>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

I Liga - dyskusje, transfery, informacje [Sezon 2016/2017]

Status
Zamknięty.
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Kolejne dwa &quot;nabytki&quot; siedleckiej Pogoni to obrońca Arkadiusz Jędrych i napastnik Piotr Kurbiel. Pierwszy ma 24 lata w ubiegłym sezonie grał w barwach Znicza Pruszków, rozegrał 30 spotkań i strzelił sześć bramek w tym trzy z karnych, więc jak na obrońce bardzo dobry wynik. Kurbiel natomiast został wypożyczony z Lecha Poznań i gra na pozycji napastnika. W pierwszej drużynie &quot;Kolejorza&quot; zagrał ledwie cztery razy i wchodził zawsze w końcówce. Natomiast w zespole rezerw zagrał 26 meczy i strzelił 15 bramek na poziomie III ligi, co dało mu pozycję wicelidera w strzelcach.
Kontrakty z drużyną przedłożyli Przemysław Frąckowiak oraz Kamil Dmowski. Natomiast zespół opuszczają Rafał Zembrowski, Krzysztof Bodziony oraz Rafał Augustyniak.
Rozlosowano pary Pucharu Polski i w rundzie wstępnej Pogoń zagra na wyjeździe ze Stilonem Gorzów natomiast gdyby udało się ich przejść podopieczni Banasika zmierzą się z KSZO Ostrowiec.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Pogoń Siedlce &lt;nobr&gt;2-1&lt;/nobr&gt; Radomiak Radom
(Michał Bajdur 42, Mateusz Stąporski 75 - Maciej Filipowicz 39)
Siedlecka Pogoń w poniedziałek wznowiła treningi i tuż przed obozem w Białej Podlaskiej zagrała mecz sparingowy z Radomiakiem Radom. Podopieczni Dariusza Banasika wygrali te spotkanie 2-1. Gole padły łupem Michała Bajdura, który niedawno opóścił Zagłebie Sosnowiec i związał się rocznym kontraktem oraz testowanego w tym meczu Mateusza Stąporskiego.
W pierwszej połowie Pogoń wyszła w nastepującym składzie. Rafał Misztal, obrońcy od lewej: Daniel Chyła, Tomasz Lewandowski ( w 27 minucie zastąpił go Michał Panufnik), Arkadiusz Jędrych, Łukasz Wójcik. Jak widać środek obrony calkiem inny niż w ubiegłym sezonie, Na środku pola zagrali Daniel Dybiec i Andrij Waceba (testowany ukrainiec). Na skrzydłach zagrali: z lewej Damian Świerblewski i po przeciwnej stronie Michał Bajdur. Na szpicy tradycyjnie zagrał Daniel Gołebiewski zaś za jego plecami Piotr Krawczyk.

Moim zdaniem Gołebiewski nie pokazał że zasługuję na grę jako lider ofensywy. Lewandowski do czasu kontuzji (złamany nos) nie zachwycał. Dobrze spisał się Dybiec który to zaliczył kilka odbiorów i zanotował świetną asystę podając z głębi pola do wybiegającego Bajdura który wystartował jak z procy i wykorzystał okazje do gola.. Gol dla Radomiaka padł gdy Panufnik pozwolił dośrodkować Putonowi zaś Brągiel mimo asysty Wójcika trafił w słupek a odbitą piłkę wpakował do siatki Filipowicz.

Po wyjściu z szatni na placu gry zostali tylko Panufnik, Wójcik i Chyła. Na bramce zameldował się Frąckowiak. Na środek obrony wszedł Robert Majewski (testowany), na skrzydle pojawił się doświadczony Mariusz Stąporski on to strzelił na 2-1 kiedy wykorzystał brak komunikacji graczy z Radomia i strzałem po ziemi w długi róg pokonał Adriana Szadę. Ponadto na murawę weszli Kamil Dmowski i Marcin Paczkowski na środek pola. Na prawą pomoc wszedł Konrad Perzyna (testowany). Piotr Kurbiel z Maciejem Wojciukiem (testowany) w lini ataku.

Z testowanych zawodników ja bym wyróżnił Stąporskiego. Pokazał że jest szybki i na skrzydło bardzo by się przydał. Po za tym zaliczył on ponad 20 wystepów w Ekstraklasie. Dobrze wypadli dwaj nowi gracze Jędrych i Bajdur. Kurbiel niczym się nie wyróżnił a Lewandowski jak juz wspomniałem zaliczył nie za dobry początek. Jutro zawodnicy jadą na obóz do Białej Podlaskiej gdzie zagrają sparing z Wigrami Suwałki a wracając zaliczą pojedynek z Górnikiem w Łecznej.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Coraz gorzej dzieje się w Górniku Zabrze...
Jak tak dalej pójdzie to na pewno nie będą walczyć o awans już w tym sezonie.

Kolejni znani piłkarze odchodzą z Górnika
Władze Górnika Zabrze zdecydowały się na rozwiązanie kontraktów z Pawłem Golańskim, Michałem Janotą oraz Maciejem Korzymem - poinformowała oficjalna strona zabrzańskiego klubu.
 
T 107,8K

trcdd

Użytkownik
Coraz gorzej dzieje się w Górniku Zabrze...
Jak tak dalej pójdzie to na pewno nie będą walczyć o awans już w tym sezonie.
[/quote]
Akurat to ze rozwiazali te trzy kontrakty to na duzy plus dla Gornika.
Co do awansu to sie okaze wpraniu, ale z takim sladem co jest teraz to moze byc rzeczywiscie ciezko.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Akurat to ze rozwiazali te trzy kontrakty to na duzy plus dla Gornika.
Co do awansu to sie okaze wpraniu, ale z takim sladem co jest teraz to moze byc rzeczywiscie ciezko.
Rozwiń proszę swoją myśl, dlaczego rozwiązanie kontraktów trzech kluczowych piłkarzy Górnika wychodzi dla klubu na ✅ ?
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Z testowanych zawodników ja bym wyróżnił Stąporskiego. Pokazał że jest szybki i na skrzydło bardzo by się przydał. Po za tym zaliczył on ponad 20 wystepów w Ekstraklasie. Dobrze wypadli dwaj nowi gracze Jędrych i Bajdur.
Ciekawy jestem jak poradzi sobie Bajdur w Pogoni. Widziałem go sporo razy w akcji w barwach Zagłębia i facet był cieniem piłkarza, z resztą jak większość szrotu przysłanego z Legii do Sosnowca w zeszłym sezonie.
 
misiu 193

misiu

Użytkownik
Rozwiń proszę swoją myśl, dlaczego rozwiązanie kontraktów trzech kluczowych piłkarzy Górnika wychodzi dla klubu na ✅ ?
Korzym 16 spotkań (6 wchodził z ławki) 2 gole
Golański 6 spotkań
Janota 11 spotkań z czego 2 w wyjściowym składzie

Daj żyć, że to były główne postacie i kluczowi zawodnicy. Przestańmy patrzeć na podstarzałych zawodników z przeszłością reprezentacyjną i grającymi w podrzędnych klubach zachodnich. Na plus wychodzi dla budżetu klubu.
W Górniku był syf już od jakiegoś czasu, bo kolejni trenerzy ściągali swoich pupilków, którzy nie dość, że praktycznie nic nie wnosili do zespołu to więcej się leczyli niż grali.
Swoją drogą bardzo ciekawy sezon dla mojego GKS-u się szykuje, bardzo fajne mecze w regionie się szykuje, ale nie widzę Tyszan w walce o awans :? Środek tabeli to max.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Korzym 16 spotkań (6 wchodził z ławki) 2 gole
Golański 6 spotkań
Janota 11 spotkań z czego 2 w wyjściowym składzie

Daj żyć, że to były główne postacie i kluczowi zawodnicy. Przestańmy patrzeć na podstarzałych zawodników z przeszłością reprezentacyjną i grającymi w podrzędnych klubach zachodnich. Na plus wychodzi dla budżetu klubu.
W Górniku był syf już od jakiegoś czasu, bo kolejni trenerzy ściągali swoich pupilków, którzy nie dość, że praktycznie nic nie wnosili do zespołu to więcej się leczyli niż grali.
Swoją drogą bardzo ciekawy sezon dla mojego GKS-u się szykuje, bardzo fajne mecze w regionie się szykuje, ale nie widzę Tyszan w walce o awans :? Środek tabeli to max.
Mimo wszystko Korzym mógłby pociągnąć tą drużynę na zapleczu Ekstraklasy, nie mówmy już o sezonie poprzednim, gdzie po prostu nie dawał sobie rady w walce o pierwszy skład.

Dobrze by było zobaczyć w końcu Tychy w walce o awans, ale chyba jeszcze nie w tym sezonie.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Mimo wszystko Korzym mógłby pociągnąć tą drużynę na zapleczu Ekstraklasy, nie mówmy już o sezonie poprzednim, gdzie po prostu nie dawał sobie rady w walce o pierwszy skład.

Dobrze by było zobaczyć w końcu Tychy w walce o awans, ale chyba jeszcze nie w tym sezonie.
Podobnie jak kolega Sparks pisze. Korzym to jest tak przereklamowany gościu, może jak był młodszy miał potencjał, ale wygląda po prostu na lenia, 1 liga to jest jego obecny poziom, testy w Sandecji. Także ten sam poziom i jakby chciał to by został w Górniku.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Niestety Ci piłkarze przyszli z Ojrzyńskim natomiast po jego odejściu przestali dawać zespołowi tyle co wcześniej. Moim zdaniem szukanie oszczędności na pewno powinno nastąpić od takich zawodników, oni za Górnika serca nie oddają lepiej aby utrzymali Dancha, Kasprzika a nie Janote czy Korzyma którzy pokazali już w Ekstraklasie na co ich stać....
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Podobnie jak kolega Sparks pisze. Korzym to jest tak przereklamowany gościu, może jak był młodszy miał potencjał, ale wygląda po prostu na lenia, 1 liga to jest jego obecny poziom, testy w Sandecji. Także ten sam poziom i jakby chciał to by został w Górniku.
Wiesz, potencjał to on oczywiście miał, ale już w Legii nawet pokazał, że to wszystko to dla niego za wysokie progi. Mało tego, przecież jemu najzwyczajniej w świecie nie chce się grać, bo uważa się za gwiazdę. Co do tego nie ma wątpliwości i zgadzam się z Wami w tej kwestii. Jego poziom to najwyżej 1 liga, więc pozostanie w Górniku mogło być dobrą decyzją, ale wybrał inaczej. Zobaczymy, oby nie zobaczyć go znów w Ekstraklasie, bo pojawiły się plotki, że podpisaniem kontraktu poważnie interesuje się Wisła Płock, a szkoda, aby zniszczył kolejny zespół.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Jestem ciekaw jakie są Wasze typy odnośnie tego, kto w tym roku awansuje, a kto spadnie i kto może być czarnym koniem rozgrywek. Jakie typy? Czy Podbeskidzie i Górnik wrócą do Ekstraklasy?
 
abernardo 15

abernardo

Użytkownik
czarni koniem prosto albo STAL MIELEC albo GKS TYCHI ,jedna ze tim moze nawet awansowac,nie widze druzyna kto zabje liga jak ostatni lata,dla mnie sprawie awans bede za ten druzyne &gt; MIEDZ - BIELSKO - KATOWICE- STAL MIELEC-GORNIK ZABRZE-GKS TYCHY

sprawa spadac &gt; KLUCZBORG-WISLA PULAWY a rzesta niewiem
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
W Katowicach ilość zmian ogromna. Drużyna budowana z jakąś myślą...ale czy to odpali od razu ? Śmiem wątpić chociaż wierzę w ten zespół i w pomysł z jakim jest budowana.
Co do faworytów. To w tej lidze nie wiem czy to ma jakikolwiek sens bo jest ona cholernie nieprzewidywalna. Na pewno Bielsko. Zabrze ? Ciężko powiedzieć. Miedź ? Dla mnie to tylko faworyt do 10 kolejki, potem już standardowo.
Mielec wg. mnie będzie walczyć o dolne rejony. Tychy raczej o środek, chociaż mogą zrobić niespodziankę jak Sosnowiec. W Zagłębiu też ciekawe transfery.
Powiem tak wg. mnie duże szanse na awans mają dwie ekipy ze Śląska.
A i tak na koniec. Polecam przyjrzeć się młodemu Mandryszowi. Chłopak w sparingach robił ogromną różnicę i to może być naprawdę niezła perełka.
 
abernardo 15

abernardo

Użytkownik
trzeba mieć uwagę na Miedz bo ten nowy przeses ustalił wysoki budżet dawali i w tym sezonie chcą awansował.
Górnik wg mnie nie, bo mają wąską kadrę inaczej będzie kiepsko.
Podbeskidzie tak samo. Moim zdaniem awansuje GKS Katowice.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Tak ciekawie zapowiadającego się sezonu dawno nie było na tym szczeblu. Nie ma jakiegoś zdecydowanego faworyta jak rok czy dwa lata temu, a coś mi sie wydaje, że spadkowicze nie będą mieli łatwo.
Dla mnie murowanym faworytem do awansu byłby Górnik, gdyby nie rewolucja kadrowa, gdzie z ważniejszych graczy odeszli Golański, Janota, Steblecki czy Sobolewski. A z ciekawszych transferów to chyba jedynie Plizga i Kuchta, który i tak będzie pewnie grzał ławę. Na dzień dzisiejszy nie podejmę się wskazania pierwszej dwójki.
Wytypowanie spadkowiczów wydaje mi się znacznie łatwiejsze. Sądzę, że pierwszą do spadku jest Wisła Puławy, która awansowała fartownie bez obowiązku gry w barażu. Fatalna wiosna, a skład jakoś bardzo się nie wzmocnił. Emeryt Patejuk to jak dla mnie za mało. Kolejna do odstrzału jest wg mnie Pogoń Siedlce. Dwa razy utrzymali się dzięki zasadzie baraży. Do tej dwójki dorzuciłbym jeszcze Znicz Pruszków, a na baraże Wigry.
Murowanym czarnym koniem jest dla mnie Stal Mielec. Zespół w cuglach zapewnił sobie awans, żadnych spektakularnych transferów nie było, dlatego nie widzę w nich kandydatów do awansu, bo jednak różnica ligi to dużo, ale miejsce w grupie 4-8 uważam, za optymalne. Drugą niespodzianką mogą być wracające po roku Tychy. Kiereś z rozbitej ekipy stworzył zgrany zespół, który również powinien się uplasować się w górnej częsci.
Na minus, jak co roku GKS Katowice. Ten zespół nie ma mentalności zwycięzcy. Tak jak pisał wyżej Szymon, gro transferów, a to wszystko nie zatrybi z dnia na dzień. Drugim rozczarowaniem będzie Miedź. W zeszłym sezonie zarząd wychodził z założenia &quot;naściągajmy ligowców po 30 roku życia, oni dadzą nam awans&quot;. Latem podziękowano kilku emerytom, a ich miejsce zajmą najpewniej już niemłodzi zagraniczniacy z podwórkowych lig hiszpańskich, albo półamatorskich (vide estońska). Dla mnie te kluby to taka pierwszoligowa Lechia. Co roku gadka o walkę o najwyższe cele, a potem i tak kończy się środkiem tabeli.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom