>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Golf

odi 2,3K

odi

Forum VIP
Wyndham Championship
Tim Clark lepszy od Erniego Elsa (całość turnieju) ⛔
1.89
Marathonbet

Czarnym koniem turnieju jest właśnie Clark. Występował tutaj dwukrotnie i dwukrotnie walczył praktycznie do samego końca o wygraną (2008 szóste miejsce, 2012 drugie ustępując tylko Garcii). W ośmiu rundach jakie tu uderzał ani razu nie wyszedł poza PAR 70 czyli ciągle elegancko pod kreską z piorunującą wręcz średnią 66.125. Gracz z RPA preferuje tory krótsze ale bardziej wymagające technicznie i taki właśnie dostaje w Północnej Karolinie.
Co do jego rywala to Els powinien tutaj dograć do końca uniknąć cuta, ale nie spodziewam się po nim więcej niż TOP 30 - TOP 20. Clark może wejść do TOP5 a TOP10 powinien zgarnąć &quot;na luzie. Znajomość toru i sama jego &quot;fizyka&quot; są po stronie Clarka.
Różnica jednego dołka zadecydowała, Els wygrał
UPdAtE -&gt; Po pierwszym dniu Clark -1 , a Els +1 czyli różnica 2 PAR. Jest dobrze.
Weekley Boo najlepszy z tójki: Weekley, Boo / Stallings, Scott / Bae, Sang-moon (1 runda)
ZWROT (nie widzę żeby Stallings uderzał, chyba jakaś kontuzja czy coś, zakład zwrócony)

2.45
Marathonbet

W tej trójce na wstępie wykluczamy Koreańczyka, bo chociaż to zawodnik niezwykle przyszłościowy to jednak niezdolny póki co do stabilnego punktowania. Zostaje Weekley i Stalling, a ten drugi jedzie obecnie w dół w PGA bardzo słabo zanotował jeden z większych spadków w rankingu po tym turnieju (z 37 na 41 czyli -4 miejsca) i nie zanosi się by w parę dni coś tutaj poprawił. Weekley w PGA solidne 12 miejsce z -2 under PAR także bardzo dobre zawody, w tym sezonie już raz zwyciężał w Tourze i raz był drugi i chociaż tutaj jest kilku mocniejszych graczy to na TOP10 szansę są. Motywacje też są bo robiąc tu mocny wynik Weekley praktycznie zapewnia sobie udział w fazie play-off do niemalże samego końca sezonu - aby mieć pewność musi załapać się na podium ale TOP 10 też da mu niezłą perspektywę i spokój.
Update -&gt; Koreańczyk -2, a Weekley -1. Obaj solidnie ale spodziewałem się ciut więcej po Weekleyu a mniej po Azjacie.
Padraig Harrington uniknie CUTu ⛔
1.85
Marathonbet

Standardowe zawody z serii PGA Tour składają się z czterech rund, po dwóch z nich część zawodników ze stawki odpada według wcześniej ustalonych zasad wynikowych (ci którzy nie zeszli poniżej określonego wyniku np PAR 70). Zakład dotyczy więc tego, że wspomniany Harrington dogra na polu w Sedgefield Country Club do samego końca.
Optymizm w tej kwestii powodowany jest tym, że Irlandczyk to jednak dosyć uznana marka i chociaż ma słaby sezon to do T125 powinien się załapać za same zasługi. Pomaga w selekcji też fakt, że Harrington już w podobnych sytuacjach się znajdował i choćby dwa lata temu również tutaj również z nożem na gardle potrafił spiąć pośladki i zrobić określony potrzebny rezultat. Patrząc w historię z tego sezonu zdarzały mu się tylko dwukrotne serię z CUT, teraz właśnie również do takie serii zrównał po kiepskim PGA. Moim zdaniem warto zagrać że trzy razy z rzędu nie pożegna się z rozgrywkami w trakcie ich trwania, tak jak mówiłem jest to mimo wszystko zbyt dobry zawodnik by nie wykazać się tu odrobiną chęci, a stawka nie jest tak mocna jak na dwóch poprzednich turniejach.
Wszystkie trzy zakłady do zagrania do jutra 15 sierpnia mniej więcej do godziny 12 (oferta Marathonu).
Update -&gt; Ostatni w turnieju, temu Panu podziękujemy ;)
-----------------------
Po edycji dorzucam jeszcze:
Tim Clark lepszy od Mark Wilson ⛔
(1 runda)
1.83
WilliamHill

Wilson bez formy, w bardzo słabo obsadzonym Reno-Tahoe Open dopiero 23. O Clarku już pisałem:
Czarnym koniem turnieju jest właśnie Clark. Występował tutaj dwukrotnie i dwukrotnie walczył praktycznie do samego końca o wygraną (2008 szóste miejsce, 2012 drugie ustępując tylko Garcii). W ośmiu rundach jakie tu uderzeń ani razu nie wyszedł poza PAR 70 czyli ciągle elegancko pod kreską z piorunującą wręcz średnią 66.125. Gracz z RPA preferuje tory krótsze ale bardziej wymagające technicznie i taki właśnie dostaje w Północnej Karolinie.
Update -&gt; Clark i Wilson obaj na -1 niestety zakład był trzydrogowy więc minus
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Bill Haas zakończy w TOP10
(całość turnieju)
2.70
WilliamHill

Haas to prawdziwy gospodarz tej imprezy urodzony w Karolinie Północnej zna to pole bardzo dobrze i grał na nim bardzo często nawet jeszcze nie jako PRO. Jest prawdziwą maszyną jeśli chodzi o miejsca w TOP 10 - był w dziesiątce aż dziewięć razy najwięcej z całego Touru.
W poprzednim roku był tu siódmy. W tym sezonie wygrał już jedne zawody, a w ostatnich tygodniach jest bardzo poprawny i myślę, że tutaj też stać go na walkę o zwycięstwo. Wybieram jednak opcję bezpieczną i gram TOP10 po szalenie dobrym kursie. Ewentualne zwycięstwo tutaj da mu pewne TOP30 w całym cyklu FEDEX czyli grę do samego końca sezonu z najlepszymi, właściwie to TOP 10 tutaj mu to da.
Raz jeszcze wspomnę, że stawka nie jest wygórowana, jest tylko pięciu golfistów z TOP 20, a tych którzy znają te tory lepiej lub równo jak Haas jest dwóch lub trzech lub żadnego ???? W rankingu FedexCup do ścisłej światowej czołówki Amerykanin traci zaledwie kilkanaście punktów i z powodzeniem może je tu odrobić, wpadki nie będzie.
UPDATE -&gt; Haas gra swoje, w 1 dniu -1, w drugim -4 i już jest top 10. Teraz tylko utrzymać pozycje jutro i zaatakować na końcu ???? W trzecim dniu Haas kończy na +1. By zrobić TOP10 będzie musiał zagrać jutro na minimum -1, -2. Jest to bardzo możliwe ???? Haas w T20 ale nie T10, zabrakło jednego szarpnięcia ;)
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Wyndham Championship
Immelman najlepszy z trójki -&gt; Charlie Beljan - Trevor Immelman - Davis Love III ⛔
2.25
WilliamHill
godzina 14

Immelman potrzebuje tutaj dobrego wyniku żeby załapać się na fazę play-off FedexCup i widać już po pierwszym dniu, że jest w stanie spokojnie się załapać do TOP30. Co ciekawe wczoraj zrobił bardzo dobre -5 (65) ale nie daje mu to jeszcze w tej konfiguracji wejścia do 125 czyli wciąż jest poza dalszym sezonem ... dziś nie może sobie pozwolić na znaczne obniżenie lotów.
Jego rywale w tym zakładzie to Charlie Beljan, który wczoraj tu zszedł na -1 ale moim zdaniem będzie teraz szedł w górę (czyli w złą stronę). Lowe to już w ogóle dziś się raczej pożegna z turniejem i sezonem poprzez CUT.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Sergio Garcia lepszy od Martin Kaymer ⛔
(2 runda)
1.80
WilliamHill
godzina 13:50

Broniący tytułu Hiszpan wczoraj pokazał klasę i przy odrobinie szczęścia byłby na prowadzeniu już po pierwszym dniu. Na tym samym poziomie zagrał chyba tylko (z tych legitymujących się trwałą formą w sezonie) Jordan Spieth. Widać że tutaj gra na wielkim luzie i wierzy w siebie, źle nie wypadł także w PGA Championship więc żadnych obaw względem Sergio mieć nie można. Celność i lokowanie piłeczki na polach zielonych czyli najbezpieczniejszych ma najlepszą ze stawki, w całym Tourze jest najpewniejszy w kończących &quot;dopychaniach&quot; kulki do dołka...
Kaymer zawiódł i chociaż Niemiec uniknie CUTu to może zostać wypchnięty z poza T125 Fedexu. Czy stać go żeby zrobić tu coś więcej niż ten wczorajszy Even (70)? Moim zdaniem nie, a Garcia wyprzedzi go o 2-3 uderzenia.
Update -&gt; Dzień kiepski, zwłaszcza Kaymer zaskoczył tu na plus. Garcia nieźle ale wyhamował.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Kirk Chris lepszy od Potter Jr Ted ✅
(2 runda)
1.53
Unibet
godzina 13:40
Do Kirka miałem drobne wątpliwości bo w PGA nie zagrał najlepszego golfa ale z tego co zobaczyłem w pierwszej rundzie na Wyndham chłop się raczej ogarnął i chce wrócić do TOP30 po tym turnieju (obecnie 31, spadł po PGA z 27). Jego rywal zrobił wczoraj 69 co jak na niego jest niezłym wynikiem, ale ani nie ma tu ciśnienia na lepszą grę (w top 125 utrzyma się już raczej na pewno). Sądzę że tutaj różnica podobnie jak w zakładzie z Garcią będzie 2-3 uderzenia na korzyść Kirka być może obaj zagrają gorzej niż w pierwszym dniu ale Kirk utrzyma się na 70 lub poniżej a Potter zejdzie powyżej PAR.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Jordan Spieth - Rory Sabbatini -&gt; Spieth lepszy w 3 rundzie ✅
1.62
Bet365

godzina 13:55
Ten turniej to póki co popis młodych, a z tych młodych najbardziej wyróżnia się Spieth. Jordan zachwycił pierwszego dnia gdzie ledwo kroku dotrzymywał mu broniący tu tytułu Garcia. Hiszpan osłabł w drugiej rundzie a Spieth kontynuował swoją dobrą grę i jest tutaj po dwóch rundach na pozycji 3 z wynikami 65-66. Sabbatini to mimo wszystko zaskoczenie, idzie mu dobrze ale w porównaniu do Spietha jest o level niżej. Wczoraj zrobił -4 jak Jordan ale w pierwszym dniu był gorszy. Całość sezonu też średnia, nie jest to też golfista ambitny opuścił wielkie szlemy zaś Spieth zebrał tam cenne doświadczenie z najlepszymi. Nie wróże mu tu utrzymania top5 w którym teraz jest. Z zawodnik z RPA zdecydowanie wyżej cenie Tima Clarka, a część fachowców nie skresla jeszcze Erniego Elsa.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Sergio Garcia - Will Claxton --&gt; Garcia lepszy w 3 rundzie [1.42] ⛔
Paul Haley II - Tommy Gainey --&gt; Gainey lepszy w 3 rundzie [1.45] ✅

2.06
Unibet
godzina 13:25

Zestawienie Garcii z kimś tak słabym jak Claxton wynika chyba tylko i wyłącznie z tego że Hiszpan nie podtrzymał swojej bardzo dobrej dyspozycji z dnia pierwszego. Umówmy się jednak że jeśli ktoś tu wróci na wyniki powyżej -2 to będzie to właśnie Garcia, bo znajomość tego toru i pewność siebie są po jego stronie to o czym tu wielokrotnie pisałem. Claxton gra tu niezłe zawody ale realnych szans na wejśćie do TOP125 to on tak czy siak nie ma i nie sądzę żeby utrzymał do końca tą swoją wysoką pozycję w T15, w tym sezonie gość w 23 zawodach PRO TOUR tylko raz był w czołowej 25...
Gainey wykonał pierwszą część planu - uniknął CUTa i gra dalej. Teraz czas poprawić się o kilka pozycji i być może kto wie wejść do 125 bo matematyka takie szansę mu daje. Haley to gracz z trzeciej setki rankingu, obaj niby bardzo podobne dwie rundy jednak różnicą tutaj będzie stanowić bariera play-off. Jeden z nich może ją przekroczyć, drugiemu brakuje do tego poziomu sporo.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Hoffman - Howell -&gt; Hoffman lepszy w 3 rundzie -&gt; ZWROT
1.95
Unibet
godzina 14:45

O Hoffmanie mówiło się przed turniejem nie dużo i raczej w kategorii że musi bronić pozycji w TOP125. Nikt nie oczekiwał że w pierwszym dniu chłop zrobi 65, w drugim cięższym dla golfistów ogólnie też zszedł poniżej PAR i zrobił 69. Widziałem go na kilku dołkach i robi wrażenie, bardzo mało birdies oddaje (jest w grupie najlepszych pod tym względem) i nie musi tu atakować niczego co sprawia że jest raczej solidnym wyborem. Howell mnie nie przekonuje, przed gorszym wynikiem wyratował go jeden eagle i daleki zasięg uderzeń. Na dłuższą metę to mu na tym torze wyniku raczej nie powinno dać, bo jest to dosyć skomplikowane pole na którym dużo mniej liczy się odległość.
Howell otrzymał dyskwalifikacje, Unibet rozliczył jako zwrot ...
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Simpson najlepszy z trójki Simpson/Kaymer/Chappell ✅
2.35
Unibet
godzina 13

O Simpsonie nie miałem okazji jeszcze pisać, a stawiany był w gronie faworytów przed rozpoczęciem Wyndham. Nie brałem tego za bardzo na poważnie aczkolwiek w TOP 10 miałem spore przekonanie że się znajdzie. Teraz mądrzejszy o dwie rundy wiem że o to TOP10 będzie jednak ciężko. Simpson zna tu fizykę toru i podłoże, ale nie umial tego wykorzystać w pierwszej rundzie i prawdopodobnie za to właśnie zapłaci brakiem TOP10. Dziś powinien zaatakował bo to ostatnia szansa żeby nadrobić błędy z R1. Amerykanin jest lepszy od Kaymera a tym bardziej od Chappella. Już na PGA pokazał przebłyski wysokiej formy, spodziewałem się że tutaj to ustabilizuje bo w końcu pochodzi właśnie z Karoliny Północnej - nie można też zapominać że wygrywał tutaj Wyndham w 2011 roku więc gdy wystrzeli to może spokojnie zrobić rundę na 64-65.
Przeciwko Niemcowi typowałem wczoraj, akurat gdy miał lepszy dzień. Wczoraj jednak Kaymer musiał zagrać nieźle by uniknąć CUTu, dziś już nie musi się spinać na ataki i nie wiem czy będzie to robił mając pewne T125. Chappell zanotował po poczciwym -1, -1 dwie średnie rundy nie błyszczy tutaj i nie myślę żeby taką stonowaną grą coś osiągnął oprócz tego TOP50. Najlepszy wybór z tej trójki to Simpson.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Solheim Cup

Gerina Piller - Cartiona Matthew -&gt; Matthew wygra -&gt; ZWROT
1.70 Unibet Godzina 21:30


Piller to najsłabsze ogniwo amerykanek, widać że z debiutantek to właśnie ona najgorzej poradziła sobie z presją towarzyszącą Solheim. Jej kroczący ranking Rolex to pozycja 55 z punktami 97.95. Matthew jeśli chodzi już o liczby rankingowe to 8 pozycja i 248.70 - widać więc tutaj niemała przepaść. W samym turnieju Szkotka póki co zawiodła, ale właśnie w singlach powinna się odkuć. Do tej pory wystawiano ją zarówno w Foursomes jak i w Four-ball - jej rywalka Piller nie cieszy się takim zaufaniem ze strony koleżanek i zagrała jedynie w Four-ball przegrywając dwukrotnie...
Europejki na razie prowadzą, ale żeby to podtrzymać to takie liderki jak Matthew i Pettersen muszą swoje mecze wygrać. Cartiona jest niezwykle doświadczona i nie sądzę, żeby zamknęła ważny rozgrywany co dwa lata turniej bez wygranej, tym bardziej że jest zestawiona z debiutantką bez błysku.
Najlepiej łapać w Unibet, bo gdzie indziej już zbliża się do 1.60.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
# pierwsza część typów
Jason Day w TOP 3 Australijczyków ✅
1.50
Unibet

Całkiem liczne grono Australijczyków znalazło się w tegorocznej fazie play-off. W zasadzie jednak tylko dwóch z nich liczyć się będzie na poważnie w stawce do samego końca. Są to Adam Scott i właśnie opisywany Jason Day. Cała reszta tego teamu z Antypodów to jednak nie są gracze wysokiego formatu, no a nawet jakby to zakład obejmuje pozycje 1-2-3 i serio Day musiałby zagrać bardzo źle by tutaj być gorszym aż od trzech rodaków. Moim zdaniem będzie najlepszy z Australijczyków, lepszy nawet od Scotta. W PGA Championship zajął wysokie T8, zrobił sobie tydzień odpoczynku. Rok temu był tutaj 24. W tym sezonie zaliczył sześć pierwszych dziesiątek i jego forma jest wyraźnie wzrastająca. Jeden z moich faworytów w całym turnieju.
McIlroy - McDowell -&gt; McIlrou lepszy w turnieju -&gt; 1.60 ✅
Westwood - Poulter -&gt; Westwood lepszy w turnieju -&gt; 1.65
✅
2.64
Unibet

Długoterminówka w której typuje pojedynki wyspiarzy z GB. McIlroy i Westwood to faworyci, Irlandczyka od jego rodaka McDowella różni przede wszystkim forma z ostatnich tygodnii (wyżej w PGA wyżej w World Golf Championships). Pamiętajmy też że Rory w ubiegłym roku dwa wspaniałe zwycięstwa odniósł właśnie w fazie play-off i nikt się nie dziwi że znów ta jego dyspozycja zbliża się tu do optimum. Sytuacja z Anglikami jest podobna. Weestwood w PGA był lepszy, do tego jest do bólu regularny w ani jednym turnieju nie zagrał dwóch słabyc pierwszych rund (zero CUT) i zaliczył sześć pierwszych &quot;10&quot;.

Stenson - Blixt -&gt; Stenson lepszy w turnieju -&gt; 1.36 ✅
Dustin Johnson - Bubba Watson -&gt; Johnson lepszy w turnieju -&gt; 1.57 ⛔
2.14
Unibet


Stensona mam w zakładzie na TOP 10 i uważam podobnie jak tam, że odegra tu znaczącą rolę. Po kilkukrotnym staniu na podium i równym tempie jedynie o krok za liderami czas na jakiś pozytywny przełom dla Szweda. W ostatnich czterech startach w Tourze ma dwie drugie i dwie trzecie lokaty, Blixt jego rodak nie poraża wynikowo - jedno zwycięstwo i czwarta lokata w PGA (ale wciąż za Stensonem).
Dustin Johnson jest aktualnym rekordzistą tego pola pod względem najlepszego wyniku w jednej rundzie (64). Rekord był w 2009 roku, w 2011 wygrał Barclays. Dziwna to zależność i nie przywiązywałbym do tego uwagi ale znów mija dwa lata i według schematu Dustin zrobi tu coś spektakularnego na plus. Watson raczej w ogonie, pewnie tak jak w ostatnim turnieju w którym brał udział czyli PGA skończy na CUT (odpadnie w połowie zawodów).
UPDATE: --&gt; Day i Stenson jak rakiety, to może być ich turniej i to były raczej dobre zakłady. Całość psuje fatalny Westwood ale jeszcze nie jest to stracone bo chłop źle wszedł w turniej już był na +5 ale wyrobił się na +2 i może tu jeszcze wszystko się zmienić wystarczy żeby zrobić PAR 71 w 2R i został w grze. Reszta minimalne różnice po 1R trzeba poczekać z werdyktem co i jak :smile:
Update 2 --&gt; Dustin położył kupon i odpadł na CUT ???? Ale kupon środkowy wszedł jak w masełko bo według przewidywań rywale byli o klasę gorsi od Westwooda i McIlroya :smile:
Update 3 --&gt; Day z rundy na runde slabnie ale mam nadzieje ze w ostatni dzień spróbuje ataku i wejdzie do TOP3 Australijczyków. Na razie jest czwarty, bo dosyć zaskakująco wypadają Chalmers i Baddeley - obaj są jednak do łyknięcia.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Henrik Stenson w TOP 10 ⛔
2.87
Bet365

Szwed wydaje się być najgorętszym golfistą z tych, którzy ostatnio nic nie wygrali. Kursy na jego wysoką pozycję są aż zadziwiające biorąc pod uwagę fakt, że w czterech ostatnich zawodach 2x 3 miejsce i 2x 2 miejsce. Osobiście będę bardzo zdziwiony jeśli z taką formą Henrik nie wygra żadnego z turniejów pozostałych do końca sezonu - co więcej ja myślę że może wygrać nie jeden a dwa i realnie włączyć się o tytuł mistrza FedExCup... Na jego korzyść działa to że już kilka razy był bardzo blisko - to zaostrzyło apetyt na sukces. Jego wielką zaletą jest umiejętność wychodzenia z wszelkiego rodzaju nierówności, na trudnych dołkach nadrabia naprawdę dużo.
Tiger Woods - Rory McIlroy -&gt; Woods lepszy w R1 ✅
1.57
Bet365

Rory jak już wspomniałem jest na fali wznoszącej, ale nijak się to ma do Tigera który jak zwykle jest wielkim faworytem. Nie jest to bez pokrycia w faktach bo czarnoskóry golfista wygrał w tym sezonie cztery razy. Jeśli trafi w pierwszej rundzie dobry wynik to już pociągnie ze sobą cały turniej, Irlandczyka stać tu na TOP 20, Tigera na T3, lepszej oferty z Woodsem w roli głównej nie znalazłem.

Schwartzel - Spieth -&gt; Spieth lepszy w turnieju ✅
1.90
Bet365


W ubiegłotygodniowym Wyndhamie o zwycięstwo walczył Spieth i Reed i chociaż wygrał ten drugi (potrzebna była golfowa dogrywka^^) to o tym pierwszym mówi się cieplej ze względu na jego ogromny potencjał. Spieth odważniej rzecz biorąc to objawienie, profesjonalistą stał się w grudniu i od tamtej pory zdążył wygrać już turniej PGA być drugi w Wyndham i stanąć do play-off z bardzo dogodnej 8 lokaty w FedexCup ranking. Strach pomyśleć co może zrobić gdy okrzepnie. Schwartzel to dla mnie obecnie trzecia-czwarta siła RPA, kiedyś kiedyś wygrał Masters ale w tym sezonie tylko dwa trzecie miejsca i nawet na dwa CUT się złapał więc słabo.
UPDATE --&gt; Tiger elegancko wszedł w R1 i tak jak się spodziewałem dołączy tu do stawki walczącej o mistrzostwo. Stenson jeszcze bardziej elegancko ma tu na wyciągnięcie reki podium i nie powinien zawieść biorąc pod uwagę jego ostatnie wyniki to wręcz maszynka ???? Spieth walczy.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Charl Schwartzel - Graham DeLaet - Lee Westwood -&gt; Lee Westwood lepszy w 1 rundzie ⛔
2.40
Marathonbet

No zdecydowanie na Westwooda jest kilka ciekawych zakładów w ofercie. Anglik może nie błyszczy ale tu zestaw z dwoma pozostałymi zawodnikami i po kursie 2.40 jest bardzo sympatyczny. O Schwartzelu pisałem, gracz z RPA nie będzie tu zagrożeniem dla większych nazwisk. DeLaet ma pierwszy w miare dobry sezon w karierze, ale w tej obsadzie także nie widzę jego sukcesu chyba że za takowy uznamy uniknięcie CUTu. No i na koniec Westwood
Weestwood w PGA był lepszy, do tego jest do bólu regularny w ani jednym turnieju nie zagrał dwóch słabych pierwszych rund (zero CUT) i zaliczył sześć pierwszych &quot;10&quot;.
Na angielskiego golfistę w dwóch pierwszych rundach można grać w zasadzie w ciemno zawsze, więc i tu tak być powinno.
Simpson - English -&gt; Simpson lepszy w 1R ✅
1.57
Unibet

W więcej niż połowie swoich tegorocznych gier Simpson był wewnątrz czołowej 25-tki. Jego rywal wygrał w tym roku turniej, ale poza tym cieniutko. Skoro English stosunkowo świeży człowiek mógł wygrać turniej w 2013 to moim zdaniem i Simpsona na to stać, bardzo solidna marka do stawiania i w takich matchupach ma duży handicap. Rok temu Webb Simpson skończył tu na ósmej lokacie więc w jego stylu gdzieś tuż za ścisłą czołówką - to pewnie jego cel na ten weekend.
UPDATE --&gt; No najgorszy ten Westwood, ale tak jak już pisałem źle chłop wszedł tym razem i później mimo że skorygował to już nie dał rady wyjść nawet na EVEN. Poza tym Schwartzel i DeLeat zaskakująco dobrze.
Z Simpsonem sytuacja śmieszna, myślałem że skończyli już w nocy, ale oni dogrywali dziś rano pierwszą rundę i skurczybyk wyciągnął w przód a English miał bardzo słaby finisz na ostatnich dołach i weszło ???? Good Job

 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Bill Haas - Phil Mickelson --&gt; Bill Haas lepszy w 3. rundzie ⛔
2.10
Bet365

Turniej jest trudny do analizowania i oglądania z powodu braku ciągłości - pierwszy dzień bardzo rwany przez przeszkadzającą pogodę, druga runda też przełożona na dwa dni z uwagi na ciemności które już zapadły nad NYC ???? Stąd typów na poszczególne rundy trochę mniej, grają kupony długoterminowe.
Znalazłem jednak w nielicznej ofercie taką sobie perełkę z udziałem Billy&#39;ego Haasa i Phila Mickelsona. Zestawienie tych dwóch Panów na tym etapie golfowego Touru jest już samo w sobie błędem, a jeszcze takie kursy to już w ogóle pomyłka. Zaczynając od realnych cyfr to Haas jest w drabince turniejowej wyżej (współczynnik -3, Mickelson -2).
Po pierwszym gorszym dniu Billy pokazał klasę robiąc na polu PAR 71 wynik 66. Mickelson bardziej stabilnie bo w pierwszej rundzie 71 w drugiej 69. W górę powinien iść Haas, bo patrząc na jego ostatnią formę to jest miażdżąca przewaga. Billy to lider PGA Tour w zajmowanych miejscach w TOP10, jest na tyle dobry że dla niego ostatnie T20 w PGA Championship i T25 w Wyndham to spory zawód ... Mickelson dla przykładu w PGA był aż T71 a Wyndham odpuścił szukając świeżości... czy ją znajdzie? Może, ale Billy będzie lepszy - gra odważniej i ma pewność siebie. Tego drugiego brakuje Mickelsonowi i mam przekonanie że gdy tylko popełni błąd to pociągnie się już lawina. Sam o sobie Phil mówi : &quot;I didn&#39;t play very well the last two weeks,&quot;
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Mickelson - Molder -&gt; Mickelson lepszy w 4. rundzie -&gt; 1.53 ✅
Woods - Chappell -&gt; Woods lepszy w 4. rundzie -&gt; 1.37 ✅
2.10
Unibet

Dubel na znane marki na zakończenie Barcleys. Słowem wstępu na kogo gramy. Na numer 1 (Woods) i numer 4 (Mickelson) rankingu Fedex (kroczącego). Przeciwko komu, przeciwko chłopakom z numerów 58 (Chappell) i 98 (Molder). Różnica jest spora, czemu więc buki wystawiają dosyć atrakcyjne kursy i w ogóle takie pary? Chodzi o turniej, a mianowicie to co się w nim działo. Chappell w 2 z 3 rund był od Tigera gorszy, ale mimo to obecnie wyprzedza go o trzy uderzenia. Powodem rekordowa runda numer trzy czyli wczorajsza i fantastyczny wynik 62 na polu PAR 71. Czy to się może powtórzyć? Nie. Pytanie jest nie czy spadnie wynik Chappell lecz o ile, moim zdaniem spadnie właśnie mniej więcej do wysokości PAR czyli wyniku w granicach 70-71-72. Woods tutaj chce walczyć o zwycięstwo z Kucharem więc nie powinien zrobić więcej niż 68.
Do Mickelsona nie miałem zaufania, grałem przeciwko niemu wczoraj ale udowodnił że jest tu solidny. Nie będzie atakował nie wiadomo jakich wyników nie ma musu bo i tak szanse na jakieś godne pozycje tutaj są znikome, a dobrym przejściem 18 dołków jeszcze podbuduje swoje ego i już do następnych zawodów podejdzie jako faworyt. Phil przy odrobinie szczęścia wejdzie tu do TOP 25 co po fatalnym PGA Championship byłoby niezłym wynikiem, jego rywal tak jak wspomniałem 98 pozycja i sukcesem jest dla niego pozostanie w stawce na następne zawody bo zostaje tylko top 100 zawodników (zasady play-off). Molder dodatkowo wykazuje tu tendencje spadkową 69-69 i wczorajsze 72 wróży że i dziś wyjdzie powyżej PAR 71. Mickelson twardo trzyma się poniżej i myślę że tak tez ukończy, gdyby nie wczorajsze Double-Bogey na dołku nr 11 to w ogóle by tak tej pary nie zestawiono ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
odi 2,3K

odi

Forum VIP
McIlroy lepszy od McDowella -&gt; (cały turniej) 1.45 ZWROT
Jason Day lepszy od Matt Jones -&gt; (cały turniej) 1.45
✅


Unibet
2.10

zaliczone po 1.45

Pojedynek dwóch rodzynków z Irlandii Północnej pozostałych w ostatnich turniejach PGA Tour. Przewiduje występ zdecydowanie na korzyść Rory&#39;ego McIlroya. Broniący tytułu mistrzowskiego Fedex golfista słynie z mocnych końcówek sezonu (w tamtym roku dwie wygrane już w fazie play-off). Wszystko wskazuje na to że także w tegorocznych rozgrywkach wszystko co najlepsze trzymał na sam koniec bo wysoką formę zasugerował już wynikiem w PGA Championship na początku sierpnia notując T8 (ósma lokata) i ostatnio podtrzymał dobre odczucia o sobie robiąc T19 na Barclays. W drugiej rundzie ustrzelił tam bardzo dobry wynik 65 i niewiele zabrakło by zrobić tam top10. Z drugiej strony mamy 10 lat starszego McDowella, który ma za soba fatalny występ w Barclays (wyrzucony z gry po dwóch rundach, tzw. CUT). Greame nie ma złego sezonu raczej w jego zasięgu punktacja, ale on pali się na ważnych imprezach a teraz każda jedna jest już ważna w końcu to ścisła końcówka i walka o mistrzostwo - on tutaj nie pasuje i będzie dwa kroki za Rorym.

A tu dla odmiany pojedynek Australijczyków. Tutaj opcja zwycięską powinien być Jason Day na którego stawiałem także podczas Barcleys i nie zawiódł. Co prawda nie jest to jeszcze lider całej nacji, ale na prawdę niewiele mu brakuje do Adama Scotta. W turnieju Masters 3 lokata (Scott wygrał), w PGA Championship ósmy, a ostatnio na Barclays 25. Także tak jak mówie dla Daya celem i ewentualnym przeciwnikiem mógłby być Scott a nie słaby Jones. Jones ktory notuje średnie wyniki, oprócz Wyndham nigdzie nie wdarł się do ściślejszej czołówki a Wyndham jednak kilku ważniejszych nazwisk brakowalo a tu nie brakuje.

Kevin Streelman lepszy od Ryan Moore ✅

(cały turniej)
Unibet
2.00


Obaj golfiści wzięci pod lupę to raczej drugi rząd, chociaż Streelman to ten drugi rząd wbijający się do pierwszego - świadczą o tym tegoroczne wyniki czyli zwycięstwo w turnieju a także druga i trzecia lokata. U Ryana takich &quot;epizodów&quot; brak. Co więcej zachodzę o głowę nad takim kursem, bo analizując ostatnią formę nie widzę tu wskazań na Moore&#39;a. 25 w Barclays, 55 w PGA CHamp. a Streelman przecież miewał świetne rundy trafiał ciężkie piłki mówiło się o nim może nie w sferze zwycięzcy czy top5 no ale jednak gdzieś się tam przewijał na wideo z najlepszych zagrań no i wyniki zrobił dużo lepsze bo Barclays na 19 a PGA już na 12. Wybór po tym kursie może być tylko jeden.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Charlie Hoffman lepszy od Ian Poulter ⛔
1.runda
Bet365
1.80

Nikt ze śmietanki światowego golfa która od jutra będzie grała w Bostonie nie wykręcił na tym polu lepszego wyniku niż Hoffman. To rekordzista tego 18-dołkowca i to rekordzista dosyć świeży bo z 2010 roku. Co prawda ostatnio żadnych spektakularnych występów Charlie nie notował, ale dogrywał turnieje do końca w fazie play-off. O jego rywalu czyli przeciętnym Angliku tego powiedzieć nie można bo na Barclays zaliczył CUT po drugiej rundzie. Dla Poultera każde dogranie turnieju to sukces zwłaszcza na tym etapie, Hoffman tutaj na tym swoim &quot;ulubionym&quot; terenie może zaatakować i myślę że w dwóch pierwszych rundach da tu dobry popis. Top25 w jego zasięgu.
Furyk najlepszy z trójki -&gt; Stenson - Furyk - Points ⛔
1.runda
Marathonbet
2.55

Trójka jakaś musi być i padło tu na taką na pierwszy rzut oka dosyć mocno obstawioną. Na wstępie jak zwykle selekcjonuje słabe ogniwo, które nie powinno się liczyć w ogóle w walce i jest to Points. Człowiek o dźwięcznym imieniu D.A zaliczył bardzo dobry występ w Barclays ale to jest właśnie jeden z przykładów na to że w golfie dwa dobre dni mogą wyjść niemal każdemu. Wcześniej miał problemu z uniknięciem CUTu i myślę że do tej filozofii gry powróci w Bostonie.
Faworytem tego zestawienia jeszcze dwa tygodnie temu byłby Stenson i dla wielu być może nadal jest bo widzę po forach że ludzie w niego wciąż wierzą. Ja nie wierze po tym co zobaczyłem w Barclays. Normalnie po takich występach ludzie robią sobie przerwę od golfa i nie biorą udziału w najbliższym turnieju ale Szwed nie ma wyjścia to play-off i każdy punkt się tu liczy. Na Barclays był gdzieś pod miejsce no 50, powodem było fatalne wykończenie. Pierwsze drugie trzecie uderzenie zazwyczaj bardzo ok, wszystko w green pola że tak się wyraże optymalne. Gorzej jak przychodziło do uderzeń kończących no wtedy to istny kabaret, Henryk nie poradził sobie z presją ale zrobił to dodatkowo w taki sposób że jego reanimacja w tydzień jak dla mnie jest niemożliwa. Ten sport to masa ćwiczeń powtarzalność do bólu i pewnych rozwiązań po prostu nie da się wdrożyć ot tak w ciągłej podróży. Mówie to tym bardziej że Barclays i Deutsche Bank to bardzo podobne, trudne technicznie pola do gry.
I w końcu nasz wybraniec czyli Furyk. Od czasu bardzo dobrego PGA Championship gdzie przegrał zwycięstwo tylko z Jasonem Dufnerem (swoją drogą ten to już w ogóle zagubiony), Furyk spisał się równie doskonale w Barclays i na tym jak już wspomniałem ciężkim polu do gry zrobił T6. Nie widzę go tu w roli zwycięzcy bo to nie jest jego rok do wygrywania, ale jednak jeśli mówimy o kimś kto za podium lub nawet na podium ma być to JIM się do tego z aktualną dyspozycją jak najbardziej nadaje - cały lipiec i sierpień spędził w TOP10 turniejów w których grał. Taki doświadczony gracz nie wyhamuje gdy koniec sezonu za rogiem.
Z czystym sumieniem mogę jeszcze polecić zakład dostępny w Expekcie a mianowicie:
Lee Westwood - Zach Johnson -&gt; Zach Johnson lepszy w turnieju 1.90 ⛔
Nie mam tam konta stąd nie podaje to w kuponach granych przeze mnie. Długiej analizy też więc pisał nie będę. Powiem tylko że Zach tutaj na świeżości powinien jak w masło wjechać w TOP 10 natomiast Lee rozczarował na Barclays chociaz pozbieral klocki do kupy w ostatnich rundach to i tak niesmak pozostał. Nie przewiduje żeby Anglik mógł tutaj odegrać większą rolę w Bostonie.
 
Do góry Bottom