>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Primera Division w sezonie 2012/2013 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
logicus 139

logicus

Użytkownik
Sodówka Neymara ???? Zastanówcie się zanim coś napiszecie. W Brazylii Neymar jest Bogiem, a w Barcelonie będzie jednym z wielu utalentowanych zawodników. Na tle LaLiga rozmyje się to jeszcze bardziej, o Europie nie wspominając. Poza tym status piłki nożnej w Brazylii jest taki, jaki byłby w Polsce gdybyśmy mieli lepsze temperatury i sukcesy - to jest RELIGIA. Zachowajcie więc dla siebie te głupoty o sodówce.
Jego wykup był jak najbardziej oczywistą decyzją, bo Neymar jest zawodnikiem, który jak Bale może rozstrzygać o losach meczu. Nawet jeśli nie potrzebuję takiego zawodnika to lepiej żeby mój przeciwnik go nie miał.
Kolejna kwestia to proporcjonalność umiejętności do wieku. Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu, młody, dobrze zapowiadający się zawodnik miał naście lat. Teraz takimi zawodnikami są dwudziestoparoletni gracze. Neymar nie dość, że jest w dolnej granicy wiekowej to jego talent jest na wyższym etapie rozwoju od reszty &quot;rówieśników&quot; w stylu Tello, Pedro, Moraty (haha) czy też Deulofeu (albo jakoś tak), który może sobie pobiegać w kadrze B.
Natomiast argumenty, że Neymar błyszczy tylko i wyłącznie na tle słabych zespołów w Brazylii, kiedy drużyna gra na niego można sobie wsadzić w buty. Wystarczy spojrzeć na jego wyniki reprezentacyjne. Poza tym w Barcelonie dużo łatwiej o aklimatyzację, czego przykładem jest chociażby Alexis albo Villa. W żadnym innym klubie nie mieliby tylu szans gry i tylu okazji do gola stwarzanych przez kumpli z zespołu. Grunt to potrafić to wykorzystać i moim zdaniem Neymar podoła temu zadaniu. Powiem więcej. Obok Messiego, Iniesty i ewentualnego nowego, solidnego defensora, będzie jednym z najbardziej wartościowych zawodników.
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Sodówka Neymara ???? Zastanówcie się zanim coś napiszecie. W Brazylii Neymar jest Bogiem, a w Barcelonie będzie jednym z wielu utalentowanych zawodników. Na tle LaLiga rozmyje się to jeszcze bardziej, o Europie nie wspominając. Poza tym status piłki nożnej w Brazylii jest taki, jaki byłby w Polsce gdybyśmy mieli lepsze temperatury i sukcesy - to jest RELIGIA. Zachowajcie więc dla siebie te głupoty o sodówce.
Rozumiem, że fragment kierowany jest do mnie ponieważ ja wspomniałem o sodówce. Chętnie ustosunkowałbym się do tych słów jednak nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi w tym fragmencie. Piszesz coś o Brazylii, że jest bogiem, później coś o Polsce. Trochę mało zrozumiałe. Poza tym nie musisz pisać od razu, że ktoś pisze głupoty. Każdy ma prawo do swojego zdania, z którym masz pełne prawo się nie zgadzać jednak to nie znaczy, że masz używać zwrotów, które nie wprowadzają miłej atmosfery do dyskusji.
Pod słowami &quot;sodówka nie uderzy mu do głowy&quot; miałem na myśli to, że Barca to bardzo specyficzny klub. Tu na każdym ciąży ogromna presja, a na takim zawodniku jak Neymar, przy nadziejach jakie są w nim pokładane, ta presja będzie jeszcze większa. Tutaj nie ma gwiazdorzenia ani gry na własny rachunek, tu grasz zawsze dla drużyny. Po paru dobrych występach, strzelonych bramkach nie może obrosnąć w piórka i uważać, że jest już na szczycie. Musi być pracowity i pokorny, a na pewno osiągnie sukces. Jeśli podporządkuje się stylowi z Camp Nou to myślę, że w przyszłości może nam dać tyle radości co Ronaldinho kilka lat temu.
 
logicus 139

logicus

Użytkownik
Przykro mi, ale jestem facetem więc formułuję swoje wypowiedzi treściwie i dosadnie. Jeżeli moja wypowiedź Cię dotknęła, to najzwyczajniej w świecie jesteś przewrażliwiony lub dostrzegasz w moim zarzucie prawdę, na którą podświadomie się nie godzisz. Głupotą jest zakładanie, że Neymarowi w Barcelonie sodówka uderzy do głowy. Swoją opinię podparłem zestawieniem sytuacji Neymara w Santosie z przewidywanym życiem w Barcelonie. Zresztą sam słusznie zauważyłeś, że Barcelona to kolektyw. Ciężko o sodówkę w takim zestawieniu, gdyż presja rozkłada się na wielu zawodników, a najjaśniej świecącą gwiazdą jest Messi i nic nie przewiduje zmiany na tym stanowisku. Neymar nie przychodzi więc do Barcelony jako żebrak, który kopał piłkę na pastwisku w Brazylii, a teraz zostaje odziany w szaty króla i bryluje ku uciesze podziwiającej go gawiedzi. To byłaby sytuacja, w której sodówka mogłaby mu uderzyć do głowy.
My mamy natomiast do czynienia z sytuacją ODWROTNĄ. A więc odchodzi z Brazylii, gdzie zarabia super pieniądze i jest niemalże czczony przez swoich wyznawców do Barcelony, gdzie zostaje zaledwie elementem kolektywu, w którego łaski będzie musiał się wkupić ciężką pracą. Ja tutaj widzę jedynie możliwość rozwoju i mnóstwo pozytywów wniesionych do drużyny.
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Ale czy ja gdzieś napisałem, że Twoja wypowiedź mnie dotknęła ? Moje życie nie kręci się wokół internetu, wokół tego forum i wokół opinii użytkowników. Jeśli Twoje tak to Twoja sprawa jednak nie wrzucaj mnie do jednego worka razem ze sobą. I nigdzie nie napisałem, że zakładam iż Neymarowi uderzy sodówka. Wręcz przeciwnie, jestem przekonany na 99% że to się nie stanie. Skoro wybrał ofertę Barcy to znaczy, że jest świadom tego jaki styl życia musi obrać, tego że musi się całkowicie podporządkować. I jestem pewien, że jego ogromna chęć gry w bordowo-granatowych barwach spowoduje, że jeszcze łatwiej będzie mu się odnaleźć w drużynie Tito, aniżeli w innej drużynie. Jednak niczego nie można być pewnym na 100%, nie jesteśmy tymi zawodnikami, nie siedzimy im w głowach więc zawsze ten 1% powinno się zostawić na wypadek różnych sytuacji.
Ja podziękuję za dyskusję z Tobą, masz irytujący sposób pisania.
 
Z 636,5K
Primera Division: Eric Abidal opuszcza FC Barcelona
Eric Abidal, obrońca FC Barcelona ogłosił na konferencji prasowej, że odchodzi z katalońskiego klubu. - Miałem dwa cele: żyć i patrzeć z żoną, jak rosną moje córki, a druga, by ponownie zagrać w klubie. Niestety władze nie widzą mnie w składzie i muszę to uszanowac
- To bardzo trudna dla mnie decyzja. Szczególnie dzisiaj. Spędziłem tutaj sześć pięknych lat i jest to jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Miałem wspaniałych kompanów w drużynie, najlepszych na świecie. Wiele się nauczyłem i za to chciałbym podziękować trenerom, którzy mi zaufali. Słowa uznania kieruję także do lekarzy i fizjoterapeutów, bo dzięki nim mogłem wrócić do gry. Dziękuję wszystkim. Visca Barca - mówił Abidal.
- Dzięki mojej rodzinie, kuzynowi, żonie i dziewczynkom postawiłem sobie dwa cele: walczyć i zobaczyć, jak moje córki rosną i być z żoną, a druga, by ponownie zagrać w klubie. Władze klubu widzą to jednak inaczej i muszę tą decyzję uszanować. Taka jest prawda i to smutne, bo planowałem tutaj kontynuować karierę i ciężko na to pracowałem. Chciałbym zostać w klubie i tutaj zakończyć karierę, bo pozwala mi na to zdrowie. Bardzo ciężko zawiesić buty na kołku i zmienić całe swoje życie. Chcę wypełnić kontrakt z Barcą i później zastanowić się nad ewentualnymi ofertami, mam na to czas. Ważne będzie ostatni mecz na Camp Nou, mam nadzieję, że trener pozwoli mi zagrać nawet jedną minutę - wyznał rozemocjonowany Francuz.


- Nigdy nie zapomnę dnia, kiedy wróciłem do gry na Wembley - wspomina obrońca Barcy. - Nie mam na razie ofert. Zaczniemy rozmowy, kiedy wypełnię kontrakt. Nie szukam wielkiego klubu. Chciałbym zakończyć karierę w Barcelonie, na pewno zrobię to w Europie, ale nie wiem jeszcze w jakim kraju.
Piłkarz wyznał, że chciałby jeszcze grać dwa sezony i wtedy zakończyć karierę w wieku 35 lat. - Naprawdę jestem w stanie grać jeszcze przez dwa lata. Lekarze co prawda mówili mi, że dalsza gra może może zagrozić mojemu życiu. Teraz jednak przyznają, że jestem w dobrej formie. Zrobiłem testy i mam lepszą wydolność niż pół roku temu.
- Rozmawiałem już z &quot;Zubim&quot; (Andoni Zubizaretta - dyrektor sportowy FC Barcelona), z prezydentem klubu i Tito Vilanovą, by wiedzieć co każdy z nich myśli o mojej przyszłości w klubie. Bardzo trudno zaakceptować taką decyzję, ale szanuję ją i będzie lepiej, gdy odejdę z klubu - zakończył Abidal.
 
nakladka 221

nakladka

Użytkownik

Anatoli Tymoschuk w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji powiedział, iz obecny trener Bayernu Monachium Jupp Heynckes od nowego sezonu będzie trenerem Realu Madryt. Narazie to nie potwierdzone info.
 
Z 636,5K
Hiszpania: Gonzalo Higuain żegna się z Realem Madryt
Gonzalo Higuain odchodzi z Realu Madryt. Poinformował o tym po ostatnim meczu ligowym, w którym jego zespół pokonał Osasunę 4:2, a Argentyńczyk strzelił setną bramkę w barwach Królewskich. Zainteresowany pozyskaniem 25-letniego piłkarza jest Juventus Turyn.
fot. Reuters

- Byłem tu siedem lat. Decyzję, o której poinformowałem już władze klubu, podjąłem ze spokojem. W Realu nic nie przychodziło samo, o wszystko zawsze musiałem walczyć. Chcę grać tam, gdzie mnie naprawdę będą chcieli - powiedział Argentyńczyk, który do Madrytu trafił z River Plate w 2007 roku.
- Wiem, że Juventus jest mną zainteresowany, ale żadnych konkretów jak do tej pory nie było - dodał.

&quot;Królewscy&quot; zajęli drugie miejsce w tabeli. Mistrzostwo wywalczyła FC Barcelona.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Oficjalna strona Bayeru Leverkusen poinformowała, że Real Madryt skorzysta z opcji odkupienia Daniela Carvajala. Wychowanek Królewskich rozegrał w drużynie Aptekarzy jeden sezon. Reprezentantant Hiszpanii do 21 lat wzmocnił Bayer, a na konto madrytczyków trafiło 5 milionów euro. Real tradycyjnie zapewnił sobie jednak prawo odkupu zawodnika i zamierza odkupić piłkarza za 6,5 miliona euro.
– Jest nam przykro, że Daniel nie zostanie z nami. Wiedzieliśmy od początku, że Real Madryt prędzej czy później zauważy wartość sportową tego zawodnika. Był tak przekonujący w tym sezonie, że decyzja Królewskich nie jest dla nas niespodzianką – powiedział dyrektor sportowy Bayeru Leverkusen Rudi Völler.
realmadrid.pl
Wreszcie kolejna mądra rzecz po zwolnieniu Mourinho, Widziałbym go w pierwszym składzie, Po lewej Contreao/Marcelo, Natomiast środek to Ramos z Varanem. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Sevilla dogadała się z Manchesterem City w sprawie Navasa. Wychowanek odejdzie na Wyspy za 25 milionów euro + 5 milionów zmiennych. Zawodnik ma zarabiać 2,5 miliona euro na sezon. Kontrakt ma obowiązywać przez 5 lat.

Djukic został nowym trenerem Valencii. Trzeba przyznać, że zarząd zrobił dobry ruch. Serb sprawdził się w Valladolid, gdzie przecież nie miał wielkich pieniędzy na transfery. Dość ważna kwestia z tego względu, że Valencia będzie musiała chyba po raz kolejny sprzedać kluczowego zawodnika tylko po to by zamknąć budżet na przyszły sezon. Przez brak udziału w LM powstaje potężna luka, której nie da się uzupełnić występami w Lidze Europy.

Adrian poleciał na Wyspy, by podpisać 3-letni kontrakt z West Ham United. Kontrakt bramkarza z Betisem kończy się 30 czerwca więc od tego momentu będzie mógł odejść za darmo. Łakomy kąsek dla angielskiego klubu ze względu na bardzo dobrą postawę Adriana w tym sezonie.

Zostajemy przy Betisie... Pepe Mel przedłużył wygasający kontrakt. Trener zostanie w Sewilli przynajmniej do czerwca 2017!

Hiszpańska piłka
 
ice29 251

ice29

Użytkownik
Léo Baptistão nowym piłkarzem Atlético
Działacze Atlético Madryt i Rayo Vallecano osiągnęli porozumienie ws. transferu Léo Baptistão na Vicente Calderón. Brazylijski napastnik podpisał 5-letni kontrakt z &#39;Los Rojiblancos&#39;.
Brazylijczyk z włoskim paszportem rozegrał w tym sezonie 28 spotkań, z czego 26 w wyjściowym składzie strzelając 7 bramek. Léo Baptistão miał niebagatelny wpływ na wyniki rewelacyjnego w tegorocznych rozgrywkach Rayo Vallecano.
atleticopoland.com
Miał klauzulę 8 mln, ale Atletico podobno zapłaciło 4-5mln
kapszti // Wprawdzie jeszcze wtedy nieoficjalnie ale było już tutaj pisane: http://forum.bukmacherskie.com/f26/dyskusje-o-primera-division-w-sezonie-2012-2013-newsy-ciekawostki-transfery-77428-4.html#post3292845
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Marcelo Bielsa odchodzi z Athelticu Bilbao. 57-latek jest teraz łączony z objęciem funkcji trenera m.in. w Romie i Santosie.
Marcelo Bielsa został szkoleniowcem Athleticu Bilbao w 2011 roku. Wcześniej prowadził takie kluby, jak Newell&#39;s Old Boys, Atlas Guadalajara, Club América, Vélez Sársfield, Espanyol oraz reprezentacje Argentyny i Chile.
Argentyńczyk w pierwszym sezonie pracy doprowadził Basków do finałów Ligi Europy i Pucharu Króla.
eurofutbol.pl

Prezes Espanyolu Joan Collet poinformował, że Cristian Álvarez nie przedłuży wygasającego z końcem czerwca kontraktu.
27-letni argentyński bramkarz w tym sezonie rozegrał 18 meczów w Primera División.
Cristian Álvarez jest wychowankiem Rosario Central, skąd w 2008 roku przeszedł do Espanyolu.
--------
W ciągu najbliższych godzin Levante ma ogłosić podpisanie dwuletniej umowy z Joaquínem Caparrósem - informuje &quot;Marca&quot;.
Od środy wiadomo było, że klub nie przedłuży wygasającego z końcem czerwca kontraktu z Juanem Ignacio Martínezem.
57-letni Joaquín Caparrós do 4 lutego prowadził Mallorcę. Wcześniej pracował m.in. w Athleticu, Deportivo, Sevilli i Villarrealu.
------
Joan Capdevila przedłużył o kolejny sezon swoją umowę z Espanyolem.
35-letni obrońca w obecnych rozgrywkach ligowych rozegrał 26 meczów.
Joan Capdevila - mistrz Europy z 2008 i mistrz świata z 2010 roku - trafił do Espanyolu w 2012 roku z Benfiki. Wcześniej występował m.in. w Villarrealu, Deportivo i Atlético Madryt.
eurofutbol.pl
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Austriacki pomocnik, Andreas Ivanschitz, dołączy do UD Levante. Klub na swojej oficjalnej stronie internetowej potwierdził, że do finalizacji transakcji pozostały już tylko jutrzejsze badania medyczne.
Ivanschitz, który w październiku skończy 30 lat, jest etatowym reprezentantem Austrii, wystąpił nawet na Mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarji w 2008 roku. Do tej pory w kadrze rozegrał 61 spotkań i zdobył 11 goli.
Doświadczony pomocnik występował ostatnio w Mainz 05 a w przeszłości również w takich drużynach jak: Panathinaikos Ateny, Red Bull Salzburg i Rapid Wiedeń. W zakończonym sezonie Bundesligi w barwach Mainz rozegrał 31 spotkań, zdobył 7 bramek i zanotował 5 asyst.
Jutro o 14 ma się zameldować w Walencji, gdzie w siedzibie Levante przejdzie testy medyczne i podpisze trzyletni kontrakt.

-------------------------

Zmiana na ławce trenerskiej Celty Vigo. Nowym szkoleniowcem tego klubu został Luis Enrique. Zastąpił na tym stanowisku Abela Resino, z którym nie przedłużono kontraktu. 43-latek podpisał dwuletni kontrakt.
Enrique prowadził do tej pory drugą drużynę Barcelony i Romę. Przygody z rzymskim klubem nie może zaliczyć do udanych, gdyż Roma za jego kadencji grała poniżej oczekiwań, a ofensywny styl gry był niewspółmierny z wynikami. Większe triumfy święcił z Barçą B, którą wprowadził po 11 latach do Segunda División.
43-letni szkoleniowiec w przeszłości był zawodnikiem Sportingu Gijón, Realu Madryt i FC Barcelony. Jest 62-krotnym reprezentantem seniorskiej reprezentacji Hiszpanii, dla której zdobył 12 bramek.
Celta Vigo w zakończonym niedawno sezonie Primera División prezentowała bardzo nierówny poziom. Zajęła dopiero 17. miejsce, mając zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową.
transfery.info
 
Z 636,5K
Reprezentant Danii wzmocnił Betis


Bramkarz reprezentacji Danii i francuskiego Evian TG, Stephan Andersen, został nowym zawodnikiem Betisu Sewilla, poinformował hiszpański klub w oficjalnym komunikacie. Duńczyk spędzi w Andaluzji najbliższe dwa sezony.


21-krotny reprezentant swojego kraju już na początku maja wyznał, że z pewnością zmieni otoczenie. Media sugerowały, że 31-latek wzmocni Betis, lecz do tej pory brakowało oficjalnego potwierdzenia transferu. Andersen podpisał z nowym zespołem dwuletnią umowę.
Doświadczony golkiper do Evian TG trafił w 2011 roku z Brondby Kopenhaga. W przeszłości był także zawodnikiem Hvidovre, AB i Charlton Athletic. W minionym sezonie Ligue 1, Duńczyk wystąpił w dziewięciu meczach Evian TG.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom