>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Gra za granicą, podatki w Polsce

K 0

koss87

Użytkownik
Zastanawia mnie sytuacja w której użytkownik gra na betfair poza granicami Polski i jest polskim rezydentem podatkowym. Polscy rezydencji muszą płacić podatki w naszym kraju. Jak wysoki podatek?

Art. 30. ust. 1 pkt 2 brzmi:
Od dochodów (przychodów) pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy:
&quot;z tytułu wygranych w konkursach, grach i zakładach wzajemnych lub nagród związanych ze sprzedażą premiową, uzyskanych w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, z zastrzeżeniem art. 21 ust. 1 pkt 6, 6a i 68 – w wysokości 10 % wygranej lub nagrody;&quot;
natomiast
Art. 21. ust. 1 pkt 6a brzmi:
Wolne od podatku dochodowego są:
&quot;wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, grze telebingo, zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych, loteriach audioteksowych i loteriach fantowych, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 2 280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego;&quot;
Jak dobrze rozumiem z powyższym ustaw wynika, że podatek trzeba płacić od każdej wygranej większej od 2280zł. Czyli grając na betfair i nie mając żadnego wygranego zakładu większego od tej sumy nie trzeba płacić podatku i jednocześnie dochody są całkowicie legalne i można z nich korzystać bez żadnych konsekwencji. US może zażądać udowodnienia pochodzenia dochodów. Jeżeli betfair nie udostępnia zaświadczeń o wygranych (nigdy nie słyszałem aby taki zaświadczenia wydaje) to zapewne wystarczy pokazać historie transakcji na koncie betfair.
Interpretacja US odnoście m.in. udokumentowania wysokości dochodu osiągniętego z transakcji na FOREX
&quot;Jednak w sytuacji, w której zagraniczny podmiot oferujący dostęp do rynku FOREX nie prześle takiej informacji, z uwagi na brak obowiązku w tym zakresie, nie oznacza to, że jej nieotrzymanie zwalnia podatnika od obowiązku złożenia zeznania rocznego. W takim przypadku powinien on rozliczyć się na podstawie posiadanych przez niego dokumentów dotyczących osiągniętego w roku podatkowym przychodu i poniesionych tytułem ich uzyskania kosztów.
A zatem elektroniczny zapis historii rachunku walutowego, jeśli zawiera dane pozwalające na określenie wysokości przychodu i kosztów jego uzyskania może być w opisanym przypadku uznany za wystarczający do udokumentowania zawieranych na rynku FOREX transakcji.&quot;
Ma ktoś informacje czy moje wnioski są prawidłowe? Jak wygląda sytuacja kiedy ktoś gra np. na Słowacji (jeżeli gra na terytorium tego kraju jest dozwolona) i rozlicza się w Polsce.

Niestety nie mam uprawnień do zamieszczania linków
 
Do góry Bottom