>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Counter-Strike: Global Offensive - temat ogólny

Status
Zamknięty.
uzytkownik-24118 2,1K
Trochę się działo na rynku transferowym w ostatnim okresie - więc sobie może podsumujmy:

Chińczycy ostatnio zaliczyli chyba lekki regres więc zmiany nie są w sumie niczym dziwnym, a samo Flash ogłosiło dziś disband. Zmiany więc raczej na plus - znowu wygląda to tak jakby zabierali z tamtejszej sceny wszystko co najlepsze.

Ciekawy, chociaż też zaskakujący ruch Duńczyka. Zobaczymy na ile będzie mógł wspomóc tą drużynę swoim doświadczeniem

Jak rozumiem ESL i Valve musiało zaakceptować ten transfer żeby utrzymali slota, ale skoro nikt nie podnosi tego tematu to zostało to już załatwione -

Oczywiście co to za zmiany bez francuskiej sceny ;)

Co się jeszcze wydarzy? składu nie ma Sprout, oficjalnie 5. gracza nie przedstawiło FaZe (zgłosić musieli do 1 stycznia), LDLC nie ogłosiło zastępstwa za Alexa, czekamy chyba też na w pełni Brazylijski MIBR.
Edit 21:17. seized na streamie wygadał się, że zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, piątym graczem FaZe ma być Adren. IMHO co najmniej zaskakujące jeśli okaże się prawdziwe.
Nie mniej ciekawie na krajowym podwórku - w środku zmian kadrowych - PACT i Izako Boars.
  • PACT pożegnało się z Tomem i Molsim i wg informacji eWeszło w kręgu zainteresowań PACT jako ich następcy są Sobol (wymienia się go także w kontekście Kinguin) , Sidney czy Miki z Afryki.

  • Zmiany nie omijają także Dzików - organizacja której twarzą jest izak ogłosiła że w ESEA MDL Relegation zamiast xype&#39;a i Reto zagrają Patitek i neex. Ciekawie się dzieje, PACT też się powinno pospieszyć - grają oficjala jutro, po niedzieli podobnie jak Dziki mają ESEA MDL Relegation.

  • Roszady mają także dotknąć Kinguin. Z Pingwinami ma się pożegnać reatz a wśród jego następców wymieniany jest Sobol lub Paweł &quot;dycha&quot; Dycha. (info za esportmania.pl). Ten drugi jest dla mnie kompletnie anonimowy.

Generalnie, przez roster locka (od 1 stycznia) zespoły z Tier 1 będą co najwyżej ogłaszać już dokonane zmiany, ciekawiej może być wśród tych nieco słabszych drużyn - tam jeszcze kilka wątpliwości i klocków do ułożenia pozostaje. Styczeń może być ciężki do obstawiania - patrząc na tą listę to trochę zmian zaszło
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
uzytkownik-76505 1,3K

uzytkownik-76505

Użytkownik
Super zestawienie, brawo za poświęcony czas ;)
  • Roszady mają także dotknąć Kinguin. Z Pingwinami ma się pożegnać reatz a wśród jego następców wymieniany jest Sobol lub Paweł &quot;dycha&quot; Dycha. (info za esportmania.pl). Ten drugi jest dla mnie kompletnie anonimowy.
Co do dychy - koleś długo czas grał RANK S (odpowiednik FPL&#39;a) tylko organizowany przez ESEA i byl tam mistrzem. Regularnie wygrywał ligę zgarniajac solidną kasę i będąc przez wszystkich uważanych za chetera. Jakiś czas temu jednak liga pozmieniała zasady, zrobiła czystki i skończył tam granie. W Polsce gra regularnie PPL&#39;a, gdzie na początku też każdy myślał że uczciwie to on nie gra, bo co mecz kręcił 30+ strzelając magicznie. Brał udział w tym projekcie organizowanym przez ROG i izaka, wykrecil tam zdecydowanie najlepsze wyniki, ale do drużyny się nie dostał. No i grał też w dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej, ale nazwy zespołu nie pamiętam. Jego problemem jest to, że miał kiedyś bana na facecie i ta opinia się za nim ciągnie. W każdym razie porównałbym go do kapera, bo to właśnie aim(jak kiedyś kaper który pojawił się znikąd) go wyróżnia.
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Te zmiany u dzików moim zdaniem nietrafione.
&quot;Patitek&quot; - po co sprowadzać gościa, który przez bana za czitowanie nie może brać udziału w turniejach sponsorowanych przez Valve? Skoro ekipa chce się rozwijać to już na starcie taki zawodnik powinien być skreślony. Jest mi go naprawdę żal, ale za ten błąd w młodości przyszło mu słono zapłacić. A szkoda, bo zapowiadał się bardzo dobrze jako młody talent.
A co do Nexxa to taki typ, który nie może znaleźć sobie drużyny. Przecież on już grał w Izako Boars na samym początku. W między czasie chyba z trzy razy zmieniał teamy. Nie wiem jakie są jego oczekiwania ale obawiam się, że gdy znów nie będzie wyników to może ponownie odejść.

A co do Kinguin to życzę im jak najlepiej ale moim zdaniem powinni jeszcze się trochę wstrzymać ze zmianami.
 
uzytkownik-24118 2,1K
A to Patitek nie ma tego tematu ogarniętego? Wiem że x-kom czynił starania żeby to wyjaśnić, wydawało mi się nawet że im się udało. Zresztą chyba u Dzików akurat to matty ma chyba podobnej natury problem. Zresztą w ogóle u nas na scenie to wszystkim (znacznej większości) brakuje zwyczajnej cierpliwości - wyniki na już, teraz a najlepiej na wczoraj a jak nie to zminaa.
Wczoraj pisałem że we Francji będzie się działo - i proszę - dzieje się
1081260175544279042
LDLC się sypie.
A poza tym Sprout skompletowało skład - tym razem w pełni niemiecki - https://www.hltv.org/news/25756/syrson-mirbit-complete-sprout-roster
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Czyli pewnie niedługo ogłoszony zostanie Sobol tam, chyba że Mocek? Chociaż on się bawi w mixie:
https://epicplayz.pl/p/45669-neo-i-stark-w-jednym-skladzie-podczas-kwalifikacji-do-lootbet-hotshot-series
Tak na papierze wygląda to niegłupio i o ile jakiegoś gigantycznego potencjału w kontekście TOP30 HLTV to ja nie widzę, to solidny zespół Tier 3 (środek ESEA MDL) może z tego powstać.
Tak czy siak nie rozumiem za bardzo tej decyzji czemu reatz :/ ale cóż, podjęli taką a nie inną decyzję i zobaczymy co z tego wyjdzie. Teraz będzie sobie można gdybać w czym Sobol lub którykolwiek zawodnik będzie lepszy od reatza. Z jego wpisu na Facebooku można wywnioskować, że pogodził się z tą decyzją ale mógł grać dalej. Zdementował również plotki, że niby miał zostać wyrzucony z powodu tej przeprowadzki do Warszawy.
Chciałbym go dalej w Pingwinach i będę wierzyl, choć to mało prawdopodobne, że jeszcze wróci do chłopaków.
 
uzytkownik-24118 2,1K
Still, our target is to compete at the highest level, and we had to make a hard decision. We decided to bench Pawel and see if we can find a player that fits our team better.
Czyli nie pasował im pewnie stylem gry. Może męczył się on, może drużyna z nim. To nie są łatwe decyzje, ale o ile mieli fajne momenty w swojej grze i niezłe wyniki to generalnie rok kończą (jak wszystkie polskie formacje) w sposób mocno rozczarowujący - nie awansowali choćby na minora, lekką osłodą jest pewnie ESL Pro Liga, ale tu też trzeba pamiętać że rozszerzenie jej nieco ułatwiło zadanie Pingwinom. Ja jednak szanuję - czuli że coś nie gra, że forma faluje. Może w drużynie widać było bardziej i więcej niż my widzimy z zewnątrz - i zdecydowali się że nie ma sensu tracić czasu. Zwłaszcza, że pojawiło się kilka opcji (innocent, Sobol a może ktoś jeszcze inny?) więc chcą wykorzystać szanse. Ciekawe jak potoczy się los reatza. Neo może, będzie chciał skleić, ale raczej tam reatz miejsca nie znajdzie, bo pewnie kwota wykupu będzie niemała i bardziej wróżę mu los Szpera. A Neo chyba już za stary żeby się bawić w Mikstury czy inne Adwokaciki i jeśli coś będzie chciał tworzyć to albo na poważnie albo wcale. No chyba, że na kolejne zmiany w składzie będzie decydować się ktoś z dwójki VP/AGO.
 
uzytkownik-76505 1,3K

uzytkownik-76505

Użytkownik
Rozlosowano grupy Minorów oraz pierwsze spotkania:
CIS (16-20 stycznia)
Grupa A
Gambit Esports vs. Syman Gaming
Nemiga Gaming vs. Team Spirit
Grupa B
AVANGAR vs. pro100
RuntimeGG vs. Winstrike Team
Europa (16-20 stycznia)
Grupa A
mousesports vs. Valiance&amp;CO
Team Vitality vs. OpTic Gaming
Grupa B
North vs. Windigo Gaming
ex-Space Soldiers vs. ENCE eSports
Ameryka Północna i Południowa (22-26 stycznia)
Grupa A
NRG Esports vs. Imperial e-Sports
Bravado Gaming vs. INTZ
Grupa B
Team Envy vs. Team oNe E-Sports
FURIA Esports vs. eUnited
Azja (22-26 stycznia)
Grupa A
Renegades vs. Aequus Club
CyberZen vs. Grayhound Gaming
Grupa B
ViCi Gaming vs. GOSU
Beyond Esports vs. MVP PK
 
uzytkownik-24118 2,1K
PHR narzeka na słabą grę teamplayową AGO.

Szczerze to zaskakująco szybko się w tym roku mści kalendarz. Ale jeżeli od początku &quot;bootcampu&quot; i w ogóle przygotowań gra się oficjale w jakichś śmiesznych (z punktu widzenia miejsca w które, jak rozumiem, AGO celuje) turniejach zamiast spokojnie odświeżyć sobie grę po przerwie to tak to się kończy. A za chwilę rusza kolejny, treningowy, sezon ESEA MDL, dołóżmy do tego UML i jakiś znów mało poważny turniej od LOOT.BET i się okaże że pierwsze wolne na poprawę czegokolwiek w grze to będzie w trakcie majora (ale wtedy pewnie pojadą do Kato oglądać zamiast trenować ???? )
Natomiast na poważniejszej scenie, MIBR oficjalnie potwierdziło powrót do w pełni brazylijskiego zestawienia. Jak się czyta wypowiedzi tarika czy Ynka po odsunięciu ich od drużyny to taka decyzja wydaje się w pełni uzasadniona. Jeżeli po prawie roku gry w nie-portugalskim zestawieniu dalej podnoszone są kwestie problemów komunikacyjnych to chyba ciężko o lepszy dowód na to, że dalsze utrzymywanie starego zestawienia było pozbawione sensu. O niedopasowaniu stylów gry nie ma co mówić - bo choć to także istotne, to jednak IMHO mniej niż problemy komunikacyjne, zwłaszcza, że mówimy o zespole aspirującym do wygrywania największych turniejów.
A ELEAGUE ogłosił (dość późno trzeba przyznać) turniej Invitational , rozgrywany w dniach 25 - 27 stycznia. Pula niezła (150 tysięcy dolarów), turniej dość krótki , 4 drużyny, drabinka podwójnej eliminacji, wszystkie mecze w formule Best of 3. Trzech spośród czterech uczestników (coL, C9, FaZe) zobaczymy wcześniej na iBuyPower Masters, ostatnim zespołem będzie BiG - jestem bardzo ciekaw ich występu z Xantaresem.
Reguły majora są bezlitosne. Chociaż kusi mnie stwierdzenie że zwyczajnie głupie. Kenzor nie zagra na minorze (najprawdopodobniej) z powodu choroby (pobyt w szpitalu), natomiast nawet pomimo tak oczywistych dowodów ESL nie wyraził zgody na zastępstwo i w przyszłotygodniowych zmaganiach zagra albo kenzor albo ich trener, ceh9. Szkoda - znów jest wypaczana rywalizacja.
 
uzytkownik-24118 2,1K
https://www.hltv.org/news/25816/cloud9-list-zellsis-as-coach-for-iem-katowice-2019
Czyli tak to rozegrali. Golden na tą chwilę jest w składzie podstawowym - co oznacza że spełniają wymóg 3/5 (Golden, autimatic, RUSH) a zellsis jest trenerem i pewnie w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych będzie zamieniony za Goldena. Widzę podobny ruch zrobiło BiG, zgłaszając nexa na trenera.
Komplet składów:
https://www.intelextrememasters.com/season-13/katowice/teams/
https://www.intelextrememasters.com/season-13/katowice/teams-minor-championship/
 
uzytkownik-24118 2,1K
Niko 3, a co do pierwszych dwóch miejsc to różnie może być. Simple był chyba nieco lepszy, ale device dzięki kolegom więcej wygrał. Zobaczymy co będzie decydować
Dla jasności - chodzi mi o to, że gdyby simple był w drużynie z graczami pokroju Astralis to wygrałby więcej niż w NaVi a nie o to że device&#39;a kerowali koledzy
 
quinty 2,3K

quinty

Użytkownik
Nie no, chyba co do tego że Device będzie #1 to nie ma żadnych wątpliwości. Tyle co on MVP w tym roku zdobył, jakie cyfry wykręcał, to jest nie do pomyślenia. Do tego nie samo MVP a wygrane turnieje. Nawet jeśli s1mple jest dużo bardziej efektownym zawodnikiem i może po prostu lepszym, tak device w tym roku był skuteczny i efektywny do bólu. Dla mnie nie ma innej możliwości niż #1 device, zapracował na to.
 
uzytkownik-24118 2,1K
A ja mam wątpliwości - i to spore. Indywidualnie na majorze - lepsi od device byli i simple i electronic. Styczniowy major - także lepszy simple. W ogóle okres do kwietnia to indywidualnie - geniusz Ukraińca. Potem głównie przez wzgląd na świetne drużynowe osiągnięcia Astralis,przykryte zostały trochę wyczyny Ukraińca. Dlatego mówię - IMHO szanse gdzieś 50/50.
 
uzytkownik-24118 2,1K
Takich akcji nie pamiętam - iBuyPower ma prawie dwugodzinną obsuwę bo organizatorzy nie przewidzieli pewnych rzeczy w ustawieniu sceny. Taki widok ma n0thing ze swojego miejsca (gracz complexity):

Mają wyłączyć te główne ekrany i ustawić telewizory przed graczami żeby widzowie mieli gdzie oglądać - pozostaje jeszcze mniejszy problem - n0thing zwracał uwagę że widzą nawzajem swoje twarze (będzie widać czy dostał flashem czy nie etc.)
A mówimy o turnieju z pulą 200 tysięcy dolarów z FaZe, Liquid, Astralis wśród uczestników
Edit. żeby nie nabijać postów , oto rozwiązanie na turnieju z pulą 200 000 USD
 
uzytkownik-24118 2,1K
Jak ktoś chciał stawiać dzisiejsze ibuypower to ja bym uważał:
1086787652139896832
1086813336157765633
1086862114763882499
Dziś teoretycznie powinno być lepiej, bo pewnie telewizory już stoją ???? A tak poważnie, to na opóźnienia wczoraj narzekało znacznie więcej osób, właściwie wszyscy byli zgodni że to tak być nie powinno. TO też pewnie było nie bez znaczenia dla niektórych. Ja sobie odpuszczam szukanie tam czegokolwiek - myślę, że większość to chciałoby mieć to już za sobą.
Do tego dokończenie grup Bo1, tu też nie bez znaczenia fakt, że jedni będą do półfinału przystępować jako ich pierwszy mecz, a takie FaZe, o ile awansują będą mieć za sobą 2x bo1 . Ja podziękuję za taki turniej, może do pooglądania trochę (chociaż jutro rano do pracy)
 
uzytkownik-24118 2,1K
Mamy listopad więc chyba można się powoli zastanawiać kto będzie najlepszym graczem w rankingu HLTV na koniec tego roku. Co prawda kilka turniejów zostało ale wg mnie walka między dwoma: simple albo device. Ze wskazaniem chyba na tego pierwszego. Oczywiście device wygrał z Astralis majora i w ogóle ale indywidualnie lepsze wrażenie robi na mnie Ukrainiec. Porównałem suche statystyki z HLTV:
Device: 0.80 fraga na rundę ( 4402 fragi w 5513 rund), 82 ADR, 51% rund z fragiem. Ranking: 1.24 4 x MVP turnieju
Simple: 0.88 fraga na rundę ( 5319 fragów w 6026 rund), 87.5 ADR, 56% rund z fragiem Ranking: 1.35, 6xMVP turnieju
Czemu to piszę - bo w Totalbecie na device jest 1.40 że zostanie graczem roku by HLTV a na simple&#39;a 2.75. Wiadomo sporo zależy jak ułożą się finały ECS i ESL PL i IEM Chicago, ale Astralis wyglądają na zespół który złapał zadyszkę delikatną w ostatnim czasie. No i device ma w zespole kolegów którzy mogą mu kolejne indywidualne sukcesy zabrać a simple musi zagrać co najmniej dobrze żeby to NaVi coś wygrywało. Myślicie że warto iśc w simple&#39;a czy lepiej dać sobie spokój?
Pisałem o tym wcześniej, ale teraz do rozstrzygnięcia mniej niż miesiąc więc ponawiam
HLTV - Top 20 - zwycięzca - s1mple @3.40 STS ✅✅✅✅✅
To żaden pewniak, ale dla mnie kurs przesada. Kandydatów do najlepszego gracza 2018 roku jest dwóch - jednym jest s1mple, drugim device. Uważam, że gdyby nie fenomenalna gra (drużynowa, ale i indywidualna) Astralis na przestrzeni roku to nie dałoby się złapać takiego kursu. Jest oczywiście ryzyko że device dostanioe nagrodę za osiągnięcia drużynowe, bo ranking tego samego portalu najlepiej oddaje ich przewagę. Ale indywidualnie Ukraińcowi niczego nie brakuje, miejsce w rankingu NaVi zawdzięcza głównie jego postawie - zresztą nieprzypadkowo jedyne sytuacje gdy MVP turnieju trafiało do gracza z drużyny która nie wygrywała turnieju to był to Ukrainiec właśnie. Może i device jest faworytem bukmacherów, ale jak się popatrzy na występy simple, to przy całym tym wahaniu formy NaVi to najsłabszy występ to 1.19 rating 2.0 podczas finałów Pro Ligi (7 sezonu) i ELEAGUE CS:GO Premier. Device też niby nieźle, ale IMHO trochę słabiej - jego odbiór jest zaburzony przez wyniki Astralis, ale impact na grę swojego zespołu miał na pewno większy simple. Za drobne spróbuję, bo kursy szalone IMHO trochę.

Jeszcze jedna uwaga - w polskich bukach zakład ma deadline na 31.12 12:00 w STS i 13:00 w LVBet. Natomiast w BaH można go niby stawiać do 15.12 co jest o tyle dziwne, że rozstrzygnięcie pewnie w okolicach 18-20, ale 20 zacznie się pojawiać na stronie pewnie już od 1-2 stycznia. Jeszcze jedna sprawa - jakbym miał oceniać indywidualne skille graczy - to wtedy simple, device, Niko. Natomiast jak zaczniemy brać pod uwagę wyniki drużyn, to notujące generalnie słaby sezon FaZe i może się okazać że dupreeh będzie wyżej od Bośniaka. Więc może ktoś się skusi na H2H (jest w BaH) na dupreeha w parze z Niko - kurs 2.35.
dupreeh - Niko @2.35 BaH ⛔
Pisałem w listopadzie, pisałem w grudniu. Simple był najlepszy w 2018 i kropka ;) Indywidualnie - kozacko. Wspólnie z electroniciem (ale głównie on) wyciągnęli NaVi na drugie miejsce. Nie rozumiałem tych kursów wtedy, byłem optymistą zwłaszcza jak electronic wskoczył przed dupreeha. Ale indywidualnie to nie było lepszego od Ukraińca. Device miał koło siebie kolegów - wspólnie zdominowali scenę, ale indywidualnie w pełni zasłużony TOP1 dla simple&#39;a. Od stycznia do grudnia, świetna, równa forma.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom