>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grupa H [POLSKA, Senegal, Kolumbia, Japonia]

Status
Zamknięty.
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Glik musi się obudzić, bo to co w tym sezonie wyrabiał w LM i wyrabia w L1 woła o pomstę do nieba. Gra poniżej swojego poziomu. Zawalił pewną ilość goli żałosną grą, a poza tym praktycznie w każdym meczu popełnia kilka większych baboli, ale na jego szczęście przeciwnicy nie zawsze korzystają z prezentów. Gdyby zagrał jeden czy dwa słabsze mecze to pewnie nie zwróciłbym na to uwagi, ale od fazy grupowej LM ma zauważalny spadek formy i nie można mówić o przypadku. Dzisiaj też się nie popisał.
Jeśli tak samo będzie się prezentował na mundialu to będzie katastrofa. Przeciwnicy takie dziury wykorzystają z przyjemnością i bardzo szybko wybiją im awans do dalszej fazy z głowy.
Najwyższa pora się obudzić nim balon pęknie z hukiem. Na najwyższym poziomie nie można tak grać, bo bez solidnej gry w obronie daleko się nie zajedzie. Senegal czy Kolumbia wykorzysta takie luki bez problemu.
 
cygarro 0

cygarro

Użytkownik
Wiem że zaraz posypie się fala &quot;hejtów&quot;, ale uważam że Polska wyjdzie z grupy, i to z miejsca pierwszego. Tak, jestem optymistą i liczę na naszą drużynę narodową. Patrząc realistycznie, nadal jestem tego samego zdania. Dlaczego? Otóż każda z drużyn ma jakieś swoje gwiazdy, ale to jest mundial i wszystko się może wydarzyć. Polska jako zespół na takich imprezach ma większe doświadczenie od swoich rywali w obecnej grupie i typuję, że to właśnie nasz kraj znajdzie się na czele grupy. Podbudowani są mistrzostwami europy, bo ile osób uważało że wyjdziemy z grupy na ME? Właśnie...
Kolumbia jako drużna na papierze to ogień, ale w rzeczywistości grają wokół własnego cienia. Gwiazda goni gwiazdę, a w rezultacie na dobre im to nie wychodzi. Umiejętności indywidualne to za mało. Brak im zgrania, a młodym zawodnikom doświadczenia. Takie występy, to ogromna presja przed zawodnikami nawet tymi doświadczonymi.
Senegal raz się popisał na MŚ w Korei i Japonii w 2002 r, gdzie w swojej grupie rozgromili Francję, a dopiero w ćwierćfinale odpadli po dogrywce z Turcją (0:1). Tyle z ich doświadczenia na mundialu, aczkolwiek nie można ich skreślać. Według mnie zajmą pozycję trzecią w grupie, ale to nie znaczy, że nie powtórzą wyczynu z przed 16 lat.
Japonia musi powalczyć choć trochę, a wiem że jest to drużyna która potrafi zawalczyć, ale czy na tyle żeby okazać się czarnymi końmi naszej grupy? Ja natomiast uważam, że zakończą swój udział w mundialu, jak to miało miejsce cztery lata wstecz na MŚ 2014, czyli ostatnie miejsce w grupie bez żadnej wygranej.
1. Polska
2. Kolumbia
3. Senegal
4. Japonia
 
maanieek 25

maanieek

Użytkownik
Brak awansu do fazy pucharowej przyjąłbym z olbrzymim rozczarowaniem. Należy jednak pamiętać, że zagramy z drużynami o innej charakterystyce, grającej inną piłkę niż reprezentacje w Europie i tutaj należy upatrywać największych problemów. Mam nadzieję, że trener Nawałka i jego sztab szczegółowo przeanalizują rywali i wyciągną z tego należyte wnioski.
 
M 144

menocompadre

Użytkownik
sugerowanie że w kadrze mamy kogoś dostatecznie wykwalifikowanego kto zajmuje się analizą gry rywali, gra tej reprezentacji polega na tym że lewy strzela pierwszego gola albo kreuje jakąś sytuacje bramkową po czym cala drużyna cofa się na własną polowe i broni wyniku, już zapomnieliście jak to wyglądało na euro?
 
lukbie 286

lukbie

Użytkownik
sugerowanie że w kadrze mamy kogoś dostatecznie wykwalifikowanego kto zajmuje się analizą gry rywali, gra tej reprezentacji polega na tym że lewy strzela pierwszego gola albo kreuje jakąś sytuacje bramkową po czym cala drużyna cofa się na własną polowe i broni wyniku, już zapomnieliście jak to wyglądało na euro?
Jeżeli rozegramy taki turniej jak na Euro to ja nie mam nic przeciwko takiej taktyce. Trzeba sobie uświadomić, że Hiszpanią, czy Brazylią to my nigdy nie będziemy i o graniu efektownej piłki można zapomnieć. Ważne żeby było efektywna.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
maanieek 25

maanieek

Użytkownik
Za styl nikt nikomu nigdy nie przyznawał zwycięstw, liczy się to co w bramce. Na Euro dało się zauważyć ile znaczy dyscyplina taktyczna i stałe fragmenty gry. Na dużych turniejach poziom między drużynami mocno się wyrównuje, co zresztą pokazał turniej we Francji i wyniki np. Walii, Islandii...
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
roger198585 8

roger198585

Użytkownik
po wczorajszym meczu widać jest ze nie ma po co jechać? Lewandowski i dalej klasa b tak jak kiedys powiedział Hajto , bez niego jesteśmy środkiem europy , a krycha? niech chłop da sobie spokój z piłka i zajmie lepiej moda
 
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
Czasami serio żal mi naszych reprezentantów, że muszą grać dla tak zjęczałego narodu... Człowieku, graliśmy lepiej od przeciwników, co prawda nie był to jakiś oszałamiająco wysoki poziom, bo były głupie straty przez niedokładne przyjęcia, trochę mnie groźnych akcji ofensywnych. Trener Nawałka chciał sprawdzić inne ustawienie z innymi zawodnikami. Widać, że jest ono mniej &quot;skuteczne&quot; aniżeli nasze klasyczne, ale musimy umieć grać różnymi formacjami, bo inaczej na MŚ za łatwo nasz przeczytają, a do testowania formacji najlepsze są mecze towarzyskie, nieprawdaż? Zresztą, Senegal zremisował z jakimś &quot;ogórkowym&quot; Uzbekistanem, tak samo Japonia z Mali i nikt nie robi sensacji, że nie powinni jechać na Mundial, tak?
 
winiar93 12,8K

winiar93

Użytkownik
Czasami serio żal mi naszych reprezentantów, że muszą grać dla tak zjęczałego narodu... Człowieku, graliśmy lepiej od przeciwników, co prawda nie był to jakiś oszałamiająco wysoki poziom, bo były głupie straty przez niedokładne przyjęcia, trochę mnie groźnych akcji ofensywnych. Trener Nawałka chciał sprawdzić inne ustawienie z innymi zawodnikami. Widać, że jest ono mniej &quot;skuteczne&quot; aniżeli nasze klasyczne, ale musimy umieć grać różnymi formacjami, bo inaczej na MŚ za łatwo nasz przeczytają, a do testowania formacji najlepsze są mecze towarzyskie, nieprawdaż? Zresztą, Senegal zremisował z jakimś &quot;ogórkowym&quot; Uzbekistanem, tak samo Japonia z Mali i nikt nie robi sensacji, że nie powinni jechać na Mundial, tak?
Popieram ten wpis. Niektórzy nie potrafią zrozumieć idei spotkań towarzyskich. Jak widać musimy golić każdego, bo przecież 0:1 z Nigerią to koniec marzeń o sukcesie na mundialu. Takie gadanie jest żałosne jak ludzie, którzy generują tego typu wypowiedzi. Kibice za dychę i tyle. Formacja była nowa, ale i tak momentami nasi nieźle wyglądali. Nigeryjczycy grali agresywnie, szybko doskakiwali do Polaków. Naszym potrzeba troszkę czasu i zgrania w tym zestawieniu żeby potrafili zagrać szybciej, bez przyjęcia. Chwilami się to wczoraj udawało i było widać, że goście mają problemy kiedy nasi zaczynają klepać.
 
farezowsky 49

farezowsky

Użytkownik
Obawiam sie takiego Senegalu, który po prostu nas &quot;zabiega&quot; i wykończy fizycznie. Jak dobrze widzieliśmy mamy problem z takimi drużynami, ale może jeszcze sie obudzą do tego mistrzostw ????
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Fakt, Senegal zremisował z &quot;ogórami&quot;, ale jeśli towarzyskich spotkań polskiej reprezentacji nie oceniacie przez pryzmat wyniku to nie oceniajcie grupowych rywali przez pryzmat wyniku, bo wygląda to komicznie.
Uzbekistan w każdym spotkaniu muruje bramkę. Senegal nie grał w najmocniejszym zestawieniu. Trener sprawdzał rezerwy. Wynik kiepski, ale nie odzwierciedla on tego co działo się na boisku. Uzbekistan zdobył bramkę po dyskusyjnym karnym, a potem wycofali się totalnie do obrony.
Każda repra notuje wpadki jeśli chodzi o rezultat, więc nie ma za bardzo co się nad tym rozwodzić.
To już nie można KONSTRUKTYWNIE czegoś skrytykować? Poważnie? Widzę, że niedługo nie będzie można nic napisać czy powiedzieć, co będzie przeciwne wobec panujących standardów. Chwalisz - jesteś kibicem. Widzisz braki, pewne minusy i o tym mówisz/piszesz - nie jesteś kibicem, a hejterem...poważnie?
O ile próba nowego ustawienia może być usprawiedliwieniem o tyle rezultaty grupowych rywali nim być nie mogą. Patrzcie na poziom spotkań, a nie na rezultat końcowy, bo czasem może być mylący.
 
roger198585 8

roger198585

Użytkownik
widzę ze naród polski najlepiej umie mówić nic sie nie stało? jak sie nie stalo 3 mecz z dobrym zespolę zero bramek , ba zero pomysłu na grę , graliśmy lepiej pod jakim wzgledem? bo jedyne co sie zuca w oczy to ogolnie polski sport nigdy nie istniał ? piłka? ręczna , siatka hokej koszykówka i tenis jako zespol nie istniejemy , jak tak duzy graj nie jesteśmy w niczym dobrzy? jedynie jesli cos ugrało sie to bylo dlatego ze były talenty jednostki w danym czasie w sporcie i one nam to ciagly , czemu taki meksyk , Holandia czy inne mniejsze państwa , potrafią dekadami byc w topie , a nam w niczym nie wychodzi , przykład pilka ręczna czy siatkówka , stoczyliśmy się bo brakło talentów
 
kobibrylant 0

kobibrylant

Użytkownik
widzę ze naród polski najlepiej umie mówić nic sie nie stało? jak sie nie stalo 3 mecz z dobrym zespolę zero bramek , ba zero pomysłu na grę , graliśmy lepiej pod jakim wzgledem? bo jedyne co sie zuca w oczy to ogolnie polski sport nigdy nie istniał ? piłka? ręczna , siatka hokej koszykówka i tenis jako zespol nie istniejemy , jak tak duzy graj nie jesteśmy w niczym dobrzy? jedynie jesli cos ugrało sie to bylo dlatego ze były talenty jednostki w danym czasie w sporcie i one nam to ciagly , czemu taki meksyk , Holandia czy inne mniejsze państwa , potrafią dekadami byc w topie , a nam w niczym nie wychodzi , przykład pilka ręczna czy siatkówka , stoczyliśmy się bo brakło talentów
Talenty są tylko niestety żyjemy w czasach gdzie nie same umiejętności są ważne a główną rolę grają znajomości i plecy bo pieniądze.
Co do samej reprezentacji.. może po prostu większość rodaków nie jest przyzwyczajona do takiej reprezentacji? Przez tyle lat nasza reprezentacja nie zdobywała raczej większych sukcesów i nagle po mistrzostwach we Francji każdy ma takie wymagania co do wyników. Pokazaliśmy że na turnieju potrafimy coś tam pograć, teraz trener testuje i lepiej niech się zrazi chociażby do testowanej formacji teraz niż żeby to miało miejsce w późniejszym czasie.. Kiedyś celem było tylko wyjście z grupy, teraz większość upatruje naszą drużynę w późniejszych etapach. Ostatni mecz pokazał że łatwo nie będzie ale trzeba brać pod uwagę że jednak są to mecze towarzyskie, kilku podstawowych zawodników się nie pojawiło jak chociażby Grosik, który napędza całą drużynę.. Lepiej teraz dostać porządną lekcję od Afrykańców żeby dało to do myślenia niż na mundialu, kiedy będzie już za późno. ????
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Co do samej reprezentacji.. może po prostu większość rodaków nie jest przyzwyczajona do takiej reprezentacji? Przez tyle lat nasza reprezentacja nie zdobywała raczej większych sukcesów i nagle po mistrzostwach we Francji każdy ma takie wymagania co do wyników. Pokazaliśmy że na turnieju potrafimy coś tam pograć, teraz trener testuje i lepiej niech się zrazi chociażby do testowanej formacji teraz niż żeby to miało miejsce w późniejszym czasie.. Kiedyś celem było tylko wyjście z grupy, teraz większość upatruje naszą drużynę w późniejszych etapach. Ostatni mecz pokazał że łatwo nie będzie ale trzeba brać pod uwagę że jednak są to mecze towarzyskie, kilku podstawowych zawodników się nie pojawiło jak chociażby Grosik, który napędza całą drużynę.. Lepiej teraz dostać porządną lekcję od Afrykańców żeby dało to do myślenia niż na mundialu, kiedy będzie już za późno. ????
Dokładnie, po to są mecze towarzyskie, żeby próbować i z ewentualnych niepowodzeń wyciągać wnioski, podobnie było po jesiennej porażce w eliminacjach z Danią 4:0, po tamtym meczu tez było wiele głosów, że już po reprezentacji i że nie awansują na Mundial, ale Nawałka wyciągnął wnioski i wygrali ostatnie trzy mecze i awansowali. Tak samo teraz, lepiej przegrać z Nigerią towarzysko, zobaczyć jakie mamy braki na tle takich drużyn, do Mundialu 2,5 miesiąca, więc zdarzyć się może na prawdę dużo, dużych niespodzianek odnośnie składu kadry nie ma co się spodziwać, Nawałka ma &quot;swoich pewniaków&quot; i na nich będzie stawiał, mimo że większość jest przeciwna i nie widzi sensu w powołaniach dla takiego Peszko (ja zresztą też), jego bronią wyniki, w oficjalnych meczach, bo 3 ostatnie mecze towarzyskie to wiadomo co było. Najważniejsze, żeby forma przyszła na okres Mistrzostw, do wyników sparingów nie ma co przywiązywać większej uwagi, chociaż wiadomo, że fajnie jak się wszystko wygrywa.
 
S 22

sieko

Użytkownik
Jaka tu cisza nastała ???? sam się nie wypowiadałem jeszcze w tym temacie, więc czas najwyższy ;) . Co sądzicie o obecnej sytuacji kadry Nawałki? Według mnie pojawia się światełko w tunelu i to nawet coraz lepiej widoczne. Dyspozycja kadrowiczów w porównaniu do tego co jeszcze było miesiąc-półtora temu jest znacznie lepsza. Zaczynając od obrony a kończąc na ataku.
Co do bramkarzy nie ma co się wiele rozwodzić, sytuacja jest dobra i stabilna. Fabian cały czas gra, Szczęsny też sporo meczów w Juve zaliczył. Oboje w bardzo dobrej formie. Co do trzeciego bramkarza nie ma co się wypowiadać zbyt dużo. Z jednej strony Białkowski w Ipswich gra cały czas, a Skorupski grzeje ławę w Romie. Jednakże kogo zabierze Nawałka nie wiadomo, według mnie oboje prezentują podobny poziom.
W obronie Glik może nie zachwyca w Monaco, ale na pewno na MŚ będzie stabilny, bo to filar obrony i na pewno da z siebie wszystko. Pojawił się Bednarek, który grać będzie raczej do końca sezonu w pierwszym składzie Southampton i zbiera pozytywne noty i są to noty zasłużone, gra na tle reszty kolegów z obrony bardzo dobrze. Pazdan też zdaje się być w lepszej dyspozycji i to też jest duży plus. Cionek stabilnie (no, w ostatniej kolejce troche zawiódł, ale za to dwie kolejki temu był chyba w 11-tce Serie A). Na plus regularne występy Rybusa na LO w Lokomotivie, Piszczka w BVB, Kędziory w Dyanamie Kijów, no i oczywiście Bartka Bereszyńskiego w Sampie. Z kadrowiczów na obronie niepokoi chyba tylko Jędrzejczyk, wielu nie chce żeby w ogóle jechał na MŚ, ale raczej wiadomo, że selekcjoner go zabierze, bo to jeden z tych zawodników, z którym w miare możliwości się nie rozstaje jeżeli nie wypada kontuzja. Dlatego dobrze by było jakby grał w Legii do końca sezonu w pierwszym składzie i się trochę &quot;podreperował&quot;.
Patrząc na pomocników, tu też jest dużo lepiej niż na ostatnim zgrupowaniu. Przede wszystkim cieszy mnie powrót Kuby Błaszczykowskiego, dzisiaj podobno ma wyjść w pierwszym składzie na mecz z Hamburgiem i to jest super wiadomość! ???? Oby to się potwierdziło i żeby zagrał dobry mecz ???? . Drugie skrzydło Grosik, u niego forma w Hull troche przypomina sinusoide, ale w przekroju ostatnich meczów widać u niego poprawę kilka bramek i asyst, to cieszy. Wiadomo, że kadra to dla niego wielka nobilitacja i gra zwykle lepiej i stabilniej aniżeli w klubie. Przemek Frankowski i Rafał Kurzawa cały czas w grze, poziom niezły, więc jest okej. Środek pola - martwi tylko brak gry Krychowiaka, ale tego można było się spodziewać. West Brom spada, Grzesiek na pewno nie zostanie w klubie, także już przygotowują się do gry Championship i trener stawia na młodych, którzy tam zostaną. Miejmy nadzieje, że jeszcze troche minut z ławki złapie, na MŚ selekcjoner myślę, że go dobrze przygotuje mimo wszystko. Linetty raczej ciągle w grze, więc stabilność powinna być. Mączyński nie jest w najlepszej formie, ale jak zagra do końca sezonu w pierwszym składzie Legii to można być spokojnym o niego według mnie ???? . Góralski w Ludogortsu też więcej z gry ma ostatnio, więc też plusik można postawić. Oczywiście ofensywną część pomocy uzupełnia też Zielu, o nim nie muszę raczej nic mówić, co prawda często wchodzi z ławki w Napoli, ale widać że forma jest wysoka i w kadrze też już złapał pewność siebie i luz w grze.
Jeżeli chodzi o napastników według mnie jest mega dobrze ???? . Oby tak się utrzymało do MŚ. Lewy wiadomo, nie trzeba nic dodawać. Milik wraca do formy, zaczął strzelać, łapie dużo minut, więc jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to nareszcie będzie możliwość gry dwoma napastnikami na MŚ tak jak na Euro. Co do zmienników, Teo (oprócz ostatniej akcji z kibicami w minionej kolejce) bardzo dobra forma i sporo bramek. Wilczek znowu o sobie przypomniał, strzela jak na zawołanie w Brondby. Kownacki dostał w kilku ostatnich kolejkach szanse na pokazanie się, nie błyszczał, ale też nie grał tragicznie. Co do reszty - Stępiński o sobie przypomniał, ostatnio więcej gra i strzelił pare bramek, Świerczok jako zmiennik w Ludogortsu co mecz to bramka praktycznie, też zaliczam to jako pozytyw.
Starałem się omawiać sytuację zawodników, którzy albo pojadą na MŚ albo mają na to szanse. Według mnie w obecnej chwili sytuacja kadrowa wygląda lepiej aniżeli miesiąc temu na ostatnim zgrupowaniu.
Jakie wy macie przemyślenia dotyczące kadry? Jeżeli pominąłem jakiegoś zawodnika, który według was ma spore szanse na wyjazd do Rosji to piszcie, przydałoby się więcej opinii ???? Walnąłem dosyć długie wypracowanie, ale chciałem omówić po krótce zawodników :p
 
mrozu90 57

mrozu90

Użytkownik
z Senegalem nie będzie nam łatwo, ja wcale nie uważam aby ta grupa była łatwa. Tak się wydaje na pierwszy rzut oka, lecz koledzy z grupy są nieobliczalni ???? . Kondycyjnie to może tylko japonia nam dorównuje reszta przeważa.
 
okomat 2

okomat

Użytkownik
To co robił Mane w meczu z Romą mocno mnie martwi. Zwłaszcza, że nasza obrona do szczelnych nie należy, co zresztą taki Mane może dostrzec bardzo szybko z uwagi na to, że gra w Liverpoolu ????
 
S 22

sieko

Użytkownik
z Senegalem nie będzie nam łatwo, ja wcale nie uważam aby ta grupa była łatwa. Tak się wydaje na pierwszy rzut oka, lecz koledzy z grupy są nieobliczalni ???? . Kondycyjnie to może tylko japonia nam dorównuje reszta przeważa.
Mało kto chyba uważa, że nasza grupa jest łatwa. Ba, śmiem twierdzić, że nasza grupa obok grupy D (Argentyna, Chorwacja, Islandia, Nigeria) i może grupy F (Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Płd) jest chyba najtrudniejsza z tego względu, że grupy są wyrównane i silne bez bardzo przeciętnych drużyn. Pierwszy mecz z Senegalem będzie mega trudny z tego względu, że drużyny afrykańskie zwykle największą spinę mają w pierwszym meczu. Często z nimi jest tak, że jak pierwszy mecz im nie wychodzi to potem zaczynają się kłopoty i konflikty, więc przy ewentualnym wygraniu meczu przez naszą ekipę, reszta drużyn z naszej grupy może mieć minimalnie ułatwione zadanie ???? . Mimo wszystko uważam, że z grupy wyjdziemy. A co będzie dalej, to już ciężko określić - 1/8 finału to Belgia lub Anglia (1/8 finału z Anglią to byłoby coś pięknego ???? ) a potencjalny ćwierćfinał to według drabinki najprawdopodobniej wychodzą Niemcy lub Brazylia. Także prorokować nie ma co, obiektywnie uważam, że stać nas na 1/4, ale sukcesem i swoistym &quot;obowiązkiem&quot; jest wyjście z grupy, wszystko ponad będzie już w moim odczuciu mega wynikiem ????
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Mała pomyłka się wkradła, oto oficjalna kadra Kolumbii(już z Duvanem Zapatą):
Bramkarze: David Ospina (Arsenal), Camilo Vargas (Deportivo Cali), Ivan Arboleda (Banfield), Jose Fernando Cuadrado (Once Caldas)
Obrońcy: Yerri Mina (Barcelona), Santiago Arias (PSV Eindhoven), Davinson Sanchez (Tottenham), Farid Diaz (Olimpia Asuncion), Bernardo Espinoza (Gerona), Frank Fabra (Boca Juniors), Stefan Medina (Monterrey), Johan Mojica (Gerona), Oscar Murillo (Pachuca), William Tesillo (Leon), Cristian Zapata (AC Milan)
Pomocnicy: James Rodriguez (Bayern Monachium), Juan Fernando Quintero (River Plate), Abel Aguilar (Deportivo Cali), Wilmar Barrios (Boca Juniors), Edwin Cardona (Boca Juniors), Yimmi Charra (Junior), Juan Guillermo Cuadrado (Juventus Turyn), Gustavo Cuellar (Flamengo), Jefferson Lima (Levante), Giovanni Moreno (Shanghai Shenhua), Sebastian Perez (Boca Juniors), Carlos Sanchez (Espanyol), Mateus Uribe (America)
Napastnicy: Radamel Falcao (Monaco), Carlos Bacca (Villareal), Luis Fernando Muriel (Sevilla), Miguel Borja (Palmeiras), Teofilo Gutierrez (Junior), Jose Heriberto Izquierdo (Brighton), Duvan Zapata (Sampdoria)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom