>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

el. ME 2016: Polska - Szkocja 14.10.2014 (Warszawa)

kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Polska - Szkocja - Suma Kartek (Azjany)
Over 3.5 @ 1.900 Bet365​
Na dzisiaj zdecydowanie perła dnia. Dla mnie lepszego zakładu nie znajdziecie, tym bardziej po takim ogromnym kursie. Jak zobaczyłem te linie to byłem po prostu zaszokowany, bo na bank linia, którą serwuje nam bukmacher jest ostro zaniżona. Korzystać póki mamy dobre kursy, bo wszędzie już bardzo mocno spadają!
Pierwszą sprawą, którą trzeba poruszyć przy tym zakładzie jest Pan Alberto Undiano. Sędzia, który bardzo lubi wyciągać kartoniki, również te czerwone i kartkuje bardzo dużo. Szczególnie w rozgrywkach LM i LE bardzo lubi kartkować, ostatnio 3 kartki w tych rozgrywkach pokazał dokładnie 2 lata temu.
Jeśli chodzi o sam mecz będziemy mieli do czynienia z typowym meczem walki z obu stron. Nie ma mowy tutaj o odkładaniu nogi w środku pola i faule z pewnością się pojawią i to z obu stron. Szkoci grają bardzo twardo, ostro w środku pola i często zbierają naprawdę dużą ilość kartek nawet ze słabszymi rywalami. W ostatnim meczu towarzyskim pomiędzy nami padły dokładnie 4 żółte kartoniki, a przypominam był to mecz tylko i wyłącznie towarzyski. Dzisiejsze spotkanie jest ultra-ważne dla całego układu tabeli, bo można spodziewać się, że Irlandia przegra dzisiaj z podrażnionymi Niemcami i w przypadku wygranej Polska będzie miała już 9pkt i perspektywę gry z Gruzją oraz Irlandią. Dlatego jeśli dzisiaj Szkoci marzą o wywiezieniu korzystnego rezultatu, a na pewno tak jest - to kości muszą trzeszczeć, bo nie ma innej możliwości do zrobienia tutaj dobrego wyniku.
Warto dodać tutaj również, że Szkoci potrafili zebrać 2 kartoniki w meczu z Gruzinami z którymi de-facto musieli prowadzić grę. Co będzie w meczu z Polską, która z pewnością będzie musiała radzić sobie w ataku pozycyjnym i ew. kontrach? Z Niemcami zebrali 5 żółtych kartek i w efekcie jedną czerwoną. Niemcy też swoje dwie dołożyli. U nas będzie na pewno tak samo.
Warto wspomnieć, że Szkocja nie gra typowej wyspiarskiej piłki czyli tzw. kick-and-rush ale całkiem nieźle radzi sobie w środku pola. Mają fajnych skrzydłowych, którzy potrafią się urwać i tutaj widzę problem np. dla Wawrzyniaka, który popełnia głupie faule i może zebrać łatwą żółtą kartkę. Największą walkę przewiduje w środku pola, bo mamy tutaj trochę przecinaków. Większość piłkarzy Szkocji gra w Anglii dlatego z pewnością ostra gra nie jest im obca, a wszyscy wiemy jak to będzie wyglądać gdy sędziować będzie sędzia z La Liga.
Bardzo dobrym prognostykiem przed tym meczem są straszne spadki kursów na te zdarzenie. Wczoraj późnym wieczorem w syfie mogliśmy dostać na over 3.5 żółtych kartek kurs 2.02, a w Ssonie 1.99. Dzisiaj wszystko poleciało na łeb na szyje i kursy oscylują już w granicach 1.65! Widać, że bukmacherzy trochę przejechali się z linią i wystawionymi kursami, bo wszystko wskazuje na to, że będzie to tzw &quot;izzi-bet&quot;.
Warto korzystać, bo w 365 mamy aktualnie bardzo dobry kurs 1.900, który naprawdę warto pograć. Według mnie to dzisiaj ten over mogą pokryć sami Szkoci, bo na pewno będzie im maksymalnie zależeć żeby urwać dzisiaj nam punkty i nie ma mowy o odkładaniu nogi.
Reasumując jak ktoś ma ochotę dzisiaj porządnie zarobić to niech się spieszy, bo przy oglądaniu meczu eliminacji Polaków możemy zarobić dobre pieniądze i cieszyć się nie tylko z dobrej postawy Biało-Czerwonych ale również zarobku bardzo dużych pieniędzy.
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
W poprzednich postach dużo zostało napisane. Przy okazji przejrzałem sobie mecze Polski u siebie w poprzednich eliminacjach
Z Czarnogórą 6 kartek ( w tym 2 dla Polski)
Z San Marino 8 kartek ( w tym 3 dla Polski )
z Ukrainą 6 kartek ( w tym 1 dla Polski)
z Anglią 3 kartki ( w tym 2 dla Polski)
z Mołdawią 2 kartki ( w tym 1 dla Polski)
Szkocja w meczach wyjazdowych
z Macedonią 5 kartek ( w tym 3 dla Szkocji)
z Chorwacją 4 kartki ( w tym 3 dla Szkocji)
z Serbią 6 kartek ( w tym 3 dla Szkocji)
z Belgią 2 kartki ( w tym 1 dla Szkocji)
z Walią 4 kartki ( w tym 1 dla Szkocji)

Glik, Krychowiak, Lewandowski, Piszczek, Grosicki, oni nie będą bali się odstawiać nogi, więc może warto spróbować
Polska powyżej 1.5 kartki @1.85 Fortuna , co sądzicie?
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Polska - Szkocja
TYP : X2
TYP : Szkocja over 0,5 gola
1,95 Bet365

Według mnie dziś będzie bardzo ciężkie spotkanie.
Jest entuzjazm po Niemcach, ale Szkoci to cięzki przeciwnik.
Mam przeczucie, że Polska zgubi w końcu punkty, bo to byłoby wszystko zbyt piękne.
Do tego trzeba dołożyć fakt, że Szkocja to nie jest zespół, który pogodzi się z 4 miejsce w grupie. Jestem pewien, że wyjdą dziś niezwykle zmotywowani, żeby wygrać ten mecz. W tym roku Szkocja z nami już raz wygrała. Do tego trzeba dołożyć fakt, że przeciwko Nam gola strzelała zawsze. W ostatnim czasie Szkoci przegrali tylko z Niemcami. Ja uważam, że ta euforia oraz radość po Niemcach dziś trochę przygaśnie.
A jeszcze dodam jeden niezwykle istotny argument: Szczęsny opisuje co się działo w szatni po meczu, że koledzy byli nieprzytomni, że nie mieli się siły nawet cieszyć, że słaniali się na nogach. Oprócz Lewego i może właśnie Szczęsnego nie są przyzwyczajeni do tak morderczego tempa, a Niemcy kosztowały ich mnóstwo sił. Dzięki Nole, nie wiedziałem co to grać, ale Twoje argumenty + moje przekonują mnie i gram dokładnie jak Ty.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
A jeszcze dodam jeden niezwykle istotny argument: Szczęsny opisuje co się działo w szatni po meczu, że koledzy byli nieprzytomni, że nie mieli się siły nawet cieszyć, że słaniali się na nogach. Oprócz Lewego i może właśnie Szczęsnego nie są przyzwyczajeni do tak morderczego tempa, a Niemcy kosztowały ich mnóstwo sił. Dzięki Nole, nie wiedziałem co to grać, ale Twoje argumenty + moje przekonują mnie i gram dokładnie jak Ty.
Z kolei Nawałka mówił w wywiadzie, że piłkarze są tak naładowani, tak świetnie przygotowani kondycyjnie, motorycznie i psychicznie, że praktycznie już w niedzielę byli gotowi do gry ze Szkocją. I komu tu wierzyć? Wcale bym się nie zdziwił jak by Szczęsny trochę podkoloryzował sytuację w szatni. On i jego charakter pasowałby do tego typu wypowiedzi. Na prawdę wierzysz, że po takim historycznym zwycięstwie zawodnicy nie cieszyliby się w szatni? Nie żartuj. Oczywiście, że mecz z Niemcami kosztował nas wiele sił i każdy z zawodników odczuwa to spotkanie w nogach jednak nie przesadzałbym z tym słanianiem się na nogach. To są amatorzy czy zawodowcy? Przecież nie musieli nagle biegać po 20 km na boisku. Nie chce mi się teraz szukać dokładnych statystyk ile dany zawodnik przebiegł kilometrów jednak nie szukałbym tu na siłę argumentu do gry na Szkotów. Mimo wszystko również uważam, że dzisiejszy mecz będzie dla nas równie trudny, jak nie trudniejszy od tego z Niemcami z jednego prostego powodu - styl gry Szkotów diametralnie się różni od gry Niemców. W sobotnim spotkaniu ograniczaliśmy się do bronienia własnej bramki, przeszkadzania przeciwnikom i szybkich kontr. Mając świetnie dysponowanego Szczęsnego, Glika czy Lewandowskiego, a także trochę szczęścia (vide strzał Podolskiego) udało nam się odnieść historyczne zwycięstwo 2:0. Jednak w dzisiejszym meczu Szkoci nie będą na nas napierać, mieć posiadania piłka na poziomie 60% oraz 4x więcej strzałów na naszą bramkę. W tym spotkaniu oni będą się głównie bronić, a to my mamy atakować. A jak wiemy, w ataku pozycyjnym nie jesteśmy zbyt wybitni. Poza tym ciekaw jestem jaki skład wystawi Adam Nawałka, głównie chodzi mi o środek pola. W meczu z Niemcami zagrał Krychowiak i Jodłowiec czyli dwóch zawodnikach o walorach typowo defensywnych. Na takiego rywala było to dobre posunięcie jednak w niektórych fragmentach gry wyraźnie było widać, że przy wyjściu z piłką obaj zawodnicy są ustawienia zbyt blisko własnej bramki. Żaden z nich nie brał się za rozgrywanie choć było kilka akcji, gdzie było wolne pole, w które aż się prosiło aby jeden z środkowych pomocników wbiegł i poprowadził dalej akcję. Niestety (albo stety) obaj ustawiali się w jednej linii czego efektem był brak możliwości rozegrania przez bocznych obrońców lub skrzydłowych w momencie wychodzenia z piłką z własnej połowy. Jak wiemy zawodnik Legii nie będzie mógł wystąpić w dzisiejszym spotkaniu dlatego też tu mamy zagadkę, na kogo zdecyduje się selekcjoner.
Tak jak mówiłem, mecz będzie arcytrudny jednak sami zawodnicy, a także sztab szkoleniowy zdają sobie doskonale sprawę z tego, że dzisiejszym zwycięstwem zrobimy BAAARDZOOO duży krok w kierunku awansu do Euro 2016. Ja głęboko wierzę w to, że nasza reprezentacja dzięki sobotniemu wynikowy złapie wiatr w żagle i w końcu potwierdzi, że stać ich na walkę drużynami nie tylko lepszymi, ale i topowymi.
Do zobaczenia na stadionie!
POLSKA @ 1,82
Do przerwy/wynik końcowy X/1 @ 4,60

Unibet
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No zobaczymy, ale ja myślę, że będzie po prostu remis, który nadal Polskę będzie sytuował na pierwszym miejscu w grupie, a i Szkoci się podciągną. Pomijając słowa Szczęsnego po pierwszym golu byliśmy nieźle naładowani i na tej euforii były gra, ale po 70 min. motorycznie co poniektórzy i tak nie wytrzymywali. Oni są po prostu bardzo zmęczeni i tyle.
 
janek-bambo 136

janek-bambo

Użytkownik
Ja tam dzisiaj gram dla emocji , wymyślilem sobie takie dwa zdarzenia za drobne

STS
Lewandowski min. 2 bramki ~ 6,0
Ronaldo min. 2 bramki ~ 7,0


Stawka: 200
EW : 7400


I wcale to nie są zdarzenia , które nie mogą wejść. Ogólnie obaj zawodnicy mają wiele wspólnego. Obaj są kapitanami drużyn narodowych , obaj zapewne jako pierwsi podejdą do ewentualnych 11&#39;. Ich klasa nie podlega wątpliwości.
Portugalia po falstarcie powinna powalczyć o 3 pkt i dla mnie są tutaj faworytem. Dania jest solidna , ale nic więcej. W dużej mierze licze odrobine szczęscia
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
Zrobiła się spora masówka over kartkowy i kursy poleciały. Ja spróbuję jeszcze inaczej i zagram pod kątem tych, którzy ewentualnie powinni ten over pokrywać.
W Polsce kandydat numer jeden Kamil Glik, nie boi się grać twardo, z Niemcami rewelacyjnie, nie bał się odstawić nogi, momentami grał na pograniczu faulu na żółtą kartkę. Tu trafią mu się bardziej siłowi gracze, preferujący fizyczną grę, więc trzeba będzie jeszcze ostrzej popracować, nie tylko nogami, ale rękoma też
Glik kartka @3.20 Totomix
Jeżeli w środku pomocy zagra Brown, to przed Krychowiak nielada łatwe zadanie, by utrzymać nerwy na wodzy, Brown potrafi prowokować, słynie z twardej gry, a Krychowiak nie boi się walki, też nie odstawia nogi i lubi pyskówkę słowną
Krychowiak kartka @4 Totomix
dla porównania w STS @2.50 na Krychowiaka i 2.50 Glik
 
dawcamocywnocy 1,3K

dawcamocywnocy

Użytkownik
Ja dzisiaj gram takie przyjemne AKO, tzn. stawiam że Albania coś dzisiaj wpakuje Serbom, grają naprawde nieźle, wygrać może im sie nie uda ale bramkę strzelić powinni. Dokładam do tego over na rzuty rożne Niemców ponad 6,5. Będą atakować jak szaleni żeby odkupić łaski kibiców, tym bardziej że grają u siebie.

Serbia - Albania 2 strzeli gola - TAK @1,95 Fortuna
Niemcy - Irlandia over 6,5 rzutów rożnych gospodarzy @1,57 Fortuna
 
kazz12 864

kazz12

Użytkownik
Więcej rożnych Szkocja @ 6,05 STS
Polska 0 kornerów w meczu z Niemcami, Szkocja 9-3 z Gruzją. Myślę, że Szkoci nie będą grali tylko z kontry, raczej ta gra będzie się rozkładać 50/50 - drużyny są na podobnym poziomie. Moim zdaniem powinien być kurs max 3,5, dlatego warto za drobne spróbować
 
A 0

adrian1425

Użytkownik
włanie miałem podać ten typ co kolega kazz12 wydaje się być ciekawy i kurs jest przesadzony. Ma ktoś może statystyki z meczu w marcu jak wyglądała sprawa rożnych??
 
daniel-7 888

daniel-7

Użytkownik
Polska - Szkocja 1 @1,90
Wyjątkowa sytuacja dla reprezentacji Polski. Jak nigdy przystępujemy z roli uzasadnionego faworyta. Tak, stawiam na drugie zwycięstwo naszych z rzędu.
Główny argument to kwestie psychologiczne. Triumf w wielkim stylu z Niemcami skonsolidował drużynę, dał jej pewność, wręcz natchnął. Każda drużyna na początku budowy potrzebuje takiego meczu. Ekipa Engela miała Ukrainę, Janasa Anglię (pomimo porażki) Beenhakkera Portugalię.
Polacy uwierzyli w siebie i we własne umiejętności. Pierwsze miejsce w tabeli, Szkoci co prawda też 6 punktów, lecz w dużo gorszym stylu niż Biało-Czerwoni. Personalnie Polacy są najmocniejsi od lat, a gracze wydają się być w formie. Robert Lewandowski przełamał się w Bayernie, zagrał w końcu dwa dobre mecze w kadrze. Milik na pewno będzie niesamowicie zmotywowany po zdobyciu ważnej bramki. Krychowiak przekłada formę z Sevilli, Jodłowca nie będzie w jego miejsce Krzysiek Mączyński w sam raz na drewnianych Szkotów, para stoperów Glik - Szukała w wybornej formie, jak również Wojtek Szczęsny. Nawet Wawrzyniak za bardzo nie przeszkadzał.
Pytanie brzmi: jak nie teraz to kiedy? Atmosfera jest fenomenalna, morale na najwyższym poziomie od 2008 roku, Szkocja nie jest zaraz taka silna. Jesteśmy w stanie wygrać.
Typ może trochę naciągany i patriotyczny, ale szczerze jestem do niego przekonany i polecam. Zwyciężymy.
 
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Poland - Scotland lub X @ 1.95 bet365 ✅
Postaram się jak najkrócej to opisać. Polska jest słaba i kropka. Nie zmieni tego fartowne zwycięstwo z Niemcami. Co najważniejsze nie mamy pomysłu i długoterminowego pomysłu na drużynę. Raz gramy tak drugi raz zupełnie inaczej, brak konsekwencji i planu. Ile razy zagraliśmy takim samym składem aby mówić o jakiejś powtarzalności? Gra 2 napastnikami to głupota. Pisałem to przed meczem z Niemcami i teraz to powtarzam. Nikt tak już nie gra. Nie musi stać dwóch drągów z przodu aby móc zrobić przewagę a ataku. No chyba, że w Polsce nie wiedzą, że nie tylko napastnik może wejść w pole karne, ale także każdy zawodnik. Jak choćby Mila, który wszedł z drugiej linii i strzelił gola. Gramy u siebie z teoretycznie słabszym rywalem z którym powinni sami dyktować tempo gry a wyjdziemy z dwoma DM i co? Odległości pomiędzy pomocą a atakiem to kilometry, żadnego łącznika(ale za to 2 drągów będzie stało i czekało na przypadkową piłkę skazani na walkę z silnymi obrońcami) Wszystko zależne będzie od skrzydeł, a te nie funkcjonują. To jest tragedia. W meczu z Niemcami ani jednej akcji skrzydłem zakończonej dośrodkowaniem. Słownie zero. I podobnie w poprzednich meczach. Teraz jeszcze dodatkowo zatyrani na śmierć meczem z Niemcami, więc już totalnie nie będą mili siły biegać. Chyba, że Nawałka będzie miał szczęście i Rybus będzie miał kontuzję i wystawi kogoś świeżego. Bo tak to sam z siebie bałby się kogokolwiek z wygranego składu zmienić. Iny mecz inny rywal zawodnicy styrani, ale zmian ze strachu nie będzie. Dobry mecz z Niemcami w obronie? Ciekawe co by się mówiło jakby Niemcy walnęli nam 4 bramki. A mogli nawet 8. Oczywiście były dobre interwencje, ale ile było sytuacji gdzie Niemiec był z piłka w naszym polu karnym i w okręgu o promieniu 1,5 metra od niego nie było żadnego z Polaków. Nie jedna, nie dwie, ale kilka takich sytuacji. A to co zrobili w 1 połowie jak Niemcy wychodzi 2 na 4 i Muller dostał podanie przez środek a Polacy się rozstąpili jakby byli przywiązani łańcuchami do linii bocznej to była po prostu komedia do potęgi. I tylko nieporadności Niemców zawdzięczamy, że nie straciliśmy gola. Także oprócz wyniku, który może wpłynąć pozytywnie, ale też niekoniecznie nie ma żadnych plusów w Polskiej kadrze. Szkoci w ogromnym gazie. Z Niemcami zagrali świetny mecz, grając na wyjeździe, nie mieli tyle szczęścia co Polacy, a zagrali dużo lepiej niż Polska. Z Gruzją kolejny bardzo dobry mecz. Mają drużynę. Gra może się podobać, dobra atmosfera. Z Polską już w tym roku wygrali. Teraz trochę inny mecz, ale ciągle są lepszą drużyną i są faworytami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Poland - Scotland lub X @ 1.95 Bet365
Typu nie neguję, ale jeśli chodzi o taktykę, to tu masz ciekawy tekst: http://taktycznie.net/2014/10/jak-nawalka-niemcow-przechytrzyl-i-co-z-tego-wynika.html
A gra na dwóch napastników to wcale nie głupota, szczególnie w naszym przypadku, gdzie Lewandowski jest gwiazdą drużyny. Wszystkie reprezentacje ustawiają podwojone, potrojone krycie Roberta, przez co nie ma on często możliwości pokazania całego swojego talentu, Wprowadzenie drugiego napastnika powoduje, że przeciwnik musi już rozłożyć siły na dwóch zawodników, a jak dalej się będzie skupiał na Robercie, to Milik będzie miał swoje sytuacje i już jedną wykorzystał w sobotę. Bez sensu też mówienie, że nikt już nie gra dwoma napastnikami, to my też nie grajmy - dopasujmy taktykę pod piłkarzy, jakich mamy, a nie podążajmy ślepo za zachodem, bo &quot;tak się teraz gra&quot; - może i tak, ale tam mają do tego wykonawców. Stwórzmy i grajmy swój styl, to i efekty przyjdą ;) Osobiście mecz śmierdzi mi remisem, ale nic nie będę stawiał, bo chce po prostu nacieszyć się meczem, oby wygranym przez naszych ????
 
mmatizz 4,9K

mmatizz

Użytkownik
---------------------Sz&lt;wbr&gt;częsny----------------------
---------Piszczek, Szukała, Glik, Jędrzejczyk---------
-------Grosicki, Krychowiak, Mączyński, Sobota------
-----------------Milik, Lewandowski--------------&lt;wbr&gt;---
3 zmiany w porównaniu z Niemcami (na lepsze), do tego dochodzi Mila z ławki i spokojnie możemy się pokusić o zwycięstwo, zielone światło dla Polski.
Polska 1.90 ⛔ tak blisko...
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Tak sobie oglądałem mecz i serio nie rozumiem pewnych rzeczy. Nie rozumiem dlaczego Nawałka kolejny raz wychodzi dwoma defensywnymi pomocnikami, bez rozgrywającego, w meczu gdzie to Polacy mają prowadzić grę. Jeszcze gdyby miał mocne skrzydła to ok, ale tak to sobie mogla Wisla wychodzic jak mieli Uche i Kosowskiego w najlepszych latach. Nie rozumiem dlaczego taki Grosicki nie popatrzył sobie od tylu lat na Muellera, który jak ma okazję to strzela, tylko musi się kiwać, widać on żyje w przekonaniu, że lepiej wzorować się na Denilsonie, może też trafi do reklamy Nike i nic nie osiągnie w piłce. Nie rozumiem co robi Sobota w tej kadrze, skoro to taki drugi Peszko, który tylko umie szybko biegać przed siebie i nic poza tym.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Tak słabego sędziego z Europy na poziomie międzynarodowym, dawno nie widziałem. Za wejście nakładką na Lewego powinna być minimum żółta a ten w ogóle nic nie pokazał. Ogólnie mam wrażenie, że sędziował zdecydowanie pod Szkotów, którym znowu brak klasy (vide nie oddali piłki z autu). Najbardziej rozczarowani chyba są ci, którzy postawili na over kartkowy bo Undiano Mallenco zdecydowanie nie miał dnia...
 
betlitelli 7,6K

betlitelli

Użytkownik
&quot;lepiej wzorować się na Denilsonie, może też trafi do reklamy Nike i nic nie osiągnie w piłce&quot;
Co za androny.Denilson wygral MS,VceMistrzostwo,Copa America i Puchar Konfederacji jako najlepszy pilkarz.Jakby Grosicki gral i kiwal jak Denilson to by Polska wygrala ten mecz w cuglach.
&quot;Nie rozumiem dlaczego Nawałka kolejny raz wychodzi dwoma defensywnymi pomocnikami, bez rozgrywającego&quot; Maczynski nie jest stricte defensywnym pomocnikiem, znow pudlo, pozniej wszedl Mila.
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
Pora przestać żyć meczem z Niemcami i skupić się na spotkaniu ze Szkocją. Zatem odłóżmy emocje- choć łatwo nie jest- i spójrzmy obiektywnie. Wcale nie zagraliśmy wielkiego meczu, Nawałka mówi, że wszystko było zaplanowane, że nie był starchu, że taką drużynę budował, cała ta gadka pod wynik, bo jakżeby inaczej. Ja tego nie kupuję tak wcześnie ;)
Bramka, Szczęsny zrobił &quot;niestety&quot; swoje, ratował tyłek kolegom. Dlatego dziwię sie, że w jednej ze swoich wypowiedzi powiedział, że obrona zagrała dobry mecz. Skoro po za hero Glikiem, który niewątpliwie zagrał mecz życia, reszta jak dzieci we mgle. Niemcy bez większych problemów mijali, jeden zawodnik był momentami w stanie zgubić trzech naszych piłkarzy, a najgorsze że nie było przy tym potrzeba wielkiej techniki. Nawet Piszczek pozostawiał tyle miejsca na prawej stronie, która był bardzo często wolna, że dziwię się, że Niemcy z tego nie korzystali.
Ofensywa. Rybus kompletnie nie widoczny, z prób ataków Grosickiego niewiele wynikało, Krychowiak jakiś spanikowany, Milik do zdobycia gola niewidoczny, Lewandowski znowu musiał wracać na połowę, rozgrywać, trzymać grę, robił różnicę.
Reasumując, obrona ponownie niepewna i dziurawa, całe szczęście, że Niemcy byli mocno nieskuteczni, że swoje wybronił Wojtek. W przodzie całe szczęście, że wykorzystaliśmy to co mieliśmy, a nie mieliśmy zbyt wiele. Mentalnie jesteśmy zwycięzcami, ale to spotkanie kosztowało nas wiele sił, pytanie czy w tak krótkim czasie wszyscy zdołają się w pełni zregenerować, a wiemy, że Szkoci postawią na twardy, mocny futbol. Chyba, że duch zwycięzcy i adrenalina spowodują, że zapomną o zmęczeniu i bolu ;)
Kury na Polskę za pewne pójdą w dół, bo zrobi się patriotyczna masówka. Już na chwilę obecną nie zachęcają zbytnio do gry, dlatego jeżeli kursy na Szkotów wywindują jeszcze trochę to zrobi się value, w moim mniemaniu.
W oczekiwaniu na składy
Postanowiłem przełożyć swoje powyższe przemyślenia w ewentualny, konkretny typ na to spotkanie i pójść w stronę bramek. Polacy z wciąż niepewną obroną, która pozwala przeciwnikowi na zbyt wiele. Oczywiście kraciaste spódnice to nie ten sam level co Niemcy i za pewne nie stworzą aż tylu dogodnych sytuacji, ale z reguły potrafią być skuteczni na obcych boiskach i na palcach jednej ręki można policzyć w ilu spotkaniach po za domem nie zdołali zdobyć minimum honorowego trafienia.
Szkoci tracą w defensywie Granta Hanleya. Fajnie, że w końcu gramy dwoma napastnikami. Liczę, że tym razem ofensywa zagra lepiej, nie będzie tej mentalnej obawy i historycznej traumy, która mogła paraliżować. Liczę, że Milik będzie bardziej aktywny i nieco odciąży Lewandowskiego. Chciałbym zobaczyć od początku Sobotę, bo ani Rybus ani Grosicki mnie nie przekonali, choć ten drugi przynajmniej próbował coś szarpać, Maciek niestety nie istniał. Krychowiaka bym zostawił, to jest typ walczaka na maxa, więc na Szkotów będzie dobry, zamiast Jodłowca wolałbym zobaczyć bardziej ofensywnego Żyro, w końcu musimy się przestawić na bardziej ofensywy styl u siebie...Chyba, żeby sprobówać zagrać na trzech obrońców, bo z tak dysponowanym Glikiem spokojnie może zagrać sam bez Szukały, który do drużyny wnosi więcej strat niż pożytku, a przed trójką defensorów ustawić Krychowiaka i Jodłowca, a przód jak wyżej.
Kursy mnie miło zaskoczyły i po głowie chodzi mi Obie drużyny strzelą @2.05, ale poczekam jaki skład awizuje Nawałka.
Niestety się ziściło. Po raz kolejny niewielki pomysł na konstruowanie akcji w ataku pozycyjnym. Brak rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia, który nie bałby się rozprowadzić piłkę. Momentami miałem wrażenie, że nasi chowali się za Szkotami, byle piłka nie trafiła do mnie i przez to dobitne rozgrywanie na tyłach.
Szczęsny znowu pewny. Piszcze znowu zawiódł, w meczu z Niemcami notorycznie odsłaniał i słabo krył, ze Szkotami brak odpowiedniego krycia się zemściła i strata bramki na jego konto. Szukała niepewny. Glik zrobił swoje. Jędrzejczyk lepiej niż drewno Wawrzyniak.
Sobota wniósł nieco dynamiki, więcej niż Rybus, ale nic po za tym, po za jednym dynamicznym wejściem i ostrym dośrodkowaniem, ale Lewy uprzedzony przez rywala. Grosicki znowu dał popis ze swoimi dośrodkowaniami, biegał na skrzydle, ale niewiele z tego wynikało. Do Mączyńskiego i Krychowiaka większych zastrzeżeń nie mam, choć od Grześka liczyłbym na więcej gry do przodu.... Za to do Nawałki mam, znowu zbyt defensywnie ! przecież gramy u siebie ! Hajto mnie zirytował, że po wyrównaniu powinniśmy bronić remisu....
Milik obronił się golem, bo przez dłuższy okres gry znowu niewidoczny, a później swoje sytuacje zmarnował, no ale ostatecznie 2 gol w 2 meczu, więc nie będę mu aż tak wypominał ;) Lewy dalej nie odciążony przez kolegów, którzy w ofensywie zawodzili. Swoje też zmarnował. Wiadomo apetyt na Lewego jest duży, ale ludzie, bądźcie obiektywni z kim on ma grać? Nie liczmy, że to co grał w BVB czy teraz w Bayernie przeniesie na kadrę, bo tam ma non stop z kim grać, a tu w kilku sytuacjach.
To co pozostanie nie zapomniane to rajd Mili i to podanie, stadiony świata.
Niestety potwierdziło się, że w wygranej z Niemcami było dużo szczęścia. Obrona dalej dziurawa, ofensywa mało kreatywana i mało pewna siebie, nie wiem skąd ta ich blokada.
Później wrzucę rozpiskę graficzną...

żartowałem, to zostawiam Feddkowi i ewentualnie Gmochowi
pozdro i mimo wszystko &quot; bądźmy optymistami w naszym racjonalnym spojrzeniu&quot; ;)
 
W 4

wosh

Użytkownik
tak czytam te pomeczowe wpisy na forum i znowu jest czepianie sie. Podzielam Wasze wypowiedzi ze gra dwoma defensywnymi z przeciwnikiem który jest do ogrania i w dodatku u siebie (na Narodowym) powinniśmy zacząć grac bardziej odważniej, ale trochę obronie Nawałki:
- Mączyński wypadł słabo, ale gola dla reprezentacji strzelił
- progres w grze jest, każdy kto widział mecz ze Szkocja pol roku temu(jak i inne towarzyskie) powinien to widzieć i wiedzieć

Mamy 4 punkty z dwóch meczy... w ciemno bym brał.
Jak wspomniałem w takich meczach warto się zastanowić nad jakaś opcja ofensywna, może Mila nie jest na cały mecz, ale jako zmiennik Zielińskiego czy Wolskiego pasuje idealnie ze swoim doświadczeniem.
Podejrzewam, ze za miesiąc Nawałka wystawi podobny skład, bo gramy na wyjeździe i trener będzie się trzymał swojej &quot;taktyki&quot;, z tym się nie zgadzam, ale cóż taka mentalność naszej piłki.
Nie wiem czy w ogóle dożyje czasów w których gdy przeciwnik ma piłkę nie będę musiał mieć obawy, ze pod nasza bramka przynajmniej się zrobi gorąco. Za Beehakkera jan narazie najlepiej wygladala nasza piłka, ale to był tylko epizod.
Pozdrawiam
 
Do góry Bottom