• Witamy na bukmacherskie.com
    1. 728x90 - 1000 PLN Bonus Powitalny

Gra za granicą, podatki w Polsce

Temat na forum 'Kącik Ogólnobukmacherski' rozpoczęty przez Koss87, Czerwiec 3, 2012.

Więcej tematów od Koss87
    1. Koss87 Nowy użytkownik

Koss87
      Polubienia:
      0
      Zastanawia mnie sytuacja w której użytkownik gra na Betfair poza granicami Polski i jest polskim rezydentem podatkowym. Polscy rezydencji muszą płacić podatki w naszym kraju. Jak wysoki podatek?

Art. 30. ust. 1 pkt 2 brzmi:
      natomiast
      Art. 21. ust. 1 pkt 6a brzmi:
      Jak dobrze rozumiem z powyższym ustaw wynika, że podatek trzeba płacić od każdej wygranej większej od 2280zł. Czyli grając na Betfair i nie mając żadnego wygranego zakładu większego od tej sumy nie trzeba płacić podatku i jednocześnie dochody są całkowicie legalne i można z nich korzystać bez żadnych konsekwencji. US może zażądać udowodnienia pochodzenia dochodów. Jeżeli Betfair nie udostępnia zaświadczeń o wygranych (nigdy nie słyszałem aby taki zaświadczenia wydaje) to zapewne wystarczy pokazać historie transakcji na koncie Betfair.

Interpretacja US odnoście m.in. udokumentowania wysokości dochodu osiągniętego z transakcji na FOREX
      Ma ktoś informacje czy moje wnioski są prawidłowe? Jak wygląda sytuacja kiedy ktoś gra np. na Słowacji (jeżeli gra na terytorium tego kraju jest dozwolona) i rozlicza się w Polsce.

Niestety nie mam uprawnień do zamieszczania linków

2. edi8 Forum VIP

edi8
      Polubienia:
      1

Poleć forum