>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix Australii 27-29.03.2009 (nr.1)

Status
Zamknięty.
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Moje propozycje:
Safety Car - TAK :wynik: TAK✅✅
Brawn GP - oba bolidy w pierwszej &quot;trójce&quot; wynik: TAK ✅✅

*
jeszcze wypatrzyłem taką perełkę w bwin:
Head-to-Head Ferrari/BMW-Sauber (wyżej sklasyfikowany bolid) 1.70 / 2.02
Typ oczywiście na BMW -&gt; myślę, że jest to propozycja godna uwagi i zagrania. Tym bardziej, że kurs jest bardzo zachęcający wynik: BMW ✅✅
3/3 -&gt;Bardzo ładny początek sezonu ;)
Bardzo ciekawy wyscig - to pierwsze co nasuwa się po nim. Na starcie nie doszło, jak się wielu obawiało do mega kolizji ale i tak jak widzieliśmy kilka bolidów ucierpiało. Zgodnie z przewidywaniami do przodu wystrzelił Button. Kubica nie najlepiej wystartował spadając na 5 miejsce jednak szybko odrobił straconą pozycję. Kierowcy BMW jak i Ferrari musieli szybko odwiedzic boksy ponieważ ich super miękkie opony pomały przestały odmawiac posłuszeństwa ale uważam, że decyzja aby rozpocząc wyścig na takim ogumieniu była jak najbardziej słuszna. Kolejnym &quot;ciekawym&quot; dla typujących zdarzeniem było spotkanie bolidu japońskiego samuraja z ogrodzeniem czym doprowadził do wyjazdu Safety Car. Trochę zastanawiąjąca decyzja sędziów dlaczego podjeli taką decyzję nie zaraz po wypadku. Rok temu Nakajima przeszkodził Robertowi - w tym mu pomógł ponieważ Kubica znalazł się znowu za plecami Massy. Późniejsza jego znakomita jazda sprawiła, że wyprzedził Brazylijczyka. Gdy większosc z nas zaczynała się cieszyc z świetnego 3 miejsca, Robert podjął decyzję o walce o drugą pozycję. Czy słusznie? Jak teraz wiemy - nie. Jakie były motywy działania Kubicy, myślę, że sam nam to powie. (Chociaż je i tak znamy bo są oczywiste jak Słońce -&gt; chęc walki o jak najlepszą pozycję. Jednak tutaj mógł Polak bardziej chłodno podejsc do sprawy - miałby punkty za trzeci lub nawet za drugie miejsce a tak ma zero). Cóż, pozostaje miec nadzieję, że w następnym GP będzie lepiej.
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
Nie udawaj, że nie wiesz o co mi chodzi. Dostają - i owszem. W czym więc pomogłoby to Kubicy? W takim razie na żadnym zakręcie Kubica by nie wyprzedzał &quot;bo Vettelowi opony się ślizagają&quot;. A Red-Bull szybkim bolidem jest, a przynajmniej tak szybkim, by nie dać się Kubicy na prostej sart meta. Więc co? Kubica miał przefrunąć?
http://forum.planet-f1.com/index.php?t=msg&amp;amp;th=74095&amp;amp;start=40&amp;amp; - Pare zdjęć z wypadku.
To chyba Ty nie rozumiesz za bardzo o co mi chodzi. Piszesz że nie wiadomo czy 3 zakręty dalej Vettel znowu miałby problemy z oponami. To pisze Ci że w najdogodniejszym miejscu czyli po prostej start-meta na pewno miałby problemy z oponami bo opony zużyte mają tendencje do ślizganai sie na dużych dohamowaniach. A ty mi coś piszez o tym czy opony Vettela nie zaczeły się lepiej spisywać ???? no to chyba sam nie wiesz o czym Ty mówisz.
Widzę ze flamaster rozumie mój tok myślenia.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Bardzo ciekawy wyscig - to pierwsze co nasuwa się po nim. Na starcie nie doszło, jak się wielu obawiało do mega kolizji ale i tak jak widzieliśmy kilka bolidów ucierpiało. Zgodnie z przewidywaniami do przodu wystrzelił Button. Kubica nie najlepiej wystartował spadając na 5 miejsce jednak szybko odrobił straconą pozycję. Kierowcy BMW jak i Ferrari musieli szybko odwiedzic boksy ponieważ ich super miękkie opony pomały przestały odmawiac posłuszeństwa ale uważam, że decyzja aby rozpocząc wyścig na takim ogumieniu była jak najbardziej słuszna. Kolejnym &quot;ciekawym&quot; dla typujących zdarzeniem było spotkanie bolidu japońskiego samuraja z ogrodzeniem czym doprowadził do wyjazdu Safety Car. Trochę zastanawiąjąca decyzja sędziów dlaczego podjeli taką decyzję nie zaraz po wypadku. Rok temu Nakajima przeszkodził Robertowi - w tym mu pomógł ponieważ Kubica znalazł się znowu za plecami Massy. Późniejsza jego znakomita jazda sprawiła, że wyprzedził Brazylijczyka. Gdy większosc z nas zaczynała się cieszyc z świetnego 3 miejsca, Robert podjął decyzję o walce o drugą pozycję. Czy słusznie? Jak teraz wiemy - nie. Jakie były motywy działania Kubicy, myślę, że sam nam to powie. (Chociaż je i tak znamy bo są oczywiste jak Słońce -&gt; chęc walki o jak najlepszą pozycję. Jednak tutaj mógł Polak bardziej chłodno podejsc do sprawy - miałby punkty za trzeci lub nawet za drugie miejsce a tak ma zero). Cóż, pozostaje miec nadzieję, że w następnym GP będzie lepiej.
Nie zgadzam się z tobą. Start Roberta nie był zły, tylko Barichello stał mu na drodze i mimo, że spadł na 6 czy 7 to zaraz odrobił te pozycje i pięknie obronił się przed kontrą Kimiego. Co do ataku: dlaczego uważacie, że była to zła decyzja? Analizowałem to po wyścigu i faktycznie - Robert był już przed Niemcem, a wyprzedzając go miał jeszcze szanse dogonić Buttona i zgarnąć całą pulę, a jak wiadomo, pamięta się o zwycięzcach ???? Szkoda głupoty Sebastiana i straty co najmniej 8 punktów, ale według mnie Robert potwierdził, że jest obecnie najlepszym kierowcą w stawce i jest głównym kandydatem do tytułu.
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
Konkretnie chodzi mi o to, że napisałeś, że najlepszym miejscem do wyprzedzenia byłby pierwszy zakręt, gdyż opony Vettela były zużyte i miałby tam problem. Ale taki sam problem miał na dohamowaniu do tego zakrętu w którym się zderzyli. Więc jaką masz gwarancję ,że końcu prostej - start-meta gdyby Kubica tam wyprzedzał Niemca, Vettel nie wpadłby w poślizg i nie walnąłby Kubicy?
wiluniowiesz - tak, Kubica będzie sklasyfikowany.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
No to teraz moje odczucia co do wyscigu. Start byl spokojny chodz doszlo do malych kontaktow bolidow, jednak wyscig byl trwal dalej. Bylo sporo emocji i zmian sytuacji. Jezeli mialbym opisywac kierowcow/zespol zrobilbym to tak:

BrawnGP wielkie brawa, zasluzyli chlopaki jak malo kto. Button nie oddal prowadzenia az do mety. Rubens zawali troche start, ale zajal miejsce na podium. Dublet to bardzo duzy sukces dla starej-nowej ekipy.
Vettel &amp; Kubica b. dobry wyscig w ich wykonaniu... do czasu. Trudno powiedziec kto bardziej zawinil. Obydwaj sa walecznym kierowcami i nikt nie chcial odpuscic. Mozna bylo powiedziec Robert po co? Ale nie, walczyl o jak najlepsze miejsce dla siebie i zespolu. Dzis sie nie udalo, moze w przyszlym GP.
Kierowcy Ferrari poczatek mieli niezly potem zaczely sie problemy. Trzeba miec nadzieje ze jeszcze sie wlacza w walke o wygrane.
Hamilton szczesciarz...:cool:
Toyota mimo startu z pitlane udalo im sie zajac miejsce na podium
Nakajima dzieki za SC :spokodfhgfh:
No i jeszcze Buemi troche go niedocenialem, ale dzis spisal sie b.dobrze wedlug mnie.


Teraz chcialbym podziekowac userom, ktorzy udzielali sie w tym temacie. Naprawde ciesze sie ze pojawilo sie tyle wpisow. Tylko niech nastepnym razem bedzie wiecej analiz ????
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Trulli ukarany karą +25 sekund za wyprzedzanie podczas neutralizacji. Hamilton na podium.
A już się cieszyłem, że jednak komentatorzy tylko myśleli przez chwilę, że Hamilton trzeci, a w rzeczywistości był czwarty...No cóż..Oby za tydzień było lepiej.
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
Konkretnie chodzi mi o to, że napisałeś, że najlepszym miejscem do wyprzedzenia byłby pierwszy zakręt, gdyż opony Vettela były zużyte i miałby tam problem. Ale taki sam problem miał na dohamowaniu do tego zakrętu w którym się zderzyli. Więc jaką masz gwarancję ,że końcu prostej - start-meta gdyby Kubica tam wyprzedzał Niemca, Vettel nie wpadłby w poślizg i nie walnąłby Kubicy?
wiluniowiesz - tak, Kubica będzie sklasyfikowany.
No masz racje gwarancji nie ma, ale dalej uważam ze decyzja była pochopna.
FIA jednak uznała że był to błąd Vettela więc spoko ????
Co do kary Vettela to nie dość że +10 miejsc to jeszcze kara finansowa 50.000 USD tyle że dla zespołu Red Bull
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
Trulli ukarany i przesunięty

Po starcie z alei serwisowej Jarno Trulli zajął w Australii trzecią lokatę. Włoch stracił jednak pozycję na podium, ponieważ wyprzedził Lewisa Hamiltona w trakcie neutralizacji.
Do wyniku Włocha doliczono karne 25 sekund i przez to kierowca Toyoty spadł na 12. miejsce. Za takie przewinienie sędziowie nakładają dziesięciosekundową karę stop &amp; go, ale ponieważ Trulli złamał przepisy w ciągu ostatnich pięciu okrążeń wyścigu, kiedy na odbycie kary jest już za późno, w zamian wymierzono mu karę czasową.
Na trzecie miejsce awansował Lewis Hamilton, a kolejne lokaty przypały Timo Glockowi, Fernando Alonso, Nico Rosbergowi, Sebastienowi Buemiemu i Sebastienowi Bourdaisowi.
 
sythev 0

sythev

Użytkownik
polecam :

Czy w czasie wyścigu dojdzie do Safety-Car-Phase?

TAK - 1.65 ✅

---

Kto w wyścigu przejedzie najszybsze okrążenie?


N.Rosberg - 15.00 ✅✅✅

---

Ile aut zostanie sklasyfikowanych przy wyniku końcowym?

12 lub 13 aut - 3.20 ✅

---

Jak duża jest przewaga wygranej w wyścigu?


6,000 – 10,999 sekund - 4.00 ⛔

---

powodzenia i miłego ogladania ????

ps: ZEGARKI PRZESTAWCIE !!! ???? ???? ????
pieknie ???? :spokodfhgfh:
 
malutki_194 0

malutki_194

Użytkownik
Ile aut zostanie sklasyfikowanych przy wyniku końcowym?
12 lub 13 aut - 3.20 ✅
Gdzie Ci to rozliczyli na plus? Miałem w Betsson under 14.5 i mam na minus. Przecież jest jakiś durny przepis że jak kierowca przejedzie ileśtam % trasy i nawet wtedy sie rozbije to jest sklasyfikowany
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Fernando Alonso - Jenson Button
typ: 1 ⛔
kurs: 1.95

bwin

Kimi Raikkonen - Jenson Button
typ: 1 ⛔
kurs: 1.90
bwin

Robert Kubica - Rubens Barrichello
typ: 1 ⛔
kurs: 2.20
bwin
BEZNADZIEJNIE. Co prawda polecałem również SC kiedy kurs był jeszcze znacznie wyższy niż przed wyścigiem ale i tak ten weekend mogę uznać za bardzo słaby.
Na szczęście typy podaję bez grania (jak przerwa to przerwa) więc i strat nie było...
Jednak o ile lepiej by to wyglądało gdyby Robert utrzymał 3 miejsce...
Mimo głosów, że zachował się nierozważnie jestem daleki od krytykowania go. Wina Vettela nie podlega dla mnie dyskusji i zasłużenie ruszy za tydzień z dalszej pozycji :spokodfhgfh:
Kubica jechał wyśmienicie a team dobrał dobrą taktykę... cały czas byłem o niego spokojny i z każdą chwilą co raz wyraźniej widziałem go na podium - być może nawet na najwyższym stopniu a już na pewno przed Rubensem, który nie jechał najlepszego wyścigu.
Jedno jest pewne - mimo tego, że BMW nie ma jakoś wyjątkowo mocnego bolidu to mechanicy inżynierowie i przede wszystkim taktycy odwalają kawał dobrej roboty - jestem pewien, że Robert będize walczył o podium w kolejnych GP.
Kukla piszesz że Button się przestraszy...czego? Jest to na tyle doświadczony kierowca, że bez problemu sobie poradzi. Wszyscy rzucili się na to SC. Jeżeli wyjedzie to wyjedzie na pierwszym okrążeniu bo z tyłu może się zakotłować. Jeżeli na pierwszym nikt się porządnie nie rozsypie SC raczej nie wyjedzie. Ktoś by musiał niezle rozpieprzyć bolid na drobne kawałki lub przywalić w bandę. Jak wylatują to wylatują na zakrętach a tam jest dużo miejsca.
Masz racje - poradził sobie całkiem przyzwoicie... mimo wszystko nie wydaje mi się, żeby był to materiał na mistrza.
Jednak gdy to pisałem miałem na uwadze fakt, że startował z PP pierwszy raz od dość dawna. 4 raz w karierze przy cyzm tylko raz udało mu się obronić 1 pozycję startową na mecie wyścigu...
Pokazał jednak dobrą jazdę a jego kosmiczny bolid był ne ido zatrzymania.

Co do SC wiemy jak było... myślę, że kolejne wyścigi mogą być podobne póki kierowcy nie przyzwyczają się do długości skrzydeł... no i póki w stawce jeździ Kazuki.


Co jeszcze?
Super Toyota... choć mieli wyjątkowego pecha :jezora:
W Melezji robią podium :spokodfhgfh:
Ostatecznie kompletnie rozczarowali kierowcy Ferrari. Szkoda, wielka szkoda.
Hemilton - kurde :kwasny4565:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom