>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Czy gra u zagranicznych buków jest jednak legalna ?

V 49

vvss2

Użytkownik
Z jednej strony słyszę, że zgodnie z ustawą hazardową jest ona nielegalna, z drugiej strony słyszałem o wyroku Sądu w Płońsku nt. gracza, który grał u zagranicznego buka, tłumaczył się, że nie wiedział, ze to jest nielegalne, itp. Sąd go uniewinnił, jednocześnie ciekawi mnie interpretacja Sądu &quot;W ocenie Sądu osoba zawierająca zakład wzajemny czy uczestniczące w grze losowej organizowanych przez podmiot mający siedzibę za granicą i oferujący tego rodzaju zakłady lub gry za pośrednictwem prowadzonej przez siebie strony internetowej „uczestniczy” w tym zakładzie czy grze poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej&quot;&quot;
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Jak jesteś za granicą to możesz grać u buków nielegalnych w Polsce, jeśli tamtejsze prawo na to zezwala (buk jest u nich legalny). Masz rachunek w holenderskim banku, to tam sobie przelewasz wygraną kasę. Możesz ją potem przywieźć do Polski, no chyba, że chodzi o grubszą kwotę.
Jak jest wtedy - zapytaj doradcę podatkowego, bo tego dokładnie nie wiem.
Ja jak jestem za granicą, to też tam gram. A jak jestem w Polsce, to nie gram, bo przy 12% podatku od gier nie ma to sensu, a narażać się nie warto. W legalnych nie gram jak jestem w kraju, bo to syf.
 
A 0

adam_adam1

Użytkownik
Jak jesteś za granicą to możesz grać u buków nielegalnych w Polsce, jeśli tamtejsze prawo na to zezwala (buk jest u nich legalny). Masz rachunek w holenderskim banku, to tam sobie przelewasz wygraną kasę. Możesz ją potem przywieźć do Polski, no chyba, że chodzi o grubszą kwotę.
Czyli, że grubszej nie wolno? Jak to rozumieć?
 
piotrekandmail 54

piotrekandmail

Użytkownik
Zgadza się betklik nie pomoże. Tylko pytanie w takim razie jakie kwoty trzeba wygrywać żeby ktoś się czepiał. Bo jak narazie przy moich wygranych nikt się nie pyta skąd ten przelew przez trustly w którym nie widać od kogo ten przelew. A skąd ja mam wiedzieć że to nielegal w końcu bo nie wiem. Strona orginalna firma zarejestrowana żadnych ostrzeżeń itd. A jeśli kupię coś w internetowym sklepie i okaże się że jest kradzione lub z nielegalnego źródła to też moja wina i paserstwo? czy jak to jest z tym internetem. Jeśli coś w Internecie jest nie legalne serwis czy strona to powinno być blokowane bo jak odróżnić firmę legalną w Polsce od nielegalnej w polsce jeśli niczym się nie różni?
 
bzyq 216

bzyq

Użytkownik
Czyli, że grubszej nie wolno? Jak to rozumieć?
tu nie chodzi tylko o buka. bank jeżeli nie masz stałych przychodów i wjedzie Ci na konto kwota powyzej 15 tysi euro moze to zglosic i bedziesz musial sie wytlumaczyc z jakiego zrodla te pieniadze. a kwotami rzedu 1000- 10000 zl bank sie nie zajmuje bo maja takich transkacji pewnie setki dziennie. takze smieszy mnie to jak ktos tam zagra za 100 wygra 120 zl i obsrany sieje ferment czy sie do niego doyebia.
 
A 0

adam_adam1

Użytkownik
tu nie chodzi tylko o buka. bank jeżeli nie masz stałych przychodów i wjedzie Ci na konto kwota powyzej 15 tysi euro moze to zglosic i bedziesz musial sie wytlumaczyc z jakiego zrodla te pieniadze. a kwotami rzedu 1000- 10000 zl bank sie nie zajmuje bo maja takich transkacji pewnie setki dziennie. takze smieszy mnie to jak ktos tam zagra za 100 wygra 120 zl i obsrany sieje ferment czy sie do niego doyebia.
No ale jeśli rzeczywiście będzie to gra legalna za granicą to w czym problem udokumentować? Wydruki kuponów, wydruki jakichś przelewów z bukmachera na angielskie konto bankowe, potwierdzenia pobytu itd?
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Jeśli coś w Internecie jest nie legalne serwis czy strona to powinno być blokowane bo jak odróżnić firmę legalną w Polsce od nielegalnej w polsce jeśli niczym się nie różni?
Jeśli jesteś polskim obywatelem do twoich obowiązków należy znajomość obowiązującego prawa. Masz wykaz legalnych bukmacherów, tam są firmy które legalnie cię mogą rżnąć w imię przepisów.. Jeśli grasz w firmie nie z tej listy, proste, grasz u nielegalnego. Przyjmując że jesteś na terytorium PL.
 
bzyq 216

bzyq

Użytkownik
No ale jeśli rzeczywiście będzie to gra legalna za granicą to w czym problem udokumentować? Wydruki kuponów, wydruki jakichś przelewów z bukmachera na angielskie konto bankowe, potwierdzenia pobytu itd?
jak legal to w czym problem? naprawdę wystarczy trochę pomyśleć, znać podstawowe przepisy i przede wszystkim nie srać po gaciach, pozdro
 
V 49

vvss2

Użytkownik
Popatrz na datę artykułu i tego wyroku.
Artykuł artykułem, to wcale tak dawno nie było. Mi rozchodzi się tutaj o interpretacje wyroku sądowego o ten konkretnie fragment &quot;W ocenie Sądu osoba zawierająca zakład wzajemny czy uczestniczące w grze losowej organizowanych przez podmiot mający siedzibę za granicą i oferujący tego rodzaju zakłady lub gry za pośrednictwem prowadzonej przez siebie strony internetowej „uczestniczy” w tym zakładzie czy grze poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Ta interpretacja jednoznacznie sugeruje, iż zawieranie zakładu u zagranicznego bukmachera ma miejsce poza granicami Polski, a przecież ustawa hazardowa obejmuje prawem jedynie terytorium Polski. Wyrok i uzasadnienie sądu w Płońsku mocno uderza w ustawę hazardową Jacka Kapicy.&quot; Tutaj sąd zinterpretował to jako zawierania zakładów po za granicami Polski.
Jeśli jesteś polskim obywatelem do twoich obowiązków należy znajomość obowiązującego prawa. Masz wykaz legalnych bukmacherów, tam są firmy które legalnie cię mogą rżnąć w imię przepisów.. Jeśli grasz w firmie nie z tej listy, proste, grasz u nielegalnego. Przyjmując że jesteś na terytorium PL.
Tak, ale skoro sąd zinterpretował to prawo na sposób taki, że gracz jest chroniony, to chyba każdy podlega w Polsce pod te samo prawo.
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Mylisz się. W Polsce gdzieś tam w zapisach jest niby zasada precedensu, ale to nie USA i u nas jest to martwe. W jednej sprawie Sąd w Białymstoku może wydać wyrok skazujący, a w identycznej Sąd w Katowicach uniewinniający.
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Dokładnie. U nas pojęcie precedensu nie istnieje praktycznie, każda sprawa jest indywidualnie rozpatrywana.
A co do tego czy było to dawno czy nie. Otóż ma to znaczenie, tak mi się wydaje, bo wyrok miał miejsce przed obecną nowelizacją UH, a po jej zmianie nic nie jest tak oczywiste. Wcześniej mogłeś rżnąć głupa, że nie wiedziałeś o tym że buk jest nielegalny, teraz masz rejestr i tak łatwo nie jest. Choć oczywiście każda linia obrony, poparta dobrą papugą nie jest zła, ale raczej jest ciężej niż lżej.
 
piotrekandmail 54

piotrekandmail

Użytkownik
Jak narazie nie słyszałem żeby ktoś miał problem przez granie &quot;na nielegalu&quot; w Polsce. Jak ktoś będzie miał to wtedy się martwić można. Słyszał ktoś jakiś incydent a gra zapewne tysiące.
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Poważnie nie słyszałeś? Odpal sobie pierwszy wątek na tym forum o UH, poświęć godzinę czy dwie i usłyszysz a raczej zobaczysz.
A po drugie to trochę dziwne, naiwne myslenie: jak będzie problem to zobaczmy. Chyba lepiej zapobiegać niż leczyć.
 
A 0

adam_adam1

Użytkownik
jak legal to w czym problem? naprawdę wystarczy trochę pomyśleć, znać podstawowe przepisy i przede wszystkim nie srać po gaciach, pozdro
No to właśnie dlatego pytałem w czym problem. Przeczytaj do czego i kogo nawiązywałem w moim pierwszym poście.
A mógłbyś przy okazji podać te &quot;podstawowe przepisy&quot;?
 
piotrekandmail 54

piotrekandmail

Użytkownik
No właśnie po to czytam ten temat, bo nieslyszalem. Jeśli są przypadki to zgodzę się że jest się czego obawiać. Ale myślę że narazie jeszcze można sobie podarować przejście na legal dopóki nie będą trombić. Piszę to z punktu widzenia gracza takiego jak ja gdzie 1j to 20 - 30 zł gdyby moja 1j była 500 - 1000 zl to inna bajka tak?
 
V 49

vvss2

Użytkownik
A co z prawem unijnym ? BO ja jeszcze słyszałem, ze w Polsce jest duża nieścisłość, niby Polskie prawo zabrania, ale unijne podobno nie, a Polska jest w UE. Czy w takim wypadku nie można się bronić czymś takim ?
 
Do góry Bottom