>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

El. LE - IV Runda: Legia Warszawa - Sheriff Tirapsol (17.08.2017)

Status
Zamknięty.
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP

Łatwe zadanie dla Legii, nawet w tej nędznej obecnej formie daliby radę.
Sheriff ledwie dał rady albańskiemu Kukesi w 2 rundzie by później odpaść z Karabachem. Do poziomu Astany nie dorastają na pewno.
Plus jest taki, że mecz dopiero za 2 tygodnie i to na pewno sporo ułatwi.
Zapraszamy do dyskusji ;)
 
C 247

corner91

Użytkownik
Hej w takim razie rozpocznę pierwszy ;) Legia wraca na właściwe tory i ostatnio rozbiła Piasta Gliwice 3-1. Moim zdaniem gra zaczyna im się kleić a w dodatku strzelają dużo bramek, oczywiście można się kierować meczem z Niecieczą jednak jest to dla nich bardzo niewygodny rywal ... Natomiast Sheriff to taki słabszy rywal od Astany, której udało się roztrzygnąć dwumecz z Legią po szczęśliwie strzelonej bramce u siebie na 3-1 i utrzymać prowadzenie z pierwszego spotkania. Okej Okej wróćmy do meczu Legii z Sheriffem ;) Tak jak już pisałem Legia wraca na swoje tory i pokazują coraz lepszą grę a zwłaszcza na własnym stadionie natomiast Sheriff po tym jak odpadł z Qarabagiem dalej dzielnie zbiera punkty na mistrza ???? Śmieje się tylko z tego iż ta liga z Mołdawii nie ma drużyn na wysokim poziomie i raczej nie zagrożą naszej Najlepszej drużyny z Warszawy ???? Kibice Polonii za to zdanie by mnie ubili, jednak wiadomo nie od dziś iż w drużynie z Legii są pokładane wielkie nadzieje nie tylko w Warszawie a w całej Polsce. Drużyna Wojskowa ma dzisiaj swoje Święto a kibice z utęsknieniem czekają na swoich piłkarzy, którzy łatwo mieć nie będą jednak jeżeli zależy im na tym aby Magiera pozostał na fotelu menadżera Legii a sami piłkarze nie chcąc się skompromowitować przed kibicami będą gryźć trawę aby mieć spokojną zaliczkę na mecz rewanżowy w Mołdawii stąd mój typ Legia (-1.5) ????
Ps. Kursy lecą na łeb i szyję ;)
Mecz: Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol
Typ: Legia (-1.5)
Ako: 2.10
Buk: Totolotek
Stawka: 4/10
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Dla mnie no bet, nie tykam Legii w tym sezonie, bo jak widze jak gra Dąbrowski, to się zastanawiam czy ludzie ze sztabu Legii nie powinni się udać do okulisty, wystarczyło obejrzeć pierwszy mecz w Astanie co Kabananga i Twumasi z nim wyprawiał, Legia podpisała kontrakt z Astizem ale czy zagra od początku z Sheriffem? Tego nie jestem pewien, jesli wystapi Dąbrowski to jestem spokojny o bramke dla Mołdawian, Legia jest słabsza niz sezon temu, i nie chodzi mi tylko o wyniki, bo ich gra przede wszystkim woła o pomste do nieba jedynia Nagy i Guilherme trzymają poziom, Sadiku ciekawy transfer ale tez narazie nic nadzwyczajnego nie pokazal, w tamtym sezonie Legie sie fajnie ogladalo, mimo iz dostawala czasem lanie w lm ale walczyla pokazywala charakter, teraz tego nie widze, i jakby legia odpadla z pucharow, to szefowie elki, mieli by nauczke , ze kasa z lm, a bylo to spora suma powinna byc dobrze zainwestowana
 
M 7

marbetwell

Użytkownik
Ja podtrzymuję typ kolegi (-1.5). Hmm Sadiku nic nie pokazał? to jakiś żart? Gra ogony lub jest zmieniany a strzelił ... 4 gole i zaliczył kapitalną asystę już w tym sezonie. Inna sprawa, że jeżeli jesteś pewny gola dla Szeryfa to można zagrać +2.5 gola.
Mam tylko nadzieję, że Badibanga nie jest tak dobry jak jego kolega z Kongo ...Kabananga.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Sadiku to bardzo wartościowy piłkarz i powinien dostawać szansę od 1 minuty. To transfer podobny do sprowadzenia Nikolicia, człowiek za którym idą niezłe statystyki. Nikolić szaleje w MLS, myślę że i ten Armando jak się rozegra to szybko zmieni otoczenie. Tylko trzeba mu dawać szansę.
Szeryf nie ma tak uznanej marki jak Dacia czy Zimbru, ale na chwilę obecną pod względem sportowym jest to najmocniejszy zespół Mołdawi - stawiam taką tezę bo widziałem kilka ich spotkań (może nie zawsze całe) i widziałem, że prezentują piłkę dojrzałą, typowo pod rozgrywki europejskie. Reszta stawki jest bardziej fizyczna.
Czarni w zespole Szeryfa nie stanowią na ogół zagrożenia, ale że Legia z takimi wybieganymi murzynami ma problem, to musi ich pilnować. W mojej ocenie filarem ofensywy był Ricardinho (tak ten z Lechii), ale jego już nie ma. Ludzie od gry to Brezovec i kapitan Susić. Potrafią klepnąć, podać, kombinację zrobić, zaskoczyć. Kilku innych też oczywiście potrafi pograć piłką. W ataku niektórzy będą kojarzyć Mugosę (skądś gościa znam, ale nie mogę sobie przypomnieć skąd), ale nadzieją Mołdawian jest chłopaczek Damascan, mołdawski talencior. Szeryf generalnie mógłby mieć kasę na wszystko, bo za klubem stoi... właściwie to nie wiem jak to nazwać, polecam poczytać o Szeryfie, fajna sprawa. Z jakiegoś powodu groszem nie sypią i przyszedł tylko Kulusić - fajny grajek z doświadczeniem w Turcji oraz de Nooijer i Anton. Antona to nie znam, ale ten chyba Holender reprezentujący Curacao grał w Sparcie Rotterdam i Levskim. Ciekawy zawodnik ale statystyki ma mizerne.
Legia ma trochę lepszych piłkarzy, ale to nie jest rywal pokroju Mariehamn tylko zespół niewiele słabszy od Astany (Astana znowu nie jest taka mocna, Legia spieprzyła wyjazd). Wydaje mi się, że kluczem będzie pierwszy mecz, żeby tu u nas wygrać nawet te 1/2:0 i spokojnie pojechać do Mołdawii, gdzie będzie można przypilnować awansu.
Kurs dobrze wystawiany, okolice 1,4 to dobry kurs na to wydarzenie.
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Szeryf nie ma tak uznanej marki jak Dacia czy Zimbru, ale na chwilę obecną pod względem sportowym jest to najmocniejszy zespół Mołdawi - stawiam taką tezę bo widziałem kilka ich spotkań (może nie zawsze całe) i widziałem, że prezentują piłkę dojrzałą, typowo pod rozgrywki europejskie. Reszta stawki jest bardziej fizyczna.
No nie gadaj, że Sheriff jest mniej znany niż Dacia, czy Zimbru, Zaria czy Milsami. Przecież od początku powstania tego klubu po prostu niemalże roznosi konkurencję w mołdawskiej piłce. Był okres w którym grało mnóstwo Brazylijczyków i choć nie podbili Europy to pozostawili po sobie jakiś ślad w postaci punktacji w współczynniku, który daje im przynajmniej rozstawienie we wczesnych fazach eLE/eLM. 15 razy sięgnęli po mistrza kraju w swojej 20letniej historii (zał. 1997). W chwili obecnej również stawiają na cudzoziemców, ale już z mniejszym rozmachem. Choć akurat piłkarsko ostatnio zawodzą. Mistrzostwa kraju zdobywali po dodatkowych meczach, które są rozgrywane, jeżeli dwie drużyny na koniec sezonu mają tyle samo punktów w ligowej tabeli. W ubiegłym sezonie wygrali po rzutach karnych, dwa sezony temu z tego co kojarzę z jakiegoś przypadkowego rykoszetu.
Legia po prostu musi wygrać ten dwumecz. Nie będzie lekko, bo grają bardzo defensywnie na wyjazdach, a potrafią wystawić nawet 5 obrońców. Będzie to podobny mecz jak ten rewanżowy Legii z Astaną, z tym że Szeryf nie ma takiej jakości z przodu, ani też specjalnie z tyłu. Ale Legioniści mają problem z zespołami, które stawiają autobus. Brakuje kreatywnych graczy, a zbyt dużo jesteśmy świadkami bezmyślnych wrzutek w pole karne, które w rzadko sprawiają zagrożenie rywalom. Ja na miejscu Magiery postawiłbym na grę na dwóch napastników. Sadiku jest silny, potrafi obsłużyć kolegę, ale też dobrze strzelić, czy grać na granicy spalonego, ale grając z przodu sam w gąszczu rywali po prostu ma mega trudne zadanie. Nikolic też nie był taki mocny sam, ale gdy pomagał mu Prijovic to był strzał w dziesiątkę. Również podobną sytuację można zauważyć w naszej reprezentacji, kiedy Lewandowski grał sam w napadzie, to wielu mówiło że przechodzi obok meczu, strasznie niewidoczny, ale gdy zmieniliśmy ustawienie z Milikiem i Lewym to ... mamy 5 miejsce w rankingu FIFA - co więcej dodawać. Postawiłbym na Chukwu, który jest silny i może pomagać się rozpychać, bo kogo innego? Granie na 5 pomocników i klepanie na własnej połowie nic tutaj nie wniesie. Trzeba szybko reagować, bo ewidentnie z Astaną zabrakło czasu, a Magiera wystawił formację zbyt asekuracyjną, choć goście byli ustawieni całym zespołem na własnej połowie.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Nie miejsce na tematy historyczno-polityczne, bo trzeba by powiedzieć o podziale Mołdawii dawnym i obecnym i skąd te kluby się wzięły oraz dlaczego jeden stanowi markę dla Mołdawian (dla innych w sumie też) a drugi nie. I mówiąc o marce nie mam na myśli, że dzisiaj ten czy inny klub jest bardziej znany tylko uznany. I to wyraźnie wyżej napisałem. Brałbym dyskusję na serio, ale jeśli mówimy jeszcze o Bielcach czy Orgiejowie to nie ma tematu. Skupmy się na dyskusji o poziomie sportowym.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Tak pisałem przed rewanżowym spotkaniem z Karabachem.
Prawda jest taka, że Szeriff na mega farcie zrobił już awans rundę temu z Kukesi. Najpierw w Mołdawii wymęczone 1-0 po mega frajerskim zagraniu ręką gości w polu karnym (chociaż kto tam wie czy to był przypadek) i rewanż uratowany w niezłych okolicznościach. W zasadzie to w bramce mają dobrego kota jak weźmiemy tego obronionego karnego z Kukesi i czyste konto w Azerbejdżanie. O kolejną dawkę farta raczej będzie ciężko.
Od tego czasu minęły 2 tygodnie, które na pewno bardziej Legii pomoże. Pozytywny wynik u siebie w Warszawie to jest absolutny obowiązek, najlepiej z czystym kontem.
Jeszcze wrócę do Legia - Astana. Magiera ten mecz przegrał już na samym starcie. Kopczyński w podstawie zamiast Mączyńskiego? Sadiku najgroźniejsza strzelba w zespole zmieniony w 58 minucie? Przecież to pachnie taką amatorką, że racjonalnie nie da się tego wytłumaczyć. Wiem, że Sadiku nie miał zmiany czysto taktycznej tylko z innych powodów, ale to właśnie o to mi chodzi. Jak Legia ma najważniejszy sezon zawsze w sierpniu i nie jest w żadnym stanie sobie chociaż zagwarantować dobrej formy to ja nie mam więcej pytań.
Z samym Magierą też widzę ludzie mają problem. Od bohatera do możliwego zera za chwilę. A prawda jest taka, że kto by nie wziął po Hasim Legii to musiał pójść do góry jak Magiera. Można oczywiście dyskutować jak to było z Realem, Sportingiem itd. Ale bardziej mi chodzi, że takiej patologii co stworzył Hasni nikt inny by nie pociągnął dłużej ktokolwiek by to nie był. W tym wypadku padło na Magierę.
Na Astanę można było różnie próbować, @Vidal dobrze prawi. Gra na dwóch napastników powinna uzdrowić ten zespół. Ja będąc z kolei Magierą przed Astaną wstawiłbym na 10ątkę Hamalainena i takie coś nadal widzę. Sadiku 9ątka, pod nim Fin. Tak jak w Lechu to wypaliło w głównej mierze u niego. Za Kopczyńskiego, który absolutnie nie powinien się znaleźć w podstawie Mączyński. Były jeszcze inne możliwe wybory, bo nawet w połowie przygotowany Pasquato mógłby o wiele więcej wnieść na koniec meczu niż Mączyński, ta zmiana była spalona. Końcówka meczu i problemy Krzysia z przyjęciem prostej piłki to była tragedia, nie dało oglądać jak każdy przyjmował na minimum 4 kontakty. Młody Szymański przyćmił cały zespół i to było najlepsze podsumowanie. W momencie, gdy na placu mamy dwóch co tu dużo mówić drewnianych stoperów plus w środku kolejne kłody Mączyński-Kopczyński to ten zespół nie ma jak się rozpędzić grając pozycyjny. Moulin + jeden z nich w lepszej formie to jest max.
Na obecną Legię widzę potencjał na granie 3-5-2 z jednym stoperem Pazdanem i pół bocznymi Hlousek - Jędrzejczyk. Skrzydła Guilherme-Nagy + Kucharczyk, środek pola wersja defensywna Mączyński-Kopczyński, bardziej ofensywna Mączyński-Moulin. Na 10ątce Hamalainen (na dzisiaj) bo tak ta rola może też przypasować Pasquato. No i na szpicy wiadomo Sadiku, (to jest bardzo ciekawy zawodnik. Pamiętam go dobrze i z występów w FC Zurich czy chociażby w reprezentacji Albanii, kilkanaście jego goli to jest pewnik) z kimś w parze w najlepszej formie. Tam też można kombinować od Chukwu, po Niezgodę czy przesuniętego do przodu Hamalainena.
Malarz
Jędrzejczyk-Pazdan-Hlousek
Moulin - Mączyński(Kopczyński)
Nagy(Kucharczyk)-Hamalainen(Pasquato)-Guilherme(Szymański)
Sadiku - Chukwu (Niezgoda)
ew. Hamalainen w parze z Sadiku a w środku Pasquato.
Spokojnie w lidze mogliby przećwiczyć takie schematy. U siebie oprócz 4-5 spotkań z czołówką ligi z innymi można testować. Wariant ofensywny można by było korygować na wycofanie Guilehrme za Hlosuka i wstawić na skrzydło Kucharczyka.
Nie zapominajmy jeszcze o Radoviciu chociaż z jego zdorwiem nie jest za kolorowo i Hildberto, który wg zapowiedz jest grajkiem wydaje się być idealnie skrojonym na taki system grania.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Jeśli chodzi o Magierę, to trzeba go trochę usprawiedliwić, bo to trener bez większego doświadczenia. Musi się wiele nauczyć, a że wrzucono go na głęboką wodę i do tej pory nie utonął to tylko dobrze o nim świadczy. Nie można nie wspomnieć, że znacząco osłabiono mu zespół zabierając najważniejsze ogniwa.
Trener ostatnio jakoś mówił, że drużyna mało trenuje bo nie ma kiedy (może brzmieć śmiesznie, ale trochę to prawda), że wielu piłkarzy ma drobne urazy i dużo czasu poświęcają na rehabilitację i tak ciągną od meczu do meczu. Twierdzi, że do września forma powinna się poprawić.
 
M 7

marbetwell

Użytkownik
Mi właśnie Magiery żal. Zabrano mu najlepszych piłkarzy. Okienko zimowe tragiczne. Teraz dali mu kilku nie gotowych do gry zawodników (brakuje jeszcze jakiegoś kulawego) i wymagają cudów. Podbijam, należy grać 2 zawodnikami z przodu. Ten Chukwu może jest chaotyczny, ale bardzo silny, no i jak nie mógł strzelić w Puławach, to zrobił 2 asysty.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
over 6,5 rożnych Legii 1.75@totolotek ⛔

Obie drużyny trafiły na siebie po wylocie z 3 rundy kw Ligi Mistrzów.Mistrz Mołdawii odpadł z azerskim Karabachem, w pierwszym meczu Sheriff zremisował w Akdam 0-0 jednak był to dosyć szczęśliwy remis patrząc na sytuacje w meczu, 0-0 na terenie rywala paradoksalnie nie jest też żadnym dobrym wynikiem, w rewanżu i tak rośnie presja na czyste konto, natomiast stracona bramka zmusza do wygranej, w rewanżu Sheriff stracił gola pod koniec pierwszej połowy i to był początek ich końca.
Legia z kolei nie zdała egzaminu z Astaną, która poległa wczoraj z Celticiem aż 5-0 w ramach ostatniej rundy kw.LM.Trochę na własne życzenie, tracąc głupio bramkę przed pierwszym gwizdkiem Legia skomplikowała sobie sprawę w Astanie, w rewanżu u siebie Legia wygrała 1-0 jednak to było za mało na elitarne rozgrywki.
W meczu decydującym o aw do LE między Sheriffem a Legią faworytem są gracze z Warszawy, jednak nie będzie to żaden spacerek, kursy jak dla mnie pojechane, na mecz z Sandecją są lepsze, ale fakt faktem Legia powinna dyktować tutaj warunki i walczyć o dobrą zaliczkę przed meczem w Mołdawii.Jaki będzie finał spotkania w Warszawie nawet nie rozkminiam bo kurs na Legię jest śmieszny, liczę jednak na jakiś opór graczy z Tiraspolu i stałe fragmenty dla Legii z narożnika boiska.
Legia w zeszłym roku po latach krajowej posuchy awansowała do LM mając szczęście do losowania, obecnie jednak trochę stracili na swojej wartości, gra Legii jest bez większego polotu ale z klubami z Mołdawii nasze drużyny powinny sobie radzić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom