>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

CS: GO finały ESL Pro League sezon 8

Status
Zamknięty.
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP

Data: 4-9 grudzień 2018
Miejsce: Odense (Dania)
Pula nagród: 750 000 $
Liczba drużyn: 16
Przed nami finały ESL Pro League. Wśród faworytów do zdobycia mistrzostwa ligi jest oczywiście drużyna Astralis. Czy dopiszą już dziewiąty puchar w tym roku do swojej kolekcji?
Tak prezentują się kursy na poszczególnych zwycięzców (totalBet):

Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz.
 
patryczyk 12

patryczyk

Użytkownik
Spotkanie:
NRG -
North
Godzina: 14:30 (może ulec zmianie w zależność od czasu zakończenia wcześniejszych meczów)
Typ: North
Kurs: 1.90
Bukmacher: ETOTO
Pierwszy dzień, system BO1 i możliwe że wiele niespodzianek. Moim zdaniem wybieram najbardziej wyrównany mecz z jutrzejszej oferty
NRG które w dniu wczorajszym zakończyło zmagania w turnieju SuperNova CS:GO Malta przegrywając w finale na
Team Liquid podejmie
North które będzie grało u siebie przed własną publicznością, tak, tak faza grupowa ósmych finałów
ESL Pro League będzie rozgrywana przed kibicami. Na początek trochę suchych faktów. Zarówno jedna jak i druga drużyna zmagania online zakończyła na 4 miejscu. NRG w dywizji północnoamerykańskiej na 22 rozegrane spotkania wygrała 14 razy a 8 razy amerykanie musieli uznać wyższość rywali, North w dywizji europejskiej wygrało 16 spotkań z rozegranych 26 a pozostałe 10 spotkań to zwycięstwa przeciwników. Na poniższym obrazku przedstawiam pięć ostatnich rozegranych meczów przez obie ekipy.
W bezpośrednich pojedynkach NRG rozegrało z North aż 14 map, 8 z nich wpadło na konto Amerykanów, Duńczycy zainkasowali 6 gier na swoje konto.
Od finałów ECS w których North zajęło miejsca 3-4 a NRG 5-6 minął już ponad tydzień, NRG od tamtego momentu rozegrało 10 map na turnieju na Malcie a North miało przerwę. Hmm czy fakt dłuższego odpoczynku może dać lekką przewagę i większą mobilizacje dla drużyny Duńskiej? Tego nie wiem ale warto taką opcje wziąć pod uwagę typując ten mecz.
Bany i picki obu ekip:
NRG jako swój główny ban ma de_dust2 i domyślam się że juto również ta mapa zostanie wyrzucona przez Amerykanów.
Dla North najsłabszą mapą jest de_overpass (2 wygrane na 9 rozegranych) co w dniu jutrzejszym może być dla nich bardzo dobre ponieważ NRG na 17 rozegranych map de_overpass przegrała tylko 4 razy, jest to na chwilę obecną ich najmocniejszy pick więc jutro na 100% zostanie ona odrzucona przez zespół skandynawski.
Ostatnie BO1 obie ekipy rozegrały na de_cache po banach NRG (Dust2, Nuke, Train) oraz North (Overpass, Mirage, Inferno) i tutaj mam problem ponieważ ostatnio NRG zaczęło odrzucać przy BO1 cache i jutro sytuacja może się powtórzyć ponieważ North ma na 3 rozegrane cache 3 wygrane (2x NRG 1x Windigo).
W moim odczuciu możemy jutro zobaczyć mapę de_inferno.
Podsumowując mecz może pójść w każdą stronę ponieważ jest to system BO1 i na profesjonalnie scenie [zwłaszcza gdy mierzą się dwie w miarę wyrównane ekipy] zawsze jest to loteria i trzeba uważać. Życzę sobie i Wam wspaniałego widowiska i wysokich wygranych.
Wynik: ⛔⛔⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
patryczyk 12

patryczyk

Użytkownik
Spotkanie:
INTZ -
BIG
Godzina: 13:15 (może ulec zmianie w zależność od czasu zakończenia wcześniejszych meczów)
Typ: INTZ lub bezpieczniej INTZ +4.5
Kurs: 2.80 / 1.78
Bukmacher: ETOTO
Szukam kolejnych niespodzianek w pierwszym dniu ósmych finałów
ESL Pro League.
INTZ drużyna brazylijska która pod szyldem INTZ eSports gra ze sobą od września tego roku, ich przeciwnik
BIG na pewno jest o wiele bardziej doświadczoną i utytułowaną ekipą. Dwa dni temu BIG zagrało na turnieju na Malcie gdzie udało im się zdobyć 3 miejsce w półfinale ulegając
Team Liquid (de_inferno 14:16, de_overpass 10:16). Brazylijczycy na pewno są głodni wygranej, uwielbiam brazylijski temperament, wystarczy dobry początek meczu, wygranie 3-4 pierwszych rund i chłopaki powinni się nakręcić. Faktem działającym na korzyść INTZ może być to że drużyna BIG bardzo nie lubi formatu BO1 przez co słabo wchodzi w turnieje, na 3 ostatnie turnieje z ich udziałem gdzie pierwsze mecze były rozgrywane w formacie do jednej mapy wygranej, przegrali wszystkie 3 (StarSeries i-League Season 6 przegrana z
Fragsters 16:19, IEM Chicago 2018 przegrana z
fnatic 9:16, SuperNova CS:GO Malta przegrana z
TyLoo 14:16) nie jest to może argument dający +40% na wygraną dla INTZ ale zawsze warto to wziąć pod uwagę.
Pięciu ostatnich meczów obu ekip nie będę nawet komentował ponieważ szkoda czasu i błędem było by porównywanie klasy ekip z jakim przyszło grać INTZ a z kim musiało zmierzyć się BIG.
Obie ekipy mierzyły się ze sobą raz było to podczas ESL One Belo Horizonte 2018 zostały rozegrane wtedy 3 mapy, lecz od tamtego meczu w INTZ zaszły dwie zmiany destiny wszedł do składu za fnx a horvy za bit&#39;a, pierwsza zmiana bardzo słaba ponieważ fnx często ciągnął tą grę, a tak druga całkowicie in plus.
Co do banów i picków.
BIG nigdy nie gra de_mirage więc tej mapy na 100% nie zobaczymy. Pierwszym banem INTZ jest zawsze de_nuke i z tego co widzę na hltv.org mapa de_overpass również nie jest przez nich grana zbyt często bo tylko raz w swojej historii ją zagrali więc ją też możemy wykluczyć.
Mam wrażenie że zobaczymy dzisiaj pojedynek na mapie de_train. Obie ekipy są bardzo dobre na tej mapie (BIG 10/16, INTZ 6/7 wygranych)
Podsumowanie:
Spokojny ostrożny typ na INTZ przy dobrym kursie, w grach komputerowych nic nie jest niemożliwe i daje szanse dla INTZ 30/70.
Wynik: ⛔⛔⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
D 8

dziki007

Użytkownik
Na początek gram spokojnie bo to pierwsze mecze i przede wszystkim bo1.
Astarlis-ViCi +8,5 1,75
Linia dosyć wysoka liczę tu na zaskoczenie Chińczyków przy wygranych pistoletach linia fajnie może sie pokryć.
Renegades-HR 1,67
HR zmieniło zawodnika hobbit dobrze wpasowal sie w drużynę co pokazał turniej w Malcie. Zmiana gry i to będzie zaskoczeniem myślę ze znajdą dalej w tym turnieju
 
uzytkownik-24118 2,1K
North (-1.5) - Sharks @1.52 BAH Aha - co ja mam napisać?
Dla mnie, nawet w Best of 3 nie widzę szans na wygranie choćby mapy przez Brazylijczyków. Różnica klas jest wyraźna, do tego Sharks nie gra overpassa który wydaje się być niezbyt mocną opcją w puli Duńczyków. Może North sthrowuje, ale na ten moment nie umiem znaleźć mapy którą mogliby Brazylijczycy wygrać. Cache, który byłby nadzieją dla Sharks, Duńczycy powinni zbanować od razu. Na takim trainie niby wysoki procent wygranych ale najpoważniejsi rywale to chyba PACT, z którym przegrali czy Isuurus które kojarzę jedynie z występu na WESG ostatnim. Zagrałbym nawet mocniej ale North to jedna z tych ekip które lubią przegrać niemożliwy do przegrania mecz stąd stawka średnia. Myślałem nawet nad dorzuceniem wygranej Ghost nad Order jutro izrobieniem z tego dubla, ale tam w Bo3 może być różnie, a dzisiejszych meczów nie widziałem bo byłem w pracy.
 
mamed1916 247

mamed1916

Użytkownik
Sharks - North &amp; MiBR - NRG &amp; HellRaisers - G2
North 2:0 &amp; MiBR win &amp; HellRaisers win @2.69 Unibet

Ja na dzień dzisiejszy próbuję takiego tripla.
Sharks - North. Myślę, że mikael_14 wyczerpał temat i jedynie mogę się tutaj zgodzić co do typu.
MiBR - NRG. Bardzo fajny kurs na drużynę Brazylijską, bo 1.57. MiBR notuje wzrost formy i myślę, że na tę chwilę jest to drużyna z TOP2. Ostatnie finały ECS pokazały, że będą się oni liczyć w każdym dużym turnieju i uważam, że tutaj również dojdą do finału (a kto wie może i go wygrają). Na pewno nie przejadą się w tym meczu po NRG jak po drużynie Sharks, ale myślę że wyjdą zwycięsko z tej potyczki. 2:0 lub 2:1 dla MiBR.
HellRaisers - G2. Kurs może nie powala (1.27), ale do tripla jak znalazł. Może najpierw o G2. Jest to drużyna, która z tego co mi wiadomo, gra ostatni raz w tym składzie. Po tym turnieju nastąpią tam zmiany, dlatego nie muszą oni na poważnie podejść do gry. Co do HellRaisers, myślę że gdyby nie zagrali tak świetnego meczu na 2. mapach przeciwko Astralis to ten kurs może byłby wyższy. Oglądałem ten mecz i zaimponowali mi. Prawdę mówiąc należało im się zwycięstwo, ale powinni to zamknąć w dwóch mapach, bo na inferno przeciwko Astralis nie było cienia szansy na zwycięstwo. Jeżeli utrzymają formę z wczoraj to ja widzę tutaj 2:0. Powodzenia ;)
⛔⛔⛔
 
D 25

docencik

Użytkownik
Dzień bardzo fajny, dało się zarobić. Na jutro po krótkich przemyśleniach, bez analizy grałbym +1,5 Sharks, NRG oraz Astralis. Co wy na to? ;)
 
mamed1916 247

mamed1916

Użytkownik
Wczoraj niespodzianki, przede wszystkim Sharks, które po prostu zmiotło zespół North. Dlatego dzisiaj pod lupę biorę spotkanie między Rekinami z Brazylii a NaVi. Nie da się przejść obojętnie obok takich kursów. NaVi w fatalnej formie na tym turnieju, pierwszy mecz z BO1 z Order, gdzie w tym meczu musieli gonić wynik. Następnie BO3 z Mousesports i tutaj totalna dominacja Myszek, 2:0 w mapach (do 6. i do 4.). Nie wiem czy trzeba tu coś dodawać, przede wszystkim trzeba grać, gdy wystawione są takie kursy. Powodzenia ;)
Sharks +1.5 mapy @2.15 Unibet
Sharks win @4.75 Unibet

Dodatkowo gram jeszcze dzisiaj tak
NRG win &amp; MiBR win @2.19 Unibet
MiBR -1.5 mapy @2.72 Unibet
 
patryczyk 12

patryczyk

Użytkownik
Spotkanie: Liquid - NaVi
Godzina: 19:50
Typ: Liquid 2:0
Kurs: 2.50
Bukmacher: Fortuna
Ósma edycja finałów ESL Pro League jest dla mnie bardzo pechowa, wiele zaskoczeń zwłaszcza w początkowej fazie turnieju. Dzisiaj swojego szczęścia poszukam w meczu Team&#39;u Liquid z Natus Vincere. O ile o Teamie Liquid nic złego nie można powiedzieć bo przegrali oni jak dotychczas tylko z Astralis które jest uważane za głównego pretendenta do zdobycia pucharu, tak o NaVi za bardzo nic dobrego nie można powiedzieć. NaVi po długim bootcampie przyjechało do Danii w moim odczuciu bardzo zmotywowane i stawiałem ich dosyć wysoko tak teraz nie jestem pewien. Navi bardzo niemrawe na tym turnieju, porażka bez podjazdu do mousesports (do 6 i do 4) i kłopoty z amerykańską drużyna Ghost. Liquid po wygranej na Malcie dostało lekkiego boosta motywacji ale na Astralis była to za mało.
W Head-2-Head mapowym między obydwiema ekipami mamy 5:3 dla TL ale w obecnych składach drużyny mierzyły się dwukrotnie w maju i lipcu tego roku w formacie BO3 i to Team Liquid wygrał oba spotkania po 2:0. Myślę że jeżeli NaVi nie przygotowało czegoś specjalnego na to spotkanie to możemy ujrzeć podobny wynik jak ostatnim razem.
Wynik: ✅✅✅
 
quinty 2,3K

quinty

Użytkownik
Astralis - Mouse:
Mouse wygra @4.85, mouse wygra 2:0 @8.25 sts ⛔
⛔
MIBR - Liquid: 1 mapa over 26.5 @1.9, 2 mapa over 26.5 @1.9 ⛔ ⛔
Edit; jakby Mirage mouse zgarnęło to kto wie, No ale nie udało sie wywęszyć niespodzianki, trudno. Za to duzo bardziej żałuje tych typow na MIBR, tzn ich prezencji, nie sadziłem ze zostaną tak zdeklasowani, na cache sie obawiałem ale na overpassie w życiu bym nie pomyślał. Jednak Astralis i liquid to zdecydowanie nr 1 i 2 na świecie. Reszta teamów musi sporo nadrobić żeby z nimi konkurować w systemie Bo3, o bo5 nie wspominając

Zacznę od drugiego meczu. Spodziewam się zobaczyć cache ze strony liquid i dusta ze strony MIBR. Tak naprawde drużyny prezentują moim zdaniem teraz bardzo równy poziom. Na h2h nie ma co patrzeć, bo ostatnie mecze to liga online gdzie oba zespoły miały pewne awanse. Bany poleca na train i nuke. Jedyna mapka gdzie bałbym sie o over, to overpass, chociaż i tam liquid podszlifowało sie całkiem niezle. Oba zespoły mocarne na inferno, z naciskiem na liquid, Mirage tak samo. Jakoś tak w ogóle ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, że coś takiego jak mappool zaczyna sie rozmywać, wszystkie drużyny zaczynaja grac wszystkie mapy i musza byc na nich mocne jak chcą cos wygrać, a to wszystko myśle przez Astralis które od momentu wywalenia cobblestone zdominowało scenę. A juz wczesniej byli w ścisłej czołówce. Także oba zespoły wyglądają bardzo solidnie i kursy myśle ze wystawione prawidłowo, dlatego na zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny polować trzeba na żywo. Podsumowujac spodziewam sie długiego pojedynku i wyrównanego. Liczę na scenariusz że obie mapy bedą zacięte, a nie że każda weźmie swoja mapkę luzem i dopiero na trzeciej która zapewne bedzie Mirage/inferno bedzie zacięty bój.
I teraz, niektórzy mogą pomysleć ze powariowalem, ale ja czuje ze myszy to biorą. Zobaczymy prawie na pewno train i nuke i czuje ze dzis bedzie pierwsza porażka Duńczyków na nuke. Dlatego idę tez w Dw 2:0 dla myszy. Wszyscy wiedza że przeciwko Astralis sie nie stawia i to mega ryzyko grać przeciwko nim, ale ja czuje ze dzis sie opłaci. Oskar jest w niesamowitej formie i czuje ze zrobi różnice. Typ głownie intuicyjny, choć myszy niewątpliwie pokazują sie na tym turnieju dobrze, z małymi tylko problemami. Kurs warty ryzyka, bo ostatnio jak sie spotkali to napsuli sporo krwi Astralis i byli blisko przerwania passy na nuke. Mecz zaraz sie rozpocznie.
 
uzytkownik-24118 2,1K
Jutro finał, ja tym razem, raczej sobie obstawianie odpuszczę. Mamy kolejny w ostatnich tygodniach mecz Liquid - Astralis. Grają ze sobą bardzo dużo spotkań ale ten bilans dla Amerykanów jest koszmarny. Koszmarna jest też zazwyczaj ich gra w finałach - nie wiem czy nie wytrzymują presji czy inne powody ale nie umieli do tej pory wygrać naprawdę dobrze obsadzonego turnieju. Może wygrana na Malcie im pomoże w tej kwestii, chociaż ciężko tamten turniej uznawać za turniej najwyższej rangi.
Na Astralis też będzie presja, znacząco wyższa niż zwykle - mogą u siebie, w Odense, wygrać nie tylko kolejny sezon Pro Ligi czyli 250 tysięcy dolarów ale też sięgnąć po milion dolarów za triumf w Intel Grand Slam. Co do map - zaskoczeń raczej nie będzie - mirage, nuke, inferno, dust, overpass. Kwestia chyba tylko kolejności. Moim zdaniem, przy ich dotychczasowych problemach z głową w finałach to muszą wybrać pierwsi mapę. Dotychczas w obecnych składach wygrali tylko jedno Bo1 - na majorze, niemalże oddając wygrany mecz (wygrana po dogrywce mimo 13:2). Teoretycznie jest potencjał na więcej niż 3 mapy w tym finale, bo i na inferno i na mirage powinno Liquid powalczyć. Mimo, że moim zdaniem poprawili pulę map w drugiej połowie roku to w starciach z Astralis tego nie widać - często było close, zwłaszcza na mapach wybieranych przez Amerykanów ale nie umieli domykać map, a te pojedyncze mapy dla Liquid to raczej wiosna tego roku. Czysto formalnie - nuke, d2, overpass teoretycznie dla Astralis, na mirage i inferno Amerykanie szansę mają. A może przy poprawie gry na pozostałych mapach doczekamy się niespodzianki - jeszcze kilka tygodni temu Duńczycy mówili że nuke trenują mniej bo wolą inne mapy, zresztą dziś przeciwko mouz akurat nuke nie picknęli. Może coś jest na rzeczy - mimo, że ostatnio nuke na Liquid grają i wygrywają przekonująco dość regularnie.
Umiejętność gry pod presją to jest coś co IMHO wyróżnia Astralis - umieją wtedy pokazać się ze swojej najlepszej strony, a że umieją bardzo dużo to ogląda się to fajnie. I ja jutro będę właśnie oglądał. To może być znowu szybkie 3-0 dla Duńczyków, jak to miało miejsce w Chicago, ale jest tu potencjał na niespodziankę i może nawet 2 mapy dla Liquid (inferno, mirage?) jeśli nie zje ich presja oczekiwań (mimo, że cały świat będzie czekał na wygraną Astralis w Intel Grand Slam). Po oferowanych kursach to nie ma co grać Astralis, prędzej szukałbym niespodzianki (+1.5, +2.5?) albo najlepiej overa na pierwszej mapie wybranej przez Liquid. Ale to oczywiście live (a na pewno po mapach). Zresztą tam w Chicago pierwsza mapa wcale nie zapowiadała tak jednostronnego pojedynku jak oglądaliśmy na pozostałych dwóch lokacjach. Wypuścili z rąk mirage i im się gra totalnie posypała, Twistzz chyba wtedy coś narzekał na TT na zdrowie.
Ja na tą chwilę nic nie gram, ale spostrzeżeniami się podzieliłem. Jak mod/admin uzna, że tylko typy, śmiało usuwać
 
uzytkownik-120277 650

uzytkownik-120277

Użytkownik
Witam, przerzuciłem się z graniem na 1xbet z BAH. W zasadzie jestem zadowolony, ale ja nie o tym. Znalazłem pewien zakład, który mnie zainteresował i w zasadzie zdziwił mnie kurs. A mianowicie chodzi o zakład, który mowi o ilości rund, w których rozstrzygnięciem jest upływ czasu. Może ktoś na to rzucić okiem, bo nie wiem czy dobrze rozumuje. Chodzi najzwyczajniej w świecie o zachowanie broni po terro tak? Kurs jest 1.75 na over 0,5 takiej rundy na jednej konkretnej mapie. Moim zdaniem w finale 1 taka runda na mapie to jest mega prawdopodobna rzecz. Szczególnie przy stylu Liquid, które często chowa.

mikael_14 Dziękuję za podanie statystyk. Na HLTV spojrzałeś? Kurde, jestem lekko zaskoczony, spodziewałem się duuuużo lepszych statystyk w stronę typu. W takim razie nie ma sensu stawiać.
 
uzytkownik-24118 2,1K
eryk93 raczej o to chodzi. Z tym że: inferno - 3 takie rundy, nuke - 0 (to ostatni mecz). Finał w Chicago - 2,0,0. 1,0 i 0 - to na majorze, 0,2 - to na ELEAGUE. To rozstrzygnięte rundy w ten sposób w meczach między tymi ekipami.
Też mi się to w pierwszej chwili (widziałem to wcześniej) wydawała super opcja. W praktyce IMHO to nie jest takie super. Zachowywanie, zwłaszcza w T jest bardzo zależne od sytuacji w meczu a nie tylko od stylu drużyny. W CT łatwiej chować (podjąć decyzję) bo dostajesz bonus finansowy obok tego co zachowasz, a w T sytuacja już tak różowo nie wygląda i czasem zwyczajnie lepiej zginąć i dostać pieniądze. Poza tym przy bardziej równym meczu CT będzie mniej skłonne do gonienia, przy mniej wyrównanym, gdy mają full siana w banku już zdecydowanie bardziej. Nie gram takich betów raczej bo jest za dużo zmiennych które trzeba brać pod uwagę a które są ciężkie (żeby nie napisać że niemożliwe) do przewidzenia w momencie obstawiania.
 
miri0 936

miri0

Użytkownik
W którym miejscu na HLTV znajdują się takie statystyki? Próbowałem kiedyś znaleźć ale się nie doszukałem.
 
miri0 936

miri0

Użytkownik
miri0 https://www.hltv.org/stats/matches/mapstatsid/78785/astralis-vs-liquid - tam na pasku przebiegu masz po kolei jak rundy się kończyły. Dla każdego meczu trzeba sobie osobno szukać. Wchodzisz w mecz normalnie i klikasz stats, tutaj jakiś pierwszy z brzegu mecz, dla zobrazowania:
A to to zauważyłem, ale myślałem że jakieś podliczone są, dzięki ;) Ciekawe są zakłady na knife kill po kurse 7, gdzie wydaje mi się, że raz na 7 map spokojnie się pokrywa, tak samo 1,80 na mlotov, gdzie na tym poziomie zdarza to się o wiele częściej niż 50%. Kwestia tego, że nigdzie nie ma takich statystyk
 
mamed1916 247

mamed1916

Użytkownik
No więc Grand Final. Mówi się, że finały powinno się tylko oglądać (i to się sprawdza) aczkolwiek ja postawię coś w tym meczu. Spodziewałem się innego finału, a mianowicie Astralis - MiBR. Wczoraj &quot;brazylijska&quot; drużyna zagrała totalne dno, byłem w szoku patrząc co wyprawiają w półfinale. W mojej opinii Liquid nie zagrało kosmicznego meczu, po prostu MiBR zagrało lekko mówiąc słabo. W dzisiejszym finale ja upatruję szybkiego wyniku 3:0 dla zespołu ze Skandynawii. Dlaczego? Jest kilka czynników motywacyjnych, przede wszystkim to że Astralis gra u siebie oraz to o czym wspomniał mikael_14 , czyli zwycięstwo w Inter Grand Slam, gdzie nagroda wynosi milion baksów, czy może być coś bardziej motywującego? Liquid jak to Liquid, do półfinału/finału jak burza a potem wiadomo co się dzieje z tą drużyną i dzisiaj uważam, że będzie tak samo. Wiadomo, że jako fan dużych turniejów CS:GO obejrzałbym chętnie 5 map, ale dzisiaj 3:0 dla Astralis. Powodzenia ;)

Astralis 3:0 @2.60 Unibet
⛔⛔⛔
 
kriksus 6,2K

kriksus

Użytkownik
Poprawcie mnie jeśli się mylę, jeśli Astralis dziś nie wygra ma spokojnie jeszcze szansę zdobyć ten milion ? Albo nawet dwie czy trzy szanse ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom