>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

CS:GO z mikaelem

uzytkownik-24118 2,1K
Zaczynamy typowanie w 2019. Pierwszy typ (na simple&#39;a) już wcześniej grany, ale z racji zamknięcia przyjmowania zakładów podany był jeszcze w poprzednim roku
#198
4.01.2019 17:00
PACT - x-kom
TYP: PACT +1.5 @1.57 BaH Lunatic wypadł z powodu choroby, odrzucanie nielogiczne. Ale trudno - nie siadło, biorę na klate
Stawka: 4 j
⛔4 j
Nie będę ukrywał - styczeń będzie ciężki do obstawiania. Tak się złożyło że pierwszy mecz w 2019 roku na HLTV (i jednocześnie pierwsze starcie dostępne w ofertach) to polskie derby i starcie PACT z x-komem. Faworytem oczywiście drużyna sponsorowana przez sklep komputerowy ale kursy jakie obserwuję przyjęły moim zdaniem absurdalne wartości. Jasne, x-kom jest faworytem, wygrali Best of 3 w Gliwicach, ale nie po 1.38. Czemu nie?
Przede wszystkim PACT idzie do przodu - jeszcze w Gliwicach, po części pewnie z wymogów regulaminowych grali w starym składzie, co jak przyznawali gry nie ułatwiało. Jutro mają grać w nowym zestawieniu, co potwierdzili na swoim Twitterze:
1080876768674934784
eWeszło w ich kontekście podawało 3 nicki, biorąc poprawkę na zainteresowanie Sobolem ze strony Kinguin i obecność samego Sobola na ASUS Rogu w teamie izaka to jutro prawie na pewno zobaczymy PACT w zestawieniu z Mikim z Afryki i Sidneyem. Miki dostał szanse w Pride wcześniej, ale Pride miało duże problemy sami ze sobą. Fajnie jednak że taki młody chłopak dostaje szanse. A Sidney grał choćby w Miksturze - wiadomo, że tam pierwsze skrzypce grali Sobol z byalim ale coś z gry z takim gościem wynieść mógł.
Poza tym - lecą mirage i pewnie d2 (chociaż rozsądniej byłoby ze strony xkomu wyrzucić traina czy ovp). Tutaj też trzeba zauważyć że skoro są testowani to pewnie kilka dni ze sobą grali, nie oszukujmy się gigantycznej puli na pewno nie zdążyli ogarnąć ale jakąś jedną czy dwie mapy ? Czemu nie. Dodatkowo dojdzie jakiś element zaskoczenia - xkom nie widziało w akcji tego zestawienia personalnego PACT, a odwrotnie już tak stwierdzić nie można.
Poza tym - dopiero wracamy po przerwie świątecznej i zespoły mogą falować formą (tak, jasne - oba, mam tego świadomość, ale to zawsze będzie wg mnie zwiększało szanse doga). Jedną mapę myślę, że mogą zgarnąć, może nawet wygrać tą potyczkę. Teoretycznie ważniejsze granie mają w weekend - ale nie wiem jak tam wygląda regulamin ESEA MDL Relegation - nie mam pojęcia czy nie będą zmuszeni zagrać tego w starym składzie. Poza tym, jeśli mają przetestować nowych graczy to raczej z ich strony nie będzie podejścia ulgowego tylko zagrają serio. Mają co urywać - ovp, train, a może nawet nuke które im kompletnie nie wyszło w Gliwicach.
Miałem grać na xkom - nie będę ukrywał, ale te kursy są wg mnie dość niskie, za niskie. Oczywiście stawka zmniejszona o 1 w stosunku do wyjściowej bo jednak nowe zestawienie, pierwszy mecz po przerwie itp. Poza tym do dziś nigdzie nie było info, że jutro już nowy skład a to też sporo zmienia jednak
 
uzytkownik-24118 2,1K
#199
Mecz:Team IzakOOO - Team HOUNGOUNGAGNE
Rynek: 1. mapa - Ilość rund wygranych poprzez upływ czasu
Typ: Poniżej 0.5 @1.95 Totalbet
Stawka: 4 j
✅2.86 j
Wiem, ktoś powie, Znawca, temat w dziale ViP a gra jakieś niepoważne, niemal rozrywkowe turnieje. Ale wg mnie właśnie dlatego, że to taki turniej to warto - przede wszystkim nie spodziewam się raczej taktycznej gry. Izak niby jakieś tam strategie ma przygotowane - ale to raczej &quot;proste&quot;, albo relatywnie proste wejście ze smoke&#39;ami. Zresztą co takie mixy mogą przygotować? Więc powinna być względnie szybka i agresywna gra w ataku, bo na co czekać? Zresztą zachować też może nie być tak prosto bo zwyczajnie przy próbach takich zagrań będzie pewnie gonitwa.
Nie chcecie, nie grajcie, ja gram, więc podaję ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
uzytkownik-24118 2,1K
Powoli wchodzimy w sezon 2019 - wiele drużyn wraca dopiero z urlopów, zaczynają przygotowania i inne takie. Ale pierwsze oficjalne mecze są rozgrywane. I w takich momentach najbardziej brakuje mi podglądu godzin graczy na Steamie. Ale spróbujemy:
#200
AGO - expert
Typ: AGO @2.33 Fortuna
Stawka: 2 j
✅2.10 j
Czemu taka stawka? AGO dopiero wraca po urlopach, jutro zaczynają w swoim warszawskim gnieździe przygotowania do nowego sezonu. Jeżeli ktoś się boi i chce poczekać to oczywiście można czekać - mecz dopiero o 19:00, wcześniej grają na 3DMAX w tej samej lidze. Tu warto nadmienić - Best of 2. expert też ze swoimi problemami - po zmianach w składzie na oficjalnej stronie ligi w składzie drużyny widnieje Alexr, Lyght, Syken, Scrunk i P4Trick. AGO banuje nuke - to też kolejna zaleta. Do tego leci overpass i inferno od expert. Ciekawe co zrobią Polacy - pickiem powinno być mirage, natomiast expert weźmie traina lub dusta, w zależności co im AGO zostawi. Myślę, że jutro jeśli pojawi się gdzieś oferta to skuszę się na AGO DNB i AGO wygra 1. mapę (ale nie widzę w ofercie w tej chwili), najwyżej jutro dodam kolejne typy, ale do tematu wlecą pewnie jakaś 18:00 - 18:30 więc zwracam uwage na to teraz. Chociaż mówię - AGO dopiero wracają do treningów po świąteczno - noworocznej przerwie więc nie chcę to pakować jakiejś gigantycznej ilości jednostek. Zwracam uwagę na inne opcje teraz, bo jutro odpowiednio wcześniej nie będzie na to czasu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
uzytkownik-24118 2,1K
Jutro grania niby sporo (11 spotkań na HLTV) ale jak się tak przyjrzeć bliżej to nie ma bardzo co do grania
#201
x6tence Galaxy - HAVU
Typ: Powyżej 2.5 @ 1.89 BaH
Stawka: 2 j
✅1.78 j
Znowu delikatnie, bo to początek nowego sezonu. Te zespoły grały ze sobą ostatnio dość sporo - 5 pojedynków od października - 3:0 HAVU, 2:0 x6tence (UML) 2:1 Havu 2:0 Havu (UML) 2:1 x6. Uważam, że podany typ to niezła opcja na jutro. Szwedzi z x6tence mają dwie, a nawet trzy luki w puli - traina, dusta i cache. Coś więc Finowie znaleźć dla siebie powinni. Ci z kolei odrzucą inferno, co zostawia overpassa jako wybór x6tence. Deciderem nuke pewnie znowu - HAVU odrzuci dalej mirage a x6tence ostatnie co zostanie z w/w trójki map. Znowu jest naprawdę spora szansa na pojedynek na 3 mapach, w środku sezonu byłoby pewnie 4 - 5 j, teraz zaczynamy zabawę w 2019 (zespoły, nie ja ;) ) więc gram delikatnie za 2 j, bo różnie może być z formą po powrocie z urlopów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
uzytkownik-24118 2,1K
Jak się bawić to się bawić
#202
NRG wygra amerykańskiego minora
Renegades wygra azjatyckiego minora

AKO: 4.50 STS
Stawka: 1j
Turnieje w dniach 22 - 26 stycznia
NRG znowu jest faworytem do wygrania amerykańskiego minora. Pisze znowu bo podobnie było przed londyńskim majorem i skończyło się sensacyjnie - nie dość że nie wygrali to nawet nie zakwalifikowali się na turniej. Oczywiście to jest jakieś ryzyko granie tego tak wcześnie - nie wiadomo jakie grupy, ale kurs warty ryzyka. Co prawda jest kilka głośnych transferów za oceanem - choćby karrigan do Envy ale jeśli NRG chce coś znaczyć na scenie to muszą sobie z taką stawką radzić
Do tego wygrana Renegades. Po tym jak Tyloo zakwalifikowało się do kolejnego majora bez konieczności gry w minorze to Renegades wydaje się być, może obok Grayhound zdecydowanym faworytem turnieju. OK, w elimkach na to Grayhound przegrali a od tego turnieju nie ma meczu decydującego w finale - wygrany półfinału górnej drabinki wygrywa minora, więc zwiększa to ryzyko. Ale tutaj wg mnie żarty się skończyły - dla uczestników minora ten turniej to będzie najważniejszy turniej w pierwszym kwartale 2019 więc myślę że odpuszczania nie będzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
uzytkownik-24118 2,1K
Wyjątkowo, last minute na dziś, mecz 21:00, czyli za 40 minut
#203
Alternate Attax - AGO
Typ: AGO (-2.5) - 2 mapa @1.86 eToto No i wpadłem na minę :/ Furlan bez komentarza :/
Stawka: 3 j
⛔ 3 j
Próbujemy w ten sposób. Co prawda generalnie nie przepadam za handicapami zwłaszcza w przypadku AGO ale myślę, że będzie dobrze. Dla bardziej odważnych można próbować wygraną AGO po kursach w okolicach 2,30 - 2,60 (w zależności gdzie). Czemu tak? Trochę się boję tego meczu - Attax IMHO słabsze, ale też nowe zestawienie tej formacji - zobaczymy jak się spiszą. Wygląda na to, że jedni i drudzy nie grają nuke, pytanie czy któraś ekipa postanowi to wykorzystać? AGO w przyzwoitej formie po wakacjach, mam nadzieję że właśnie nie wdeptuję w minę pt. obniżka formy, ale nawet jeśli - no trudno, czasem nie siądzie.
Zespoły niby po 2 odrzucenia, ale to wg mnie też delikatnie sprzyja AGO - Attax w tym nowym zestawie personalnym nie będzie miało jakoś mega przygotowanych map, zwłaszcza zakładając że AGO dwie na których czuje się najgorzej zdąży wyrzucić, a 2 mapa, której dotyczy typ to będzie w ogóle wybór Polaków - co prawda Niemcy wybiorą stronę, ale -2.5 to wystarczy 16:13 albo 19:16. Oby z fartem ;)
Oczywiście każdy gra za swoje pieniądze i na swój rozum i odpowiedzialność - ja tylko rzucam propozycję do przemyślenia.
 
uzytkownik-24118 2,1K
#204
Expert - Vexed
Typ: expert (remis zwrot) @1.63 BaH
Stawka: 5 j
#205
Expert - Vexed
Typ: expert wygra 1. mapę @1.70 Totalbet
Stawka: 6 j
⛔ 6 j
Znowu ryzykownie, najwyżej nie wyjdzie, ale wracam do &quot;normalnych&quot; stawek. Vexed odrzuca nuke, dust. Expert mirage i inferno. Gramy więc traina i cache/ovp. Moim zdaniem niemiecka formacja ma szansę zgarnąć tutaj dwa zwycięstwa, jedyne ryzyko takie, że są w nowym składzie i nie wiadomo jak tam z ich formą będzie, ale kursy na tyle ok, że warte spróbowania moim zdaniem.
 
uzytkownik-24118 2,1K
#205
3DMAX - AGO
Typ: AGO @2.41 BaH
Stawka: 4 j
⛔ 4 j
Edit. Analiza:
Lecą train i nuke, co do wyborów - zapewne inferno od Francuzów. Od Polaków ciężej coś przewidzieć - ale może cache albo overpass. Wypadałoby potem, żeby AGO odrzuciło mirage, zostawiając wybór między ovp/cache a dustem, co prawdopodobnie skończyłoby się dustem 2 jako mapą decydującą. Jeżeli gra normalnie Furlan to uważam, że te kursy są grubo przegięte. A nie znalazłem informacji żeby miał nie grać. Do tego trzeba pamiętać, że to konkretne 5 osobowe zestawienie 3DMAX gra ze sobą od niedawna i zobaczymy jak pula.
Patrząc na ostatnie wyniki, to niby 4-0 w mapach dla 3DMAX ale było 19-17 i 19-16 w grudniu w UML oraz 19-16 i 16-14 w październiku w HellCase.
Edit 2. Gra Furlan na 100%
 
uzytkownik-24118 2,1K
#211
AGO - Sprout
Typ: AGO wygra 1. Mapę @ 2.40 Totalbet
Stawka: 3 j
⛔3 j
Typ z gatunku nie wiem czy wejdzie ale jest za dużo. Tak wiem pamiętam co wczoraj pisałem o Sprout ale wczoraj grali na mający gigantyczne problemy zespół RR ze Screamem grającym na poziomie coacha. Dziś grają na AGO, więc wyzwanie większe. Spodziewałem się, że AGO może nie być faworytem, bo mają problemy o czym pisałem w temacie ogólnym dot. CS:Go w dziale esport ( z telefonu pisze więc przepraszam ale nie będzie linka) ale 5.60 na 2:0 i 2.40 na swoją mapę na &quot;świeży &quot; zespół, w dodatku banujący overpassa? Trochę w moim odczuciu za dużo nawet jeśli uważam że Polacy głupio układają kalendarz co odbija się na ich formie. To jednak 3dmax i x6tence cenie wyżej niż bodaj Tricked ( z głowy więc mogłem pomylić rywali) Red Reserve które ogrywalo Sprout.
 
uzytkownik-24118 2,1K
#213
North - ENCE Powyżej 2.5
FaZe - Ghost

AKO: 2.37 BAH
Stawka: 4 j
⛔ 4 j
#214
North - ENCE @1.71 BAH
Stawka: 4 j
✅ 2.84 j
Zaczniemy od meczu w ramach europejskiego minora. Zwycięzca tego meczu na pewno pojawi się w Katowicach. Polecą - pewnie overpass i pewnie cache. Co do wyborów - train lub miraage od ENCE i inferno od North. Dalej Duńczycy banują to czego nie weźmie ENCE i nuke deciderem. Chociaż ta mapa to zawsze ryzyko - jest zdecydowanie mniej równa od takiego dusta - więc znacznie ważniejsze będzie tam zacząć po wybranej przez siebie stronie. Generalnie - moim zdaniem inferno to najsłabsza opcja w puli Finów (poza oczywiście cache&#39;m którego nie grają), natomiast i na mirage i na trainie, nawet chyba bardziej na tej pierwszej mapie będą faworytem Finowie. Zresztą wydaje mi się, że oni będą też generalnie faworytem całego Bo3. Duńczycy mają tutaj atut - w postaci świetnie przygotowanego valde, który jak trzeba gra kozackiego csa. Ale co się stanie jak jego zabraknie? Pula delikatnie na korzyść Finów - oni powinni mieć większy komfort wyboru mapy - tak swojej (bo mają dwie niezłe opcje) i decidera - bo tu znowu będą mieć jakiś wybór. North o ile nie przygotuje czegoś super to będą trochę skazani na odrzucanie tego czego nie weźmie ENCE - czyli pewnie overpassa na początek i potem traina w drugiej turze banów.
Do tego - wygrana FaZe z Ghost. Gracze FaZe zrobili wreszcie to o czym mówiło się od dawna (właściwie od majora w Londynie). Rozstali się z karriganem. Dziś będzie debiut nowego składu. Generalnie nie jestem zwolennikiem obstawiania takich turniejów - bardzo krótki, faza grupowa Best of 1, pierwszy turniej po przerwie i zmianach dla wielu ekip. Miałem szukać gdzieś doga, ale wolę po prostu zrobić skip niektórych spotkań. Tutaj jednak spróbuję, wydaje mi się że FaZe wygra to przekonująco, ale linie w granicach 5,5 proponowane przez bukmacherów są wysokie jak na moment &quot;sezonu&quot; więc sobie daruję. IGL pewnie Niko, kilka dni potrenowali zespołowo - do ideału będzie brakować, ale Ghost też ma swoje problemy. Słaba końcówka roku, nie awansowali choćby na amerykańskiego minora. Umiejętności po stronie FaZe mimo wszystko, pula delikatnie też (może się skończyć inferno), więc sobie zagram, ale przez wzgląd na moment sezonu i mimo przeczucia że będzie przekonująco tylko czysta wygrana.
 
uzytkownik-24118 2,1K
Na grudzień typów już raczej nie będzie, ale jeszcze nie rozliczam miesiąca ani roku - myślę, że niedziela wieczór albo poniedziałek po południu to są realne terminy rozliczenia, bo może się uda coś znaleźć na końcówkę miesiąca. Będzie podsumowanie roku (tematu, bo istnieje od połowy lipca) i oczywiście miesiąca.
A teraz typ na styczeń
#197
HLTV - Top 20 - zwycięzca - s1mple @3.40 STS
Stawka: 2 j
To żaden pewniak, ale dla mnie kurs przesada. Kandydatów do najlepszego gracza 2018 roku jest dwóch - jednym jest s1mple, drugim device. Uważam, że gdyby nie fenomenalna gra (drużynowa, ale i indywidualna) Astralis na przestrzeni roku to nie dałoby się złapać takiego kursu. Jest oczywiście ryzyko że device dostanioe nagrodę za osiągnięcia drużynowe, bo ranking tego samego portalu najlepiej oddaje ich przewagę. Ale indywidualnie Ukraińcowi niczego nie brakuje, miejsce w rankingu NaVi zawdzięcza głównie jego postawie - zresztą nieprzypadkowo jedyne sytuacje gdy MVP turnieju trafiało do gracza z drużyny która nie wygrywała turnieju to był to Ukrainiec właśnie. Może i device jest faworytem bukmacherów, ale jak się popatrzy na występy simple, to przy całym tym wahaniu formy NaVi to najsłabszy występ to 1.19 rating 2.0 podczas finałów Pro Ligi (7 sezonu) i ELEAGUE CS:GO Premier. Device też niby nieźle, ale IMHO trochę słabiej - jego odbiór jest zaburzony przez wyniki Astralis, ale impact na grę swojego zespołu miał na pewno większy simple. Za drobne spróbuję, bo kursy szalone IMHO trochę.

Jeszcze jedna uwaga - w polskich bukach zakład ma deadline na 31.12 12:00 w STS i 13:00 w LVBet. Natomiast w BaH można go niby stawiać do 15.1 co jest o tyle dziwne, że rozstrzygnięcie pewnie w okolicach 18-20 stycznia ale TOP 20 zacznie się pojawiać na stronie pewnie już od 1-2 stycznia. Jeszcze jedna sprawa - jakbym miał oceniać indywidualne skille graczy - to wtedy simple, device, Niko. Natomiast jak zaczniemy brać pod uwagę wyniki drużyn, to notujące generalnie słaby sezon FaZe i może się okazać że dupreeh będzie wyżej od Bośniaka. Więc może ktoś się skusi na H2H (jest w BaH) na dupreeha w parze z Niko - kurs 2.35.
Dla zainteresowanych typem - rozstrzygnięcie 20 stycznia, w okolicach godziny 20:00 zapewne
✅3.98 j
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
uzytkownik-24118 2,1K
#215
AGO - Red Reserve
Typ: AGO wygra 1 mapę @2.35 STS
Stawka: 3 j
⛔ 3 j
Typ na jutrzejszą UML. AGO ma problemy, mam tego pełną świadomość. Zmienili IGLa (teraz ich grę prowadzi Szpero), grają bardzo nierówno i w ogóle. Ale znowu - rywal też ma problemy. Wg HTLV mają ich jutro wspierać Scream i HS. Obaj indywidualnie niby nieźle, ale wiadomo, jak się gra na dwóch standinów. &quot;Szwedzi&quot; odrzucą inferno i traina, Polacy powinni zrobić ban nuke i ban cache lub dust. Pickiem AGO powinnno być mirage. Ja uważam, że mają tam szanse powalczyć o wygraną. Podobno widać jakiś postęp. Zobaczymy - dla mnie to trochę kręcenie się w kółko, historia zatacza koło. Może oni potrzebują zmian w składzie po prostu. Skoro Furlan nie czuł się pewnie na IGLu to ktoś (Gruby, Furlan, kap3r) powinien odejść i zrobić miejsce IGL. Ale podobno teraz, jak prowadzi Szpero to czują się lepiej. RR nie ma jakiegoś fantastycznego map poola, mogą Polacy o swój pick powalczyć. Wolałbym czekać aż to wejdzie gdzieś, gdzie można spróbować bez podatku, ale jeśli ma być typ z analizą to mam czas tylko teraz, a oferta w STS już jest.
Grają też jutro z expert, nawet wcześniej, ale IMHO 1,40 na wygranie swojej (czyli drugiej) mapy nie jest adekwatne do ryzyka, tym bardziej niespełna dwa na wygraną 2-0.
 
uzytkownik-24118 2,1K
Zamknięcie VIP z końcem miesiąca to idealna okazja żeby zakończyć działanie tematu (bo idzie średnio), ale na razie próbujemy tak
#216
LDLC - Valiance (2. mapa)
LDLC - Windigo (2. mapa)
AKO: 1.68 BAH
Stawka: 3 j
✅2.04 j
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
uzytkownik-24118 2,1K
#217
FaZe - Cloud 9 @ 1.48
Stawka: 5 j
#218
BiG - Complexity Powyżej 2.5 @2.19
Stawka: 4 j
#219
BiG - Complexity (+1.5) @1.75
Stawka: 4 j
Kursy BAH
⛔13 j
Czemu tak? Po pierwsze uważam, że C9 ma średnią pulę, ich gra z Zellsisem mnie średnio przekonała ostatnio. Po zmianach grali w zasadzie tylko Best of 1, a to trochę co innego niż Bo3. FaZe nie wyszedł iBP Masters, ale jakie tam były warunki pisać nie muszę. Co do drugiego meczu - ja uważam, że te kursy są przegięte. BiG od niedawna w Stanach, może być coś w rodzaju jetlaga, do tego XANTARES - aimowo teoretycznie kocur, ale jak komunikacyjnie? I do tego pytanie co z formą i mapami po takiej przerwie. SS miało trochę inne atuty niż ma BIG. Mecz zagadka, kursy powinny być bardziej równe, dlatego próbuję w strone coL. Przede wszystkim jednak liczę na wreszcie fajny turniej, po którym będzie można podyskutować o formie drużyn a nie o problemach organizatorów. Powodzenia grającym
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
uzytkownik-24118 2,1K
Jak się bawić to się bawić
#202
NRG wygra amerykańskiego minora
Renegades wygra azjatyckiego minora

AKO: 4.50 STS
Stawka: 1j
Turnieje w dniach 22 - 26 stycznia
NRG znowu jest faworytem do wygrania amerykańskiego minora. Pisze znowu bo podobnie było przed londyńskim majorem i skończyło się sensacyjnie - nie dość że nie wygrali to nawet nie zakwalifikowali się na turniej. Oczywiście to jest jakieś ryzyko granie tego tak wcześnie - nie wiadomo jakie grupy, ale kurs warty ryzyka. Co prawda jest kilka głośnych transferów za oceanem - choćby karrigan do Envy ale jeśli NRG chce coś znaczyć na scenie to muszą sobie z taką stawką radzić
Do tego wygrana Renegades. Po tym jak Tyloo zakwalifikowało się do kolejnego majora bez konieczności gry w minorze to Renegades wydaje się być, może obok Grayhound zdecydowanym faworytem turnieju. OK, w elimkach na to Grayhound przegrali a od tego turnieju nie ma meczu decydującego w finale - wygrany półfinału górnej drabinki wygrywa minora, więc zwiększa to ryzyko. Ale tutaj wg mnie żarty się skończyły - dla uczestników minora ten turniej to będzie najważniejszy turniej w pierwszym kwartale 2019 więc myślę że odpuszczania nie będzie.
Pamiętacie taki dubel? Cyk, zielone ;)
✅2.96 j
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
Do góry Bottom