>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2017/2018 - newsy, ciekawostki, pewne transfery

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to od następnego sezonu (2018/19) w Ekstraklasie zobaczymy 18 drużyn w systemie 34-kolejkowym. Jeśli zostanie to klepnięte to w tym sezonie ostatnia drużyna w tabeli spadnie bezpośrednio, a przedostatnia zagra w barażu - z 4. drużyną 1 Ligi. Z 1 Ligi awansowałyby bezpośrednio 3 drużyny, a czwarta rozegrałaby baraż z przedostatnią drużyną Ekstraklasy w końcowej tabeli.
Co o wy o tym sądzicie?
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
Dla mnie to wprowadzenie kolejnej bylejakości, tą ligę powinni zmniejszyć a nie zwiększać, no ale cóż. Dalej niech się bawią.
Popieram. 14 zespołów i ani szrotu więcej. Wszystkie Płocki, Piasty czy inne twory drużynopodobne - na zaplecze won;)
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
A ja jestem odmiennego zdania, już dawno mówiłem, że powinno być 18 drużyn i grać normalnie 34 kolejki, a nie jakieś pseudo podziały na dwie grupy, gdzie jeszcze w spadkowej teoretycznie były mecze o coś, tak już w mistrzowskiej grały 4 zespoły o puchary, a reszta miała wakacje. Nie do końca też było to sprawiedliwe, szczególnie te dzielenie punktów. Dla mnie powrót do 18 drużyn to powrót do normalności. ESA 37 nie powinna nigdy powstać.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Popieram. 14 zespołów i ani szrotu więcej. Wszystkie Płocki, Piasty czy inne twory drużynopodobne - na zaplecze won;)
14 zespołów chcesz bez szrotu typu Płock czy Piast?
To wymień mi te zajebiste 14 ekip co nadają się do Ekstraklasy, bo skoro według Twojego toku rozumowania Wisła P. czy Piast to szrot to co powiedzieć nie urażając żadnej z drużyn o Sandecji, Termalice, Pogoni czy innych drużynach z dolnej połówki tabeli.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Słabi też muszą być, nigdzie nie ma ligi, gdzie jest 18-20 potentatów. Teraz przez te wymogi licencyjne i kasę z C+ liga i tak wygląda o wiele lepiej niż kilka lat wstecz.
 
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
A ja jestem odmiennego zdania, już dawno mówiłem, że powinno być 18 drużyn i grać normalnie 34 kolejki, a nie jakieś pseudo podziały na dwie grupy, gdzie jeszcze w spadkowej teoretycznie były mecze o coś, tak już w mistrzowskiej grały 4 zespoły o puchary, a reszta miała wakacje. Nie do końca też było to sprawiedliwe, szczególnie te dzielenie punktów. Dla mnie powrót do 18 drużyn to powrót do normalności. ESA 37 nie powinna nigdy powstać.
Fakt dzielenie punktów to była porażka. ESA była by dobra gdyby zamiast dzielenia punktów wprowadzić system jak w siatkówce w turniejach(nie wiem jak ten system się nazywa) wyniki przechodzą pomiędzy zainteresowanymi drużynami, wtedy nie było by olewania spotkań. Każdy punkt był by cenny. Drużyny podzielić na grupy, dopisać odpowiednio punkty i grać o Mistrza i utrzymanie.
A przy 18 drużynach to od 30 kolejki to już pół ligi będzie miało wakacje;)-już to przerabialiśmy.
 
masala7 24,4K

masala7

Użytkownik
Moim skromnym zdaniem, bardziej sklaniałbym się do modelu Szwajcarsko-Austryjackiego. 10 ekip po 4 razy. 36 meczy w sezonie. Medialnie wyszłoby genialnie, Nie czarujmy się ale mecze pokroju Sandencja - Termalika powinny odbywać się w nizszej klasie rozgrywkowej. Powiększenie ligi do 18 zespolów to chory pomysł. 3 nowe ekipy, bez stadionu i kibiców(chyba że wejdzie Bielsko i Tychy ale się nie zanosi) na pewno nie poprawią jakości ligi, w której najlepsza ekipa dostaje oklep od drużyny z Kazachstanu czy Mołdawii... Samo ogladanie meczy przy pełnych trybunach robi różnicę. Jak się mają oprawy np takiego Górnika do Piasta, Niecieczy czy Płocka? To przepaść, A przepaść dzieli nas od Europy i nie warto jej pogłębiać powiększaniem tej peryferyjnej ligi...
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
Przy tak przaśnym zwierzu jakim jest Ekstraklasa dokładanie jeszcze ze dwóch ekip (do 20 &quot;potentatów&quot;, jak to nazwał jeden z kolegów powyżej) byłoby niczym więcej jak zrobieniem krzywdy kibicom. Z racji poziomu jaki prezentuje ta liga osobiście preferowałbym w niej mniejszą ilość ekip aniżeli 16. Pisząc w poprzednim poście o Piastach i innych Płockach dałem jedynie przykład drużyn prezentujących (w mojej opinii) aż nic i tony gruzu (zaliczyłbym jeszcze Pogoń, Termalicę po Michniewiczu i może obecną Cracovię). Mniej ekip w Ekstraklasie, może mniej również w I lidze i jakby reforma na na 2 grupy w II lidze - byłoby to dobrym rozwiązaniem? Pamiętajmy, że od II ligi w górę rosną wymogi wobec klubów i w ostatnich latach mieliśmy bodajże więcej niż 1 przypadek braku zezwolenia na grę w tejże lidze mimo awansu wynikającego z pozycji ligowej. Mniejsza o to. Nasza piłka jest tragiczna i nie ma co się kłócić z tym. Zero techniki, sama kopanina. Oczywiście, w 90%.
Jeśli chodzi natomiast o ten chory podział po 30 kolejkach to zgadzam się, jest to parodia do sześcianu.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Maciej Skorża nie jest już trenerem Pogoni Szczecin. O odejściu szkoleniowca klub poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej.
Taka decyzje nie powinna nikogo dziwić. Pytanie kto w jego miejsce?, kto jest w stanie poukładać ten cały bałagan w Szczecinie.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Uff, to się sprzątaczka ostała. Dobra decyzja pytanie czemu tak późno. A kto w jego miejsce?
Może Zieliński, a może ktoś zupełnie &quot;obcy&quot; zagraniczny szkoleniowiec.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
I tak trzeba przyznać, że mieli cierpliwość ;) a może Magiera lub Wdowczyk, no i z &quot;tańszych&quot; jest jeszcze Rumak, chyba, że tak jak Robson napisał może zagraniczna myśl szkoleniowa...
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Kierunek rewolucji zależy od celu prowadzenia tej całej ligi. W naszym kraju chodzi o słupki, wykresy i konta dosyć szerokiego grona osób, dlatego powiększenie ligi ma swoje uzasadnienie. Gdyby motywem przewodnim było podniesienie poziomu rozgrywek to nie tylko zmniejszono by liczbę zespołów ale i najmocniejsze obwarowano wieloma wytycznymi. Nasza liga wygląda tak, jak w większości krajów, czyli jest miejsce dla każdego, nieważne co zamierza wnieść do ligi. Taka wolność też ma swoje racje.
Już o tym na forum kiedyś wspominałem, dwa lata temu przeprowadzono rewolucję na Łotwie, bo połowa klubów albo funkcjonowała jak kluby amatorskie albo była pogrążona w korupcji. Wywalono z ligi nawet legendę tamtejszej piłki Skonto. Zostało bodajże 7 klubów. Do ligi nie wstępu nikt, kto nie ma zbudowanej struktury, nie jest stabilny finansowo (pieniądze na działalność i wypłaty na co najmniej 3 lata) i co ciekawe - kto nie złoży deklaracji o planowanej polityce rozwoju klubu. Efekt? Klubów mało, kluby biedne - ale kluby stabilne. Piłkarze biedni - a więc kopią na ile tylko mogą żeby trafić do eldorado (dla nich) jak np. Polska gdzie płacą kosmiczne pieniądze za kopanie po czole. Przyszły też nieco lepsze wyniki w Europie, choć tamtejsze kluby furory raczej nie robiły.
 
S 762

srakaptaka

Użytkownik
Skad pewnosc, ze w takim systemie nie bedzie takiej termaliki, badz co badz to najlepiej zazadzany klub.Czy to bedzie takie ciekawe medialnie to nie wiem mysle, ze szybko by sie to przejadlo jak mecze w lm Bayern-Arsenal czy Barca-Psg. Austria jest 8milionowym krajem my 40 i mamy same male i srednie miasta a budujemy kolosy pod 3mln miasta, Termalika ma ten swoj 5tysieczny stadion, ktory sie zapelnia i jako tako to wyglada, srednia widzow 4k a taka Pogon ma 5k i buduja nowy stadion na 22tysi. Pozatym to sa rozgrywki krajowe a nie Warszawskie i kazda druzyna czy to z Czestochowy czy z Opola powinna miec szanse grania na najwyzszym poziomie a w takim systemie zrobila by sie wielka przepasc finansowa, na zapleczu ekstraklasy praktycznie nie ma kasy, co roku ogladalibysmy upadki klubow spadajacych, gydby taki Slask spadl z tej ligi odciety od kasy z ekstraklasy prawdopodbonie juz by nigdy do niej nie wrocil a na jego miejsce wskakiwaly by takie wlasnie Termaliki.
Kiepskie wyniki w europejskich pucharach to moim zdaniem wlasnie efekt tej Esy37 bo ona wymusza takie fajne zabawne ofensywne granie 2-0 to niebezpieczny wynik gramy dalej, po co bronic wyniku jak i tak beda podzialy pkt, a w trurniejach gra sie inaczej, trzeba tez czasem umiec postawic autobus i umiec wygrywac z druzyna, ktora go stawia bo pozniej przychodzi taki mecz z Szeryfem i druzyna z eklapy ma problem bo u nas w lidze prawie nikt tak nie gra.W 18 druzynowej lidze bedzie pewnie troche takich meczow nikt z Legia czy Lechem nie bedzie chcial przegrac to skupia sie tylko na utrudnianiu gry i to tym wiekszym moze pozniej przyniesc korzysc w pucharach.
Mi sie nawet podoba ten pomysl z 18 druzynami a jesli mielibysmy zmniejszyc lige to trzeba byloby zwiekszyc range 1 ligi.
 
masala7 24,4K

masala7

Użytkownik
SrakaPtaka nie zgadzam się z Tobą. To, że w Polsce mieszka prawie 40 milionów ludzi,nie jest żadną wytyczną frekwencji na stadionach. Taka Bazyea, Berno, Eindhoven, Enschede, Heerenveen, Brugia, Liege mają 10 razy mniej ludności od Warszawy, a frekwencja na stadionach 20 tysięcy plus. Problem w tym, że nikt o zdrowych zmysłach nie pójdzie na mecz z rodzina, gdzie koorwy lecą z każdej strony, a tzw kibice, to zwykłe zwierzaki. Przytoczona przez ciebie Częstochowa (ponad 220tyś), czy Opole (ponad 120) z frekwencją 2000 widzów na mecz uleczą twór zwany ekstraklasą?. Granie nie tylko o punkty, ale i o prestiż w meczach z udziałem Górnika , Wisły, Legii, czy Lecha, przynosi dla polskiej piłki wiecej korzyści niż mecze Niecieczy, Sandencji, Płocka czy Gliwic (nie ujmiejszając nikomu). Piszesz, że kiepskie wyniki w Europie to wynik Esy37? A jak wejdą Chojnice, czy Niepołomice to się polepszy? Zwojują Europę? Powiększanie patologii jej nie uleczy. Tylko silne kluby, z solidnym budżetem i pełnymi stadionami dadzą Polskiej piłce wartościowych piłkarzy. Wszyscy dobrze wiemy, że za parę lat, jak odejdzie Lewy, Grosik, Piszczu, Glik czy Błaszczyk, to reprezentacja wróci do lat 90-tych i znowu zakotwiczymy na 50-60 miejscu. I znowu będziemy śpiewać &quot;nic się nie stało&quot;... Wolę 10 bogatych i coś dających rodzimej piłce, niż 18 Nijakich Średniaków. Tyle w temacie
 
S 762

srakaptaka

Użytkownik
Kibice to inna sprawa to kluby powinny sie zajac sciaganiem ich na stadiony a nie jakies systemy.Tak mysle, ze granie z ogorami tez jest potrzebne jako treningi i wpuszczanie nowych mlodych. Proponujesz zrobic monopol dla 10 druzyn z wielka kasa zmieni sie tyle, ze zamiast sciagac szrot z Slowacjii zaczna sciagac szrot z Anglii i nie bedzie zadnych nowych Lewandowskich bo nikt nie bedzie wpuszczac mlodych bo za duza kasa w grze.
Jakby wygladala 1 liga tez 10 druzynowa ? Bo jak tak to moze takie cos by sie udalo nawet polsatowi jakos to ladnie opakowac i moze jakas kasa by sie tam znalazla bo przy 18 to spadkowicz zostanie bankrutem
 
psychol32 423,2K

psychol32

Użytkownik
Moim zdaniem 18-zespołowa liga to dobre rozwiązanie, ale nie po obecnym sezonie a za dwa lata. Nie można w czasie rozgrywek zmieniać zasad.
Poziom ligi nie spadnie ponieważ i tak jest niski. Jak pokazują obecne wyniki beniaminków łatwiej w niej się utrzymać niż awansować. Spokojnie połowa drużyna pierwszoligowych poradziłaby sobie w Ekstraklasie. Największym plusem byłby brak podziału na grupę mistrzowską i spadkową oraz zmniejszenie liczby kolejek co przy odpowiednim ustaleniu terminarza dałoby możliwość przygotowywania się do sezonu drużynom startującym w europejskich pucharach.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Frekwencja to temat rzeka. O tym dlaczego jest ona niska na wielu stadionach można książkę napisać. Prostym językiem marketingowym mówiąc to Ekstraklasa jest po prostu kiepskim produktem. Słaba jakość samego produktu przy stosunkowo wysokiej cenie, opakowanie z kiepskiego materiału, nieczytelne i niepełne informacje, brak promocji, źle zaplanowana dostępność, brak reakcji producenta na wady i niedogodności użytkowania. Nie zmieni tego zmiana systemu, choć można to uznać za jakieś działanie
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Moim zdaniem mogliby zrobić All Star Weekend na zakończenie rundy jesiennej w połowie grudnia pod dachem na Narodowym. W sobotę piłkarski skills challenge, freestyle, konkurs rzutów wolnych, itp. a w niedzielę mecz gwiazd Północ-Południe i ogólnie spotkania z gwiazdami ESY. Składy, czyli powiedzmy 16 piłkarzy wybieranych przez kibiców w głosowaniu internetowym po przez stronę ekstraklasa.org.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom