>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

EuroBasket 2011 Kobiet

Status
Zamknięty.
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Już w poniedziałek pierwsze mecze eliminacji do ME kobiet. W damskich po pierwsze mamy nie 3, a 4 grupy i przedstawiają się one następująco:

Grupa A
Włochy
Chorwacja
Litwa
Holandia
Belgia

Grupa B
Izrael
Serbia
Łotwa
Rumunia

Grupa C
Węgry
Czarnogóra
Turcja
Bułgaria
Finlandia

Grupa D
Wlk. Brytania
Słowacja
Ukraina
Niemcy


Do turnieju głównego zakwalifikuje się 8 drużyn z pierwszych i drugich miejsc. Reszta weźmie udział w dodatkiwych kwalifikacjach.
Osobiście mam kilku faworytów co do awansu do EuroBasketu, są to Włoszki, Łotyszki, Turczynki i Słowaczki. Wydaje mi się, że te ekipy nie powinny mieć większych problemów z dalszym awansem. Ale to wszystko wyjdzie w praniu.
W poniedziałek mamy 4 mecze w planie:

Włochy - Chorwacja
Litwa - Holandia
Węgry - Czarnogóra
Turcja - Bułgaria

Póki co nie znalazłem nigdzie oferty, ale mam pewne odczucia.
Włoszki nie powinny mieć wg mnie problemów z Chorwatkami. Ostatnio w Zafer Cup Włoszki pokazały moc pokonując kolejno Turczynki, Łotyszki i Słowaczki, czyli 3 inne ekipy, które wg mnie powinny awansować do ME. Przypomnę tylko, że z Turczynkami i Słowaczkami wygrały odpowiednio 16 i 17 punktami. Ciekawią mnie ogromnie kursy i linie handicapu na to spotkanie.
Co do meczu Litwa - Holandia nie mam jakichś odczuć specjalnych, jak zobaczę kursy i linie to może coś mi zaświta.
Ciekawie się wg mnie zapowiada mecz Węgry - Czarnogóra. Ja stawiam na wygraną gości. W drużynie węgierskiej nie zobaczymy Anny Vajdy, która postanowiła odpocząć od koszykówki na trochę. Teraz okaże się tak naprawdę ile jest warta drużyna węgierska bez swojej liderki. Natomiast mocno na papierze wygląda ekipa Czarnogóry. Mają w składzie Bjelice, Skerovic czy Dubljevic, które naprawdę potrafią grać dobrze w koszykówkę. Nie są to może zawodniczki absolutnego europejskiego topu, ale solidne i na pewno takie, które nie powinny mieć większych problemów z poprowadzeniem ekipy do wygranej z Węgrami.
Co do meczu Turczynek, to są wg mnie faworytkami tego meczu, ale nie wiem czy bukmacherzy nie przecenią ich i nie wystawią za wysokiego handicapu. Jeżeli tak to będzie można skorzystać. Więcej napiszę jak pojawi się jakaś oferta (co mam nadzieję będzie miało miejsce).
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Więc tak jak poprzednio pisałem uważam, że Włoszki wysoko wygrają z Chorwatkami. Mają formę, grają dobrze, nie widzę żadnych przeszkód, żeby tak miało się stać.
Uważam również, że Czarnogóra nie stoi na straconej pozycji w meczu z Węgierkami, więc dodatnie handi na gości moim zdaniem zdecydowanie do pobrania.
A do tego nie podobała mi się gra Turczynek w Zafer Cup, nie pokazywały nic specjalnego, więc handi na Bułgarię wg mnie ma szanse powodzenia.

Moje typy:

Włochy -9.5 1.85 ⛔
Unibet

Czarnogóra +10.5 1.85 ✅
Unibet

Bułgaria +15.5 1.85 ✅
Unibet
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Tu też dość krótko napiszę.




Jutro mamy takie spotkania:




Belgia - Włochy

Chorwacja - Litwa

Finlandia - Turcja

Bułgaria - Węgry




Tutaj jeszcze nie ma oferty, więc typów żadnych póki co nie ma.

Co do pierwszego meczu, to wg mnie powinny wygrać Włoszki, ostatnio dały ciała, ale potrafią przecież grać, nie wyszedł im mecz, ok, ale trzeba grać dalej. Jeżeli będzie ładny kurs, to warto moim zdaniem zagrać na Włoszki.

W drugim spotkaniu spodziewam się wygranej Litwy, nie wiem jeszcze jak podejdą do meczu buki, więc z typami się wstrzymam.

Turczynki powinny sobie poradzić w Finlandii, Yilmaz i Tuncluer z każdym meczem będą grały więcej, a wiadomo jak ważne to zawodniczki dla kadry Tureckiej. Dla mnie wygrana Turczynek + jakiś rozsądny handicap, zależy co zaoferują buki.

Czwarty mecz będzie bardzo ciekawy. Bułgarki pokazały, że potrafią nawiązać przez sporą część spotkania walkę z Turczynkami, a Węgierki bez Vajdy nie poradziły sobie z Czarnogórą. Podejrzewam, że faworytkami u buków będą Węgierki mimo wszystko, jak będzie jakiś fajny kurs na Bułgarię ML, albo ładne handi na Bułgarki to z przyjemnością postawię.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dobra jest oferta, więc typy ode mnie.

Włochy 3.080 ⛔
Pinnacle

Bułgaria 2.100 ✅
Pinnacle

Chorwacja 1.862 ⛔
Pinnacle

Turcja -6.5 1.943 ✅
Pinnacle

Po kolei kilka słów. Tak jak pisałem jak będzie ładny kurs warto spróbować na Włoszki. Kurs jest bardzo ładny więc próbuję. Na przełamanie, ale też po prostu wiem co grają Włoszki. Są w stanie to wygrać i wg mnie 3.08 to value.
Co do Bułgarek, to tak jak się spodziewałem u buków faworytem Węgry. Jednak moim zdaniem wcale nie do końca, wyjazd będzie trudniejszy niż mecz u siebie, a Bułgarki ostatnio w meczu z Turcją pokazały, że potrafią grać w koszykówkę. Po takim kursie warto spróbować.
O meczu Litwy pisałem wcześniej, że one są faworytkami, ale popatrzyłem tu i tam, przeczytałem kilka rzeczy i zmieniłem zdanie. Chorwatki wg mnie zwyciężą.
A Turcja to już pisałem wcześniej, powinny wygrać jakoś 10+ wg mnie z Finkami.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Tutaj też typ i dwa słowa

Turcja (-9) - Węgry 2.120 ⛔
Pinnacle

Turczynki są naprawdę mocne. Węgierki bez Vajdy nie bardzo. Turczynki 2 wygrane póki co, w domowych spotkaniach powinny uzbierać komplet, także uważam, że spokojnie wygrają. 3 dni temu nie grały, odpoczęły, więcej sił itp. Węgierki póki co tylko win z Finkami, z Bułgarią i Czarnogórą przegrane. A Turcja jest jeszcze mocniejsza.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dziś proponuję wygraną Turczynek. Ekipa Czarnogóry to nie jest słaby rywal, ale handi -3.5 i kurs 2.480 na Turczynki to za dużo. Turczynki się rozkręcają, coraz więcej grają Yilmaz i Tuncluer, wg mnie powinny być równe kursy, więc warto zagrać na Turcję.

Reszta spotkań jakaś dziwna, nie mam czasu poczytać i poszukać informacji, więc nie będę na ślepo strzelał. Tylko Słowaczki z handi mi się podobają.

Tak więc ode mnie na dziś:

Turcja 2.480 ⛔
Pinnacle

Słowacja -4.5 1.962 ✅
Pinnacle
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dziś przed nami nastepujące spotkania:

Łotwa - Izrael
Bułgaria - Turcja
Holandia - Litwa
Słowacja - Ukraina
Niemcy - Wlk. Brytania
Chorwacja - Włochy
Czarnogóra - Węgry
Serbia - Rumunia


Zacznę od spotkań, na które mam jakieś pomysły.

Czarnogóra - Węgry

Od spotkania między tymi ekipami zaczynałem typowanie tych eliminacji. Wtedy stawiałem na Czarnogórę, chociaż przestraszyłem się kursu i podparłem to handicapem, okazało się, że nie potrzebnie. Dziś po 4 wygranych z rzędu ekipy gospodyń moje zdanie tylko się umocniło. Zdecydowanymi faworytkami są Czarnogórzanki. Odprawiają każdego (poza meczem z Bułgarią, który wygrały 2 punktami) z niezłą zaliczką. Dla przykładu choćby ostatnia wygrana z mocną Turcją 18 punktami. Czy poprzednio z Finkami 40-stoma. Czarnogórzanki grają świetne eliminacje i naprawdę nie wierzę, że Węgierki są w stanie nawiązać walkę w tym spotkaniu.

Mój typ:

Czarnogóra -10 2.050 ⛔
Pinnacle


Bułgaria - Turcja

Tutaj ciężko wg mnie wskazać faworyta. Bułgarki radzą sobie nieźle. Ładnie pocisnęły z Węgierkami, były bardzo blisko wyjazdowej wygranej z Czarnogórą (czego o Turczynkach powiedzieć nie można). Nie wiem czy Turcja złapała jakiś dołek czy co. Bułgarki w każdym razie pozytywnie mnie zaskoczyły. Dobrze rzucają, na niezłej skuteczności, u siebie średnio 78 pkt. Turczynki jak wiadomo też potrafią dużo punktów zdobywać, mają zawodniczki, które same potrafią pyknąć spokojnie 20+. Stawiam tutaj na festiwal strzelecki i overowe spotkanie.

Mój typ:

over 133.5 1.926 ⛔
Pinnacle


Holandia - Litwa

Tutaj krótko i statystycznie. W meczach Litwy pada średnio 158.5 punkta. Najmniej było w meczu z Holenderkami, jedyne 150. Holenderki z kolei mają średnią 145, jednak mocno zaniżoną przed jedno spotkanie z Włoszkami, w którym padło tylko 130 punktów. Obie ekipy mocno overowe, grają tak w stylu GSW.

Mój typ:

over 144.5 1.926 ✅
Pinnacle


Póki co tyle, o następnych meczach napiszę później.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dobra czas na kolejne spotkania, typów konkretnych wiele więcej nie mam, tylko przeczucia.


Chorwacja - Włochy

Jeden mecz między tymi ekipami już w tych eliminacjach mieliśmy. Wygrały na wyjeździe Chorwatki, co wtedy mnie zaskoczyło. Jednak tym razem sam stawiam na Chorwatki. Włoszki to bardzo dziwna ekipa, nie ogarniam jej za bardzo. Na początku dwa mecze i dwie przegrane, a ostatnie dwa spotkania wygrały. Chorwatki zaczęły mocno, potem przyszły 2 porażki, a w ostatnim meczu odprawiły Belgijki u siebie 15 punktami. Dziś stawiam na Chorwatki. Grają u siebie, co jest dla nich atutem, no i jakoś bardziej im ufam niż Włoszkom.

Mój typ:

Chorwacja -3.5 1.741 ✅
Pinnacle


Co do następnych czterech spotkań mam takie przeczucia raczej niż konkretne typy. Moje przeczucie mówi mi, że na Łotyszki handicap jest trochę przesadzony i lepiej szukać jakiegoś dodatniego handicapu na drużynę Izraela, która w pierwszym meczu rozniosła Serbki. Poza tym uważam, że Słowaczki i Serbki powinny wygrać naprawdę wysoko. Handicap wystawiony na Słowaczki wydaje się rozsądny, jednak nie wiem czy w przypadku Serbek buki nie przesadziły. Patrząc jednak na to co Rumunia odstawiła, to nawet przy 17 punktowym handicapie bliżej mi do ujemnego na Serbię niż dodatniego na Rumunki. A co do meczu Niemek to nie mam pojęcia.

Na podstawie moich przeczuć więc takie coś:

Słowacja -13.5 1.917 ✅
Pinnacle

Izrael +11.5 1.926 ✅
Pinnacle

Serbia -17 1.926 ✅
Pinnacle
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Jutro mamy w planie kilka spotkań. Lista jest następująca:

Węgry - Bułgaria
Rumunia - Izrael
Niemcy - Słowacja
Litwa - Chorwacja
Turcja - Finlandia
Wlk. Brytania - Ukraina
Włochy - Belgia
Serbia - Łotwa


Zacznę od tych spotkań, na które mam jakieś poparte argumentami typy.

Na pierwszy ogień Włochy - Belgia.

Jak pisałem w poprzednim poście czyli tutaj, Włoszki muszą wg mnie wygrać to spotkanie by liczyć się jeszcze w walce o awans. Włoszki u siebie potrafią naprawdę nieźle grać, zaś Belgijki wyjazdów nie mają najlepszych. Włoszki są dla mnie trochę zawodem, ale wierzę w nie w tym spotkaniu. Potrafiły pokonać Litwinki u siebie nie grając jakiegoś oszałamiającego spotkania, więc wierzę, że z Belgijkami też sobie poradzą. Belgijki po prostu jakoś wyjazdy niszczą, ostatnio 15 punktów w plecy z Chorwacją przykładowo. Włoszki ostatnio z tą samą Chorwacją przegrały wyjazd 9 punktami, więc korespondencyjnie są lepsze. Ja wierzę, że nie tylko korespondencyjnie. Wg mnie Włoszki wygrają ten mecz i to wygrają co najmniej 5 punktami, żeby wygrać dwumecz z Belgią co może mieć znaczenie w końcowym rozrachunku.

Mój typ:

Włochy -5.5 1.769 ✅
Pinnacle


Niemcy - Słowacja

Tutaj ewidentnie faworytem jest Słowacja i moim zdaniem spokojnie to wygrają, w dodatku pokrywając handicap. Słowaczki są po prostu najlepszą ekipą tej grupy, może nie mają w składzie jakichś gwiazd, ale Pokey bardzo ładnie poukładała zespół i widać efekty. Z Wielką Brytanią, z którą Niemki ostatnio przegrały u siebie 9 punktami, Słowaczki wygrały na wyjeździe 9 punktami. To oczywiście dwa różne mecze, ale może jakoś zobrazować różnicę między tymi ekipami, która jest wg mnie dość znaczna. Wg mnie spokojna wygrana Słowaczek.


Mój typ:

Słowacja -7 2.120 ⛔
Pinnacle



Co do pozostałych spotkań, to mam tylko takie przeczucia, jakoś bez specjalnie wielkich przemyśleń.
Izrael powinien sobie spokojnie poradzić z Rumunią i wygrać około 20 punktami, Rumunki są po prostu parę klas słabszą ekipą.
Turczynki powinny wygrać spokojnie z Finkami, ale nie wiem czy aż 20 punktami, więc po prostu odpuszczę sobie ten mecz.
Węgierki ostatnio walczyły ładnie z Czarnogórą, ale jakoś nie wiem czy są w stanie wygrać wysoko z Bułgarkami. Bułgaria nieźle się prezentuje w tych eliminacjach i myślę, że pokryją handicap i nie przegrają zbyt wysoko albo nawet wygrają to spotkanie.
Litwinki wg mnie wygrają z Chorwatkami, ale Chorwatki walczą o awans i dla nich małe punkty mogą być bardzo ważne, więc będą walczyć na maksa, dlatego też ciężko mi powiedzieć coś o handicapie. A kurs na czysty win nie do gry.
A co do pozostałych dwóch spotkań to kompletnie nie mam pomysłu.


Z moich przeczuć więc kolejne dwa typy:

Izrael -16.5 1.901 ⛔
Pinnacle

Bułgaria +6.5 1.943 ✅
Pinnacle
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Belgia - Litwa

Bardzo ciekawy mecz się zapowiada w grupie A. Dwa mocne zespoły, wciąż mające szanse na awans Belgijki i będące już niemal pewne awansu Litwinki. Belgia póki co pokazała, że u siebie jest naprawdę mocna. Porównując obie ekipy od strony statystycznej można zauważyć przewagi jednych bądź drugich w poszczególnych elementach, np lepsze ofensywne zbiórki czy mniej fauli Litwinek, a z drugiej strony lepszy procent za dwa czy więcej bloków Belgijek. Porównanie statystyczne więc wypada dość równo. Szukać więc należy innych przewag. I tutaj przewagami Belgijek są własny parkiet oraz świadomość Litwinek, że już awansowały. Ta świadomość może doprowadzić do tego, że momentami nie będą walczyły na 100%, bo nie jest to już konieczne. Belgijki zaś wciąż biją się o awans z Chorwatkami i Włoszkami, więc tutaj zaangażowanie będzie na najwyższym poziomie. Dlatego widząc kurs 2.100 na Belgię mam zamiar to wykorzystać.

Mój typ:

Belgia 2.100 ⛔
Pinnacle


Serbia - Izrael

Izrael już niemal pewny awansu, Serbki walczą z Łotyszkami. Jednak z tego co wyczytałem na stronie izraelskiej federacji to nastroje bojowe i chcą wygrać to spotkanie. Nie ma nic o żadnych absencjach w składznie ekipy gości. Zakładam więc pełny skład. A w pełnym składzie Izraelki jeżeli chodzi o zgranie ewidentnie przewyższają ekipę Serbii. Widać to bardzo dobrze jak popatrzy się na ilość asyst czy strat. Serbki mają przewagę w grze podkoszowej, lepsza deska, więcej bloków. Ale Serbki też niemało faulują, a Izraelki wolne rzucają bardzo dobrze, najczęściej faulowane Cohen i Doron po 3 meczach mają 41/47 z wolnych. To może być bardzo duży atut ekipy Izraela. Generalnie zdaję sobie sprawę z tego, że Izraelki niekoniecznie są najlepszą ekipą na wyjazdach, niemniej jednak widzę szanse nawet na wygraną w tym spotkaniu, dlatego z mojej strony takie typy:

Izrael +6 1.971 ✅
Pinnacle

I odpowiednio lżej można spróbować:

Izrael ML 3.370 ⛔
Pinnacle


Niemcy - Ukraina

Niemki walczą o awans, Ukrainki już nie. Niemki za 3 dni mają ważny mecz z Wlk. Brytanią, bo to właśnie z nią biją się o awans. Ukrainki już na luzie, nie powinny się spinać. Mecz powinien być raczej z gatunku underowych, jak to mecze Niemek. W dodatku Ukrainki nie będą na siłę cisnąć, Niemki raczej tylko na tyle, żeby wygrać, więc punktów powinno być niewiele, co sugeruje nawet linia u buka na poziomie 129 punktów. Wobec tego handicap +10.5 punktu na Ukrainki wydaje się wysoki. Ukrainki mają lepsze zbiórki w ofensywie, więcej blokują, generalnie pod koszem zdaje się, że są silniejsze niż Niemki. Ciekawy będzie pojedynek Fröhlich - Ogorodnikova, czyli starcie dwóch PF, które powinny zagrać naprzeciw siebie. Są to dwie najjaśniejsze postaci w obu ekipach i myślę, że ten będą ograniczać swoje poczynania, co wpłynie na jeszcze bardziej underowy charakter spotkania, a co za tym idzie większe szanse dla handicapu na Ukrainki.

Mój typ:

Ukraina +9.5 1.990 ✅
Pinnacle
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Więc eliminacje powoli dobiegają końca, niektóre ekipy walczą o awans, inne już go sobie zapewniły, a jeszcze inne mają już wszystko gdzieś, bo odpadły z walki już niemal na początku. Teraz moja w tym głowa, żeby jakieś typy wykombinować, więc się postaram.

Litwa - Włochy

Litwa to kraj, gdzie koszykówka jest sportem narodowym. Grając u siebie reprezentacja Litwy nie odpuści, mimo tego, że mają już zapewniony awans i właściwie mogłyby nie wyjść na parkiet. Litwa w kosza zawsze gra o wygraną. A oprócz motywacji dochodzą jeszcze inne argumenty. Litwa u siebie wygrywa bardzo wysoko, a Włoszki na wyjazdach raczej słabo. No Litwinki oczywiście są też lepsze koszykarsko, mają lepszą deskę, lepiej rzucają, są bardziej zgrane. I na bank chcą zrewanżować się Włoszkom za jedyną porażkę w tych eliminacjach, którą poniosły w Cagliari. Wg mnie tutaj nie trzeba nawet zbyt dużo pisać, po prostu Litwinki są lepsze, w tym spotkaniu wg mnie wszystko przemawia za nimi.

Mój typ:

Litwa -6.5 2.01
Pinnacle

A do tego można na ten mecz zagrać:

over 145.5 1.952
Pinnacle

Oczywiście nieco lżej, bo wiadomo, że kobiety i granie under/over często dziwnie się kończy. Litwinki ostatni mecz u siebie, więc motywacja będzie, będą rzucać sporo wg mnie.



Ukraina - Słowacja

W tym meczu widzę wygraną ekipy Słowacji. Ostatnio zaskakująca porażka z Wlk. Brytanią, Ukrainki za to wygrany wyjazd z Niemkami. Słowaczki jeżeli przegrają to spotkanie, to i tak będą miały jeszcze szanse na awans w przypadku co najmniej 6-punktowej wygranej z Niemkami, ale myślę, że zdecydowanie wolałyby wcześniej być w lepszej sytuacji, a nie walczyć o życie w ostatnim spotkaniu. Słowaczki są koszykarsko po prostu lepsze od Ukrainy. Lepszy rzut, lepsza deska, większe zgranie. To wszystko przemawia na korzyść Słowaczek. Ostatnio Ukrainki wygrały z Niemkami, bo miały przewagę na tablicach, niewielką, ale wygrana też była niewielka. W meczu ze Słowaczkami nie podejrzewam ich o wygranie walki na tablicach, wręcz przeciwnie, raczej to Słowaczki wygrają zbiórki, co może mieć bardzo duże znaczenie.

Mój typ:

Słowacja -4.5 1.952
Pinnacle



Do tego jeszcze więcej tutaj ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom