych posterunkach Kazimierz Krajewski wszystkie książki w klimacie 2 wojny nie chce opisywać ich w szczegółach ale kawał informacji na zimowe wieczory.
A żeby nie było dodaje do tematu takie coś:
 
mamed1916 247

mamed1916

Użytkownik
Sprecyzuj, chodzi Ci o taką literaturę wspomnieniową jak właśnie raport rtm. Pileckiego?
Jest np książka &quot;Wrzesień 39 w relacjach i wspomnieniach&quot; - relacje wyższych dowódców Wojsk Polskich na temat przebiegu walk w 39 roku - część pisana jeszcze na świeżo w 1940 roku dla potrzeb Komisji badającej przyczyny klęski wrześniowej gen Hallera a potem płk Modelskiego.
Oprócz tego tych wspomnień jest całe mnóstwo - najlepiej napisane chyba 2-częściowe gen. Kopańskiego, cykl Kirchmayera w części jeszcze o 20-leciu, Maczka &quot;od podwody do czołgu&quot; czy mniej popularne jak &quot;Zapiski z Rothesay&quot; Stefana Mękarskiego, które są relacją z jego pobytu z obozu odosobnienia stworzonego dla wrogów Sikorskiego w Anglii. Wreszcie ciekawe są nawet np wspomnienia Berlinga, chociaż wiadomo, że trzeba brać poprawkę na te fragmenty w których albo zwyczajnie kłamie, albo specjalnie przemilcza pewne fakty.
Nie koniecznie tylko wspomnieniowe. Chciałem poczytać i bardziej zagłębić się w Powstanie Warszawskie, ściągnąłem książkę pt. Powstanie &#39;44. Na pewno skorzystam z tytułów ???? . Dzięki!
od siebie polecam Legion Elżbieta Cherezińska ,Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie Cezary Chlebowski,Pakt Ribbentrop-Beck Piotr Zychowicz,Na straconych posterunkach Kazimierz Krajewski wszystkie książki w klimacie 2 wojny nie chce opisywać ich w szczegółach ale kawał informacji na zimowe wieczory.
Dzięki, mam nadzieję że tak wciągające jak Raport rtm. Pileckiego, naprawdę fajnię się to czytało.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Unrug rzeczywiście sprawnie i solidnie w bardzo trudnych warunkach dowodził obroną Wybrzeża w 39 roku. Trzeba to podkreślić tym bardziej, że dowodzący najsilniejszym związkiem na Pomorzu gen. Bortnowski z Armii Pomorze zaprzepaścił ją w pierwszych dniach wojny.
Nie koniecznie tylko wspomnieniowe. Chciałem poczytać i bardziej zagłębić się w Powstanie Warszawskie, ściągnąłem książkę pt. Powstanie &#39;44. Na pewno skorzystam z tytułów :smile:. Dzięki!
Powstanie Davisa czyta się dobrze chociaż to gruba cegła. Miałem tylko wrażenie, że stara się za bardzo usprawiedliwić Komendę Główną z decyzji o wybuchu PW. Dla mnie decyzji nie do usprawiedliwienia.
Jeśli interesuje Cię taki ogólny rys historyczny to polecam szczególnie &quot;Historia polityczna Polski 1935-1945&quot; Pawła Wieczorkiewicza. Teraz popularne są prace Zychowicza np Ribbentrop-Beck a mało kto zdaje sobie sprawę, że Zychowicz w niej tylko przejął i rozwinął pomysł, który pierwotnie za Catem-Mackiewiczem przedstawił jako pierwszy właśnie Wieczorkiewicz. Zresztą Zychowicz jest uczniem Wieczorkiewicza i na każdym kroku podkreśla, że Wieczorkiewicz był dla niego mistrzem. Książkę czyta się fantastycznie.
Pamiętam jak na kilka dni przed jego śmiercią gdy już był bardzo ciężko schorowany perfidny materiał na niego wytworzył TVN oskarżając z tylko jemu znanych powodów profesora o antysemityzm i żądając usunięcia z UW.
Na necie są także nagrania Wieczorkiewicza o historii Polski od 1890 do 1939. Także polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=fqAbl1x2HBI
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom