• Witamy na bukmacherskie.com
    1. 728x90 - 1000 PLN Bonus Powitalny

entliczek pentliczek forex dzienniczek

Temat na forum 'Giełda, Finanse i Forex' rozpoczęty przez $p€kulant, Październik 6, 2017.

Więcej tematów od $p€kulant
    1. $p€kulant Nowy użytkownik

$p€kulant
      Polubienia:
      0
      Granie w oparciu o wskaźnik ichimoku, po klikaniu w zaciszu domowym na demo i wtopieniu paru złotych w realu chciałbym podzielić się owocami mojej pracy. Będę grał (w gre) tygodniowo, zakłady otwierając w poniedziałek, wtorek, wyjątkowo w środę. Transakcje przeważnie zamykane będą w piątkowe po południe, bądź też poprzez take profit/stop lose. Wszystko będzie poparte screenami i małym komentarzem. Nie zamierzam wypowiadać się jak Balcerowicz, więc każdy znający podstawy forex-u będzie wiedział o co chodzi.
      Bilans gry będzie prowadzony regularnie co tydzień podsumowujący wszystkie zagrania.
      Budżet początkowy to 1000 zł na 0,01 lota transakcji (dźwignia 1:100).
      Zaczynamy od poniedziałku i już wtedy postaram się wrzucić pierwszy post

2. $p€kulant Nowy użytkownik

OP
      OP
      $p€kulant
      Polubienia:
      0
      Ok. Dzisiaj zdecydowałem się na 3 zagrania. Wszystkie w oparciu o H4

eur/aud buy
      Zakład, co do którego mam największe wątpliwości ale, który o dziwo spełnia moje wszystkie wymagania odnośnie wskaźnika ichimoku. Przecięcie sie tenkan z kijun nad czerwoną prowzrostową chmurą. Martwi mnie boczny trend ale może ten ruch jest początkiem wzrostów Tp ustawiłem sobie na żółtej linii (miesieczny opór). Odnosi się ona do miesięcznych wsparć/oporów i liczę, że cena dojdzie co najmniej do tego miejsca. Kilka pipsów moze wpadnie.
      euraud.png
      cena dotarła do oporu jednocześnie przynosząc zysk. Notka informacyjna, na koniec tygodnia zrobię kompletne rozliczenie tygodnia w oparciu o odpowiednie screeny.
      aud/jpy sell
      Przecięcie się tenkan z kijun pod chmurą. Cena właśnie pojawiła się pod prospadkową chmurą. Według mnie spadek poprzedzić może jeszcze powrót do senkou span b, które jest płaskie, życzyłbym sobie spadku tej linii (senkou span b). Tp ustawiłem na pierwszy większy opór dzienny (niebieska linia).
      audjpy.png
      cena niestety przebiła sl

eur/nzd buy
      Cena wybiła się z trendu bocznego i obecnie znajduje się nad tenkan i kijun oraz prospakową chmurą, która już przechodzi w czerwoną zwiastującą wzrost. Pewnie do tego czasu będzie jakaś korekta, jednak nasze przewidywania powinny się do końca tygodnia potwierdzić ;) Pierwszy opór tygodniowy (fioletowa linia) dość konkretnie przebity po weekendzie w tym momencie po małym powrocie cena odbija się od niego co cieszy. Tp na najbliższym miesięcznym oporze.
      eurnzd.png
      cena dobiła do naszego tp

Ostatnia edycja: Październik 12, 2017
    3. $p€kulant Nowy użytkownik

OP
      OP
      $p€kulant
      Polubienia:
      0
      dodaje kolejne zagranie

nzd/cad sell
      Wszystkie warunki spełnione. Cena początkowo chciała pójść w górę ale odbija się od linii tenkan i chyba chce spadać. Tenkan poniżej kijun, kijun poniżej senkou span b, do tego chikou span po naszej stronie.
      tp na oporze miesięcznym. Jedynym problemem jest cena pod prowzrostową chmurą ale klaruje nam się już niebieska spadkowa chmura na horyzoncie.
      nzdcad.png

eur/cad buy
      cena nad wzrostową chmurą. Do tego dochodzi przecięcie się tenkan z kijun. Trochę trend boczny ale liczę że teraz cena trochę się wybije
      eurcad.png
      cena przebiła tp

Ostatnia edycja: Październik 11, 2017
    4. $p€kulant Nowy użytkownik

OP
      OP
      $p€kulant
      Polubienia:
      0
      aud/cad sell
      Dwa zagrania. Jedno na żółtą linie, drugie za większą kwotę na opór dzienny (linia niebieska). Tenkan przecięło się z kijun, chmura spadkowa, do tego chikou span po naszej stronie. Kilka pipsów powinna cena ukraść. Tym bardziej, że odbija się od czerwonej tenkan.
      audcad.png
      jedno z zagrań (bardziej ryzykownych) odbiło się od sl więc przyniosło stratę, ale do końca tygodnia w grze drugie

Ostatnia edycja: Październik 11, 2017
    5. $p€kulant Nowy użytkownik

OP
      OP
      $p€kulant
      Polubienia:
      0
      Czas na podsumowanie zagrań. Nie był to dobry start, ale zagrania też nie były zbyt ciekawe i czasem na wymuszeniu. Nie trafiłem w żaden trend stąd straty na początek. Na szczęście następny tydzień zapowiada się "jaśniej" w oparciu o ten wskaźnik.

eur/aud 20,07
      aud/jpy -91,88
      eur/nzd 132,90
      nzd/cad -44,84
      eur/cad 105,51
      aud/cad (dwa zagrania) -57,82, -98,89
      bilans tydzień 1: -34,71
      wynik:965,29 zł

6. $p€kulant Nowy użytkownik

OP
      OP
      $p€kulant
      Polubienia:
      0
      OOOOOOOOOOOOOOOkej!
      Nowy tydzień, nowy ja, nowe zagrania a jest w czym wybierać.

gbp/cad buy
      Ładnie wyjście z chmury prowzrostowej, żadnych istotnych oporów po drodze nie widać. Chmura niebieska też nie powinna jakoś znacznie wpłynąć na spadek ceny. Tp na oporze miesięcznym.
      gbpcad.jpg
      chf/jpy sell
      zdecydowane wyjscie z chmury. Martwi to, że z wzrostowej ale na horyzoncie chmura niebieska wróżąca spadki. Po drodze może mała korekta ale mam nadzieję że cena będzie mimo wszystko konsekwentnie spadać.
      chfjpy.jpg
      cad/jpy sell
      Po małej korekcie cena zdecydowanie przebiła wsparcie miesięczny co wróży spadek. Wszystkie warunki podręcznikowe spełnione. Dwa zagrania pierwsze na opór dzienny, drugie na tygodniowy.
      cadjpy.jpg
      chf/pln sell
      Kolejny mocny atak ważne wsparcie. Chmura pro spadkowa lada moment więc może czekają nas spadki ku uciesze frankowiczów. Poszły dwa zagrania przez nieuwagę :/
      chfpln.jpg

Stop lose lekko pod lub nad linią kijun w zależności od kupna/ sprzedaży.

7. $p€kulant Nowy użytkownik

OP
      OP
      $p€kulant
      Polubienia:
      0
      cad/pln sell
      Wsparcie miesięczne przebite, chmura prospadkowa mocno kierująca się w dół. Wygląda na trend spadkowy. Lnie ichimoku też wyglądają jak powinny. Tp na oporze dziennym.
      cadpln.jpg
      eur/pln sell
      Kopiuj,wklej wpisu powyżej. Tp na oporze miesięcznym.
      eurpln.jpg

8. $p€kulant Nowy użytkownik

OP
      OP
      $p€kulant
      Polubienia:
      0
      gbp/pln sell
      Cena utrzymuje się pod mocnym miesięcznym oporem, poza tym pod liniami ichimoku, które są prospadkowe. Dwie pozycje, jedna do piątku, druga w razie rozwinięcia trendu aż do przebicia ustawionego sl
      gbppln.jpg

9. $p€kulant Nowy użytkownik

OP
      OP
      $p€kulant
      Polubienia:
      0
      Hmmm czas na małe podsumowanie tygodnia. Niestety zbaczam z założonej strategii, ponieważ 4 pozycje przyniosły stratę i to dużą, natomiast zdecydowałem się zamknąć na plusie jedynie jedno z zagrań chf/pln. Pozostałe obstawy, które nie zostaną wymienione na dole są nadal w grze (2xgbp/pln, cad/pln, chf/pln, eur/pln), z takiej racji, że dopiero wchodzą w założony przeze mnie trend i chcę je przytrzymać.
      A więc:
      chf/jpy -85,85
      cad/jpy -140,99
      cad/jpy - 105,45
      gbp/cad -101,27

chf/pln 140,00
      Bilans 2 tydzień: -266,56
      Wynik: 698,73
      Z tym, że nadal pozostałe pozycje w grze. Zostaną ujęte w następnym tygodniu, gorzej być nie może ;)

Poleć forum