>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

CS: GO FACEIT Major 2018

Status
Zamknięty.
kaszpir88 1K

kaszpir88

"Król Ekstraklasy"
Mój post usunięty, a ten powyżej co wnosi do dyskusji? Podanie map po 17.15 o której miał się pierwotnie zacząć mecz, JAKI MA SENS? Jak ktoś gra live to wie jakie są mapy bez sprawdzania forum. SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI?
Esencja tego forum, lepiej czytać niż cokolwiek skrobać na klawiaturze przez takich adminów.
FAZE wygra
/Proszę się nie bulwersować ponieważ suche typy są kasowane w tym temacie od dawna. A post na temat map został, z tego powodu, że jest sporo pytań kogo jest pierwszy pick i ta informacja może się niektórym przydać.
husarz22

Mogła się przydać gdyby była sporo czasu przed meczem, a była podana 7 minut po planowanym rozpoczęciu meczu. Teraz jak napisze post że Faze wzięło Mirage, Astralis Inferno i decydujący zostaje Overpass też ma sens?
 
wojtas19162 0

wojtas19162

Użytkownik
No i po ćwierćfinałac, Liquid w moim mniemaniu nie przejdzie jednak Astralis, z meczu na mecz widzę u nich postęp w grze i powrot do najlepszej gry.
Co do drugiego meczu wydaje mi się ze ekipa Simple’a jednak będzie góra. Są to jednak moje luzne przypuszczenia bez grania jakichkolwiek kuponów narazie. A co Wy sądzicie ?
 
uzytkownik-120277 650

uzytkownik-120277

Użytkownik
W meczu Astralis - Liquid moim zdaniem zadecydują mapy w 90%. Zwróćcie uwagę na bezpośrednie pojedynki tych drużyn na np. Nuke czy Overpassie. Do tego dochodzi Dust II, którego Astralis gra fenomenalnie w odróżnieniu do Amerykańców. Ogólnie kurs trzeba przyznać trochę duży, bo prawie 2.50 na Liquid. Trochę w szoku jestem mimo wszystko. Po pierwsze Liquid według mnie musi dać Pick na Mirage i go wygrać, a potem wyczarować Inferno jako trzecią mapę, nie wiem jak, ale inaczej będzie potwornie ciężko.
Ja czekam na mapy, jeśli znajdą się w map pool-u Mirage i Inferno to gram na Liquid, inaczej skip.
Meczu MIBR - Navi nie ruszam, chociaż moim zdaniem over 2,5 mapy wysoce prawdopodobny. Brazylijczycy pewnie wybiorą Dust II, Navi Mirage lub Overpass. Możliwe, że Train będzie decydował. Mecz na pewno na styku.
W jednym i drugim meczu wydaję mi się sensowne granie na over rund na mapie. Ogólnie mam lekki mętlik w głowie przez Astralis, które widać poprawiło bardzo grę. Wolne dni wykorzystali w zupełności. Moim zdaniem trzeba czekać na mapy, aby pograć coś z sensem.
 
uzytkownik-24118 2,1K
Z jednej strony piszesz że kurs trochę duży, a z drugiej sam zauważasz że musi im się banowanie udać. Astralis wybierze nuke/ovp (zależy co zostanie), Liquid po banie cache weźmie mirage a dalej to nie wiem. Najlepszą opcją dla Liquid byłoby inferno. Pytanie co z tą wiedzą zrobi Astralis - bo przecież też mają tam niezły bilans a dust jest random mapą wg mnie - ciekawe czy podobnie podchodzą do tego Duńczycy? Więc może receptą na zwycięstwo, a przynajmniej danie sobie szansy na dobry wynik byłby ban train w drugiej turze odrzucania? Wczoraj Astralis na obu mapach wyglądało słabo w ataku - chociaż pewnie gdyby nie przegrany force po pistoletach na mirage to mogłoby być do 4. A na inferno mecz odwrócił ten rush na cz-tach przy 10-3. Jakby tą rundę zgarnęli gracze FaZe to prawdopodobnie byłoby 12-3 dla nich i z takiego wyniku psychicznie wraca się ciężej niż z 5-10. Tym nie mniej na tle FaZe (trochę bezradnego) wyglądali dobrze w obronie. Astralis znowu pokazuje że gdy potrzeba być w formie to są, tyle, że dziś skala wyzwania znacząco rośnie i dla jednych i dla drugich. Obie ekipy sobie z tego zdają sprawę. Kusi over map, bo to wydaje się być prawdopodobne, ale nie wiem czy nie skończy się na graniu overa rund na picku Amerykanów. Boję się trochę że po równej walce na swoim picku i przegranej mogą oddać pick rywala.
W drugim meczu bany są oczywiste - nuke, cache. Pick NaVi raczej też - zdziwi mnie coś innego niż mirage. Dużo bardziej zastanawia mnie co zrobi MiBR. Opcji mają niby 3 - dust, train i od biedy inferno. Traina bym odrzucił bo NaVi tam chyba dość mocne. Dust to random mapa a NaVi pokazało że też coś tam potrafi. IMHO wezmą inferno/dusta. W drugiej turze odrzucą overpassa i zostanie train/inferno jako decider. Ukraińcy mają delikatną przewagę puli wg mnie w tym spotkaniu. Live do pogrania że NaVi wygra swój pick.
 
uzytkownik-120277 650

uzytkownik-120277

Użytkownik
Przecie Liquid nie banuje Cache - to ich najlepsza mapa przy Inferno i Mirage. Astralis to zrobi. Liquid da bana na 99% Traina. Picki według mnie Nuke/Overpass i Mirage.
W drugim meczu bany cache i nuke. Picki zapewne Dust i Mirage.
// kumam teraz. ???? mikael_14
Ogólnie Faze po stronie CT grało bardzo dobrze. Astralis w terro praktycznie nie istniało. Trochę nawet farta mieli bym powiedział, szczególnie w terro na inferno.
Jeśli Liquid zagra na przyzwoitym poziomie terro to według mnie mogą wygrać 2:1. O stronę CT nie martwię się jakoś bardzo. Oj ciekawy wieczór będzie, aż odpuszczę imprezę chyba. Raz na pół roku warto wybrać laptopa ????
 
uzytkownik-24118 2,1K
eryk93 - skrót myślowy - po banie cache -&gt; po tym jak Astralis zbanuje cache
Przy okazji ostrzegę bo sam bym się na to naciął - w TOTALBECIE będą rozliczać zakłady na kto więcej asyst na podstawie kolumny Asist w statystykach HLTV - a więc uwzględniając te tzw. flash asists. Miałem grać kto więcej asyst tarik - Fallen na tego pierwszego, bo wiadomo że snajper będzie miał tych asyst mniej ale przy takim rozliczaniu to już nie jest okazja, bo różnie się może ułożyć - Fallen ma najwyższy wskaźnik flash assist na rundę ze wszystkich graczy majora
 
quinty 2,3K

quinty

Użytkownik
Liquid - Astralis: Astralis wygra 2:1 @3.25
MIBR - Navi; Navi wygra 2:1 @3.25
Electronic wiecej fragow niz simple @2.9
Unibet, sts

Za dużo rozpisywać sie nie będę. Uważam że każdy weźmie swoja mapę w dzisiejszych meczach, liquid najprawdopodobniej Mirage a MIBR najprawdopodobniej inferno. W meczu Astralis z liquid zobaczymy ze strony Duńczyków najprawdopodniej nuke lub Dust. Ze strony navi w zasadzie niewiadomo, myśle ze moze nawet pokusza sie o dusta. Decidery tez bedą szerokim wachlarzem, po wystawionych kursach na faworytów trudno mi zagrać, a do dogów No nie jestem przekonany. Navi i Astralis naprawde kupili mnie swoja gra, zwłaszcza navi bo są solidni w zasadzie wszędzie, w każdym meczu i na każdej stronie, czego nie mozna powiedzieć o Astralis, ostatnie ich mecze to jedna strona bardzo srednia a druga wręcz genialna, ale liquid za to pokazali już raz ze gotuje im sie czajnik w sytuacjach stykowych, a przede wszystkim nie maja takiej Klasy snajpera.
Do tego tez gram ze electronic wiecej fragow niz simple, ostatnio to grałem ale nie zdążyłem napisac typu tutaj i weszło bardzo ładnie i dość łatwo, jeszcze wczesniej zabrakło dosłownie 2-3 fragow żeby weszlo. Dlatego trochę zdziwiony jestem ze cały czas taki kurs wysoki. Ogólnie electronic ma kozacka formę i wyglada fenomenalnie, po wystawionym kursie warto próbować bo navi jest teraz całe w formie i nie spoczywa wszystko na barkach simpla, najważniejsze że flamie i electronic graja bardzo dobrze, Edward tez ostatnio naprawde fajnie a i Zeus nie odstaje bardzo, dlatego uważam że kurs za wysoki.
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
MIBR - Natus Vincere

Przed nami przedostani dzień Majora. Niestety ale wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak oto czas na półfinały. Wybieram to pierwsze spotkanie ponieważ wydaje mi się, że ten kurs to dobre value.
Ciekawostką jest, że obie drużyny (MIBR wówczas jako SK Gaming) walczyły również w pofinalach na poprzednim Majorze ale nie grali pomiędzy sobą i Brazylijczycy odpadli z Cloud9, a Navi przegrało z Faze.
Wróćmy jednak do teraźniejszości. MIBR w fazie nowych legend na pewno nie popisali się w meczu z Astralis, przegrali bowiem z Duńczykami 16:0. Podnieśli się oni jednak po tej porażce i po świetnym spotkaniu o wyjście do play-offów wyeliminowali szwedzkie Ninja in Pyjamas. Z kolei w ćwierćfinale nie dali żadnych szans amerykańskiej drużynie complexity. Warto zauważyć, że w tych wszystkich spotkaniach Fallen zachowywał wysoką forme. Myślę, że dzisiaj wygrana będzie w dużej mierze zalezec od jego dyspozycji.
Natomiast Natus Vincere również w fazie nowych legend przegrali z Astralis ale już po zdecydowanie bardziej wyrównanym spotkaniu. Potem dzięki imponującej serii zwyciestw z Faze, NIP i fnatic zameldowali się w ćwierćfinale. Podobnie jak ich dzisiejsi przeciwnicy z przytupem weszli do półfinałów. Co zapamiętałem po meczu z BIG? Na pewno niesamowity pogram na duscie 2 i kosmiczne akcje s1mple&#39;a.
Podsumowując - moim zdaniem czeka nas bardzo zacięty mecz. Będzie walka o każdą rundę. Bardzo doświadczeni gracze w obu zespołach powinni nam zagwarantować mile dla oka spotkanie. Nie będę zgadywał tutaj map. Po prostu swój typ opieram na lepszym kursie i delikatnie widzę przewagę indywidualną po stronie MIBR.
MIBR wygra @2.30 Unibet
????⛔⛔
 
carradine 1,8K

carradine

Użytkownik
kaszpir88 Tak już jest, że starsi wyjadacze zgarniają forum dla siebie. Niestety.
MIBR - Natus Vincere
@1.57 STS
Zdecydowanie pójdę w stronę NaVi. Moim zdaniem jest to drużyna która powalczy w finale z Astralis, i wygra majora. Możecie robić screeny! MIBR ban Mirage, Natus Vincere ban Inferno. Train decider, Overpass i Dust2 będzie zapewne grany. Ekipa Zeusa zdecydowanie miała cięższą drogę do przejścia, żeby znaleźć się w półfinałach. MIBR bez większych problemów pokonał compLexity które było dobrze przygotowane do turnieju, aczkolwiek uważam że w Brazylijskim zespole grają o dużo lepsi zawodnicy niż w drużynie compLexity, przez co wynik był jaki był. Tutaj przygoda MIBR dobiega końca, trafiają oni na zespół który ma potencjał na zgarnięcie majora. Nie wiem, co mogę tutaj napisać. Według mnie, mecz zakończy się wynikiem 2-0 dla świetnie grającego s1mple&#39;a oraz electronica.
 
carradine 1,8K

carradine

Użytkownik
Nie wiem, czy można dopisywać mecze do wcześniejszych postów, ale dla pewności zrobię kolejny post.
Team Liquid - Astralis
Dokładny wynik: 0:2
MiBR - Natus Vincere
Dokładny wynik: 0:2

@6.37 STS
Kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije. Astralis od ćwierćfinałowych gier gra naprawdę solidnie. Wygrana z MiBR aż 16-0 oraz 2-0 z FaZe to wynik, który podpowiada mi żeby w meczu z Liquid pójść w 2-0. Astralis oraz Natus Vincere to drużyny które moim zdaniem znajdą się w finale, aczkolwiek swoje mecze półfinałowe powinny wygrać gładko. Gram za niską stawkę, bo taki kupon nie dawał mi spokoju przez cały dzień. Umówmy się - droga Astralis przez MiBR, FaZe (Co w moim odczuciu był to mini-finał), Natus Vincere, czy nawet Liquid które zdołało wygrać po dogrywce z Astralis to naprawdę cięższa droga niż Vega Squadron po dogrywce, Winstrike który swoją przygodę zakończył na ostatnim miejscu, słabo przygotowane NiP i wyrównany mecz z HR! Nie uważam, że Liquid jest chłopcem do bicia, a wszystkie zwycięstwa były przypadkowe, lecz jeśli Astralis będzie prezentowało taką formę jak w swoich poprzednich meczach, to nie widzę szans dla Liquid. Co do Natus Vincere wypowiadałem się w moim poprzednim poście.
 
quinty 2,3K

quinty

Użytkownik
kaszpir88 Tak już jest, że starsi wyjadacze zgarniają forum dla siebie. Niestety.
MIBR - Natus Vincere
@1.57 STS
Zdecydowanie pójdę w stronę NaVi. Moim zdaniem jest to drużyna która powalczy w finale z Astralis, i wygra majora. Możecie robić screeny! MIBR ban Mirage, Natus Vincere ban Inferno. Train decider, Overpass i Dust2 będzie zapewne grany. Ekipa Zeusa zdecydowanie miała cięższą drogę do przejścia, żeby znaleźć się w półfinałach. MIBR bez większych problemów pokonał compLexity które było dobrze przygotowane do turnieju, aczkolwiek uważam że w Brazylijskim zespole grają o dużo lepsi zawodnicy niż w drużynie compLexity, przez co wynik był jaki był. Tutaj przygoda MIBR dobiega końca, trafiają oni na zespół który ma potencjał na zgarnięcie majora. Nie wiem, co mogę tutaj napisać. Według mnie, mecz zakończy się wynikiem 2-0 dla świetnie grającego s1mple&#39;a oraz electronica.
No offense ale to pokazuje że nie orientujesz sie za bardzo, od zarania dziejów MIBR banuje nuke a navi cache. Nie było nie ma i nie bedzie innych banow ze strony tych panów. Co do samego typu sie zgadzam ale jak wspomniałem u siebie niewart ryzyka kurs, lepiej juz próbować Dw 2:0 lub 2:1, jak kto czuje.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Kto wiecej zabojstw w meczu?
Zeus vs Edward ---&gt; Edward @ 1.8 totalbet ✅
Edward sie odpalil w meczu z BIG i zagral naprawde przyzwoicie. Za tym betem jest kilka argumentow:
  • Zeus nie skupia sie tak mocno na fragowaniu. Niejednokrotnie w czasie tego turnieju byl gorszy od Edwarda, ale mowilo sie o slabej grze Edwarda.
  • Przelamanie w meczu z BIG gdzie Edward zdobyl 35 fragow i byl najlepiej fragujacym w druzynie NaVi, Zeus byl ostatni z 24 fragami.
  • Jak Mibr zbanuje Nuke&#39;a,a pewnie tak, to stawialbym na Overpass, gdzie 3 miesiace temu luzno Navi ogralo MIbr, a Edward byl najlepszym fragujacym. Zeus byl.... ostatni.

Kto wiecej zabojstw z AWP ?
nitr0 vs device-----&gt; device @ 1.5 totalbet ✅
W meczu drugiej fazy Liquid vs Astralis, gdzie Astralis gralo naprawde beznadziejnie na CT Device wygral z nitr0 9:8. Wczoraj nitr0 gral beznadziejnie, 8 killi z AWP isnajperzy sie zmieniali. Device zawsze lata z AWP (o ile go stac) i wczoraj na Faze zagral slabo a i tak zrobil 20 killi ta bronia. Ponadto w pojedynkach na AWP nitr0 vs Device w ostatnim meczu 2:1 dla device&#39;a. Do doubla bardo polecam
 
uzytkownik-120277 650

uzytkownik-120277

Użytkownik
W meczu Navi - MIBR po przejrzeniu statystyk obu zespołów spodziewam się Dusta, Mirage i Traina. Wydaję mi się, że navi odrzuci granie na Inferno, ponieważ Brazylijczycy grają tam często i to ich dobra mapa, a sami wygrali jedno spotkanie na w ostatnich sześciu na tej mapie. Dlatego taki rozkład map wydaję mi się naturalny, ale wiadomo jak jest. Rzeczywistość weryfikuje. Jeśli ktoś przystawiłby mi pistolet do głowy to imo postawiłbym na Navi. Chociaż kurs według mnie jest o te 10 groszy za niski.
Dobra ku... Sam siebie przekonałem i stawiam na Navi. Według mnie Simpel gra za dwóch. Do tego spójrzmy na Edwarda, który ewidentnie się odpalił ostatnio. Electronic gra świetnie i bez strachu. Flamie bardzo solidnie. Jak dla mnie Mibr gra bardzo dobrze, ale często im czegoś brakuję, takiego &quot;dopełnienia&quot;, błysku, mają przestoję. Jakoś nie mogę sobie ich wyobrazić w finale Majora. Nie wiem dlaczego, trochę typ na czuja.
MIBR - NAVI - BAH 1.61 ✅✅
To już mój kolejny trafiony typ z rzędu (nie chcę się przechwalać, ale można zweryfikować), więc za wszelkie reputacje czy coś będę wdzięczny bardzo. Pozdro
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
N 0

nanana

Użytkownik
Zagralem kilka kuponow za nieduze stawki navi astralis usa( siatkowka) 3.22. Navi + Astralis 2.53. Singiel navi 2:0 kurs 3.1. Chcialem zagrac jeszcze navi 2:0, astralis 2:0 kurs około 9, ale odpuscilem, chociaz uwazam ze to mozliwe.
Jedyna mapa na ktorej moze wygrac Mibr to d2, oczywiscie jak sie odpala to i mecz wygraja, ostatnio ich rezultaty nie zachwycaja, ale jednak szacunek nadal pozostal. W koncu graja tam sławy ktore w 2016 i 2017 wygrywali wszystko co sie da. Jednak jesli Navi bedzie gralo tak jak z BIG to nie daje szans mibrowi, nawet na jedna mape. Duzo zalezy jak navi wejdzie w mecz i kto zyska wiecej pewnosci siebie od startu. Jak pisalem jesli chodzi o map pool to jedyna mapa na ktorej moze cos zdzialac mibr to d2, reszta to navi.
Liquid wczoraj mnie zawiodl, brakowalo mi 2:0 do wygrania 1.2k. Nie zachwycali wczoraj na zadnej mapie wg mnie. Mirage by w sumie bardzo bliski, zarowno HR jak i Liquid popelniali sporo bledow, a wiele rund bylo na styk. Bylem pewny ze za chwile bedzie 15:15. D2 coz tragedia, wygrali pistoletowke na 10:6, zeby potem przegrac 10:16 i nie wygrac ani jednej rundy w ct, tragedia. Cache wygrali gladko, ale na tej mapie HR nigdy nie istnialo. Tak samo jak w przypadku mibr navi widze ewentualnie tylko jedna szanse dla Liquid na Mirage. Jednak to nie jest tak ze na Mirage Astralis nie moze wygrac, jest to ich slabsza mapa, ale dysproporcja nie jest ogromna. Astralis wygralo wczoraj z Faze na tej mapie. Jesli Liquid bedzie gral tak jak z HR bedzie gladkie 2:0 dla Astralis, zeby wygrac musza naprawde zagrac mecz zycia.
Pierwsza mapa to chyba bedzie overpass, to pewnie pick Navi, sa znakomici na tej mapie, a Mibr tragiczne.
 
uzytkownik-120277 650

uzytkownik-120277

Użytkownik
Czy może już ktoś potwierdzić na sto procent jaka jest pierwsza mapa? Z logowań na HLTV wynika, że będzie to Nuke. Dlatego nie pozostaję mi nic innego jak zagranie Astralis win pierwsza mapa 1.69 BAH (bez dogrywki). Dlaczego tak? Wystarczy spojrzeć na HLTV. Astralis 100% win, Liquid 0%. Bezpośrednie pojedynki na tej mapie na korzyść Duńczyków. Zawsze close, ale jednak dla Astralis. ✅✅
 
kaszpir88 1K

kaszpir88

"Król Ekstraklasy"
Nie zawsze chodzi w pickowaniu map żeby wybierać oczywiste mapy tak jak podajecie &quot;nuke na 100%&quot; ban. Czasami lepiej wybrać swoją mapę numer 3 lub 4, ale przeciwnika jedną z najgorszych.
Astralis zaskoczyło Liquid pickiem nuka i jestem pewien że zews i spółka się tego nie spodziewali.
W finale spotykają się dwie drużyny z najlepszą aktualnie formą.
Ciężko napisać jakąkolwiek analizę dla finału, no chyba że mam lać wodę jakie będą mapy :cwl: i kto z kim wygrał w poprzednich rundach :cwl: Dobrze że Navi nie spotkało się z Astralis w półfinale bo finał byłby jednostronny.
Obie drużyny są w tym momencie wyśmienite, ale Astralis zniszyło niesamowicie Liquid dlatego typuje ich do wygrania.
Astralis win Major
dodatkowy typ over 2.5 mapy
kursy dodam jutro gdy się pojawią ????
 
uzytkownik-76505 1,3K

uzytkownik-76505

Użytkownik
Astralis zaskoczyło Liquid pickiem nuka i jestem pewien że zews i spółka się tego nie spodziewali.
Ale jakie to zaskoczenie? Wybierają tego nuka gdy tylko im ktoś tego nie zbanuje i widocznie Liquid chciało się z nimi tam mierzyć. Ja tu zaskoczenia nie widzę.
 
uzytkownik-120277 650

uzytkownik-120277

Użytkownik
Nie zawsze chodzi w pickowaniu map żeby wybierać oczywiste mapy tak jak podajecie &quot;nuke na 100%&quot; ban. Czasami lepiej wybrać swoją mapę numer 3 lub 4, ale przeciwnika jedną z najgorszych.
Astralis zaskoczyło Liquid pickiem nuka i jestem pewien że zews i spółka się tego nie spodziewali.
W finale spotykają się dwie drużyny z najlepszą aktualnie formą.
Ciężko napisać jakąkolwiek analizę dla finału, no chyba że mam lać wodę jakie będą mapy :cwl: i kto z kim wygrał w poprzednich rundach :cwl: Dobrze że Navi nie spotkało się z Astralis w półfinale bo finał byłby jednostronny.
Obie drużyny są w tym momencie wyśmienite, ale Astralis zniszyło niesamowicie Liquid dlatego typuje ich do wygrania.
Astralis win Major
dodatkowy typ over 2.5 mapy
kursy dodam jutro gdy się pojawią ????
1. Nie wiem na cholerę się spinasz do innych i insynuujesz jakieś niestworzone rzeczy. Po co nabijasz się z innych?
2. Warto przewidywać mapy wybierane w danym meczu, bo to spora część wygranej w meczu. Gdyby to nie było ważne to nie byłoby to tak celebrowane chociażby w transmisji przez casterów, komentatorów widownie itd.
3. Jeszcze wczoraj po 21 byłeś przekonany, że Faze wygra z Astralis i obrażałeś się na adminów, więc trochę pokory człowieku zanim zaczniesz się pyszczeć.
4. Astralis zaskoczyło Pickiem Nuka?? HAHAHAHAHA Zobacz typie ile razy grali między sobą te mapę. Astralis jeśli tylko może to praktycznie zawsze pickuje Nuka, bo to ich najlepsza mapa praktycznie. Było wiadomo, że Liquid zbanuje Traina, bo robią to cały turniej. Śmiech z Ciebie koleś
5. Gdybym był Adminem to bym w piz.... skasował twoje wypociny. Lepiej już nic nie pisać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom