>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Elitserien 2010

Status
Zamknięty.
cinek68 0

cinek68

Użytkownik
Greg Hancock over 11.5 1.60
Greg ostatnio imponuje formą. Grand Prix w Malilli mu się udało, więc dlaczego miałby dzisiaj pojechać słabo. ZZ za Davidssona czyli pojedzie więcej razy. Dodatkowo istnieje możliwość iż będzie miał szanse jechać jako rezerwa taktyczna.
Polecam.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Emocje po sobotniej Grand Prix Nordyckiej w Vojens i niedzielnych półfinałach Speedway Ekstraligi jeszcze nie opadły, a już we wtorek rozegrane zostaną mecze drugiej rundy play-off szwedzkiej Elitserien. W awizowanych składach zespołów z Kraju Trzech Koron po raz kolejny znalazło się wielu Polaków.
Grupa I

Piraterna Motala - Vastervik Speedway (godz. 19:00)
Po wyjazdowym zwycięstwie nad Dackarną Malilla, Piraterna Motala pewnie zmierza po pierwsze miejsce w tabeli grupy pierwszej. Aby osiągnąć swój cel, podopieczni Stefana Anderssona muszę pokonać na własnym terenie ekipę Vastervik Speedway. Gospodarzom na pewno nie będzie łatwo, ale w sezonie zasadniczym wygrali z teamem pod wodzą Mikaela Messinga 56:40 i to oni są faworytem tego pojedynku.
Po obu stronach barykady zaprezentuje się łączenie aż sześciu biało-czerwonych. Barw Piratów będą bronić Rafał Dobrucki, Maciej Janowski i Robert Kościecha, natomiast w zespole ze wschodniego wybrzeża Szwecji wystąpią Tomasz Gollob, Tomasz Jędrzejak oraz Rafał Okoniewski.
Awizowane składy:
Piraterna:
1. Greg Hancock
2. Jonas Davidsson
3. Rafał Dobrucki
4. Robert Kościecha
5. Antonio Lindbaeck
6. Maciej Janowski
7. Linus Sundstroem
8. Tomas Baeck
Vastervik:
1. Rafał Okoniewski
2. Peter Ljung
3. Chris Harris
4. Tomasz Jędrzejak
5. Tomasz Gollob
6. Robin Bergkvist
7. Denis Gizatullin
8. Robin Messing
Pauzuje: Dackarna Malilla

Grupa II
Elit Vetlanda - Lejonen Gislaved (godz. 19:00)
Elit Vetlanda rozprawiła się w zeszłym tygodniu na wyjeździe z Indianerną Kumla i w meczu z Lejonen Gislaved zespół z Adrianem Gomólskim, Jarosławem Hampelem i Januszem Kołodziejem w składzie będzie chciał przypieczętować pierwsze miejsce w tabeli grupy drugiej i awans do półfinału. Gospodarzy czeka jednak ciężka przeprawa, ponieważ Lwy pojawią się w Vetlandzie w niezwykle silnym zestawieniu z Leigh Adamsem, Chrisem Holderem oraz Nickim Pedersenem na czele.
W szeregach gości zaprezentuje się tylko jeden Polak - Artur Mroczka. Faworytem wtorkowego pojedynku pomimo braku poobijanego Lee Richardsona jest oczywiście Elit Vetlanda, która w sezonie zasadniczym pokonała u siebie Lejonen Gislaved aż 64:32. Należy jednak pamiętać, że wówczas w szeregach gości zabrakło Leigh Adamsa.
Awizowane składy:
Vetlanda:
1. Janusz Kołodziej
2. Thomas H. Jonasson
3. Jarosław Hampel
4. Patrick Hougaard
5. Jason Crump
6. Adrian Gomólski
7. Robin Aspegren
8. Jacob Thorsell
Lejonen:
1. Leigh Adams
2. Dennis Andersson
3. Nicki Pedersen
4. Mikael Max
5. Chris Holder
6. Artur Mroczka
7. David Ruud
8. Oliver Berntzon
Pauzuje: Indianerna Kumla
Zapraszam do wyrażania swojej opinii odnośnie tych spotkań. Źródło SF.

Od siebie dam jeden typ który bardzo mi się spodobał to
Tomasz Gollob Over 13.5 @ 1,65 tobet ⛔ 13 szkoda
Uważam że Tomasz jest w takim gazie że dzisiaj nie będzie miał sobie równych i 14 punktów powinien spokojnie zdobyć tym bardziej że jest wielce prawdopodobne że pojedzie jako rezerwa taktyczna. Warto dodać że jest to ostatnia liga w jakiej Tomasz jeszcze startuje bo jak wiemy Gorzów już w polskiej lidze nie jedzie więc Gollob jest w pełni zmobilizowany i zmotywowany, bo dzięki Elitserien może jeszcze w normalnych warunkach przygotowywać się do kolejnej rundy Grand Prix i napewno te zawody potraktuje bardzo poważnie.
oraz proponuję zagrać dubel
Elit Vetlanda - Lejonen @ 1,28 Tobet ✅
Piraterna - Västervik @ 1,15 tobet ✅
AKO: 1,47 trochę małe, ale dla mnie to pewne pieniądze na dzisiaj
 
poznaniak 128

poznaniak

Użytkownik
Ja tam nie przepadam grać takie over&#39;y jak np. Gollob over 13,5. Z Hancockiem może przegrać, i jechać parą i być drugim i po overze. ????
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Greg Hancock Powyżej 11 1,8Hancock bardzo śmiał poczyna sobie na torach co pokazuje na torach w szwecji i w Polsce, Jest on pewnym punktem drużyny, który jest poto by robić dwucyfrowe wyniki. Ponadto atut własnego boiska na pewno mu pomoże, a osobą jaka może mu zabierać punkty to T.Gollob✅
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ja tam nie przepadam grać takie over&#39;y jak np. Gollob over 13,5. Z Hancockiem może przegrać, i jechać parą i być drugim i po overze. ????
zgadza się może tak być jak piszesz, ale z drugiej strony patrząc to Gollob jest to jedyny zawodnik tej drużyny który będzie solidnie punktował, raczej nie ma z kim jechać parą no może poza Harrisem więc na kolegach z drużyny punktów nie powinien tracić. A ja mam taką nadzieję że pojedzie dzisiaj 6 razy i wtedy o overa już nie będę chyba się martwił, ale jak wiadomo to tylko sport i wszystko się może zdarzyć ;) powodzenia
 
poznaniak 128

poznaniak

Użytkownik
zgadza się może tak być jak piszesz, ale z drugiej strony patrząc to Gollob jest to jedyny zawodnik tej drużyny który będzie solidnie punktował, raczej nie ma z kim jechać parą no może poza Harrisem więc na kolegach z drużyny punktów nie powinien tracić. A ja mam taką nadzieję że pojedzie dzisiaj 6 razy i wtedy o overa już nie będę chyba się martwił, ale jak wiadomo to tylko sport i wszystko się może zdarzyć ;) powodzenia
Aaa, racja zapewne 6 razy pojedzie... To pewnie over 13,5. Chyba że jakiś defekt/upadek, w co wątpię ! Zobaczymy o 21 :]
 
M 126

mj_bull

Użytkownik
Oj dziś totalna klęska, zawiódł mnie Kołodziej, który w pierwszym starcie zamotał się w akcji i walcząc o pierwsze miejsce spadł na koniec stawki. Więcej spodziewałem się też po Gollobie, bo pograłem overkiem na niego i niestety czegoś zabrakło w jego jeździe. Zaledwie jedno zwycięstwo w 6 startach... Pozdrawiam
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Oj dziś totalna klęska, zawiódł mnie Kołodziej, który w pierwszym starcie zamotał się w akcji i walcząc o pierwsze miejsce spadł na koniec stawki. Więcej spodziewałem się też po Gollobie, bo pograłem overkiem na niego i niestety czegoś zabrakło w jego jeździe. Zaledwie jedno zwycięstwo w 6 startach... Pozdrawiam
Linie punktowe w Szwecji są przynajmniej dla mnie zdradliwe.
Część zawodników nie traktuje tak poważnie zawodów jak w Polsce.
Zwłaszcza Tomek. Można było usłyszeć pośrednio wiele razy, że Szwecję traktuję jako teren do testowania sprzętu. Tomek dostaje tam około 3 razy mniejszą kasę niż w Stali. To też priorytety ma inne... Nie ma się co oszukiwać...
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Przed nami III runda PO w Szwecji która wyjaśni nam które drużyny dołączą do Piraterna Motala i Elit Vetlandy. Dzisiaj postanowiłem grac overy na Adamsa
Walaska i Golloba. Cała 3 prezentuje dobrą formę. Adams kończy karierę wiec będzie chciał się pokazać z dobrej strony przed własną publicznością i jak przystało na jednego z liderów przywieźć dwucyfrowy wynik.
Walasek w ostatnich tygodniach szczególnie w Polsce pokazał że potrafi jeździć na wysokim poziomie i mam nadzieje że się nie załamał i zrobi te 8 punktów. Co do golloba to wraz z Vastervik mógł by sprawic ciekawą niespodzianke jakby wyeliminowali Dackarna, która średnio sobie radzi na torze Vastervik.
Dorzuciłbym jeszce H2H M.Zetterstroem-N.K.Iversen✅. MAgnus kompletnie mnie nie przekonuje. Puk notuje ładne występy w Anglii, a w Polsce przyczynił sie w dużym stopniu do pokonania Wrocławia.
L.Adams (10,5 pkt)✅
G.Walasek (7,5 pkt)⛔
T.Gollob (11,5 pkt)✅
Ciekawie wygląda też Lejonen-Indianerna(+16)✅( też by weszło) Jak myślicie powtórzy sie wynik z rundy zasadniczej i indianie znowu dostaną lanie ??
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ku końcowi zbliża się Elitserien 2010 do rozegrania zostało jeszcze 5 spotkań wtedy to właśnie poznamy triumfatora. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić że w gronie 4 najlepszych drużyn zabraknie Dackarny Malilla. Zespół który wygrał rundę zasadniczą w cuglach stoi pod ścianą, po pechowej porażce w pierwszej kolejce PO z Piraterną drużyna Gwiazd musi dzisiaj wygrać z Vastervik-iem aby znaleźć się w półfinałach. Zadanie trudne do wykonania ale bardzo możliwie. Tym bardziej że do składu wraca Fredrik Lindgren który ostatnimi czasy był kontuzjowany. W zespole panuje pełna mobilizacja i chęć pokonania rywala i znalezienie się w półfinałach. Drużyna Vastervik napewno tanio skóry nie sprzeda ale czy jest w stanie sprawić aż tak wielką niespodziankę i pokonać wielkich faworytów tych rozgrywek. Moim zdaniem nie zapewne nie będzie to spotkanie &quot;do jednej bramki&quot; ale po 16 biegu będzie cieszyła się drużyna z Malilli.
Västervik - Dackarna @ 1,66 bet365 ✅ 44-52
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Dzisaij w Szwecji odbywają sie półfinały szwedzkiej ekstraligi, w którym Piraterna Motala zmierzy sie na własnym torze z Lejonen. Upatrywał bym tu zwycięstwo gospodarzy i to nawet z handi -4. widzę tu przede wszystkim atut własnego toru oraz dobra jazdę Grega, który jak przystało na lidera przywozi 2 cyfrowe wyniki i tylko pedersen i adams będą wstanie go wyprzedzić. Na torze w Matali dobrze spisuje się Rafał Dobrucki, który wraz z Damianem Balińskim ( w miejsce Antonio Lindbaecka) będzie stanowił silna pare. Dodając do tego Macieja Janowskiego, który jest pewnym punktem drużyny oraz nieobliczalni Jonas Davidsson i Robert Kościecha są wstanie wygrać mecz różnica 5 punktów.
W rundzie zasadniczej co prawda wygrał Lejonel, ale bali na pewno zdobędzie więcej niż 2 punkty. Mroczka już nie dysponuje tak dobrą jazdą i jak zdobędzie połowę z 9 oczek jakie wtedy przywiózł to będzie sukces
Pirateria vs Lejonen✅
Greg Hancock over 10⛔
Greg Hancock vs L.Adams⛔(dobrze ze na kuponie zmieniłem na PEdersena ???? )
 
C 0

cetra24

Użytkownik
Witam
Mam pytanko:
Jak to jest w Szwecji, czy zawodnik z nr 14 ( w tym przypadku Vaculik) moze zastepowac goscia pod nr 15 ( Messinga)?
Z gory dzieki za odpowiedz pozdro
Kamil
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Koniec Elitserien 2010 zbliża się wielkimi krokami. Pozostał do rozegrania finał i mecz o 3 miejsce. Spotkanie finałowe pomiędzy Elit Vetlandą a Lejonen Gislaved. W moim mniemaniu będzie to jednostronny dwumecz. Ekipa z Vetlandy naszpikowana gwiazdami. W jej szeregach możemy podziwiać srebrnego i brązowego medalistę tegorocznych IMŚ czyli Crumpa i Hampela. Jeśli do tej dwójki dołożymy takich zawodników jak Janusz Kołodziej, Lee Richarson i T. Jonasson to sukces jest niemal gwarantowany. Jedyną drużyna która by mogła powalczyć o zwycięstwo była by drużyna Dackarny Mallila, niestety pech chciał i obie drużyny spotkały się w półfinale gdzie minimalnie lepsi okazali się jeźdźcy z Vetlandy. Drużyna Lejonen mistrz Szwecji z ubiegłego roku jednakże w tegorocznej rywalizacji nie jest już tak kolorowo. Zdecydowanie zawodzi prześladowany w tym sezonie przez kontuzje Nicki Pedersen. Jedynym pewnym punktem drużyny jest L.Adams jest to lider z prawdziwego zdarzenia bardzo rzadko zawodzi. A tacy zawodnicy jak Holder i Watt mają słabsze momenty i przy mocniejszym rywalu jakim niewątpliwie jest Vetlanda poprostu zawodzą.
Typ:
Elitserien 2010 Zwycięzca Elit Vetlanda @ 1,72 Tobet ✅
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Lee Richardson nie wystartuję już w tym sezonie z powodu złamania dwóch żeber.
Ano właśnie, brak Lee to olbrzymie osłabienie Elit choc Brytyjczyk w ostatnim czasie mocno już spuscil z tonu. Ja jednak z inną kwestią... Bo na Sportowych Faktach czytamy:
Złamanie żeber zostało wykryte podczas powrotu Richardsona do Wielkiej Brytanii. Elit Vetlanda we wtorek i środę spotka się z Lejonen Gislaved. Za Richardsona prawdopodobnie nie będzie można wykorzystać zastępstwa zawodnika
I w tym cała rzecz. Czy ma ktoś pewne informacje jak to jest z tą zetzetką w Szwecji? Bo jeśli nie mogą stosowac ZZ za Lee to wiele zmienia w ocenie szans na sięgnięcie po mistrzostwo.
Zresztą kurs jaki podaje dawid.400 (1,72) wzrósł z poziomu ok. @1,50 co też świadczy o rosnących szansach Lwów z Gislaved.
Wiecie jak to jest w końcu z tym ZZ?
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
propozycje w bet365 niezachywcaja a tylko tu mam pieniadze wiec zdecydowałem sie na
Chris Holder Poniżej 8✅
W moim przekonaniu to holder zrobi max 6-7p. w parze jezdzi z Adamsem i tutaj mozna upatrywac juz utrate punktów do tego walka z takimi zawodnikami jak Janusz Kołodziej, Martin Vaculik, Jarosław Hampel czy Jason Crump pokazuje ze bedzie mu bardzo trudno zdobywac punkty. Wczoraj na własnym torze nie poradził sobie z KK, Harrisem i młodym pawlickim to pokonanie w/w 4 bedzie dla niego wyczynem.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Holder - Hampel - 2 @ 1,55 Unibet ✅
Dzisiaj pograłem sobie właśnie ten bet. Wielkich analiz raczej tutaj nie potrzeba. Holder jest oczywiście solidnym i nadal dość nieobliczalnym zawodnikiem, ale młody Kangur wydaje się być zmęczony sezonem. GP dało mu mocno w kość. Ostatnie jego wyniki nie przekonują. Z kolei Hampel walczy o wicemistrza świata z Crumpem i cały czas jest w gazie. Małego stać na dwucyfrowy wynik, a Holder raczej skończy na 7-9 punktach.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
To co dzisiaj zrobiła Vetlanda nie mieści się w głowie zniszczyli rywala &quot;na pełnej ku..&quot;, tak jak pisałem tylko Dackarna mogła nawiązać równorzędną walkę o mistrzostwo. Ale nie o tym chciałem napisać, jeśli Janusz Kołodziej nie dostanie dzikiej karty a dostanie ją taki Pedersen, Jonsson albo Andersen to chyba przestanę oglądać żużel, ten człowiek po prostu miażdżył dzisiaj rywali jest w gazie oby na GP w Bydgoszczy to potwierdził.
@down rzeczywiście z tym Nickim trochę przesadziłem ale Jonsson i Andersen według mnie nie zasługują na dziką kartę. Tak jak napisałeś Emil i Nicki na pewno dostaną. Czyli pozostają 2 miejsca dla 3 zawodników - Kołodziej lub Szwed (Jonsson) lub Brytyjczyk ( Richardsson albo Woffinden). Bo Darcy raczej nie dostanie bo poza IMŚJ to nie zachwycał ligach czy to polskiej czy angielskiej. Prawdę mówiąc to bardzo liczyłem na Lindgrena że udowodni że zasługuje na GP w 2011 i sam się utrzyma w cyklu i tym samym Janusz będzie stałym uczestnikiem cyklu ale jednak się przeliczyłem. U szwedów to się nazywa solidarność bo tym samym otworzył furtkę dla kolegi z reprezentacji czyli Jonssona na DK.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Racja. Koldi dzisiaj fruwał po torze. To co zrobił w 9. biegu było czymś niespotykanym. Po wyjściu z pierwszego łuku poszedł za szeroko, ledwo się utrzymał na motocyklu i spadł na ostatnie miejsce. Po jednym okrążeniu zdołał zniwelować dość dużą stratę do trzeciego Ruuda, a później dobrał się do skóry Maxa. Wielkie brawa dla Janusza ;)
Co do dzikiej karty, to jak najbardziej mu się należy, ale może być ciężko. Muszę Cię Dawidzie zmartwić, bo Nicki i Emil właściwie mają jak w banku dzikie karty. Zostają jeszcze dwie. Jedna miała być dla IMŚJ, ale Ward jest tak zakręcony, że z całą pewnością nie będzie się pchał teraz do GP. Dostanie zapewne jakiś Szwed i Brytyjczyk. A Andersen na pewno może na rok pożegnać się z GP ????
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
No mecz był ciekawym widowiskiem ale niestety sprawa tytułu już się rozstrzygnęła bo chyba nawet w najjaśniejszych snach nikt w Gislaved nie liczy nawet na zwycięstwo w Vetlandzie, a co dopiero o odrobieniu takiej potężnej straty. Faktycznie ta akcja Koldiego gdy ledwo co się utrzymał na motocyklu, a potem wyprzedził dwóch rywali pokazała jego genialną dyspozycję w tym sezonie i to, że musi dostać tą dziką kartę na następny sezon. Pedersen i Sajfutdinov powinni je dostać z powodu kontuzji. Pedersen niby próbuje jeździć ale jak było dzisiaj widać nie jest to ten zawodnik, którego znamy. Emil z kolei praktycznie cały sezon zmarnowany ma przez kontuzję. Trzecią dziką kartę właśnie nie wiem komu bym dał. Bo jakoś nie bardzo już mi się chce oglądać te same twarze. Mowa tutaj o Jonssonie czy Anderssonie. Ten sezon pokazał, że nie są zbytnio w formie. Ciężko jakoś myśleć by dostał ją któryś z juniorów, gdyż będzie młody Łaguta, a włodarze chyba po tegorocznych jazdach Woffindena chyba nie będą mieli ochoty na następnego takiego zawodnika. Myślę, że dzika dla Koldiego to mus, gdyż zasłużył na nią jak nikt inny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom