>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grupa A - terminarz, tabela, prognozy i dyskusje

grzesio 39,1K

grzesio

Forum VIP
Grupa A [Szwajcaria]

Czechy
Portugalia
Szwajcaria (gospodarz)
Turcja

7 VI 2008 18:00 [Bazylea] Szwajcaria - Czechy
7 VI 2008 20:45 [Genewa] Portugalia - Turcja

11 VI 2008 18:00 [Genewa] Czechy - Portugalia 11 VI 2008 20:45 [Bazylea] Szwajcaria - Turcja

15 VI 2008 20:45 [Bazylea] Szwajcaria - Portugalia
15 VI 2008 20:45 [Genewa] Turcja - Czechy
Tabela:
1. Czechy
2. Portugalia
3. Szwajcaria
4. Turcja
Zapraszamy do dyskusji na temat grupy A. Wasze prognozy i typy dotyczące reprezentacji Czech, Portugalii, Szwajcarii i Turcji. Kto Waszym zdaniem ma największe szanse na awans do kolejnej rundy, a kogo skreślacie już na stracie? Podziel się własnym zadaniem z innymi użytkownikami forum!
*
tylko konstruktywne i merytoryczne wypowiedzi. Jednozdaniowe posty będą kasowane.
 
aguero 0

aguero

Użytkownik
7 VI 2008 18:00 [Bazylea] Szwajcaria - Czechy

tutaj zdecydowanie według mnie 1X. Szwajcarzy u siebie, pierwszy mecz będzie dla nich bardzo wazny, więc motywacji im na pewno nie zabraknie. Poza tym Czesi zagrają na Euro bez Nedveda i Rosicky&#39;ego. Tak więc praktycznie podstawa środka pola. Jak Szwajcarów nie będą trapić do Euro kontuzje to 1X spokojnie powinno wejść.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Dwóch zawodników piłkarskiej kadry Szwajcarii, przygotowującej się w Lugano do finałowego turnieju mistrzostw Europy, doznało kontuzji podczas środowego treningu. Steve von Bergen, który złamał kość prawej dłoni, opuścił zgrupowanie, a Tranquillo Barnetta doznał urazu ścięgien kostki.

Dla obrońcy Herthy Berlin von Bergena sezon jest już zakończony, a jego występ w mistrzostwach jest wykluczony. U Barnetty szczegółowe badania wykazały uraz ścięgna i uszkodzenie torebki stawowej, ale wykluczyły złamanie. Pomocnik Bayeru Leverkusen nie będzie uczestniczył w treningach do poniedziałku.

Wcześniej, we wtorek, poważna kontuzja mięśni uda wyeliminowała z reprezentacji Szwajcarii napastnika Blaise&#39;a Nkufo.

W obliczu czekającego Szwajcarów w najbliższą sobotę towarzyskiego meczu ze Słowacją trener Jokob Kuhn zdecydował się dokooptować do kadry dwóch piłkarzy drużyny młodzieżowej Johana Djourou i Erena Derdiyoka.
 
mara14 0

mara14

Użytkownik
Mecz otwarcia Mistrzostw Europy 2008 to pojedynek Szwajcaria - Czechy. Szwajcarzy to jeden z organizatorów tej imprezy. Na Euro grali dwa razy i nie wyszli z grupy. Selekcjoner Koebi Kuhn ma spore problemy z kontuzjami w kadrze. Na Euro na pewno nie zagrają: Steve von Bergen, Nkufo, David Degen, ale w kadrze Kuhn ma dobrych zawodników i te kontuzje nie powinny się odbić na grze Szwajcarów. Trzon zespołu stanowią zawodnicy młodzi. W bramce co prawda gra doświadczony, 36-letni Pascal Zuberbuchler, ale przed nim w linii obrony zagrają 24-letni Phillip Degen, który przed kilkoma dniami podpisał 3-letni kontrakt z FC Liverpool i Philippe Senderos, śródkowy obrońca Arsenalu. W kadrze jest również Johan Djourou, również gra w zespole Kanonierów. Napewno głownym zagrożeniem dla zespołów, z którymi zmierzą się Szwajcarzy będzie napastnik Alexander Frei. Jest kapitanem reprezentacji i najlepszym strzelcem obecnej kadry. W 42 meczech strzelił 23 gole.
Na przeciw Szwajcarom w meczu otwarcia wyjdą gracze Reprezentacji Czech. Brali udział w Euro już 3-krotnie. W 1996 roku przegrali w finale z Niemcami. W kadrze na Euro 2008 nie znalazło się miejsca dla Pavla Nedveda z Juventusu Turyn. Z powodu kontuzji nie zagra również Rosicky z Arsenalu. W bramce wystąpi uważany przez wielu za najlepszego bramkarza Świata Petr Cech z Chelsea Londyn. Kadra Brucknera to przede wszystkim piłkarze występujący w ligach zachodnich. Obrona to głownie piłkarze włoskiej Serie A. W napadzie zagra Jan Koller, który z 52 bramkami na koncie jest najlepszym strzelcem wszechczasów reprezentacji Czech.
Drugi pojedynek w dniu otwarcia mistrzostw to mecz Portugalia - Turcja. Dla Portugalii będą to już 5 występ na Euro. Drużyna zawsze wychodziła z grupy. Ich najwięszym sukcesem było 2 miejsce na Euro, które sami organizowali. Ulegli w finale Grecji. Z Euro 2004 i Mundialu 2006 zostało 12 piłkarzy: Deco, Cristiano Ronaldo, Ricardo Carvalho, Miguel, Paulo Ferreira, Nuno Gomes, Ricardo Quaresma, Helder Postiga, Ricardo, Simao Sabrosa, Quim i Fernando Meira. Do nich dołączyli młodzi zdolni jak Nani, Joao Moutinho. Bardzo dobrze prezentuje sie druga linia i to powinna być główna siła Portugalii.
Turcja zagra na Euro po raz 3 w historii. Największym sukcesem było dojście do ćwierćfinału w 2000 roku. W kadrze prowadzonej przez Fatih Terima większość stanowią piłkarze grający na codzień w kraju. W bramce Reprezentacji Turcji jest Rustu Recber, rekordzista pod względem występów w kadrze, ale wydaje się, że jego miejsce w bramce na Euro zajmie 24-letni Volkan Demirel z Fenerbahce.

Grupa A wg mnie:

1. Portugalia
2. Szwajcaria - Czechy - zwycięzca tego meczu raczej awansuje
4. Turcja


STS:



1: 1 Miejsce w grupie
X: 1-2 Miejsce w grupie
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Myślę że w tej grupie żadnej roli nie odegra reprezentacja Turcji. Szwajcarzy grają na swoim terenie więc na pewno będą groźni i bardzo zmotywowani do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Czesi zobaczymy jak się uporają z kłopotami zdrowotnymi swoich ważnych piłkarzy, jeśli wszyscy będą zdolni do gry to ten zespół będzie silny. Portugalia która ma w swoich szeregach Cristiano Ronaldo który będzie motorem napędowym tego zespołu, jest faworytem grupy ale nie będą mieli łatwej przeprawy. Portugalczyków można pokonac co pokazali chocby... Polacy ;)
 
fabregas 498

fabregas

Forum VIP
Tutaj faworytem bukmacherów jest oczywiście Portugalia i ciężko się nie zgodzić bo z mając takich zawodników jak Ronaldo, Quaresma czy Simao można walczyć o coś więcej niż tylko awans do kolejnej rundy. Ogólnie jest to drużyna, która gra bardzo ładną piłkę, ale według mnie to nie jest drużyna na zwycięstwo w Euro. Portugalski blask często gaśnie na etapie ćwierćfinałów i od dłuższego nie potrafią osiągnąć nic więcej.
Wytypowanie drugiego zespołu, który awansuje z tej grupy to dla mnie zagadka. Ze względu na położenie geograficzne będe dopingował Czechów ;-), ale w tej grupie nawet najmniej doceniana Turcja może okazać się czarnym koniem.
Szwajcarzy także mają całkiem niezły zespół, myślę, że porównywalny z Polską. Jest w środku obrony Philip Senderos, który będzie tam rządził i dzielił ???? , po za tym Szwajcarzy liczą na troche chimerycznego czasem Alexandra Freia. Na pewno jest to drużyna lepsza od drugiego gospodarza - Austrii i mają szanse aby rozegrać więcej niż trzy spotkania. ;-)
 
nafciarz 1

nafciarz

Użytkownik
Z tej grupy wyjda Portugalia i Czechy. DLaczego?
Portugalia naszpikowana gwiazdami: Ronaldo, Carvalho, Nani, Quaresma, Simao, Gomes to ekipa która będzie miała najłatwiej w tej grupie. DOświadczony trener Scolari doprowadzi ich co najmniej do półfinału ????
Czechy - Czech, ROzehnal, Jankulovski, Plasil, SIono, Koller, Baros, z taka ekipa Karel Bruckner powinien wyjść z grupy. Czesi w ostatnim EURO grali fenomenalnie , teraz czeka ich co najmniej ćwierćfinał.
Szwajcaria - gospodarz imprezy, wiekszych szans na wyjscie im nie daje . W skladzie maja jedynie znanego Frei&#39;a. Nie pomoga im ani sciany ani sedziowie. Liczy sie gra na boisku a nie jakas pomoc spoza murawy ???? Eksperci z UK typuja ze gospodarze nie wyjda z grupy.
Turcja - gwiazda Altintop, Emre Belezoglu, Sanli i to by bylo na tyle z tych bardziej znanych piłkarzy tureckich. Graja nierówno , mogą wygrywąc z najlespzymi a przegrac z najgorszym, wg mnie Turcja pojedzie do domu po 3 meczach bo jest za slaba w obronie ,traca duzo bramek a ich bramkarz Rustu Reckber popelnia czasami kardynalne bledy.
Portugalia + Czechy wyjda z grupy
3.0
 
olek_ 0

olek_

Użytkownik
Osobiscie sie z Tobą zgadzam ale nie jestem zwolennikiem &quot;talentu&quot; Scolariego i nie uważam go jak co niektórzy za trenera wybitnego.
Ale nie skreślałbym całkowicie Turcji to drużyna momentami nieobliczalna . Ich ostra gra oraz typowy dla ich nacji temperament , ja bym ich nie skreślał.
Wogóle patrzac na gr. A faworytem jest Portugalia a walka o drugie miejsce jest wyrównana przypomne , że mózg drużyny Czech Rosicky oraz wiecznie młody Nedved nie jada na Euro to jest ogromna strata ...
 
grzesio 39,1K

grzesio

Forum VIP
A
W jakiej kolejności zakwalifikują się dwie pierwsze drużyny do ćwierćfinału ?
1. Portugalia/2. Szwajcaria @ 5.75 Bet-at-home
Mysle tak ponieważ - Czechy są za słabe by wyjść z grupy , Turcja może urwac punkty - ale będzie walka do konca.
Portugalia wyjdzie , bo jak dla nich taka grupa jest łatwa - graczy mają młodych i uzdolnionych.
Szwjacria wychodzi bo gospodarz.
Ogolnie rzecz bioarac to ja osobiscie nie widze dalej Czech - w zespole , ktory mogl dojsc do finalu 4 lata temu i który 2 lata nie pokazal nic na MS [wygrana z USA tylko].
Turcja - hmm , z nimi walsnie mam klopot - grozni bardzo , moga miec inny cel - eliminowac kolejnych zawonikow z kazdej druzyny - co jak co , ale teamperament oni maja , zawodnikow doswiadczonych i mlodych tez. Ale w grupie ze Szwajcaria [gospodarz] i Portugalia jakos ich dalej nie widze.
Szwjacraia - gospodarz , grac oni tez potrafia , ale out dla dwoch gospodarzy to za duzo.
A i B
Która drużyna zdobędzie w fazie grupowej więcej bramek?
Szwajcaria vs. Austria
Szwajcaria @ 1.60 Bet-at-home
Szwajcarzy majaj bardziej &#39;&#39;radosna&#39;&#39; grupe - Portugalia + Czechy + Turcja = kolo 6 goli.
Austria ma zamulaczy i bardziej defensywne druzyny - Niemcy + Polska + Chrowacja = 3-4 gole
 
grzesio 39,1K

grzesio

Forum VIP
I jeszcze napisz, ze nie wierzysz iz Czesi zespol, ktory ogral Niemcow 3-0 na wyjezdzie nie wyjdzie z grupy.
Widzialem skrot , dojczalndy grały pól-rezerwowym skaldem
To sa moje przemyslenia.
Gospodarz musi wyjsc , mimo ze sami mogliby wyjsc z grupy - nie mowie ze Szwajcarii pomogą sędziowie , ale ich nawet samych stać na dalszą gre
Portugalia moze miec ten klopot , bo CR7 moze byc przemeczony oraz Ci co graja w angielskiej lidze.
Turcja w tej grupie moze miec najwiecej czerwieni , a wraz z tempremantem Portugalii beda miec sporo zoltych , ale Turcja bedzie miec wiecej.
Napisz sam jak wolisz szczekać.
 
D 0

daniel999

Użytkownik
Dla mnie Szwajcarzy to najslabsza druzyna w tej grupie i jej awansu nie biore w ogole pod uwage. Szanse Czechow, Portugalczykow i Turkow ocenialbym jednakowo. Czesi graja solidny futbol i dla kazdego sa grozni. Portugala moze zagrac swietne trzy mecze i bez problemu wyjsc z grupy, to samo tyczy sie Turcji. Obie te reprezentacje sa zbyt zalezne od swoich boiskowych przywodcow, ktorzy lubia grac chimerycznie (Portugalia - Ronaldo, Turcja - Emre).
Skorzystam z oferty bah i widza mi sie takie rozstrzygniecia:
Czechy i Portugalia - awans 2,50⛔
lub
Portugalia i Turcja - awans 6,00✅
Tak jak mowilem: Szwajcaria miala najmniejsze szanse na wyjscie z grupy i tak sie stalo.
 
nafciarz 1

nafciarz

Użytkownik
Dla mnie Szwajcarzy to najslabsza druzyna w tej grupie i jej awansu nie biore w ogole pod uwage. Szanse Czechow, Portugalczykow i Turkow ocenialbym jednakowo. Czesi graja solidny futbol i dla kazdego sa grozni. Portugala moze zagrac swietne trzy mecze i bez problemu wyjsc z grupy, to samo tyczy sie Turcji. Obie te reprezentacje sa zbyt zalezne od swoich boiskowych przywodcow, ktorzy lubia grac chimerycznie (Portugalia - Ronaldo, Turcja - Sukur, Emre).
Skorzystam z oferty bah i widza mi sie takie rozstrzygniecia:
Czechy i Portugalia - awans 2,50
lub
Portugalia i Turcja - awans 6,00
sukur nie gra w turcji , nie powołał go ;p
 
everto 19,8K

everto

Użytkownik
A jak dla mnie murowanym foworytem do wyjsia z gupy jest.......... Szwajcaria jako gospodarzowi bedzie wszystko pomagalo cus mi sie zdaje ze w dziejach ME czy MS nie zdarzylo sie aby organizator turnieju odpadl w tej fzazie rozgrywek kurs tyz niczego sobie 2.00 tylko brac puki nie bedzie lecial w dol
 
F 0

f3nzo

Użytkownik
Zgadzam się z poprzednikiem, Szwajcaria bankowo wyjdzie z grupy. Turcja jest bez formy i jeszcze te &quot;szmaty&quot; Rustu, Czechy grają bez Nedveda i Rosickiego więc środek pola bardzo mocno osłabiony. Co do Szwajcarii to wszystko przemawia na ich korzyść stadiony, kibice, motywacja itp. Portugalia myślę, że pewniak w tej grupie ???? śmiem twierdzić, że z 3 wygranymi ;)
PS: co do meczu Szwajcarów z Czechami dałem 1, co o tym sądzicie ?
 
ola20 0

ola20

Użytkownik
W tej grupie tylko tyle wiem ze prejdzie Portugalia i to na 1 miejscu. Dalej nie mam pojęcia. Stawiałabym na Czechów ale mają mocno osłabioną drużyne. Szwajcarzy grają u siebie i są mocno zdeterminowani a z Turkami nigdy nic nie wiadomo....
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Gr. A
Czechy
Niewątpliwym faworytem tej grupy są piłkarze Portugalii którzy to 4 lata temu zdobyli vice mistrzostwo, teraz na pewno będą chcieli się pokazać z równie dobrej strony i już od początku fazy grupowej zagrają na 100 %. Gwiazdą tego zespołu na pewno jest C.Ronaldo, jeden z lepszych zawodników sezonu który nie tak dawno się zakończył, w ataku wspomagany prawdopodobnie będzie przez Nuno Gomesa, w drugiej lini powinni rządzić piłkarze tacy jak Deco czy Quaresma, obronę będzie trzymał z pewnością Pepe który zaliczył całkiem dobry sezon w Realu no a w bramce najprawdopodobniej ujrzymy Ricardo. Tak więc moim zdaniem pewniak do wyjścia z grupy :] Ciekawy bój powinien być o 2 miejsce w grupie które premiuje awansem do kolejnej fazy, walczyć o to będą reprezentacje Szwajcari, Turcji oraz Czech. Wiadomo, Szwajcaria - współgospodarz mistrzostw a takim to nawet ściany pomagają - weźmy przykład z Korei z MŚ kiedy to pokonali nawet Włochy, kiedy to Włochom nie uznano bodajże 3 bramek a w końcówce Japońce strzelili bramkę i wygrali mecz. Mają Oni zespół bardzo młody chociaż także wsparte jest doświadczonymi zawodnikami którzy stanowią trzon drużyny. Takie połączenie młodości i rutyny z doświadczeniem i chęcią zdobycia czegoś na prawdę wielkiego w piłce może może owocować coś dobrego jednak czy tak będzie ? Tego się dowiemy moim zdaniem po meczu z Czechami, bo jeżeli go wygrają to na biorą pewności siebie i atmosfera w drużynie będzie na pewno bardzo dobra a jeżeli go przegrają może być całkiem na odwrót:] Turcja, Turcja która jest jak najbardziej drużyną turniejową, świadczy o tym chociażby vice mistrzostwo Świata w 2002 r. Turcy potrafią grać w piłkę co już nie raz udowadniali jednak czy teraz to powtórzą ? Nie wiem , nie jestem tego taki pewien :] Ale myślę że tak :p Została Nam reprezentacja naszych południowych rywali czyli Czechów którzy zagrają jutro mecz otwarcia, Czechy którzy są na tych mistrzostwach bez swoich liderów i mózgów prowadzenia gry bowiem na ME zabrakło Rosickiego oraz Nedveda którzy są dla swoich reprezentacji nie zwykle potrzebni, na pewno będą starali się ich zastąpić gracze tacy jak Koller, Ujfalusi czy Czech ale czy da się zastąpić takich graczy ? Na pewno siłą Czechów będzie defensywa, bo Petr to bramkarz z najwyższej światowej półki, na pewno będzie bardzo skoncentrowany, bo miał całkiem dobry sezon , no może oprócz kilka kontuzji i przerw w grze. Wspierany będzie przez wyżej wspomnianego Ujfalusiego, atak także powinien być ich mocną stroną ale czy będzie ? Koller i Baros prawdopodobnie zgrają w ataku, zagrają ale czy coś zdziałają ? Oto jest pytanie :] Koller miał jeszcze jako taki sezon i strzelił kilka bramek jednak Baros przegrywał rywalizacje w klubie i przeważnie siedział na ławce, czy po takim sezonie może zagrać na 100 % swoich możliwości ? Śmiem wątpić, przykład chociażby Żurawskiego, gdy siedział na ławie w Celticu grał słabo przeszedł do Larisy i jakby się odrodził moim zdaniem Milan powinien był zrobić tak samo :]

Układ grupy moimi oczami :
Portugalia
Turcja
Czechy
Szwajcaria

pozdROWienia ????
 
T 0

tux

Użytkownik
Trzy grosze.

Ogólnie nie widzę CR jako króla strzelców również z tego względu, że dla mnie Portugalia nie jest wcale jakimś faworytem. Po przemyśleniu różnych za i przeciw faworytem turnieju jest jednak Francja. Ale dalej, bramkarze - średni, obrona to jednak żaden monolit i będą się w tym utwierdzał. Sam Scolarii mówi, że taki Miguel na miejsce w 11 musi powalczyć, bo ogółem prawie wszyscy zawodnicy z tej formacji prezentują się średnio. Pomoc - nieźle na skrzydłach (CR, Simao, Quaresma) ale już w środku niekoniecznie. Deco bez formy przez cały sezon, a reszta nastawiona raczej defensywnie. Nuno Gomes w ataku. Żaden wielki z niego snajper. Grupa łatwa, ale pierwsze pucharowe kroki i Portugalii się pakują, podobnie jak Hiszpania, o czym w innym temacie z grupą D.
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Mecz otwarcia, pierwszy mecz który odbędzie się na stadionie w Bazylei będzie z pewnością sprawdzianem organizacyjnym dla Szwajcarów, czy dobrze sobie poradzili z świętem piłki nożnej w Europie. Ale przejdźmy do samego meczu, będzie On sam już w sobie wielkim meczem bo mecz otwarcia pokazuję cała Europa jak nie świat. i tutaj rodzi się pytanie, czy młody zespół współgospodarzy Euro poradzi sobie z doświadczoną ale osłabioną reprezentacją Czech ? Moim zdaniem obie te ekipy pojadą po rozgrywkach grupowych do domu. Tak jak pisał o grupie A, Szwajcaria ma młody zespół lecz grzbiet ma zachowany + ściany mogą dać im awans do fazy pucharowej ale czy dają ? Przed Mistrzostwami ( w marcu ) Przegrali wysoko z Niemcami bo aż 4:0 przez co spadło zainteresowanie w Szwajcarii lecz późniejsze dwie wygrane znów podniosło. Lecz były to wygrane z Lichtensteinem oraz Słowacją. Czechy które w poprzednim turnieju zaszli aż do ćwierćfinału w tym roku liczą na to samo i ponoć są uznawani za jednych z faworytów tego turnieju, ale czy Nimi są ? Moim zdanie przed duże litery NIE ! Smicer i Nedved odeszli z reprezentacji, Rosicki nie zagra przez kontuję, zostaję jedynie Petr Czech oraz Ujfalusi ale czy tych dwóch da radę pociągnąć przez całe Euro ? Jak dla mnie jest to mecz na remis. Ale jednak nie odważę się zagrać takiego typu. Gram w tym meczu Under 2,5 Dlaczego ? Szwajcaria to dosyć solidny zespół w obronie, jedyna wpadka to ta o której wyżej pisałem z Niemcami, Czechy także niczego sobie w tyłach będzie rządził Ujfalusi oraz Cech. Dodatkowo jest to pierwszy mecz i wiadomo żadna z drużyn nie będzie chciała stracić bramki bo wiemy jak te liczą się w takich turniejach i jak trudno jest je potem odrobić...

✅✅✅

pozdROWienia ????
 
Do góry Bottom