>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

EURO 2016 - Francja - ogólna dyskusja po losowaniu grup

Status
Zamknięty.
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Wczoraj odbyło się losowanie grup Euro 2016, które odbędą się we Francji.
Los dla Polaków według mnie okazał się bardzo łaskawy.
Jak Wy oceniacie szanse Polaków na tych Mistrzostwach Europy?
Która grupa jest najciekawsza?

Ogólna dyskusja na temat euro 2016

 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Mogło być lepiej, mogło być gorzej. Choć na moje oko to patrząc na takie grupy jak D czy E to wydaje mi się, że trafiliśmy mimo wszystko do jednego ze słabszych zestawów. Najsłabsza wydaje się zdecydowanie grupa F, przynajmniej moim zdaniem. Myślę, że przy takich drużynach i przy reformie turnieju, hasło jakie powinno przyświecać naszej reprezentacji to &quot;wyjście z grupy albo śmierć!&quot; Eksperci z Polsatu Sport już wczoraj przewidywali, że jeśli awansujemy z drugiego miejsca to najpewniej trafimy na Rumunię albo Szwajcarię więc autostradę do ćwierćfinału mamy już wybrukowaną :mrgreen:. Grupa niby łatwa ale nauczony wpadkami z ostatnich 13 lat powiem, że jak dla mnie 4 punkty to absolutne minimum jakie trzeba wywieźć z pierwszych 3 spotkań, żeby wrócić z twarzą z tego turnieju. 5 optymalnie, 6 i więcej no to balon będzie napompowany na finał ???? . Niemniej uważam, że stać nas na co najmniej 1/4, bo odpadnięcie w 1/8 to de facto tak jakby 4 lata temu być na 3 miejscu w grupie.
Co ciekawe w STS już można obstawiać. Kurs na Polskę w meczu z Irlandią Północną to 1,9. Trochę dużo moim zdaniem.
 
spdaniello 30

spdaniello

Użytkownik
A moim zdaniem trafiliśmy na bardzo niewygodnych dla nas rywali. Z każdym z tych zespołów zawsze ciężko nam się gra. Oczywiście patrząc na potencjał osobowy zespołów to mamy lepszych piłkarzy niż Ukraincy czy Irlandczycy. Pierwszy mecz gramy z teoretycznie najsłabszą drużyną i to moim zdaniem jest korzystne. Obowiązkiem jest awans nie ma co do tego wątpliwości. Po fazie grupowej odpada tylko 8 drużyn i nie wyobrażam sobie żeby Polacy byli wśród tych zespołów.

Najciekawsze grupy to D i E. Moim zdaniem to w tych grupach będą najciekawsze mecze. A najłatwiejsza grupę wylosowali sobie Francuzi. Nie powinni mieć problemów z awansem z pierwszego miejsca.
 
J 316

jarekrk

Użytkownik
Tak samo w Korei kiedy mieliśmy obowiązek awansować, tak samo później kiedy u nas było Euro też mieliśmy &quot;bardzo&quot; słabą grupę i obowiązkiem było awansować, a mało tego jeszcze nie zaczęły się mecze a niektórzy już bardziej żyli z kim zagramy po wyjściu z grupy.
Więc niech nikt nie robi sztucznego HYPA tylko zobaczymy co i jak, z Ukrainą zawsze nam ciężko idzie a z Wyspiarzami co pokazały eliminację, też łatwo nie jest.
Ale niestety jestem pewny, że ciśnienie będzie rosło z każdym miesiącem i jeszcze się nie zacznie impreza a przez Media już powinniśmy być z pół finale i ludzie to podkupią i tak samo zaczną się napalać.
 
luque 1,5K

luque

Użytkownik
Powiem na wstepie tak - terminarz meczy mamy bardzo dobry.
Gdybys na start trafili na Niemcow i przegrali bylo by znowu bardzo cieplo w majtkach.
Grupa na papierze mozna powiedziec ,ze taka nawet nawet.
Oczywiscie tak naprawde to nie jest tak kolorowo bo nazwalbym ta grupe &quot; grupa walczakow&quot;.
Potencjal techniczny maja niemcy ale potencjal motoryczny maja Ukraincy i Irlandczycy.
Ja to widze tak : 3punkty z Irlandia Polnocna a potem porazka z Niemcami i walka o awans z Ukraina.
Jedyne o co powinnismy sie teraz modlic to o zdrowie pilkarzy bo jak nam wypadnie Lewy ,Krychowiak czy Glik to bedzie baardzo ciezko.
Co do samego EURO2016 to dla mnie stracilo to swoja elitarnosc.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Powiem na wstepie tak - terminarz meczy mamy bardzo dobry.
Gdybys na start trafili na Niemcow i przegrali bylo by znowu bardzo cieplo w majtkach.
Grupa na papierze mozna powiedziec ,ze taka nawet nawet.
Oczywiscie tak naprawde to nie jest tak kolorowo bo nazwalbym ta grupe &quot; grupa walczakow&quot;.
Potencjal techniczny maja niemcy ale potencjal motoryczny maja Ukraincy i Irlandczycy.
Ja to widze tak : 3punkty z Irlandia Polnocna a potem porazka z Niemcami i walka o awans z Ukraina.
Ja bym sie z tym nie do konca zgodzil. Lepiej by bylo gdybysmy grali z Niemcami na koncu a nie w srodku.
W ogole moim zdaniem grupe mamy tragiczna, ani jednego fajnego rywala. Marzylo mi sie bysmy trafili do grupy z Belgami i Wlochami, Hiszpania, Chorwacja ... kimkolwiek z kim dawno nie gralismy, z kim fajnie by sie bylo zmierzyc, zobaczyc cos nowego, swiezego ...ale nie, dostalismy wiecznie tych samych Niemcow, Irlandczykow z Polnocy i Ukraincow z ktorymi nie tak dawno gralismy...a co jeszcze gorsze to nie dosc, ze mamy malo ciekawych rywali to na dodatek znowu zaczyna sie w mediach, ze wyjdziemy z grupy, ze latwo bedzie, &quot;eksperci&quot; oglaszaja, ze losowanie bylo szczesliwe ...pfff... kupa bredni. Niemcy nas zjedza na obiadokolacje. To bedzie ich drugi mecz, jesli pierwszy wygraja to drugi zagraja na maxa by zapewnic sobie awans i w 3 meczu odpoczywac. Oni wiedza jak sie takie turnieje gra. Wiedza jak rozkladac sily i z nami zagraja na maxa a 3 mecz odpuszcza. No chyba, ze pierwszego z Ukraincami nie wygraja to wtedy z nami nie zagraja na maxa tylko na dwa maxy. Jak by nie bylo to dla nas zle.
Z Ukraincami bedziemy grac o 2 miejsce ... pff... Irandczycy przypomne wygrali swoja, (slaba bo slaba, ale jednak) grupe. Przegrali ledwo 1 mecz na 10. Irlandczycy beda mieli takie samo podejscie do pierwszego meczu jak my, czyli by wyciagnac z niego jakies punkty. Do tego przypomne, ze z Irlandia Polnocna Polacy maja niekorzystny bilans spotkan: 9 spotkan rozegranych z czego 3 wygrane, 2 zremisowane i 4 przegrane... Osobiscie mysle rowniez, ze mentalnie Irlandczykom bedzie latwiej grac ten mecz bo to Polacy beda faworytem i to Polacy beda pod wieksza presja.
A na dokladke bedziemy grac z Ukraina o awans ???? . Przypominam sobie takie mecz z rywalami potencjalnie &quot;w naszym zasiegu&quot; z ktorymi gralismy o awanse. Z Czechami na Ojro2012 ???? Slowacja i Slovenia podczas kwali do WC2010 no i oczywiscie z Ukraina w kwalach do WC2014...oczekiwania byly spore, wkoncu zremisowalismy z Angolami po dobrym meczu w Warszawie, pyknelismy Moldawie na wyjezdzie i roznieslismy dwukrotnie San Marino...i co, i kiedy przyszlo co do czego to w meczach o awans dwa razy pogonili nas Ukraincy 1:3 u nas i 1:0 w Kijowie czy tam gdziekolwiek nie grali. Bilans tez z Ukraincami mamy slaby 7 spotkan rozegranych 2 wygrane, 2 remisy i 3 porazki.
Bilansu z Niemcami nawet nie pisalem bo kazdy dobrze zna :razz:
Reasumujac, oczywiscie moja subiektywna ocene, grupa malo atrakcyjna dla widzow, z druzynami ktore nam nie za bardzo leza i z ktorymi mozemy sie meczyc. Awans pewnie wyszarpiemy rzutem na deski, jak Bozia da z 3 miejsca. Jedyny plus to taki, ze dwie czolowe ekipy Niemcy i Ukraina maja swoje problemy i moga one wplynac na postawe druzyn podczas EURO2016. Polacy problemow w ekipie nie maja, zawodnicy sa zdrowi i w dobrej formie. Jak dotrwaja do EURO to bedzie super. Atmosfera w druzynie i wokol calego turnieju rowniez wydaje sie byc dobra, ale presja i wygorowane oczekiwania przyjda z czasem, a my slabo sobie radzimy z presja.
 
matthiasvandal 616

matthiasvandal

Użytkownik
Zdecydowanie dwie najsilniejsze grupy: D i E...
Grupa D to Hiszpania, czyli najlepszy team z dwóch poprzednich edycji, żądny rehabilitacji za MŚ 2014. Mimo mało przekonującej gry to nadal gigant z plejadą wspaniałych graczy jak Iniesta, Ramos, Cesc, Silva i inni. Następnie Chorwaci, których stać na bardzo wiele, zwłaszcza jeśli na miarę zagrają ich liderzy czyli Modric, Rakitic i Mandzukic czyli gwiazdy wielkich klubów. To drużyna zdolna wygrać z każdym. Dalej Czesi i Turcy czyli drużyny po zmianie generacji (zwłaszcza Czesi) ale przecież bardzo wysoko notowane w Euro w poprzednich edycjach (brąz Turków 2008, brąz Czechów 2004 oraz srebro 96 i złoto 76). Trudno sądzić żeby ktoś tu zakończył z 0 punktami.
Grupa E jest chyba jeszcze ciekawsza! Belgowie aspirują do minimum medalu i trudno się dziwić. Hazard, de Bruyne, Kompany, Courtois i kilkunastu innych klasowych piłkarzy - potencjał mają ogromny. Czy wypali. Italia jest zagadką ale wiadomo jak to jest z nimi - stać ich na wszystko a poza tym bronią srebra. Szwedzi czyli wielki Zlatan, który może sam wygrywać mecze i wreszcie bardzo solidna Irlandia, która przed nikim się nie położy i będzie walczyc o awans do końca.
 
S 22

scyzor1984

Użytkownik
Grupa całkiem przyjemna, jednak uważam że skończy się jak zawsze. Na starcie gramy z Irlandią Płn. i każdy przypisuje nam 3 punkty, a moim zdaniem tam będzie remis co spowoduje praktycznie koniec turnieju dla nas. Może moje prognozy są pesymistyczne ale również bardzo realne.
 
lars19 272

lars19

Użytkownik
Można powiedzieć niestety trafiamy na &quot;najsłabszą&quot; drużynę w grupie, chodzi o 1 mecz. Jakoś ta reprezentacja w eliminacjach grała w piłkę, momentami ciekawie. Jednak nasze media na &quot;szczęśliwie&quot; wygranej z Niemcami zbudował sobie podkład pod pompowanie balonika.
Właściwie to nie wiem jak oceniać naszą reprezentację przez pryzmat eliminacji? Ostatnio towarzysko wygraliśmy z Islandią i jakoś ta nasza gra wygląda przyzwoicie. Ale natychmiast przypominam sobie mecz ze Szkocją i ratunek w 90 +.
Ten turniej zagramy na wyjeździe przecież. Pierwsze mecz najprawdopodobniej zadecyduje o wyjściu z grupy, tak mi się wydaje. Następnie staranie się o jakiś dobry rezultat z Ukrainą.
Jak oceniać te reprezentację, jej styl, grę? Momentami oglądając nas, byłem zadowolony z tego co prezentujemy. Składne akcje, jakiś pomysł, parcie do przodu, tylko niestety czasem babole w defensywie a potem trzeba poświecić 2 razy tyle siły w ofensywie.
Losowanie hmm, 3 drużyny wychodzą, także katastrofą nieprawdopodobną byłoby nie wyjście chociażby z 3 miejsca.
Najlepiej gdybyśmy 1 mecz zagrali z Niemcami. Ewentualny wpierdol albo dobry rezultat i potem na tym natchnieniu zagranie kolejnych meczy. Jak zremisujemy z Irlandią, skomplikujemy swoje szanse, następnie mecz o wszystko i o honor hehe ????
Z drugiej strony jak wygramy z Irlandią, będziemy mogli zagrać nieco na większym luzie z pozostałym przeciwnikami, może w tym należy upatrywać naszych szans?
Tylko najważniejsze wygrać ten 1 mecz. Niby nasza reprezentacja jest doświadczona, ta pierwsza jedenastka. Wielu z nich było na euro2012, nie poddaje tego szczegółowej analizie, ale pewnie większość. Doświadczenie wielkiej imprezy jest.
Oby selekcjoner nie popełnił błędów poprzedników przy powołaniach vide Janas.
Ja szczerze jestem jakoś spokojny o to co będzie za pół roku. Mamy kilku naprawdę światowej klasy grajków, w końcu ta drużyna jakoś wygląda. Widać, że jest atmosfera, chemia w tej grupie. Wiadomo, że na takich imprezach wygrywa się drużyną a nie pojedynczymi przebłyskami gwiazd.
Może ta grupa osób w końcu dorosła do poprowadzenia tej reprezentacji do małego sukcesu? Lewandowski młodszy i lepszy prawdopodobnie nie będzie, inni reprezentanci także.
Czuję, że będzie dobrze, w dodatku osłabiony turniej jakby nie patrzeć, możliwa łatwa drabinka przy odrobinie szczęścia.
Nawałka stworzył drużynę, obym się nie mylił.
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Najważniejszy mecz z Irlandią jeśli go wygramy to na fali pozytywnej energi może i z Niemcami nam się coś uda ugrać choć wątpię .Już szukam zakładów na to że Polska nie awansuje do kolejnej fazy rozgrywek.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom